Liga Narodów 2018

Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Bazinga »

drukjul pisze: Trzeba brać poprawkę i na to, że Brazylijczycy nie dość, że kadrowo osłabieni, ale są teraz też pewnie w znacznie gorszej formie fizycznej niż podczas turnieju w Ufie. Jak już kilka dni temu pisałem, canarinhos nie tylko mają najstarszą reprezentację ze wszystkich drużyn czołówki, ale też znacznie mniej rotowali składem i jednocześnie z drużyn czołówki podczas Ligi Narodów pokonali największy dystans - ponad 60 tysięcy kilometrów, podczas gdy gospodarze F6 - Francuzi niecałe 7 tysięcy, a Rosjanie niecałe 11 tysięcy.
Brazka powinna zasiegnac rady Sperawa jak udalo mu sie na F6 zrobic taki wynik grajac w oslabieniu i majac 53 tys km na liczniku.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: drukjul »

Bazinga pisze: Brazka powinna zasiegnac rady Sperawa jak udalo mu sie na F6 zrobic taki wynik grajac w oslabieniu i majac 53 tys km na liczniku.
Amerykanie w przeciwieństwie do Brazylijczyków właśnie sporo w fazie grupowej rotowali. Na pierwszy turniej w Chinach wysłali zupełnie rezerwowy skład, ale że mieli tam też słabych rywali (oprócz gospodarzy Argentyńczycy i Bułgarzy) to nawet stamtąd potrafili przywieźć jakieś punkty. Najlepiej dziś wyglądający fizycznie w drużynie amerykańskiej Taylor Sander w meczach grupowych praktycznie w ogóle nie grał, bo żona zawodnika kilka dni temu rodziła i John Speraw pozwolił Sanderowi potrenować w domu. I ostatnia sprawa - Amerykanie podczas F6 w Lille w przeciwieństwie do Brazylijczyków nie byli kadrowo osłabieni. Wszyscy najlepsi aktualnie amerykańscy siatkarze byli dziś do dyspozycji Sperawa.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Noworoczny »

Oglądałem tylko pierwszego seta, ale nie mam czego żałować, zważywszy, jaką sympatią darzę reprę ZSRS. Ale jedno rzuciło mi się w oczy. Loha jak za najlepszych czasów w Zaxie. Czego się nie dotknął - popsuł. Atak w środek rąk Buźki. Była piękna obrona, wystarczyło podbić piłkę. Zagrał tak, że nie dało się przebić. Przyjęcie floata sposobem górnym? Piłka przelatuje. Naprawdę Brazylia ma takie małe zaplecze, że tę miernotę muszą powoływać i wystawiać? I don't towers, że nie ma ociupinkę lepszego, zważywszy, że ja bym chyba gorszy nie był.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: drukjul »

Noworoczny pisze:Oglądałem tylko pierwszego seta, ale nie mam czego żałować, zważywszy, jaką sympatią darzę reprę ZSRS. Ale jedno rzuciło mi się w oczy. Loha jak za najlepszych czasów w Zaxie. Czego się nie dotknął - popsuł. Atak w środek rąk Buźki. Była piękna obrona, wystarczyło podbić piłkę. Zagrał tak, że nie dało się przebić. Przyjęcie floata sposobem górnym? Piłka przelatuje. Naprawdę Brazylia ma takie małe zaplecze, że tę miernotę muszą powoływać i wystawiać? I don't towers, że nie ma ociupinkę lepszego, zważywszy, że ja bym chyba gorszy nie był.
Brazylijczykom przez kontuzję wypadli reprezentacyjni przyjmujący numer 1, 2 i 3 w trzech ostatnich sezonach (Lucarelli, Fonteles, Maurício Borges), ten ostatni już podczas Final Six w środowym meczem z Francją i przed dzisiejszym meczem z Rosją zostali z przyjmującymi nr 4 i 5 (Douglas Souza i Lucas Loh), przy czym Douglas Souza też ma ponoć problemy zdrowotne. Do gładkiego zwycięstwa nad Serbią 3:0 we wczorajszym meczu taka para przyjmujących mistrzom olimpijskim mimo wszystko wystarczyła, na aktualnych mistrzów Europy, występujących w Lille w najsilniejszym składzie okazało się to zdecydowanie za mało.

