Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Camillo Marcotti

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Camillo Marcotti »

To i ja się wypowiem, bo przed LŚ sądziłem, że bez problemów awansujemy do Final Six i powalczymy o jakiś medal... Tymczasem... No właśnie. Nie widziałem niestety z powodu zwariowanego kalendarza wszystkich meczów, ale z 5 widziałem, więc jakiś obraz (może niepełny) mam. Generalnie to np. oglądając w ten weekend Polska - Iran i Polska - USA to czułem się, jakbym oglądał dwa różne zespoły. Dzień po dniu. Nie rozumiem trochę, jak w jeden dzień może iść tak dobrze, a w drugi nie kończymy na bezbloku.

Nie do pomyślenia dla mnie, przed tym sezonem było, że my, mając względny człon reprezentacji sprzed sezonów poprzednich na tle kadr, z których części siatkarzy nawet nie kojarzyłem będziemy mogli wypaść tak źle. Jak można w secie na przewagi popełnić dwa durne błędy z rzędu i przewalić seta, w konsekwencji mecz...

Nie mogę pojąć jeszcze jednej rzeczy... Mamy obecnie najwyższą (tak wiem, Ruscy w jakimś ustawieniu są w stanie wystawić wyższą, ale nie jest to chyba ich podstawowa para) parę środkowych, która sprawdza się w bloku jak Woicki z Ruciakiem. Jak to jest możliwe? Rozumiem, że są to młodzi chłopcy, dla Lemana są to pierwsze mecze na takim poziomie, no ale na Boga... Bieniek grał cały tamten sezon reprezentacyjny, całą ligę w Zaksie, teraz również się na Niego stawia, no jak można być takim lewym... Przecież taki Możdżonek ile razy nawet nie wiedząc stawiał blok, albo spadając, stojąc, bo to Bieniek czy tym bardziej Lemański powinni też tacy być... W jaki sposób ich wyszkolono, że są tak drętwi w bloku? Przecież jakbym był trenerem jednego czy drugiego to strzeliłbym sobie w łeb... To jest naprawdę nieporozumienie, taki mamy problem bogactwa na środku, że nie mamy blokujących... Nie wiem, kiedyś byli środkowi kompletni - taki Pliński, zaserwował, zablokował, zaatakował, rozegrał, a teraz mamy specjalistów - jeden umie blokować, drugi umie atakować, trzeci umie zagrywać... Jak już Bieniek blok wczoraj z USA postawił to taka się wrzawa zrobiła, bo stało się coś niebywałego. Nie mówię, że przez środkowych przegraliśmy, ale po prostu jak widzę tych za przeproszeniem i nie obrażając nikogo kurdupli co sobie z takim Lemańskim robią co chcą w ataku no to mnie trafia...

I wisienka na torcie... Bartuś... Gość chyba drugi raz chce z kadry wylecieć... Jego postawa jest godna pożałowania, jak ma tak grać na Mistrzostwa Europy, to lepiej niech jedzie doleczać depresję do Ani, albo sobie mieszkanie w Turcji umebluje...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: grzegorzg »

hubert pisze:Skoro z 4 trenerami to miało miejsce to coś jest nie tak z głowami naszych zawodników. I od wywalenia tych trzeba rozpocząć. Nawet kosztem gry w II dywizji. Inaczej idzie przekaz dla następnych pokoleń graczy: "Nic nie musisz. Jak coś będzie nie tak to zwolnicie trenera."
Wysadzic w powietrze, spalic i zaorac. Nie chce się dalej pastwic, ale taki wywody, to sie nawet kupy nie trzymają. Bo niby jak? Wszyscy zgadzamy się, że potencjał jest jaki jest, a z drugiej wyrzucamy, ze trener nie ma sukcesów cała kadencję? Paranoja.
A, ze wychodzi wtedy kiedy wychodzi? Najlepiej dorobic teorię...
Na razie, to zaden trener nawet nie dostał szansy na reakcję na kryzys, a te zdarzają się wszędzie, tak jak i konflikty, nawet w najlepszych małzeństwach. Nie bądzmy idealistami.
Poza tym warto jednak pomyslec, ze moze nie są święci, ale o cos zawaodnikom chodzi? Przecież co najmniej kilku z nich mogłoby spokojnie wziąc od kadry wolne i byczyc się pod palmami. Tak i łatwiej, i bezpieczniej, bo co najwyzej mozna zostac bohaterem jakiegos wpisu na jakims portalu, a nie narażac się na obciach.
Camillo Marcotti pisze:Przecież taki Możdżonek ile razy nawet nie wiedząc stawiał blok, albo spadając, stojąc
:D Poczytaj forum sprzed paru lat. Możdżonka nazywano bodaj "królem lasu", a miejsce to według bardzo wielu forumowiczów powinien miec w reprezentacji, ale tych sprawnych inaczej.
kibic-alk
Posty: 414
Rejestracja: 3 sie 2016, o 17:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: kibic-alk »

