MP juniorów 2017/2018

Necik77
Posty: 43
Rejestracja: 5 lut 2018, o 18:47
Płeć: M

Re: MP juniorów 2017/2018

Post autor: Necik77 »

NIEMAMLANCII pisze:Oglądając transmisję live, to jaszczembie nie takie złe, dali radę mimo braków kadrowych starszego rocznika, najwyraźniej to widać było w secie trzecim z AZS 2020, kiedy to na parkiecie pojawił się chyba tylko rocznik 00. Czewa jest do ogrania, męczyli się, a to że Bydgoszcz przegrała, to straszny niefart mieli . Kto wie co by było dalej. Pozostaje mieć nadzieję ,iż poziom finałów będzie o niebo lepszy. Kętrzyn szczęśliwy dla JW, to zapowiada się ciekawie. Z innych grup Skra dość mocno się rozwinęła w tym sezonie, nowinką są Kielce, reszta to wyjadacze finałowi. No i tylko jedna W-wa! Oby wszyscy zdrowi byli do finałów to będzie ciekawie.
Opisujesz najsłabszy mecz czewy i wnioskujesz że są do ogrania słabe a widziałeś mecz z JSW poskładali ich jak dzieciaków z Kukulskim w składzie sypaczem trenującym z plusem a tają żenadę grał że żal,obejrzyj więcej spotkań a potem oceniaj akurat ten rocznik 2000 to jest w stanie poskładać każdego jak pisałem jak zagrają na swoim najwyższym poziomie jak potrafią to żaden zespół się do nich nie zbliży tylko czy młodzież 2000 zagra na tym najwyższym swoim poziomie o to jest pytanie
voice
Posty: 142
Rejestracja: 16 lut 2018, o 10:00

Re: MP juniorów 2017/2018

Post autor: voice »

Finaliści MP:
AZS 2020 Częstochowa
Jastrzębski Węgiel

Gwardia Wrocław
Trefl Gdańsk

AKS Rzeszów
Dafi Kielce

Metro Warszawa
Skra Bełchatów

Jakie typujecie grupy w Finale ?
NIEMAMLANCII
Posty: 290
Rejestracja: 14 mar 2016, o 13:55
Płeć: M

Re: MP juniorów 2017/2018

Post autor: NIEMAMLANCII »

Necik77 pisze:
Opisujesz najsłabszy mecz czewy i wnioskujesz że są do ogrania słabe a widziałeś mecz z JSW poskładali ich jak dzieciaków z Kukulskim w składzie sypaczem trenującym z plusem a tają żenadę grał że żal,obejrzyj więcej spotkań a potem oceniaj akurat ten rocznik 2000 to jest w stanie poskładać każdego jak pisałem jak zagrają na swoim najwyższym poziomie jak potrafią to żaden zespół się do nich nie zbliży tylko czy młodzież 2000 zagra na tym najwyższym swoim poziomie o to jest pytanie
Akurat Czewa mnie interesuje, oglądałem cwiartki i poprzednie ich występy i widzę ,że falują, Bydgoszcz w 1/2 tez ich postraszyła i tylko oni /Bydzia/ sami wiedzą dlaczego to przegrali. Poza tym , sam piszesz, że tu cytuję : "czy młodzież 2000 zagra na tym najwyższym swoim poziomie o to jest pytanie[", a ja niczego innego nie napisałem w poprzednim poście. Typuję ich do medalu ale jaki kolor to ciężko przewidzieć. W innej grupie Norwid, stary ,dobry Norwid, odpadł w 1/2. Może AZS napisze nową historię medalową, kto wie, oby tak było. Co do Kukulskiego, wydaję się, że chłopaka rzucają na pozycjach, może na siłę, nie wiem, trener jest od tego. Moje typy na finał to :
W-wa
Czewa
JW
Skra
voice
Posty: 142
Rejestracja: 16 lut 2018, o 10:00

Re: MP juniorów 2017/2018

Post autor: voice »

NIEMAMLANCII pisze:
Moje typy na finał to :
W-wa
Czewa
JW
Skra
A Trefl nie?
NIEMAMLANCII
Posty: 290
Rejestracja: 14 mar 2016, o 13:55
Płeć: M

