Liga Mistrzów 2017/2018

Ked
Posty: 502
Rejestracja: 3 lut 2014, o 02:08
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: Ked »

Zaksa feniksem.
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1528
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: nikt wazny »

Torres jaka kiwka :)
pierwsza w sezonie?
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: aezakmi »

Szymura był dziś za słaby dla etatowych reprezentantów wielkich siatkarsko reprezentacji. Jak on mógł sobie pogrywać z Lanzą, Kovacevicem, Hoagiem, Vettorim, Ederem itd. Jak on mógł, jak śmiał w ogóle do nich startować.
Brawo Zaksa!
kuchcik77
Posty: 2327
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: kuchcik77 »

Najlepiej p rzegrane 30zeta u buka ever;:szymura szol
kanimo

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: kanimo »

Brawo Rafal. Tzn dwoch Rafalow, bo Buszek-reaktywacje widzielismy.
Brawo zespol. Oby czesciej pograli zmiennicy.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: Verdungo »

A tymczasem Chaumont pokonuje po tie-breaku Dinamo ;)
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: Mateja »

kuchcik77 pisze:Najlepiej p rzegrane 30zeta u buka ever;:szymura szol
Nie gra się na swój zespół :P

Brawo Zaksa! Rywal trochę podał rękę, ale polskie drużyny nawet wtedy mają czasem problem, a dzisiaj to wykorzystali.
Pan Wacek
Posty: 346
Rejestracja: 28 paź 2012, o 12:25
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: Pan Wacek »

Gdyby Szymurę wpuścić po pierwszym secie to pewnie skończyłoby się wygraną za 3 punkty bo Trentino nie grało dzisiaj wielkiej siatkówki. Deroo wyraźnie widać że ogromnie zmęczony albo jakaś choroba bo strasznie jakiś taki nie wyraźny. Zresztą doskonałym podsumowaniem była sytuacja chyba w I secie gdy Szymura miał wejść za Buszka a Deroo ustawił się przy linii i chciał zejść.
No one likes us, we don't care!
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: drukjul »

Verdungo pisze:A tymczasem Chaumont pokonuje po tie-breaku Dinamo ;)
Mimo tego, że przegrywali już w tym meczu 0:2 tak jak ZAKS-e Francuzom udało się odwrócić mecz.

A Rosjanie im w tym wydatnie pomogli, bo podobnie jak Włochów w KK pogrążyły ich w trzech ostatnich setach głównie błędy własne.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: Hirako »

Pokonanie Trento w jakiej formie by nie było to i tak coś :D

Dynamo Moskwa ograne dwa razy w zeszłym sezonie, Sarmayeh (czyli praktycznie reprezentacja Iranu), Trento, minimalna porażka z Lube... Czyli można zagrać fajne mecze nie tylko w Pluslidze :D

Brawo Zaksa duża szansa na pierwszą lokatę w grupie, Torres kapitalny mecz!
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: Noworoczny »

drukjul pisze:... Grozera, Rodiczewa, czy Eksi. Zwłaszcza tego drugiego siatkarza my w Polsce pewnie ciągle nie doceniamy i pewnie nawet słabo kojarzymy, ale w Rosji już od lat wszyscy trenerzy i fachowcy zgodnym chórem wskazywali właśnie na Rodiczewa jako potencjalnego następce Tietiuchina i obok Sergieja, najbardziej uniwersalnego i najlepiej wyszkolonego technicznie rosyjskiego przyjmującego. Gdyby nie permanentne problemy Aleksieja ze zdrowiem, przez co nigdy nie zaistniał w sbornej, bo każde letnie wakacje od lat przeznacza na leczenie, byłby na pewno znacznie lepiej znany także poza granicami Rosji, ale proszę uwierzyć - jest to naprawdę siatkarz "s bolszoj bukwy". Więc to nie jest tylko "rozsądna", ale w porównaniu choćby z obecnym składem kadrowym Biełgorodu, czy Dynama Moskwa "mega mocna" ekipa.
Są jakieś przecieki co bierze?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: drukjul »

