Chal napisał(a):NA BLOK TO MOŻNA BYŁO ŚRODKOWEGO, GDZIE JEST JAROSZ, KOLESIOSTWO, SKANDAL!!!!!!11111jedenaście
Koleś środkowy nam wygrał mecz
Chal napisał(a):NA BLOK TO MOŻNA BYŁO ŚRODKOWEGO, GDZIE JEST JAROSZ, KOLESIOSTWO, SKANDAL!!!!!!11111jedenaście
sb.slav napisał(a):Moim zdaniem Antiga z Francją zawsze będzie nas sabotował. Mamy bardzo zły bilans spotkań z trójkolorowymi odkąd on nas prowadzi. Moim zdaniem wynika to z tego, że będzie kiedyś naturalnym kandydatem na stanowisko pierwszego szkoleniowca w swojej ojczyźnie i nie chce sobie zamykać drzwi łomotami spuszczanymi rodakom.
KadrO napisał(a):Jest ktoś w posiadaniu statystyk naszych spotkań?
Taa, nie wyjdzie mu jeden mecz na PŚ i hejterzy zapomną, że do tej pory zdecydowana większość jego występów u Antigi była bardzo pozytywna, a jestem skłonny założyć się, że wystąpi jedno i drugie.niepoinformowany napisał(a):Powinien dać radę odciążyć Kurka w prawie połowie meczów na PŚ.
A najlepsze, że gdy Francuzi osiągali swój historyczny sukces, a Polacy grali jak na swoje możliwości bardzo przeciętnie - to do pokonania ich zabrakło nam naprawdę niewiele. Polacy, zwłaszcza na siatce, mają dużo większy potencjał i wcale nie wydaje mi się, żeby akurat Trójkolorowi - choć to bardzo dobra drużyna - mieliby w następnych sezonach być jakimś bardzo niewygodnym rywalem. Co więcej - nawet jeżeli znowu, tym razem na ME, skorzystają z bardzo korzystnego terminarzu w porównaniu do rywali.Skrzypek napisał(a):...
Kamil92 napisał(a):KadrO napisał(a):Jest ktoś w posiadaniu statystyk naszych spotkań?
Francja:
https://pbs.twimg.com/media/CNM-3q1XAAA3i9_.jpg
Iran:
https://pbs.twimg.com/media/CNHjsj1WwAAvPIl.jpg
Japonia:
https://pbs.twimg.com/media/CNChLfrWwAAIh03.jpg
Na przyszłość polecam śledzić konto Twitterowe Oskara Kaczmarczyka:
https://twitter.com/okaczmarczyk?lang=pl
Zawsze podczas meczów i po nich wrzuca statystyki Polaków.
maciek0812 napisał(a):Wiadomo jaki to turniej, ale nikt nie skomentuje nagród indywidualnych?
Bardziej pisałem o bloku. Np. Toniutti to słaby na bloku zawodnik - i o ile Drzyzga wiele lepszy nie jest, o tyle już Kurek jest na bloku zdecydowanie lepszy niż Rouzier. Zatrzymanie na pojedynczym bloku takiego Mateusza Miki z przeciętnymi na siatce skrzydłowymi - ale Mateusza w swojej normalnej formie, jest jednak bardzo ciężkie, a Bartek Kurek to nasz najlepszy w tym momencie na pojedynczym bloku siatkarz. Rok temu na MŚ, albo w tym sezonie w LŚ - te statystyki na bloku mieliśmy jednak lepsze, bo też jako drużyna mamy potencjał do grania dużo ''twardszej'' siatkówki niż Francuzi. Gdyby na Rio powrócił Michał Winiarski, to jeżeli chodzi o indywidualne możliwości na bloku naszych skrzydłowych - bylibyśmy w ścisłej czołówce, a nasi środkowi na bloku też są lepsi niż ci Francji. A u Francuzów? Blok jest najsłabszym elementem wyszkolenia Ngapetha i Rouziera, mają bardzo niskiego rozgrywającego, przeciętnego na bloku z tego co kojarzę Lyneela albo niezłego Tillie.Murilo0 napisał(a):Przy Lyneelu na przyjęciu to Francuzi mają większy potencjał na siatce IMO. Poza tym Lyneel-Ngapeth-Rouzier to wyraźnie lepsi w ataku skrzydłowi niż Kubiak-Mika-Kurek.
