Liga Europejska mężczyzn 2015

PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: PJ_volleyball »

Z taką imitacją zagrywki to za wiele nie zdziałamy.
Lepiej poturlać tą piłkę pod siatką, naprawdę.

A Cebulj pokazuje swoje wielkie możliwości. Mam nadzieję, że wywalczy sobie miejsce w Lube i zrobi w końcu poważny krok do przodu.

Gdyby Buchowski grał w ataku nawet 50% tego, co robi w defensywie to byłby nawet z niego dobry grajek.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: PJ_volleyball »

fan990 pisze:Śliwka - król jest nagi. Jak oglądam te nieskończone ataki, nawet przechodzenie linii przy pajpie nasuwa mi się jak seriami te same błędy popełniał Jaeschke w LŚ, gdy dano mu szansę. Strach Resovio, strach... Niedoświadczenie jest okropne.
W którym meczu Jaeschke seriami popełniał takie błędy?
fan990
Posty: 125
Rejestracja: 26 mar 2015, o 12:39
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: fan990 »

PJ_volleyball pisze:
fan990 pisze:Śliwka - król jest nagi. Jak oglądam te nieskończone ataki, nawet przechodzenie linii przy pajpie nasuwa mi się jak seriami te same błędy popełniał Jaeschke w LŚ, gdy dano mu szansę. Strach Resovio, strach... Niedoświadczenie jest okropne.
W którym meczu Jaeschke seriami popełniał takie błędy?
Bodajże pierwszy mecz, w którym skorzystał na kontuzji Russella, obejrzyj powtórkę. To był siatkarski kryminał. Mistrz Polski podchodzi arogancko i jeszcze się na tym przejedzie, jak Legia.
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: orw3ll »

I już 2-0 a podobno zaplecze kadry takie silne. Wojtaszek tylko na plus. Śliwka będzie raczej 5 przyjmującym w Resovii.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: Blanco »

fan990 pisze:Śliwka - król jest nagi. Jak oglądam te nieskończone ataki, nawet przechodzenie linii przy pajpie nasuwa mi się jak seriami te same błędy popełniał Jaeschke w LŚ, gdy dano mu szansę. Strach Resovio, strach... Niedoświadczenie jest okropne.
To , że dołączył do kadry B we wtorek , po Krośnie , wiesz ?
Ostatnio zmieniony 13 sie 2015, o 17:01 przez Blanco, łącznie zmieniany 1 raz.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: PJ_volleyball »

Śliwka ma potencjał, żeby w przyszłości być ważnym ogniwem pierwszej reprezentacji.
Tylko tak jak pisał StanLee ciągle ma jakieś problemy zdrowotne. To samo mówił Swedrowski.

Kolejna rzecz.
Na obecnym etapie to nie jest zawodnik, który przechyli szalę na naszą stronę. Nawet w Lidze Europejskiej. Po prostu. Potencjał jest, ale trochę mu jeszcze regularności (normalna rzecz) i jednak umiejętności brakuje.
I takie przeskakiwanie z reprezentacji do reprezentacji też nie pomaga.
fan990
Posty: 125
Rejestracja: 26 mar 2015, o 12:39
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: fan990 »

orw3ll pisze:I już 2-0 a podobno zaplecze kadry takie silne. Wojtaszek tylko na plus. Śliwka będzie raczej 5 przyjmującym w Resovii.
5 to będzie Achrem, 4 Śliwka, 3 Lyneel lub 4 Lyneel (znowu kontuzja) 3, Śliwka, 2. Jaeschke, 1. Penchev.
Penchev ma zostać królem przyjmujących. A jak Penchev nie potrafi grać gdy obok siebie nie ma ogarniętego przyjmującego (vide Veres) to wiadomo.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: Aranger »

orw3ll pisze:I już 2-0 a podobno zaplecze kadry takie silne. Wojtaszek tylko na plus. Śliwka będzie raczej 5 przyjmującym w Resovii.
Wiedziałem, że ktoś prędzej czy później rzuci tym określeniem "zaplecze" w kontekście tej kadry podczas tego meczu.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: PJ_volleyball »

Ale Pająk cieniuje.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: StanLee »

Głębia na rozegraniu poraża. No ale seta tutaj brałbym w ciemno.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: PJ_volleyball »

Urnaut klasa.
Niesamowicie dojrzał.
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: orw3ll »

Dlatego wzięło go Trentino. Kazika może nie zastąpi, ale i tak jeden z lepszych przyjmujących w Serie A.
fan990
Posty: 125
Rejestracja: 26 mar 2015, o 12:39
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: fan990 »

Po co właściwie ten Śliwka wracał? Nie da się na to patrzeć.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: StanLee »

fan990 pisze:Po co właściwie ten Śliwka wracał? Nie da się na to patrzeć.
Na szafot z nim.