Warto zwrócić uwagę, że ze wspomnianym Mauricio Borgesem w "6" przed jego kontuzją Brazylijczycy prowadzili z Francją w setach 2:1, więc canarinhos mieli w sumie większe szanse na zwycięstwo niż w dzisiejszym meczu Amerykanie, których Francuzi w dwóch pierwszych setach wręcz zdemolowali. Także na tle Rosji Amerykanie wcale nie wypadli wcale lepiej - oba meczy skończyły się przecież dokładnie takim samym wynikiem 0:3. Brazylijczycy stawiali przynajmniej jakiś opór do I przerwy technicznej w I secie, a Amerykanie postanowili oszczędzać siły podstawowych zawodników na mecz półfinałowy i wystawiając rezerwowy skład pojedynek ze sborną przegrali jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Nie wiem więc właściwie jakiej dobrej rady dotyczącej przygotowania akurat dziś Speraw mógłby udzielić Renananowi Dal Zotto - na razie oba zespołu przegrały z Francją w tym samym stosunku 2:3 (oba 13:15 w tie-breaku), oraz z Rosją 0:3, oba zagrają jutro "tylko" o III miejsce. Która drużyna okaże się w jutrzejszym meczu lepsza to jeszcze zobaczymy, choć i ja daje większe szanse Amerykanom.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: aezakmi »

Noworoczny pisze:Naprawdę Brazylia ma takie małe zaplecze, że tę miernotę muszą powoływać i wystawiać?
Tak mi na myśl przyszło: Zaplecza w większości przypadków - brak. Wylatuje jeden, jak np. Zajcew podasz MŚ 2014 i koniec drużyny. Można powiedzieć, to jest sport siedmiu. To nie piłka nożna, to siatkówka. Nie ma wielu ludzi, do wykonywania najważniejszych zadań na boisku i na najwyższym światowym poziomie. Tylko wąskie grono może poszczycić się wybitnością i super genetyką, reszta to przeciętność lub poniżej przeciętnej, taki to jest sport. Może dlatego, tak ciężko jest dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Bo tylko wybitne jednostki mogą uczestniczyć w wielkim siatkarskim show, reszta, to tylko tło. Sport dla wąskiego grona ludzi m.in. ze względu na wzrost.
A, już w przyszłym roku, w reprezentacji Brazylii: Wallace, Leal i Lucarelli, jasny gwint - co za skrzydła!
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: dyletant »

Leon u nas, Leal w Brazylii, Juantorena we Włoszech, może Camejo w Rosji

Kuba, wszędzie Kuba
tylko żal, że Simon został bezpaństwowcem.

A Loh z Francją akurat grał całkiem dobrze, ale tam dużą robotę Bruno wykonywał.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Noworoczny »

@ Drukjul. To wszystko jest dla mnie jasne, ale mniej więcej to już wiedziałem. Lecz Lucas Loch to, jak (kogo by tu nie wymienić, żeby nikogo nie obrazić) dajmy na to jakiś Sobański. Pomiędzy trzema najlepszymi przyjmującymi Polski a Sobańskim znalazłoby się jeszcze z dziesięciu. Zachwalano tak tutaj ligę brazylijską a tam Loh jest serio piątym przyjmującym?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: ciacho23 »

Ja tylko przypomnę, że ten Loh grał w niedawno przegranym naszym meczu z Brazylią i z tego co pamiętam to przez większość meczu robił z naszymi blokującymi co chciał.
Absolutnie nie znaczy to, że uważam go za dobrego gracza.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: OlaMleko »

Ależ pięknie odśpiewana Marsylianka *_*
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: madlark »

Jest poziom
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: PvK »

Dysponuje ktos dzialajacym streamem?
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Aershis »

Zgodnie z moimi przypuszczeniami, Boyer na tle Rosji wygląda już gorzej niż wczoraj. 1/5 na ten moment.
ostry99
Posty: 281
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: ostry99 »

PvK pisze:Dysponuje ktos dzialajacym streamem?

https://www.lequipe.fr/Volley-ball/Actu ... deo/920748

Komentarz po francusku ale działa bez zarzutu
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Aershis »

