Liga Narodów 2018

patos27
Posty: 18
Rejestracja: 17 paź 2015, o 09:59
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: patos27 »

No i obejrzałem mecz. Mimo iż nie był bezbłędny. Jestem zbudowany. Przyznam się szczerze, że pierwszy odsyłałem Kubiaka do domu i skreślałem z repry, ale Michał w takiej formie jest nie do zastąpienia. CHciałbym tylko aby osoba Kapitana szła w parze z formą sportową, a z tym w ostatnich latach było różnie. Co do nowego trenera. Podoba mi się że wreszcie realnie sprawdził innych graczy niż tych co byli zwykle namaszczeni przez poprzedników. Nie powielił błędów innych szkoleniowców. Można się przyczepić, że to są inni Rosjanie, nie w optymalnej formie, z jednym tylko Muserskim, ale zawsze jednak Rosjanie. Kolejna sprawa, to że wreszcie mamy szansę mieć naprawdę mocne skrzydła. Przecież Kaczmarek i Szultz to są na siatce zwierzęta. Szalpuk również mocno poprawił się w zasiegu i motoryce. Rosjanie mieli zawsze mocnych i wysokich zawodników, jednak Heynen wykazał się sprytem. Wie to czego zapomniał Antiga. Nie gramy specjalnie szybko. Ponieważ to nie styl i Łomacza i Drzyzgi. Ale za to mamy coraz silniejszych wysokich zawodników. Założe się, że pomimo iż Muserski sporo nam napsuł krwi to mając po drugiej stronie siatki Lemańskiego 217 cm, Nowakowskiego 205cm, Kaczmarka 205cm oraz Szalpuka 201cm, Bednorza 201cm - to nie czuł się wcale zbyt pewnie, podobnie jak rosyjski rozgrywający. Heynen czasy brał w dobrych momentach nie gubił się, robił zmiany i trafiał w nie. Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to zagrywka. Więcej ryzyka i mocy.....i zadania nie zmienie...
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: dyletant »

Francja to wymęczyła, ale fajnie się tych maluchów oglądało. myślę, że optymalna para na przyjęciu to jednak Fukuzawa-Ishikawa/Yanagida. Widać też dużą przepaść między nimi a Koreańczykami, choć i tu i tu pieniądze w lidze są duże a zawodnicy praktycznie nie grają poza krajem.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: drukjul »

dyletant pisze:Francja to wymęczyła, ale fajnie się tych maluchów oglądało. myślę, że optymalna para na przyjęciu to jednak Fukuzawa-Ishikawa/Yanagida. Widać też dużą przepaść między nimi a Koreańczykami, choć i tu i tu pieniądze w lidze są duże a zawodnicy praktycznie nie grają poza krajem.
Akurat teraz przed IO w Tokio w 2020 można zaobserwować, że niektórzy wyróżniający się japońscy siatkarze celowo starają się wyjeżdżać do Europy, aby zdobywać doświadczenie i nauczyć trochę innej siatkówki niż ta, którą poznali wcześniej we własnym kraju. I tak Ishikawa dał się już przez dwa sezony (choć z przerwą) poznać we włoskiej Serie A1, libero Koga ostatnio w naszym Zawierciu, a jeszcze wcześniej w Paris Volley i lidze fińskiej. Wspomniany przyjmujący Yanagida w poprzednim sezonie grał w niemieckiej Bundeslidze w badeńskim Bühl, podobnie jak atakujący Issei Otake, który z kolei zasilił drużynę United Volleys Rhein-Main. 23-letni Otake jest zresztą akurat atakującym z bardzo dobrymi, "europejskimi" parametrami bo ma 201 cm wzrostu. Dziś z Francją wyszedł nawet w "6" Japonii, ale jak wspomnieli komentatorzy, początek meczu miał kiepski i zmienił go szybko wspomniany brykający 18 letni japoński licealista - 186 cm wzrostu, do którego francuscy blokujący początkowo ewidentnie nie wiedzieli zupełnie jak skakać. W efekcie licealista na 8 swoich pierwszych ataków 8 - czyli wszystkie skończył. Później nie szło mu już jednak tak dobrze i w IV secie, kiedy francuski blok załapał w końcu właściwy timing jego brykania, a leworęczny mikrus przestał być już tak skuteczny, Otake zdążył jeszcze wrócić na boisko i z tego co widziałem w tym fragmencie zagrał już naprawdę całkiem nieźle.