Re: MP juniorów 2017/2018

Post autor: NIEMAMLANCII »

Trefl w kadetach w ub sezonie zajął bodajże 2 miejsce, więc może być zagrożeniem, jednak wydaje mi się, iż tak jak w AZS, młodość ,bo tam większość to roczniki "00, może przegrać pod wpływem emocji . Ale fajnie by było dla chłopaków, tego im życzę, :D by wskoczyli na podium.Korekta
AZS
JW
Trefl
Metro/Skra
Necik77
Posty: 43
Rejestracja: 5 lut 2018, o 18:47
Płeć: M

Re: MP juniorów 2017/2018

Post autor: Necik77 »

NIEMAMLANCII pisze:Trefl w kadetach w ub sezonie zajął bodajże 2 miejsce, więc może być zagrożeniem, jednak wydaje mi się, iż tak jak w AZS, młodość ,bo tam większość to roczniki "00, może przegrać pod wpływem emocji . Ale fajnie by było dla chłopaków, tego im życzę, :D by wskoczyli na podium.Korekta
AZS
JW
Trefl
Metro/Skra
Słuchajcie ja myślę że do 4 może wejść każdy prócz Dafi Społem Kielce Konia z rzędem temu kto trafi pierwszą 3 ja obstawiam
azs,metro,rzeszów oczywiście kolejność bez różnicy
voice
Posty: 142
Rejestracja: 16 lut 2018, o 10:00

Re: MP juniorów 2017/2018

Post autor: voice »

I Trefl w Juniorach w tamtym sezonie był 5 w Polsce
salamandra_200
Posty: 6
Rejestracja: 30 mar 2017, o 22:13
Płeć: M

Re: MP juniorów 2017/2018

Post autor: salamandra_200 »

Necik77 pisze:
NIEMAMLANCII pisze:Trefl w kadetach w ub sezonie zajął bodajże 2 miejsce, więc może być zagrożeniem, jednak wydaje mi się, iż tak jak w AZS, młodość ,bo tam większość to roczniki "00, może przegrać pod wpływem emocji . Ale fajnie by było dla chłopaków, tego im życzę, :D by wskoczyli na podium.Korekta
AZS
JW
Trefl
Metro/Skra
Słuchajcie ja myślę że do 4 może wejść każdy prócz Dafi Społem Kielce Konia z rzędem temu kto trafi pierwszą 3 ja obstawiam
azs,metro,rzeszów oczywiście kolejność bez różnicy
Oglądałem mecz Metro-Skra i przyznam - zaimponowała mi Skra. Naprawdę fajny zespół, poczynił ogromne postępy od ostatniego sezonu. Trzon tej drużyny wg mnie stanowią Mikołaj Sawicki, Sebastian Adamczyk - kadrowicz, oraz Wiktor Nowak, który przecież pod nieobecność Łomacza i Janusza grał w tym sezonie na parkietach PlusLigi (!!). Są to naprawdę fajni zawodnicy i życzę im, by zaszli daleko. Prócz Skry myślę, że daleko mogą zajść zawodnicy z ww. Metra, oraz AZS 2020. Jestem osobiście ciekaw na jakim poziomie prezentują się JSW oraz Resovia, ponieważ niestety nie oglądałem ich żadnego meczu. Z chęcią zobaczyłbym ich bezpośredni pojedynek w Kętrzynie :) Losowanie grup: 14.03 godz. 12:00

Typuję TOP4:
AZS 2020 CZE-WA
METRO W-WA
SKRA BEŁCHATÓW
JSW/RESOVIA

Oczywiście kolejność losowa ;)
Necik77
Posty: 43
Rejestracja: 5 lut 2018, o 18:47
Płeć: M

Re: MP juniorów 2017/2018

Post autor: Necik77 »

Grupa 1 Grupa 2
metro azs
jsw kielce
rzeszów wrocław
trefl bełchatów
Necik77
Posty: 43
Rejestracja: 5 lut 2018, o 18:47
Płeć: M

