WGP 2015

SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: WGP 2015

Post autor: SevenUP »

Jeszcze jest Hooker :] Problem bogactwa.

My takiego nie mamy i przegraliśmy z Holandią 0-3.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: WGP 2015

Post autor: akukuk »

Jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć fenomen Piekarczyk w tej kadrze? Mówiąc inaczej - co ona w niej robi? Zrozumiałabym, gdyby znalazła się w niej choćby Kaczmar czy Jasińska, które jednak coś w sezonie ligowym pograły i co nieco pokazały. No ale ta Piekarczyk? :(
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: troche zorientowany »

jak patrzy się na grę naszych zmienniczek to można odnieść wrażenie że to zbieranina młodziczek. Umiejętności na poziomie kadetek. W całej drużynie można mówić o jako takim poziomie w przypadku Efimienko i Krzos. Kto powołał Piekarczyk pozostaje dużą tajemnicą. Reszta to nowicjuszki albo zachowują się jak nowicjuszki. Właściwie dopiero z Holenderkami widać było tę rzeczywistą różnicę poziomów. To nie jest różnica klasy ale dwóch lub trzech klas. Grejman tak chwalona przez wielu skończyła 2 ataki- bez komentarza. A te plasiki to już żenada. W tej grupie nawet nie widać jednej na poziomie średnim europejskim nie mówiąc o światowym. Gdzie jest szkolenie pytam. Co robią trenerzy? a taki drugi trener Waldemar Kawka o on robił z ta druzyna przez miesiąc lub 2. Zupełne nieporozumienie. Trzeba szukać nowych talentów np Smarzek, Damaske bo z tego materiału nic raczej nie będzie. Aż żal patrzeć że w USA, Chinach czy Brazylii a nawet Bułgarii czy u Włoszek ciągle pojawiają się nowe talenty. U nas sama przeciętność. Starch pomyśleć co będzie jak odejdą KSD i AW. Katastrofa . No chyba że te dwie wcześniej wspomniane szybko wejdą na przyzwoity poziom.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: phil »

akukuk pisze:Jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć fenomen Piekarczyk w tej kadrze? Mówiąc inaczej - co ona w niej robi? Zrozumiałabym, gdyby znalazła się w niej choćby Kaczmar czy Jasińska, które jednak coś w sezonie ligowym pograły i co nieco pokazały. No ale ta Piekarczyk? :(
Zagrała aż 5 setów w lidze (nie wiem ile dokładnie, zgaduję, że 5) no i jest z Dąbrowy, więc Kawka pewnie coś szepnął na ucho Nawrockiemu :D
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: WGP 2015

Post autor: SevenUP »

Nie wiem, ja oglądając ten mecz nie miałem wrażenia że gramy aż tak źle. Owszem były niedokładności w przyjęciu i w innych elementach. Ale głównym czynnikiem "kładącym" nam ten mecz było rozegranie, okazji żeby zbliżyć się do Holenderek było mnóstwo, ale praktycznie w każdej kontrze atakująca miała złą piłkę. Naprawdę, gdyby tam była Bełcik albo Wołosz, myślę że spokojnie seta byśmy ugrali, bo Holenderki waliły takie błędy w przyjęcie, że głowa mała.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: WGP 2015

Post autor: grzegorzg »

Ja sie nie znam, ale....
troche zorientowany pisze:Co robią trenerzy? a taki drugi trener Waldemar Kawka o on robił z ta druzyna przez miesiąc lub 2.
Pewnie mniej więcej to samo co zrobił Velasco z Argentyną. :D


Kompletnie nie mam pojęcia, ale...
akukuk pisze:Jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć fenomen Piekarczyk w tej kadrze?
Może to samo co robi niechciany u nas Gonzales u tegoz Velasco ? ;)
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: phil »

Kenijki wygrywają III dywizję World Grand Prix. Trzeba przyznać, że sporo szczęścia miały te dziewczyny. Najpierw rzutem na taśmę zakwalifikowały się do final four (miały tyle samo punktów co Kubanki). W półfinale trafiły na najsłabsze Australijki, a w finale udało im się pokonać Peru. Kilka z tych dziewczyn ma potencjał do tego, by grać w średniej klasy europejskich klubach. Szkoda tylko, że drużyny z Afryki często muszą "kisić" się między sobą. Algieria i Kenia jako jedyne dostały szansę w World Grand Prix (III dywizji, czyli 6 spotkań w fazie grupowej, to trochę mało...). Drużyny z Afryki nie występują też od jakiegoś czasu w Klubowych Mistrzostwach Świata, bo przecież lepiej dać dziką kartę jakiejś rosyjskiej drużynie.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: SerCos »

Ogląda ktoś w ogóle turniej finałowy I dywizji WGP?