Nie miejmy jednak złudzeń, że zrozumiemy kiedykolwiek wybory japońskich selekcjonerów, czy też może w jeszcze większym stopniu politykę kadrową zespołów klubowych. Przykładowo prowadzący dziś naprawdę bardzo fajnie i efektownie grę Japończyków Masahiro Sekita w swoim japońskim klubie, który jest zarazem klubem Kubiaka - czyli Panasonic Panthers, pełni czasami rolę drugiego rozgrywającego, a czasami - mając raptem 175 cm wzrostu - partnera Kubiaka na przyjęciu z atakiem (!). Natomiast nominalny pierwszy rozgrywającego tego zespołu Hideomi Fukatsu, choć od kilku sezonów jest stale powoływany do kadry, akurat w reprezentacji o roli pierwszego rozgrywającego może sobie tylko pomarzyć. Jak mawiają w Mandżurii biez sake nie razbieriosz o co w tym wszystkim dokładnie chodzi, ale mam takie podejrzenia, że brak normalnego rynku transferowego w Japonii (zawodnicy są najczęściej związani z jednym klubem od początku do końca swojej kariery) skutkuje tym, że jak w takim klubie jak chociażby wspomniany Panasonic Panthers Michała Kubiaka jest od kilku sezonów dwóch dobrej klasy rozgrywających, to na miejsce w pierwszej "6" może liczyć ten bardziej dla klubu zasłużony i starszy - czyli Fukatsu. Natomiast grający na co dzień w tym samym klubie Sekita, choć przynajmniej w oczach selekcjonerów kadry już teraz jest lepszy od Fukatsu, ponieważ jednocześnie jest młodszy, we własnej drużynie klubowej musi jeszcze poczekać na swój czas, aż się godnie zestarzeje. I na razie zamiast Fukatsu prowadzić grę dostaje tam fuchy na przyjęciu. Absurdalne? Dla nas z pewnością, ale dla sposobu myślenia Japończyków to może być całkiem normalna sprawa.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: dyletant »

Fajnie, że to sprostowałeś, ale dużo sobie obiecywałem właśnie po Ishikawie (nie wspominając wcześniej o Koshikawie), który jednak serie A nie podbił, rzucany między ławkę, trybuny a czasem w statach widziałem go nawet na libero.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Aershis »

Spory progress De Falco w każdym elemencie, pomijając już poziom przeciwnika, to widać przede wszystkim ile znaczy rok w kontekście fizyki młodego zawodnika.
To oranie młodzieżą przez całą poprzednią edycję też nie było bez znaczenia, bo chłopak wygląda dużo pewniej - ciekawe co będzie po sezonie we Włoszech.

Szkoda, że Averill dostaje piłki jakie dostaje bo czekałem na szansę dla niego już od dłuższego czasu.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Aranger »

Aershis pisze:To oranie młodzieżą przez całą poprzednią edycję też nie było bez znaczenia, bo chłopak wygląda dużo pewniej - ciekawe co będzie po sezonie we Włoszech.
Do którego klubu trafił ?
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Aershis »

Póki co chyba do żadnego[nie wiem czy on nie ma jeszcze przypadkiem roku na uczelni].