Nie mam takich podejrzeń. Jak pisałem to jak na rosyjską siatkówkę bardzo techniczny i uniwersalny siatkarz, który w swojej karierze zanim został przyjmującym grał w drużynach młodzieżowych i na rozegraniu, i na ataku, jak i na libero. Dzięki tej wszechstronności, inteligencji i boiskowemu sprytowi kilka lat temu w rosyjskim światku siatkówki mówiono o Rodiczewie dosłownie, że jest reinkarnacją i młodszą wersją Siergieja Tietiuchina. Płamen Konstantinow, który był zawodnikiem o bardzo podobnej charakterystyce i wcześniej był już trenerem Rodiczewa w Surgucie, za wszelką cenę chciał go teraz przed sezonem 2017-2018 ściągnąć do Nowosybirska. Bułgar dopiął swego, ale wywołał przy okazji bodaj największą burzę transferową w Superlidze w ostatnich latach - bo prezes Gazpromu-Jugry Surgut przy okazji tegorocznych finałów Konstantinowa publicznie brutalnie obsobaczył i zmieszał z błotem za podkupienie wieloletniego kapitana swojej drużyny.

Wracając do Rodiczewa to trzeba powiedzieć, że to faktycznie niesamowity pechowiec jeżeli chodzi o kontuzje i grę w reprezentacji seniorów. Po prostu najczęściej nie wytrzymywał trudów całego sezonu, tym bardziej że długie lata grał w nie zaliczającym się do ścisłej czołówki klubów rosyjskiej Superligi Surgucie, gdzie z konieczności z reguły był także punktowym liderem zespołu i to na niego - było nie było siatkarza technicznego spadał także ciężar zdobywania punktów. Analogie do przypadku Mateusza Miki nasuwają się pewnie same.

Rodiczew miał nawet szansę pojechać do Londynu w 2012 i zostać złotym medalistą olimpijskim, bo Alekno widział go wtedy sbornej, ale Aleksiej i wtedy się "rozsypał" i złote dla Rosjan Igrzyska oglądał w telewizji. Przy czym te jego problemy zdrowotne rzeczywiście były często poważne, przykładowo kilka lat temu Rodiczew zaliczył aż dwie operacje na kolanie w jednym roku - obie w klinice ortopedycznej w Niemczech.
WROMEK
Posty: 102
Rejestracja: 10 lis 2012, o 12:17
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: WROMEK »

Hirako pisze:Pokonanie Trento w jakiej formie by nie było to i tak coś :D

Dynamo Moskwa ograne dwa razy w zeszłym sezonie, Sarmayeh (czyli praktycznie reprezentacja Iranu), Trento, minimalna porażka z Lube... Czyli można zagrać fajne mecze nie tylko w Pluslidze :D

Brawo Zaksa duża szansa na pierwszą lokatę w grupie, Torres kapitalny mecz!
Dokladnie! Wygrali z Trento bez Sama. Torres 59% i 29 pkt zdobytach, zagral dobry mecz, skonczyl kilka waznych kontr i kiwnal :D. Dobry mecz Szymury i Buszka. Uwazam, ze Ben zagral slabiej niz zwykle

Brawo Zaksa!
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: Mateja »

Pierwsze zwycięstwo tureckiego klubu w tej fazie grupowej stało się faktem! Halkbank pokonał u siebie PAOK 3:1 (25:21, 24:26, 25:20, 25:22). Hierrezuelo oraz Hernandez zaliczyli 2 asy, ten drugi nastukał 11 punktów (niewiele gorzej Petrić - 9) i nad Bosforem skończyło się czekanie :P
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: repres1 »

Gratulacje dla Zaksy. Pokonała klasowy zespół, ale (przede wszystkim) potrafiła odbudować swoją grę.
Dziwię się jedynie pustkom na trybunach. Przecież: i atrakcyjny przeciwnik, i dobra postawa zespołu na KMŚ, i duże szanse na zwycięstwo.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: pewniak »

repres1 pisze:Dziwię się jedynie pustkom na trybunach. Przecież: i atrakcyjny przeciwnik, i dobra postawa zespołu na KMŚ, i duże szanse na zwycięstwo.
Niestety, smutna prawda jest taka, że boom na siatkówkę minął, nie sprzedała się sama i czeka nas konieczność obniżenia oczekiwań - czy to na poziomie krajowym czy międzynarodowym. Tegoroczny "rozbiór" ligi z gwiazd będzie kontynuowany na wiosnę.
Boom był i się skończył. "Polsatowcom" i "związkowcom" gratuluję przejedzenia sukcesu!
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: Klugenhammer »

