Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Czy jesteś za czy przeciw występom Wilfredo Leona Venero w Reprezentacji Polski?

Czas głosowania minął 16 sie 2015, o 12:07

Jestem za
35
51%
Jestem przeciw
26
38%
Nie mam zdania
7
10%
 
Liczba głosów: 68

fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: fwasilcz »

Wygląda na to, że kandydaci na których stawiał PZPS wszyscy powiedzieli, że z klubu nie zrezygnują, więc warunki konkursu zostały zmienione. Pokazuje obiektywizm działaczy i ciśnienie na polską myśl szkoleniową.
kanimo

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kanimo »

Coz-kobiecej nie ogladam od odejscia Matlaka. Mniej wiecej od tego momentu bylo cisnienie na "polska mysl szkleniowa" niezaleznie od osiagniec kandydatow.
Najwyzej przestane ogladac repre.
Zawsze jeszcze pozostanie mlodziezowa do ogladania.
tomikon
Posty: 382
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 13:14

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: tomikon »

rocky pisze:Czemu dziwne? Większość zawodników aspirujacych do gry w każde występuje w rodzimej lidze więc trener pracujący na tym podwórku siła rzeczy musi od czasu do czasu ich pooglądać.
To mu kupią pakiet na ipli za 20 złotych i siłą rzeczy też sobie poogląda.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: drukjul »

Dzięki korzystnemu klimatowi i zachętom ze strony związkowych decydentów, "polska myśl szkoleniowa" już nie tylko wstała z kolan, ale widać, że z każdym dniem nabiera pędu i leci na łeb na szyję coraz szybciej. Co prawda czytając takie wypowiedzi jak ta wklejona poniżej, można mieć uzasadnione obawy czy kierunek lotu jest prawidłowy i niepokój czym to się może jeszcze skończyć.
"W czasie mistrzostw Europy w Azerbejdżanie rozmawiałem z Jackiem Nawrockim i usłyszałem od niego, że musimy coś zmienić, bo stosując włoską metodę stoimy w miejscu. Musimy wrócić do gór, do zgrupowań, które stworzą silne więzi między zawodnikami. A nie trenować tylko na hali i w siłowni."

http://www.sport.pl/siatkowka/7,64948,2 ... twowi.html

Obrazek

Dla mnie bomba ;)
kanimo

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kanimo »

:] :] :]
Ale wyciagnales najlepszy smaczek. Nawet podwojny, bo w koncu Nawrocki trenerem reprezentacji kobiet jest juz od dluzszego czasu i jesli uwaza, ze stoi w miejscu (nie jest chyba osamotniony w tej opinii) to w zasadzie nie potrzebuje parlamentu europejskiego, by cos zmienic. No to Panie-biegiem na Sniezke.

Ladny byl tez fragment o proponowanym ksztalcie "organizmu trenerskiego". Bo to cala Hybra. Przewodniczacym tego parlamentu trenerskiego mialby byc Gruszka. Wymienionych chyba 5-6 Polakow. Pomysl rewelacyjny. Jedyny taki na skale swiatowa.
Ciekawe czy sztab by pracowal za jedna pensje, czy 6. I czy trzeba by wyplacac 6 odszkodowan w przypadku wczesniejszego zerwania.

Ale w jednym ma racje.
Zwiazek jest dosyc pasywny. I szkolen chyba tez nie oferuje zbyt wielu i ciekawych (tzn z wybitnymi trenerami).
Propozycja dania cieplej posadki komus z rzadu-ciekawe. Czekamy na Miskiewicza siatkowki. ;

Ciekawe tez info o stanie zdrowia Ziobrowskiego (i braku udzielu zwiazku w leczeniu). No jasne-kasy nie starczy dla wszystkich.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Klugenhammer »

-
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Noworoczny »

gazwyb pisze:Pokryliśmy wszystko sami z zawodnikiem, a PZPS (mimo iż zawodnik podlega ich ubezpieczeniu) nie kiwną palcem.
Wiedziałem, że w gazowni Guyowo z kaską, ale żeby aż takich półanalfabetów zatrudniali?