Natomiast chyba nie ma wątpliwości, że właśnie tam wyląduje po zakończeniu edukacji. :D
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: drukjul »

Aranger pisze:
Do którego klubu trafił ?
Na razie do żadnego. Kilka miesięcy temu DeFalco złożył publiczną deklarację, że nie porzuci uczelni w tym roku i jeszcze jeden sezon pozostanie na uczelni. Taka deklaracja wiąże się między innymi z tym, że jego zespół uczelniany Long Beach State będzie organizatorem turnieju finałowego NCAA w przyszłym roku i ponieważ wiążą się z tym spore wydatki samej uczelni, musieli wiedzieć na czym stoją - a bez swojego lidera, mogliby się do takiego turnieju finałowego nawet nie zakwalifikować.
Matius

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Matius »

Dzisiaj wychodzimy:

Schulz, Drzyzga, Kochanowski, Lemański, Kubiak, Śliwka, Zatorski - źródło wywiad z Heynenem.
Awatar użytkownika
martin123154
Posty: 337
Rejestracja: 21 wrz 2014, o 16:41
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: martin123154 »

Tłumy na trybunach widze, z Korea tez takie pustki były bo nie oglądałem? Zresztą niedziela i tak słabo?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: drukjul »

Japonia wygrywa drugiego seta z Iranem 30:28 i prowadzi już w setach 2:0 :o
martin123154 pisze:Tłumy na trybunach widze, z Korea tez takie pustki były bo nie oglądałem? Zresztą niedziela i tak słabo?
Piątkowy mecz rozpoczął się nie wiedzieć czemu o 16:00, więc widzów w "Spodku" początkowo też było mało, ale później z każdą minutą ludzie prosto z pracy dojeżdżali. Dziś jest niedziela, więc się na powtórkę nie zanosi. Kanada to nie Rosja, a Kraków ma zdaje się już lekki przesyt siatkarskich imprez
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Aranger »

Przyjemnie się na to patrzy, oby tak dalej.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: drukjul »

Aranger pisze:Przyjemnie się na to patrzy, oby tak dalej.
Kanadyjczycy potwierdzają tylko to, co już widzieliśmy w poprzednich meczach sparingowych z drużyną Antigi w minionym tygodniu - bez Maara w "6" nie ma tam kto kończyć wysokich piłek. A Maara na boisku nie ma.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Murilo0 »

Nasi jak maszyna, nawet zagrywka nie razi tak bardzo. Kochanowski z Kubiakiem ładnie zagrywają, na ważniejszej imprezie nie będzie tak źle. Chciałbym zobaczyć w końcu Kurka i Kwolka na dłuższym dystansie, ale obawiam się że już są jedną nogą poza kadrą. Na ataku rywalizacja rozegra się pomiędzy Kaczmarkiem, Schulzem i Konarskim. Kaczmarek wydaje się być pewniakiem na ten moment.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Szary Wilk »

Nie wiem, co wszyscy widza w Śliwce. Ni przyjac, ni zaatakowac. Miękkie plasy, kiwki, ocieranie bloku, no tak się nie da grać w siatkowke na najwyzszym poziomie przy kazdej akcji.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: dyletant »

Schulz poza zagrywką gra na razie bardzo dobrze, byle nie dostawał za dużo piłek gdy znajduje się na lewym skrydle, bo to już był widoczny w lidze mankament i tu znajduje swoje potwierdzenie
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Aranger »

Szary Wilk pisze:Nie wiem, co wszyscy widza w Śliwce. Ni przyjac, ni zaatakowac. Miękkie plasy, kiwki, ocieranie bloku, no tak się nie da grać w siatkowke na najwyzszym poziomie przy kazdej akcji.
Ale oglądasz dzisiejszy mecz czy puściłeś sobie z odtworzenia jakiś archiwalny ?
jarek8dywan
Posty: 591
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: jarek8dywan »

Sliwka gra bardzo fajnie, szybka reka w ataku. Lemanskiemu cos dolega czy on takim drewnem po prostu jest? ;)
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: dyletant »

