ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

dyletant pisze:To nadal nie zaprzecza temu co napisałem.
Moze i nie zaprzecza formalnie, ale niesie za sobą fałszywą treśc...
dyletant
Posty: 5082
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: dyletant »

grzegorzg pisze:
dyletant pisze:To nadal nie zaprzecza temu co napisałem.
Moze i nie zaprzecza formalnie, ale niesie za sobą fałszywą treśc...
Raczej błędną interpretację współrozmówcy.

Dyskusja wzięła się od twierdzenia, że jest/nie ma bezspośredniego związku między osobą trenera, wyborem środowiska a indywidualnym rozwojem zawodnika
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

dyletant pisze:Raczej błędną interpretację współrozmówcy.
Ok, jesli tak to interpretujesz, chcociaz trudno mi sie z tym zgodzic, nawet jesli rozumiem co masz na mysli.... :D ;)

A na drugie pytanie nie ma prostej odpowiedzi.
Ger@rd
Posty: 72
Rejestracja: 16 gru 2018, o 13:14
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: Ger@rd »

dyletant pisze: Co do ZAKsy, bo to przy niej jesteśmy, ciekawi mnie czy Smith będzie w stanie zastąpić Bieńka w bloku. Niby wczoraj miał 7 z Bydgoszczą, ale to raczej pojedyncze i stosunkowo rzadkie tak dobre występy Amerykanina w tym elemencie. Bieniek natomiast po MŚ bardzo mocno to poprawił i wydawał się regularniejszy
Ja tam się cieszę, bo w tym sezonie DS jest na poziomie Bieńka jeśli chodzi o zagrywkę i blok, a lekko gorszy jedynie w ataku. Podejrzewam, że przy Toniuttim i skuteczność ataku pójdzie w górę. Martwią tylko jego 33 lata, bo w tym wieku łatwiej o regres formy niż o poprawę. No i szkoda też tego jednego miejsca dla obcokrajowca, ale coż zrobić... Bieniu też musi zarobić.
Miszczu-xdd
Posty: 548
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: Miszczu-xdd »

Ger@rd pisze:
dyletant pisze: Martwią tylko jego 33 lata,
34*
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: Szampon093 »

Powiedzcie mi prosze. Kto w koncu zostaje? Jerzy Mielewski napisal o tym, ze zostaje 1 przyjmujacy. Deero czy Sliwka? Kto gdzie?
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: Bartek O »

Szampon093 pisze:Powiedzcie mi prosze. Kto w koncu zostaje? Jerzy Mielewski napisal o tym, ze zostaje 1 przyjmujacy. Deero czy Sliwka? Kto gdzie?
Belg na pewno nigdzie się nie ruszy. Nie po to kilka tygodni temu informowano o przedłużeniu kontraktu z Deroo, żeby teraz gdziekolwiek go puszczać ;-).
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: barti522 »

Szampon093 pisze:Powiedzcie mi prosze. Kto w koncu zostaje? Jerzy Mielewski napisal o tym, ze zostaje 1 przyjmujacy. Deero czy Sliwka? Kto gdzie?
Informował o tym , że zostaje 1 z 4 przyjmujących przebywających wtedy na boisku, a byli to: Śliwka, Szymura, Żaliński, Fornal i tym 1 przyjmującym, który zostaje jest Śliwka natomiast Deroo przedłużył kontrakt już wcześniej i również zostaje w Zaksie. Wraca z kolei Semeniuk w miejsce Szymury, który idzie do Katowic. Fornal przyklepany w Jastrzębiu, Żaliński w Olsztynie.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1796
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: hardy »

JW zainteresowane Gladyrem, szkoda że nie ZAKSA.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: Lucarelli »

hardy pisze:JW zainteresowane Gladyrem, szkoda że nie ZAKSA.
Mam o to duże pretensje do prezesa, Jurek jest lepszy od Smitha, ale jak widać pewnego rodzaju malostkowość nie minęła wraz z upływem czasu.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: Szampon093 »

Lucarelli pisze:
hardy pisze:JW zainteresowane Gladyrem, szkoda że nie ZAKSA.
Mam o to duże pretensje do prezesa, Jurek jest lepszy od Smitha, ale jak widać pewnego rodzaju malostkowość nie minęła wraz z upływem czasu.
Oj klocilbym sie czy lepszy. Dwaj gracze na wysokim poziomie.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1796
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: hardy »

Na wysokim poziomie i w dodatku "swój".
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: Aranger »

barti522 pisze:Fornal przyklepany w Jastrzębiu
Przyznam, że nie rozumiem. Jeśli to transfer na trzeciego przyjmującego, to z perspektywy zawodnika, jeśli do pierwszej szóstki/walki o nią z Frommem, to z perspektywy klubu, zwłaszcza wobec szumnych zapowiedzi.

