Chemik Bydgoszcz

Awatar użytkownika
tclancy22
Posty: 1167
Rejestracja: 21 wrz 2008, o 19:46
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: tclancy22 »

Szymura ma wazny kontrakt w AZSie ale nie wiem czy sa jakies zapiski dotyxzace rego stanu rzeczy w przypadku spadku. W innym wypadku juz dawno bylby gdzies podpisany, bo to ciekawy POLSKI gracz, ale zajechany przez wybitny warsztat Bakiewicza do granic mozliwosci. Kolan to on w zasadzie nie ma, z kazdym meczem dynamiką zblizal sie do slonia.
No ale jak powrzechnie wiadomo, jezeli ktos ma nie wyjasnione sprawy z Czestochową to musi szykowac sie na ciezka przeprawe. Szkoda, ze ta zasada od paru lat nie obowiazuje na boisku.
Nowy Giba
Posty: 18
Rejestracja: 10 cze 2017, o 20:09
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Nowy Giba »

Szkoda Szymury. Ryszard patrząc prosto w oko kamery powie w wakacje że on go nie trzyma do grania w 1 lidze na siłę, tylko oczekuje że chłopak uszanuje umowę. Tę która go wiąże jeszcze przez 10lat. No chyba że się wykupi za kilkaset tysięcy... :D
dia30
Posty: 256
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: dia30 »

Szymura w Zaksie, Batagim w Bydgoszczy
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Didek »

Bednaruk miał fajny skład w Warszawie, bo działacze dogadali się z Resovią, iż będą im odgrywać młodych i zdolnych. Stąd dostał Śliwke, Lemańskiego czy Filipa. W Bydgoszczy takiego komfortu już nie ma.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: maciek77 »

tclancy22 pisze:Szymura ma wazny kontrakt w AZSie ale nie wiem czy sa jakies zapiski dotyxzace rego stanu rzeczy w przypadku spadku. W innym wypadku juz dawno bylby gdzies podpisany, bo to ciekawy POLSKI gracz, ale zajechany przez wybitny warsztat Bakiewicza do granic mozliwosci. Kolan to on w zasadzie nie ma, z kazdym meczem dynamiką zblizal sie do slonia.
No ale jak powrzechnie wiadomo, jezeli ktos ma nie wyjasnione sprawy z Czestochową to musi szykowac sie na ciezka przeprawe. Szkoda, ze ta zasada od paru lat nie obowiazuje na boisku.
Teraz mu się skończył 3-letni kontrakt, a nie wydaje mi się żeby w trakcie kontraktu przedłużył.
kanimo

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: kanimo »

Didek pisze:Bednaruk miał fajny skład w Warszawie, bo działacze dogadali się z Resovią, iż będą im odgrywać młodych i zdolnych. Stąd dostał Śliwke, Lemańskiego czy Filipa. W Bydgoszczy takiego komfortu już nie ma.
:o :o :o
Bednaruk mial fajny sklad, bo jezdzil na MPJ i I Lige, mial pomysl na druzyne nawet jak bylo cienko z kasa.
Wyciagnal z I ligi min Sacharewicza czy Zajdera oraz Lape. Z juniorskich klubow Szalpuka, Kwolka, Gruszczynskiego wczesniej Jaskule. Ze w odroznieniu od innych potrafil wyciagnac maksa z zawodnikow bardzo nierownych jak Zatko czy Adamajtis (obaj nie sprawdzili sie w nastepnych klubach). Ze mial niezla reka do zawodnikow srednio sie zapowiadajacych , min przestawil zupelnie drewnianego w przyjeciu Filpa na atak.
A jesli Reska dawala mu zawodnikow do ogrywania (wczesniej wyciagnietych min z Warszawy jak Leman), to dlatego, ze u niego progresowali. Inaczej mogli ich dac trenerowi Bakiewiczowi.
Innymi slowy "fajny sklad" nie zrobil sie sam dzieki pozyczkom z Reski. Bez Bednaruka Filip bylby drugim Formela (nie mylic z Fornalem).

