Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2015/2016

Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2015/2016

Post autor: Kamil92 »

Zakończyła się faza zasadnicza Superligi brazylijskiej. Poniżej podaję link do tabeli.
http://superliga.cbv.com.br/2014-10-24- ... ssificacao
Sesi bardzo mocno skomplikowała sobie sytuację tym, że przegrali 4 ostatnie mecze sezonu w stosunku 3-1 i skończyli na 4 miejscu. Może to im bardzo skomplikować drogę do finału, gdyż jeżeli oczywiście grają w normalnym systemie play-off, to w ewentualnym półfinale trafią na Sadę, która wygrała fazę zasadniczą.
Statystyki poszczególnych zawodników można podpatrzeć tutaj:
http://superliga.cbv.com.br/2014-10-24- ... or-atletas
Linkiem podzielił się @StanLee w temacie reprezentacji Brazylii.

Bardzo dobrą fazę zasadniczą rozegrał Lucarelli, który skończył z statystykami w ataku 55% skuteczności i 40% efektywności. Bardzo fajnie też pokazał się Douglas Souza, młoda nadzieja Brazylijczyków na przyjęciu. By drugim najlepiej punktującym zawodnikiem swojej drużyny (Sesi), za Theo, do którego tracił zaledwie 10 punktów. Atakował na poziomie 53% skuteczności i 34% efektywności. W jego zespole występował także Murilo, który przyjmował na poziomie 45%, zaś sam Souza zanotował w tym elemencie 46%, co pokazuje, że prezentował w tym elemencie wysoki poziom (Sergio miał 49%). Młody Douglas był też najlepiej serwującym zawodnikiem swojej drużyny, notując 0,19 asa na set.
Jeżeli kogoś bardziej interesuje D.Souza, to więcej może poczytać w postach @StanLee i w temacie reprezentacji Brazylii w odpowiednim dziale.
pykaman
Posty: 98
Rejestracja: 8 lip 2008, o 07:13

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2015/2016

Post autor: pykaman »

Wie ktos gdzie obejrzec mecze superligi? Jakies linki ew satelity?
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2015/2016

Post autor: Kamil92 »

W Brazylii rozegrane zostały już ćwierćfinały, w których obyło się bez niespodzianek. Wszyscy faworyci wygrali po 2 mecze, tracąc tylko 2 sety. Douglas Souza, którego staram się obserwować, w obu meczach został najlepiej punktującym zawodnikiem z czego w pierwszy meczu (w którym jego drużyna straciła jednego seta) zanotował 22% efektywności w ataku, zaś w drugim już 57%. Poniżej podaję link do statystyk z poszczególnych meczów, aby zmienić rundę wystarczy rozwinąć listę "Rodada" i wybrać, tę która nas interesuje (np. 1 Quartas to pierwsza runda ćwierćfinałów).
http://superliga.cbv.com.br/2014-10-24- ... a-de-jogos

Pary półfinałowe:
Funvic - Brasil Volei Clube (pierwszy mecz w sobotę o godzinie 15:30, transmisja: SporTV*),
Sada Cruzeiro - Sesi (pierwszy mecz w niedzielę o godzinie 1:30, transmisja: SporTV*).
Bardzo ciekawie zapowiada się ten drugi mecz. Sada jest zdecydowanym faworytem, aczkolwiek Sesi z Sergio (L), Murilo, Souzą na przyjęcie i Theo na ataku mogą powalczyć.

* - SporTV to Brazylijska stacja sportowa. Linków do transmisji można szukać na Google wpisując "sportv brazil stream" albo coś podobnego. Pierwszy z brzegu, który działa:
http://nowwatchtvlive.me/watch-live-spo ... 1-channel/
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2015/2016

Post autor: Aranger »

Patrząc na statystyki w ataku wyśmiewanego w Polsce Loha, to prawie nie schodzi poniżej przyzwoitego poziomu, a miewa występy bardzo dobre, czy wręcz rewelacyjne(72% w ataku z Sadą Cruzeiro; mimo to jego drużyna przegrała, w ćwierćfinałach odpowiednio 71% i 60%).
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2015/2016

Post autor: Kamil92 »

Aranger pisze:Patrząc na statystyki w ataku wyśmiewanego w Polsce Loha, to prawie nie schodzi poniżej przyzwoitego poziomu, a miewa występy bardzo dobre, czy wręcz rewelacyjne(72% w ataku z Sadą Cruzeiro; mimo to jego drużyna przegrała, w ćwierćfinałach odpowiednio 71% i 60%).
Racja, cały sezon bardzo równy. Gra na 52% w ataku (208/403). Widocznie w Polsce nie mógł się zaaklimatyzować, a w Brazylii się odnalazł. Ciekawe czy ktoś go po tym sezonie wyciągnie z powrotem do Europy.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2015/2016

Post autor: Kamil92 »

Trwa właśnie pierwszy mecz półfinałowy, o którym pisałem wyżej. Funvic z Raphaelem, Fontelesem i Lucarellim w składzie prowadzi z zespołem z Brasilii już 2-0 i 8-7 w 3 secie. Właśnie bardzo brzydko wyglądającej kontuzji dostał Lucas Loc, który do tej pory był chyba najlepszym zawodnikiem swojego zespołu.
Doskonale gra Lucarelli, w przyjęciu bardzo pewnie, zaś w ataku kończy wszystkie sytuacyjne piłki.

