CEV Cup 2008/09

Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

CEV Cup 2008/09

Post autor: Chal »

Przy okazji losowania LM w Vaduz poznaliśmy także pary 1/4 finału Pucharu CEV. Do zespołów, które "spadły" z IECL dolosowano zwycięzców poprzedniej rundy, co utworzyło następujące pary:
- BEAUVAIS Oise (FRA) vs. Lokomotiv-Belogorie BELGOROD (RUS)
- PARIS Volley (FRA) vs. Unicaja ALMERIA (ESP)
- aon hotVolleys VIENNA (AUT) vs. Bre Banca Lannutti CUNEO (ITA)
- Panathinaikos ATHENS (GRE) vs. Olimpiacos PIRAEUS (GRE)

Myślę, że ciekawie zapowiada się zwłaszcza ostatni pojedynek. Mam nadzieję, że yfysk, o ile tu zajrzy, będzie mógł szerzej wypowiedzieć się na ten temat :)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: CEV Cup 2008/09

Post autor: Mate »

Ogólnie to wszystkie te mecze wyglądają interesująco. Ale ostatni mecz to hit. Stawiam, że Olympiacos wygra tą rywalizację.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: CEV Cup 2008/09

Post autor: Nagor »

Jednak to PAO wygra, zobaczycie :)
...
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: CEV Cup 2008/09

Post autor: Elgarten »

Wydaje się, że w FF powinny zagrać: Biełgorod, Paris Volley i Cuneo. To raczej wyraźni faworyci do awansu. Ciekawie jak zaprezentuje się Almeria, która niespodziewanie wyeliminowała Nowosybirsk. W ostatniej parze wszystko się może zdarzyć. Stawiam na PAO, ale pojedynek może różnie się potoczyć...
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: CEV Cup 2008/09

Post autor: Nagor »

Biełgorod nie jest aż taki dobry jak się go maluje.
...
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: CEV Cup 2008/09

Post autor: Elgarten »

Nie mówię, że Biełgorod jest wspaniały, ale w starciu z BEAUVAIS Oise są dla mnie zdecydowanymi faworytami. Francuzi w LM zaprezentowali się bardzo słabo.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: CEV Cup 2008/09

Post autor: Elgarten »

Wyniki pierwszych meczów ćwierćfinałowych(lub jak kto woli Challange Round)
Beauvais Oise - Lokomotiv Biełgorod 0:3 19:25, 23:25, 23:25
Paris Volley - Unicaja Arukasur Almeria 3:2 19:25, 25:27, 25:21, 25:21, 15:12
aon hotVolleys Wiedeń - Bre Banca Lannutti Cuneo 0:3 19:25, 23:25, 21:25
Panathinaikos Ateny - Olympiacos Pireus 3:0 29:27, 25:23, 25:21

W trzech parach wszystko już chyba rozstrzygnięte. Chyba, że przed własną publicznością Olympiakos wygra cztery sety z rzędu. Duże szanse na awans ma Almeria, która w pucharach u siebie pokonała już w tym sezonie Halkbank Ankara i Lokomotiw Nowosybirsk(i to bez straty seta). Paryżanie są w trudnej sytuacji.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: CEV Cup 2008/09

Post autor: Guilder »

Klęski Beauvais Oise się spodziewałem, w przeciwieństwie do wyniku Paris Volley. Wygląda na to, że w tym sezonie jeśli chodzi o punkty zdobywane do rankingu lig Francja nam daleko nie odskoczy, jeśli w ogóle. Finał na moje oko Biełgorod - Cuneo, chyba że Rosjanie trafiają w półfinale na Panathinaikos.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: CEV Cup 2008/09

Post autor: Mate »

Dennis Guilder pisze:Klęski Beauvais Oise się spodziewałem, w przeciwieństwie do wyniku Paris Volley. Wygląda na to, że w tym sezonie jeśli chodzi o punkty zdobywane do rankingu lig Francja nam daleko nie odskoczy, jeśli w ogóle. Finał na moje oko Biełgorod - Cuneo, chyba że Rosjanie trafiają w półfinale na Panathinaikos.
Biełgorod trafia w półfinale na Panathinaikos i 3:0. Chociaż zależy od formy Lokomotivu, ale gdyby zagrali na swoim normalnym poziomie w bloku(ok. 5 bloków na set) i w ataku to z PAO nic by nie zostało.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: CEV Cup 2008/09