A pomysły z grupą trenerów są przednie. Trzeba tylko ustalić jakieś zasady. Do wzięcia czasu i żądania challenge większość zwykła. Do zmiany zadaniowej większość kwalifikowana. Do zmiany na pozycji jednomyślność. No i trzeba coś załatwić z FIVB, żeby cała piątka mogła na ławce siedzieć.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: PH3N-x »

http://www.polsatsport.pl/film/kto-powi ... i_6581586/

Zmusić trenera złotych juniorów. Co ten Kmita bredzi... Aż dziw bierze, że Heynen chce się pchać w to bagno.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: drukjul »

Noworoczny pisze:
A pomysły z grupą trenerów są przednie. Trzeba tylko ustalić jakieś zasady. Do wzięcia czasu i żądania challenge większość zwykła. Do zmiany zadaniowej większość kwalifikowana. Do zmiany na pozycji jednomyślność. No i trzeba coś załatwić z FIVB, żeby cała piątka mogła na ławce siedzieć.
The Magnificent Five - dla zgranego kolektywu 5 głównych trenerów rzeczy niemożliwe po prostu nie istnieją :D https://youtu.be/cbN8h6EH8-8?t=27

Dobre pomysły oczywiście lubią i potrafią się powtarzać, ale swoją drogą to jednak zadziwiające, że u nas to często właśnie pierwotna farsa, lub czysty wygłup powraca potem w nowym kostiumie jako już całkiem poważna koncepcja, czy propozycja.
rocky
Posty: 1164
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: rocky »

można gdzieś obejrzeć całość tej 7 strefy?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Noworoczny »

kanimo pisze:Propozycja dania cieplej posadki komus z rzadu-ciekawe.
Myślę, że pod tym linkiem znajdziemy sporo informacji, dlaczego obecny rząd nie chce mieć za dużo wspólnego z naszą ulubioną dyscypliną:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f ... 75#p485309
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Noworoczny »

Na głównej sonda, kto powinien zostać selekcjonerem. Vital ma więcej głosów od całego konsylium razem wziętego. Co ciekawe wśród Polaków przoduje Kowal (TERAFIK!), dopiero na drugim Piotr G.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Verdungo »

A co z Mendezem? Gdzieś w połowie listopada były jakieś informacje o tym, że jest chętny. Nawet w 7 strefie wspomniał o tym Ignaczak, że przy okazji pokazywania klubów od kuchni w ramach KMŚ rozmawiał z nim o naszej reprezentacji. Ktoś coś więcej wie, czy to tylko takie plotki?
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Re_soviaczka »

Według wywiadu, którego udzielił Andrzej Grzyb, PZPS chce się spotkać z Mendezem podczas Klubowych Mistrzostw Świata.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Didek »

Polacy wyznaczają trendy. W zeszłym roku Fefe ogłosił ponad 60 osobową grupę zawodników do reprezentacji, teraz sztab szkoleniowy to będzie "Fantastyczna piątka".

Ps. Czy ktoś mógłby uświadomić działaczom, iż w czasie meczu liczba osób na ławce jest limitowana. Nie mówiąc o kadrze na Igrzyska. Tam drugiego libero i czwartego środkowego nie można wziąć a co dopiero piątego trenera.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: aezakmi »

Przykład - kadra Brazylii, piłka nożna, przygotowania do mundialu w Rosji. Już niedługo w naszej kadrze:
Skład ustala spółka prowadzona przez saudyjskiego miliardera. A mecze towarzyskie to casting dla ludzi z grubym portfelem. Tak wyglądają przygotowania w Brazylii, do przyszłorocznego mundialu w Rosji, gdzie kadra służy jako bankomat piłkarskiej federacji.

Parę lat temu federacja w zamian za zastrzyk gotówki, zobowiązała się spółce International Sports Events, iż jedenastkę Brazylijczyków będą tworzyć jedynie zawodnicy spełniający "ściśle określone kryteria marketingowe". Jednym słowem: trener nie prowadzi selekcji piłkarzy. Zamiast tego robi to konsorcjum zlokalizowane na Kajmanach w rękach saudyjskiego miliardera, które według "Estadao" wysyła nawet pełne listy powołań na zgrupowania.
Podmieniamy saudyjskiego miliardera na najlepszego blokującego MŚ 2014, dodajemy kilka zmian i voila :) Tylko problem jest taki, że grać będą znane nazwiska, czyli Mika nigdy nie zostałby MŚ, nasz kraj nie zostałby MŚ w 2014. Trzeba więc poprawić ten system i wdrożyć udoskonalone rozwiązania. Burza mózgów i oto jest - 5 trenerów... To dopiero początek.
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 420
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Artem »

Drabinka Mistrzostw Świata już znana.
Włosi pokombinowali, ale czy tak korzystnie dla siebie?

https://pbs.twimg.com/media/DQiaJ_pXcAIEmtP.jpg:large

Jeden z możliwych wariantów

E: Włochy, Francja, USA, Finlandia.
F: Brazylia, Słowenia, Belgia, Australia.
G: Rosja, Bułgaria, Iran, Holandia.
H: Polska, Serbia, Kanada, Argentyna.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Noworoczny »

Argentyna lepsza od Bułgarii u siebie?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 420
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Artem »

Nie rozumiem? Przecież Argentyna nie gra w grupie z Bułgarią.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Noworoczny »

Przepraszam, pozajączkowało mi się.

