PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Szampon093 »

Johny94 pisze:To ja jeszcze dołożę jedną rzecz, która bardzo zirytowała mnie podczas wczorajszego meczu.
W Skrze nie widzę takiej dojrzałości i opanowania, którą zwłaszcza w tamtym sezonie imponowała Zaksa.
Były przynajmniej dwie sytuacje w meczu, w których po zagrywce Skry, mieliśmy piłkę przechodzącą i pierwszym razem Kłos, drugim Czarnowski, zamiast spokojnie odegrać piłkę do Łomacza, pewni siebie zaczęli przepychać się na siatce przegrywając walkę i tracąc punkt. Sytuacja, w której Skra ma piłkę na swojej stronie, a traci punkt w sposób gimnazjalny, przepychając piłkę jak najszybciej na drugą stronę, doprowadzają mnie do dużej frustracji. Niestety nie umiemy zachować zimnej krwi w takich sytuacjach. Druga sprawa, która mi się nie podobała to gra środkowych. Wczoraj wyjątkowo im nie szło. Kłos dostał trochę piłek, ale strasznie anemiczny jest, nic nie może skończyć, nie wygląda to dobrze ...
Krótka i brutalna prawda. Tzw. dojrzałość i opanowanie zaczyna sie od rozgrywajacego. Wiecej zaufania mialem do Uriarte, ktory byl bardzie niedokladny czasami, niz do Grześka. Sklad zaczyna sie budowac od rozgrywajacego i widac to jak sobie radzi KK, po mniejszych zmianach, ale jednak. Bez sypacza i atakujacego, ktory potrafi uderzyc z pilki sytuacyjnej nic sie nie wydarzy wiekszego niestety. Schulz marzenie, ale nie sadze zeby udalo go sie sciagnac do Bełchatowa.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: ursula127 »

Szampon093 pisze:Schulz marzenie, ale nie sadze zeby udalo go sie sciagnac do Bełchatowa.
No bo już wszyscy ( Kaczmarek,Schulz ) lecą jak na skrzydłach do Skry :] Ciekawe po co?
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: leeon »

Bez przesady znowu w drugą stronę. Żadne Zenity z tego co wiem się o nich nie biją....
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Szampon093 »

ursula127 pisze:
Szampon093 pisze:Schulz marzenie, ale nie sadze zeby udalo go sie sciagnac do Bełchatowa.
No bo już wszyscy ( Kaczmarek,Schulz ) lecą jak na skrzydłach do Skry :] Ciekawe po co?
Mój post raczej wskazuje na to, że wątpie w ten transfer, więc kompletnie nie rozumiem Twojej wypowiedzi?

@Leon popieram.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: leeon »

Schulz, Kaczmarek to w stosunku do obecnego Wlazłego wzmocnienie. Z drugiej strony nie są to żadne światowe tuzy więc ich transfer jest możliwy, ale drugiej strony wpisujący się w tendencję oslabiania sie potencjału Skry.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: ursula127 »

Szampon093 pisze:
ursula127 pisze:
Szampon093 pisze:Schulz marzenie, ale nie sadze zeby udalo go sie sciagnac do Bełchatowa.
No bo już wszyscy ( Kaczmarek,Schulz ) lecą jak na skrzydłach do Skry :] Ciekawe po co?
Mój post raczej wskazuje na to, że wątpie w ten transfer, więc kompletnie nie rozumiem Twojej wypowiedzi?

@Leon popieram.
Sensem mojej wypowiedzi jest :
-po pierwsze ,że Skra jako klub i zespół nie prezentuje obecnie i nie zanosi się by to miało być zmienione w najbliższym czasie takiego poziomu by być wyzwaniem dla czołowych graczy ligi.Może nie biją się o nich Zenity ale w naszej lidze są kluby atrakcyjniejsze sportowo od Skry.Moim skromnym zdaniem na dzień dzisiejszy ze Skry pozostał obecnie tylko marketing.
Przekonamy się o tym na koniec sezonu,ale klęska z Francuzami w LM to nie pierwszy sygnał ostrzegawczy.
-łapanie odcisków na ławce i patrzenie jak kaszani Wlazły nie wydaje się priorytetem dla wymienionych wyżej atakujących
Rozumiem ,że wątpisz w ten transfer,więc moją wypowiedź należy traktować bardziej ogólnie, a nie jako czepianie się Twojego postu.
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Szampon093 »

To sie okaze na koniec sezonu, co zacznie przyciagac i jak bedzie budowany sklad. Mi sie kojarzy ten sezon troche jak sezon ostatni z Koistra kiedy mucił na srodku podobnie jak Srecko, a pozniej zajelismy 5 miejsce w lidze. Tak zle nie jest, ale kto wie co bedzie za rok po odejsciu serba. W koncu zmiana pokoleniowa nadejdzie, Bednorz juz taka zmiana jest. Atakujacy i rozgrywajacy pewnie beda z zagry, zobaczymy co sie wydarzy z przyjeciem.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: compact »

