Mistrzostwa Świata 2018

Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Marcy$ »

Mastrangelo pisze:
Jasne, to najlepsze i najłatwiejsze rozwiązanie :)

Z Francją według mnie nie powinniśmy się bać przeciwnika, bo ich gra faluje mocniej od naszej i nie wydaje mi się, żeby Francuzi po ciężkim meczu z Serbią, byli nas w stanie odprawić 3-0 albo 3-1.

Najbardziej obawiam się meczu z Serbią, która nam nie leży, a wczoraj pokazała kawał dobrej siatkówki, zostawiła serce i wróciła w tiebreaku z zaświatów w meczu z Rosją. Najlepiej jakby ten mecz już nie musiał decydować o naszej dalszej grze ;)

Zakładam, że Argentyny nie zlekceważymy i wygramy ten mecz maksymalnie 3-1, gdyż póki co ta reprezentacja prezentuje się tutaj słabo i do tej pory nie przypomina Argentyny, która kilka lat temu potrafiła namieszać. Z tego co widzę wygraliśmy z nimi ostatnie 16 spotkań (nie wiem, czy nie więcej, bo widzę mecze jedynie do 2010 wstecz), w tym zaledwie 3 z nich rozstrzygały się po tiebreaku.
Iran też nam nie leży. Bułgaria też. Bułgarzy u siebie tacy jak wczoraj wcale nie są mniej groźni jak Serbowie.

Jestem realistycznym optymistą :P
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drukjul »

Mastrangelo pisze:
W sumie jest w tym trochę racji, zapomniałem, że z Włochami mogli nawet prowadzić 2-1 w setach podobno (nie widziałem meczu, ale słyszałem o jakiejś dyskusyjnej decyzji sędziowskiej przy stanie 1-1 w setach), a wygranej ze Słowenią lekceważyć nie można. Więc albo bardzo falują albo nie potrafią grać z pozycji faworyta, a w roli underdoga spisują się dobrze.

Wczoraj wystarczyły im 2 sety, więc możliwe, że po wyjściu na 2-1 w setach (choć 32-30 w tym secie według mnie świadczy o ich słabości) mogli po prostu set czwarty i piąty potraktować treningowo (nie wiem, czy były rotacje, czy jednak mecz kończyła i przegrała pierwsza szóstka).

statystyki tego meczu -> http://dal15al25.gazzetta.it/files/2018 ... -42-39.jpg

Jak widać, teoretycznie kończyli mecz swoją pierwszą szóstką, ale po III setach wyraźnie stracili koncentracje, oraz w przeciwieństwie do Japończyków, także i serce do gry.

Choć w tym momencie dla zespołu "albiceleste" same punkty nie mają już żadnego znaczenie, bo na awans do III rundy nie mają szans nawet teoretycznych. To co im pozostało, to godne pożegnanie się z turniejem i zostawienie sobie i kibicom możliwie dobrych wspomnień. Nie inaczej było cztery lata temu podczas MŚ w Polsce, gdzie sprawili spektakularną sensację, kiedy w swoim ostatnim meczu grupowym II rundy zupełnie nieoczekiwanie pokonali witających się już z gąską Amerykanów, pozbawiając Jankesów marzeń o III rundzie, oraz nadziei na znalezienie się w sferze medalowej. Brak presji wyników i spoglądania w tabelę, to przed II rundą całkiem duży handicap zespołu Julio Velasco, dla którego również będzie to pożegnanie z pracą z reprezentacją Argentyny i który na pewno bardzo życzyłby sobie tego, żeby to zakończenie wypadło możliwie okazale.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: jaet »

Marcy$ pisze:Iran też nam nie leży. Bułgaria też. Bułgarzy u siebie tacy jak wczoraj wcale nie są mniej groźni jak Serbowie.

