Liga Narodów 2018

Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Liga Narodów 2018

Post autor: Gierek »

W dzisiejszym meczu w "naszej" grupie Korea Południowa przegrała 1:3 z Brazylią. Ale i tak kurde nie rozumiem jednego: Chinki dostały organizację turnieju finałowego u siebie. To dlaczego w fazie zasadniczej dostały jeszcze do zorganizowania u siebie... 4 turnieje na 5 (dwa już minione, teraz trzeci w Makau i czwarty za tydzień w Jiangmen)?
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Re_soviaczka »

Kasa...
W jednym z tych turniejów u siebie chyba w ogóle nie grają? Nie pamiętam już.
Powinno być jakieś ograniczenie, że każdy kraj może maksymalnie dwa turnieje zorganizować, a najlepiej jeden.
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Gierek »

Niedawno popatrzyłem się przy okazji na "rozpiskę" gospodarzy - i nie zauważyłem drużyn Dominikany i Belgii. Dlaczego Dominikana i Belgia zostały pominięte, a 4 razy Chiny - gospodarz, to nie wiem. Wiadomości z ostatniej chwili - pierwszego seta przegrywamy do 22, ale myślę, że gdyby Polki wykorzystały wszystkie sytuacje, które miały po swojej stronie, to by 1 set padł łupem Polek. A tak to co chwilę błędy - tu niedokładne rozegranie, tu błąd przejścia linii 3 metra, tu atak w aut. Rzuca się w oczy też bardzo wysoka frekwencja na meczu w Holandii. Ciekawe, jak będzie z frekwencją na meczach w Polsce.
sharkinator
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: sharkinator »

Nie da się dac limitu jeden turniej na państwo, bo jest 20 turniejów do rozegrania. Może Dominikana i Belgia nie wyraziły chęci organizacji. O frekwencję się mocno obawiam, zwłaszcza że gra w środku tygodnia jest jaka jest. Dobrze, że nie grają w wielkich halach.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: phil »

Łuczniczka to nie jest mała hala. Na trybunach pewnie będą pustki jak rok temu na Torwarze.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Nagor »

Alez niektore brazylijki atletycznie zbudowane, zaraz po meczu zawody sumo maja...
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Gierek »

I tym razem przegrywamy z Brazylią 3:0 i tym razem była szansa na wygranie chociaż jednego seta - tym razem zabrakło skuteczności w ataku. Podobnie jak wczoraj miały miejsce też błędy komunikacyjne, i podobnie jak wczoraj - niedokładne rozegranie.
astronauta
Posty: 2868
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: astronauta »

Jestem mile zaskoczony jak Polki dosłownie demolują Koreę. Jak to możliwe, że ta Korea zdobyła do tej pory 11 punktów pokonując np. Rosję czy Niemcy?
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Aranger »

Korea zdobywa 42 małe punkty w całym meczu - ja tam na damskiej siatkówce się nie znam, ale albo mi się wydaje, albo ostatnie wyniki kadry kobiet wskazują na to, że Jacek Nawrocki jest zdecydowanie najlepszym wuefistą w Polsce, a może nawet i na świecie. ;)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: madlark »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 31 maja 2018, o 17:15 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zwykły spam...
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Re_soviaczka »

astronauta pisze:Jestem mile zaskoczony jak Polki dosłownie demolują Koreę. Jak to możliwe, że ta Korea zdobyła do tej pory 11 punktów pokonując np. Rosję czy Niemcy?
W ten weekend nie gra Kim YK i dwie podstawowe środkowe, do tego podobno atakująca gra na środku.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: grzegorzg »

Ehh.. Jak miło posłuchac Ewy Nogowskiej-Kowalkowskiej - rzeczowośc, bezpretensjonalnosc, pozytywny wydzwięk, ciepło. Jakos tak mi jej styl stoi w opozycji, do innych byłych, chociaz nieco młodszych gwiazd i gwiazdeczek...
Od razu przypomniała mi się opaska u pani Ewy...
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: ciacho23 »

Czy ktoś jeszcze to widzi?:-):-):-)
18:1
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Gierek »

Mnie sam wynik strasznie mocno szokuje (oczywiście in plus :) ) 25:9 w czwartym secie... Brawo dla Polek! Szkoda tylko lekkiej "zapaści" od stanu 18:1 do 18:4, gdyż wynik mógłby być jeszcze bardziej okazały dla Polek. Ogółem myślę, że z taką grą, to nawet możemy jeszcze powalczyć o najlepszą ósemkę tegorocznej Ligi Narodów - do Rosjanek obecnie mamy trzy punkty straty.
BubsonWypraniec
Posty: 58
Rejestracja: 7 lis 2010, o 16:48
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: BubsonWypraniec »