Bydgoszcz ma troche gorsza prase,min ze wzgledu na prezesa. Prezes "przegapil" celowo powrot do Polski Droszynskiego, wczesniej zawodnika Bydgoszczy. Rozumiem, ze funkcja 2 sypacza obsadzona dozywotnio.
I niestety I Liga mocno oslabiona, troche watpie czy mozna znalezc jakichs fajnych zawodnikow do wyciagniecia. Nie wiem jak radzil sobie Napiorkowski? W pierwszej Lidze utknal tez byky srodkowy Olsztyna z MPL-ktos cos potrafi napisac o jego grze?
Z juniora-Szymanski do wziecia, moze jakies wypozyczenia z PW czy Lotosu.
Bydgoszcz ma ciagle niezle ekipy mlodziezowe, ale jakichs wybitniejszych grajkow tam nie widzialam. Ci fajniejsi maja niestety slabiutkie warunki fizyczne (Lesiuk, Bobrowski). Najwybitniejszym ich zawodnikiem byl bez watpienia Kamil Droszynski.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2017, o 10:30 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: StanLee »

Zwłaszcza to wyjęcie Kwolka to niesamowity sccouting, nie wspominając o wątpliwym prowadzeniu go w trakcie sezonu. ;)

Trochę dziwi mnie, że Bednaruk wziął tą Bydgoszcz, jeżeli potwierdzi się ten skład to nie jest to zespół nawet na niezłe granie, będzie miał problem potem znaleźć rozsądny klub.
kanimo

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: kanimo »

Owszem-jak sie potwierdzi to dosyc cienko.
Libero to jednak bylo kilku lepszych, choc mlodszych.

Z prowadzeniem Kwolka moze dal plame a moze nie.Nie wiem, nie bywalam na treningach, nie wiem jak Bartosz sie prezentowal. Byly pewne watpliwosci co do jego umiejetnosci sluchania trenera i eliminowania bledow. Mogly to byc nadinterpretacje.
Rozumiem, ze Ty bywales i wiesz?
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Kamil92 »

StanLee pisze:Zwłaszcza to wyjęcie Kwolka to niesamowity sccouting, nie wspominając o wątpliwym prowadzeniu go w trakcie sezonu. ;)

Trochę dziwi mnie, że Bednaruk wziął tą Bydgoszcz, jeżeli potwierdzi się ten skład to nie jest to zespół nawet na niezłe granie, będzie miał problem potem znaleźć rozsądny klub.
Kwolek miał pewnie dużo ofert, ale zdecydował się na wybranie Warszawy ze względu na to jak młodzi zawodnicy w nim byli prowadzeni, więc jest w tym pewna zasługa Bednaruka. Moim zdaniem Bartek był prowadzony dobrze w tym sezonie. Dostał bardzo dużo szans, zagrał w 80% setów, więc sporo. To, że Łapszyński zagrał swój najlepszy sezon i Halaba pod koniec sezonu też grał dobrze i Kwolek nie potrafił czasami ich wygryźć ze składu, to na pewno nie wina Bednaruka. Ja uważam, że taka rywalizacja o miejsce w składzie mogła mu tylko pomóc.

Co do wyboru klubu, to się zgadzam. Z tą grupą zawodników wynikiem ponad stan może być jakieś 10 miejsce, a tym będzie ciężko przekonać do siebie prezesa silniejszego klubu.
kanimo

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: kanimo »

Bronie Bednaruka ale nie w ciemno.
Oboje wiemy, ze set jest zaliczony w statystykach nawet przy wejsciu na 1 akcje. Warto spojrzec na liczbe atakow, czy serwisow. Bartosz jakiegos bardzo duzego kredytu zaufania nie dostal, ale juz uczciwe szanse -owszem tak.
Kuba byl pewnie podzielony pomiedzy checia dania szans Kwolkowi, a mozliwoscia dania gry zawodnikom troche bardziej doswiadczonym, ktorzy progresowali i ktorzy byli pod jego skrzydlami od 2 sezonow. Zawodnikom o zblizonej charakterystyce. Taki konflikt lojalnosci.
Pewnie gral ten, co pokazywal sie najlepiej na treningach.
Akurat Fornal, ze wzgledu na swoja rzadka u nas charakterystyke, mial inna sytuacje. Przyjmujacych umiejacych przyjac i nie bedacych dziurami w ataku praktycznie brak, i na rezerwie Radomia ich nie bylo.

W kazdym razie, biorac pod uwage niektore trenerskie wynalazki w ubieglym sezonie, Kuba powinien dla siebie jakies miejsce znalezc.
Tylko te wynalazki byly raczej w klubach dolu tabeli, ktore prawdopodobnie spadna. Oby Bednaruk obronil Bydzie.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Kamil92 »

Kwolek jest ewidentnie drugim najczęściej grającym przyjmującym ONICO w poprzednim sezonie.
Obrazek
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: krzysiu »

no i co uzytkownik dia30 miał rację - Battagim w Bydzi
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Aranger »

Bednaruk sprowadził trzech obcokrajowców, którzy albo okażą się szrotem i Bydgoszcz do końca będzie się bronić przed spadkiem, albo wniosą coś pozytywnego do zespołu i Bydgoszcz skończy na przyzwoitej pozycji, w tym wypadku koło 10.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: StanLee »

