Reprezentacja mężczyzn 2018

patos27
Posty: 18
Rejestracja: 17 paź 2015, o 09:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: patos27 »

No i właśnie można po nitce do kłębka dojść do sedna sprawy czyli powołań. Dla mnie oczywistą oczywistością jest fakt, że w 99% powołani zostaną zawodnicy z PLS czyli należy patrzeć, które miejsce zajmuje drużyna powołanego oraz jaką rolę i w jakim stopniu ciężar gry drużyny spoczywa na powoływanym zawodniku. Dlatego też inaczej będę patrzył przykładowo na grę Konarskiego(de Facto nie byłem i raczej nie będę fanem gry i wpychania do kadry tego zawodnika) który ma czy też raczej miał na skrzydłach DEROO i TILLE a na rozegraniu Toniuttiego a inaczej na Kaczmarka. Oczywistą sprawą że lepszym zawodnikiem jest dla mnie Kaczmarek. Pytanie pojawia się kogo właściwie szuka trener. Antiga stawial na szybką grę kombinacyjną mnie mając do niej wykonawców. FEFE raczej wzmocnił skrzydła, ale właśnie brak formy indywidualnej pokrzyżował mu szyki. Heynen ma w dalszym ciągu do dyspozycji na rozegraniu jedynie i aż Łomacza, również po kontuzji i powiedzmy że Janusza. To co dalej ma brnąć w szybką kombinacyjną grę, gdzie ani jeden an i drugi w ten sposób nie gra???!!!
Demandred
Posty: 229
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Demandred »

Ze wszystkim co powyżej można się zgodzić. Nie ma sensu rezygnować z Kurka jeśli będzie się spisywał dobrze i nie ma też sensu ciągać go na siłę, jeśli będzie widać, że nie idzie. Mam nadzieję, że Heynen w przeciwieństwie do przywołanych wyżej Castellaniego i De Giorgiego będzie potrafił powiedzieć basta, enough, genug i będzie wiedział kiedy, w przypadku, gdy nie będzie szło z Kurka zrezygnować. Natomiast warto dać mu szansę na odbudowanie, bo Kurek, np. z pamiętnego Pucharu Świata, w którym niewiele zabrakło nam do kwalifikacji, bije obecnie wszystkich polskich atakujących na głowę. Pytanie tylko czy jest w stanie grać na takim poziomie. Warto sprawdzić bo od tego jest liga narodów, ale nie ciągnąc za uszy za wszelką cenę. Po tym wywiadzie mam też wrażenie, że Heynen ma w głowie pewien plan, że to nie jest miotanie się na oślep
aezakmi pisze:Przecież Heynen w tej chwili nie powie nikomu wprost, że tego czy tamtego wyrzuci z kadry. Polityka. Podczas LN będzie robił swoje i przed MŚ kilka znanych nazwisk może raz, dwa - odstrzelić, zobaczymy. A jeśli dokona 4 zmian, powiedzmy na każdej pozycji oprócz libero, to już byłoby fajnie. Kaczmarek był na ME 2017, czyli jedna zmiana na ataku - wchodzi Schulz za Konarskiego. Na rozegraniu jedna zmiana - wchodzi Janusz za Drzyzgę. Jeszcze 2 zmiany na przyjęciu i kadra już jest odmieniona. Można przejść płynnie, dużo nie trzeba. Zrozumiem też, jak tych zmian nie będzie. Jak facet ma wizję, dobry plan, to niech to robi. W tym roku oczekiwania nie będą wielkie. Jak popełni błędy, to w 2019 będzie mógł je skorygować, dojdzie Leon itd. Najbliższe lata do IO będą się toczyć bez pośpiechu :) - tak czuję.
I mam wrażenie, że właśnie o to chodziło - nikt nie skreśli od razu zawodników, którzy mogą grać na dobrym poziomie i mają doświadczenie. Nie trzeba od razu wymieniać całego składu. Stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, czy to młodych, czy troszkę starszych jest według mnie też lepszą opcją. Druga sprawa - Heynen mówił też o metryce - że nie zawsze na najwyższy poziom wchodzi się w wieku 23 lat, czy 24 i niektórzy osiągają wysoki poziom nawet w wieku 28 lat. Tu podawał casus Schulza. I to nie znaczy, że Ci gracze już nie będą przydatni dla reprezentacji, bo będą. I tu wypada się zgodzić. Btw. Tak jak pisałem - też tak jak aezakmi mam wrażenie, że facet ma wizę i plan.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: drukjul »

grzegorzg pisze:
drukjul pisze:Aż taki nędzny indywidualnie dla niego samego on nie był.
Na pewno pamietasz lepeij ode mnie, ale wydaje mi się, i dlatego napisałem "nedzny", że sezon wczesniej był jednak zawodnikiem pierwszego planu złotego medalisty ligi włoskiej.
W serii meczów finałowych z Perugią od II spotkania już tak, ale wcześniej w play-off w większości spotkań ćwierćfinałowych i półfinałowych Bartek też wcale nie zaczynał spotkań jako zawodnik "6" Lube.

