Liga Narodów 2018

Ked
Posty: 502
Rejestracja: 3 lut 2014, o 02:08
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Liga Światowa 2018

Post autor: Ked »

sufit niektórym na głowy spadł. Żeby życzyć porażki z Rosją...
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2018

Post autor: dyletant »

Ma ktoś streama Włochy - Brazylia?
właśnie, jakiś tenis włączyli :/

Lejemy Rosję i lejemy ich floatem, to wbrew pozorom nie jest dobre
Kliuka gra niesamowity piach
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
damianho
Posty: 746
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2018

Post autor: damianho »

poratuje ktoś linkiem do meczu ?
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2018

Post autor: Verdungo »

damianho pisze:poratuje ktoś linkiem do meczu ?
http://v4.ustreamix.com/stream.php?id=p ... 6d8898e7e3
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2018

Post autor: dyletant »

Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2018

Post autor: Verdungo »

Coś mało gramy środkiem. Ciekawe czy takie wybory Łomacza, czy taktyka narzucona z góry.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2018

Post autor: dyletant »

Verdungo pisze:Coś mało gramy środkiem. Ciekawe czy takie wybory Łomacza, czy taktyka narzucona z góry.
Taktyka, widać to zwłaszcza przy Muserskim pod siatką, z premedytacją odsuwają go na ewentualną przesuniętą, żeby zagrać przerzutem. Ciekawe kiedy tylko Dima na to wpadnie.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Bartolomeo
Posty: 67
Rejestracja: 21 kwie 2018, o 19:29
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2018

Post autor: Bartolomeo »

Pomyliłem się, jest już punkt, przyjmujemy bardzo dobrze tylko szkoda, że środkiem gramy raz na set.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2018

Post autor: Aranger »

No jak masz Muserskiego i Wlasowa na przeciwko, po swojej stronie Lemanskiego po kontuzji, a skrzydlowi są calkiem skuteczni, to chyba gra srodkiem w takich ilosciach ma sens. Czy nie ?
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2018

Post autor: kuki91 »

Nie podoba mi się zamiłowanie Vitala do flota, ale bardzo podoba mi sie jego prowadzenie czasów. Krótko, rzeczowo, jest to nawet motywujące
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2018

Post autor: dyletant »

Tak się zastanawiam przy tym ile piłek dostaje Muser, jak to wszystko jest czytelne i archaiczne. Gdyby tak w jednym zespole w 1 linii był Muser i Leon, ciekawe kto by dostawał piłkę w pierwszej kolejności
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Matius

Re: Liga Światowa 2018

Post autor: Matius »

kuki91 pisze:Nie podoba mi się zamiłowanie Vitala do flota, ale bardzo podoba mi sie jego prowadzenie czasów. Krótko, rzeczowo, jest to nawet motywujące
Póki co to wyolbrzymianie, każdy gra zagrywkę tak samo jak w klubie i jak umie najlepiej.

Ładne zwycięstwo i bardzo dobra gra. Zaskoczyła mnie forma Kubiaka, dobrze też Kaczmarek, Lemański i Nowakowski. Jedynie nie podobała mi się gra Łomacza, głównie przez lewe ale nie będę tutaj krytykował bo przyjmujący byli skuteczni w ataku.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2018, o 16:44 przez Matius, łącznie zmieniany 1 raz.
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2018

Post autor: mmb »

Zaksiaki, dalej twierdzicie że Torres lepszy? Kaczmar dostanie Tyciutkiego, to dopiero będzie wymiatał :D
knightrider
Posty: 925
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2018

Post autor: knightrider »

Kaczmarek i Kubiak swoje zrobili czekam jutro na Kochanowskiego i kogoś kto przetrzyma na 2 przyjęciu.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2018

Post autor: Aranger »

Brawo! :D

Jak ktoś się zastanawiał, czy Kubiak jest potrzebny tej kadrze, to ten mecz chyba dał odpowiedź. I nie chodzi już nawet o ogromną wartość ofensywną, jaką dał, bo z tym zapewne będzie bywało różnie, ale trzymał przyjęcie po profesorsku - i w tej kwestii nie ma go kto zastąpić.

