Liga Narodów 2018

Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Aranger »

Rok temu Rosjanie na ME zaorali konkurencję tracąc tylko dwa sety przez cały turniej. Teraz doszedł do tego jeszcze taki potwór na środku jak Muserski. Jak na MŚ wróci Grankin, to będzie zespół praktycznie bez wad, z dwoma siatkarzami najlepszymi na świecie na swoich pozycjach. Może być faktycznie niezła młócka.

Czy Wołkow i Kliuka mają szansę pograć w jakichś większych klubach w najbliższych sezonach ? Bo obaj, a zwłaszcza ten pierwszy wyrastają na naprawdę topowych przyjmujących, a Fakieł Nowy Urengoj to szału nie robi jak na graczy tej klasy...
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Aershis »

Aranger pisze:Rok temu Rosjanie na ME zaorali konkurencję tracąc tylko dwa sety przez cały turniej. Teraz doszedł do tego jeszcze taki potwór na środku jak Muserski. Jak na MŚ wróci Grankin, to będzie zespół praktycznie bez wad, z dwoma siatkarzami najlepszymi na świecie na swoich pozycjach. Może być faktycznie niezła młócka.
Muserski i Maks?
Aranger pisze:Czy Wołkow i Kliuka mają szansę pograć w jakichś większych klubach w najbliższych sezonach ? Bo obaj, a zwłaszcza ten pierwszy wyrastają na naprawdę topowych przyjmujących, a Fakieł Nowy Urengoj to szału nie robi jak na graczy tej klasy...
Oby, Wołkow był, o ile dobrze pamiętam, przymierzany był do tego drugiego Zenitu, i jeżeli jest to prawda, to dla Kliuki został w Rosji już tylko Belgorod, Moskwa i Nowosibirsk - do innych klubów chyba nie ma za bardzo sensu przechodzić.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Aranger »

Aershis pisze:Muserski i Maks?
Tak, ich miałem na myśli. Można się kłócić i szukać argumentów na korzyść na przykład Simona czy Atanasijevicia, ale takie jest moje zdanie.

Wołkow to mi wygląda na idealnego następcę Andersona w Zenicie, na ile Matt przedłużył kontrakt ?
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Aershis »

Anderson przedłużył o rok.
Kto wie, może Ngapeth po dwóch miesiącach wyleci i Wołkow na ratunek :]
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Bartek O »

Aranger pisze:
Aershis pisze:Muserski i Maks?
Tak, ich miałem na myśli. Można się kłócić i szukać argumentów na korzyść na przykład Simona czy Atanasijevicia, ale takie jest moje zdanie.

Wołkow to mi wygląda na idealnego następcę Andersona w Zenicie, na ile Matt przedłużył kontrakt ?
Zgadzam się w 100 %. O ile jeszcze zestawiając Dimę i Simona zdania w kwestii tego, który z nich jest lepszy mogą być podzielone, to już Maksim jest bezsprzecznie najlepszym atakującym na świecie. Rosjanie to w mojej opinii faworyt numer jeden do złotego medalu MŚ.
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: dyletant »

Ja się waham między Maksem a Anderosnem, ale postawię na Rosjanina, z racji tego, że trzyma regularność cały rok na tej pozycji, Anderson jest jednak rzucany z pozycji na pozycje.
Muserski imo jest za mało mobilny i nie ma dobrego nadgarstka żeby być najlepszym na świecie, musi dostać odpowiednią piłkę żeby skończyć, tu Simon jest jednak bardziej uniwersalny.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Bartek O »

dyletant pisze:Ja się waham między Maksem a Anderosnem, ale postawię na Rosjanina, z racji tego, że trzyma regularność cały rok na tej pozycji, Anderson jest jednak rzucany z pozycji na pozycje.
Muserski imo jest za mało mobilny i nie ma dobrego nadgarstka żeby być najlepszym na świecie, musi dostać odpowiednią piłkę żeby skończyć, tu Simon jest jednak bardziej uniwersalny.
Nie bardzo mogę zgodzić się z tym, że Muserski jest za mało mobilny. Wydaje mi się wręcz, że przy swoim wzroście jest zaskakująco mobilny. I z jego nadgarstkiem także nie jest najgorzej. Widziałem kilka meczów w których Dima grał jako atakujący i przyznam szczerze, że byłem pod ogromnym wrażeniem właśnie sprawności rosyjskiego giganta.
Matakujce
Posty: 32
Rejestracja: 23 cze 2014, o 15:30
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Matakujce »

dyletant pisze:Ja się waham między Maksem a Anderosnem, ale postawię na Rosjanina, z racji tego, że trzyma regularność cały rok na tej pozycji, Anderson jest jednak rzucany z pozycji na pozycje.
Muserski imo jest za mało mobilny i nie ma dobrego nadgarstka żeby być najlepszym na świecie, musi dostać odpowiednią piłkę żeby skończyć, tu Simon jest jednak bardziej uniwersalny.
Czyli nie ma się co dziwić Zenitowi tak dobrej gry skoro mają 2 najlepszych atakujących i najlepszego przyjmującego na świecie w wyjściowym składzie.
Fueeego
Posty: 11
Rejestracja: 27 maja 2018, o 21:40
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Fueeego »