Jak wynika ze statystyk w sezonie zasadniczym Serie A1 zarówno podczas pierwszego (2013-2014), jak i drugiego sezonu (2014-2015) Bartek mógł się pochwalić bardzo podobną ilością zdobytych punktów (263 i 257), a także ratiem punktowym (95 i 104 w drugim sezonie), więc indywidualnie były one jeśli chodzi o niego samego dosyć podobne. Natomiast oczywiście dla całej drużyny Lube jak już wspomniano jeżeli o zdobycze medalowe i sukcesy (lub ich brak) były to dwa całkiem różne sezony, przez co głównie ocena postawy i formy Bartka mogła być przez kierownictwo włoskiego klubu, a także kibiców diametralnie inna.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: madlark »

Demandred pisze:Natomiast warto dać mu szansę na odbudowanie, bo Kurek, np. z pamiętnego Pucharu Świata, w którym niewiele zabrakło nam do kwalifikacji, bije obecnie wszystkich polskich atakujących na głowę.
Ale, to już było... ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: grzegorzg »

Demandred pisze:Druga sprawa - Heynen mówił też o metryce - że nie zawsze na najwyższy poziom wchodzi się w wieku 23 lat, czy 24 i niektórzy osiągają wysoki poziom nawet w wieku 28 lat.
Za moich czasów mówiło się, ze najlepszy wiek na sukcesy w siatkówce to 27-30 lat, a siatkówka była zdecydowanie bardziej techniczna. A zatem jesli porównamy dawna "technicznośc" z postepujacym przedłuzaniem karier sportowców, to Heynen trochę bładzi. ;)
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: ursula127 »

Jacy wszyscy są mądrzy i jaki ten Vital głupi :x
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: grzegorzg »

ursula127 pisze:Jacy wszyscy są mądrzy i jaki ten Vital głupi :x
Nie wiem o co ci chodzi, czyli kto tu jest "madry" i dlaczego Heynen jest "głupi" ;)

Ten przedział wiekowy funkcjonuje od dawna, a może od zawsze, nie ja go wymysliłemj , tylko madrzejsi ode mnie. Spytaj kogokolwiek, kto w tym sporcie siedzi. Natomiast sam Heynen zapewne wie, co miał na mysli. Nie widze jednak powodów, dla których ta, w jakis sposób statystyczna - co oczywiste, cezura czasowa miała ulec zmianie.
Demandred
Posty: 229
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Demandred »

Ten wiek 27-30 można powiedzieć uległ troszkę przedłużeniu, bo siatkarze faktycznie później kończą kariery, tak jak napisałeś i troszkę inaczej wygląda kwestia fizjoterapii, medycyny, bo tu poszło do przodu i nawet graczy grubo po 30 można utrzymywać w dobrej formie. Ale fakt, poza ewenementami, jak Miljković, który zdobywał złoto IO z Serbią, w wieku 21 lat bodaj, to wiek 27-30 to taki, który łączy doświadczenie z jeszcze bardzo dobrą dyspozycją fizyczną.
madlark pisze:
Demandred pisze:Natomiast warto dać mu szansę na odbudowanie, bo Kurek, np. z pamiętnego Pucharu Świata, w którym niewiele zabrakło nam do kwalifikacji, bije obecnie wszystkich polskich atakujących na głowę.
Ale, to już było... ;)
No tak, sentymentalny jestem, ale co poradzę :P Poza tym, nic nie tracimy próbując Kurka, np. w Lidze Narodów. Podobnie jak wstawiając młodych. Meczów jest dużo można to sensownie podzielić.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: aezakmi »

grzegorzg pisze:Za moich czasów mówiło się, ze najlepszy wiek na sukcesy w siatkówce to 27-30 lat, a siatkówka była zdecydowanie bardziej techniczna. (...) Ten przedział wiekowy funkcjonuje od dawna, a może od zawsze, nie ja go wymysliłemj , tylko madrzejsi ode mnie. Spytaj kogokolwiek, kto w tym sporcie siedzi.
Nic się nie zmieniło. Człowiek jest ten sam. Lubię brać przykłady z piłki nożnej i ten wiek, który podałeś, to jest idealny wiek dla piłkarza i sportowca w każdej dyscyplinie sportu. Po trzydziestce zaczynają się kontuzje, pierwsze problemy z organizmem itd. W siatkówce jest podobnie. Po trzydziestce nagle spadają parametry skocznościowe i szybkościowe. Przypadek? Nie sądzę. To jest naturalna kolej rzeczy, kolej losu (wystarczy poczytać, do kiedy rozwija się kościec ludzki, czyli od kiedy mniej więcej się starzejemy). Są wyjątki, są też tacy siatkarze, jak Wlazły czy Juantorena, którzy od 20 roku życia mają tą samą sylwetkę i wagę. A teraz spójrzcie na Kurka z 2009-2012, a tego dziś, jego wagę itd. To inny facet. On się już wyskakał. A technika nigdy nie była jego mocną stroną. Spadły parametry skocznościowe, szybkościowe i cóż - automatycznie jego poziom gry. Choć za super sezon 2015/2016 mam ogromny szacunek do tego zawodnika - trzymał swoje walory, był świetnie przygotowany do gry, jak w 2011. Jednak, czy jest w stanie wykonać powrót do przeszłości poprzez tytaniczną pracę, którą musiałby wykonać? Kurczę, mamy Bednorza - idealny kandydat, aby zastąpić Kurka. Co się martwić, jak jest młody zawodnik, głodny gry i sukcesów, niewypalony, o podobnych walorach do Kurka. Heynen robi zasłonę dymną, takie mam wrażenie. Cholera, zapomniałem, że Heynen mówił o Kurku atakującym. Ale jest Kaczmarek i Schulz - dwaj świetni atakujący i z fajnym nadgarstkiem. Kurek to czarne albo białe, lubi "strzelić" pół metra w aut, bo nie dokręci piłki nadgarstkiem (dużo głupich błędów) i ta zagrywka a la Jarosz - co drugi serwis, to siatka. A Schulz i Kaczmarek robią to doskonale (kręcą, kręcą tym nadgarstkiem w ataku), zmieszczą się w boisku na centymetr - technika i stabilność, super w ich wykonaniu. Podoba mi się ich gra. I ta radość z gry, szczególnie Kaczmarek - super sprawa. A, jeszcze - co do Kurka. Piękna by to była chwila, gdyby ten zawodnik w 2020 roku był w drużynie, która zdobyła medal olimpijski. To świetny siatkarz, który przez wiele lat ciągnął naszą kadrę. Takie zwieńczenie kariery byłoby cudowne. Jakby nie patrzeć, dla mnie to już jest legenda polskiej siatkówki. Może nie wszystko...
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: placid »