Jestem realistycznym optymistą :P
Optymistami być powinniśmy, bo po tym co siatkarze pokazali do tej pory widać, że są do imprezy dobrze przygotowani, a I runda dała konkretny punktowy handicap. Nie żartujmy jednak porównując potencjał Bułgarów (nawet z wczoraj), do Serbów.
Całkim inna półka na każdej pozycji, a jedyne podobnieństwo było takie, że Bułgarzy nie mając nic do stracenia kopali na zagrywce jak wariaci.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: weary_skier »

Czy to prawda, że zaś zmieniły się zasady i z drugich miejsc wychodzą dwie bezwględnie najlepsze druzyny a nie po jednej najlepszej drużynie z grup włoskich i bułgarskich?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Mastrangelo
Posty: 64
Rejestracja: 19 wrz 2018, o 10:11
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Mastrangelo »

drukjul pisze:

statystyki tego meczu -> http://dal15al25.gazzetta.it/files/2018 ... -42-39.jpg

Jak widać, teoretycznie kończyli mecz swoją pierwszą szóstką, ale po III setach wyraźnie stracili koncentracje, oraz w przeciwieństwie do Japończyków, także i serce do gry.

Choć w tym momencie dla zespołu "albiceleste" same punkty nie mają już żadnego znaczenie, bo na awans do III rundy nie mają szans nawet teoretycznych. To co im pozostało, to godne pożegnanie się z turniejem i zostawienie sobie i kibicom możliwie dobrych wspomnień. Nie inaczej było cztery lata temu podczas MŚ w Polsce, gdzie sprawili spektakularną sensację, kiedy w swoim ostatnim meczu grupowym II rundy zupełnie nieoczekiwanie pokonali witających się już z gąską Amerykanów, pozbawiając Jankesów marzeń o III rundzie, oraz nadziei na znalezienie się w sferze medalowej. Brak presji wyników i spoglądania w tabelę, to przed II rundą całkiem duży handicap zespołu Julio Velasco, dla którego również będzie to pożegnanie z pracą z reprezentacją Argentyny i który na pewno bardzo życzyłby sobie tego, żeby to zakończenie wypadło możliwie okazale.
Faktycznie widać, że Argentyna mocno spuściła w ostatnich 2 setach, jeśli chodzi o skuteczność ataku, a przede wszystkim na przyjęciu.

Jednak 30/36 Conte to jest poziom kosmiczny.

Pamiętam ten mecz, jak cieszyliśmy się wtedy, że USA odpada po nieoczekiwanej porażce z o nic niegrającą Argentyną. Tam był jakiś kluczowy moment w tiebreaku, że Jankesi nie mogli wziąć challenge`u - tak coś mi się kojarzy.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Noworoczny »

drukjul pisze:. Brak presji wyników i spoglądania w tabelę, to przed II rundą całkiem duży handicap zespołu Julio Velasco, dla którego również będzie to pożegnanie z pracą z reprezentacją Argentyny i który na pewno bardzo życzyłby sobie tego, żeby to zakończenie wypadło możliwie okazale.
Niech okazałe wygrywa z Serbią i Francją. Ma ktoś do niego kontakt, żeby mu to powiedzieć?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Marcy$ »

jaet pisze: Optymistami być powinniśmy, bo po tym co siatkarze pokazali do tej pory widać, że są do imprezy dobrze przygotowani, a I runda dała konkretny punktowy handicap. Nie żartujmy jednak porównując potencjał Bułgarów (nawet z wczoraj), do Serbów.
Całkim inna półka na każdej pozycji, a jedyne podobnieństwo było takie, że Bułgarzy nie mając nic do stracenia kopali na zagrywce jak wariaci.
Potencjał potencjałem ale każdy mecz inny. Bułgarom może już żaden mecz nie wyjść i będziemy mówić "No tak tego się spodziewaliśmy".. ale równie dobrze publiczność ich pociągnie i będą groźni dla każdego.
weary_skier pisze:Czy to prawda, że zaś zmieniły się zasady i z drugich miejsc wychodzą dwie bezwględnie najlepsze druzyny a nie po jednej najlepszej drużynie z grup włoskich i bułgarskich?
Tak zmienili. Wczoraj chlopaków z prawdy siatki poprawiałem to wspomnieli że właśnie są zmienione znów zasady.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: mewa »

weary_skier pisze:Czy to prawda, że zaś zmieniły się zasady i z drugich miejsc wychodzą dwie bezwględnie najlepsze druzyny a nie po jednej najlepszej drużynie z grup włoskich i bułgarskich?
Wg mnie się nie zmieniły, a od początku takie były. Pomysł z jedną z Bułgarii i jedną z Włoch to moim zdaniem nadinterpretacja dziennikarzy, którzy taki zapis (podobny jest przy rozdziale do grup III rundy) przełożyli sobie na II rundę.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Szary Wilk »

