Reprezentacja kobiet 2015

Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: madlark »

Trener Jacek Nawrocki zatelefonował do Dominiki Sobolskiej pod koniec ubiegłego sezonu z propozycją gry w reprezentacji Polski.
http://www.przegladsportowy.pl/siatkowk ... 1,892.html
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SevenUP »

W PŚ Serbki w zasadzie awansowały, Rosjanki jutro o awans grają z Chinkami. Jeśli też awansują Polki naprawdę będą miały szansę na TOP3 turnieju kwalifikacyjnego, bo jednak te 2 pewniaki mniej do grania. Zostaje ciągle Turcja, Włoszki, Holenderki, Niemki i Belgijki, no ale zawsze to łatwiej.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: PJ_volleyball »

SevenUP pisze:W PŚ Serbki w zasadzie awansowały, Rosjanki jutro o awans grają z Chinkami. Jeśli też awansują Polki naprawdę będą miały szansę na TOP3 turnieju kwalifikacyjnego, bo jednak te 2 pewniaki mniej do grania. Zostaje ciągle Turcja, Włoszki, Holenderki, Niemki i Belgijki, no ale zawsze to łatwiej.
Mecz Rosja - Chiny może zadecydować o awansie, ale z drugiej strony Chinki mają jeszcze mecz z Japonkami na koniec.

Chinki będą faworytkami, ale Japonki tak łatwo nie odpuszczą i mogą coś urwać.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: StanLee »

Przecież jak Chinki wygrają z Rosją, to Japonia odpuści ten ostatni mecz. Chiny-Rosja to mecz o awans i mecz o wygraną turnieju, tyle, że przegrany zostaje z niczym.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SevenUP »

Oglądam nasze panie z Czeszkami. Niestety Kaczorowska nie nadaje się do reprezentacji, przyjmuje trochę lepiej niż KSD, ale nic nie kończy niestety. Weszła Kurnikowska jest trochę lepiej. Wolosz też błyskotliwością nie grzeszy, w 1 secie zagrała do Klaudii aż 13 piłek (!!!) i bardzo mało gra środkiem nawet przy idealnym przyjęciu. KSD w ataku dobrze, Werblińska sobie radzi z przyjęciem, ale piłki do ataku ma straszne i dużo musi kiwać. Pycia przeciętnie, Efimienko dobrze w bloku i ataku. Maj nie robi błędów, ale też jakoś super nie gra.

Okazuje się że Kosek-Różycka całkiem by się mogła przydać. Mam nadzieję, że po tym meczu Nawrocki się ogarnie i cofnie KSD tam gdzie była, bo to niestety smutna prawda, że my nie mamy dobrej drugiej przyjmującej.

I wynik w plecy 1-2.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SerCos »

Drugi mecz z Czeszkami Polki wygrały 3-1, ale rywalki bez Havelkovej.

Dzisiaj i jutro Polki zagrają z Turczynkami, transmisja na Polsacie Sport.

Skład Turczynek na mecze z Polską:

Rozgrywające: Naz Aydemir Akyol, Nilay Özdemir
Atakujące: Polen Uslupehlivan, Hande Baladin, Gözde Yilmaz
Środkowe: Kübra Akman, Eda Erdem Dündar, Büşra Cansu Kiliçli, Özge Nur Yurtdagülen
Przyjmujące: Gözde Kirdar, Neriman Özsoy, Güldeniz Önal, Meliha Ismailoğlu
Libero: Gizem Karadayi, Seniye Merve Dalbeler

Mam nadzieję, że przyjdzie nam oglądać wyrównane spotkanie i da wiarę w lepsze jutro ;)
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SevenUP »

SerCos pisze:Drugi mecz z Czeszkami Polki wygrały 3-1, ale rywalki bez Havelkovej.

Dzisiaj i jutro Polki zagrają z Turczynkami, transmisja na Polsacie Sport.

Skład Turczynek na mecze z Polską:

Rozgrywające: Naz Aydemir Akyol, Nilay Özdemir
Atakujące: Polen Uslupehlivan, Hande Baladin, Gözde Yilmaz
Środkowe: Kübra Akman, Eda Erdem Dündar, Büşra Cansu Kiliçli, Özge Nur Yurtdagülen
Przyjmujące: Gözde Kirdar, Neriman Özsoy, Güldeniz Önal, Meliha Ismailoğlu
Libero: Gizem Karadayi, Seniye Merve Dalbeler

Mam nadzieję, że przyjdzie nam oglądać wyrównane spotkanie i da wiarę w lepsze jutro ;)
Obawiam się, że się trochę przeliczysz, chyba że Turczynki zagrają na luzie. Bo inaczej ja w ogóle tego nie widzę. Nasza siła ataku nie istnieje.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Noworoczny »

