WGP 2017

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: WGP 2017

Post autor: Noworoczny »

Nie mamy siły na skrzydłach ale przyjęcia też nie mamy. Wszystkie sukcesy i sukcesiki Polek w ostatnim piętnastoleciu opierały się na atakujących na lewym.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: WGP 2017

Post autor: krzysiu »

Ale jakie mieliśmy przyjęcie Jagiełło,Rosner ;) do tego Glinka,Świeniewicz,potem Podolec ,Skowrońska ;) tylko my byliśmy dobrzy a na świecie i tak szału nie robiliśmy ze świetnym pokoleniem
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: WGP 2017

Post autor: Noworoczny »

*Jagieło

a w zasadzie Dżagilo (Przybysz).

Te nasze spostrzeżenia brzmią jak słynny dialog:
- Gdybyśmy mieli blachę, robilibyśmy konserwy.
- Ale nie mamy mięsa.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: WGP 2017

Post autor: Aranger »

Trzeci raz w tym sezonie zerkam na mecz Polek i trzeci raz dokonują niebywałego frajerstwa. xD
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: WGP 2017

Post autor: Aranger »

Bardzo dobrze Wołosz dzisiaj.
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: WGP 2017

Post autor: chemical_brother »

Gdzie nasi kombatanccy maruderzy?

Nie oglądam za często kobiecej siatkówki (bo i po co), ale Polki zagrały naprawdę spoko mecz, wydawało mi się, że Korea jest murowanym faworytem? Polki były naprawdę spoko poukładane, a Koreanki to przecież nie jakieś kelnerki. Trochę głupich błędów było, no ale cóż, wiadomo jak to jest w kobiecej siatkówce.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: WGP 2017

Post autor: Noworoczny »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 30 lip 2017, o 19:42 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: nie na temat - nie spamuj
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: WGP 2017

Post autor: Mateja »

Gratulacje dla Polek! Przyznam szczerze, że po poprzednich meczach z Koreą w ramach tego WGP nie liczyłem na sukces, a udało się. Miło się czasem pomylić :) Na pewno to osiągnięcie poprawi trochę morale drużyny, nadszarpane po nieudanych kwalifikacjach MŚ.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WGP 2017

Post autor: tomasol »

Fajny mecz Polek, ładne zwycięstwo i mały sukces tej ekipy a tu zero komentarzy (prawie). Ale cóż spodziewać się skoro większa część komentujących w tym temacie toczy pianę z ust na sam dźwięk nazwiska Jacek Nawrocki. A tu zwyczajnie należą mu się gratulacje, bo na najważniejszą część rozgrywek przygotował zespół jak należy. A warto pamiętać, że nie mógł skorzystać z dwóch podstawowych dotychczas przyjmujących. Wobec tego braku obrał moim zdaniem słuszną strategię, która zaczyna przynosić efekty.

Nawrocki nie jest wolny od błędów, ale zaczyna to wszystko wyglądać na ogarnięte i poukładane na przyzwoitym poziomie. Oczywiście nie należy zapominać o przegranych kwalifikacjach MŚ i poczekać na imprezę docelową, czyli Mistrzostwa Europy, ale wydaje mi się, że drużyna będzie w stanie powtórzyć wynik z poprzednich mistrzostw.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: WGP 2017

Post autor: krzysiu »

Jeżeli przerąbią z kretesem ME to i tak nie zmieni to raczej oceny, bo to ME są najważniejsze ;) WGP dobre w Naszym wykonaniu,choć za dużo było stawiania na Tomsie która jest pod formą i trochę za mało gry Pleśnierowicz
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: WGP 2017

Post autor: kibic_siatki »

Dobrze taktycznie rozegrany mecz. W 2 pierwszych setach przy dobrym przyjęciu, wysokie skrzydłowe ładowały nad blokiem i jednocześnie blokowały niskie Koreanki. W 3 secie jak przyjęcie siadło, to pojawiły się niższe przyjmujące i przy szybszym rozegraniu też kończyły.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: WGP 2017

Post autor: Noworoczny »

A może dlatego wygrał, że nie miał tych dwóch podstawowych przyjmujących? Tamte były tragiczne.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: WGP 2017

Post autor: grzegorzg »

krzysiu pisze: Jeżeli przerąbią z kretesem ME to i tak nie zmieni to raczej oceny, bo to ME są najważniejsze
Ciekawe, co zmieniłoby tę ocenę...
krzysiu pisze:(...)za dużo było stawiania na Tomsie
Często spotykane zachowanie trenerów. Okazało się słuszne. Bociek i tak dostaje sporo szans aby się oswajac.
krzysiu pisze:(...)trochę za mało gry Pleśnierowic
Po co miałaby grac? Ja sie nie znam na kobiecej, przede wszystkim w sensie obsady pozycji, ale jesli wierzyc autorowi felietonu na stronie głównej, a raczej nalezy, to nie Plesnierowicz jest nadzieją na tej pozycji, aby robic to za wszelka cenę. No i po Asi Wołosz nie było widac jakiegos zmeczenia. Zreszta chyba warto zwróci na to uwagę, bo fizycznie Polki wygladały bardzo dobrze, może poza Tomsią, ale ja tez nie mam specjalnego odniesienia.