Kto zrobił Kubiaka kapitanem, przecież to jest zwykły burak. Za takie zachowanie powinno się pozbawić tej funkcji i wyrzucić z reprezentacji https://www.facebook.com/tvtoya.sport/v ... o_guests=0
RR228
Posty: 138
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 17:06
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: RR228 »

Naszym siatkarzom sodówka uderzyła do głowy. Wydaje im się, że są wielkimi gwiazdami, no a niestety obok prawdziwych gwiazd jak Michajłow, Leon, Lucarelli czy Sokołow to oni nawet nie stali. To już normalne, że udzielają wywiadu jak im pasuje, a jak nie pasuje, to mają wszystko gdzieś. W 2013 roku po porażkach z Bułgarią w LŚ wszyscy zniknęli w szatni i młodych wysłali do wywiadów.
kibic-alk
Posty: 414
Rejestracja: 3 sie 2016, o 17:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: kibic-alk »

Ale to jest kapitan. Jednego dnia nie idzie na konferencję, a drugiego wyskakuje z gębą do dziennikarza. Za takie zachowanie należy się skreślenie z kadry.
RR228
Posty: 138
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 17:06
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: RR228 »

Takie lekceważące zachowanie wobec dziennikarza jest lekceważeniem wszystkich kibiców. Na pewno musi być zmiana kapitana. Kubiak pokazał, że nie radzi sobie z emocjami i ma gdzieś kibiców. W ogóle za tą konferencję, na którą nie przyszedł, powinien dostać karę.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Kicu »

Trudno nie cenić Kubiaka za wolę walki. Potrafi na boisku zrobić różnicę. No ale kapitanem się jest nie tylko na boisku. Chyba przydałby mu się odpoczynek od kadry, choć wątpię czy jakakolwiek kara da mu do myślenia. Strzeli focha, powie, że w takim razie w kadrze więcej nie zagra i na tym się skończy. Tak czy siak mam nadzieję, że Fefe nie pozwoli sobie na robienie takiego syfu w kadrze.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: madlark »

Kolejny wypalony :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: TommyLeeJones »

grzegorzg pisze: Poczytaj forum sprzed paru lat. Możdżonka nazywano bodaj "królem lasu", a miejsce to według bardzo wielu forumowiczów powinien miec w reprezentacji, ale tych sprawnych inaczej.
Wtedy Plina i Kadziu grali albo co najmniej byli żywym, kadrowym wspomnieniem. Teraz mamy Bieńka, Kłosa, Lemana i Nowakowskiego. Nic dziwnego, że zmieniło się postrzeganie Możdżonka.

Nie wiem skąd zaskoczenie Kubiakiem, skoro to wszystko było jasne od hecy z Antigą. Skutkiem tego Stefan leci z Kanadą do Kurytyby, a nasi obejrzą go w TV.
Camillo Marcotti

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Camillo Marcotti »

Przecież nie od dziś wiadomo że Kubiak to cham i burak, nie pamiętacie wojny z kibicami Jastrzębia?