Transmisja:
http://nowwatchtvlive.me/watch-live-spo ... 1-channel/
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2015/2016

Post autor: madlark »

Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2015/2016

Post autor: Kamil92 »

Dzisiaj w nocy rozegrane zostaną kolejne mecze półfinałowe.
Sesi vs Sada Cruzeiro, 23:30, transmisja na kanale SporTV (więcej o tym kanale w poście wyżej).
Brasil Volei Clube vs Funvic, 02:00, transmisja jak wyżej.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2015/2016

Post autor: StanLee »

Sada wygrała 3-2 z Sesi - i po raz 6. z rzędu zagra w finale ligi brazylijskiej, w meczu Brasil/Kirin-Taubate - 3-1 dla tych pierwszych i 1-1 w dwumeczu.

Z perspektywy kadry brazylijskiej, warto odnotować naprawdę solidną postawę Murilo - dwa mecze z Sadą, ten wczorajszy i styczniowy z Copa de Brasil, dają nadzieję, że Murilo także w ofensywie może być efektywnym graczem naprzeciw najlepszym zespołom na świecie. Motywacja u tego zawodnika jest wielka, a forma fizyczna - coraz lepsza. Kilka meczów z tego sezonu, gdzie Muri zagrywał z wyskoku jak kilka lat temu, godnych odnotowania - nie wiem, jak to będzie wyglądało dalej, ale to na pewno niezły prognostyk.

Ja jednak chciałbym zwrócić uwagę na coś innego - o ile jeszcze 2-3 lata temu można było narzekać na brak nowych postaci w brazylijskiej siatkówce, o tyle ten sezon pokazuje, że po Igrzyskach w Rio kadra brazylijska może być - co paradoksalne - dużo mocniejsza. Szczerze powiedziawszy, planów Lucasa, Bruno i Wallace'a nie znam, ale jeżeli ta trójka chciałaby - a pewnie tak będzie - pograć w kadrze przez kolejny cykl olimpijski, to potencjał Brazylii (znowu) prezentuje się imponująco. Genialny sezon w Taubate gra Lucarelli, który jest najlepiej serwującym, atakującym i punktującym przyjmującym całej ligi, a Leal - który powtarza o chęci gry w reprezentacji - to chyba ścisły top najlepszych przyjmujących na świecie.

Do tego mój ulubieniec, Thiago Brendle, czyli od dwóch sezonów, najlepszy brazylijski libero - i, choć nie najmłodszy, to przez samego Sergio powoli przygotowywany do roli jego następcy. Na Igrzyskach Panamerykanskich rok temu, gdzie po tiebreaku złoto wywalczyła Argentyna, a MVP zdobył Conte - najlepszym graczem imprezy w wypadku wygranej BRazylii wybrany zostałby być może właśnie ten 30-letni brazylijski libero, który i tak otrzymał nagrody najlepiej broniącego, przyjmującego oraz najlepszego zawodnika na swojej pozycji. Najlepszym (statystycznie) przyjmującym w Superlidze jest 21-letni Rogerinho, czyli - moim skromnym zdaniem - najbardziej utalentowany libero młodego pokolenia na świecie, co zresztą nagrody dla niego w młodzieżowych rozgrywkach chyba potwierdzają.

Do tego młodsi zawodnicy - kapitalnie w drugiej połowie sezonu grał 22-letni Aracaju - nie wiem, czy będzie w stanie utrzymać ten niewysoki środkowy, a bardzo dynamiczny środkowy taki poziom gry, ale począwszy od rundy rewanżowej, notował 11 punktów na mecz, przy skuteczności grubo ponad 60% skuteczności ataku, a do tego dysponując potężną, choć nieregularną zagrywką, którą wczoraj siał popłoch w samym meczu z Sadą (4 asy). W Minas znakomicie gra jego rówieśnik, Flavio Gualberto, będący w ścisłej czołówce najlepszych punktujących na swojej pozycji (227 punktów w 23 spotkaniach, pomimo tego, że jego rozgrywający Everaldo, to najgorszy rozgrywający jakiego widziałem w Superlidze), no i oczywiście Isac (przy Williamie - 70% skuteczności ataku), a także nieoceniony Lucao, będący najlepszym środkowym Serie A w tym sezonie.

