Liga Europejska Kobiet 2015

phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Liga Europejska Kobiet 2015

Post autor: phil »

Liga Europejska Kobiet 2015
Uczestniczące drużyny: Polska, Węgry, Izrael, Gruzja, Turcja, Grecja

Polska w swoim pierwszym meczu pokonała Izrael 3:2
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Liga Europejska Kobiet 2015

Post autor: Artek1967 »

Po prostu "Duma i Chwała" :) pokonać Izrael w 5 setach :]

dla zainteresowanych jak sie prezentują nasze rezerwy:

http://www.laola1.tv/en-int/video/israe ... 65401.html
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Liga Europejska Kobiet 2015

Post autor: SevenUP »

Nie wiem czemu tak cię to dziwi skoro jest to nasz hmmm... 4 skład, a uwzględniając niektóre zawodniczki może 5? Większość tych zawodniczek nawet regularnie nie gra w klubie. Borek, Grajber i Ganszczyk pokazały się z dobrej strony.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Liga Europejska Kobiet 2015

Post autor: Artek1967 »

Muszę Cie Seven zmartwić... to są nasze rezerwy... najblizsze pierwszej reprezentacji. Zresztą sporo z nich już w pierwszej grało. Kilka z tych dziewczyn jak pogra troche w dorosła siatkówke to moze coś z tego będzie, ale na razie cienko to widać. Do wymienionych przez Ciebie wyróżniajacych się zawodniczek dodałbym jeszcze Magde Wawrzyniak- zagrała dość krótko, ale na świetnej skuteczności. Niestety na przyjeciu nadal straszna mizeria. Co Twardowska jeszcze robi w tym składzie to dla mnie kuriozum- ani przyjecia ani obrony. Bociek na razie tak samo, ale dla niej to był debiut w takiej imprezie. Ale przed nimi jeszcze kilka meczy, zobaczymy jak bedzie dalej.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Liga Europejska Kobiet 2015

Post autor: phil »

Artek1967 pisze:to są nasze rezerwy... najblizsze pierwszej reprezentacji. Zresztą sporo z nich już w pierwszej grało.
O ile dobrze liczę to w reprezentacji A lub B z tych zawodniczek grała tylko Bałdyga i Twardowska.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Liga Europejska Kobiet 2015

Post autor: Artek1967 »

Piszę "rezerwy pierwszej reprezentacji". A poza tym w końcu na LE została powołana właśnie reprezentacja B czy się myle? To jest to reprezentacja czy nie? Wg mnie tak! Przesadziłem uzywając słowa "sporo", powinienem uzyc "kilka" .

Za wcześnie jeszcze oceniać poszczególne zawodniczki, ale na pierwszy rzut oka widać kto ma doświadczenie w grze seniorskiej a kto stawia dopiero pierwsze kroki na tym poziomie. Tak czy inaczej tym młodym zawodniczkom przyda się ta odrobina doświadczenia. I temu ma słuzyć taka impreza. Powstrzymam sie od oceny kto powinien je prowadzić, bo Popik raczej nie jest do tego stworzony :]
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Liga Europejska Kobiet 2015

Post autor: Artek1967 »

Kolejne porywajace widowisko 0-3

transmisji nie znalazłem ale prosze statystyki:

http://www.cev.lu/Competition-Area/Matc ... x?ID=27651
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Liga Europejska Kobiet 2015

Post autor: Artek1967 »

No cóz... wczoraj sie udało (3:2) ale dzis nie było zadnych szans (1-3). Nie wiem czemu maja słuzyć takie powołania. Nawet nie wiem jak oceniac poszczególne zawodniczki bo.... nie ma co oceniać! Generalnie uważam że powoływanie tak młodych zawodniczek (kadetki??) do kadry seniorskiej nie wpływa korzystnie na rozwój tych dziewczynek. Zaczynaja uwazac sie za gwiazdy a tak naprawde niewiele potrafią. Jest to ewidentna porażka pewnej chorej koncepcji, bo ktos sobie wymyslił, ze skoro nasze podstawowe zawodniczki reprezentacyjne zaczynają sie "starzeć" (przepraszam za takie użycie tego słowa) to trzeba je MOCNO odmłodzić. A to jest pomyłka. Wg mnie do drużyny na LE powinny byc powoływane zawodniczki takie jak Ganszczyk, Wawrzyniak czy Borek, czyli takie które maja juz jakies doswiadczenie, a nie kompletne nowicjuszki jak Bimkiewicz, Michalkiewicz, Bociek, Moskwa czy Pacak. Nawet Bałdyga czy Grajber niech naprawde pograją w druzynach seniorskich a dopiero wtedy się okaze czy naprawdę sa dobre. Za duzy przeskok wiekowy ktos sobie wymyslił. Jedyne co mi sie nasuneło po obejrzeniu tych ostatnich meczy to potwierdzenie mojej teorii że Twardowska powinna zapomnieć o reprezentacji. Jesli po raz kolejny jest powoływana i potrafi w pierwszym secie byc na minus 6! nie kończąc ŻADNEGO ataku! o o czym to swiadczy? ze jest po prostu za słaba na ten poziom.
Aż żal było to ogladać.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Liga Europejska Kobiet 2015