Lineczka napisał(a):MVP dla Kubiaka zasłużone, ale np. dla Konara jako najlepszego atakującego pozostawia niesmak, ile on pograł na MHW? Ok, wczoraj zagrał bardzo dobry mecz, ale to nie powinna być nagroda za jeden mecz a za cały turniej.
PJ_volleyball napisał(a):Sokołow jak najbardziej, Michajłow też.
Kurka do czołówki na pewno bym nie zaliczył. Już taki Sabbi znacznie lepiej wygląda, a tak mi się skojarzył, bo przecież grał z Kurkiem w Maceracie.
StanLee napisał(a):PJ_volleyball napisał(a):Sokołow jak najbardziej, Michajłow też.
Kurka do czołówki na pewno bym nie zaliczył. Już taki Sabbi znacznie lepiej wygląda, a tak mi się skojarzył, bo przecież grał z Kurkiem w Maceracie.
Bo jak wspominałem - blok to taki specyficzny element w siatkówce, gdzie wielu całkiem przeciętnych atakujących może być naprawdę znakomita, i na odwrót, a raczej znacznie ciężej powiedzieć to np. o ataku czy zagrywce albo przyjęciu. .
W przeciwieństwie do zagrywki, takiego rankingu ''najlepiej blokujących skrzydłowych'' pewnie nie dałoby się z tego tytułu zrobić, więc czy Sokołow, Michajłow i Kurek to generalnie trójka najlepszych na bloku skrzydłowych - prawdopodobnie nie. Za to jak spojrzymy na grono najlepszych atakujących, to ta trójka chyba najbardziej na międzynarodowych imprezach w tym elemencie się wyróżniała i np. w przypadku Michajłowa takich kluczowych bloków, często pojedynczych, jak np. przy stanie 21-22 dla Skry w IV secie finału LM '12, kilka pewnie byśmy sobie przypomnieli.
StanLee napisał(a):Generalnie ja bym jednak umiejętnościom Kurka na bloku nie umniejszał, bo gdy Bartek jest w swojej topowej formie fizycznej - jak np. w 2011 roku - to siatkarzy o jego możliwościach w bloku jest dosłownie kilku. Pamiętamy np. LŚ 2011, gdzie Kurek statystycznie był jeżeli mowa o punktowych blokach, naszym najlepszym zawodnikiem w całej edycji bez podziału na pozycję - a z racji tego, że środkowym jednak o te punktowe bloki znacznie łatwiej, to jest to imponujący wyczyn i skrzydłowych, którzy byliby na dystansie prawie 20 meczów, w większości ze światową czołówką, w stanie o coś podobnego się pokusić, jest co najwyżej kilku. Brakuje Kurkowi wszechstronności w innych elementach, ale blok to jego bardzo poważny atut - i czasem jak się poszczęści, to mamy akcję spotkania -> https://www.youtube.com/watch?v=sKgD06c4lrQ
StanLee napisał(a):Następnym razem zwróć uwagę jaki Kurek łapie zasięg na bloku, jak aktywnie pracuje na bloku, jak dobrze dochodzi na trzeciego, jaki ma timing, albo jak Rouzier "sztywno" trzyma dłonie, jak jest pasywny na bloku, jak często daje sobie wybijac blok po zewnętrznej dłoni, nawet jak nienaturalnie wygląda jego blok..
StanLee napisał(a):Ten indywidualny blok jest obecnie bardzo ważny - wystarczy sobie przypomnieć mecz Polski z Włochami rok temu z MŚ, gdzie w czwartym secie Fabian grał niemal wszystko do Wlazłego. Był do tego zmuszony - to prawda, ale mógł też sobie na to pozwolić, bo po drugiej stronie stał w połowie ustawień Filippo Lanza, który akurat na bloku jest chyba jednym ze słabszych przyjmujących na międzynarodowym poziomie.