Dla mnie totalna porażka sportowa.
Chinki przyjechały rezerwami. Rosjanki częściowo rezerwami, podobnie Brazylijki. Japonki są zbyt słabe, Włoszki eksperymentują i tylko Amerykanki personalnie mocny skład. To prawdopodobnie jeden z najsłabszych o ile nie najsłabszy turniej finałowy tych rozgrywek.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: StanLee »

Pewnie najsłabszy od sezonu kiedy niecały miesiąc po turnieju finałowym odbywał się Puchar Świata... Oh, wait, nigdy się nie odbywał w takim terminie... Akurat narzekać nie powinniśmy z perspektywy naszej kadry - Serbki odpuściły WGP, Rosjankom dojdzie Koszeliewa i Sokołowa - za to Amerykanki najpoważniej traktują to WGP. Może jakimś fartem jedno miejsce na PŚ pójdzie dla Europy, a to mogłoby być bezcenne. Kalendarz u pań jest co roku gorszy niż u panów (krótsze przerwy przy lataniu po całym świecie), takie tego efekty. Mariczew chyba sam nie chciał tutaj grać. Turniej kończy się 26. - wracasz z zupełnie innej strefy czasowej do Europy po trzech tygodniach latania i grania, po męczącym turnieju - w połowie sierpnia lecisz do Japonii. Absurd. To samo było w 2013 roku...

Amerykanki też nie grają dobrze, za dużo Karch rotuje. No ale Amerykanki mogłyby wystawić trzy szóstki które mogłyby to wygrać...
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: SerCos »

Nie wnikam czemu jest taki stan rzeczy, ogólna refleksja jest taka, że turniej finałowy jest średnio udany.

Ogólnie widać, że FIVB nie radzi sobie z kalendarzem, bo co roku jest gorzej, a te ciągłe zmiany zasad kwalifikacji nie wpływają zbyt dobrze na postrzeganie siatkówki.

Ponakładały się igrzyska panamerykańskie z WGP i igrzyska europejskie z LŚ. Wszystkie turnieje strasznie rozwleczone po świecie.

Wie ktoś może czy są jakieś wytyczne dla konfederacji kiedy mają się odbywać mistrzostwa kontynentalne jakieś widełki czy coś. Bo mamy tak, że mistrzostwa Afryki odbywają się przed PŚ, a pozostałych kontynentów po.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: WGP 2015

Post autor: SevenUP »

Szczerze mówiąc, Rosjanki całkiem sobie radzą i mogą zabrać na PŚ w pełnym składzie awans Chinkom lub USA.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: WGP 2015

Post autor: PJ_volleyball »

SerCos pisze:Ogląda ktoś w ogóle turniej finałowy I dywizji WGP?

Dla mnie totalna porażka sportowa.
Chinki przyjechały rezerwami. Rosjanki częściowo rezerwami, podobnie Brazylijki. Japonki są zbyt słabe, Włoszki eksperymentują i tylko Amerykanki personalnie mocny skład. To prawdopodobnie jeden z najsłabszych o ile nie najsłabszy turniej finałowy tych rozgrywek.
Widziałem prawie wszystkie spotkania i faktycznie kiepsko się na to patrzy.

Bezradne Japonki, aż żal patrzeć, bo strasznie lubię ten zespół.

Rosjanki fajnie tutaj się prezentują.
A w fazie interkontynentalnej wyglądało to różnie.

Goncharova super star!
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: SerCos »

Ciekawa sprawa z tymi Rosjankami, zobaczymy jak to Mariczew ułoży. Czy będzie kontynuował eksperyment z Gamową, Obmoczajewą i Koszelewą na skrzydłach. Na MŚ problem z tym ustawieniem był taki, że Gamowa grała dużo lepiej ze Starcewą na rozegraniu, a ogólnie Kosanienko gra lepiej z pozostałymi Rosjankami. Moim zdaniem Obmoczajewa może już z powodzeniem być pierwszą atakującą, a ewentualnie Gamowa na ławce.