Post autor: akukuk »

W ogóle nie rozumiem idei tej kadry niby B, to jest przede wszystkim jej składu personalnego. Gdybym miała wymienić zawodniczki, które moim zdaniem swoją grą zasłużyły, by grać na zapleczu pierwszej reprezentacji, to wśród nich znalazłyby się dokładnie dwie siatkarki, które obecnie występują w Lidze Europejskiej, to znaczy Grajber i Ganszczyk. Obecność pozostałych zawodniczek w tej grupie to dla mnie jakaś nieodkryta tajemnica.

I tak - rozegranie. Rezerwowa rozgrywająca ostatniego zespołu Orlenligi. Gdzie logika? Już choćby koleżanka Bałdygi z klubu, Marta Biedziak jest siatkarką lepszą, co pokazał sezon. Podobna sprawa z Tobiasz. Za co ona przewija się w reprezentacjach w tym sezonie - nie mam pojęcia. A takich rozgrywających jak Jasińska, Kaczmar czy Kajzer w kadrze nie ma. Nie wspominając już o tym, że to, co prezentują Bałdyga i Tobiasz to porażka.
Atak - tu również nie uwierzę, że Wawrzyniak i tym bardziej Bimkiewicz to zawodniczki na kadrę B. Tutaj automatycznie swoje miejsce powinna mieć choćby Smarzek, która mogłaby spokojnie wracać do gry po kontuzji czy nawet Hatala.
Co do środka - gdzie przede wszystkim Trojan czy Sosnowska, Pelc, Nowakowska, Hawryła? Moskwa i Pacak to jakieś nieporozumienie.
Przyjęcie - i tutaj byłoby dobre miejsce do pogrania dla Muchy, Wójcik czy Paszek, które w kadrze A i tak szans nie dostają. A tak mamy promowaną na siłę Twardowską, która nic nie pokazuje i z której moim zdaniem nic nie będzie. Już w Bociek widać zdecydowanie więcej potencjału. Dlaczego nie ma Muchy? Co w ogóle z Kaczorowską, od której i w pierwszej reprezentacji grają zawodniczki zdecydowanie słabsze?
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Liga Europejska Kobiet 2015

Post autor: Artek1967 »

no tak.... Turczynki zweryfikowały drużyne powołana przez Popika.... jednym słowem- nieporozumienie.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Liga Europejska Kobiet 2015

Post autor: chemical_brother »

Hej, ale przecież Maj, Podolec czy Skowrońska były powoływane już jako nastolatki (16-letnia Maj wchodziła na zmiany na Pucharze Świata), więc co do zasady powoływanie kadetek nie jest takim głupim pomysłem, szczególnie że dziewczyny szybciej dojrzewają, więc szybciej przestają odstawać fizycznie. Oczywiście się zgadzam, że w tych powołaniach na różne imprezy ogólnie nie ma żadnego zamysłu.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Europejska Kobiet 2015

Post autor: SerCos »

To rozdzielanie zawodniczek do poszczególnych kadr przypomina mi Kubanki.

Tam te siatkarki w młodym wieku adaptowane są przez pierwszą reprezentację i tak każde wchodzą poziom wyżej i w każdej kategorii notują mierne wyniki.

