Superliga mężczyzn 2016/17

drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2016/17

Post autor: drukjul »

Rezygnacja z time-outów podczas spotkań rosyjskiej superligi byłaby jednak dla wszystkich niepowetowaną stratą.

Krótka migawka z czasów wziętych przez byłego trenera Bartka Kurka w "Dynamie Moskwa" Jurija Czerednika w trakcie spotkania z Fakiełem Nowy Urengoj.

Pierwszy time-out "Jeniseja" nauka przyjęcia sposobem górnym (https://www.youtube.com/watch?v=QhbQYyPk5ZA) : "Zajmijcie pozycje, tak to musicie robić: krótki kontakt z piłką i odbicie wysokim łukiem, to wszystko (Czerdnik pokazuje). A ich (Fakieła) zagrywka uczciwie mówie to gówn...po prostu gówn.." :]

Drugi time-out "Jeniseja" nauka zagrywki (http://tiny.pl/gcq8g) : "Wasza zagrywka to nie jest żadna zagrywka. Nie chce w to wierzyć, że nie potraficie lepiej. Złości wam brakuje, ta piłka musi kur....lecieć. Zerwijcie taśmę siatki, urwijcie przyjmującemu głowę, co chcecie róbcie"

Dalej jest instruowanie Spirydonowa jak ma atakować z wysokich piłek, również w tym samym duchu. Spiryk jak widać wpatrzony w Czerednika jak obrazek. Chyba pierwszy raz pracuje z szkoleniowcem, który nie tylko przeklina częściej niż on sam, ale w dodatku żąda od niego jeszcze więcej złości. :D
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2016/17

Post autor: Murilo0 »

No to osobliwy trener. Zawsze wydawało mi się, że gra na złości to samobójstwo. Ale jak widać w Rosji są inne standardy :]
All work and no play makes Jack a dull boy...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2016/17

Post autor: drukjul »

Jeszcze apropo dawnych i obecnych szkoleniowców Dynama Moskwa to dziś właśnie ogłoszono, że Jurij Mariczew, który miał być najpierw trenerem w Policach, a ostatnio pretendował też na posadę następcy Antigi w naszej reprezentacji, wraca do męskiej drużyny Dynama Moskwa na stanowisko głównego trenera, które zajmował już w latach 2013-2015. Jego poprzednik Oleg Antonow nie żegna się z drużyną, tylko znów będzie teraz asystentem Mariczewa (w nomenklaturze rosyjskiej I trenerem), czyli wraca do poprzedniej funkcji z lat 2013-2015 kiedy razem z Mariczewem w Dynamie M. wspólnie pracowali.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2016/17

Post autor: StanLee »

Odnoszę wrażenie, że Rosjanie popełniają ten sam błąd z Kimerowem, co Brazylijczycy z Renanem, czyli wychodzą z założenia, że skoro jest tak wielki, to musi grać na ataku. W przypadku Renana jeszcze można było to oczywiście tłumaczyć lewą ręką, o tyle Kimerow, choć to wciąż młodziutki siatkarz, mnie zupełnie na tej pozycji nie przekonuje, pod względem motoryki i specyfiki grania na ataku - niemniej zdarzają mu się tam dobre mecze. To jest ciekawe, bo Rosjanom nie brakuje młodych, utalentowanych atakujących - dwoma najlepiej punktującymi ligi na początku sezonu są rewelacyjnie grający Polietajew (23 pkt/mecz i 55% skuteczności) oraz Aleksiejew (22.8 pkt/mecz i 52% skuteczności), a gdzieś tam jest jeszcze młody Jakowlew. Zwłaszcza ten Aleksiejew mnie zaskakuje pod względem elastyczności w ataku, to nie jest tak oczywiste w przypadku rosyjskich siatkarzy, zresztą ciekawe, czy obaj z Polietajewem utrzymają obecny poziom.