Nie wiem co musiał ten wieczny rezerwowy w Brazylii pokazać w Grecji, że dostał kontrakt w Pluslidze, ale przynajmniej na papierze powinien dobrze pasować do tego co ma Bydgoszcz, bo dobrze przyjmuje.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Michal5 »

Mam dziwne wrażenie, że Bednaruk może się przejechać na tej egzotyce.
Taco
Posty: 60
Rejestracja: 12 sie 2016, o 10:55
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Taco »

Batagim na pewno nie był nam wcześniej znany.
Jest to na pewno niewiadoma, ale przy takim poziomie grania warto zaryzykować.
Przede wszystkim przy wyborze Batagima zaufałem sobie i przeczuciu
Kibicuję Bednarukowi i mocno trzymam kciuki, żeby ten projekt choć w części wypalił, bo patrząc na te wypowiedzi różnie może być ;)
Oby to przeczucie się sprawdziło.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Szampon093 »

Ja bardzo Kube lubie i cenie, ale tez nie jestem do tego przekonany. Na pewno odswiezy atmosfere i tez inaczej to bedzie wygladac.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: drukjul »

Michal5 pisze:Mam dziwne wrażenie, że Bednaruk może się przejechać na tej egzotyce.
Jak się nie ma co się lubi, to....

Największą zagadką, co tu kryć pozostaje w tym wypadku dla nas Metodi Ananiew. Nikt z nas nie śledzi ligi egipskiej, czy nawet - choć to już trochę starsze dzieje w przypadku tego zawodnika - irańskiej, więc generalnie nikt też nie ma pojęcia na co tego siatkarza, po wielu perypetiach zdrowotnych dziś właściwie jeszcze stać. W 2015 i 2016 Płamen Konstantinow przynajmniej jeszcze powoływał Ananiewa do kadry Bułgarii, więc choć ten pokazywał się tam mało, można było przynajmniej podejrzewać, że z dyspozycją sportową i ze zdrowiem byłego siatkarza AZS-u Olsztyn nie musiało być ostatnio wcale źle. Natomiast w tym roku miejsca dla Ananiewa w kadrze bułgarskiej już zabrakło, co przy jednoczesnych problemach zdrowotnych, które wyeliminowały z reprezentacji tego kraju w tym roku Todora Aleksiewa, czy Walentina Bratoewa jest dla mnie sygnałem trochę niepokojącym. Konstantinow, choć naprawdę w jego kadrze bardzo brakuje mu teraz przyjmujących, Ananiewowi po jego egzotycznych, "egipskich podbojach" już nie zaufał, natomiast Bednaruk najwyraźniej tak. A kto miał rację i przysłowiowego nosa w tej sprawie przekonamy się dopiero w nowym sezonie Plusligi.
Camillo Marcotti

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Camillo Marcotti »

Jak na Bydgoszcz to niezłe ruchy, choć tak jak moi przedmówcy już stwierdzili, każdy na swój sposób ryzykowny. Może wyjść dobrze, może wyjść słabo, ciężko coś przewidzieć teraz tak naprawdę. Pozostaje mieć nadzieje, że Bednaruk wyciśnie z nich co się da.
NinaS
Posty: 52
Rejestracja: 30 maja 2017, o 14:40
Płeć: K

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: NinaS »

Camillo Marcotti pisze:Jak na Bydgoszcz to niezłe ruchy, choć tak jak moi przedmówcy już stwierdzili, każdy na swój sposób ryzykowny. Może wyjść dobrze, może wyjść słabo, ciężko coś przewidzieć teraz tak naprawdę. Pozostaje mieć nadzieje, że Bednaruk wyciśnie z nich co się da.
Pytanie jak dobrym trenerem jest Bednaruk? Czy to nie jest tak, że zawsze grał trochę na luzaku, bez presji i bez wielkich wymagań, a jak się presja drobna w tym sezonie pojawiła to odpadł?
Czy jednak jest dobrym trenerem i to się obroni. Myślę, że własnie w tym roku się dowiemy :)
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: barti522 »

Kowalski ofcijalnie podpisany. W klubie brakuje jedynie 2 libero i 4 środkowego(chyba że Siwicki wraca? bo był chyba wypożyczony do 1 ligi)

A:Filipiak, Gryc
R:Goas, Sieńko, (Szczurek pewnie zostanie wypożyczony)
P:Ananiev, Batagim, Rohnka, Bobrowski
Ś:Sacharewicz, Szalacha, Jurkiewicz, (Siwicki) ?
L:Kowalski, ?
Camillo Marcotti

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Camillo Marcotti »