Zaraz zmienię nik na Fan Klaudii Kaczorowskiej. Jej obecność w szóstce jest ostatecznym dowodem na stan polskiego przyjęcia u babek.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SerCos »

Przyjęcie przyjęciem, ale wg mnie Wołosz fatalnie rozgrywa. Szkoda, że nie ma Radeckiej, która ma swoje za uszami, ale jednak zagrywka, blok, obrona czy dokładność wystawy to elementy, w których grała dużo stabilniej od Aśki. Wątpie czy Nawrocki coś z tym ugra.

A jako element humorystyczny tekst pana Wanio wg, którego faworytem ME jest Holandia, a Polki będą się bić o najwyższe miejsca z Turczynkami, Rosjankami, Serbkami czy Włoszkami :]
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: PJ_volleyball »

Wanio żyje w jakimś dziwnym świecie.
Dziwny człowiek.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: akukuk »

SerCos pisze:Przyjęcie przyjęciem, ale wg mnie Wołosz fatalnie rozgrywa.
Otóż to. Wołoszka wystawia katastrofalnie, o rozegraniu tutaj nie ma w ogóle mowy. Bo żeby nie być w stanie wystawić dokładnej piłki na lewe skrzydło praktycznie przez cały mecz? Mi się to w głowie nie mieści. Przeczuwam, że Chemik będzie sobie pluł w brodę za ten transfer, w każdym razie nie idzie spokojnie patrzeć na styl oferowany przez Wołosz w trakcie całego obecnego sezonu reprezentacyjnego i dla mnie w takiej sytuacji oczywistym jest, że to Bełcik powinna być numerem jeden.

Ogólnie oglądając ten mecz sparingowy odnoszę wrażenie, że z tej całej grupy jakiś bardziej konkretny poziom pozwalający udanie rywalizować na arenie międzynarodowej prezentuje wyłącznie Maj. Reszta zupełnie poniżej oczekiwań, a niektóre panie to prezentują się wręcz żenująco.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SevenUP »

A ja mam zupełnie inne wrażenie- mianowicie takie, że bez Kaczorowskiej i Wołosz zespół dobrze mógłby funkcjonować. Nie mam żadnych zarzutów do KSD, ABW, Maj, Ganszczyk czy Pyci.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Noworoczny »

Można grać w piątkę? Tj. wiem, że w amatorską można, zwłaszcza towarzysko, lecz czy przepisy CEV to dopuszczają?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SevenUP »

ALbo grajmy Kurnikowską, albo z Żebrowską, bo takie coś to nie ma sensu.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SerCos »

A tak odbiegają od personaliów czy ktoś zauważył jakiś postęp w jakimkolwiek elemencie gry reprezentacji? Obrona, organizacja gry, rozwiązania taktyczne, zagrywka czy cokolwiek innego?

Jeszcze donosząc się do reprezentacji jeśli tak to ma wyglądać, że Maj i Werblińska będą kryły przyjmującą, która dodatkowo nic nie kończy w ataku to może jakiś pachołek tam postawić jako szóstego zawodnika ;)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: StanLee »

Proponuję jeszcze raz porozmawiać o tym, jaki to błąd popełnia Nawrocki grając jedną nominalną przyjmującą.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Artek1967 »

wiesz.... wydaje mi sie że ostatnia ofensywna przyjmujaca z prawdziwego zdarzenia w naszej kadrze to była Maggie... a niestety nie widze dziewczyny na to miejsce... bo to taka pozycja ze do przyjecia mozna mieć metr ale trzebe jeb...ąć na siatce... często na zasiegu... na ta chwile nie widzę stąd męczy sie Kaczorowska... z marnym skutkiem
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: compact »

Popełnia taki błąd, i jest to oczywiste, że nie wykreował z dupy wszechstronnej przyjmującej. 8-)
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SerCos »

Poprawka, grając swoją najlepszą nominalną atakującą na przyjęciu. Poza tym Kaczorowska była kontuzjowana przez ten czas, w dodatku jeśli taką zawodniczkę trzyma się przez większość meczu na boisku bez zmiany, a zmiany dokonuje się przy piłce setowej to nie Kaczorowska jest problemem, ale trener. Matlak w Pile miał na przyjęciu dwie libero i Kaczorowską i sobie radził.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SevenUP »

To już tak pomijając tą biedną Kaczorowską co można było zauważyć:

1. Na pewno lepiej wygląda gra ze środkowymi- nie było jej dużo ale szczególnie akcje z Ganszczyk były w dobrym tempie.
2. Lepiej wygląda blok.
3. Dobrze zagrały Skowrońska z Werblińską- mimo dużej ilości niewygodnych piłek.
4. Słabo natomiast wyglądały wystawy do lewego (większość za plecy/ niedociągniętych/ wyrzuconych itd.) oraz dokładność rozgrywającej.
5. Asia Wołosz nie gubi bloku- nawet jak przyjęcie było.
6. Rezerwowe przyjmujące zagrały całkiem dobre 2 sety, a co ciekawe szczególnie w ataku.