Powodem pustek w hali nie jest mały popyt, a raczej za wysoka podaż siatkówki.
Niestety czkawką wciąż się odbija poszerzenie plusligi, a także ubiegłotygodniowa trzydniowa dawka KMŚ w Opolu. Meczów jest ostatnio tak wiele, że mało kto jest w stanie chodzić na wszystkie, zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Trzeba coś wybrać, z czegoś zrezygnować.
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 766
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: jimiq »

WROMEK pisze:
Hirako pisze:Pokonanie Trento w jakiej formie by nie było to i tak coś :D

Dynamo Moskwa ograne dwa razy w zeszłym sezonie, Sarmayeh (czyli praktycznie reprezentacja Iranu), Trento, minimalna porażka z Lube... Czyli można zagrać fajne mecze nie tylko w Pluslidze :D

Brawo Zaksa duża szansa na pierwszą lokatę w grupie, Torres kapitalny mecz!
Dokladnie! Wygrali z Trento bez Sama. Torres 59% i 29 pkt zdobytach, zagral dobry mecz, skonczyl kilka waznych kontr i kiwnal :D. Dobry mecz Szymury i Buszka. Uwazam, ze Ben zagral slabiej niz zwykle

Brawo Zaksa!

Za to jak zagrał Szymura.
Oglądałem tylko powtórkę ale zapamiętałem jedną akcję niedługo po wejściu jego... przyjmował na prawym (ciężka zagrywka, która go prawie wyłożyła) i dostał piłkę do ataku. Odniosłem wrażenie że włosi nie wierzyli że w ogóle zdoła się pozbierać a tu jeszcze taki atak. Obrona go olała. Będą z niego ludzie.
Widać też że Wiśnia się Bieńkówki nauczył. Nieźle mu to wychodzi :)
Bravo ZAKSA.
Rafała Buszka również oglądało się z przyjemnością. Dynamika, siła. Świetny mecz.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: Noworoczny »

Właśnie, i symptomatyczne jest to, że to właśnie Lil Bush został na boisku podczas, gdy Gardo zdjął Rocka. Jaki by starszy Rafał nie był suchy w ataku, widać, że wg niektórych trenerów gracz o tej charakterystyce musi być obecny na boisku - co często próbuje nam tutaj wyjaśnić Grzegorzg. Oczywiście jeśli się nie ma na skrzydłach zestawu Leon, Biszkopt, Maxim czy też Cesarz, Torena, Sztokr.
Siatkówka zaczyna się od przyjęcia (zaraz po zagrywce).

A znawców młodzieży spytam, jak się ma Szymura do Kwolków, Bednorzów, Fornali i Szalpuków. Jest w ogóle co porównywać i jest możliwa w ogóle jakaś reprezentacyjna przyszłość przed młodym Rafałem? Czy miejsca już zaklepane dla innych. Patrzyłem w danych, że on nielot straszny jest, ale na boisku tego nie widać. No i ta zagrywka jednak żartobliwa (choć od Śliwki chyba nie gorsza).

Z innej beczki: miłośnicy statystyk niech uprzejmie zerkną na rzeczony mecz.
Blok punktowy: Trento 14 Zaxa 8
Zagrywka punktowa: Trento 6 Zaxa 3
Przyjęcie znakomite: Trento 19% Zaxa 13%
Atak skuteczny: Trento 49% Zaxa 49%
A wynik znamy.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: Noworoczny »

drukjul pisze:Nie mam takich podejrzeń. Jak pisałem to jak na rosyjską siatkówkę bardzo techniczny i uniwersalny siatkarz, który w swojej karierze zanim został przyjmującym grał w drużynach młodzieżowych i na rozegraniu, i na ataku, jak i na libero. Dzięki tej wszechstronności, inteligencji i boiskowemu sprytowi kilka lat temu w rosyjskim światku siatkówki mówiono o Rodiczewie dosłownie, że jest reinkarnacją i młodszą wersją Siergieja Tietiuchina.
Nie wiem, skąd przekonanie, że jak ktoś jest utalentowany to musi powstrzymywać się od dodatkowego wspomagania. Jak zripostował komisarz Przygoda, gdy Werner ("Kramer!!!") spytał go
- Po co miałbym się okradać? Przecież jestem bogaty.
- Jest takie powiedzenie: ten, kto ma pół miliona jest bogatszy od tego, co ma ćwierć miliona.