Dlaczego w ogóle Cavanna gra kosztem de Cecco? Przecież ten drugi to klasa światowa, ten pierwszy tylko solidny sypacz. Chociaż podoba mi się jego gra, chętnie w PlusLidze bym go zobaczył.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drukjul »

mewa pisze:
weary_skier pisze:Czy to prawda, że zaś zmieniły się zasady i z drugich miejsc wychodzą dwie bezwględnie najlepsze druzyny a nie po jednej najlepszej drużynie z grup włoskich i bułgarskich?
Wg mnie się nie zmieniły, a od początku takie były. Pomysł z jedną z Bułgarii i jedną z Włoch to moim zdaniem nadinterpretacja dziennikarzy, którzy taki zapis (podobny jest przy rozdziale do grup III rundy) przełożyli sobie na II rundę.
W tym wypadku nasi dziennikarze, którzy skarżą się na manipulacje przy regulaminie mistrzostw w trakcie imprezy mają jednak rację. Przepis, że do III rundy z drugiego miejsca wejdą dwie najlepsze drużyny z czterech grup, a nie druga najlepsza z dwóch grup włoskich i najlepsza z dwóch grup bułgarskich został zmieniony przez FIVB okólnikiem, który został rozesłany wczoraj wieczorem - Pasini dziś wkleił to zawiadomienie na swoim blogu z komentarzem, że też nie wie właściwie po co te przepisy zmieniono, ale uważa że zmiana reguł w trakcie zawodów to skandal http://dal15al25.gazzetta.it/files/2018 ... -04-48.jpg

Wcześniej nie tylko w samych cytowanych regulaminach, ale też na tablicach ilustracyjnych, które wisiały między innymi na stronie włoskiej federacji - czyli współorganizatora imprezy, było wyraźnie zaznaczone, że do III rundy wchodzą nie dwie najlepsze drużyny z drugiego miejsca ze wszystkich czterech grup, tylko druga najlepsza z dwóch grup włoskich i najlepsza z dwóch grup bułgarskich.

Obrazek
"Le quattro vincitrici delle pool della seconda fase accederanno alla terza fase, insieme alla migliore delle seconde dei raggruppamenti italiani, ed alla migliore delle seconde dei raggruppamenti bulgari."
Szary Wilk pisze:Dlaczego w ogóle Cavanna gra kosztem de Cecco? Przecież ten drugi to klasa światowa, ten pierwszy tylko solidny sypacz. Chociaż podoba mi się jego gra, chętnie w PlusLidze bym go zobaczył.
Luciano De Cecco zdaje się ma jakieś zawirowania w życiu osobistym i zwyczajnie na tym turnieju nie jest w dobrej formie. Już wcześniej poprosił zresztą Julio Velasco, aby go zwolnił z występów w Lidze Narodów i Velasco na to przystał.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Chal »

Ktoś jest w stanie z całą stanowczością stwierdzić, że cały dotychczasowy dorobek liczy się również w małej tabelce, która zadecyduje o awansie drużyn z drugich miejsc? Flashscore oczywiście żadną wyrocznią nie jest, ale jednak ich tabelka składająca się z samych zer nieco mnie zaniepokoiła...
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drukjul »

Chal pisze:Ktoś jest w stanie z całą stanowczością stwierdzić, że cały dotychczasowy dorobek liczy się również w małej tabelce, która zadecyduje o awansie drużyn z drugich miejsc? .
Pkt. 4 wklejonego przez Pasiniego okólniku FIVB z wczoraj -> http://dal15al25.gazzetta.it/files/2018 ... -04-48.jpg
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Noworoczny »

A teraz zastanówcie się, robaczki, kto jest beneficjantem tej geograficznej zmiany.

