Pytanie - czy warto teraz zaczynać?

dreamer221
Posty: 3
Rejestracja: 23 wrz 2014, o 15:20
Płeć: M

Pytanie - czy warto teraz zaczynać?

Post autor: dreamer221 »

Witam, ostatnio w moim życiu pojawił się spory dylemat. Mianowicie, czy warto zaczynać treningi siatkarskie w wieku 18 lat (1996r.). Całe życie grałem w koszykówkę, jestem sprawny fizycznie, mam dosyć przyzwoity wyskok, mam w moim mieście możliwość aktywnego rozwoju siatkarskiego, tylko chodzi o to, czy jest w ogóle sens poświęcać się i zaczynać trenować w tym wieku. Żałuję, że nie zacząłem ćwiczyć za dziecka.
Dzisiaj wybrałem się z ciekawości na trening prowadzony w moim liceum, trener powiedział, że mam potencjał, ale braki w technice, czym mam się nie przejmować, bo to kwestia czasu i treningu.
Mam 183 cm, zasięg ramion bokserski - 193cm, wyskok około 70cm, zasięg w ataku 310~ cm.
Czy to już za późno na robienie kariery?

Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam :D :)
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Pytanie - czy warto teraz zaczynać?

Post autor: Basil »

Jest tyle pięknych rzeczy do robienia na tym świecie, po co się nim tak szybko rozczarować? :)
[edit]
dreamer221
Posty: 3
Rejestracja: 23 wrz 2014, o 15:20
Płeć: M

Re: Pytanie - czy warto teraz zaczynać?

Post autor: dreamer221 »

Co masz na myśli mówiąc to? :D Dlaczego miałbym się rozczarować, po prostu zadałem pytanie, jeżeli uzyskam odpowiedzi, że nie warto, to zrozumiem i nie będę się załamywał. Antiga np. zaczynał grać w wieku 18 lat, Nowakowski, Kłos również w liceum. :D
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Pytanie - czy warto teraz zaczynać?

Post autor: compact »

Za niski jesteś.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Pytanie - czy warto teraz zaczynać?

Post autor: StanLee »

No jak chcesz być Mauricio Limą, to możesz się rozczarować, ale jak lubisz siatkówkę, to graj i trenuj, nawet nie grając na zbyt wysokim poziomie będzie sprawiać Ci to frajdę.
dreamer221
Posty: 3
Rejestracja: 23 wrz 2014, o 15:20
Płeć: M

Re: Pytanie - czy warto teraz zaczynać?

Post autor: dreamer221 »

A teraz z czystej ciekawości, bo ostatnio odnotowałem wzrost u siebie. Czy jeżeli urósłbym coś jeszcze, to rozpoczęcie treningów w tym wieku miałoby sens?
Celestiall
Posty: 1
Rejestracja: 4 gru 2016, o 22:21
Płeć: M

Czy to już za późno...?

Post autor: Celestiall »

Witam.

Mam 20 lat, 180 cm wzrostu i zacząłem interesować się siatkówką od niedawna. Rozpocząłem nowy temat, ponieważ nie znalazłem podobnego wątku - ale od początku. Gdy byłem w gimnazjum dość rzadko graliśmy z klasą w siatkówkę ale lubiłem w nią grać. Może nie byłem najlepszy ale zraziłem się do siatkówki przez to, że moi koledzy z klasy woleli grać w piłkę nożną lub koszykówkę, więc nie wkładali w naszą siatkę serca. Zapomniałem o tym sporcie zaraz po gimnazjum. Wybił ten wiek, w którym chciałbym coś zmienić, coś osiągnąć. Stwierdziłem, że fajnie byłoby pograć w siatkówkę... Ale właśnie chodzi o to, że chciałbym ją trenować na skalę zawodową... Chciałbym coś osiągnąć w siatkówce ale przytłacza mnie fakt, że 20 lat to już za późno dla mnie... Dlatego rozpocząłem ten temat, ponieważ nadal mam iskrę nadziei , iż może mi się udać ale nadal chciałbym usłyszeć opinie doświadczonych już w tym sporcie osób. Czy jest jakaś szansa, żebym mógł grać na wyższym poziomie niż tylko trening czy też zwykła rozgrywka w szkółce? Czy są jacyś siatkarze, którzy zaczęli równie późno i coś osiągnęli?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Pytanie - czy warto teraz zaczynać?

Post autor: Noworoczny »

1. Nie.
2. Nie.
3. Tak, ale sporo wyżsi.

Ale amatorsko można popykać.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Pytanie - czy warto teraz zaczynać?

Post autor: Xenio »

Samemu to nie warto ale pomyśl o ożenku , będziesz miał dzieci i wtedy swoje niespełnione marzenia będziesz realizował wciągając syna czy córkę do siatkówki lub innej dyscypliny sportowej . Jakkolwiek by to nie zabrzmiało jesteś za stary .
danny1206
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2016, o 11:37
Płeć: K

Re: Pytanie - czy warto teraz zaczynać?

Post autor: danny1206 »

A ja uważam że warto. Zaczynać można w każdym wieku, i tak jak wspomniałeś nie wszyscy wielcy sietkarze rozpoczynali za dzieciaka. Nie którzy musieli dorosnąc do decyzji. Spróbować możesz,a jak nie wyjdzie , to zawsze możesz zostać instruktorem, skoro się na tym znasz i zachęcać innych do uprawiania sportu. Wiem, że początki są najtrudniejsze i trzeba się motywować odpowiednio, więc podrzucam jeszcze ciekawy artykuł o początkach treningu
Kieras
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2017, o 07:13
Płeć: M
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Pytanie - czy warto teraz zaczynać?

Post autor: Kieras »

Jak to mówią, lepiej żałować, że się spróbowało, niż żałować, że się nie spróbowało ;)
halmaN
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2017, o 09:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Pytanie - czy warto teraz zaczynać?

Post autor: halmaN »

mozesz zaczynac co innego jak bys mial 101 lat wtedy bys zajal sie czym innym :p
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Jeszcze warto czy raczej już nie?

Post autor: Gierek »

Witam.
Może najpierw tak coś o sobie: Mam 19 lat, w styczniu (jeżeli mnie oczywiście dziki nie rozszarpią w niedzielę nad ranem podczas mojej podróży do kościoła :P ) 20, myślę, że siatkówką się interesuję od szkoły podstawowej, a wcześniej moje jedyne "doświadczenie" to dwuletnia gra w uczelnianej drużynie z liceum. Wcześniej próbowałem się "dostać" do drużyny z Bielska-Białej, ale się nie dostałem tylko dlatego, bo na treningach się nie stawiłem z powodu braku wsparcia ze strony najbliższych :( Miałem wtedy 17 lat. Wtedy próbowałem się dostać na pozycję atakującego, ale nie wyszło. A dopiero w ostatnich miesiącach mojego chodzenia do liceum załapałem, że chyba mam jakiś mały "talent" do pozycji rozgrywającego. Wystawy zaczęły mi wychodzić, przerzuty tyłem - też. Jak myślicie - będzie cokolwiek jeszcze z tego czy już raczej nie? A jak tak, to:
- jak myślicie: lepiej szukać klubu u nas czy u Czechów? Pytam się, bo rozważam studiowanie u Czechów, a nie wiem, czy to ma sens.
- w jakim miesiącu rozpocząć poszukiwania?
- w jakiej lidze byłoby mi najlepiej (w sensie że w jakiej bym zarabiał na tyle pieniędzy żeby spokojnie się utrzymać i żeby mieć czas na studiowanie)?
Zapomniałem dodać o warunkach fizycznych, które chyba są już troszkę... żałosne (tylko 183 cm wzrostu i 64 kg wagi) :(
Jak myślicie? Powiedzcie mi :)
kowale
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2017, o 16:58
Płeć: M
Kontakt:

Re: Pytanie - czy warto teraz zaczynać?

Post autor: kowale »

Ja bym sobie dał spokój, to czy ty jesteś gotowy ma się ni jak do tego jaki masz potencjał jeszcze.
Awatar użytkownika
milosz88
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2018, o 23:24
Płeć: M

Re: Pytanie - czy warto teraz zaczynać?

Post autor: milosz88 »

Jeżeli to na prawdę lubisz to trenuj. Ale jeżeli zamierzasz z tego żyć to według mnie powinieneś sobie odpuścić.
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa
Awatar użytkownika
Myszerey
Posty: 5
Rejestracja: 25 sty 2018, o 21:42
Płeć: M

Re: Pytanie - czy warto teraz zaczynać?

Post autor: Myszerey »

Zawsze warto spróbować. Zwłaszcza jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie.
Życie pozbawione znaczenia przemyka obok, jak pociąg niezatrzymujący się na stacji
Awatar użytkownika
adrianwep
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2018, o 20:23
Płeć: M

Re: Pytanie - czy warto teraz zaczynać?

Post autor: adrianwep »

Rzeczywiście, potencjał w tym przypadku jest niewielki. Ale jeżeli to lubisz, to czemu nie?
Wojna to pokój.
Wolność to niewola.
Wolf39
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2018, o 10:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Pytanie - czy warto teraz zaczynać?

Post autor: Wolf39 »

zawsze warto dac sobie szanse
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólno-siatkarskie”