Tak z czystej ciekawości do bardziej zorientowanych podajcie ze 3 przykłady zawodników którzy w tzw najlepszym wieku 27-30 lat debiutowali w reprezentacji i następnie stanowili o jej sile przez 2/3 sezony.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Szary Wilk »

Kurek,Konarski,Kaczmarek i Muzaj. Oni powinni być powołani jako atakujacy i zobaczymy, co dalej. Według mnie nie ma sensu brac Kaczmarka i Konarskiego razem, bo to ten sam typ zawodnika, czyli nie typowa armata, niczym rywali nie zaskoczymy zmieniajac jednego na drugiego, bardzo podobny styl. Na ME było co innego, bo nikt Kaczmarka nie znał, teraz juz tak lekko nie bedzie.


Co do przyjmujacych, to według mnie Szalpuk,Mika,Kubiak,Kwolek,Bednorz,Sliwka - Chyba bez zaskoczenia. I tu jest bardziej klarowna sytuacja niz z atakujacymi, bo ja bym wzial wlasnie te pierwsza czworke z szesciu wymienionych, jeszcze ten Kwolek nie wiadomo czy gotowy, ale według mnie Szalpuk,Mika i Kubiak powinni pojechać.

Liczę na powrót Nowakowskiego do kadry, także Możdżonka, oprócz nich na środek Kochanowski i Bieniek i będzie stykało. Na rozegraniu niestety spora dziura....


@placid - Mało jest takich przykładów, za to sporo innych. Murilo i Vissotto byli regularnie powoływani. Ten pierwszy grał cały czas, ale nigdy w wyjściowej szóstce, był zmiennikiem. Natomiast ten drugi nie jeździł na żadne większe turnieje.

Nie liczac LŚ 2009, to Mistrzostwa Świata w 2010 były pierwszym turniejem, gdzie Murilo był liderem kadry i został tam MVP i nie liczac rowniez LŚ 2009 propo Vissotto, to był jego pierwszy sezon jako atakujacego numer jeden w kadrze.

Jeden miał 29 lat, drugi 27 w tym 2010 ;)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: drukjul »

Szary Wilk pisze:
Co do przyjmujacych, to według mnie Szalpuk,Mika,Kubiak,Kwolek,Bednorz,Sliwka - Chyba bez zaskoczenia. I tu jest bardziej klarowna sytuacja niz z atakujacymi, bo ja bym wzial wlasnie te pierwsza czworke z szesciu wymienionych, jeszcze ten Kwolek nie wiadomo czy gotowy, ale według mnie Szalpuk,Mika i Kubiak powinni pojechać.
Mateusz mimo kilku przebłysków formy (finał PP) po zabiegu operacyjnym gra swój najsłabszy sezon ligowy od czasów, kiedy odszedł z Sovii, a poza tym ciągle problemy przeciążeniowe (absencja w ostatnim meczu ligowym), więc obstawianie, że będzie w tym roku stanowił o sile reprezentacji jest obarczone podobnym ryzykiem, jak liczenie na to, że w reprezentacji uda się Vitalowi Haynenowi odbudować formę Bartka Kurka do poziomu jaki prezentował w latach 2015-2016. W obu przypadkach jakaś nadzieja zawsze jest, bo ponoć nie ma rzeczy niemożliwych, tyle że prawdopodobieństwo, że Haynenowi w reprezentacji przez kilka tygodni uda się to, co Anastasiemu nie udało się już przez ponad pół roku z okładem w Treflu, przyznajmy - obiektywnie jest raczej małe. Ligowe statystyki pokazują, że na Kwolka warto stawiać już teraz - większość naszych przyjmujących aspirujących do kadry ma niestety swoje mocne strony, ale też i jakąś swoją piętę achillesową - jak np. u Olka Śliwki brak agresywnej zagrywki, a u Bednorza - przyjęcie. Bartek Kwolek o tyle dobrze tutaj rokuje, że na dziś wydaje się z tej całej grupy najlepiej zbilansowanym siatkarzem. Tym bardziej warto na młodego postawić, że moim skromnym zdaniem, na żadne wielkie i spektakularne sukcesy w zbliżającym się sezonie reprezentacyjnym i tak nie mamy co liczyć, więc może zamiast zupełnie niepotrzebnie napinać się na wynik na MŚ, czy wcześniej w Lidze Narodów i starać się budować rękami Kurka, Miki, Możdżonka zamki z piasku, z których pewnie raczej i tak nic nie będzie, lepiej dać właśnie Kwolkowi, czy Kochanowskiemu szansę uczenia się dorosłej, reprezentacyjnej siatkówki i zbierania doświadczeń międzynarodowych.

Jako podpowiedź, na kogo z zawodników grających na przyjęciu z atakiem warto postawiać, można potraktować niżej wklejone dwa rankingi: najlepiej punktujących siatkarzy Plusligi na tej pozycji, oraz tych mogących się pochwalić najlepszą efektywnością ataku. "Wspaniała 30", bo uwzględniłem także - choćby po to żeby mieć możność porównania - najlepszych stranieri, którzy grają aktualnie w Pluslidze na tej pozycji:

Najlepiej punktujący siatkarze grający na "4" w Pluslidze, po 26 kolejkach. Wojtek Żaliński i Kuba Wachnik nie zostali uwzględnieni w rankingu, ze względu na to, że sporo spotkań w bieżących sezonie przegrali na prawym ataku.