Należy pamiętać, że niedozwolony doping jest częścią całego systemu sportowego Związku Sowieckiego. Zawodnik, który odmawia przyjmowania dopalaczy jest zapewne narażony na ostracyzm w środowisku.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: Marcy$ »

Noworoczny pisze:
Nie wiem, skąd przekonanie, że jak ktoś jest utalentowany to musi powstrzymywać się od dodatkowego wspomagania. Jak zripostował komisarz Przygoda, gdy Werner ("Kramer!!!") spytał go
- Po co miałbym się okradać? Przecież jestem bogaty.
- Jest takie powiedzenie: ten, kto ma pół miliona jest bogatszy od tego, co ma ćwierć miliona.
High five za ten cytat! :D
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: Aranger »

Ciężko powiedzieć, jaką przyszłość reprezentacyjną ma Szymura, skoro wcześniej grał w Częstochowie, a teraz jest rezerwowym w Zaksie i mimo dobrych wejść to się na 99% do końca sezonu nie zmieni. W juniorze i kadecie grał w szóstce naszych zespołów, i był raczej w cieniu Śliwki.

Kwolek, Bednorz, Szalpuk albo Fornal są bardzo ważnymi albo nawet kluczowymi (Kwolek) elementami swoich zespołów na ten moment i to jest podstawowa różnica pomiędzy nimi a Rafałem.
kanimo

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: kanimo »

Nigdy nie wiadomo. Istotna jest informacja, ze Rafal chyba od kadeta mial problemy z kolanami. Juz w Czewie te problemy nawracaly. Moze dlatego taki nielot.
Mnie wydawal sie slabszy psychicznie ale mozliwe, ze liderujac Czewie sie "odetkal". Serwis ma smieszny, podobnie jak Sliwka i Szalupa. Przyjecie mial na poziomie Sliwki i jak widac poprawil. Atak- radzi sobie mimo bycia nielotem. Kiedys latwo bylo go zniechecic po paru czapach. Chyba dojrzewa, pewnie jest lepiej. Czy jesli bedzie gral regularnie, zostanie rozczytany bedzie gorzej? Pewnie troche tak.

Generalnie wydaje mi sie, ze to moze byc zawodnik typu Buszka. Powolywany jako odwod, w razie kontuzji bardziej blyskotliwych kolegow, wchodzacy zadaniowo itp. Ale dalszy rozwoj mozliwy i powolanie w jakims momencie niewykluczone.
Na pewno moze byc wartosciowym ligowcem.

Warto pamietac, ze ten rocznik sporo osiagnal, w odroznieniu od rocznika Bednorza. To dalo mozliwosci gry na wyzszym poziomie i wieksza pewnosc siebie.
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: kibic_siatki »

25:13 w pierwszym secie Zenitu z JW. Wynik mówi sam za siebie, to pierwsze starcie JW z czołówką klubową od lat. Widać do czego mogą się porównywać.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: hubert »

Nie widziałem pierwszego seta. Czemu Muzaja nie ma ?
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: kibic_siatki »

hubert pisze:Nie widziałem pierwszego seta. Czemu Muzaja nie ma ?
Grał gdzieś do połowy seta i został zmieniony przez Strzeżka. Nie grał źle, ale Strzeżek ma mocniejszą psychikę.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: Aranger »

W statystykach Muzaj 2/5 w ataku bez żądnego błędu, dziwne, że w ogóle dostał zmianę, ale o dziwo Strzeżek gra do tej pory dobrze.

Sędziowanie w LM to jakiś wyższy poziom absurdu, jak patrzę na tę sędzinę z Węgier to nie mam pojęcia, czy powinienem czuć zażenowanie, czy powinno mi się jej zrobić żal, czy po prostu mogę ją z czystym sumieniem wyśmiać. :D

Co wyprawia Dejewski ? :o :o :o
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: Verdungo »

Chyba Dejewski chce szybko do domu wrócić, stąd te zmiany ;)
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: Aranger »

Verdungo pisze:Chyba Dejewski chce szybko do domu wrócić, stąd te zmiany ;)
Innego wytłumaczenia nie ma, to wygląda jak jakiś sparing kadry w Spale w środku lata z perspektywy JW.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2017/2018

Post autor: aezakmi »

Jeśli ktoś wysyła sms do Dejewskiego, to nie De Giorgi, tylko Anastasi - specjalista od przygotowania mentalnego przed meczami z Zenitem Kazań.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”