Post autor: Guilder »

Biełgorod ma różne mecze w tym sezonie. Patrząc na skład przed sezonem obstawiałem medal dla nich, pojawiały się głosy, że mogą walczyć o mistrza. Dwa ostatnie mecze ich kapitalne (po 3:0 z Kazaniem i Odincowem), ale mają i w tym sezonie porażki z takimi drużynami jak Niżniewartowsk (12. w tabeli, porażka 1:3 u siebie) czy Metaloinwest Stary Oskoł (10. w tabeli, porażka także 1:3 u siebie, pierwszy set do 14). Jakby grali z taką efektywnością jak w dwóch ostatnich meczach ligi to i Cuneo ma kłopot (choć raczej do wybrnięcia), ale kto wie jak się spisze ta drużyna.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: CEV Cup 2008/09

Post autor: Nagor »

Nie widziałem jeszcze Cuneo w akcji, ale patrząc po wynikach to stawiam na nich.
...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: CEV Cup 2008/09

Post autor: niepoinformowany »

Dennis Guilder pisze:Biełgorod ma różne mecze w tym sezonie. Patrząc na skład przed sezonem obstawiałem medal dla nich, pojawiały się głosy, że mogą walczyć o mistrza. Dwa ostatnie mecze ich kapitalne (po 3:0 z Kazaniem i Odincowem), ale mają i w tym sezonie porażki z takimi drużynami jak Niżniewartowsk (12. w tabeli, porażka 1:3 u siebie) czy Metaloinwest Stary Oskoł (10. w tabeli, porażka także 1:3 u siebie, pierwszy set do 14). Jakby grali z taką efektywnością jak w dwóch ostatnich meczach ligi to i Cuneo ma kłopot (choć raczej do wybrnięcia), ale kto wie jak się spisze ta drużyna.
Widziałem ostatnie mecze Biełgorodu i powiem, że z taką formą to ciężko będzie się im przeciwstawić, nawet Cuneo. Jak utrzymają dyspozycję to ograją wyżej notowanego rywala w pierwszej fazie play-off i wejdą do 4 a to byłby sukces patrząc na ich nierówną grę w fazie zasadniczej.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: CEV Cup 2008/09

Post autor: Mate »

niepoinformowany pisze:
Dennis Guilder pisze:Biełgorod ma różne mecze w tym sezonie. Patrząc na skład przed sezonem obstawiałem medal dla nich, pojawiały się głosy, że mogą walczyć o mistrza. Dwa ostatnie mecze ich kapitalne (po 3:0 z Kazaniem i Odincowem), ale mają i w tym sezonie porażki z takimi drużynami jak Niżniewartowsk (12. w tabeli, porażka 1:3 u siebie) czy Metaloinwest Stary Oskoł (10. w tabeli, porażka także 1:3 u siebie, pierwszy set do 14). Jakby grali z taką efektywnością jak w dwóch ostatnich meczach ligi to i Cuneo ma kłopot (choć raczej do wybrnięcia), ale kto wie jak się spisze ta drużyna.
Widziałem ostatnie mecze Biełgorodu i powiem, że z taką formą to ciężko będzie się im przeciwstawić, nawet Cuneo. Jak utrzymają dyspozycję to ograją wyżej notowanego rywala w pierwszej fazie play-off i wejdą do 4 a to byłby sukces patrząc na ich nierówną grę w fazie zasadniczej.
Ostatnim meczem Cuneo, jaki widziałem był mecz z Modeną. Cuneo wygrało go 3:2, ale przegrywało 0:2. Modena w pierwszych dwóch setach zagrała wyśmienicie. Jednak brak Murilo był widoczny i chyba przez brak tego zawodnika nie skończyło się na trzech partiach. W tych dwóch partiach słabo, nawet bardzo słabo zagrał Wijsmans. Do niego dołączył słabo grający Nikolov. Bodajże za Wijsmansa wszedł Abbadi, a za Nikolova wchodził Biribanti. Jednak gdzieś w połowie 4 seta przebudził się Wijsmans oraz Nikolov. Jeżeli dobrze gra Wijsmans to Cuneo gra wyśmienicie. Jak Belg gra słabo to potem przenosi się to na cały zespół. Chciałbym wielce obejrzeć spotkanie Cuneo z Biełgorodem. Obydwa zespoły mają armaty na zagrywce. Tylce palce lizać podczas takiego spotkania.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: CEV Cup 2008/09