1) Oliva - 4.52 pkt/set – efektywność ataku 33.2%
2) Deroo – 4.26 pkt/set – efektywność ataku 39.8%
3) Śliwka – 3.73 pkt/set – efektywność ataku 32.9%
4) Szalpuk – 3.71 pkt/set - efektywność ataku 36.3 %
5) Kwolek – 3.70 pkt/set – efektywność ataku 36.8%
6) Rossard Thibault – 3.65 pkt/set – efektywność ataku 29.9%
7) Taht Robert - 3.62 pkt/set – efektywność ataku 30.6%
8) Łukasik – 3.55 pkt/set - efektywność ataku 32.2%
9) Rousseaux Thomas – 3.49 pkt/set – efektywność ataku 27.6%
10) Bednorz – 3.47 pkt/set - efektywność ataku 43.4%
11) Waliński – 3.44 pkt/set – efektywność ataku 31.1%
12) Quiroga Gonzalo – 3.30 pkt/set - efektywność ataku 29.4 %
13) Fornal – 3.28 pkt/set – efektywność ataku 27.2%
14) Włodarczyk – 3.10 pkt/set – efektywność ataku 34.3%
15) Ananiew – 3.07 pkt/set – efektywność ataku 32.6%
16) Wika – 2.84 pkt/set – efektywność ataku 23.4%
17) de Leon da Silva – 2.83 pkt/set – efektywność ataku 29.5%
18) Ebadipour – 2.83 pkt/set – efektywność ataku 32.3 %
19) Mika – 2.81 pkt/set – efektywność ataku 24.7%
20) Tarasow – 2.80 pkt/set - efektywność ataku 28.6%
21) Buszek – 2.72 pkt/set – efektywność ataku 30.0%
22) Patak – 2.55 pkt/set – efektywność ataku 31.9%
23) Pupart Keith – 2.49 pkt/set – efektywność ataku 30.1%
24) Pawliński – 2.36 pkt/set – efektywność ataku 24.4%
25) Kwasowski – 2.48 pkt/set– efektywność ataku 28.3%
26) Menzel 2.38 pkt/set– efektywność ataku 24.2%
27) Janeczek – 2.31 pkt/set pkt/set – efektywność ataku 24.4%
28) Kapelus – 2.27 pkt/set– efektywność ataku 28.8%
29) De Rocco – 2.21 pkt/set -efektywność ataku 25.3%
30) Andringa – 2.08 pkt/set – efektywność ataku 22.7%
Najlepsza efektywność ataku siatkarzy Plusligi grających na tej pozycji (uwzględniająca zarówno błędy własne w ataku, jak i ataki zablokowane)

1) Bednorz 43.4%
2) Deroo 39.8%
3) Kwolek 36.8%
4) Szalpuk 36.3%
5) Włodarczyk 34.3%
6) Salvador Oliva 33.2%
7) Śliwka 32.9%
8) Ananiew 32.6%
9) Ebadipour 32.3%
10) Łukasik 32.2%
11) Patak Matej 31.9%
12) Waliński 31.1%
13) Taht Robert 30.6%
14) Pupart Keith 30.1%
15) Buszek 30.0%
16) Rossard Thibault 29.9%
17) De Leon Guimares 29.5%
18) Quiroga Gonzalo 29.4%
19) Kapelus 28.8%
20) Tarasow 28.6%
21) Kwasowski 28.3%
22) Rousseaux Tomas 27.6%
23) Fornal 27.2%
24) De Rocco 25.3%
25) Mateusz Mika 24.7%
26) Janeczek 24.4
27) Pawliński 24.4%
28) Menzel 24.2%
29) Wika 23.4%
30) Andringa 22.7

Rozkład zdobyczy punktowych poszczególnych siatkarzy (punkty zdobyte na set)

