Ćwiczenia doskonalące odbicia górą

vette11
Posty: 47
Rejestracja: 6 wrz 2008, o 12:05
Płeć: M

Ćwiczenia doskonalące odbicia górą

Post autor: vette11 »

Zna ktoś jakieś ćwiczenia na doskonalenie odbicia sposobem górnym ?
Prezes
Posty: 58
Rejestracja: 11 lip 2008, o 11:39
Płeć: M

Re: Ćwiczenia doskonalące odbicia górą

Post autor: Prezes »

Tak, odbijanie sposobem górnym :P
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Ćwiczenia doskonalące odbicia górą

Post autor: Mate »

Odbijanie piłką lekarską, piłką od kosza. Twój kolega stoi, Ty leżysz na brzuchu i odbijasz palcami do niego itd.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ćwiczenia doskonalące odbicia górą

Post autor: Guilder »

I wbrew pozorom słowa Prezesa nie są kpiną, tylko dobrą poradą. Masz na pewno piłkę do siatki w domu. Chcąc poprawić odbicie palcami próbuj sobie poodbijać kilka razy dziennie, oglądając telewizję, czy słuchając muzyki. Ważne żeby jak najczęściej to robić, ale wystarczy z 10 minut dziennie. Po pewnym czasie zauważysz różnicę.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
vette11
Posty: 47
Rejestracja: 6 wrz 2008, o 12:05
Płeć: M

Re: Ćwiczenia doskonalące odbicia górą

Post autor: vette11 »

No mam piłkę , nawet dwie ;D Mikasa MVA 330 oraz Molten V4UVMC ;D
scoobany
Posty: 13
Rejestracja: 11 lis 2008, o 11:55
Płeć: M

Re: Ćwiczenia doskonalące odbicia górą

Post autor: scoobany »

Mam dobrą radę;p Podczas odbijania na leżąco zwracaj uwagę aby dłonie były ułożone poprawnie (''koszyczek''), bo często odbijając dołem zwęża się łokcie i dłonie są ustawione niepoprawnie, a to prowadzi do złego nawyku w grze,więc najlepiej odbijać na siedząco(w domu).
tstk
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 14:01
Płeć: M

Problemy z odbijaniem piłki sposobem górnym

Post autor: tstk »

Witam !
Jestem początkujący,więc proszę o trochę wyrozumiałości :)
Otóż mam problem z odbijaniem piłki sposobem górnym...
Odbije może z 5 razy i piłka mi ucieka na boki lub do tyłu,staram się odbijać codziennie,ale zawsze to samo...
Dacie mi może jakieś porady ? :)
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2012, o 16:11 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Na początek rada - przeglądaj forum, czytaj regulamin, nie mnóż niepotrzebnie wątków
Awatar użytkownika
HiLLBALL
Posty: 5
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 22:48
Płeć: M
Kontakt:

Re: Ćwiczenia doskonalące odbicia górą

Post autor: HiLLBALL »

Ćwicz mięśnie brzucha ( odbicie palcami to nie same palce ) ćwicz triceps, nadgarstki, wzmacniaj palce, rozciągaj nadgarstki. Rób pompki, możesz ćwiczyć na siłowni skos klatki piersiowej. Ćwicz rozpiętki. Idź na basen popływać żabką.

Rozpisz sobie trening siłowy. Takie ćwiczenia można ćwiczyć w domu, mając trochę wyobraźni w użyciu domowych przedmiotów ( choćby zgrzewki wody mineralnej czy napojów, podnosić ławę kładąc się pod nią za dwie nogi itd itd )

Poćwicz solidnie to, bo podstawą odbić sposobem górnym, ale i dolnym jest koordynacja ruchu, a wzmocnione i rozciągnięte mięśnie pozwolą Ci nad tym zapanować o 90% lepiej !

Samo odbijanie jest mało ważne przy takim treningu. Weź sobie piłkę, podrzucaj do góry wysoko, potem nisko, i staraj się złapać ją idealnie tak jakbyś chciał ją odbić. Poszukaj gdzieś na youtube filmów pokazowych jak powinno się trzymać ręce przy odbiciu górnym - to bardzo ważne by nie uczyć się od początku błędów.

Itd.

Powodzenia ! ;) Pisz na priv jak coś ...
HILLBALL - Extreme Volleyball

http://facebook.com/extremevolleyball
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”