Post autor: Kay »

No to idealnie wybrałeś temat, po za ty to nie giełda... :P
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: CEV Cup 2008/09

Post autor: niepoinformowany »

No i do Biełgorodu oraz Cuneo dołączyły dziś ekipy Unicaja Almeria (pokonała w rewanżu 3:1 Paris Volley, 25:21, 25:27, 25:22, 27:25) oraz Panathinaikos Ateny, który przegrał w rewanżu na wyjeździe z Olympiakosem (25:20, 18:25, 25:22, 18:25, 16:18).

Skład FF Pucharu CEV 2008/2009:

Lokomotiv Biełgorod (RUS)

Bre Banca Lanutti Cuneo (ITA)

Panathinaikos Ateny (GRE)

Unicaja Almeria (ESP)
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: CEV Cup 2008/09

Post autor: Nagor »

1.Bre Banca Lanutti Cuneo (ITA)
2.Lokomotiv Biełgorod (RUS)
3.Panathinaikos Ateny (GRE)
4.Unicaja Almeria (ESP)

Tak będzie to na 90% wyglądało ostatecznie.
...
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: CEV Cup 2008/09

Post autor: Elgarten »

Faktycznie Cuneo i Biełgorod są faworytami, ale myślę, że PAO stać na nawiązanie równorzędnej walki, a może i na zwycięstwo z kimś z tego duetu. Dla Almerii już sam udział w FF jest wielkim sukcesem, więc powinni w turnieju finałowym zagrać na luzie. A nuż, trafią na gorszy dzień potentatów.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: CEV Cup 2008/09

Post autor: Guilder »

Ale z tego co widzę patrząc na stronce to PAO trafia na Cuneo. Jakby trafili na Biełgorod to mogliby liczyć na jakieś wahania formy Rosjan (choć ci ostatnio grają świetnie). Włosi za to nie przegrali w lidze od listopada. Tu się zgodzę z rankingiem Nagora, choć nie jest on specjalnie zaskakujący. ;) Kibicował jednak będę raczej Biełgorodowi z moim ulubionym graczem w składzie.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: CEV Cup 2008/09

Post autor: Nagor »

Kibicował jednak będę raczej Biełgorodowi z moim ulubionym graczem w składzie.
Pozwól, że się przyłączę, ale jak na takich graczy, to Biełgorod coś słabo gra w lidze. Tylko wahanie formy tego zespołu mogłoby zmienić coś w rankingu (na plus, ale też na minus dla Rosjan)
...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: CEV Cup 2008/09

Post autor: Guilder »

Dużo zależy od tego, czy ostatnie mecze są jakimś tam wyskokiem, czy autentyczną zwyżką formy przygotowaną na play-offy i FF.

Patrzę na terminarz na stronie CEV, FF odbędzie się w dniach 21-22 marca. Tydzień po ostatniej kolejce fazy zasadniczej superligi rosyjskiej. Zapewne jest tam jakaś przerwa przed PO, więc sytuacja całkiem niezła, mimo że dwa ostatnie mecze bardzo ciężkie (Ural Ufa i Fakieł Nowy Urengoj). Co ciekawe, Bre Banca zdaje się mieć wyjazdowy mecz z Sisleyem Treviso w dniu finału.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: CEV Cup 2008/09

Post autor: Guilder »

No i Cuneo frajersko przegrało z PAO. Już na początku mamy więc niezłą niespodziankę.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: CEV Cup 2008/09

Post autor: kevinpsb »