Oliva - 4.52 pkt/set (atak 3.94 pkt/set + zagrywka 0.43 pkt/set + blok 0.15 pkt/set)
Deroo – 4.26 pkt/set (atak 3.52 pkt/set + zagrywka 0.26 pkt/set + blok 0.48 pkt/set)
Śliwka – 3.73 pkt/set (atak 3.35 pkt/set + zagrywka 0.08 pkt/set + blok 0.30 pkt/set)
Szalpuk – 3.71 pkt/set (atak 3.13 pkt/set + zagrywka 0.24 pkt/set + blok 0.34 pkt/set)
Kwolek – 3.70 pkt/set (atak 3.06 pkt/set + zagrywka 0.37 pkt/set + blok 0.27 pkt/set)
Rossard Thibault – 3.65 pkt/set (atak 3.00 pkt/set + zagrywka 0.41 pkt/set + blok 0.24 pkt/set)
Taht Robert - 3.62 pkt/set (atak 2.97 pkt/set + zagrywka 0.38 pkt/set + blok 0.27 pkt/set)
Łukasik – 3.55 pkt/set (atak 3.01 pkt/set + zagrywka 0.04 pkt/set + blok 0.50 pkt/set)
Rousseaux Thomas – 3.49 pkt/set (atak 2.95 pkt/set + zagrywka 0.23 pkt/set + blok 0.31 pkt/set)
Bednorz – 3.47 pkt/set (atak 2.78 pkt/set + zagrywka 0.44 pkt/set + blok 0.25 pkt/set)
Waliński – 3.44 pkt/set (atak 3.04 pkt/set + zagrywka 0.20 pkt/set + blok 0.20 pkt/set)
Quiroga Gonzalo – 3.30 pkt/set (atak 2.78 pkt/set + zagrywka 0.34 pkt/set + blok 0.18 pkt/set)
Fornal – 3.28 pkt/set (atak 2.73 pkt/set + zagrywka 0.23 pkt/set + blok 0.32 pkt/set)
Włodarczyk – 3.10 pkt/set (atak 2.67 pkt/set + zagrywka 0.17 pkt/set + blok 0.26 pkt/set)
Ananiew – 3.07 pkt/set (atak 2.57 pkt/set + zagrywka 0.22 pkt/set + blok 0.28 pkt/set)
Wika – 2.84 pkt/set (atak 2.50 pkt/set + zagrywka 0.18 pkt/set + blok 0.16 pkt/set)
de Leon da Silva – 2.83 pkt/set (atak 2.27 pkt/set + zagrywka 0.33 pkt/set + blok 0.23 pkt/set)
Ebadipour – 2.83 pkt/set (atak 2.24 pkt/set + zagrywka 0.32 pkt/set + blok 0.27 pkt/set)
Mika – 2.81 pkt/set (atak 2.32 pkt/set + zagrywka 0.26 pkt/set + blok 0.23 pkt/set)
Tarasow – 2.80 pkt/set (atak 2.32 pkt/set + zagrywka 0.14 pkt/set + blok 0.34 pkt/set)
Buszek – 2.72 pkt/set (atak 2.27 pkt/set + zagrywka 0.22 pkt/set + blok 0.23 pkt/set)
Patak – 2.55 (atak 2.32 pkt/set + zagrywka 0.04 pkt/set + blok 0.19 pkt/set)
Pupart Keith – 2.49 pkt/set (atak 2.16 pkt/set + zagrywka 0.07 pkt/set + blok 0.26 pkt/set)
Pawliński – 2.36 pkt/set (atak 2.05 pkt/set + zagrywka 0.11 pkt/set + blok 0.20 pkt/set)
Kwasowski – 2.48 pkt/set (atak 1.88 pkt/set + zagrywka 0.28 pkt/set + blok 0.32 pkt/set)
Kapelus – 2.27 pkt/set (atak 1.98 pkt/set + zagrywka 0.10 pkt/set + blok 0.19 pkt/set)
Janeczek – 2.31 pkt/set (atak 1.91 pkt/set + zagrywka 0.19 pkt/set + blok 0.21 pkt/set)
De Rocco – 2.21 pkt/set (atak 1.90 pkt/set + zagrywka 0.10 pkt/set + blok 0.21 pkt/set)
Andringa – 2.08 pkt/set (atak 1.62 pkt/set + zagrywka 0.12 pkt/set + blok 0.34 pkt/set)
Ostatnio zmieniony 24 mar 2018, o 14:24 przez drukjul, łącznie zmieniany 2 razy.
MrArtist
Posty: 225
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 14:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: MrArtist »

Szary Wilk pisze:Kurek,Konarski,Kaczmarek i Muzaj. Oni powinni być powołani jako atakujacy i zobaczymy, co dalej.
Poprawię - Któryś z nich powinien być zmiennikiem Shulza.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: aezakmi »

Co Wy byście zrobili bez tych statystyk, papierów itd. Gdyby nie one, to Kwolek byłby na równi z Januszem w ocenie kilku forumowiczów. A tu proszę, warto stawiać na młodego przyjmującego, ale na młodego rozgrywajacego już nie :]
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Kamil92 »

@drukjul
Dziękuję za te bardzo ciekawe zestawienia. Mam jedno pytanie, dlaczego w pierwszym zestawieniu Szalpuk ma efektywność ataku równa 36.9 a w drugim 36.3?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: drukjul »

Kamil92 pisze:@drukjul
Dziękuję za te bardzo ciekawe zestawienia. Mam jedno pytanie, dlaczego w pierwszym zestawieniu Szalpuk ma efektywność ataku równa 36.9 a w drugim 36.3?
Powinno być 36.3% (dokładnie 36.379) - mój błąd przy przepisywaniu. Wielkie dzięki za czujność - już poprawiłem.
aezakmi pisze:Co Wy byście zrobili bez tych statystyk, papierów itd. Gdyby nie one, to Kwolek byłby na równi z Januszem w ocenie kilku forumowiczów. A tu proszę, warto stawiać na młodego przyjmującego, ale na młodego rozgrywajacego już nie :]
Ojtam, ojtam. Gdyby wszyscy zgadzali się ze opiniami innych i mieli takie same poglądy na przykład na temat tego, czy na Kwolka, lub Janusza już teraz warto postawiać w reprezentacji, świat byłby nudny. A tak przynajmniej mamy okazję od czasu do czasu się o coś interesująco posprzeczać, pokłócić i powbijać sobie szpilki między wierszami. Bo powiedzmy szczerze, akurat na to czy Heynen na Bartka Kwolka, lub też Marcina Janusza w kadrze postawi w tym roku, czy też nie postawi i tak nie mamy żadnego wpływu.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: aezakmi »

drukjul pisze:Ojtam, ojtam. Gdyby wszyscy zgadzali się ze opiniami innych i mieli takie same poglądy na przykład na temat tego, czy na Kwolka, lub Janusza już teraz warto postawiać w reprezentacji, świat byłby nudny. A tak przynajmniej mamy okazję od czasu do czasu się o coś interesująco posprzeczać, pokłócić i powbijać sobie szpilki między wierszami. Bo powiedzmy szczerze, akurat na to czy Heynen na Bartka Kwolka, lub też Marcina Janusza w kadrze postawi w tym roku, czy też nie postawi i tak nie mamy żadnego wpływu.
Racja, popieram i szanuję Cię bardzo, super. Drukjul, masz ogromną wiedzę.
Tego... Złoto IO, w 2020 jest realnym marzeniem, a od Huberta Jerzego Wagnera - nie jeden dostałby po mordzie, od Antigi również i Blaina, za brak wiary we własną drużynę, damy radę, Heynen nie odkryje się dzisiaj, troszeczkę - przyaktorzy, zagra kilka ról, aby media mówiły swoje, a Vital będzie robił swoje.
@edit -Post zmieniłem. Przepraszam za mój stan.
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Kłos w tym roku nie będzie grał w kadrze według słów naszego trenera z ostatniego wywiadu. Śodkowy i mistrz świata poprosił o przerwę od kadry w 2018 roku. Szkoda, bo złapał ostatnio dobrą formę i jest doswiadczony, pry czym zbilansowany w ataku, bloku oraz zagrywce. Czyli chyba jednak Nowakowski, Bieniu i Kochanowski.
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: kanimo »