Edit: w sumie OT, nawet nie zauważyłem, że piszę w wątku o Zaksie a nie o plotkach transferowych. :D Ktoś z modów może przenieść ten post tam.
Ejpok
Posty: 628
Rejestracja: 20 cze 2010, o 17:15
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: Ejpok »

Witam,
hardy pisze:JW zainteresowane Gladyrem, szkoda że nie ZAKSA.
Niestety Jurek nie pasuje do obecnej ZAKSY. Obecnie jest 4 graczem Serie A pod względem liczby asów... Jak ktoś ma Zagrywkę to nie jest to graczem pasującym do Zaksy... :)
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: Kiepski »

Ejpok pisze:Witam,
hardy pisze:JW zainteresowane Gladyrem, szkoda że nie ZAKSA.
Niestety Jurek nie pasuje do obecnej ZAKSY. Obecnie jest 4 graczem Serie A pod względem liczby asów... Jak ktoś ma Zagrywkę to nie jest to graczem pasującym do Zaksy... :)
Nie pasuje tu Gardini i jest głównym hamulcowym. Mimo że doceniam Smitha, to dziwię się Zaksie że skoro biorą obcokrajowca to że Jurka nie wzięli. Ale chyba kończą się pewne klimaty w naszej lidze. Zastanawia mnie tylko, jak będzie w Jastrzębiu i czy jako Polak? Może Jastrzębie ma w planach pokryć licencję?
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Wychodzi na to, że serio chcą grać Fornalem w pierwszym składzie, co powoduje, że sie mieszczą.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: barti522 »

Też mi się wydaje , że zagrają skrzydłami Konarski - Lyneel - Fornal , do tego Kampa , Gladyr , Hain , Popiwczak i mają 3 obcokrajowców w 1 składzie razem z Gladyrem.
bono
Posty: 3481
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: bono »

Naprawdę będę bardziej szczęśliwy z odejścia Gardiniego niż z ewentualnego MP.
Zaksa przy tym gościu jest jedną z najsłabiej zagrywających drużyn w +L.Bieniek też więcej flotuje niż bombarduje.
Nie zdziwie się jak amerykanin też przejdzie na flota.

Ta filozofia małych błędów na zagrywce i czekania co zrobi rywal była dotychczas skuteczna ale w walce z najsilniejszymi kompletnie się nie sprawdza.Więc jak Gardini chce zdobyć MP to flotami tego nie zrobi.

Fonteles, Rouzier, Gładyr, Ruciak - to była fajna ekipa - brakuje odpowiedników jeżeli chodzi o zagrywkę lub są ale mają zakaz.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1796
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: hardy »

Amerykanin nie przejdzie na flota bo nie będzie go trenował Gardini.
Mam taką nadzieję.
Ejpok
Posty: 628
Rejestracja: 20 cze 2010, o 17:15
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: Ejpok »

Witam

https://kk24.pl/tomasz-d-opuscil-areszt ... na-kaucji/

A mówią że z rodziną najlepiej na zdjęciu... :)
Fonteles, Rouzier, Gładyr, Ruciak - to była fajna ekipa - brakuje odpowiedników jeżeli chodzi o zagrywkę lub są ale mają zakaz.
Pamiętam że Fonteles odwrócił zagrywką mecz z trutniami u nich, a Jurek u nas, było 21:24 dla Skry, wszedł na zagrywkę i do końca seta...:)
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