Dziękuję.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: jaet »

Noworoczny pisze:A teraz zastanówcie się, robaczki, kto jest beneficjantem tej geograficznej zmiany.

Dziękuję.
Nie kto jest, a kto być nim może. Serbia i Bułgaria rzecz jasna.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Noworoczny »

Żartujesz, prawda?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drukjul »

jaet pisze:
Noworoczny pisze:A teraz zastanówcie się, robaczki, kto jest beneficjantem tej geograficznej zmiany.

Dziękuję.
Nie kto jest, a kto być nim może. Serbia i Bułgaria rzecz jasna.
Noworoczny pisze:Żartujesz, prawda?
Kolega @jaet częściowo racje ma. Też się zastanawiałem "cui bono?" i doszedłem do wniosku, że tak naprawdę to największymi beneficjentami mogą być te drużyny, które w grupie H zajmą II miejsce, czyli my, Serbia (jednak!), lub Francja. ;)

Popatrzcie na kalendarz - USA z Iranem grają ostatni mecz w grupie G dopiero w niedzielę, więc jeżeli Jankesi będą mieć do tego czasu 20 pkt za zwycięstwa nad Kanadą i Bułgarią, to przeciwko Iranowi po dwóch wygranych setach mogą już spokojnie wypuścić rezerwowych, bo i tak z 21 pkt i jedną porażką będą mieć zagwarantowany awans z I miejsca w tej grupie. Więc wchodzą na boisko amerykańscy rezerwowi - Ben Patch, czy Jake Langlois, Iran wygrywa trzy następne partie i kończy drugą rundę z jedną porażką i załóżmy że z 20 pkt. Są bardzo małe szanse, żeby druga drużyna naszej grupy H miała lepszy bilans niż ta jedna porażka i 20 pkt - Serbowie musieliby wygrać w takim wypadku wszystkie mecze w grupie za trzy punkty, a my dwa mecze za trzy punkty z Francją i Argentyną.

Natomiast w grupach włoskich sytuacja jest prosta i beneficjentów tej zmiany specjalnie nie widać. Rosjanie przede wszystkim to muszą wygrać z Włochami, aby tym w ogóle chciało się chcieć w ostatnim meczu z Holandią. Jeżeli sborna wygra wszystkie mecze w grupie E i zgromadzi 18-19 punktów to ma raczej awans do III rundy w kieszeni. Natomiast samo zwycięstwo nad Holandią i Finlandią Rosjanom nic jeszcze nie da, bo Włosi zawsze mogą wtedy w ostatnim meczu grupy E podłożyć się Holendrom i właśnie ich przepuścić do III rundy.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Noworoczny »

O!
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: jaet »

Serbia ze względów opisanych przez kolegę drukjula, to też się tyczy przy okazji nas i Francji, ale nie ze względu na nas i Francuzów to zrobiono.
A Bułgaria? Tylko dzięki tej zmianie ich dalsza gra wiąże się z jakąś nadzieją. A to przecież gospodarz...
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Franko
Posty: 251
Rejestracja: 21 kwie 2018, o 11:11
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Franko »

A ja uwazam ze bardzo dobrze zrobili, co za roznica gdzie kto gra i dlaczego np druga druzyna z 2 msc mialaby odpasc a trzecia wejsc
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Adik_wwy »