Bo ja wiem czy szkoda? Wybor i tak bylby trudny. Bowiem dobry sezon gra Nowakowski. I do Kochanowskiego to jednak warto kogos wyzszego.
Kochanowskiemu, jesli wroci do formy to nalezy sie jak psu kielbasa. Jesli myslec o nim powaznie, to trzeba go sprobowac teraz, za rok walka o IO. Najlepszy czas na eksperymenty byl w zeszlym sezonie ale coz...
Wrona gra dobry sezon. Poczynan Bienia nie sledze.

Zreszta umowmy sie-trzeba chyba w cuda wierzyc, by mysleco obronie tytulu.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Szampon093 »

Wrona gra bardzo dobry sezon i uwazam, ze niedoceniany srodkowy. Rowny w bloku i w ataku taki ,, elastyczny" a malo takich srodkowych. Nowakowski lapie bardzo wysoko i mocno bije, ale w przypadku pilek sytuacyjnych nie wyglada to swietnie, a takie rowniez sie zdarzaja. Bieniek to srodkowy ataku, a nie bloku, mimo niskiego wzrostu Kochan dzieki swojej szybkosci m.in wypada bardzo korzystnie w statystykach. Ja bym odwaznie postawil na pare Kochanowski - Wrona np. na Lige narodow.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: drukjul »

Szampon093 pisze:Bieniek to srodkowy ataku, a nie bloku
Ciekawe, że do Lisinaca, czy Kłosa nie ma generalnie aż takich obiekcji - co więcej duża część zarówno ekspertów jak i kibiców pewnie powie, że Srecko to w ogóle obecnie najlepszy środkowy naszej ligi uwzględniając wszystkie elementy siatkarskiego rzemiosła. Transfer Serba do Trentino, czyli jego "pozycja rynkowa" też to niby potwierdza, a przecież w obecnym sezonie jeśli chodzi konkretnie o blok żaden Serb na bloku wypada nawet gorzej od Bieńka, a Kłosik jest od Mateusza lepszy tylko minimalnie (0.01 pkt na set). Zasadniczo to nazwisk wszystkich trzech wymienionych środkowych najlepiej zacząć szukać w rankingu najlepiej blokujących Plusligi od razu w trzeciej dziesiątce. :D

Interesujące jak właściwie wygląda na dziś sytuacja z rekonwalescencją Lemańskiego, i czy w tej sytuacji - stracił połowę sezonu, ma on jeszcze jakiekolwiek szanse na powołanie do kadry Heynena jeszcze w tym roku. Podobnie jak Kanimo uważam, że obecny sezon należałoby jednak poświęcić na uformowanie i przygotowanie szkieletu drużyny pod przyszłoroczne eliminacje olimpijskie, a patrząc akurat z tej perspektywy kłaść krzyżyk i rezygnować z usług Lemańskiego byłoby dosyć nierozważnie. Aż takiego "bogactwa" na środku - czytaj siatkarzy, którzy także w rozgrywkach reprezentacyjnych i międzynarodowych potwierdzili w przeszłości, że potrafią "robić różnicę" to wcale nie mamy. Lemański co prawda też nie, ale przynajmniej wydaje się, że ma na to właściwe papiery.

Ranking najlepiej blokujących środkowych (bloki punktowe/set) po spotkaniach 27 kolejki

1) Sacharewicz – 0.88 pkt./set
2) Kochanowski – 0.68 pkt./set
2) Nowakowski Jan – 0.68 pkt./set
4) Nowakowski Piotr – 0.67 pkt./set
4) Kosok – 0.67 pkt./set
6) Morozau – 0.62 pkt./set
7) Wrona – 0.60 pkt./set
7) Gunia – 0.60 pkt./set
9) Wiśniewski – 0.59 pkt./set
9) Cedzyński – 0.59 pkt./set
11) Lemański – 0.56 pkt./set
12) Smith David – 0.54 pkt./set
12) Grzyb – 0.54 pkt./set
12) Szalacha – 0.54 pkt./set
15) Możdżonek – 0.50 pkt./set
16) Hain – 0.47 pkt./set
17) Pietraszko – 0.46 pkt./set
17) Nałobin – 0.46 pkt./set
19) Kłos – 0.45 pkt./set
19) Pliński – 0.45 pkt./set
19) Zniszczoł – 0.45 pkt./set
22) Bieniek – 0.44 pkt./set
22) Kohut – 0.44 pkt./set
24) Grzechnik – 0.42 pkt./set
25) Teriomienko – 0.38 pkt./set
26) Lisinac – 0.37 pkt./set
27) Gawryszewski – 0.33 pkt./set
27) Swodczyk – 0.33 pkt./set
27) Huber – 0.33 pkt./set
30) Sobala - 0.29 pkt./set

Najlepiej punktujący środkowi w lidze (punkty na set):