Spirydonow bardzo odżył po odejściu z Kazania, a Muserski chyba wraca do swojej optymalnej formy, gdzie jest jednym z najlepszych siatkarzy na świecie. Cieszy mnie dobra gra Pawłowa.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2016/17

Post autor: Murilo0 »

Możesz napisać coś więcej o tym Aleksiejewie? (wg Wanio to pewnie byłby brat Aleksiewa :] ) Rok urodzenia, wzrost, klub, charakterystyka... Dostęp do informacji o lidze rosyjskiej jest trudny dla osób nieznających cyrylicy :|
All work and no play makes Jack a dull boy...
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2016/17

Post autor: StanLee »

Jak przyjdzie tutaj @drukjul, to oczywiście jako specjalista w tematach wschodnich opisze Aleksiejewa dużo, dużo lepiej, niż ja kiedykolwiek bym mógł - ja kojarzę Aleksiejewa (rocznik 1992) ze składów młodzieżowych reprezentacji Rosji, ale raczej był tam tylko rezerwowym, do poprzedniego sezonu często był chyba przestawiany między przyjęciem, a atakiem. Drugą część poprzedniego spędził w Ufie, gdzie grał na przemian ze wspomnianym Kimerowem. Dosyć wysoki (na stronie FIVB podają mu 206 cm wzrostu, na volleyservice.ru 202 cm), gra w Nowa Nowokujbyszewsk, młotek typowy, trochę brakuje mu zagrywki, co zwróciło moją uwagę jednak, to fakt, że jest bardziej elastyczny w ataku niż właśnie zawodnicy tacy jak Moroz czy Bakun. Gra w bardzo przeciętnym zespole, więc może zdobywać mnóstwo punktów, ale na razie świetnie mu to wychodzi. Oczywiście, trzeba mieć na uwadze, że, po pierwsze, to dopiero pięć spotkań (dzisiaj mecz Nowa-Fakieł Nowy Urengoj), po drugie, w Rosji bardzo często zawodnicy zdobywający mnóstwo punktów w słabszych zespołach nie przenoszą tego na wyższy poziom, po trzecie, w takiej drużynie jak Nowa, Aleksiejew może nabijać mnóstwo punktów. Ja mocniej zwróciłem uwagę, i starałem się oglądnąć w ramach możliwości mecze/highlightsy tej drużyny m.in. dlatego, że na starcie sezonu ten zespół Aleksiejewa miał naprawdę trudny terminarz - Biełgorod, Dynamo Moskwa, Kemerowo, Nowosybirsk - a Aleksiejew w tych meczach spisywał się znakomicie. W wygranym meczu z Biełgorodem - zdobył 26 punktów, najwięcej na parkiecie przy ponad 50 atakach, i doprowadził sensacyjnie swój zespół do wygranej, z Dynamem - 22 oczka, z Nowosybirskiem, gdzie Nowa także przegrała 1-3 - aż 30, w końcu z Kemerowem, w spotkaniu zakończonym wygraną 3-0, 21 punktów, gdy jego vis a vis Polietajew zagrał najgorszy mecz w sezonie, zdobył 11 punktów i został nawet w pewnym momencie zmieniony.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2016/17

Post autor: drukjul »

Murilo0 pisze:Możesz napisać coś więcej o tym Aleksiejewie? (wg Wanio to pewnie byłby brat Aleksiewa :] ) Rok urodzenia, wzrost, klub, charakterystyka... Dostęp do informacji o lidze rosyjskiej jest trudny dla osób nieznających cyrylicy :|
StanLee pisze:Jak przyjdzie tutaj @drukjul...
Wywołany do tablicy mogę dodać do tego chyba jedynie to, że to siatkarz ze stosunkowo ciekawym CV mimo tego, że w tym roku w wieku 24 lat w Nowokujbyszewie właściwie pierwszy raz w karierze dostał szansę na grę jako zawodnik szóstkowy w rosyjskiej Superlilidze. Do tej pory ten wychowanek ”Dynama” Moskwa, a później przez dwa sezony (2012-13, 2013-14) zawodnik ”Uralu” Ufa dał się poznać w lidze głównie jako rezerwowy, przy czym jak wspomniał Stan był wtedy jeszcze klasyfikowany jako zawodnik uniwersalny, więc zdarzało mu się grywać zarówno na ataku, jak i na przyjęciu, choć mimo wszystko na ataku zdecydowanie częściej. Bułgara Todora Aleksiewa Nikita Aleksiejew faktycznie przypomina nie tylko nazwiskiem, ale także wręcz do złudzenia warunkami fizycznymi – przy swoim wzroście ponad 2 metry (choć raczej 202 cm niż 205 cm), ten potężnie zbudowany i pucułowaty chłopak miał widoczne problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała i tak na oko od kiedy pamiętam było to sporo więcej niż obyczajne 100 kg. I tu zbliżamy się do tego co w jego życiorysie na pewno przyciąga uwagę - w początkach 2014 na fali nastrojów hurrapatriotycznych w Rosji Aleksiejew postanowił przerwać karierę sportową, wstąpił do armii i został spadochroniarzem, ponoć nawet w elitarnym pułku specnazu.