Choć jako siatkarz to jako jeden z niewielu sprawiał wczoraj wrażenie takiego, któremu zależy.
Awatar użytkownika
maciek0812
Posty: 674
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 14:46
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: maciek0812 »

Takich to mamy charakternych zawodników co myślą, że wszystko im wolno, Drzyzga, Kubiak, Kurek.
Zagumny, Świderski, Kadziewicz, Wlazły, Winiarski, Pliński, Ignaczak
kibic-alk
Posty: 414
Rejestracja: 3 sie 2016, o 17:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: kibic-alk »

maciek0812 pisze:Takich to mamy charakternych zawodników co myślą, że wszystko im wolno, Drzyzga, Kubiak, Kurek.
Akurat Kurek i Drzyzga do mediów się nie rzucają.
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Joker »

To jest wszystko tak cholernie dziwne....
Antiga poleciał i było wielkie HURRRA w reprezentacji, tak przynajmniej wynikało z wywiadów z Możdżonkiem czy Drzyzgą. Wszyscy byli przeszczęśliwi i mówili otwarcie, że zaczynają nowy etap i w ogóle, a co teraz widzimy?
Trener jest u nas mam wrażenie kompletnie zlewany (co nie wiem czy mnie cieszy czy nie, bo byłem, jestem i będę zdania, że Stefan powinien dalej tu być) a nasi zawodnicy to sportowo są kolokwialnie mówiąc w du*ie, a zachowania poza boiskiem takiego Kubiaka to jakieś nieporozumienie.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: TommyLeeJones »

kibic-alk pisze:Akurat Kurek i Drzyzga do mediów się nie rzucają.
Nie, skąd z Fabiana siłą wyduszali wywiady o Antidze i Anastasim :o !

Przydałoby się raz postawić trenera wyżej, niż paru graczy. Z Antigą była na to bardzo dobra okazja ale oczywiście nie skorzystano.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: ldz »

nie sądziłam, że kiedykolwiek to powiem, ale po obejrzeniu tego filmiku do głowy przychodzi mi jedynie "Kubiak oddaj opaskę". To jest wstyd po prostu, takie zachowanie. Miśkowi kubeł lodu na głowę, ale taki naprawdę duży, a kapitańska opaska w ręce kogoś bardziej godnego.
Aranger pisze: Nawet w przypadku klapy na ME wyrzucanie Fefe nie ma sensu, czas trzeba dać minimum do MŚ.
no nie wiem, jak przewalimy ME w podobnym stylu co LŚ to ja bym się zastanawiała czy to ma sens.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Camillo Marcotti

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Camillo Marcotti »

Ale komu tą opaskę dać? Do wyboru jest: Drzyzga, Buszek, Konarski, Bieniek i Lemański... Chyba z braku laku już Konar najlepszy.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Aranger »

A co to za różnica, kto tym kapitanem będzie ? Kubiak za odstawianie takich krzywych akcji faktycznie powinien przestać nim być, ale tu wystarczy ktoś, kto będzie się potrafił zachować poza boiskiem.
solanum
Posty: 324
Rejestracja: 4 maja 2012, o 21:51

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: solanum »

kibic-alk » dzisiaj, o 16:04
Żenujące słowa Wspaniałego wobec Bartka. I właśnie dlatego nasza siatkówka jest tam gdzie jest. Układy i układziki rządzą.

Waldemar Wspaniały:
" Bo pamiętam, że naprawdę dobrze to on grał, gdy był bardzo młody. Może to brutalne, ale taka jest prawda. Obserwuję tego chłopaka uważnie od dawna i bardzo dobry był na mistrzostwach Europy w 2009 roku.":

Wspaniały powtórzył tylko to, co zostało wcześnie powiedziane w studiu przedmeczowym.

Proszę sobie odsłuchać wypowiedzi studia przedmeczowego, od 8 minuty 20 sekundy.
http://www.polsatsport.pl/film/de-giorg ... y_6476516/
Do kibic-alk:
Proszę mi wskazać w którym z sześciu turniejów rozegranych przed Olimpiadą, atakujący Kurek, miał lepszą skuteczność lub efektywność w ataku od Miki. Podpowiem. Nie było takowego turnieju. Kubiak tylko w jednym, w Niemczech, gdzie dwie ostatnie piłki skończył Mika.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Aranger »

solanum pisze:Proszę mi wskazać w którym z sześciu turniejów rozegranych przed Olimpiadą, atakujący Kurek, miał lepszą skuteczność lub efektywność w ataku od Miki. Podpowiem. Nie było takowego turnieju. Kubiak tylko w jednym, w Niemczech, gdzie dwie ostatnie piłki skończył Mika.
A nie wpadłeś na to, że to pewnie dlatego, iż Kurek dostawał zdecydowanie najwięcej piłek w naszej drużynie, a Mika częściej chyba wchodził z kwadratu, niż grał od początku ?
kibic-alk
Posty: 414
Rejestracja: 3 sie 2016, o 17:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: kibic-alk »