Nie można mieć wszystkiego. Zaksa postawiła na bardzo techniczny zespół kosztem zagrywki. Taki ma budżet. Skra z kolei stawia na zagrywkę, ale kuleje w przyjęciu i czy w ostatnich latach jest lepszym zespołem? To raczej Zaksa walczyła z Włochami(Peruggia, Cucine, Trentino, Modena) jak równy z równym i często wygrywała lub przegrywał po TB. I to nie dzięki zagrywce a defensywie tak bardzo niedocenianej. Inna sprawa, że faktycznie mogli wziąść kogoś lepszego niż Smith np. wspomniany Gładyr, który im mam wrażenie by się bardziej przydał bo Jastrzębie będzie musiało grać z Fornalem w 6. Fromm raczej odejdzie.
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: kuki91 »

Ejpok pisze: Pamiętam że Fonteles odwrócił zagrywką mecz z trutniami u nich, a Jurek u nas, było 21:24 dla Skry, wszedł na zagrywkę i do końca seta...:)
Wtedy jeszcze z rodzina karnetowcami bylismy :) W czasie tej serii Wlazły zakończył seta, ale Zaksa wzieła challenge chyba na przekroczenie linii 3m(z tego co pamietam, to Świderski jeszcze zza band jako pomocnik Castellaniego nawoływał)

To byli czasy :D
bono
Posty: 3481
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: bono »

Dlatego Zaksie potrzebny jest nowa myśl trenerska - aby z zawodników wyciągnąć to co najlepsze min. wspominaną zagrywkę.
Nie pamiętam meczu za czasów Gardiniego aby końcówkę seta lub setów z silnym rywalem Zaksa wygrała serią mocnych zagrywek.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: jinx »

Kto tam ma mocno zagrywać? Teraz tylko z wyskoku zagrywa Kaczmarek.
Za najlepszych czasów, był to jeszcze Bieniu, Sam i Totti.
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2690
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: Simao »

Wam bardziej potrzeba jakiegoś klasowego przyjmującego do Deroo, takiego ze stabilnym przyjęciem i ofensywną regularną zagrywką, tego wam obecnie brakuje, który jednocześnie dorzuciłby swoje w ataku. Środek to powinien być polski. Szkoda, że Bieniek odchodzi. Atak oparty na polskich graczach i weszlibyście na inny poziom, mogli spokojnie przy odrobinie szczęścia realnie zawalczyć z najlepszymi w LM.
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: mmb »

Kaczmara na Kurka, Śliwkę na Ebadipura, Wiśnie na Kochana i mamy dream team z Plusligowych zawodników :D
Gibson
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2018, o 14:20
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: Gibson »

haha, ciągle nie mogę z tego przedłużenia z Konarskim chwilę po szumnych zapowiedziach
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: Bartek O »

mmb pisze:Kaczmara na Kurka, Śliwkę na Ebadipura, Wiśnie na Kochana i mamy dream team z Plusligowych zawodników :D
Toniutti, Ebadipour, Kochanowski, Kurek, Deroo, Bieniek, Zatorski (l) - awans do czołowej szóstki PlusLigi taka drużyna miałaby w zasadzie pewny ;-). A i w Lidze Mistrzów (przy odrobinie szczęścia w losowaniu) mogłaby o wyjście z grupy powalczyć ;-).
Ger@rd
Posty: 72
Rejestracja: 16 gru 2018, o 13:14
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: Ger@rd »

To, że ZAKSA nie zagrywa mocno, nie znaczy, że zagrywa nieskutecznie. Dobry flot może zrobić wiele szkody (patrz P. Niemiec). Wg rankingu w tym sezonie Zaksa jest na 4 miejscu, za Zawierciem, JSW i Onico, a tuż przed Skrą.
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2018/2019

Post autor: skrowiec »

Ger@rd pisze:To, że ZAKSA nie zagrywa mocno, nie znaczy, że zagrywa nieskutecznie. Dobry flot może zrobić wiele szkody (patrz P. Niemiec). Wg rankingu w tym sezonie Zaksa jest na 4 miejscu, za Zawierciem, JSW i Onico, a tuż przed Skrą.
Moim zdaniem folt często więcej daje niż mocna ryzykowna zagrywka z wyskoku, i nie mówię tu o ryzyku straty punktu własnej drużyny tylko problemów z odbiorem drużyny przeciwnej.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”