Obrazek

Ktoś się nad Aleksiejew tam jednak zlitował, pewnie podobnie jak oberlejtnant Lukasz zawsze litował się nad Szwejkiem niezależnie co ten zmajstrował i do Donbasu na szczęście dla niego samego nie wysłano, bo z tymi gabarytami z maskirowką, czy z unikaniem kul snajperów na prawdziwym polu walki ex-siatkarz miałby na pewno spore kłopoty. Za to wiemy, że Aleksiejew znalazł się na Krymie. Tam doszedł w końcu sam do wniosku, że życie dzielnego wojaka może jednak nie będzie dla niego najlepsze i po roku przerwy wrócił do cywila, oraz do uprawiania siatkówki. Najpierw trafił do ”Fakieła”, gdzie na początku rozgrywek 2015/2016 został dublerem pierwszego atakującego tej drużyny Tjurina i w związku z tym wiele sobie nie pograł, a później w połowie sezonu na zasadzie wypożyczenia przeszedł do swojego dawnego zespołu ”Uralu Ufa” gdzie z kolei pełnił taką samą rolę dublera u boku swojego znacznie młodszego kolegi Kiemierowa. W obecnym sezonie przeszedł do drużyny ”Nowy” Nowokujbyszewsk i jak już było wspomniane po raz pierwszy ma tam okazję być nie tylko zawodnikiem szóstkowym, ale nawet został liderem drużyny. Na razie z tej roli wywiązuje się na pewno bardzo dobrze, ale warto też pewnie jeszcze chwilę poczekać aż Aleksiejew zostanie staranniej rozpisany przez statystyków rywali, bo na dobrą sprawę do tej pory nikt nie zwracał na niego szczególnej uwagi i nikt się specjalnie na niego nie nastawiał. Ale całkiem prawdopodobne, że ten rok przesłużony w wojskach powietrznodesantowych nie tylko znacznie lepiej pozwolił mu kontrolować swoją masę ciała, ale też dał mu mentalnego kopa w górę i sprawi, że stanie się jednym z czołowych rosyjskich atakujących.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Superliga mężczyzn 2016/17

Post autor: Noworoczny »

Przepraszam bardzo, ale porucznik Lukasz był porucznikiem.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2016/17

Post autor: drukjul »

Michał Łasko po chińskich wojażach, na sam koniec kariery wyląduje prawdopododbnie w lidze rosyjskiej, bo piszą dziś rosyjskie gazety jest bliski podpisania kontraktu z Uralem Ufa, który to klub ma problem na tej pozycji bo nominalny Paweł Moroz rozegrał w tym roku w lidze zaledwie mecz i od tamtego czasu się leczy. Ten klub w ogóle nie ma jakoś szczęścia z atakującymi na tej pozycji, bo w ubiegłym roku inny ukraiński atakujący Tjutlin również jak na samym początku sezonu odniósł bardzo poważną kontuzję i jak pokazała historia z Kielc, gdzie przez jakiś czas mówiło się że Ukrainiec miałby w tym sezonie grać, nie wykurował się z niej do dziś. Najwyraźniej jakaś klątwa wisi nad "Uralem"
Noworoczny pisze:Przepraszam bardzo, ale porucznik Lukasz był porucznikiem.
Posłusznie melduje, że Lukasz nosił stopień nadporucznika, natomiast porucznikiem był niezrównany Dub "powtarzam wam Szwejku po raz ostatni, że wy mnie jeszcze w ogóle nie znacie". :D
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2016/17