Dennis Guilder pisze:No i Cuneo frajersko przegrało z PAO. Już na początku mamy więc niezłą niespodziankę.
Niezła jak niezłą bo Panathinaikos to ekipa ktora moze wygrac z każdym... Jest gdzies na jkiejs tv mozliwosc ogladania finału CEV-u
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Kruczek
Posty: 74
Rejestracja: 9 mar 2009, o 14:54
Płeć: M

Re: CEV Cup 2008/09

Post autor: Kruczek »

kevinpsb pisze:Jest gdzies na jkiejs tv mozliwosc ogladania finału CEV-u
plecotus pisze:Wszystkie mecze wszystkich Final Four lecą na żywo na laoli.
Nie za daleko musiałem poszukać :)
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: CEV Cup 2008/09

Post autor: Mate »

Kruczek pisze:
kevinpsb pisze:Jest gdzies na jkiejs tv mozliwosc ogladania finału CEV-u
plecotus pisze:Wszystkie mecze wszystkich Final Four lecą na żywo na laoli.
Nie za daleko musiałem poszukać :)
Kłania się czytanie ze zrozumieniem :) . Kevin się pytał czy w TV jest możliwość oglądania, a nie na internecie. 15:55 na PS.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Kruczek
Posty: 74
Rejestracja: 9 mar 2009, o 14:54
Płeć: M

Re: CEV Cup 2008/09

Post autor: Kruczek »

Mate pisze:Kłania się czytanie ze zrozumieniem :) . Kevin się pytał czy w TV jest możliwość oglądania, a nie na internecie. 15:55 na PS.
Rzeczywiście, mój głupi błąd, jednak kevinpsb pytał sie o mecze Pucharu CEV, a nie Challenge CUP :D
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: CEV Cup 2008/09

Post autor: Wojciech »

Stawkę finału, zgodnie z oczekiwaniami, uzupełnił Lokomotiv Bielgorod. Rosjanie pokonali Hiszpanów z Almeiri 3:1 (23:25, 25:22, 25:18, 25:23) i to oni jutro zmierzą się z Ateńskim Pao. Hala, kibice czy morale po dziejszym horrorze na korzyść Greków, według mnie jednak aspekt sportowy po stronie Lokomotivu. Zapowiada się fascynujący mecz a ja w ciemno stawiam tiebreak.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: CEV Cup 2008/09

Post autor: Guilder »

Bardzo liczę na Tetyukhina i spółkę, lubię ten zespół zdecydowanie bardziej od Greków.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: CEV Cup 2008/09

Post autor: Mate »

Dennis Guilder pisze:Bardzo liczę na Tetyukhina i spółkę, lubię ten zespół zdecydowanie bardziej od Greków.
Mimo, że ruskich nie lubię to jednak w tej sytuacji po części im kibicuję. Panathinaikos nic nie ugrał w LM, więc złoto należy się Biełgorodowi. Dużo fartu miał PAO i tyle.

P.S. CEV pomylił mi się z Challenge Cup. Muszę trochę potrenować nad czytaniem ze zrozumieniem :D . W TV nie będzie chyba finału CEV. Zostaje laola.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Wojciech
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2007, o 21:00
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Sw
Kontakt:

Re: CEV Cup 2008/09

Post autor: Wojciech »

Jak najbardziej złoto należy się Rosjanom. Spojrzcie na ich dokonania w drodze do FF:
AZS Olsztyn (3:0, 3:0)
Rovaniemi (1:3, 3:0)
GS Lamia (3:1, 3:0)
Beavuis Oise (3:0, 3:0)
Poza mini wpadką w Finlandii, zmietli z powierzchni ziemi Polaków, Francuzów i Greków. Owszem zespoly te może nie z najwyższej półki ale mieszczące się w górnej częsci tabeli swoich lig.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: CEV Cup 2008/09

Post autor: Guilder »

A PAO wyeliminowało Cuneo. Tu akurat obie ekipy swoje zrobiły w drodze do finału. W tym przypadku akurat mój typo podyktowany jest wyłącznie sympatią do jednej z drużyn.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Puchar Konfederacji”