Re: MP juniorów 2017/2018

Post autor: Necik77 »

sory

grupa 2
azs
kielce
wrocław
bełchatów
NIEMAMLANCII
Posty: 290
Rejestracja: 14 mar 2016, o 13:55
Płeć: M

Re: MP juniorów 2017/2018

Post autor: NIEMAMLANCII »

no to finalowa 4
metro, jw, skra,azs
oczywiście to nie kolejność medalowa tylko grupa do walki o medale
cialolalo
Posty: 5
Rejestracja: 12 mar 2017, o 18:48
Płeć: M

Re: MP juniorów 2017/2018

Post autor: cialolalo »

A co z Rzeszowem ?? Chciałem przypomnieć ze to medaliści z kadeta. Dlaczego nikt o nich nie mówi ??
Necik77
Posty: 43
Rejestracja: 5 lut 2018, o 18:47
Płeć: M

Re: MP juniorów 2017/2018

Post autor: Necik77 »

NIEMAMLANCII pisze:no to finalowa 4
metro, jw, skra,azs
oczywiście to nie kolejność medalowa tylko grupa do walki o medale
ja za miast JSW które na prawdę gra bardzo słabo w tym roku, stawiam Rzeszów
voice
Posty: 142
Rejestracja: 16 lut 2018, o 10:00

Re: MP juniorów 2017/2018

Post autor: voice »

Gr 2 łatwiejsza. I napewno Skra i AZS spokojnie wejdą do czwórki. W Gr 1 myślę, że Metro i? No właśnie....
Necik77
Posty: 43
Rejestracja: 5 lut 2018, o 18:47
Płeć: M

Re: MP juniorów 2017/2018

Post autor: Necik77 »

voice pisze:Gr 2 łatwiejsza. I napewno Skra i AZS spokojnie wejdą do czwórki. W Gr 1 myślę, że Metro i? No właśnie....
Pod warunkiem że młodzież z 2000 rocznika zagra na swoim poziomie jak pisałem to tak jak zacznie falować to może być różnie w meczu z JSW tylko jeden zawodnik był z 99 środkowy Janusz ale chłopcy zagrali bardzo dojrzały mecz jeżeli tka będzie to skra i azs pewne miejsce w połówkach.
voice
Posty: 142
Rejestracja: 16 lut 2018, o 10:00

Re: MP juniorów 2017/2018

Post autor: voice »

Wiele jest warunków, żeby wygrywać
voice
Posty: 142
Rejestracja: 16 lut 2018, o 10:00

Re: MP juniorów 2017/2018

Post autor: voice »

salamandra_200 pisze:
Oglądałem mecz Metro-Skra i przyznam - zaimponowała mi Skra. Naprawdę fajny zespół, poczynił ogromne postępy od ostatniego sezonu. Trzon tej drużyny wg mnie stanowią Mikołaj Sawicki, Sebastian Adamczyk - kadrowicz, oraz Wiktor Nowak, który przecież pod nieobecność Łomacza i Janusza grał w tym sezonie na parkietach PlusLigi (!!). Są to naprawdę fajni zawodnicy i życzę im, by zaszli daleko. Prócz Skry myślę, że daleko mogą zajść zawodnicy z ww. Metra, oraz AZS 2020. ;)
Co do meczu Skra-Metro to, jak już pisałe m, mecz stał na mega poziomie. Trener Metra, Jankowski, w wywiadzie udzielonym po turnieju, stwierdził, że to był kawałek dobrej siatkówki, że myślał, że najlepszy mecz juniorów to był z tamtegorocznych finałów MP MOS - Trefl.....i nie tylko zawodnicy Skry pokazali się z bdb strony. Pewnie jesteś kibicem Skry, dlatego znasz nazwiska wymienionych. W metrze świetne zawody zagrała para przyjmujących, reprezentantow Polski Juniorów:M. Janikowski i B. Firszt. Mają super przyjęcie, zagrywek i siłę ognia. Do nich dołączył atakujący M. Witek, który również pokazał, że jest bardzo mocnym punktem zespołu. Metro od finałów Mistrzostw Mazowsza do meczu ze Skrą wygrywalo po 3:0 z każdym zespołem. Dopiero właśnie Skrze udało się "urwać" dwa sety. W tym meczu zaopiniowała mi obydwa zespoły, to był kawał dobrej siatkowki :D
Necik77
Posty: 43
Rejestracja: 5 lut 2018, o 18:47
Płeć: M