Jiroux napisał(a):Wyłapał ktoś że Fabię faktycznie wczoraj złamał tabliczkę do zmian?
drukjul napisał(a):Tutaj sporo może zależeć od założeń taktycznych. Francuzi, mają dziś pewnie najlepszą obronę w męskiej siatkówce, więc zamiast nastawiać się zaraz na bloki punktowe, mogą z góry założyć sobie, że w stosunku do atakującego przeciwnika na kontrze z zasady staramy się na przykład grać wyblokiem, albo odkryć jeden kierunek ataku i liczyć w obronie na rzadko zawodzącego Grebennikov, wspomaganego przez pozostałych kolegów. A wtedy nie przekładanie rąk, pasywność na bloku i dłonie odchylone do tyły oczywiście będą miały sens - przecież celem bloku nie musi być wcale koniecznie zdobycie bezpośredniego punktu. Tu już jednak wchodzimy w strefę taktyki, a nie indywidualnego wyszkolenia poszczególnych siatkarzy.
A skoro jeden zawodnik blokuje dobrze a drugi słabo, to przez strefę pierwszego rzadko się atakuje a przez strefę drugiego wręcz przeciwnie. Tym samym statystyki w bloku punktowym mogą mieć obaj b. zbliżone. Oczywiście drużyna pierwszego zdobędzie dzięki jego dobremu blokowi więcej punktów, lecz innymi elementami. Np. poprzez błąd przeciwnika (atak w aut), czy kontrę (po wybronionym ataku).drukjul napisał(a):A potem w statystykach i tak się zwykle okazuje, że w dystansie sezonu ta różnica pomiędzy "bardzo dobrym" atakującym na bloku, a tym nieco "słabszym" mieści się najczęściej w aptekarskich granicach 0.1-0.15% punktu blokiem na set.
akukuk napisał(a):Jiroux napisał(a):Wyłapał ktoś że Fabię faktycznie wczoraj złamał tabliczkę do zmian?
Tak. Minę Blaina pod tytułem "brak słów" będącą odpowiedzią na tę sytuację również.
A potem w statystykach i tak się zwykle okazuje, że w dystansie sezonu ta różnica pomiędzy "bardzo dobrym" atakującym na bloku, a tym nieco "słabszym" mieści się najczęściej w aptekarskich granicach 0.1-0.15% punktu blokiem na set.![]()
Blok i obrona to jednak najbardziej kolektywne elementy w siatkówce i nie ukrywajmy tego, że mołojecka sława Michajłowa na bloku w dużym stopniu zależała zawsze od tego jakich on ma partnerów na środku siatki. A ja sięgniemy pamięcią, zarówno w sbornej, jak i w Zenicie Kazań, zwykle miał bardzo dobrych. Grozer w Biełgorodzie może akurat nie w ostatnim, ale w pierwszych swoich dwóch sezonach w tym klubie miał takie statystyki bloku, o których Michajłow w całej swojej karierze mógł najwyżej pomarzyć - w jednym miał nawet ponad 0.7 bloku na set, czyli wartości których by się nie powstydzili najlepsi środkowi i Grozer chyba się nawet zmieścił w pierwszej piątce blokujących rosyjskiej superligi. No ale właśnie - wystarczy sobie przypomnieć kto tam z Grozerem skacze do bloku, oraz jak ta rosyjska drużyna klubowa, kiedy dwa lata temu była rzeczywiście w wysokiej formie i wygrywała Champions League zagrywała
meduza123 napisał(a):Niestety nawet jak ma dograną to o środkowych nie pamięta... Przez tyle lat grali z Nowakowskim w ciemno, drugiego ma Bieńska z 210 cm a on uparcie od RIO gra skrzydła... I niestety lewe wygląda tragicznie wolno a często też niedokładnie...
Powrót do Polskie reprezentacje
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość