Mistrzostwa Europy U 19

kanimo

Mistrzostwa Europy U 19

Post autor: kanimo »

Powoli zbliza sie faza grupowa.
Dziwne to losowanie, ale nie ma co narzekac. Silny powinien wygrac.
Kolejno z Rosją, Włochami, Węgrami, Bułgarią i Belgią zagra reprezentacja Polski w fazie grupowej mistrzostw Europy do 19 lat (U19). Losowanie odbyło się dziś w węgierskim Győr. Mecze drugiej grupy odbędą się w słowackim Puchovie.

Turniej rozegrany zostanie od 22 do 30 kwietnia. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do półfinału. Zespoły z miejsc 3-4 zagrają o pozycje 5-8.
...

Podział na grupy:
Grupa I (Győr, Węgry): Węgry, Polska, Włochy, Bułgaria, Rosja, Belgia
Grupa II (Puchov, Słowacja): Słowacja, Rumunia, Turcja, Finlandia, Francja, Czechy
Bardziej niz sklad naszej grupy martwi mnie styl gry w eliminacjach. Dosyc daleki od dobrej siatkowki. Sypa slabiutka, atak nieprzekonujacy, Janikowski w glebokim dolku.Trener powtarza, ze nalezy unikac porownan. Porownan to nawet nie ma co robic. W podobnym momencie kariery poprzednia repra byla chyba 4 w I LIdze.
SMS w coraz slabszej I Lidze jest na ostatnim miejscu, z przerazajaco mala iloscia wygranych setow. Indywidualnie brak progresu lub regres.
Zobaczymy co to da. Bo mimo wszystko z Rosjanami jednak wygrywali.
zyrafa_180
Posty: 112
Rejestracja: 21 lut 2016, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U 19

Post autor: zyrafa_180 »

Janikowski ma poważną kontuzję i do końca tego sezonu na pewno już nie wyjdzie na parkiet. Kontuzję miał również w kwalifikacjach do ME. Dziwię się ze trener Zendeł wziął go do gry i to do pierwszego składu. Na kwalifikacjach przecież nie grał Stolc, który wtedy również był kontuzjowany. Ponadto jak już mówimy o przyjęciu również Firszt był chory i nie mógł grać w kwalifikacjach. Do ME dwa miesiące.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2017, o 09:51 przez zyrafa_180, łącznie zmieniany 1 raz.
kanimo

Re: Mistrzostwa Europy U 19

Post autor: kanimo »

Upss.
A co mu jest? Jakie perspektywy?
Gdyby polaczyl przyjecie, ktore pokazal na kwalifikacjach z atakiem jaki mial wczesniej bylo by super.
Co ze Stolcem? I czemu na stronie spaly zaczal figurowac jako.... rozgrywajacy?

Jak forma Kosiby?

A co z sypaczami? Bo oni tez grali.... A przyjecia najgorszego nie mieli. Np Janikowski przyjmowal solidnie.

I czemu u licha nie gra Stysiak? Przeciez to 99. Lapie juz 350 wiec poprawil zasieg.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2017, o 10:00 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
zyrafa_180
Posty: 112
Rejestracja: 21 lut 2016, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U 19

Post autor: zyrafa_180 »

Na pewno jest już w trakcie leczenia. Rehabilitacja niebawem. Kolano. Częsta przypadłość siatkarzy.

Jezierski wydaje mi się ze grał nieźle, gorzej Rajchelt . Nie kojarzę żeby byli chorzy czy kontuzjowani.
kanimo

Re: Mistrzostwa Europy U 19

Post autor: kanimo »

Jezierski gral same skrzydla, glownie do lewego. Szybko dosyc, dokladnosc srednia, nie gubil bloku. Prawie bez srodka, bez pipa.
zyrafa_180
Posty: 112
Rejestracja: 21 lut 2016, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U 19

Post autor: zyrafa_180 »

kanimo pisze:
Jak forma Kosiby?

I czemu u licha nie gra Stysiak? Przeciez to 99. Lapie juz 350 wiec poprawil zasieg.
Kosiba i Stysiak również kontuzja
zyrafa_180
Posty: 112
Rejestracja: 21 lut 2016, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U 19

Post autor: zyrafa_180 »

kanimo pisze: Co ze Stolcem? I czemu na stronie spaly zaczal figurowac jako.... rozgrywajacy?
To chyba pomyłka
kanimo

Re: Mistrzostwa Europy U 19

Post autor: kanimo »

Janikowski kontuzja, Kosiba i Stolc-kontuzja. Stysiak-kontuzja.
Duzo tego.
Amca
Posty: 25
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 06:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U 19

Post autor: Amca »

Sypa bez perspektyw, pozostali kontuzjowani to jaki skład jest możliwy? Trenerzy wyjechali w Polskę, szukać perełek ?
zyrafa_180
Posty: 112
Rejestracja: 21 lut 2016, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U 19

Post autor: zyrafa_180 »

Stolc już wyleczony. Gra.
kanimo

Re: Mistrzostwa Europy U 19

Post autor: kanimo »

Amca pisze:Sypa bez perspektyw, pozostali kontuzjowani to jaki skład jest możliwy? Trenerzy wyjechali w Polskę, szukać perełek ?
Jakbys zgadl :] :] :]

Podobno sa na cwiatkach MP. Mieli AZS Czetochowa 2000 ogladac bo im sie "parametry zawodnikow" spodobaly. A myslalam, ze czasy, gdy brali tylko za wzrost minely.

Firszt tez gra :)

Zyrafa- a Stysiak kiedy wroci do gry?
Ostatnio zmieniony 26 lut 2017, o 09:43 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
zyrafa_180
Posty: 112
Rejestracja: 21 lut 2016, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U 19

Post autor: zyrafa_180 »

Z przyjmujących jeszcze bdb gra Slugocki. Nie ma kontuzji :-) Ma bdb sezon.
Co do Stysiaka to akurat niewiele wiem. Mam nadzieję, że do ME będzie z nim ok
kanimo

Re: Mistrzostwa Europy U 19

Post autor: kanimo »

Tak zauwazylam. Nie wiem czemu nie wchodzil wiecej na eliminacjach. Mnie sie bardziej od Czyrnianskiego podobal, choc Patryk w pierwszych meczach duzo konczyl.
Ale to chyba nie jest zawodnik (Artur) do czestszego konczenia na wysokiej pilce. Z tego co widzialam to bazuje raczej na technice i przegladzie niz na zasiegu. Choc jak Kosiba , Stolc graja to juz jest z czego skomponowac sklad. 4 zdrowych przyjmujacych z SMSu plus Czyrnianski.

W tym kontekscie troche nie rozumiem szukania perelek na 2 miesiace przed docelowymi zawodami.
Na eliminacjach chlopcy wygrali raczej fizyka i indywidualnymi zrywami. Mala byla powtarzalnosc schematow gry.
Czesi prezentowali sie lepiej jako zespol. A Polacy w lesie siedza razem 1-2 lata.


Mam nadzieje, ze z kolanami Janikowskiego to sie dobrze rozwinie i dadza mu czas niezbedny na rehabilitacje.
To fajny grajek.
Zreszta fajnych grajkow w tym roczniku kilku jest, szczegolnie na przyjeciu.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2017, o 09:50 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
zyrafa_180
Posty: 112
Rejestracja: 21 lut 2016, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U 19

Post autor: zyrafa_180 »

Nie wiem po co ten artykuł na PZPS "o szukaniu perełek". Przecież trenerzy kadry zawsze jeżdżą na tego typu rozgrywki. I to nic nowego. Wcześniej o tym poprostu nie pisano :)
kanimo

Re: Mistrzostwa Europy U 19

Post autor: kanimo »

Nie wiem, czy zawsze jezdzili na cwiartki? Kiedys na tym forum narzekano, ze nie jezdza na wczesne etapy MPJ i MPK.

Zreszta mozna to potraktowac jako monitorowanie wlasnych grajkow. W koncu paru Spalowiczow tam gra. Wiec wyjazd sensowny.

Moze ktos sie spostrzegl, ze jest potrzeba na informacje o reprezentacjach mlodziezowych i pisza byle co, rzucajac przekrecone i wyrwane z kontekstu wypowiedzi.
zyrafa_180
Posty: 112
Rejestracja: 21 lut 2016, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U 19

Post autor: zyrafa_180 »

kanimo pisze:Nie wiem, czy zawsze jezdzili na cwiartki? Kiedys na tym forum narzekano, ze nie jezdza na wczesne etapy MPJ i MP.
Z tego co wiem w poprzednich latach mieli swoich ludzi, ponadto prosili o nagrania z meczów. Stąd mieli też info z ćwiartek. Podejrzewam, że trenerzy kadry też jezdzili. Tylko o tym nie pisano. Skąd np wiedzieliby o środkowym Januszu z Krosna z 99, który ze swoim klubem za wiele nie osiągnął?
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U 19

Post autor: FLPman »

Jeżeli pisząc o Stysiaku macie na myśli atakującego ze Skry Bełchatów to wczoraj i dzisiaj grał w Rzeszowie na turnieju ćwierćfinałowym MP juniorów.
zyrafa_180
Posty: 112
Rejestracja: 21 lut 2016, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U 19

Post autor: zyrafa_180 »

FLPman pisze:Jeżeli pisząc o Stysiaku macie na myśli atakującego ze Skry Bełchatów to wczoraj i dzisiaj grał w Rzeszowie na turnieju ćwierćfinałowym MP juniorów.
Czyli już ok. W kwalifikacjach i na EEVZA miał kontuzję
kanimo

Re: Mistrzostwa Europy U 19

Post autor: kanimo »

A dobrze gral?
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U 19

Post autor: FLPman »

Słabo, dzisiaj w meczu z Resovią zmieniony w trakcie.
ROMANO 44
Posty: 8
Rejestracja: 28 lut 2017, o 10:40
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U 19

Post autor: ROMANO 44 »

Mówimy o Rajchelcie , Jezierskim sypacze nawet z pojęciem ale bez parametrów i grają bardzo prostą siatkówkę.
W spale są też chłopcy młodsi z rocznika 2000 którzy prezentują się bardzo dobrze, mam na myśli Damiana Czetowicza lewa ręka 194cm zasięg co najmniej 340cm ,były gracz Jastrzębia zdobywca 3 tytułów mistrza Polski, widziałem tego chłopaka kilka razy i powiem wam że ci nasi sypacze o których tylko mówicie przy nim wyglądają marniutko mega dobra zagrywka wchodzi i robi po kilka punktów,gra kombinacyjnie przerzuty przez całe boisko tył przód nieraz troszkę brak dokładności ale przy Rajchelcie to żadne niedokładności.Trenerzy powinni tutaj zwrócić uwagę pogonić jednego starszego a dać szansę temu chłopakowi jestem pewny że ją wykorzysta.
Tado
Posty: 8
Rejestracja: 28 lut 2017, o 11:33
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U 19

Post autor: Tado »

Janikowski niestety kontuzja i dokładnie w tym roku go nie zobaczymy prawdopodobnie,ale stolcu na pewno wraca i to jest dobra wiadomość, apropo rozgrywających podzielę zdanie Romano w sparawie Czetowicza także widziałem tego młodego chłopaka obecnie jest w AZS 2020 CZĘSTOCHOWA sędziowałem jego mecze i powiem że zastanawia mnie to że tego chłopca nie było na eliminacjach bardzo duża przyszłość przed tym chłopakiem i oby trenerzy to zauważali było by lepiej i z szansą na powtórzenie złota z przed dwóch lat na ME kadetów
Amca
Posty: 25
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 06:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U 19

Post autor: Amca »

BARDZO szkoda Janikowskiego, czy to wiarygodne informacje o jego zdrowiu? W jakim terminie jest zgrupowanie ? Może jeszcze dojdzie do formy !!!
Tado
Posty: 8
Rejestracja: 28 lut 2017, o 11:33
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U 19

Post autor: Tado »

U Janikowskiego jest bardzo duży problem z kolanem, z tego co usłyszałem jest w Wawie i będzie go leczył, oby do ME zaleczył szkoda by było dla tego zdolnego chłopaka aby go tam nie było
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U 19

Post autor: krzysiu »

Chyba lepiej niech się wyleczy a nie zaleczy bo będzie jak z Miką
zyrafa_180
Posty: 112
Rejestracja: 21 lut 2016, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U 19

Post autor: zyrafa_180 »

Tado pisze:U Janikowskiego jest bardzo duży problem z kolanem, z tego co usłyszałem jest w Wawie i będzie go leczył, oby do ME zaleczył szkoda by było dla tego zdolnego chłopaka aby go tam nie było
Niestety Na ME nie wystąpi :(
Tado
Posty: 8
Rejestracja: 28 lut 2017, o 11:33
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U 19

Post autor: Tado »

No to szkoda , ale najważniejsze żeby grał w seniorach, osłabienie będzie na pewno , Czyrniański przyjęcie ma dramat będze kumata drużyna to spakuje go do kwadratu w 5 minut a jak go nie zdejmą to możemy dostać w cztery litery
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Europy U 19

Post autor: Noworoczny »

Tado pisze:U Janikowskiego jest bardzo duży problem z kolanem, z tego co usłyszałem jest w Wawie i będzie go leczył
Janikowski?? Kogo?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
zyrafa_180
Posty: 112
Rejestracja: 21 lut 2016, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U 19

Post autor: zyrafa_180 »

Tado pisze:No to szkoda , ale najważniejsze żeby grał w seniorach, osłabienie będzie na pewno , Czyrniański przyjęcie ma dramat będze kumata drużyna to spakuje go do kwadratu w 5 minut a jak go nie zdejmą to możemy dostać w cztery litery
Przyjęcie ma dramat ale atak niezły.Może zatem trener Zendeł spowrotem wróci go na atak. Poprostu... Na pozycji przyjmujących są jeszcze Slugocki, Stolc, Firszt, Kosiba.Wszyscy bardzo dobrze przyjmują, mają niezłą zagrywkę. I atak.
kanimo

Re: Mistrzostwa Europy U 19

Post autor: kanimo »

Jest to pomysl. Tak jak i z Czetowiczem Atakujacy i sypacze zagrali slabo na eliminacjach.
Co do sypy to trenerzy raczej problem widza.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2017, o 21:44 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”