Ładny przegląd wojsk na przyjęciu, bardzo szybkie te zmiany, Bednorz nie skończył dwóch dogodnych piłek na lewym i do bazy, mimo że wcześniej był skuteczny, Szalpuk dobrze w ofensywie - dwa błędy w przyjęciu przy zagrywkach Muserskiego, czyli coś, z czym można się liczyć u Artura i wchodzi Śliwka, co daje niewielkie szanse na poprawę odbioru. Ciekaw jestem, czy w kluczowych meczach Heynen też będzie tak szybko zmieniał.

Btw., jak ktoś się natknie na statystyki meczu gdzieś na twitterach, to niech tu wrzuci, bo tym od FIVB średnio wierzę.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2018, o 16:50 przez Aranger, łącznie zmieniany 2 razy.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2018

Post autor: aezakmi »

Są 3 punkty :D. Poszło łatwo. Potrzebne nam było takie spotkanie. I znowu Kaczmarek w duecie z Łomaczem grają w meczu zwycięskim z Rosją, jak rok temu w Memoriale Wagnera. Kubiak w znakomitej formie fizycznej, prezentował się jak za najlepszych lat, Zatorski nie pozwolił zrobić nam krzywdy w przyjęciu. Dobry mecz, oby tak dalej. Szansę dostał Konarski (wczoraj), dzisiaj Kaczmarek, to pewnie w kolejnym spotkaniu zagra Schulz.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2018

Post autor: Verdungo »

Chciałem posłuchać pomeczowego studia, ale mi sie odechciało :]
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2018

Post autor: dyletant »

Jet już transmisja Bra-Ita, Włosi prowadzą 2:1, ale ten set zapowiada się najrówniej. Generalnie dobra forma jednych i drugich.
Fajna odskocznia od tej drewnianej siatkówki, jaką dziś nas uraczyli Markin, Vlasow i zwłaszcza Kobzar
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Liga Światowa 2018

Post autor: figol »

Verdungo pisze:Chciałem posłuchać pomeczowego studia, ale mi sie odechciało :]
Czy tylko mnie denerwuje irytuje karierowicz były europoseł samoobrony pan Czarnecki Jacek ?? przecież to naplucie nam w twarz zwykłym kibicom ;/ ;/ ;/
poznasz głupiego po czynach jego
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2018

Post autor: ciacho23 »

Verdungo pisze:Chciałem posłuchać pomeczowego studia, ale mi sie odechciało :]
To jest niepojęte. Po co on tam? Teraz co mecz to będzie tam siedział?

Co do meczu to chyba nikt się nie spodziewał takiej łatwej przeprawy, mimo że Rosja w najsilniejszym składzie nie grała.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2018

Post autor: Verdungo »

ciacho23 pisze:
Verdungo pisze:Chciałem posłuchać pomeczowego studia, ale mi sie odechciało :]
To jest niepojęte. Po co on tam? Teraz co mecz to będzie tam siedział?

Co do meczu to chyba nikt się nie spodziewał takiej łatwej przeprawy, mimo że Rosja w najsilniejszym składzie nie grała.
Nawet szalik dzisiaj założył :D Mam nadzieję, że jutro i za tydzień w Łodzi go nie będzie.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2018

Post autor: madlark »

Verdungo pisze:
ciacho23 pisze:
Verdungo pisze:Chciałem posłuchać pomeczowego studia, ale mi sie odechciało :]
To jest niepojęte. Po co on tam? Teraz co mecz to będzie tam siedział?

Co do meczu to chyba nikt się nie spodziewał takiej łatwej przeprawy, mimo że Rosja w najsilniejszym składzie nie grała.
Nawet szalik dzisiaj założył :D Mam nadzieję, że jutro i za tydzień w Łodzi go nie będzie.
Będzie, będzie i szalik będzie miał, bo taki jest przekaz dnia :D
Wydawało się, że nikt nie wygryzie Boska, a jednak dał radę :o
Ostatnio zmieniony 26 maja 2018, o 17:35 przez madlark, łącznie zmieniany 1 raz.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2018

Post autor: dyletant »