O czym wogole jest ta dyskusja? Trzeba wyjść na parkiet ograć Argentyne Francję i Serbię i tyle. Z tego co oglądam jesteśmy w dobrej formie więc skąd te kompleksy przed Serbami np? Bo ograli cienkich jak barszcz w tym turnieju Rosjan i to ledwo ledwo? Przecież u nich wystarczy pocelowac parę razy flotem Ivovicia dac kilka czap Kovaceviciowi i im się odechce grać bo to takie charaktery. A na zamiennika jest Katic...moim zdaniem mamy szerszy i lepszy skład więc spokojnie możemy ich ograć nawet do zera. Z Francuzami może być ciężej pomimo że forma też nie zachwycają ale też są spokojnie do ogarnia. Mało tego nie widzę na tym turnieju zespołu którego nie wiadomo jak musielibyśmy się obawiać i dla mnie walka o obronę tytułu jest jak najbardziej realna. Sam jestem zaskoczony tym jak dobrze gramy A jak przeciętnie prezentują się inni. U nas MŚ pod względem sportowym stały na niebotycznym poziomie w porównaniu do obecnych. A tak na marginesie to czego się obawiałem czyli rozegranie mamy w tym turnieju fantastyczne. Drzyzga jak dla mnie póki co to najlepszy sypacz tej imprezy i mam nadzieję że pójdzie droga Zagumnwgo który na dobra sprawę też zaczął grać na poziomie przed 30
Awatar użytkownika
plecotus
Posty: 926
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:18
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: plecotus »

Noworoczny pisze:A teraz zastanówcie się, robaczki, kto jest beneficjantem tej geograficznej zmiany.

Dziękuję.
O ile cię znam - to pewnie Skra
8
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Marcy$ »

plecotus pisze:
Noworoczny pisze:A teraz zastanówcie się, robaczki, kto jest beneficjantem tej geograficznej zmiany.

Dziękuję.
O ile cię znam - to pewnie Skra
HA HA HA
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Noworoczny »

(-;
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: drukjul »

Adik_wwy pisze:O czym wogole jest ta dyskusja? Trzeba wyjść na parkiet ograć Argentyne Francję i Serbię i tyle. Z tego co oglądam jesteśmy w dobrej formie więc skąd te kompleksy przed Serbami np? Bo ograli cienkich jak barszcz w tym turnieju Rosjan i to ledwo ledwo?
Jak to ktoś kiedyś zauważył "Rosja nigdy nie jest ani tak silna, ani tak słaba na jaką wygląda". ;) Tak się składa, że ci lekceważeni przez Ciebie Serbowie urwali też punkt Amerykanom i rywalizacja w grupie C, która przed MŚ jeżeli chodzi o I fazę można było śmiało nazywać grupą śmierci, to dla tych trzech zespołów jeżeli chodzi o bezpośrednie pojedynki i jakość sportową była to zupełnie inna skala wyzwań, niż taka Bułgaria, gdzie pod nieobecność Sokołowa ich drugi potencjalnie najlepszy zawodnik w meczu z nami od początku spotkania ledwo, ledwo skakał, a po dwóch rozegranych setach w III partii musiał opuścić boisko. Cieszmy się więc z tego, że w I fazie pokonaliśmy nie tracąc punktów Iran, że pokonaliśmy Bułgarię, ale ani jeden, ani drugi zespół nie zalicza się do 7 "grandów" MŚ i murowanych kandydatów do gry III rundzie jak ich przedstawił jeszcze przed MŚ choćby Julio Velasco (USA, Brazylia, Rosja, Włochy, Francja, Polska, Serbia). Latający Holendrzy z grupy B sprawili, że w naszej grupie H we Warnie, która w drugiej rundzie miała być dla nas grupą względnie łatwą znalazło się aż trzech faworytów imprezy, plus najbardziej nieprzewidywalny zespół z IV miejsca Argentyna, więc lepiej zejść na ziemię i z góry nastawić na to, że teraz w grupie H już żaden mecz łatwy nie będzie. Na razie w I rundzie mieliśmy dosyć przyjemny spacerek, więc wartości sportowej i potencjału naszej drużyny tak naprawdę ciągle jeszcze nie znamy, natomiast wiemy jedno, że teraz zaczną się już prawdziwe schody.
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Adik_wwy »