Na rozegraniu - duet Thiaguinho ('93, Sesi) i Fernando Kreling ('96, Sada) - ten pierwszy gra bardzo obiecujący sezon jako podstawowy rozgrywający Sesi, ten drugi, jeszcze jako zmiennik Williama, spisuje się naprawdę dobrze. Chyba tylko na ataku wygląda to trochę słabiej, choć moim zdaniem Alan Souza ('94) - czyli lider reprezentacji juniorów, która zdobywała wicemistrzostwo świata w 2013 roku, prezentuje się jako zmiennik Wallace'a bardzo solidnie.

No i oczywiście - odkrycie rozgrywek, czyli Douglas Souza, który - i myślę, że to też nie będzie przesadą - z perspektywy całego sezonu był najlepszym zawodnikiem Sesi. Obecnie na świecie chyba tylko Kljuka jest z tych młodych przyjmujących zawodnikiem odrobinę lepszym, ale na pewno nie tak wszechstronnym jak młody Brazylijczyk.

O kimś pewnie zapomniałem (np. Kadu), ale ogólny wniosek jest taki, że trochę nie mogę doczekać się nowego wydania reprezentacji Brazylii, co chyba jest nieuchronne. Bruno, Wallace, Lucas, Isac, Leal, Lucarelli - wydaje mi się, że w takim składzie personalnym Brazylia byłaby głównym faworytem w Rio, a tak może wyglądać skład Brazylii w 2017 roku, uzupełniany takimi graczami jak Thiaguinho, Douglas Souza, Alan, Flavio czy Aracaju.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2015/2016

Post autor: Chal »

Ktoś tam musi przyjmować.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2015/2016

Post autor: StanLee »

IMHO, Lucarelli przyjmuje lepiej niż Sander, Leal przyjmuje lepiej niż Russell.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2015/2016

Post autor: Chal »

Subiektywna opinia. No i na prawym nie ma Andersona.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
bartosz25876458790
Posty: 40
Rejestracja: 12 wrz 2015, o 15:28
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2015/2016

Post autor: bartosz25876458790 »

Wiecie moze czy Joandry Leal zostaje w Brazyli na nastepny sezon
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2015/2016

Post autor: PvK »

Bruno, Wallace, Lucas, Isac, Leal, Lucarelli - wydaje mi się, że w takim składzie personalnym Brazylia byłaby głównym faworytem w Rio
Jak Leal to i Leon. Lomacz, Kurek, Nowakowski, Bieniek, Leon, Kubiak, Zatorski nie wyglada ani krzty gorzej
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2015/2016

Post autor: StanLee »

Z grubsza chodziło mi o to, że Brazylia po Rio będzie mocniejsza niż w Rio, owszem, o Polakach można to samo napisać, zresztą, wielokrotnie o tym pisałem. Z innej perspektywy - co pokazuje jak sztuczne są te przepisy naturalizacji i jak zniekształcają rzeczywisty potencjał siatkarski danego kraju. To chyba największy minus tej instytucji.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2015/2016

Post autor: SerCos »

Niespodzianka! W finale zagra Vôlei Brasil Kirin. Funvic Taubaté przegrał w decydującym meczu 2-3 (25-23 19-25 25-22 20-25 13-15). MVP został środkowy Maurício Luiz de Souza.

Link do statystyk: https://srv.matchshare.it/pdfs/79c4c189 ... 419bd8.pdf
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2015/2016

Post autor: Kamil92 »

Ja dla mnie, to awans Brasil Kirin jest sporym zaskoczeniem. Wydawało mi się, że u siebie, Funvic w ostatnim meczu będzie potrafił wygrać, ale widać, przeciwnicy zagrali lepiej. Bardzo szkoda mi Lucarellego, bo rozgrywał fantastyczny sezon i fajnym jego zwieńczeniem byłaby gra w finale.
No i warto dodać, że Lucas Loh zagra w finale z Sadą.
Mecze o 3 miejsce zapowiadają się pasjonująco.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2015/2016

Post autor: Erchembod »

Szanse obu ekip w finale oceniam 7:1 lub 8:1 na korzysc Sady Cruzeiro. Nie znaczy to oczywiscie ze musi to byc mecz jednostronny, ale Cruzeiro jest jasnym faworytem do zwyciestwa, w dowolnym stosunku setow.

Swietne byly oba mecze polfinalowe Cruzeiro-Sesi; ufam ze final bedzie na chocby zblizonym poziomie. Ciekawi mnie zwlaszcza pojedynek obu Wallace'ow na ataku - Souzy i Martinsa.