Przecież Łomacz podpisał na 2 lata, a Wlazly ma dożywotni kontrakt
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Szampon093 »

compact pisze:Przecież Łomacz podpisał na 2 lata, a Wlazly ma dożywotni kontrakt
Dożywotni, nie dożywotni podpisywał 1+1.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: drukjul »

Szampon093 pisze:
compact pisze:Przecież Łomacz podpisał na 2 lata, a Wlazly ma dożywotni kontrakt
Dożywotni, nie dożywotni podpisywał 1+1.
Co do Szampona to warto przypomnieć, że już 6 lat temu Atanasijević był gotowany na delfina i Serb miał w łagodny sposób przejąć od Mańka na dłużej pałeczkę pierwszego atakującego. Po sezonie 2012-13 okazało się jednak, że żadnej ewolucyjnej zmiany władzy, ani trwałej abdykacji w Skrze nie będzie i król powrócił na prawy atak oraz swój tron. Wniosek - też uważam, że łagodnej zmiany i sukcesji tronu w Skrze raczej chyba jednak już nie zobaczymy. Szampon w Bełchatowie jest niczym Elżbieta II, którą przynajmniej od ćwierć wieku brytyjska prasa oraz komentatorzy niemal każdego dnia wytrwale wysyłają na emeryturę, a ona nic sobie z tego nie robi i korony oddać nie chce. A Mariusz co by jednak nie mówić jest od bardzo już wiekowej królowej sporo młodszy. :]
wlodi94
Posty: 34
Rejestracja: 8 lis 2017, o 07:55
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: wlodi94 »

Pragnę przypomnieć, że Skra jest obecnie na drugim miejscu w +Lidze i nic nie wskazuje na to, żeby z niego spadła przed PO, a Wy skreślacie zespół po jednej porażce w LM :] :] . Nagle poziom sportowy słaby w Bełchatowie....
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

drukjul pisze: To na pewno. Chaumont jeszcze pięć lat temu grało we francuskiej II lidze, ale w tym momencie są już tam klubem, który za wyjątkiem Tours VB dysponuje w Ligue A największym budżetem i co więcej ten budżet z roku na rok sukcesywnie stale jest powiększany.
Z tym, ze - dla jasności - mi chidziło o "głosnośc" nazwisk Skry, która jest (chyba) bez porównania wieksza niz Francuzów. Przecież nawet cieszący się umiarkowaną reputacją na tym forum Grzesiu Łomacz, jest (znowu chyba ;) ) na pewno znany " w świecie" jako podstawowy rozgrywający wielu zwycięskich meczy reprezentacji za czasów Antigi.
wlodi94 pisze:Pragnę przypomnieć, że Skra jest obecnie na drugim miejscu w +Lidze i nic nie wskazuje na to, żeby z niego spadła przed PO, a Wy skreślacie zespół po jednej porażce w LM . Nagle poziom sportowy słaby w Bełchatowie....
A to sie nie kłóci akurat. ;)
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: skrowiec »

A ja po przeczytaniu postów z ostatnich dni napiszę tylko tyle....
Zenit kilka lat temu też przegrał ze Skrą u siebie w Kazaniu i było to obciachowe dla nich. Jak zakończyły się rozgrywki LM chyba pisać nie muszę.

Jeden mecz nie odzwierciedla potencjału ani jakości gry zespołu bo przysłowiowe wpadku zdarzają się nawet najlepszym. A myślę że porażka Skry z francuzami była takowym wypadkiem przy pracy. Amen
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: jaet »

wlodi94 pisze:Pragnę przypomnieć, że Skra jest obecnie na drugim miejscu w +Lidze i nic nie wskazuje na to, żeby z niego spadła przed PO, a Wy skreślacie zespół po jednej porażce w LM :] :] . Nagle poziom sportowy słaby w Bełchatowie....
A to już li tylko wypadkowa takiego, a nie innego poziomu +L. Skra do końca sezonu będzie obok Zaksy głównym faworytem do gry o złoty medal MP, bo innych kandydatów po prostu nie ma. Nie przenosiłbym jednak tego faktu na realia europejskie, bo nie ma to żadnego sensu.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: ursula127 »

skrowiec pisze:A ja po przeczytaniu postów z ostatnich dni napiszę tylko tyle....
Zenit kilka lat temu też przegrał ze Skrą u siebie w Kazaniu i było to obciachowe dla nich.
Przegrał z silnym zespołem a nie z bańką marketingową
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: ursula127 »

skrowiec pisze:A ja po przeczytaniu postów z ostatnich dni napiszę tylko tyle....
Zenit kilka lat temu też przegrał ze Skrą u siebie w Kazaniu i było to obciachowe dla nich.
Przegrał z silnym zespołem a nie z bańką marketingową
Proszę zwrócić uwagę,że dla nadziei na dobre pokazanie się w KMŚ włodarze Skry poświęcili/zlekceważyli najważniejszy mecz LM
Ostatnio zmieniony 10 gru 2017, o 15:35 przez ursula127, łącznie zmieniany 1 raz.
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: niepoinformowany »

Wystarczyła jedna indywidualność (czytamy Bojer czy Błaje?) plus solidna gra pozostałych i było przekonujące zwycięstwo Francuzów. Na tydzień przed KMŚ nie wygląda to optymistycznie.