drukjul pisze:
Adik_wwy pisze:O czym wogole jest ta dyskusja? Trzeba wyjść na parkiet ograć Argentyne Francję i Serbię i tyle. Z tego co oglądam jesteśmy w dobrej formie więc skąd te kompleksy przed Serbami np? Bo ograli cienkich jak barszcz w tym turnieju Rosjan i to ledwo ledwo?
Jak to ktoś kiedyś zauważył "Rosja nigdy nie jest ani tak silna, ani tak słaba na jaką wygląda". ;) Tak się składa, że ci lekceważeni przez Ciebie Serbowie urwali też punkt Amerykanom i rywalizacja w grupie C, która przed MŚ jeżeli chodzi o I fazę można było śmiało nazywać grupą śmierci, to dla tych trzech zespołów jeżeli chodzi o bezpośrednie pojedynki i jakość sportową była to zupełnie inna skala wyzwań, niż taka Bułgaria, gdzie pod nieobecność Sokołowa ich drugi potencjalnie najlepszy zawodnik w meczu z nami od początku spotkania ledwo, ledwo skakał, a po dwóch rozegranych setach w III partii musiał opuścić boisko. Cieszmy się więc z tego, że w I fazie pokonaliśmy nie tracąc punktów Iran, że pokonaliśmy Bułgarię, ale ani jeden, ani drugi zespół nie zalicza się do 7 "grandów" MŚ i murowanych kandydatów do gry III rundzie jak ich przedstawił jeszcze przed MŚ choćby Julio Velasco (USA, Brazylia, Rosja, Włochy, Francja, Polska, Serbia). Latający Holendrzy z grupy B sprawili, że w naszej grupie H we Warnie, która w drugiej rundzie miała być dla nas grupą względnie łatwą znalazło się aż trzech faworytów imprezy, plus najbardziej nieprzewidywalny zespół z IV miejsca Argentyna, więc lepiej zejść na ziemię i z góry nastawić na to, że teraz w grupie H już żaden mecz łatwy nie będzie. Na razie w I rundzie mieliśmy dosyć przyjemny spacerek, więc wartości sportowej i potencjału naszej drużyny tak naprawdę ciągle jeszcze nie znamy, natomiast wiemy jedno, że teraz zaczną się już prawdziwe schody.
A ja Ci mówię że ogramy i Argentynczykow i Francuzów i Serbów i tyle w temacie. Jeszcze najciezszy mecz to wbrew pozorom może być z Argentynczykami. Francja i Serbia to zespoły słabsze od nas i taka gra jak z Iranem i Bułgaria spokojnie wystarczy. Parę flotow Nowakowskiego w Ivovicia i chłop będzie ugotowany podobnie Atanasijevic po paru czapkach od Kochana. Zresztą Atanasijevic to taki zawodnik który gra dobrze jak drużyna gra dobrze jak grają słabo to się dostosowuje do poziomu. Francja to Ngapeth i długo nic solidni zawodnicy żadne światowe gwiazdy no może poza Grebenikovem i Toniuttim jeszcze. Reszta to sredniactwo typu Rossardy Boyery czy inne Le Gofy
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2018, o 13:33 przez Adik_wwy, łącznie zmieniany 1 raz.
Mastrangelo
Posty: 64
Rejestracja: 19 wrz 2018, o 10:11
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Mastrangelo »

Na przedsmak emocji polecam przeczytać wywiad na sportowych faktach z Heynenem.

Widać wyraźnie, że tonuje nastroje, uważa, że gramy ponad poziom, ale też i trochę się zabezpiecza, że na wynik to potrzeba około 3 lat.

Nie wiem, czy to też zdjęcie presji z drużyny, czy bardziej chronienie siebie albo po prostu przekonanie dziennikarzy i kibiców, żeby nie przeginali, nie wymagali za dużo.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: grzegorzg »

Jak najbardziej zgadzam się z Drukjulem. Dla mnie niepewnosci w grze naszego zespołu jest wystarczajaco duzo, aby patrzec jednak z obawami na zbliżajace sie mecze, w zasadzie wszystkie.. Oczywiscie, jest sporo plusów, ale te plusy istniały na takim a nie innym tle.
Mastrangelo pisze:Widać wyraźnie, że tonuje nastroje(Heynen, przyp. mój), uważa, że gramy ponad poziom, ale też i trochę się zabezpiecza, że na wynik to potrzeba około 3 lat.
Nie mogę strawic tego człowieka. Jak uważa, ze pokonanie Bułgarii bez Sokołowa jest gra ponad poziom, to ja jestem piekny i młody i znowu wsadzam gwozdzie...
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Aranger »

A ja myślę, że niekoniecznie rzeczywistoście tak uważa. Wszak nie jest mu to potrzebne do tego, by tak powiedzieć.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: grzegorzg »

Zaiste, wiedza nie jest potrzebna do tego, aby mówic...