Budzą się Francuzi ale to może w tym secie nie wystarczyć na dobrze dysponowanych Rosjan. Libero i rozgrywający Rosjan zdecydowanie odstają od reszty. Jednak czy przy tym poziomie zagrywek libero może być trochę usprawiedliwiony.
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: PvK »

ostry99 pisze:
PvK pisze:Dysponuje ktos dzialajacym streamem?

https://www.lequipe.fr/Volley-ball/Actu ... deo/920748

Komentarz po francusku ale działa bez zarzutu
Swietna jakosc. Dziekuje
ostry99
Posty: 281
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: ostry99 »

Heroiczna pogoń Francji w końcówce 1 seta, zgaszona jednak dzięki opanowaniu i doświadczeniu "killera" Michałjowa. Z nim Rosja jest w stanie to wygrać.
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: dyletant »

Problemy na prawym skrzydle, bo nie tylko Boyer, ale i Ngapeth przytrzymani blokiem
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: aezakmi »

Rosjanie mają przewagę kondycyjną, bo wczoraj w przeciwieństwie do Francuzów, rozegrali spacerek. A trójkolorowi są po wyczerpującym, ciężkim spotkaniu przeciwko USA i przedłużanie tego dzisiejszego meczu nie jest im na rękę. Już mają set w plecy, trudne zadanie ich czeka.
Ostatnio zmieniony 8 lip 2018, o 20:28 przez aezakmi, łącznie zmieniany 1 raz.
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: szatow »

Nie jestem pewien, czy w tych okolicznościach atakowanie przez skrzydłowych to tak dobry pomysł, jak radzi Kadziewicz ;)
Pietroo
Posty: 160
Rejestracja: 16 sie 2016, o 17:48
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Pietroo »

Fajną ekipę stworzyli Rosjanie z tymi dwoma młodymi przyjmującymi, rewelacyjnymi środkowymi i zawsze solidnych Maximem. Jedno pytanie które mi się nasuwa - na imprezę sezonu jakimi są MŚ ma wrócić Grankin bądź Butko? Pankow to jednak nie ten rozmiar kapelusza. Podobnie libero - czy jest to obecnie pierwszy libero reprezentacji Rosji czy ktoś dostał wolne na ligę narodów?
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: dyletant »

Tak jak przypuszczałem, Rosjanie studzą blokiem entuzjazm gospodarzy.
Swędro mówił, że Grankin i Butko wracają, będą w 3 faworytów do tytułu z USA (chyba w tym roku nie odpuszczą) i Włochami.
Ostatnio zmieniony 8 lip 2018, o 20:24 przez dyletant, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Aershis »

Pomijając fakt, że to Kowaliow to Grankin wróci, Butko bez szans :p
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: weary_skier »

Michajłow <3.
Francuzi znowu stłamszeni na początku seta. Żaby zaś nie okazało się, że na pogoń już za późno.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: szatow »

Pietroo pisze:zawsze solidnym Maximem.
Nie wiem czy akurat słowo "solidny" najlepiej oddaje postawę Maxima ;).
Ostatnio zmieniony 8 lip 2018, o 20:26 przez szatow, łącznie zmieniany 1 raz.
Pietroo
Posty: 160
Rejestracja: 16 sie 2016, o 17:48
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Pietroo »

Aershis pisze:Pomijając fakt, że to Kowaliow to Grankin wróci, Butko bez szans :p
Właśnie niego miałem na myśli, nie wiem czemu myślałem o Pankowie ;) Dzięki. Czyli Sborna będzie znów piekielnie mocna.

Niesamowity mają dzisiaj blok Rosjanie.
szatow pisze:
Pietroo pisze:zawsze solidnym Maximem.
No nie jestem pewien czy akurat słowo "solidny" najlepiej oddaje postawę Maxima ;).
Ok, zawsze rewelacyjny ;-)
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Verdungo »

Oprócz bloku mają odejście na zagrywce. Nie ma wstrzymywania ręki. Jak sobie przypomnę nasze baloniki to aż człowiekowi się smutno robi.
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: dyletant »

Jak on to zmieścił? :D
akcja turnieju :)
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: madlark »

Lubię to :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Pietroo
Posty: 160
Rejestracja: 16 sie 2016, o 17:48
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Pietroo »

Zdrowo częstują się zza 9 metra.
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: dyletant »

Szanowni państwo...odstajemy od takiego poziomu
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”