Co za sędziowanie. :D
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: orw3ll »

Słoweńcy mieli lepszych zawodników na każdej pozycji poza libero, a że libero nie zdobywa puntów, to musiało się tak skończyć. Ciekawy mecz się zapowiada Słowenia-Estonia, dwa zdecydowanie najlepsze zespoły w tej edycji LE.
fan990
Posty: 125
Rejestracja: 26 mar 2015, o 12:39
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: fan990 »

StanLee pisze:
fan990 pisze:Po co właściwie ten Śliwka wracał? Nie da się na to patrzeć.
Na szafot z nim.

Co za sędziowanie. :D
Szafot swojej kariery go czeka. Jak jest się takim niecierpliwym i bierze się za coś na co jeszcze za wcześnie.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: PJ_volleyball »

StanLee pisze:Co za sędziowanie. :D
Nie wiem czy oglądałeś mecze z Macedonią w Kaliszu.
Tam też było wesoło.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: Mateusz1993 »

Tak jak się spodziewałem mecz pewnie wygrany przez Słowenię i w sumie, to nawet nie było aż takiej tragedii (jeśli chodzi o wynik, bo te 21 punktów, w drugim i trzecim secie było, choć zwłaszcza w ostatnim trochę przez rozluźnienie podopiecznych Gianiego). Wiadomo zawsze szkoda, jak Polska przegrywa, ale z drugiej strony dobrze, że Słoweńcy byli konsekwentni i pewnie wygrali, bo jeszcze by się później okazało, że gra kadry oceniana jest nadmiernie przez różowe okulary, a tak nie powinno być do tego podstaw.
Trzeba podkreślić, że mieliśmy dziś meczy drużyn z zupełnie innych półek siatkarskich, z jednej strony młokosy i drużyna bez jasnego pomysłu na grę, a z drugi drużyna z młodymi graczami, ale już doświadczonymi i o wysokich umiejętnościach, bo Słoweńcy mocni byli jako zespół, a także indywidualnie. Generalnie Vincic nieźle prowadził grę, miał kilka fajnych wystaw na lewe z pola, gdzie ładnie dociągnął piłkę. Libero też należy ocenić pozytywnie, podobnie jak Pajenka i młodego Kozamernika. Gasparini zdecydowanie mniej widoczny, ale na zagrywce trochę naszym życie utrudnił. No i na koniec o dwóch liderach tego zespołu Cebuliju i Urnaucie. O tym pierwszym, gdzie pisane było nie raz, że to spory talent i rozwija się, teraz będzie miał szansę gry chociażby u boku Juantoreny. Dobra gra dziś. Co do znajomego z Kędzierzyna Koźla, to bardzo dobrze oglądało się Tine'a w tym sezonie i tak samo było dziś, bardzo się rozwinął, dojrzał, potrafi trzymać defensywę i ofensywę zespołu, w którym gra, w Trento powinni być z niego zadowoleni. Jutro Słoweńcy na pewno liczą na zwycięstwo, tak by za rok mieć możliwość gry w LŚ.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: rzr »

Simowski z Gjorgijewem nieźle przejechali się po Estonii :o
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: akukuk »

Cudowne spotkanie obu wyżej wymienionych i w pełni zasłużone zwycięstwo reprezentacji Macedonii.
Od Estończyków oczekiwano lepszej postawy i wynik typowano raczej w drugą stronę. Wszystko wskazuje na to, że Cretu i spółka zbyt szybko uwierzyli w siebie, a Macedończycy pokazali dzisiaj ogromną wolę walki i charakter. Po drugiej stronie wyraźnie zabrakło ognia. Venno osamotniony w ataku, obaj przyjmujący dzisiaj bez wyrazu i moim zdaniem to zadecydowało.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: StanLee »

Powiem tak. Kiedyś ta Liga Europejska to były całkiem poważne rozgrywki.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: PJ_volleyball »

Możesz mieć dobrze poukładany zespół, zgrany, solidny. Tylko czasami trafi się dzień, że wszystko nie funkcjonuje tak jak powinno (tak jak funkcjonowało w 10 spotkaniach w grupie) i zwyczajnie nie masz czym tego nadrobić.
Zwłaszcza jak po drugiej stronie są takie indywidualności jak Gjorgiev czy Simovski.

Gjorgiev to jest naprawdę klasowy zawodnik. Pokazuje, że jak się chce to można "ciągnąć za uszy" nawet tak przeciętną reprezentację jak Macedonia (na spółkę z Simovskim). I to grając nie na swojej nominalnej pozycji.