Gdyby było, jak piszesz, pierwsza grupa by była b. atrakcyjna.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 420
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Artem »

I to jest całkiem możliwe, dziwne, że Włosi wybrali sobie takich przeciwników. Najłatwiej ma Brazylia. Polska też nie trafiła źle.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: drukjul »

Artem pisze:Drabinka Mistrzostw Świata już znana.
Włosi pokombinowali, ale czy tak korzystnie dla siebie?

https://pbs.twimg.com/media/DQiaJ_pXcAIEmtP.jpg:large

Jeden z możliwych wariantów

E: Włochy, Francja, USA, Finlandia.
F: Brazylia, Słowenia, Belgia, Australia.
G: Rosja, Bułgaria, Iran, Holandia.
H: Polska, Serbia, Kanada, Argentyna.
Tej tabelki nie należy brać aż tak bardzo dosłownie. W grupie F przynajmniej zgodnie z teoretyczną formułą turnieju powinna znaleźć się druga drużyna z grupy D (czyli z naszej) po I fazie mistrzostw, natomiast w grupie G grającej w Sofii odwrotnie - druga drużyna z grupy A. Formuła dopuszcza również, żeby przed II fazę w grupach F i G odwrotnie rozstawić drużyny z miejsc 3A/3D po pierwszej fazie, w ten sposób aby drużyny z miejsc 2A/3A, oraz 2D/3D nie trafiły ponownie do tej samej grupy także i w II rundzie. Inaczej taki system rozgrywek nie miałby sensu - w II fazie mistrzostw do jednej grupy w żadnym wypadku nie powinny trafić te drużyny, które jak np. Słowenia i Belgia, lub Bułgaria i Iran już raz się ze sobą spotkały w I rundzie.

Gdzie jest tu właściwie pies pogrzebany i dlaczego zostawiono taki margines na możliwą korektę składu grup przed drugą fazą turnieju? Otóż podobnie jak my podczas MŚ 2014 w przypadku Łodzi, także i teraz gospodarze mistrzostw Włosi i Bułgarzy zastrzegli sobie, że jeśli I fazę mistrzostw ich zespoły ukończą na miejscach 1-3 w grupie, to w następnej II rundzie chcą zagrać w konkretnym mieście. Włosi w Mediolanie, natomiast Bułgarzy - to akurat pewnie żadna niespodzianka - w swojej stolicy Sofii. Wynika z tego, że obie te drużyny niezależnie jakie miejsce w I fazie zajmą, to przed drugą rundą i tak zostaną rozstawione odpowiednio w grupie G i E. Jeżeli Włosi po I rundzie zajmą I miejsce w swojej grupie, a Bułgarzy w naszej grupie D miejsce II, lub III miejsce - to można powiedzieć, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem i pamiętając o możliwych przesunięciach drużyn 2A/2D i 3A/3D pomiędzy grupami G i F, mniej więcej zgodnie z wklejonym wyżej schematem-rozpiską.

Problem natomiast pojawi się w dwóch wypadkach; jeśli Włosi po pierwszej fazie mistrzostw zajmą w swojej grupie A nie pierwsze, tylko np. drugie, lub trzecie miejsce, albo też kiedy to Bułgarzy zamiast zadowolić się drugim, lub trzecim miejscem w naszej grupie, grupę D w Warnie wygrają. Wtedy całą tę teoretyczną formułę turnieju i rozstawienie zespołów przed drugą fazą można będzie pewnie wyrzucić do kosza, bo skoro Włosi w II fazie mistrzostw chcą koniecznie zagrać w Mediolanie, a Bułgarzy w Sofii to w takim wypadku tak czy siak potrzebne będą już wtedy dosyć głębokie korekty składu wszystkich czterech grup (choć jest też możliwy klarowniejszy i prostszy wariant - sam skład grup w II fazie oraz rozstawienie zespołów pozostaje niezmienione w stosunku do formuły-rozpiski, natomiast grupa F z Włochami w składzie będzie wtedy rozgrywać swoje mecze w Mediolanie, a nie w Bolonii jak pierwotnie zaplanowano, a z kolei grupa H z Bułgarami w Sofii)
dedede
Posty: 504
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: dedede »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 10 gru 2017, o 09:53 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: naucz się proszę cytowania wybranych fragmentów tekstu
dedede
Posty: 504
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: dedede »