Dobre wrażenie robi Ljubuszkina i liczę, że również pojedzie na PŚ może nawet do pierwszej szóstki.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: hugo »

FIVB nie rozumie, że ten kalendarz jest szkodliwy. Kibice powinni dostawać jak najlepsze drużyny na najważniejszych turniejach, a teraz każdy sobie wybiera do czego użyje mocniejszych sił. A klubowa siatkówka leży i kwiczy...
\
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: WGP 2015

Post autor: SevenUP »

Skład Polek na turniej finałowy:

rozegranie: Natalia Piekarczyk, Joanna Wołosz
środek: Zuzanna Efimienko, Aleksandra Sikorska, Maja Tokarska
atak: Izabela Kowalińska, Katarzyna Zaroślińska, Malwina Smarzek
przyjęcie: Anna Grejman, Tamara Kaliszuk, Ewelina Sieczka, Natalia Kurnikowska
libero: Aleksandra Krzos, Agata Durajczyk

Szkoda, że w składzie na WGP lub chociaż LE brakuje Łyszkiewicz, Muchy i Damaske :< Za to po raz 1000 będziemy mogli odkrywać talent Sieczki :]

Powinniśmy chyba wyjść: Wołosz, Zaroślińska, Tokarska, Efimienko, Grejman, Kurnikowska, Durajczyk.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: Artek1967 »

Ja {samocenzura-miejsce na słowo powszechnie uwazane za wulgarne}!
Kaliszuk na przyjęciu????? Nawet na ataku jej nie widze a co dopiero na przyjeciu.... masakra.. Sikorska srodek... taaaa... Qrde my mamy iść do przodu z ta reprezentacja? aaaa rozumiem... ".... stalismy nad przepascią, ale obecnie zrobiliśmy ogromny krok naprzód!!"....hip hip hurrraaaa!!!
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: WGP 2015

Post autor: SevenUP »

Akurat i tak żadna z nich nie zagra :] Ale długoterminowo rzeczywiście nie za fajne wybory. Dużo lepiej gdyby była Trojan (ale ma kontuzję...), Mucha, Damaske lub Łyszkiewicz, ale co ja poradzę :< Myślę, że w tych siatkarkach trzeba szukać nadziei, na szczęście wszystkie oprócz Damaske powinny grać w 1-szych składach razem z Grejman i Kurnikowską.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: hugo »

Z forumowiczowskiego obowiązku odnotuję, że WGP 2015 zdobyły Amerykanki (bilans 5z-0p), na drugim miejscu uplasowały się Rosjanki (3-2), a na najniższy stopień podium przypadł Brazylijkom (3-2, ale gorsze ratio setowe niż Rosjanki).

Wiele osób mówiło, że jak siatkówka w USA to tylko żeńska, a tymczasem to jednak siatkarze grają co roku przed własną publiką, a siatkarski dopiero zadebiutowały z F6 WGP, który raczej nie wzbudziło specjalnego zainteresowania zwłaszcza, że w tej samej hali było 17k na finale NCAA. Nie spodziewam się w najbliższym czasie turniejów interkontynentalnych WGP w USA. Chodzą słuchy, że F6 2016 zaklepała sobie Turcja.
\
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: Artek1967 »

SevenUp zagra lub nie zagra ale po co 3 atakujace (i czwarta na przyjeciu???) o ile nawet srodek ogarna Zuza z Maja, to przyjecie masakra. Mamy problem z przyjmujacymi, to zamiast powoływac potencjalne kandydatki (Mucha, Sliwińska lub kolejne) to ciagnie 4 atakujace+ Sieczkę! Nie rozumiem goscia....
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: StanLee »

No, ale że żeńska w US jest znacznie bardziej popularna nie ulega wątpliwościom.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: hugo »

Na poziomie NCAA nawet nie ma co porównywać, choć nie jest już tak złe w męskich rozgrywkach jak było przed Pekinem. Odnośnie reprezentacji zawsze dziwiło że faceci mogą grać na US soil 6 spotkań w LŚ, a kobiety nie.
\
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: WGP 2015

Post autor: SevenUP »

NCAA ogląda w USA więcej ludzi niż NBA, więc akurat to nic dziwnego :]
KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: WGP 2015

Post autor: KuNowymHoryzontom »

Polska wygrywa z Portoryko i jutro zagra w Finale z Holenderkami .
:))
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: WGP 2015

Post autor: PJ_volleyball »

Może zly temat, a może nie.

Dlaczego Hooker ostatnio nie gra w kadrze? Co jest powodem?
Kontuzja? Macierzyństwo? Szczerze mówiąc już się trochę pogubilem.