A z takich bardziej praktycznych- w momentach kiedy była Bełcik graliśmy duuużo lepiej niż z Wołosz. Ganszczyk nadaje się do reprezentacji. Dobrze, że Maj wróciła.

Ale z przyjęciem Kaczorowskiej trzeba coś zrobić, zobaczymy co będzie jutro.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: Artek1967 »

Środkowych to mamy pod dostatkiem... wybierać i przebierać..żeby tylko lepiej wykorzystywać ich potencjał.... niestety Wołosz sie do tego nie nadaje... Mam nadzieję że ktos pooglada Radecka w tym sezonie... no i moze będzie okazja Skorupę... Jak dla mnie to obie sa lepsze od Wołosz.. ale jak widać jak sie zrobi wynik w klubie to od razu jest repra... chociaz i tak to lepsze jak powołanie za obecność w SMS Szczyrk bo to to już patologia.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SerCos »

Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Europy 2015:

Rozgrywające: Izabela Bełcik, Joanna Wołosz
Atakujące: Izabela Kowalińska, Katarzyna Skowrońska-Dolata
Środkowe: Agnieszka Bednarek-Kasza, Kamila Ganszczyk, Zuzanna Efimienko, Sylwia Pycia
Przyjmujące: Anna Werblińska, Natalia Kurnikowska, Klaudia Kaczorowska, Anna Grejman
Libero: Paulina Maj-Erwardt, Agata Durajczyk

No co stać nasze panie to się okaże, w sparingach wypadły gorzej niż Słowenki, ale aż tak źle to chyba nie jest.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SevenUP »

SerCos pisze:No co stać nasze panie to się okaże, w sparingach wypadły gorzej niż Słowenki, ale aż tak źle to chyba nie jest.
Po pierwsze, część sparingów nasze panie zagrały bezpośrednio po przylocie, tzn. w jeden dzień wieczorem przylot, drugiego dnia sparing, trzeciego sparing, czwartego sparing i wylot. Więc wiele chyba spodziewać się nie można. Jeden mecz z Czechami i jeden z Turcją zawaliła nam Kaczorowska. Nie ma co płakać i tak jest lepiej niż na poprzednich ME.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SerCos »

To ostatnie zdanie napisałem z przymrużeniem oka, z reguły nie patrzę na wyniki sparingów, bo okoliczności są różne, nie zmienia to faktu, że Słowenki zagrały dobre mecze z Azerkami i Chorwatkami.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SevenUP »

Nawrocki powiedział, że w tym sparingach dużo eksperymentował z ustawieniami i składem, więc też nie ma co się napinać. Ale jak w sobotę z Włoszkami zobaczę w pierwszej szóstce Kaczorowską, to na Boga, nie obejrzę chyba już żadnego ich meczu do końca.
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: placid »

W 6 będzie pewno Kurnikowska, choć pojawienia się Kaczorowskiej też nie można wykluczyć na dwoje babka wróżyła jak dla Mnie .
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SevenUP »

No niby tak, co nie zmienia faktu, że wszystkie sparingi w których wyszła w "6" Kurnikowska wygraliśmy, a wszystkie, w których wyszła Kaczorowska przegraliśmy :]
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: placid »

SevenUP pisze:No niby tak, co nie zmienia faktu, że wszystkie sparingi w których wyszła w "6" Kurnikowska wygraliśmy, a wszystkie, w których wyszła Kaczorowska przegraliśmy :]
A jakie to sparingi wygraliśmy ? jeden z Turcją ?
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: SevenUP »

Jeden z Turcją i jeden z Czeszkami. Aczkolwiek to jedyne mecze, które grała Kurnikowska od początku.
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja kobiet 2015

Post autor: fwasilcz »

http://www.sport.pl/siatkowka/1,65103,1 ... oxSportImg
Zaczyna się usprawiedliwianie. Nikt nie podważa, że Nawrocki jest jednym z najlepszych trenerów w kraju. Szkoda, że bardzo odstaje od czołówki światowej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”