Swoją drogą dlaczego te mistrzostwa w siatkówce są tak porąbane..w europejskich niepotrzebne baraże a świata to już kompletna paranoja czy nie może być normalnie jak w innych sportach do jasnej....?
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1528
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: nikt wazny »

Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Verdungo »

Ciekawy fragment z tego wywiadu "Wiem, że w Polsce praca z waszą reprezentacją jest niebezpieczna, bo łatwo ją stracić, ale ja zawsze pracuję pod presją i to nie jest dla mnie problem".
Jak wybierać to albo Mendez, albo Heynen, bo z Polskich trenerów to żaden na ten moment nie jest gotowy do prowadzenia reprezentacji. Mendez ma kontrakt z Sadą do końca sezonu więc na spokojnie mógłby się zając tylko reprezentacją, co przy poprzednim "podejściu" na trenera reprezentacji było nie możliwe.
Zobaczymy co z tego wyjdzie po rozmowach ze związkiem. Mnie już nic nie zdziwi, bo wszystkiego można się spodziewać po PZPSie, jeśli chodzi o wybór trenera. Te gadki w 7strefie o wyborze trenera to jakaś komedia.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: drukjul »

Verdungo pisze: Mnie już nic nie zdziwi, bo wszystkiego można się spodziewać po PZPSie, jeśli chodzi o wybór trenera.
Na pewno nic? Dobra zasada "nigdy nie mów nigdy", bo jeszcze możesz żałować.
"Osobiście słyszałem i czytałem też wypowiedź pana Prezesa Kasprzyka, że w skład Komisji [ds. wyboru trenera reprezentacji mężczyzn - przyp moje] wchodzi on, pan Prezes Popko oraz panowie Papke i Sadalski. Nigdzie nie było mowy o trenerach. Jedyną osobą która wypowiadała się poza w/w osobami na temat trenera reprezentacji był Rzecznik PZPS, pan Janusz Uznański, który dzwoniąc do mnie przepowiedział w sierpniu porażkę podczas mistrzostw Europy i zaproponował Wilfredo Leona na drugiego trenera reprezentacji dla zabezpieczenia dobrego wizerunku PZPS - dodaje manager Kubańczyka."

http://www.sport.pl/inne/56,64998,22771 ... iedzi.html
Ja już nie wiem co ja o tym myślę. :]
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: GolMar »

drukjul pisze:
Verdungo pisze: Mnie już nic nie zdziwi, bo wszystkiego można się spodziewać po PZPSie, jeśli chodzi o wybór trenera.
Na pewno nic? Dobra zasada "nigdy nie mów nigdy", bo jeszcze możesz żałować.
"Osobiście słyszałem i czytałem też wypowiedź pana Prezesa Kasprzyka, że w skład Komisji [ds. wyboru trenera reprezentacji mężczyzn - przyp moje] wchodzi on, pan Prezes Popko oraz panowie Papke i Sadalski. Nigdzie nie było mowy o trenerach. Jedyną osobą która wypowiadała się poza w/w osobami na temat trenera reprezentacji był Rzecznik PZPS, pan Janusz Uznański, który dzwoniąc do mnie przepowiedział w sierpniu porażkę podczas mistrzostw Europy i zaproponował Wilfredo Leona na drugiego trenera reprezentacji dla zabezpieczenia dobrego wizerunku PZPS - dodaje manager Kubańczyka."

http://www.sport.pl/inne/56,64998,22771 ... iedzi.html
Ja już nie wiem co ja o tym myślę. :]
Ten cytat z Grzyba to autentyczny mindblow... :o

Jeśli naprawdę takie słowa padły, to ja spuentuję: quo vadis, polska siatkówko?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Noworoczny »

Dobra wiadomość jest taka: Polak lepszy i od Brazylijczyka i od Włocha.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ligamistrzow
Posty: 204
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 12:35
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: ligamistrzow »

Noworoczny pisze:Dobra wiadomość jest taka: Polak lepszy i od Brazylijczyka i od Włocha.
A do tego sporo młodszy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”