Post autor: krzysiu »

Pierwsze miesiące nowego sezonu pokazały, że zakontraktowanie Aleksieja Spiridonowa, który miał prowadzić zespół do kolejnych wygranych, to zbyt mało aby myśleć o walce nawet ze średniakami. Co prawda, sam Spiridonow jest najlepszym graczem Jeniseja, ale jego postawa nie przekłada się na wyniki. Trudno więc mieć pretensje do tego zawodnika. Władze klubu i sztab trenerski wskazały jednak winnych i pożegnały dwóch innych graczy.

Kilka dni po zakończeniu pierwszej części sezonu klub poinformował, że rozstaje się z dwoma obcokrajowcami: rozgrywającym Dejanem Vincicem i środkowym Nikołajem Nikołowem. Zawodnicy wyjechali już z Rosji i szukają nowego pracodawcy. Sprawa nie skończyła się jednak na rozwiązaniu umów za porozumieniem stron, ponieważ władze Jeniseja zarzuciły publicznie obu siatkarzom, zwłaszcza rozgrywającemu, że to oni są głównym powodem kiepskiej gry zespołu w pierwszej rundzie.

- Jestem zaskoczony i wstrząśnięty tym stwierdzeniem, ponieważ miałem świetne relacje z graczami na boisku i poza - mówi w rozmowie z portalem World of Volley Dejan Vincic. - Nie mogę powiedzieć tego samego o trenerach i ludziach, którzy prowadzą klub. Jedno jest pewne, że klub miał wiele problemów i nadal je ma, ludzie, którzy są blisko niego wiedzą co mówię.

Drugą ofiarą słabych wyników padł bułgarski środkowy Nikołaj Nikołow. Zawodnik również nie będzie mile wspominał pobytu w Krasnojarsku. Gracz zarzuca władzom klubu, że ten nie dba o zdrowie siatkarzy, a on sam musiał zerwać kontrakt, bo nie chciał zostać inwalidą.

- Rozwiązałem umowę, bo w przeciwnym razie musiałbym zostać na kolejne miesiące. Niestety, zdałem sobie sprawę, że w takim Iranie pracuje się o wiele bardziej profesjonalnie. Miałem problem z kręgosłupem, ale nikt tu w Rosji mnie nie leczył. Robili mi jedynie zastrzyki. Powiedziałem im, że nie zniosę tego dłużej i po ostatnim meczu spakowałem się. Po prostu chcę być zdrowy - powiedział Nikołow.

Żadnych zarzutów pod swoim adresem nie przyjmuje trener Jurij Czerednik, a być może powinien uderzyć się w piersi, bo to on odpowiada za to, że zespół został skomponowany tak, a nie inaczej. - Pracuję dokładnie tak, jak w zeszłym sezonie, kiedy zajęliśmy wysokie miejsce. To zawodnicy nie radzą sobie z pewnymi rzeczami.

Czerednik uznał, że lekarstwem na kłopoty będzie powrót do Krasnojarska kubańskiego rozgrywającego. To Yoandry Diaz, który spędził w Jeniseju dwa poprzednie sezony, pomógł awansować zespołowi do Superligi i w dużej mierze dzięki niemu w debiutanckim sezonie zespół zajął 7. miejsce.