Re: MP juniorów 2017/2018

Post autor: Necik77 »

voice pisze:
salamandra_200 pisze:
Oglądałem mecz Metro-Skra i przyznam - zaimponowała mi Skra. Naprawdę fajny zespół, poczynił ogromne postępy od ostatniego sezonu. Trzon tej drużyny wg mnie stanowią Mikołaj Sawicki, Sebastian Adamczyk - kadrowicz, oraz Wiktor Nowak, który przecież pod nieobecność Łomacza i Janusza grał w tym sezonie na parkietach PlusLigi (!!). Są to naprawdę fajni zawodnicy i życzę im, by zaszli daleko. Prócz Skry myślę, że daleko mogą zajść zawodnicy z ww. Metra, oraz AZS 2020. ;)
Co do meczu Skra-Metro to, jak już pisałe m, mecz stał na mega poziomie. Trener Metra, Jankowski, w wywiadzie udzielonym po turnieju, stwierdził, że to był kawałek dobrej siatkówki, że myślał, że najlepszy mecz juniorów to był z tamtegorocznych finałów MP MOS - Trefl.....i nie tylko zawodnicy Skry pokazali się z bdb strony. Pewnie jesteś kibicem Skry, dlatego znasz nazwiska wymienionych. W metrze świetne zawody zagrała para przyjmujących, reprezentantow Polski Juniorów:M. Janikowski i B. Firszt. Mają super przyjęcie, zagrywek i siłę ognia. Do nich dołączył atakujący M. Witek, który również pokazał, że jest bardzo mocnym punktem zespołu. Metro od finałów Mistrzostw Mazowsza do meczu ze Skrą wygrywalo po 3:0 z każdym zespołem. Dopiero właśnie Skrze udało się "urwać" dwa sety. W tym meczu zaopiniowała mi obydwa zespoły, to był kawał dobrej siatkowki :D
Do meczu ze Skrą wygrywali wszystko po 3-0 oczywiscie bo do tej pory trafiali na leszczyków to nie dziwi że wygrywali po 3-0,przyszło zagrać z trochę lepszym przeciwnikiem i było już trochę gorzej,a akurat firszt ma bardzo przeciętne przyjęcie żebym nie powiedział że słabe i będzie to zawodnik numer jeden do obstrzeliwania zagrywką Metro bardzo fajny mocny zespół ale nie podniecajmy się tak będzie mogło pokazać w końcu w normalnej mocnej grupie na co go stać.
Necik77
Posty: 43
Rejestracja: 5 lut 2018, o 18:47
Płeć: M

Re: MP juniorów 2017/2018

Post autor: Necik77 »

A propo Skry też bardzo ciekawy zespół tylko ze słabym przyjęciem mocną zagrywką i nie najleprzym blokiem,rozgrywający bardzo ciekawy chłopak bardzo dobrze gra lewe i tak jak prokopczuk z Mos Wola bardzo słabo gra do tyłu każdy zespół ma jakieś słabe strony teraz tylko w głowach trenerów i statystyków jak poukładać taktykę na poszczególne zespoły, nie widziałem tylko Rzeszowa z tych mocnych ekip tam Kosiba, na lewym i niski fajny chłopak szybki mocno zagrywający,sypa ze spały całkiem grająca nieźle zrobił w tym sezonie postęp,wyrzucił ze składu I ligi Jezierskiego no już nie mogę się doczekać żeby pojechać do Kętrzyna
voice
Posty: 142
Rejestracja: 16 lut 2018, o 10:00

Re: MP juniorów 2017/2018

Post autor: voice »