Funvic Taubate mial b. fajny potencjal, w jakims stopniu przeszkodzily im perturbacje zdrowotne Gavina Schmitta - facet rozegral w lidze ledwo dwa mecze i przedwczesnie zakonczyl sezon. Moze dojdzie do skutku sciagniecie Simona (choc nie wiem, jakie plany i propozycje ma aktualnie Kubanczyk). Ale sadze, ze to byloby dobre i dla Taubate, i dla Simona.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2015/2016

Post autor: krzysiu »

https://www.youtube.com/watch?v=kTegK6Ctm1g tu jest do obejrzenia 3 mecz półfinałowy Taubate z Volei Kirin - inne mecze chyba też są do obejrzenia :)
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2015/2016

Post autor: orw3ll »

Erchembod pisze: Moze dojdzie do skutku sciagniecie Simona (choc nie wiem, jakie plany i propozycje ma aktualnie Kubanczyk). Ale sadze, ze to byloby dobre i dla Taubate, i dla Simona.
Ja bym obstawiał, że wróci do Włoch i to do klubu w którym już grał. Jeśli wybrałby już kierunek brazylijski, to Sada byłaby chyba najlepszym wyborem, spotkałby się ze swoim starym kolegą (być może w niedalekiej przyszłości jeszcze zagrają razem w reprezentacji). Ale to jest tylko gdybanie, jedno jest pewne- na pewno nie zostanie w Korei.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2015/2016

Post autor: StanLee »

Polecam ten drugi mecz Sady i Sesi, ponieważ podziw mój budzi, że Murilo, który za miesiąc skończy 35 lat, po wszystkich problemach zdrowotnych i latach grania, wciąż jest w stanie grać tak dobrze naprzeciw jednemu z najlepszych klubowych zespołów na świecie - momentami, stary, dobry Murilo.

Do tego fantastyczna gra Aracaju (te zagrywki ~120kmh do linii...), przebłyski Douglasa, solidność Thiaguinho i Theo, a z drugiej - klasa Sady. Jeden z lepszych meczów sezonu.

www.youtube.com/watch?v=mlNPZJipSPU
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2015/2016

Post autor: Kamil92 »

Potwierdzam, mecz był iście fantastyczny (i grany o normalnej porze). Poziom gry obu zespołów, bardzo wysoki, Murilo w ataku rozegrał chyba najlepszy mecz od kilku lat (biorąc pod uwagę przeciwnika po drugiej stronie siatki). Dodatkowo świetna atmosfera na trybunach, co jeszcze uatrakcyjniało widowisko.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2015/2016

Post autor: Erchembod »

orw3ll pisze:
Erchembod pisze: Moze dojdzie do skutku sciagniecie Simona (choc nie wiem, jakie plany i propozycje ma aktualnie Kubanczyk). Ale sadze, ze to byloby dobre i dla Taubate, i dla Simona.
Ja bym obstawiał, że wróci do Włoch i to do klubu w którym już grał. Jeśli wybrałby już kierunek brazylijski, to Sada byłaby chyba najlepszym wyborem, spotkałby się ze swoim starym kolegą (być może w niedalekiej przyszłości jeszcze zagrają razem w reprezentacji). Ale to jest tylko gdybanie, jedno jest pewne- na pewno nie zostanie w Korei.
Tak czy siak, Funvic bedzie mial w przyszlym sezonie kubanskiego blokujacego. Rok temu kontrakt z klubem podpisal Isbel Mesa, ale z powodu jakichs karencji nie mogl wystepowac na boisku i tylko trenowal. Teraz jednak bedzie juz mogl grac.
Mese pewnie pamietacie z gry w reprezentacji Kuby. Ma 25 lat, mierzy 204 cm wzrostu.
Umowy na kolejny sezon przedluzyli tez, wg doniesien, m.in. Lucarelli i rozgrywajacy Raphael. Zespol bedzie mial rowniez tego samego trenera.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2015/2016

Post autor: krzysiu »

Simon podpisał kontrakt z Sadą Cruzeiro na 3 lata
Awatar użytkownika
stachu90
Posty: 154
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 13:51
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2015/2016

Post autor: stachu90 »

No i po chlopaku, jak w przypadku wiekszosci kubanczykow ktorzy wyrwali sie spod rezimu , liczy sie tylko kasa a tej w Cruzeiro nie brak.
(Ch)
Historia klubu, historią miasta.
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn - sezon 2015/2016

Post autor: orw3ll »

Liga brazylijska będzie dużo mocniejsza w przyszłym sezonie. Simon, Lucas, Bruno, to są topowi gracze na swoich pozycjach. Z kolei Plusliga znowu osłabnie w związku z nowym przepisem dotyczącym obcokrajowców, jeszcze jak zwiększą ligę do 16 zespołów, to już w ogóle będziemy na poziomie ligi francuskiej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Państwa Ameryki Południowej”