Aranger pisze:
solanum pisze:Proszę mi wskazać w którym z sześciu turniejów rozegranych przed Olimpiadą, atakujący Kurek, miał lepszą skuteczność lub efektywność w ataku od Miki. Podpowiem. Nie było takowego turnieju. Kubiak tylko w jednym, w Niemczech, gdzie dwie ostatnie piłki skończył Mika.
A nie wpadłeś na to, że to pewnie dlatego, iż Kurek dostawał zdecydowanie najwięcej piłek w naszej drużynie, a Mika częściej chyba wchodził z kwadratu, niż grał od początku ?
Jeżeli mogę coś zasugerować, to nie warto wchodzić w dyskusję. Zaraz też dostaniesz garść statystyk ;)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: StanLee »

kibic-alk pisze: Akurat Kurek i Drzyzga do mediów się nie rzucają.
:]
ldz pisze:nie sądziłam, że kiedykolwiek to powiem, ale po obejrzeniu tego filmiku do głowy przychodzi mi jedynie "Kubiak oddaj opaskę". To jest wstyd po prostu, takie zachowanie. Miśkowi kubeł lodu na głowę, ale taki naprawdę duży, a kapitańska opaska w ręce kogoś bardziej godnego.
Nie jest chyba żadną tajemnicą, zresztą się już któryś raz powtarzam, że Michał nie jest wzorem kultury w życiu osobistym, więc obawiam się, że kubeł lodu na głowę niestety nie pomoże, nawet jeżeli Michał tą opaskę - co się nie stanie - by ewentualnie stracił. Bardzo cenię Kubiaka jako siatkarza, ale słysząc tyle różnych rzeczy o nim jako człowieku naprawdę czekam na moment kiedy ludzi przestaną dziwić te jego dziwaczne odpały, sorry.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: ldz »

to nie to, że mnie nie dziwi, często się zdarzają przecież kontrowersyjni siatkarze, a od dawna wiadomo, że Misiek nie jest Cichym Pitem. Ale po otrzymaniu opaski 2 lata temu Kubiak sprawiał wrażenie, że przynajmniej na polu "oficjalnym" potrafi się zachować w miarę przyzwoicie. Nie wiem co mu odwaliło w tym roku, to nie przyszedł na konferencję, to obraża dziennikarzy, naprawdę to jest przegięcie. W tym momencie to prawie tak jakby Spirik został kapitanem Sbornej (prawie robi wielką różnicę, ale wydaje mi się to porównanie być trafne, bo o Spiriku też można by powiedzieć "chamski", a tak się ostatnio zachowuje Kubiak względem mediów).
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Guilder »

Mam nadzieję, że nie wrzucę łajna w wentylator, ale kompletnie nie rusza mnie ta sprawa z Kubiakiem. Jako kibic reprezentacji Polski, chciałbym widzieć przede wszystkim jakość w grze. Poza boiskiem? Sam pewnie jestem gorszy od większości z tych ludzi. A same wywiady są chyba najnudniejszym i najmniej potrzebnym elementem siatkówki, być może sportu w ogóle. Oklepane frazesy, kompletnie nic odkrywczego, sztuka dla sztuki.
Jeśli miałbym wybierać między kapitanem, który jest kompletnym chamem, ale potrafi szarpnąć drużyną na boisku i daje z siebie wszystko, a najbardziej kulturalnym i zmanierowanym człowiekiem na Ziemi, który kuli łeb i boi się spojrzeć rywalowi w oczy, gdy nie idzie, to będąc o zdrowych zmysłach nigdy nie wybrałbym opcji numer dwa. Nie wspominając, już odnosząc się konkretnie do naszej reprezentacji, że nie mamy nikogo innego, kto choćby w 10% się na kapitana nadawał.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
astronauta
Posty: 2869
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: astronauta »