Rosja - stan umysłu ..
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2016/17

Post autor: krzysiu »

Wołkow idzie do Dynama Moskwa,więc eksperyment na przyjęciu zakończony
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2016/17

Post autor: SerCos »

Siatkarze Dynama Krasnodar nie wyszli na parkiet w meczu z Jenisej Krasnojarsk ze względu na zaległości finansowe klubu. Podobny krok zapowiadały siatkarki z Krasnodaru. Z relacji zainteresowanych wynika, że włodarze drużyny nie płacą im od początku sezonu, a może nawet i dłużej.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2016/17

Post autor: StanLee »

Marlon już zadebiutował w Biełgorodzie, a Biełogorie bez straty seta ograło Nowosybirsk. O ile Biełgorod nie wygra Ligi Mistrzów, o tyle z Marlonem, Muserskim, Tietiuchinem i Żigałowem - to może być naprawdę groźny przeciwnik, a jeżeli znajdą drugiego sensownego przyjmującego, mogą pokusić się o niespodzianki. Z tego co widziałem, w niezłej formie do Rosji dotarł Brazylijczyk. :)

Abstrahując od wątku dopingu i ewentualnych żartów na ten temat, Muserski znowu gra jak jeden z najlepszych siatkarzy na świecie, Michajłow to najlepszy gracz Kazania w tym sezonie, wymiata po chwilowych problemach zdrowotnych (?) Polietajew, sezon życia gra Sawin, po odejściu z Kazania odżył Spirydonow, na parze Wołkow-Kliuka będzie budowana nowa reprezentacja Rosji, a świetnie grają też młodzi środkowi jak Kurkajew i Własow którzy zdobywają mnóstwo punktów w swoich zespołach. A pewnie o uzupełnieniach reprezentacji jak Bakun, Wołwicz, Birjukow - też nie należy zapominać. Pisałem już o tym kilka razy - jestem pod wrażeniem indywidualnej formy rosyjskich zawodników, wejście do poważnej siatkówki graczy z rocznika 95 daje im z miejsca przewagę nad całą resztą na świecie.

My za to chyba jesteśmy po drugiej stronie barykady, bo Drzyzga gra nierówno, Kurek nie gra w ogóle, Mika kontuzje, Bieniek jak nie blokował, tak nie blokuje, Zatorski ma dołek formy, a o Nowakowskim i Kłosie to lepiej w ogóle nie wspominać. Zostaje Kubiak, Muzaj, który stracił jakieś dwa miesiące grania przez problemy z barkiem, i Konarski z Wiśniewskim.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Superliga mężczyzn 2016/17

Post autor: Didek »

Ale jak Polacy zagrają piach to będzie wina trenera.

Rosjanie to top, który ma wielki potencjał. Ale postawa Rosji w pewnej mierze zależy od polityki i układów. I to może spowodować, iż nie będą grać najlepsi.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2016/17

Post autor: StanLee »

Polietajew wczoraj 26 punktów na 61% w ataku, ale Kemerowo na finiszu przegrało po tiebreaku z Kazaniem.

Polietajew, który opuścił dwa mecze, w statystyce pkt/set jest pierwszy w Superlidze, w statystyce skuteczności ataku spośród skrzydłowych drugi (55,6%, jedynie Leon ma więcej - 56%), w statystyce asów serwisowych na set (0,63), lepsi są tylko Muserski (0,69) i Michajłow (0,79).

Nie wiem jaki jest reprezentacyjny status Muserskiego, ale znakomicie grają także Własow i Kurkajew. Pierwszy - 2,58 pkt/set, 65% skuteczności ataku i 0,64 bloku/set, drugi - 2,98 pkt/set, 73% (!) skuteczności ataku i 0,75 bloku na set.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2016/17

Post autor: hunter »

Cały Kuzbass przez pierwsze dwa sety grał perfekcyjnie, Zenit był zwyczajnie bezradny.
Poza Poletajewem niesamowicie wyglądał Nikitin, świetna zagrywka plus wysoka skuteczność.
Pankow również super zagrywał, jakby jeszcze tylko przy swoich wystawach nieco częściej posyłał piłki to środkowych.
Później niestety zwyczajnie zabrakło im paliwa (i fart skończył się) a Zenit wszedł na swój normalny poziom.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2016/17

Post autor: StanLee »