Amerykanki maja kilka ciekawych zawodniczek na tej pozycji, Karsta Lowe grala kapitalnie w WGP, ale Hooker trochę mi jednak brakuje.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: StanLee »

Powodem jest Charles Kiraly.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: troche zorientowany »

ten zespół nie ma potencjału gry w elicie. Zawodniczki prezentują poziom podwórkowy. JN bardzo kiepski trener. przyjęcie to tragedia. Ten zespół nie ma najmniejszych szans na awans na IO. Mimo dołączenia KSD czy Werblińskiej nie widzę szans na nawiązanie walki z Rosją, Włochami, Belgią , Turcją, Holandią czy Bułgarią. U nas w tym zestawieniu nie ma żadnego talentu.
Gdzie jest Smarzek i Damaske. To może będą talenty na miarę europejską. Bo Grejman i Kurnikowska Durajczyk w przyjęciu do dno siatkarskie.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: WGP 2015

Post autor: akukuk »

Od wczoraj zastanawiam się nad jedną rzeczą - całą WGP gra Krzos i gra bardzo poprawnie i spokojnie. Przychodzą najważniejsze mecze i nagle w wyjściowym składzie jest Durajczyk, która już w czasie Igrzysk Europejskich prezentowała się najgorzej z całego naszego zespołu. Okej, tłumaczono, że miała wtedy utrudnione zadanie, bo kryła Skowrońską, ale po czasie nic w jej grze się nie zmieniło. I w czasie tego turnieju prezentowała się równie beznadziejnie. Paulina Maj do kadry.

Kolejna sprawa - rozegranie. A właściwie jego brak. Wołosz niedokładna do bólu, aż przykro, że to w tym momencie nasza najlepsza sypaczka.

Środek początkowo chciałam przemilczeć. Nie pojmuję, jak dziewczyny z takimi parametrami jak Efimienko i Tokarska mogą grać tak byle jak. Naprawdę nie da się choć w minimalnym stopniu wykorzystać tych warunków fizycznych? Do tego Efimienko w bloku zachowuje jak dziecko we mgle, momentami mam wrażenie, że ona nie wie gdzie się znajduje...

Reasumując - ten ostatni mecz to było solidne lańsko. Spotkanie to w brutalny sposób pokazało jak się mają nasze młode "talenty", których właściwie nie mamy.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: Artek1967 »

O tym ze JN jest kompletnie bez rozeznania, to juz dawno widziałem. To że kiepsko prowadzi zespoły równiez.

W kwestii jego wyborów, to od dawna pisze ze taka Sikorska nie ma prawa grać w kadrze. pozostale środkowe tez sie dzis nie popisały, ale zmiana na Sikorska to porazka. Na srodku to zdecydowanie Polańska, Trojan, lub Ganszczyk ewentualnie.

Przyjecie to totalna porazka! Ani Kurnikowska, ani Grajber, ani nawet Sieczka. Czemu nie próbować takich jak Mucha czy Śliwińska? Trzeba miec jaja Panie JN. Na Damaske moze jeszcze nie, troche niech naprawde pogra w seniorskich rozgrywkach, a nie falstart zaliczy.

Wołosz... dzis sie nie pokazała,ale gdzie jest Sadurek czy Skorupa? Liero.. wolałbym nawet Zenik niż taka Durajczyk jak dzis, o Maj nie wspominajać.

No i do groma jasnego, jeśli nie idzie Zaroślińskiej (tak jak dzis) to dlaczego SELEKCJONER (z bożej łaski PZPS) jej nie zmieni??? Szkoda że KSD nie mogła grać ale Kowalińska mogła wejść nie tylko na podwyższenie bloku!

Do jasnej cholery (sorry admin ale to najlzejsze co mi przyszło zeby nie było wulgaryzmów) lubie siatkówke w wydaniu kobiecym, ale taki selekcjoner i takie jego wybory po prostu mnie rozwalają....
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: WGP 2015

Post autor: StanLee »

To jest po prostu bardzo przeciętny zespół jeżeli chodzi o zawodniczki, Ze Roberto by z nim nie zrobił awansu.
Tomson
Posty: 148
Rejestracja: 31 mar 2014, o 12:51
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: WGP 2015

Post autor: Tomson »

co sezon czytam te same opinie - trener beznadziejny, nie robi zmian, zła selekcja gdzie jest zawodniczka x, gdzie y.
Przyjęcia nie ma, na środku anemia, Wołosz w final four LM najlepsza rozgrywająca u nas gra jak wystawiaczka , Zaroślińska pewnego poziomu nie przeskoczy - sytuacja identyczna jak z Jaroszem i Konarskim - nie ten kaliber + gorąca głowa.
"Jeśli na boisku czujesz się jak ptak, to poczuj, jak wspaniale jest latać, i fruń jak najwyżej po marzenia.'' ŚP. A.Gołaś
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów K (dawniej WGP)”