Liga Europejska to drugo, a może nawet trzeciorzędny turniej. Poziom rozgrywek grupowych był mocno przeciętny (żeby nie powiedzieć słaby), ale warto było oglądać ten mecz w wykonaniu Macedonii i ich mecze w Kaliszu. Pełne pasji, woli walki i zaangażowania. Szkoda tylko, że dzisiaj trybuny świeciły pustkami.
Pisałem, że chciałbym, żeby Polacy po półfinale mogli powiedzieć, że dali z siebie 100%. Szczerze? Nie wiem czy to było 100%.
Wiem jednak, że gdyby Macedończycy po tym meczu powiedzieli, że dali z siebie 100% to każdy kto ten mecz widział by im przytaknal. Było widać, że zostawiają serducho na parkiecie. I o to w tym wszystkim chodzi. Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.

Podobało mi się to co powiedział Gjorgiev na konferencji prasowej: It is like a dream come through.
Wszyscy patrzymy na te wszystkie kadry naszpikowane gwiazdami, na siatkówkę na najwyższym z możliwych poziomów, co jest oczywiście zrozumiałe. Ale warto też czasami pamiętać, że gdzieś tam w pocie czoła trenuje zespół, który marzy o pokonaniu Estonii.
Gjorgiev to kapitalny siatkarz, w niedawno zakończonym sezonie był najlepszym zawodnikiem francuskiej ligi. Kolejny sezon spędzi w Azji, gdzie zarobi pewnie sporo pieniędzy. Ale wiecie co? Wydaje mi się jednak, że to dzisiejsze zwycięstwo z Estonią to była jedna z piękniejszych chwil w karierze dla niego i dla jego partnerów z drużyny.

Macedonia dzisiaj strasznie mi się podobała i naprawdę zasłużyła na szacunek (również za te mecze w Kaliszu). Jutro jest nowy dzień, rywal znacznie trudniejszy.
I mam tylko nadzieję, że będą walczyć. Źle powiedziane. Wiem, że będą walczyć, ale mam nadzieję, że zagrają też dobry mecz.

Trochę patosem zaleciało, ale tak mnie naszło.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: PJ_volleyball »

StanLee pisze:Powiem tak. Kiedyś ta Liga Europejska to były całkiem poważne rozgrywki.
Nie narzekaj.


Swoją drogą przypomniałem sobie jak swego czasu mieliśmy krótką dyskusje na temat przestawienia Gjorgieva na przyjęcie.
O tutaj: http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f ... &start=480

Jak pokazała LE rację jednak miał Ristoski.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: Mateusz1993 »

O ile Macedonii dawałem większe szanse na zwycięstwo z Estonią niż Polsce ze Słowenią i to dość wyraźnie, to jednak spodziewałem się zwycięstwa Estończyków. Z resztą jak chyba każdy, ale Macedończycy świetnie weszli w mecz, a drużyna Cretu wręcz przeciwnie, zagrali dość słabo jako zespół i tylko Venno ze skrzydłowych spisywał się nienajgorzej, ale był bardzo osamotniony. A i tak nie był to na pewno jeden z jego najlepszych meczów. Co do Macedonii w porównaniu z meczami w Kaliszu o wiele lepsza gra, widać było, że zaczęła funkcjonować współpraca bloku z obroną, do tego trochę lepiej wyglądała ta zagrywka, no i świetne zawody rozegrali Simovski- nie ustrzegł się błędów, ale to był jeden z tych meczów gdzie to był jego dzień, Gjorgiev zagrał bardzo dobrze, mądrze. Miałem wrażenie, że jak Simovski był mocno pobudzony i pewnie bohaterem tego meczu numer jeden, ale to kapitan Macedończyków im dalej w mecz tym miał większe znaczenie bo ustrzegał się błędów i do tego był bardzo skuteczny.
Co do dziś, to pewnie Estonia drugiego tak słabego meczu nie zagra i będzie faworytem i powinna ten mecz wygrać, ale myślę, że dokładnie przeanalizuje nasz sztab wczorajszy mecz, zarówno nasz jak i Estonii i spróbują znaleźć jakiś sposób na tę drużynę i powalczą i może ugrają seta dwa lub mecz, ale i tak postawiłbym na zwycięstwo Estonii.
Co do finału mimo wczorajszego meczu Macedonii, stawiam na Słowenię, bo po prostu od reszty stawki są zespołem dużo lepszym indywidualnie, a także jako zespół i jasno mają sprecyzowany cel i nie powinni tego zaprzepaścić, choć Macedonia może się postawi, ale szczerze to 3:0 wgl by mnie nie zdziwiło.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: PJ_volleyball »

Wczoraj Pająk grał dramatycznie. Dzisiaj Kędzierski jakiś taki mocno niepewny.