Tak jak napisał autor wspomnianego felietonu, najwazniejsze, że - mimo niełatwych okoliczności - wszystko zmierza w dobra stronę i całej reprezentacji należą się pochwały i gratulacje.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: WGP 2017

Post autor: krzysiu »

Ale chodzi o większe zgranie i przecież Marlena mogła sobie pograć z cieniasami tam w Argentynie czy tu w Polsce , przecież te zespoły były o 2,3 klasy słabsze więc jeszcze lepiej by się zgrała z 1 szóstką - tylko o to mi chodziło ;) no i czasem Wołosz grała kaszana i rzadko dostawała zmianę - ja wiem,że to może działać na mentalność ale może też zepsuć wynik tak jak trzymanie często Tomsi za długo na boisku ;)
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: WGP 2017

Post autor: Artek1967 »

Specjalnie nie popadałbym w hurra-optymizm, bo specjalnie niczym nadzwyczajnym na WGP ta drużyna sie nie wykazała. jak dla mnie wygrała jeden (dosłownie- jeden!) mecz z przeciwnikiem na swoim poziomie a dwa razy dostała od niego lanie. Ale skoro wygranych sie nie osądza- to gratuluje sukcesu, lecz nie popadam w euforię, sorry. Cytując klasyka "staliśmy nad przepaścią, a obecnie zrobiliśmy ogromny krok naprzód" ;)
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: WGP 2017

Post autor: kibic_siatki »

Artek1967 pisze:Specjalnie nie popadałbym w hurra-optymizm, bo specjalnie niczym nadzwyczajnym na WGP ta drużyna sie nie wykazała. jak dla mnie wygrała jeden (dosłownie- jeden!) mecz z przeciwnikiem na swoim poziomie a dwa razy dostała od niego lanie. Ale skoro wygranych sie nie osądza- to gratuluje sukcesu, lecz nie popadam w euforię, sorry. Cytując klasyka "staliśmy nad przepaścią, a obecnie zrobiliśmy ogromny krok naprzód" ;)
Tylko weź pod uwagę, że inaczej patrzy się na mecze w eliminacjach, a inaczej w finale rozgrywek. Jeśli lejemy dobrego przeciwnika w eliminacjach, a w finale dostajemy od niego łomot, to raczej nie jest to sukcesem. A tak możemy spojrzeć na wynik Koreanek. :D
Ogólnie prowadzenie zespołów azjatyckich przypomina reprezentację Niemiec w piłce nożnej, czyli: ostra dyscyplina taktyczna, oparcie gry na współpracy, a nie gwiazdach i indywidualnych zagraniach. To zdaje egzamin w dyscyplinach gdy jest wielu zawodników na boisku, gdy ich liczba się zmniejsza, indywidualności w większym stopniu wpływają na wynik.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: WGP 2017

Post autor: phil »

grzegorzg pisze:Po co miałaby grac? Ja sie nie znam na kobiecej, przede wszystkim w sensie obsady pozycji, ale jesli wierzyc autorowi felietonu na stronie głównej, a raczej nalezy, to nie Plesnierowicz jest nadzieją na tej pozycji, aby robic to za wszelka cenę.
Gra chyba najszybsze piłki w całej lidze i nie boi się używać środkowych. Jak dla mnie jest większą "nadzieją" niż Wołosz ;)

Trener Grabowski o Pleśnierowicz (sprzed 2 lat)
Bardzo fajnie w naszą ekipę wkomponowała się Marlena Pleśnierowicz. Pokazała trochę inną jakość. Jest odważna i gra bardzo szybko, nawet czasami zaskakująco szybko dla swoich koleżanek.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: WGP 2017

Post autor: Artek1967 »

kibic_siatki pisze:Tylko weź pod uwagę, że inaczej patrzy się na mecze w eliminacjach, a inaczej w finale rozgrywek. Jeśli lejemy dobrego przeciwnika w eliminacjach, a w finale dostajemy od niego łomot, to raczej nie jest to sukcesem. A tak możemy spojrzeć na wynik Koreanek. :D
co nie zmienia faktu że wygraliśmy JEDEN mecz z porównywalnym zespołem...
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: WGP 2017

Post autor: grzegorzg »

Artek1967 pisze: co nie zmienia faktu że wygraliśmy JEDEN mecz z porównywalnym zespołem...
Co nie z mienia faktu, ze - przyjmujjąc nawet to kuriozalne założenie - spodziewana liczba zwycięstw to PÓŁTORA...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów K (dawniej WGP)”