Necik77 pisze:
Do meczu ze Skrą wygrywali wszystko po 3-0 oczywiscie bo do tej pory trafiali na leszczyków to nie dziwi że wygrywali po 3-0,przyszło zagrać z trochę lepszym przeciwnikiem i było już trochę gorzej,a akurat firszt ma bardzo przeciętne przyjęcie żebym nie powiedział że słabe i będzie to zawodnik numer jeden do obstrzeliwania zagrywką Metro bardzo fajny mocny zespół ale nie podniecajmy się tak będzie mogło pokazać w końcu w normalnej mocnej grupie na co go stać.
Może i "leszczyki". Chociaż Skra się z nimi meczyła (mówię tu o AZS Olsztyn). No a Kielce są w finale MP. Co do wywołanego Firszta Ty masz swoje zdanie.Ja mam swoje. Uważam, że jest to jeden z najlepiej przyjmujących zawodników w Europie. W rankingu cev zajmował 3 miejsce, a FIVB był bodajże w pierwszej dziesiątce wśród przyjmujących. Jeśli chodzi o skuteczność ataku, to był w czubie tych rankingów. I chyba w Polsce nie ma takiego zawodnika, który przyjmowałby tak na palce. Może to i oznacza, że jest przeciętny? Uważam, że akurat Metro ma najlepsze przyjęcie w kraju. Ale, podkreślam, to jest moje zdanie.
Edit...zapomniałem jeszxze o MOS Wola, który pechowo trafiła w ćwiartkach do grupy śmierci i przez pierwsze dwa sety pokazała, że potrafi wygrywać z Czewa. W finale MM przegrał z Metem 0:3....
Necik77
Posty: 43
Rejestracja: 5 lut 2018, o 18:47
Płeć: M

Re: MP juniorów 2017/2018

Post autor: Necik77 »

niech tak będzie jak mówisz pewnie będziemy to kontrolować na bieżąco i sobie podyskutujemy :D
voice
Posty: 142
Rejestracja: 16 lut 2018, o 10:00

Re: MP juniorów 2017/2018

Post autor: voice »

Oczywiście, MP zweryfikują :)
dia30
Posty: 256
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: MP juniorów 2017/2018

Post autor: dia30 »

Necik77 pisze:A propo Skry też bardzo ciekawy zespół tylko ze słabym przyjęciem mocną zagrywką i nie najleprzym blokiem,rozgrywający bardzo ciekawy chłopak bardzo dobrze gra lewe i tak jak prokopczuk z Mos Wola bardzo słabo gra do tyłu każdy zespół ma jakieś słabe strony teraz tylko w głowach trenerów i statystyków jak poukładać taktykę na poszczególne zespoły, nie widziałem tylko Rzeszowa z tych mocnych ekip tam Kosiba, na lewym i niski fajny chłopak szybki mocno zagrywający,sypa ze spały całkiem grająca nieźle zrobił w tym sezonie postęp,wyrzucił ze składu I ligi Jezierskiego no już nie mogę się doczekać żeby pojechać do Kętrzyna
z tego co pamietam to Prokopczuk dostal rok temu najlepszego rozgrywajacego MPJ bo akurat ma najlepsza wystawe do tylu z calej Polski. Wiec nie wprowadzaj ludzi w blad. Na lewe to lepiej juz gral Bereza i ten z Kedzierzyna (teraz chyba AGH).

dla mnie medal Metra jest pewny, nie wiem tylko jakiego koloru. Majac lewe skrzydło z reprezentacji Polski, niezlego libero i niezlego na prawym ciezko bedzie nie zdobyc medalu.
voice
Posty: 142
Rejestracja: 16 lut 2018, o 10:00

Re: MP juniorów 2017/2018

Post autor: voice »

Widzę, że Necik77 chyba specjalnie wprowadza jakiś zamęt. Najpierw o Firszcie, teraz o Prokopczuk... :)
Zapomniałem jeszcze o libero Metro - Patryk Praca. Również bardzo dobrze się pokazał, co można oczywiście sprawdzić. Mecze są wciąż na yt.
Necik77
Posty: 43
Rejestracja: 5 lut 2018, o 18:47
Płeć: M