Nasza liga nie jest wyznacznikiem. Około połowę drużyn można klepać 3-0 grając na co najwyżej przeciętnym poziomie europejskim.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: compact »

Nie no bez przesady, Skra zagrała najsłabszy mecz w sezonie. Jakby wtedy przyjechało Bielsko zamiast Francuzow to tiebreaka by wyrwali
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Xenio »

compact pisze:Nie no bez przesady, Skra zagrała najsłabszy mecz w sezonie. Jakby wtedy przyjechało Bielsko zamiast Francuzow to tiebreaka by wyrwali
Oby Twoja przepowiednia sprawdziła się 22.12.2017.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: ciorny17 »

Jak już compact bierze w obronę grę Skry to wiedz, że coś się dzieje xD
Kłamca.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: leeon »

Oglądam mecz z Zenitem ziewając i tak zastanawiam się gdzie i kiedy umknęła mi ekscytacja grą tego zespołu. Bylejakość gry Skry trwa od jakiegoś czasu, w zeszłym sezonie zmienił to Kurek na przyjęciu. Teraz jest powrót do tej gry bez wyrazu, zacięcia, wk...a sportowego.

Razem z Zatorem odszedł team spirit, serial z Facu pogłębil to. Po sezonie odejdzie Srecko. Co nam zostanie? To co zawsze Wlazły, Kłos i junior...
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Verdungo »

leeon pisze:Oglądam mecz z Zenitem ziewając i tak zastanawiam się gdzie i kiedy umknęła mi ekscytacja grą tego zespołu. Bylejakość gry Skry trwa od jakiegoś czasu, w zeszłym sezonie zmienił to Kurek na przyjęciu. Teraz jest powrót do tej gry bez wyrazu, zacięcia, wk...a sportowego.

Razem z Zatorem odszedł team spirit, serial z Facu pogłębil to. Po sezonie odejdzie Srecko. Co nam zostanie? To co zawsze Wlazły, Kłos i junior...
Dokładnie, akurat tym trzem panom bym podziękował, Wlazły swoje już zrobił i mógłby w końcu ustąpić miejsca młodszym i bardziej perspektywicznym graczom. Taki Atanasijević jakby został to by był atakującym na lata jak Wlazły. Jeśli chodzi o Kłosa to dużo mu brakuje do tego co prezentował na MŚ 2014, a Piechocki to na ligowe parkiety może i wystarczy, ale nie na europejskie granie. W Skrze jest trzon, który powinien być zupełnie inny, bo obecny nie da nic poza Plusligą.
Niestety, ale nie tylko poziom Skry spada, bo także z naszej ligi odchodzą najlepsi a nikt nowy z topu nie przychodzi. Zastanawia mnie co zrobią jak Lisinac odejdzie, chyba jeszcze bardziej nijakość będzie biła po oczach w przyszłym sezonie.
kanimo

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: kanimo »

Pewnie powalcza o Kochanowskiego.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Skrzypek »

Verdungo pisze:Taki Atanasijević jakby został to by był atakującym na lata jak Wlazły.
Ludzie, skończcie wreszcie z tym Atanasijevićem. Taki Atanasijević zostałby w Skrze jeden sezon dłużej, po czym odszedłby za pieniędzmi do bogatszego klubu. I takie są fakty o "atakującym na lata".
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: skrowiec »

Nie ma czegoś takiego jak atakujący na lata... Wlazly jest wyjątkiem wyjątków.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: leeon »

Zależy co przez to rozumiemy...
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Szampon093 »

leeon pisze:Zależy co przez to rozumiemy...
Juz sie nie czepiajmy stop.. Ile mozna. Facet przez 10 lat zapewnial naprawde swiatowy top jezeli chodzi o atakujacych, wiadomo, ze ja tez teraz nie jestem fanem tego co sie dzieje, ale trzeba oddac, ze byl atakujacym na lata i gwarantowal wysoki poziom i nie zabieral miejsca obcokrajowcom. Więc uwazam, ze przesadzacie.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: SevenUP »

No tak bo to Wlazły grał fatalnie i dlatego przegrali.......... Jeśli już zaczynamy taką wyliczankę, to zacząłbym od Piechockiego, Łomacza, Kłosa, Pencheva....
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: skrowiec »

Penchev grał dobrze. Pierwszego i to bardzo ważnego seta podarował Zenitowi Piechocki który zamiast dograć piłkę to ja przebił na drugą stronę.
xavi
Posty: 24
Rejestracja: 28 maja 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: xavi »

leeon pisze: Razem z Zatorem odszedł team spirit, serial z Facu pogłębil to. Po sezonie odejdzie Srecko. Co nam zostanie? To co zawsze Wlazły, Kłos i junior...
A propos Facu: to bardzo blado wypadł w konfrontacji ze Skrą.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”