To co gra Malwina to naprawdę już światowy poziom. Jak mawiał św. pamieci Zdzisław Ambroziak o Piotrze Gruszce, gdybyśmy my nie mieli takiej zawodniczki to musielibyśmy sobie ją wymyślić i bardzo się cieszę, że w końcu się to udało. W drugim secie przy stanie na styk 5 ostanich piłek dostaje Smarzek i kończy 4. Dawno nie mieliśmy takiej zawodniczki, Skowrońska nawet w czasie,gdy grała w topowych klubach nie dawała tyle reprezentacji co teraz Mlwina.
Awatar użytkownika
Gerrard
Posty: 417
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 20:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Gerrard »

Ale się Jacek zagotował na tym czasie :D
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Aranger »

Te wyniki Polek wynikają z progresu indywidualnego zawodniczek, doskonałej pracy Jacka Nawrockiego czy jeszcze czegoś innego ? Czytałem gdzieś, że utrzymanie się w dywizji będzie sukcesem, a tu idziemy na 6 zwycięstw z rzędu i bodajże 9 w całych rozgrywkach.
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: ciacho23 »

Ja nie wiem z czego to wynika:) Ale Smarzek jest fenomenalna :o

Szkoda porażki z Tajlandią.
knightrider
Posty: 925
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: knightrider »

Aranger pisze:Te wyniki Polek wynikają z progresu indywidualnego zawodniczek, doskonałej pracy Jacka Nawrockiego czy jeszcze czegoś innego ? Czytałem gdzieś, że utrzymanie się w dywizji będzie sukcesem, a tu idziemy na 6 zwycięstw z rzędu i bodajże 9 w całych rozgrywkach.

Grajber, Smarzek, Pleśnierowicz czy Kąkolewska spory progres + odkryciem jest młoda libero 19-latka. Nawrocki swoje też dołożył, szkoda tylko straconych punktów bo troszkę zabrakło do final six. Przy dalszym progresie w przyszłym roku 1/2 ME nie jest takim sci-fi.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: phil »

ciacho23 pisze:Ja nie wiem z czego to wynika:) Ale Smarzek jest fenomenalna :o
Pewnie gdyby nie zwolniono Głuszaka z Chemika to przesiedziałaby tam też i drugą połową sezonu na ławie, a Jacek dalej uparcie próbowałby z Malwiną na przyjęciu... Dobrze, że w końcu Nawrocki zmienił zdanie (Szkoda, że trwało to tak długo i po wynikach z tego sezonu jeszcze bardziej boli brak awansu na MŚ).
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: grzegorzg »

Aranger pisze:Te wyniki Polek wynikają z progresu indywidualnego zawodniczek, doskonałej pracy Jacka Nawrockiego czy jeszcze czegoś innego ? Czytałem gdzieś, że utrzymanie się w dywizji będzie sukcesem, a tu idziemy na 6 zwycięstw z rzędu i bodajże 9 w całych rozgrywkach.
Jakby trenerem był jakikolwiek trener zagraniczny, szczególnie włoski, to nie byłoby takich dylematów... ;)
A bardziej serio, ciekawy jestem, jaki wpływ ma np brak Wołosz...

PS I jeszcze jedno...
Phill pisze:Dobrze, że w końcu Nawrocki zmienił zdanie (Szkoda, że trwało to tak długo i po wynikach z tego sezonu jeszcze bardziej boli brak awansu na MŚ).
Zauważ jednak, że to raczej nie Nawrocki zmienił zdanie, tylko sprawiła to postawa Tomsi. natomiast nawet wczorajszy mecz pokazał, że w zaden spoób tych prób nie mozna nazwac pozbawionymi podstaw. Ba, myslę, że znakomita wiekszosc trenerów czegos takiego w naszym układzie by spróbowała.
Poza tym, pozycja atakujacej w żenskiej siatkówce jest jednak troszkę inna niz w męskiej.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: SevenUP »

grzegorzg pisze:Zauważ jednak, że to raczej nie Nawrocki zmienił zdanie, tylko sprawiła to postawa Tomsi. natomiast nawet wczorajszy mecz pokazał, że w zaden spoób tych prób nie mozna nazwac pozbawionymi podstaw. Ba, myslę, że znakomita wiekszosc trenerów czegos takiego w naszym układzie by spróbowała.
Poza tym, pozycja atakujacej w żenskiej siatkówce jest jednak troszkę inna niz w męskiej.
W jakim sensie postawa Tomsi? Bo to nie ona zrezygnowala z kadry, tylko JN jej nie powolal.