Re: MP juniorów 2017/2018

Post autor: Necik77 »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 14 mar 2018, o 22:24 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: punkt 8. Regulaminu Forum
Necik77
Posty: 43
Rejestracja: 5 lut 2018, o 18:47
Płeć: M

Re: MP juniorów 2017/2018

Post autor: Necik77 »

voice pisze:Widzę, że Necik77 chyba specjalnie wprowadza jakiś zamęt. Najpierw o Firszcie, teraz o Prokopczuk... :)
Zapomniałem jeszcze o libero Metro - Patryk Praca. Również bardzo dobrze się pokazał, co można oczywiście sprawdzić. Mecze są wciąż na yt.
żaden zamęt obejrzyj sobie mecze firszta z tego sezonu to będziesz wiedział o czym mówię bo żyjesz historią i chyba Bartek też bo obniżył loty oglądaj mecze a nie pleciesz głupoty z przed ponad roku w młodzieżowej siatkówce to kupa czasu.Zobaczysz może teraz na MPJ przynajmniej nie będziesz żył przeszłością
voice
Posty: 142
Rejestracja: 16 lut 2018, o 10:00

Re: MP juniorów 2017/2018

Post autor: voice »

Mecze gdzie? W Spale? Czy na ME? Albo MŚ?
I jaka przeszłoscia? Oglądałem mecze chociażby te z półfinałów w necie. I bardzo mi się podoba jego gra. Ma kierunkowy atak, szuka, potrafi kiwnąć, czyli myśleć, obić blok jak trzeba. Flota przyjmuje bdb, z dyszlem nie ma problemów, a i zagrywka potrafi pokąsać. I w polu też obronic.Co więcej potrzeba? W meczu ze Skra był wyróżniającym się zawodnikiem. Obok Janikowskiego, Witka, Pracy
Ostatnio zmieniony 14 mar 2018, o 22:41 przez voice, łącznie zmieniany 1 raz.
Necik77
Posty: 43
Rejestracja: 5 lut 2018, o 18:47
Płeć: M

Re: MP juniorów 2017/2018

Post autor: Necik77 »

voice pisze:Mecze gdzie? W Spale? Czy na ME? Albo MŚ?
I jaka przeszłoscia? Oglądałem mecze chociażby te z półfinałów w necie, no tylko tak mogłem. I bardzo mi się podoba jego gra. Ma kierunkowy atak, szuka, potrafi kiwnąć, czyli myśleć, obić blok jak trzeba. Flota przyjmuje bdb, z dyskiem nie ma problemów, a i zagrywka potrafi pokąsać. I w polu też obronic.
nie skomentuje dalej świetnie że kochasz siatkówkę :D
voice
Posty: 142
Rejestracja: 16 lut 2018, o 10:00

Re: MP juniorów 2017/2018

Post autor: voice »

Necik77 pisze:
nie skomentuje dalej świetnie że kochasz siatkówkę :D
I nawzajem. Bo chyba generalnie tacy tutaj są....
garbi
Posty: 28
Rejestracja: 5 mar 2016, o 16:00
Płeć: M

Re: MP juniorów 2017/2018

Post autor: garbi »

Oj trochę tutaj polecieliście z opinią dot. Firszta. Obserwuje go od młodzika i z dyszlem miał zawsze problem, ale z palcami zgodzę się, chyba najmocniejsze w tym roczniku. W ataku konkretne przyłożenie na dobrej wysokości. Co do Metra. Wygrywali w cuglach bo grali na swojej hali. Jeśli taki Firszt czy Janikowski trafią mocno to jest to niemal nie do przyjęcia bez sufitu. W każdym meczu w ten sposób zdobywali kilka punktów. W Kętrzynie będzie gdzie grać więc takie przyjęcie w górę przy ich zagrywce będzie bardzo dobre. Na pewno zespół maja bardzo mocny ale też wezmy pod uwagę że i Jastrzębie i Rzeszów bardzo mocne. Ta grupa będzie ciekawa. Nie skreslajcie Jastrzębia, trener Kubiak lubi w najważniejszym momencie zaryzykować jakąś decyzja i jak pokazują ostatnie lata ma do tego nosa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozgrywki młodzieżowe”