Oglądnąłem mecz Kuzbasaa z Uralem:
- 3-1 dla Kemerowa
- Polietajew jest genialny, dzisiaj 27 punktów na 61% skuteczności ataku przez cztery sety. Naprawdę jestem ciekawy co Szlapnikow zrobi na kadrze, bo Michajłow wrócił do swojej optymalnej formy w tym sezonie, a szkoda jednego lub drugiego na kwadrat
- Pankow faktycznie mógłby grać więcej środkiem, ale jak dostanie szansę na kadrze, to z Muserskim to raczej nie będzie problemem, bo jemu, wiadomo, wystarczy wystawić piłkę na zasięgu. W Kuzbasie jednak trochę szkoda, że większej liczby piłek nie dostaje Apalikow.
- to chyba ostatni sezon Łaski na tym poziomie, bo dramatycznie wygląda jeżeli chodzi o dynamikę, 4/15 w ataku w swoich epizodach w Ufie ma Włoch/Wrocławianin.
- fajny jest ten Kowaliow, ale za długo gra w średniakach i nie robi progresu
- drugi mecz z rzędu fajnie gra Nikitin w ataku, w innych elementach niestety jest trochę gorzej

W innych meczach, Zenit bez straty seta z Fakiełem, do przodu Biełogorie i Dynamo.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Superliga mężczyzn 2016/17

Post autor: Noworoczny »

Ciekawa relacja, ale nieco wadliwa.
W przypadku ligi rosyjskiej ciekawe są również nazwy na receptach.
Pełna relacja powinna zatem wyglądać tak:
Z dobrej strony pokazał się Michajłow. Skończył 14 na 20 ataków, dołożył asa i 3 bloki. Nandrolon.
Wyróżniał się też Muserski. 4 asy i 5 bloków jak na 3 sety to świetny wynik. EPO.
itd.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Superliga mężczyzn 2016/17

Post autor: Marcy$ »

Noworoczny pisze:Ciekawa relacja, ale nieco wadliwa.
W przypadku ligi rosyjskiej ciekawe są również nazwy na receptach.
Pełna relacja powinna zatem wyglądać tak:
Z dobrej strony pokazał się Michajłow. Skończył 14 na 20 ataków, dołożył asa i 3 bloki. Nandrolon.
Wyróżniał się też Muserski. 4 asy i 5 bloków jak na 3 sety to świetny wynik. EPO.
itd.
Thumbs up!
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2016/17

Post autor: StanLee »

Swoją drogą, tak jak ja kojarzę Spirydonowa z Iskry Odincowo, to tam był on czołowym ofensywnym przyjmującym Superligi, i to w tej Superlidze która mogła się równać z Serie A w tamtym okresie, a w samym Odincowie to on trzymał grę w ataku drużyny, a nie Schops czy Abramow. Potem słaby sezon w Fakiele, i rola rezerwowego w Zenicie - teraz przeniósł się do Krasjonarska, i statystycznie spośród przyjmujących lepsi są chyba tylko Leon i Wołkow. O ile rosyjska liga obecnie jest dużo słabsza, to jednak Spirydonow zdobywa mnóstwo punktów na naprawdę świetnej skuteczności, i zmierzam do tego, że zanim Spiryk stał się uosobieniem żenady światowych parkietów, to jednak poważny siatkarz był, i po odejściu z Kazania może znowu mu się chce pokazywać cokolwiek związanego z wartością sportową. No bo po odejściu z Odincowa, Spirydonow stał się zupełnie przeciętnym siatkarzem, z przerwą na sezon reprezentacyjny 2013 gdzie był podstawowym graczem mistrzów Europy i triumfatorów LŚ.
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2016/17

Post autor: GolMar »

Nie chcąc zakładać nowego tematu, napiszę tutaj.

Anderson przedłużył kontrakt z Zenitem na kolejny sezon (17/18). Jest zatem ogromne prawdopodobieństwo, że trzon ekipy z Tatarstanu w ogóle się nie zmieni, poza kosmetyką na rozegraniu i środku, przez praktycznie cztery sezony (praktycznie, bo wiadomo, co z Andersonem działo się w sezonie 14/15).
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2016/17

Post autor: ciorny17 »

GolMar pisze:Nie chcąc zakładać nowego tematu, napiszę tutaj.