Proba jako taka ma sens, ale nie z Malwina, ona tego nie czuje po prostu.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: mewa »

SevenUP pisze:W jakim sensie postawa Tomsi? Bo to nie ona zrezygnowala z kadry, tylko JN jej nie powolal.
tu bym raczej nie był taki pewny...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: grzegorzg »

SevenUP pisze:Proba jako taka ma sens, ale nie z Malwina, ona tego nie czuje po prostu.
A Julia Twardowska czy Natalia Medzrzyk czuja to bardziej? No prosze Cię... Byłbym w stanie załozyc sie o wiele, że Malwina Smarzek wczoraj na przyjęciu nie zagrałaby gorzej niż Mędrzyk.
Mi sie wydaje, ze po prostu jest odwrotnie - niektórzy obserwatorzy nie czuja pewnych rzeczy. Np taka zawodniczka, i to rozgrywająca o zgrozo, jak Izabela Bełcik wypowiada się o tym, ze Nawrocki powinien cześciej dawac grac Twardowskiej za Mędrzyk czy Grajber. Przeciez ta wypowiedz to kompromitacja i dowód na szukanie dziury w całym...

Gdyby Tomsia prezentowała sie na ataku tak jak powinna, czyli proporcjonalnie do swoich mozliwosci, to miałoby to jak najbardziej sens. Tymczasem Smarzek dalej była liderką w ataku, tylko na przyjęciu, a Tomsi daleko było do współliderowania, do czego przeciez ma olbrzymie predyspozycjie, nie mówiąc juz o potencjalnych korzyściach w bloku wzgledem np Mędrzyk, bo zapewne Ona straciłaby miejsce w szóstce.
Zresztą jak słuszna była to idea wskazuje rozwój Martyny Grajber w przyjęciu zagrywki, np kapitalne przyjecie na palce! W połaczeniu ze wschodzacą gwiazdą na libero ( mam taka wielka nadzieję !!! ) dawało olbrzymie nadzieje na bardzo znaczne potencjalne odciązenie Smarzek w przyjeciu zagrywki.

No i ostatnia kwestia - powtórzę, nie przenosmy schematów z siatkówki meskiej. Atakujaca w żenskiej ma jednak przeniesione akcenty w ataku, np czesto w drugiej linii atakuje z pajpa. Także te zmiany na pewno nie wpływają tak degradujaco na grę na pozycji jak w meskiej, a może nawet uczą zachowania w wielu sytuacjach. To wszystko zalezy od zawodnika/zawodniczki, jego "elstyczności", potencjału rozwojowego i chęci. a dowód na prawdziwośc tej tezy mamy na boisku. :D

Musze przyznac, ze gra i obserwowanie naszych dziewcząt sprawia mi w tym roku o wiele wiecej satysfakcji niż ogladanie meczów reprezentacji męskiej.

PS Powtórzę nieco jasniej w nawiazaniu do wczesniejszej wypowiedzi - może te występy zawdzieczamy własnie brakowi niektórych zawodniczek?
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: SevenUP »

mewa pisze:
SevenUP pisze:W jakim sensie postawa Tomsi? Bo to nie ona zrezygnowala z kadry, tylko JN jej nie powolal.
tu bym raczej nie był taki pewny...
Berenika w wywiadzie powiedziała, że nie zadzwonił do niej trener Nawrocki w sprawie powołania. To jakie masz lepsze źródło?

grzegorzg- chodzi nie o przyjęcie Malwiny, tylko o to że gdy gra jako przyjmująca to ma słabą skuteczność w ataku. Dodatkowo często się wywraca i nie jest nawet w stanie iść do ataku.
BubsonWypraniec
Posty: 58
Rejestracja: 7 lis 2010, o 16:48
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: BubsonWypraniec »

Szkoda tego przegrnego meczu z Dominikaną. Ostatecznie spadliśmy za Rosję. Wczorajszy mecz paradoksalnie pokazał jak dobrze Pleśnierowicz rozgrywała do tej pory. Wczoraj, gdy miała słabszy dzień skuteczność ataku szczególnie u Malwiny, ale i u środkowych poleciała zdecydowanie w dół.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: SerCos »

Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę jak trener Nawrocki wypowiadał się o składzie, że szukał przez te lata podstawowego składu i teraz trzeba go ogrywać. Nie wiem czy to nie za późno, bo jednak ten rok trochę taki bez żadnych znaczących rozgrywek, a wcześniej nam odpadły nam MŚ. Moim zdaniem prawdziwą wartość tej reprezentacji poznamy dopiero w przyszłym roku, gdzie spotkamy się z reprezentacjami, które będą miały taki sam cel w sezonie jak nasza reprezentacja. Oczywiście wyniki nadspodziewanie dobre, a moim zdaniem dużo wyższą wartość będą miały takie same wyniki w przyszłym sezonie.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: grzegorzg »