Mikhailov, Bruno, Juantorena, Leon, Muserski, Simon, Grebennikov. Dla mnie najlepsza szóstka na świecie. Jakieś inne propozycje? ;p jakiś inny sypak?
Awatar użytkownika
kanonier
Posty: 1034
Rejestracja: 18 lis 2008, o 20:44
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: kanonier »

Fueeego pisze:Mikhailov, Bruno, Juantorena, Leon, Muserski, Simon, Grebennikov. Dla mnie najlepsza szóstka na świecie. Jakieś inne propozycje? ;p jakiś inny sypak?
Jedna zmiana: Lucarelli za Juantorene.
15.03.87 - 7.05.17 30 lat w elicie.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: ursula127 »

Fueeego pisze:Mikhailov, Bruno, Juantorena, Leon, Muserski, Simon, Grebennikov. Dla mnie najlepsza szóstka na świecie. Jakieś inne propozycje? ;p jakiś inny sypak?
To ma być koncert nazwisk czy próba stworzenia drużyny?
Kto będzie przyjmował by atakować mógł ktoś?
Warto zauważyć ,że nawet Grebennikow jest lepszy w obronie niż przyjęciu
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: dyletant »

Pobawiłbym się w to, ale nie w tym temacie
A tak swoją drogą po co przyjmować przy takich skrzydłach, poza tym Juanto i Jenia ogarnęliby i w tym wysoki poziom. Druga sprawa, mało który zespół był by w stanie postraszyć ich zagrywką, jak się skupi w jednym zespole jednych z najlepiej zagrywających zawodników na świecie
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Pidgey
Posty: 147
Rejestracja: 10 maja 2018, o 13:04
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Pidgey »

Moja szóstka: Toniutti-Mikhaylov-Muserskiy-Simon-Leon-Ngapeth-Grebennikov L

"Ławka": Christenson, Sokołov, Lisinac, Lucas, Juantorena, Leal, Zatorski L.
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: timshel »

Być może była o tym mowa, ale mnie ta informacja ominęła, więc zapytuję. Jak to jest z punktami rankingowymi za LN? Obecne rankingi CEV i FIVB ich nie uwzględniają. Wiszą ciągle punkty za ubiegłoroczną LŚ.
Learn to love the process.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: drukjul »

timshel pisze:Być może była o tym mowa, ale mnie ta informacja ominęła, więc zapytuję. Jak to jest z punktami rankingowymi za LN? Obecne rankingi CEV i FIVB ich nie uwzględniają. Wiszą ciągle punkty za ubiegłoroczną LŚ.
FIVB uznała że LN to impreza komercyjna i punkty rankingowe od tego roku nie będą już za nią przyznawane.
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: timshel »

drukjul pisze:FIVB uznała że LN to impreza komercyjna i punkty rankingowe od tego roku nie będą już za nią przyznawane.
A z tymi za ubiegłoroczną LŚ co w takim razie? Przecież wiecznie chyba wisieć nie będą ;)
Learn to love the process.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: drukjul »

timshel pisze:
drukjul pisze:FIVB uznała że LN to impreza komercyjna i punkty rankingowe od tego roku nie będą już za nią przyznawane.
A z tymi za ubiegłoroczną LŚ co w takim razie? Przecież wiecznie chyba wisieć nie będą ;)
Nie wiem, ale podejrzewam, że ostanie z LŚ 2016/2017 wygasną normalnie za dwa lata. Anulować wszystkie za jednym zamachem prawdopodobnie nie za bardzo mogą, bo to w zbyt dużym stopniu i za szybko zmieniłoby aktualny ranking.
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: timshel »

Ok, dzięki za odpowiedź.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
martin123154
Posty: 337
Rejestracja: 21 wrz 2014, o 16:41
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: martin123154 »

W tym sezonie w pierwszej kolejnosci liczy sie liczba zwyciestw czy punkty? Bo wikipedia polska inaczej podaje od angielskiej

Edit: w zły temat wszedłem a chyba nie można usuwać, prosze wybaczyć :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”