Specyficznego zachowania Kubiaka doświadczyliśmy w Jastrzębiu aż w nadmiarze, ja jeszcze miałem takową "przyjemność" w Londynie. Dobrze, że poszedł w cholerę i tak daleko, że dalej się chyba nie da. Często mówiliśmy "Misiek, za mało k...a"
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Aranger »

Za Anastasiego kapitanem był Możdżonek, drużynę ciągnął Kurek, na MŚ kapitanem był Winiar, sportowym i chyba również mentalnym liderem był Wlazły. Myślę, że niezależnie od tego, czy Kubiak nadal będzie grać z podkreślonym numerem na koszulce, to na boisku będzie pełnić taką samą rolę, jaką pełni obecnie i przez ostatnie trzy sezony, a wypadałoby, żeby kapitanem zespołu był jednak ktoś, kto potrafi się zachować poza boiskiem.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: madlark »

Guilder pisze:Mam nadzieję, że nie wrzucę łajna w wentylator, ale kompletnie nie rusza mnie ta sprawa z Kubiakiem. Jako kibic reprezentacji Polski, chciałbym widzieć przede wszystkim jakość w grze. Poza boiskiem?
Jasne, niech na halę przychodzi w prywatnych ciuchach, przebiera się w szatni w reprezentacyjne barwy, a po meczu na odwrót :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: StanLee »

U Włochów kapitanem był Bira, a jaki duet trzymał całą drużynę w ryzach to chyba wiadomo, to się raczej sprowadza do tego, że kapitan pełni jakies funkcje reprezentacyjne, a Michał do tego się lekko nie nadaje. Ale u nas to ciężko komukolwiek z czystym sercem byłoby dać ten status.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: Michal5 »

Już chyba lepszy byłby ten Kłos jako kapitan. Przynajmniej jakiś poziom reprezentuje.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: StanLee »

Michal5 pisze:Już chyba lepszy byłby ten Kłos jako kapitan. Przynajmniej jakiś poziom reprezentuje.
Nom, ale ciężko mianować kapitanem kogoś, kto może np. na ME wylecieć z pierwszej kadry gdyby do dyspozycji był np. Wiśnia. :) Ja to mam takie wyobrażenie, że rola kapitana odzwierciedla status zawodnika w zespole, czasami poziom sportowy, staż w drużynie narodowej, czy możliwość spełniania tych wszystkich funkcji ''kapitańskich'' - i w tym schemacie na kapitana pasowaliby jedynie Kubiak, Drzyzga i Kurek. Więc w sumie wybór w stylu ''który z nich jest najmniej zły''. Zresztą, nie ma co dywagować.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017 - Mecze Reprezentacji Polski

Post autor: MWi »

No cóż, kolejne buractwo Kubiaka. Wojny z Persami, często przez niego prowokowane, spowodowały, że w Iranie nasz kapitan ma opinię jak u nas Spirydonow (tak przynajmniej podejrzewam). Wystarczy przypomnieć sobie, w jakiej atmosferze odchodził z PW i z jakich kruczków prawnych wówczas korzystał. Od tamtego czasu pozasportowo nie mam do niego krzty szacunku.

A o niektórych innych akcjach godnych prawdziwego sportowca, olimpijczyka i przedstawiciela świata fair-play łatwo się zapomina. A wystarczy przypomnieć
http://ofsajd.onet.pl/faceci/skandalicz ... lski/473ds
https://www.wykop.pl/link/2590295/awant ... a-vs-iran/
http://www.fakt.pl/sport/inne-sporty/ri ... em/qsvs5dm

I jest tego sporo więcej. Niektórym może wydawać się to dziwne, ale starając się być jak najbardziej z boku, to dla mnie Kubiak w kulturze osobistej daleko od Spiryka nie stoi

Dla mnie kapitan powinien być oficjalnym przedstawicielem drużyny i mieć w sobie coś z dyplomaty. To nasz główny reprezentant na konferencjach prasowych czy przy stoliku sędziowskim - trochę ogłady i kultury naprawdę może się przydać. Kapitanem "z serduchem" może być nieoficjalnie inny gracz niż kapitanem w protokole.

Ja za takiego kapitana jak Kubiak po prostu się wstydzę. Jako kibic, jako Polak. Tak jak Francuzi pewnie nie chcieliby, aby spoglądać na nich przez pryzmat niektórych akcji Ngapetha.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”