Włosi wygrywają 3:2, bardzo dobry mecz Gianelliego. Generalnie jednak rzuca się w oczy nieobecność Lucarelliego, może dlatego Włochom poszło to w miarę łatwo, choć imo zawalili końcówkę 4 seta i powinni to skończyć wcześniej
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Światowa 2018

Post autor: Noworoczny »

Ked pisze:sufit niektórym na głowy spadł. Żeby życzyć porażki z Rosją...
Spośród wszystkich najmniej zrozumiałych dla mnie rzeczy ta by była na podium.
mmb pisze:Zaksiaki, dalej twierdzicie że Torres lepszy? Kaczmar dostanie Tyciutkiego, to dopiero będzie wymiatał :D
Ja tam jestem zadowolony, zwłaszcza, jak w pakiecie dojdzie Russell lub Urnaut.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2018

Post autor: dyletant »

Ciągle ucze się jeszcze o siatkówce, staram się uzupełniać wiedzę na różne sposoby, zrozumieć pewne koncepcje i założenia
Ale jedna rzecz pozostanie dla mnie wieczną zagadką:
Co takie drewno jak Markin robi w tej kadrze? Nie oglądam ligi, może tam błyszczy i nie potrafi tego przełożyć na reprezentację, ale za każdym razem jak go oglądam, to ten zawodnik prezentuje siatkarski kryminał, a nabiera się już na niego kolejny trener. Wiem, że nie ma Wołkowa, Savina, Siwożeleza, Rodicheva, ale naprawdę jego obecność to jakieś nieporozumienie. Gość niczego nie wnosi i to w każdym elemencie
http://www.volleyball.world/en/vnl/men/ ... ussia/post
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2018

Post autor: ciacho23 »

Na koniec tych rozgrywek jest jakieś Final Four czy jak w Pucharze Świata kto pierwszy ten wygrał?
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2018

Post autor: Aranger »

Final Six, jak co roku.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2018

Post autor: drukjul »

dyletant pisze: Co takie drewno jak Markin robi w tej kadrze? Nie oglądam ligi, może tam błyszczy i nie potrafi tego przełożyć na reprezentację, ale za każdym razem jak go oglądam, to ten zawodnik prezentuje siatkarski kryminał, a nabiera się już na niego kolejny trener
http://www.volleyball.world/en/vnl/men/ ... ussia/post
W dużym stopniu to właśnie Markin dwa lata temu wygrał Rosjanom kwalifikacje olimpijskie w Berlinie w meczu z Francją. A że bez meldonium już tak nie błyszczy to inna sprawa.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2018

Post autor: dyletant »

Za każdym razem jak oglądam Ivovicia przypominam sobie jak świetnym jest siatkarzem. Nie wiem jak to jest, ale on po prostu może grać świetnie w każdym elemencie a i tak nie rzuca się w oczy. Aż chętnie spojrzę czy ktoś go umieścił w swojej 10 najlepszych, bo to przecież zawodnik kompletny.
Przełączam też czasami na Francuzów z Japonią, czy ktoś wie czemu nie gra Ishikawa?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2018

Post autor: drukjul »

dyletant pisze:.
Przełączam też czasami na Francuzów z Japonią, czy ktoś wie czemu nie gra Ishikawa?
Nie mam pojęcia. Może japoński trener uznał, że jest za wysoki, bo jak widać dziś same konusy w drużynie japońskiej na boisku - np. jeden ze skrzydłowych ma 178 cm, a atakujący raptem 186 cm? Przy nich to nawet Grek Protopsaltis z VfB Friedrichshafen to już siatkarz całkiem słusznego wzrostu. :]

Trochę mi zresztą głupio, bo rok temu głośno podkpiwałem na forum z naszych chłopaków z reprezentacji U23, że na MŚ juniorów starszych w Egipcie nie potrafili dać sobie rady z 17 letnim leworęcznym japońskim atakującym mierzącym 186 cm, a tu minął rok i ten wciąż bardzo młody mikrus (rocznik 2000) bryka w japońskiej I reprezentacji w rozgrywkach Ligi Narodów i blokujący francuscy też mają z nim bardzo duże problemy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”