Szału nie ma, choć widać progres w stosunku do poprzedniego roku. Raczej ze "strefy zagrożenia" powinni wyjść.
DelectaFan
Posty: 141
Rejestracja: 13 maja 2013, o 18:15
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: DelectaFan »

Mam obawy co do obecnego składu. Przydałby się jeszcze jakiś zawodnik na przyjęcie, aby poprawić rywalizację na tej pozycji. Wiese byłby optymalnym wzmocnieniem dla nas. Zobaczymy, może jeszcze kogoś sprowadzimy, chociaż szansę z każdym dniem maleją
kondzio
Posty: 100
Rejestracja: 24 kwie 2017, o 12:58
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: kondzio »

DelectaFan pisze:Mam obawy co do obecnego składu. Przydałby się jeszcze jakiś zawodnik na przyjęcie, aby poprawić rywalizację na tej pozycji. Wiese byłby optymalnym wzmocnieniem dla nas. Zobaczymy, może jeszcze kogoś sprowadzimy, chociaż szansę z każdym dniem maleją
ciekawy jestem co z Wiese, z Radomia to on chyba odchodzi...
dia30
Posty: 256
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: dia30 »

dia30 pisze:Kowalski jest w Bydgoszczy na libero.

tylko to samo co w przypadku Szymury, nie mozna go oglosic dopoki nie wyjasni sie ostatecznie sytuacja azs czewy
bum, pisalem Wam o tym prawie 20 dni temu.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: barti522 »

No ja Ci wierzyłem xD jeszcze jakieś ciekawe info masz ? :) Jak mi odpowiesz gdzie zagrają wszyscy Ci zawodnicy poniżej i się sprawdzi stawiam łyche :D

Plusliga ubiegłoroczna:
1.Witczak 2.Mikołajczak 3.Piotrowski 4.Więckowski
1.Araujo 2.Boswinkel 3.Grebeniuk
1.Kowalski 2.Bieńkowski 3.Stępień 4.Szczurek 5.Buczek
1.Storozhilov
1.Łapszyński 2.Szymura 3.Wiese 4.Wika 5.Formela 6.Pietruczuk 7.Wawrzyńczyk 8.Urbanowicz 9.Wołosz 10.Szlubowski 11.Modzelewski
1.Schwarz 2.Katic 3.Samica 4.Winters 5.Vemic 6.Grobelny 7.Moroz
1.Marcyniak 2.Świrydowicz 3.Buniak 4.Polański 5.Zwiech 6.Janus 7.Bachmatiuk 8.Orobko 9.Ostaszyk
1.Boehme
1.Czunkiewicz 2.Gruszczyński 3.Koziura 4.Biniek 5.Murek 6.Banach 7.Filipowicz 8.Ociepka

Polscy zawodnicy za granicą ubiegłoroczni:
1.Krzysiek 2.Sarnecki 3.Szarek 4.Król
1.Orczyk 2.Staszewski 3.Stolc 4.Radomski
1.Szczerbaniuk
1.Kaczmarek
Oxygen
Posty: 147
Rejestracja: 18 cze 2016, o 10:32

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: Oxygen »

barti522 pisze:No ja Ci wierzyłem xD jeszcze jakieś ciekawe info masz ? :) Jak mi odpowiesz gdzie zagrają wszyscy Ci zawodnicy poniżej i się sprawdzi stawiam łyche :D
Modzelewski w Belgii.
dia30
Posty: 256
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: dia30 »

a jaki sztab w Bydgoszczy? wiadomo coś poza przyjściem statystyka z Olsztyna? podobno były głosy, ze Poskrobko też przychodzi, na drugiego?
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: madlark »

Jakub Bednaruk‏ @JakubBednaruk

Karnety idą jak świeże bułeczki.Główną nagrodę już mamy dla jednego szczęśliwca.Myślimy nad pozostałymi. Zapraszamy!
http://www.luczniczkabydgoszcz.pl/Karne ... dazy,29846
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Chemik Bydgoszcz

Post autor: barti522 »

Zapożyczone z innego portalu.

Kadra Łuczniczki Bydgoszcz na sezon 2017/2018:

Rozgrywający: Edgardo Goas, Piotr Sieńko, Patryk Szczurek, Filip Strojny

Atakujący: Paweł Gryc, Bartosz Filipiak,

Przyjmujący: Metodi Ananiew, Jakub Rohnka, Henrique Batagim, Kacper Bobrowski

Środkowi: Wojciech Jurkiewicz, Michał Szalacha, Mateusz Sacharewicz, Michał Mikler*

Libero: Adam Kowalski, Wojciech Kowalski

* - obecnie przebywa na testach
Zablokowany

Wróć do „I liga mężczyzn”