Anderson przedłużył kontrakt z Zenitem na kolejny sezon (17/18). Jest zatem ogromne prawdopodobieństwo, że trzon ekipy z Tatarstanu w ogóle się nie zmieni, poza kosmetyką na rozegraniu i środku, przez praktycznie cztery sezony (praktycznie, bo wiadomo, co z Andersonem działo się w sezonie 14/15).
Ciekawe czy ta kosmetyka będzie się wiązała z ostatecznym postawieniem na Kobzara czy ktoś inny.
Kłamca.
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2016/17

Post autor: GolMar »

ciorny17 pisze: Ciekawe czy ta kosmetyka będzie się wiązała z ostatecznym postawieniem na Kobzara czy ktoś inny.
Butko ma kontrakt na jeszcze jeden sezon, więc spodziewam się, że przy pozostawieniu dwóch obcokrajowców, to Butko będzie nadal pierwszym rozgrywającym. Kobzar pewnie zmieni klub, bo chciałby w końcu grać. Poza tym, wbrew temu, co gdzieś wyczytałam, nie spodziewałabym się powrotu Polietajewa już w kolejnym sezonie. Michajłow gra w tej chwili bardzo dobrze i władze Zenitu na pewno z niego nie zrezygnują. Dlatego tak jak mówię - Butko, Michajłow, Leon, Anderson, Wolwicz zostaną. Wierbow raczej na pewno skończy karierę i postawi na bycie trenerem. Co do pozostałych środkowych - nie wiadomo, ale to nie są aż tak ważne postaci dla funkcjonowania tego zespołu.

Mnie zastanawia jedno: ile czasu może funkcjonować na najwyższym poziomie zespół w identycznym składzie? O ile się nie mylę, nawet Trento za najlepszych czasów jednak grało krócej ze swoimi kosmicznymi przyjmującymi, a i tam zmieniał się atakujący.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2016/17

Post autor: krzysiu »

Jeśli zawodnik odmówi gry w reprezentacji Rosji,będzie traktowany w klubie Superligi jako zagraniczny siatkarz - Rosja stan umysłu :]
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2016/17

Post autor: ciorny17 »

krzysiu pisze:Jeśli zawodnik odmówi gry w reprezentacji Rosji,będzie traktowany w klubie Superligi jako zagraniczny siatkarz - Rosja stan umysłu :]
Ty tak się nie śmiej. Przypomnę prawilnie, może archaiczne czasy dal wielu użytkowników, ale jak Mario odmawiał gry w kadrze (skarpetki itp) to tutaj też rzucano takimi pomysłami.
Kłamca.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2016/17

Post autor: krzysiu »

ale raczej nie ,że miał grać jako obcokrajowiec :) Pamiętam przecież sytuację z Anią Werblińską,wtedy Barańską za niechęć do gry w reprze :)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2016/17

Post autor: StanLee »

Jeżeli przyjmiemy, że celem limitów obcokrajowców jest ochrona rodzimych zawodników, rzecz jasna w kontekście reprezentacji kraju, jako pewnego ''wyższego'' dobra - to ten przepis jest dosyć logiczny przecież.
iti
Posty: 916
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Superliga mężczyzn 2016/17

Post autor: iti »

Logiczny - jak najbardziej, ale czy jakikolwiek inny powazny siatkarsko kraj mogl cos takiego wprowadzic? Tu juz mam spore watpliwosci ;)
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2016/17

Post autor: Murilo0 »

iti pisze:Logiczny - jak najbardziej, ale czy jakikolwiek inny powazny siatkarsko kraj mogl cos takiego wprowadzic? Tu juz mam spore watpliwosci ;)
Poważny siatkarsko? Co to znaczy i kogo obchodzi opinia, czy jesteś poważny siatkarsko czy nie? Postawili sobie cel: sukcesy z reprezentacją i go skutecznie realizują. Z pewnością skuteczniej niż ci którzy zastanawiają się nad takimi sprawami.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Superliga mężczyzn 2016/17

Post autor: Noworoczny »

Ale ten przepis przecież obowiązuje od dawna. Polaków, Ukraińców, Białorusinów.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”