SevenUP pisze:grzegorzg- chodzi nie o przyjęcie Malwiny, tylko o to że gdy gra jako przyjmująca to ma słabą skuteczność w ataku. Dodatkowo często się wywraca i nie jest nawet w stanie iść do ataku.
Kilka spraw - po pierwsze, to niestety (dla niektórych obserwatorów) trenerzy staraja się patrzec i widziec nie to co widzą, tylko to, co może byc. Innymi słowy, oceniają bardzo czesto nie sam poziom zawodniczki/zawodnika, tylko potencjał rozwojowy. Oczywiście nie znaczy to, ze się nie mylą.
Ja nie jestem zbyt uwaznym obsewrwatorem żeńskiej siatkówki ligowej, ale naprawdę, nie widziałem, zeby Malwina Smarzek wywracała się cześciej niz inne zawodniczki w przyjeciu. :D ( to po obserwacji turnieju w ub roku chyba w Montreux) Ale bez żartów - Każdy oczywioście może pozostac przy swoim zdaniu, ale mojm zdaniem, wizja trenera Nawrockiego były jak najbardziej słuszna. jestem w stanie postawic wiele, szczególnie wobec tej mozliwie postepujacej marginalizacj Smarzek w przyjeciu, że zagrałaby na znacznie wiekszej skuteczności w ataku niż Natalia Medrzyk. Dzisiaj tematu nie ma, bo nie ma Tomsi na poziomie swojego apogeum....
SerCos pisze:Nie wiem czy to nie za późno, bo jednak ten rok trochę taki bez żadnych znaczących rozgrywek, a wcześniej nam odpadły nam MŚ.
Po co nam MŚ? Medali się podziewałeś? :]

Oczywiście, każdy malkontent teraz powie, że rozgrywki LN sa mało znaczace. A jeszcze niedawno planem minmum było utrzymanie się w rozgrywkach.
Nie chcę uzywac cięzkich słów, ale chyba czasami trzeba się troszkę zastanowic, zeby nie plesc głupot. Dla tej ekipy tych kilkanaście meczów z dobrymi rywalkami sa nieoceniona sprawą. A co nam by dały MŚ? Idiotyzm...
Oczywiście, zaraz jakis madrala napisze, ze niektóre ekipy to i tamto, ze to nie Mistrzostwa. I co z tego? Przykładowo gramy na MŚ, rozgrywamy cztery ,mecze, wychodzimy z grupy odpadając w fazie pucharowej. Wynik na mkiarę oczekiwań i obecnego poziomu. A jaka jest wartośc szkoleniowa, bezcenna dla tych dziewcząt? Żadna...
Ten układ jest własnie idealny, bo po kontakcie z róznymi druzynami jest wielki materiał do analizy a zawodniczki mają spokojną drugą częśc sezonu i jest czas - tak jak powiedział trener Nawrocki - na pracę u podstaw, np na poprawienie motoryki Agnieszki Kakolewskiej, na która to pracę normalnie czasu nie ma, bo się goni za wynikiem. Układ jest idealny, poniewaz takie zespoły jak nasz, czyli złozony z zawodniczek o okreslonych umiejetnosciach MUSI miec balans pomiedzy własnie pracą szkoleniową, a rozgrywkami.

Ja myslę, ze ta porazka z Dominikaną jest zbawienna dla reprezentacji. Sprowadza na ziemię i przekłuwa ten pompowany balon, który juz się sam zaczął pompowac...
VolleyTom
Posty: 52
Rejestracja: 14 maja 2017, o 20:26
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: VolleyTom »

grzegorzg pisze:
Kilka spraw...
Podpisuję się wszystkimi kończynami. Trafiona dziesiątka w dziesiątce ;)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Noworoczny »

Też się zgadzam z Grzegorzem (jak zazwyczaj), lecz jednak w jego wnikliwej analizie brakuje jednego elementu. Nie bierze on po uwagę, że w kolejnym sezonie reprezentacyjnym jakaś Smarzek albo Pleśnierowicz (jak ostatnio ta niska blondynka, jak jej tam) zrezygnuje z kadry i zostaną nici.

W siatkówce męskiej też bywały takie przypadki, ale było ich znacznie mniej. Kiedyś Gierczyński, potem Winiarski i Wlazły (tych dwóch było najciężej zastąpić, a mimo to Polska zdobyła bez nich kilka medali). U babek to prawdziwa plaga. Fanatycy kobiecej twierdzą, że 100% winy leży po stronie związku, że bierze takich trenerów patałachów. Ja ją rozkładam mniej więcej po równo. Za Bonitty też były jakieś kwasy.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów K (dawniej WGP)”