Rozumie ktoś to co wczoraj powiedział Grzesiek Pająk?
Wrzucam cytat:
Ciężko nam było się mocno przygotować do tego meczu, bo widzieliśmy wideo zespołu w okrojonym wydaniu. Tak jak mówię, byłem zaskoczony niektórymi zachowaniami po drugiej stronie siatki, kiedy wydawało mi się że coś zaskoczy, a oni (przyp. red. siatkarze Słowenii)tam byli i tak jakby nas znali, jakbyśmy się spotykali przynajmniej raz w tygodniu na jakiś sparing.


Jak można się słabo przygotować do spotkania ze Słowenią. Przecież to nie jest kraj trzeciego świata siatkarskiego. Materiału jest sporo i akurat tego nie potrafię zrozumieć.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: Noworoczny »

Pytanko do znawców:
Gdyby dziś powołać reprezentację Jugosławii, kto z Macedonii i Słowenii by się znalazł w 14 a kto w 7? I wgoogle jak by wyglądała pierwsza 7 Plavi?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: Mateusz1993 »

No i jest brąz to cieszy. Wykorzystana słabsza gra Macedonii, a Polacy dziś lepiej niż wczoraj.
Noworoczny pisze:Pytanko do znawców:
Gdyby dziś powołać reprezentację Jugosławii, kto z Macedonii i Słowenii by się znalazł w 14 a kto w 7? I wgoogle jak by wyglądała pierwsza 7 Plavi?
Nie wiem czy oczekiwałeś odpowiedzi akurat ode mnie, ale ciekawe pytanie. Jeśli mówimy o stanie na rok 2015 to jak dla mnie Urnaut, Cebulj i Pajenk ze Słowenii, a z Macedonii Gjorgiev, ale jako atakujący. Szczerze to Kovacic na libero też mógłby się załapać- też ze Słowenii. Tzn. ja bym ich dorzucił. Kto miałby szansę na pierwszą 7? Szansę na 7 mieliby Urnaut i Cebulj, nie mówię, że na pewno by w niej się znaleźli, ale szansę by mieli. Lisinac, Podrascianin, Atan nie do ruszenia, reszta różnie w zależności od koncepcji trenera ;)
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: Chal »

Przy tylu roszadach na przyjęciu to równie dobrze Urnaut z Cebuljem mogliby wskoczyć do szóstki, jak i nie zmieścić się w 14-ce. Pewniejsze strzały to Pajenk i Vincić. Plus Gjorgiev jako zmiennik Atana, chociaż też z obecnym Staroviciem wcale nie miałby łatwo.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: PJ_volleyball »

Zawsze zakończyć turniej medalem.

Dobry występ Polaków dzisiaj. Wczoraj po porażce Estonii z Macedonią można się było zastanawiać czy to słabszy dzień. Ewidentnie gdzieś forma uciekła Estończykom. W niczym nie przypominali zespołu z fazy grupowej.

Niedługo finał. Zdecydowanym faworytem Słowenia. Liczę na walkę w wykonaniu Macedonii, bo o zwycięstwo będzie bardzo ciężko.



Dalej według mnie trzeba się zastanawiać nad sensem kadry B i medal tego nie zmieni.
Może w innej formie? Może inny szkoleniowiec? Może inne priorytety?
Według mnie ktoś musi w związku pomyśleć nad tym, bo mi się ta LE nie podobała w wykonaniu Polaków.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Europejska mężczyzn 2015

Post autor: StanLee »

No ale tu ciężko o inne priorytety. Zagrają w Pucharze Panamerykańskim? W Mistrzostwach Azji? Wątpię by ci zawodnicy trenując w klubach/spędzając wakacje, zyskali sportowo cokolwiek, a tutaj mają na to szanse. Lepszy trener? Jakieś nazwisko? Kadra B zrobiła swoje, nie wiem czy można czegoś się przyczepić. 4. miejsce IE bylo świetnym wynikiem, tutaj ciężko było myśleć o czymś więcej niż brązie. W każdej kadrze B grają zawodnicy, którzy nie dają większych nadziei na reprezentacyjną karierę. Gra była nierówna? Kilku zawodnikow rozczarowało? W drużynie stworzonej z ligowych zawodników tak to musiało wyglądać. Z mocnym kalendarzem młodzieżowym co dwa lata, ciężko by w tym sezonie kadra B wyglądała inaczej. Z czasem będzie dużo lepiej. Jest OK...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Europejska”