Iran póki co wyratował mecz 25:23 i jest 2:1

Jeśli kogoś (tak jak mnie) denerwuje Kadziewicz to macie rosyjskojęzyczny stream tu
http://assia.tv/live/mix-sport3/?lang=ru
Ostatnio zmieniony 27 maja 2018, o 15:51 przez dyletant, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: ciorny17 »

Szary Wilk pisze:Nie wiem, co wszyscy widza w Śliwce. Ni przyjac, ni zaatakowac. Miękkie plasy, kiwki, ocieranie bloku, no tak się nie da grać w siatkowke na najwyzszym poziomie przy kazdej akcji.
Ja tam też w nim tego wszystkiego nie widzę co widzą inni, ale trzeba mu oddać, że dzisiaj Olek gra jak najbardziej ok. Poza kilkoma balonami przyjętymi na 3. metr to zawodny rozgrywa dzisiaj bardzo dobre.
Kłamca.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: drukjul »

jarek8dywan pisze:Sliwka gra bardzo fajnie, szybka reka w ataku. Lemanskiemu cos dolega czy on takim drewnem po prostu jest? ;)
Nowakowski musiał Lemana zmienić, bo miał problemy z kręgosłupem.

Nasz float - który wczoraj najwięcej szkody czynił Rosjanom, przeciwko Kanadyjczykom jest mało skuteczny i jeżeli jesteśmy w stanie odrzucić ich od siatki to tylko zagrywką mocną. A tej nam brakuje.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Szary Wilk »

Jak dla mnie Drzyzgi i Sliwki w kadrze na MŚ 2018 , byc nie powinno. Ten pierwszy konfliktowy, obrażalski i z dużymi plecami, w dodatku grajacy mocno w kratke (dzis bardzo duzo niedokladnych wystaw), ten drugi słabszy od swoich konkurentów.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Aranger »

Jakub Kochanowski to jest gość.
kanimo

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: kanimo »

Kuba, jestes wielki :D :D :D

Lomacz gra jeszcze bardziej niedokladnie. Jesli zaden mlody nie jest w stanie powalczyc...
Moze jeszcze chociaz raz zobaczymy Janusza na dluzszym dystansie, choc troche watpie.
Wydaje mi sie, ze jesli gdzies rywalizacja jest ograniczona to na libero i sypie.
No i pozycja Kubiaka zdaje sie byc dosyc pewna.
Najpewniejsza zas Kochanowskiego.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2018, o 16:11 przez kanimo, łącznie zmieniany 2 razy.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: drukjul »

Aranger pisze:Jakub Kochanowski to jest gość.
Uratował nam seta.
astronauta
Posty: 2868
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: astronauta »

kanimo pisze:Kuba, jestes wielki :D :D :D
Fajny chłopak, ale bez przesady. Gra z Kanadą w meczu o nic.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
kanimo

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: kanimo »

On ma 20 lat. Gra drug rok w seniorze.
Jest kapitanem « zlotej druzyny » i w najslabszych swoich momentach potrafil cos dolozyc do gry zespolu.
astronauta
Posty: 2868
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: astronauta »

kanimo pisze:On ma 20 lat. Gra drug rok w seniorze.
Jest kapitanem « zlotej druzyny » i w najslabszych swoich momentach potrafil cos dolozyc do gry zespolu.
I życzę mu jak najlepiej. I czekam gdy zagra w meczach z topem. O coś. Wczoraj go nie było.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
kanimo

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: kanimo »

Pit cos cienko dzis.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: drukjul »

kanimo pisze:On ma 20 lat.
A Japończyk który wczoraj najbardziej rumakował Francuzom, a dziś Irańczykom 18. I jest do tego 15 cm niższy od Kochana bo ma tylko 186 wzrostu. :D

Japończycy sensacyjnie wygrywają z Iranem 3:1 a wspomniany japoński licealista Yuiji Nishida zdobył dziś 21 pkt :o http://www.volleyball.world/en/men/sche ... japan/post
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”