Myslę, że chocby Julio Velasco wystarczajaco jasno postawił sprawę, aby nie miec żadnych wątpliwości. Natomiast intencje Heynena, o ile rzeczywiście takie są, są dla mnie niezrozumiałe.

A tak całkiem przy okazji - spija śmietanke z pracy plusligowych trenerów, stawiajac jednoczesnie ich do konta.... :D


PS Boże, zmiłuj się nade mną i nad moją pisownią :] Coś mi tu ciągle śmierdziało jak to czytałem. Po dwóch godfzinach sie kapnałem... :]
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2018, o 16:49 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcinho
Posty: 128
Rejestracja: 9 wrz 2018, o 21:02
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2018

Post autor: Marcinho »

Indywidualne rankingi po I fazie mistrzostw:

Najlepiej punktujący:

ataki, bloki,zagrywki, razem pkt
1. Wallace De Souza (Brazylia) 81 - 4 - 2 - 87
2. 2. Chuan Jiang (Chiny) 73 - 7 - 7 - 87
3. 3. Miguel David Gutierrez Suarez (Kuba) 80 - 4 - 2 - 86

Kubiak na 20

Najlepiej atakujący:

ataki, błędy,plasy,łączna liczba atak,skuteczność w ataku

1. Iwan Zajcew (Włochy) 64 - 8 - 30 -102 - 62,75%
2. Lincoln Alexander Williams (Australia) 62 - 14 - 28 - 104 - 59,62%
3. Jegor Kliuka (Rosja) 40 - 6 - 23 - 69 - 57,97%

Szalpuk na 18

Najlepiej blokujący:

bloki, błędy w bloku,ilość prób, śr bloków na set

1. Simon Van De Voorde (Belgia) 21 - 4 - 45 - 1,11
2. Roamy Raul Alonso Arce (Kuba) 14 - 14 - 42 - 0,74
3. Simone Anzani (Włochy) 12 - 6 - 46 - 0,71

Kubiak 13

Najlepiej zagrywający:

liczba asów, liczba błedów na zagr ,łaczna liczba prób ,średnia na set

1. Iwan Zajcew (Włochy) 12 - 20 - 68 - 0,71
2. Taylor Sander (USA) 12 - 23 - 85 - 0,60
3. Miguel Angel Lopez Castro (Kuba) 11 - 13 - 65 - 0,57

Kubiak na 15

Najlepiej rozgrywający:

liczba rozegranych setów ,ilość błędów ,ilość prób ,śr. na set

1. Harrison Peacock (Australia) 237 - 2 - 369 - 11,85
2. Micah Christenson (USA) 211 - 5 - 343 - 10,55
3. Nikola Jovović (Serbia) 188 - 4 - 354 - 8,94

Drzyzga na 27

Najlepiej broniący:

liczba obron ,ilość błędów,liczba prób, śr.obron na set

1. Steven Marshall (Kanada) 45 - 12 - 66 - 2,50
2. Jani Kovacić (Słowenia) 43 - 13 - 78 - 1,95
3. Erik Shoji (USA) 38 - 1 - 52 - 1,90

Zatorski 11

Najlepiej przyjmujący:

liczba poz przyjęć,ilość błędów,liczba prób,wydajność w przyjęciu

1. Taylor Sander (USA) 44 - 2 - 99 - 42,42%
2. Erik Shoji (USA) 35 - 4 - 76 - 40,79%
3. Klemen Cebulj (Słowenia) 60 - 5 - 139 - 39,57%

Zatorski piaty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”