1) Lisinac – 3.29 pkt./set – efektywność ataku 52.3%
2) Kochanowski 3.21 pkt./set – efektywność ataku 47.4%
3) Bieniek – 2.62 pkt./set – efektywność ataku 52.9%
4) Wiśniewski –2.61 pkt./set – efektywność ataku 62.2%
5) Smith David – 2.60 pkt./set – efektywność ataku 52.0%
6) Nowakowski Piotr 2.57 pkt./set – efektywność ataku 57.0%
7) Kłos – 2.32 pkt/set – efektywność ataku 51.2%
8) Sacharewicz – 2.31 pkt./set – efektywność ataku 45.4%
9) Lemański – 2.30 pkt./set – efektywność ataku 52.3%
10) Teriomienko – 2.29 pkt./set – efektywność ataku 46.9%
11) Nowakowski Jan – 2.24 pkt./set – efektywność ataku 48.0%
12) Pietraszko – 2.23 pkt./set – efektywność ataku 51.7%
13 ) Morozau – 2.20 pkt./set – efektywność ataku 42.8%
14) Duff – 2.24 pkt./set – efektywność ataku 45.1%
15) Wrona – 2.14 pkt./set – efektywność ataku 52.2%
16) Kohut – 2.12 pkt./set – efektywność ataku 53.1%
17) Hain – 2.10 pkt./set – efektywność ataku 49,8%
18) Gawryszewski – 2.00 pkt./set – efektywność ataku 48.7%
19) Gunia – 1.99 pkt./set – efektywność ataku 43.4%
20) Cedzyński – 1.96 pkt./set - efektywność ataku 47.6%
21) Grzyb – 1.89 pkt./set - efektywność ataku 55.4%
22) Szalacha – 1.81 pkt./set – efektywność ataku 36.5%
23) Możdżonek – 1.78 pkt /set – efektywność ataku 52.1%
24) Swodczyk – 1.75 pkt/set – efektywność ataku 46.9%
25) Zniszczoł – 1.81 pkt./set – efektywność ataku 54.7%
26) Huber – 1.78 pkt./set – efektywność ataku 44.7%
27) Kosok – 1.74 pkt./set – efektywność ataku 45.0%
28) Nałobin – 1.67 pkt./set – efektywność ataku 36.3%
29) Grzechnik – 1.54 pkt./set – efektywność ataku 40.0%
30) Sobala – 1.51 pkt/set – efektywność ataku 41.7%
31) Pliński – 1.32 pkt/set – efektywność ataku 48.9%


Rozkład zdobywanych punktów/set wśród zawodników grających na środku bloku (atak/blok/zagrywka)

Lisinac – 3.29 pkt/set (atak 2.57 pkt/set, blok – 0.37 pkt/set, zagrywka – 0.35 pkt/set)
Kochanowski 3.21 pkt /set (atak - 2.18 pkt/set, blok – 0.68 pkt/set, zagrywka – 0.35 pkt/set)
Bieniek – 2.62 pkt /set (atak 1.95 pkt/set, blok – 0.44 pkt/set, zagrywka – 0.23 pkt/set)
Wiśniewski –2.61 pkt /set (atak 1.77 pkt/set, blok – 0.59 pkt/set, zagrywka – 0.25 pkt/set)
Smith David – 2.60 pkt /set (atak 1.83 pkt/set, blok – 0.54 pkt/set, zagrywka – 0.23 pkt/set)
Nowakowski Piotr 2.57 pkt /set (atak – 1.67 pkt/set, blok – 0.67 pkt/set, zagrywka – 0.23 pkt/set)
Kłos – 2.32 pkt/set (atak 1.62 pkt/set, blok – 0.45 pkt/set, zagrywka – 0.25 pkt/set)
Sacharewicz – 2.31 pkt /set (atak 1.26 pkt/set, blok – 0.88 pkt/set, zagrywka – 0.17 pkt/set)
Lemański – 2.30 pkt /set (atak 1.56 pkt/set, blok – 0.56 pkt/set, zagrywka – 0.18 pkt/set)
Teriomienko – 2.29 pkt /set (atak 1.56 pkt/set, blok – 0.38 pkt/set, zagrywka – 0.35 pkt/set)
Nowakowski Jan – 2.24 pkt /set (atak 1.40 pkt/set, blok – 0.68 pkt/set, zagrywka – 0.16 pkt/set)
Pietraszko – 2.23 pkt /set (atak 1.44 pkt/set, blok – 0.46 pkt/set, zagrywka – 0.33 pkt/set)
Wrona – 2.14 pkt /set (atak 1.45 pkt/set, blok – 0.60 pkt/set, zagrywka – 0.09 pkt/set)
Morozau – 2.20 pkt/set (atak 1.47 pkt/set, blok – 0.62 pkt/set, zagrywka – 0.11 pkt/set)
Duff – 2.24 pkt/set (atak 1.67 pkt/set, blok – 0.44 pkt/set, zagrywka – 0.13 pkt/set)
Kohut – 2.12 pkt/set (atak 1.53 pkt/set, blok – 0.41 pkt/set, zagrywka – 0.18 pkt/set)
Hain – 2.10 pkt /set ( atak 1.46 pkt/set, blok – 0.47 pkt/set, zagrywka – 0.17 pkt/set)
Gawryszewski – 2.00 pkt/set (atak 1.59 pkt/set, blok – 0.33 pkt/set, zagrywka – 0.08 pkt/set)
Gunia – 1.99 atak pkt/set (1.27 pkt/set, blok – 0.60 pkt/set, zagrywka – 0.12 pkt/set)
Cedzyński – 1.96 pkt/set (atak 1.27 pkt/set, blok – 0.59 pkt/set, zagrywka – 0.10 pkt/set)
Grzyb – 1.89 pkt/set (atak 1.14 pkt/set, blok – 0.54 pkt/set, zagrywka – 0.21 pkt/set)
Szalacha – 1.81 pkt/set (atak 1.10 pkt/set, blok – 0.54 pkt/set, zagrywka – 0.17 pkt/set)
Zniszczoł – 1.81 pkt/set (atak 1.04 pkt/set, blok – 0.45 pkt/set, zagrywka – 0.32 pkt/set)
Możdżonek – 1.78 pkt /set (atak 1.02 pkt/set, blok – 0.51 pkt/set, zagrywka – 0.25 pkt/set)
Huber – 1.78 pkt/set (atak 1.35 pkt/set, blok – 0.29 pkt/set, zagrywka – 0.14 pkt/set)
Swodczyk – 1.75 pkt/set (atak 1.31 pkt/set, blok – 0.33 pkt/set, zagrywka – 0.11 pkt/set)
Kosok – 1.74 pkt /set (atak 1.00 pkt/set, blok – 0.67 pkt/set, zagrywka – 0.07 pkt/set)
Nałobin – 1.67 pkt/set (atak 1.13 pkt/set, blok – 0.46 pkt/set, zagrywka – 0.08 pkt/set)
Grzechnik – 1.54 pkt/set (atak 1.04 pkt/set, blok – 0.42 pkt/set, zagrywka – 0.08 pkt/set)
Sobala – 1.51 pkt/set (atak 1.03 pkt/set, blok – 0.31 pkt/set, zagrywka – 0.17 pkt/set)
Pliński – 1.32 pkt/set (atak 0.82 pkt/set, blok – 0.45 pkt/set, zagrywka – 0.05 pkt/set)
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Re_soviaczka »