Już to kiedyś pisałem, ale powinno się wprowadzać młode siatkarki pojedynczo do tych doświadczonych, a nie tak jak to jest robione, że odmładzamy skład i hura cała kadra młoda i przegrywamy sety z Gruzinkami. Poza tym wybory indywidualne też pozostawiają sporo do życzenia.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Liga Europejska Kobiet 2015

Post autor: Artek1967 »

chemical_brother pisze: więc co do zasady powoływanie kadetek nie jest takim głupim pomysłem, szczególnie że dziewczyny szybciej dojrzewają, więc szybciej przestają odstawać fizycznie.
Jest to jeden z głupszych pomysłów jaki słyszałem. Szybciej dojrzewaja?? zbierając lanie od Grecji i Izraela? Niech dziewczynki pograja sezon lub dwa w podstawowym składzie jakiejś druzyny pierwszoligowej (jesli się załapią) to wtedy dojrzeją, a nie będa sie błaźnic w reprezentacji, że odniosły ogromny sukces ogrywając Gruzję! ja pier..... toz to prawie Mistrzostwo Świata! i okolic chyba....
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Liga Europejska Kobiet 2015

Post autor: chemical_brother »

Artek1967 pisze:
chemical_brother pisze: więc co do zasady powoływanie kadetek nie jest takim głupim pomysłem, szczególnie że dziewczyny szybciej dojrzewają, więc szybciej przestają odstawać fizycznie.
Jest to jeden z głupszych pomysłów jaki słyszałem. Szybciej dojrzewaja?? zbierając lanie od Grecji i Izraela? Niech dziewczynki pograja sezon lub dwa w podstawowym składzie jakiejś druzyny pierwszoligowej (jesli się załapią) to wtedy dojrzeją, a nie będa sie błaźnic w reprezentacji, że odniosły ogromny sukces ogrywając Gruzję! ja pier..... toz to prawie Mistrzostwo Świata! i okolic chyba....
To weź dowolną książkę do biologii i poczytaj. Ja mówię o fizycznym dojrzewaniu, nie ogrywaniu się w siatkówce. Powtarzam: 16-letnia Maj, Podolec i chyba Skowrońska grały w kadrze seniorek i dawały radę. Bałdyga/Smarzek/Damaske mając obok Skowrońską, Bednarek, Barańską itd. też by dawała radę, z tym że gwiazdkom się nie chce, więc nie ma szans na realizację takich pomysłów. A szkoda.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Liga Europejska Kobiet 2015

Post autor: Artek1967 »

Taa... Bałdyga własnie sie ogrywa...widać z jakim efektem.... Damaske narazie nie widziałem grajacej przeciw seniorkom... z tej trójki jedynie Malwina narazie się pokazuje, szkoda tylko że sporo zdrowia juz straciła na parkietach. A to dopiero dziewietnastolatka... osobiscie wolałbym żeby te dziewczynki naprawde poogrywały się w ligach a nie reprezentowały Polske w ten sposób. I wczesne dojrzewanie nie ma tu nic do tego, nie to jest tu potrzebne. W LE powinny grać takie dziewczyny, które są najbliższym zapleczem kadry A a nie dopiero maja nim być za jakis czas (...jak nabiora doswiadczenia). W tej kadrze powinny grać takie dziewczyny jak Ganszczyk czy Wawrzyniak a nie Bimkiewicz czy Michalkiewicz. I
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Europejska Kobiet 2015

Post autor: SerCos »

Jednym słowem -> masakra. Żeby nie potrafić dociągnąć piłki w strefę ataku na 1-3 metr to siatkarskie przedszkole. Brakuje w tej kadrze dwóch, trzech doświadczonych zawodniczek od których mogłyby się uczyć te grające w LE.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Liga Europejska Kobiet 2015

Post autor: Artek1967 »

SerCos pisze:Jednym słowem -> masakra. Żeby nie potrafić dociągnąć piłki w strefę ataku na 1-3 metr to siatkarskie przedszkole. Brakuje w tej kadrze dwóch, trzech doświadczonych zawodniczek od których mogłyby się uczyć te grające w LE.
SerCos jak dla mnie to powołane zawodniczki na LE to totalna porazka (i prywata). LE powinna być miejscem na ogrywanie zawodniczek które stanowią zaplecze kadry A na dzień dzisiejszy (!), a nie sa "nadziejami" na to miejsce. A ktos, chyba chory na umysle, stwierdził że to jest najlepsze miejsce do ogrywania młodzieży... paranoja... Niech te dziewczynki naprawde pograja w lidze a nie przynoszą wstyd na arenie miedzynarodowej.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Europejska”