Wrona? Dla mnie przypadek podobny do Śliwki - może i dobry sezon, ale zagrywką raczej nieduże szkody wyrządza (mam tu na myśli punkty zdobyte bezpośrednio z zagrywki). Poza tym grał już w kadrze i jak dla mnie to niekoniecznie się w niej sprawdzał. Jeśli miałby być powołany, to na pewno nie do pierwszego składu.
Widziałabym parę Kochanowski - Nowakowski (jeden superzdolny młody talent, byłby ten junior w składzie, o których wszyscy proszą, a drugi z naprawdę dużym doświadczeniem i międzynarodowym ograniem, formą też raczej nie odstaje od młodszych kolegów). Jeden i drugi w tym sezonie w czołówce blokujących (i ogólnie środkowych) w lidze. Trzecim może być Bieniek (skoro Heynen chce rotować, to i tak dużo pogra), a czwarty... w sumie nie aż tak bardzo istotne, Heynen coś wspominał o Huberze, więc jak chce, to niech go w takiej Lidze Narodów sprawdzi. Nikogo takiego typowo zadaniowego nie ma (jak np. Możdżonek na blok), no chyba że by Sacharewicza miał powołać. Ewentualnie ten Wrona, albo Wiśniewski. Innych nazwisk chyba nie widzę, może jeszcze można by było rozważyć Haina.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Noworoczny »

Akurat wczoraj zakończył seta na przewagi dwiema zagrywkami.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
astronauta
Posty: 2868
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: astronauta »

Noworoczny pisze:Akurat wczoraj zakończył seta na przewagi dwiema zagrywkami.
Ok, ale bez obrazy, to był Depowski na spółkę z Masłowskim.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Re_soviaczka »

Noworoczny pisze:Akurat wczoraj zakończył seta na przewagi dwiema zagrywkami.
A wcześniej przez bodajże 12 meczów nie zaserwował żadnego asa. :)
No ale to tylko moja opinia, nikt nie musi się z nią zgadzać. ;)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Noworoczny »

Asy srasy

Taki napis widniał na kiblu w klubie Tęcza w Misiu.

Ważne jest wiele razy na seta serwował, czyli, wiele było breaków po jego serwisach.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Murilo0 »

Noworoczny pisze:Asy srasy

Taki napis widniał na kiblu w klubie Tęcza w Misiu.

Ważne jest wiele razy na seta serwował, czyli, wiele było breaków po jego serwisach.
To nie jest dobry wyznacznik. To co zadziała na Będzin i Kielce, nie zadziała na Rosję i Francję. Przebijając banalne zagrywki w lidze można mieć dobre statystyki, bo poziom jest niższy, ale poziom międzynarodowy to wszystko boleśnie weryfikuje. Dlatego lepsza jest mocna zagrywka taka jak przykładowo Wlazłego czy Bednorza, bo potencjalnie można robić nią breaki nawet z najlepszymi. Trzeba tylko doprowadzić tak zagrywającego zawodnika do formy by trafiał w boisko.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: niepoinformowany »

Noworoczny pisze:Asy srasy

Taki napis widniał na kiblu w klubie Tęcza w Misiu.

Ważne jest wiele razy na seta serwował, czyli, wiele było breaków po jego serwisach.
Dodając jeszcze do tego, co napisał Murilo0, chciałbym powiedzieć, że ilość zagrywek nie musi być ściśle powiązana z jej trudnością. Wiele czynników ma wpływ na to, że tego BP uda się zdobyć, aby stosować jako jakiś wyznacznik trudności zagrywki jej ilość. Czasami ktoś zaserwuje 3x z rzędu (czyli były 2 BP jakby nie patrzeć), bo pomimo perfekcyjnego przyjęcia środkowy 2x został zablokowany w sytuacji 1 na 1 na środku. Dla mnie taka metoda jest dość zwodnicza.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: ursula127 »

dużo breakpointów robił Zagumny.
Ale ilość asów jest jeszcze gorszym wyznacznikiem jakości zagrywki
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: grzegorzg »

niepoinformowany pisze:Dodając jeszcze do tego, co napisał Murilo0, chciałbym powiedzieć, że ilość zagrywek nie musi być ściśle powiązana z jej trudnością.
Nie musi. Do systuacji, która opisałeś, dochodzi dośc oczywista, czyli wyjście z bloku najsłabiej blokujacego, jak np Łomacza, a wejście atakujacehgo, który ma często bdb blok, takze pojedynczy.

Ale granica ryzyka istnieje, jak wszystkiego. Ale tu rządzi bardzo często głowa...
Zablokowany

Wróć do „Polskie reprezentacje”