Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Aershis »

drukjul pisze:
Loran Alekno stracił nerwy i bardzo chce kogoś pobić :o :o :o :o
o co chodziło? Widziałem tylko urywek.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Papito13 »

Wielka sensacja wisi w powietrzu ;)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: drukjul »

Aershis pisze:
drukjul pisze:
Loran Alekno stracił nerwy i bardzo chce kogoś pobić :o :o :o :o
o co chodziło? Widziałem tylko urywek.
Sprawozdawca nie wyjaśnił. Do kogoś miał wyraźne pretensje po tym przegranym przez Zenit challenge'u.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Aershis »

Papito13 pisze:Wielka sensacja wisi w powietrzu ;)
To jest wojna mentalna. Paradoksalnie każdy kolejny punkt może bardziej ciążyć zespołowi z Kemerowa.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: drukjul »

Aershis pisze:
Papito13 pisze:Wielka sensacja wisi w powietrzu ;)
To jest wojna mentalna. Paradoksalnie każdy kolejny punkt może bardziej ciążyć zespołowi z Kemerowa.
Zenit nie wygrał w tych finałach jeszcze żadnej końcówki, kiedy gra była punkt za punkt. Żadnej
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Aershis »

drukjul pisze: Zenit nie wygrał w tych finałach jeszcze żadnej końcówki, kiedy gra była punkt za punkt. Żadnej
Zgadza się - niemniej Kemerowo jest przed niewyobrażalną szansą. Fakt, że szansę tą mogą zaprzepaścić, może im nieco przeszkadzać.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Papito13 »

drukjul pisze:
Aershis pisze:
Papito13 pisze:Wielka sensacja wisi w powietrzu ;)
To jest wojna mentalna. Paradoksalnie każdy kolejny punkt może bardziej ciążyć zespołowi z Kemerowa.
Zenit nie wygrał w tych finałach jeszcze żadnej końcówki, kiedy gra była punkt za punkt. Żadnej
Wcale się nie zdziwię jak właśnie tą trwającą wygrają. Wcześniej pod ścianą nie byli.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Aershis »

Piłka na wagę mistrzostwa dla Kemerowa. :O
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: drukjul »

25:23 - Kuzbass mistrzem Rosji!!!!! :P :D :P :D

Przedostatni mecz Werbowa w karierze - Losza w ten sposób żegna się rosyjskimi kibicami. Trochę smutne to pożegnanie :(
Ostatnio zmieniony 8 maja 2019, o 15:12 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Aershis »

drukjul pisze:25:23 - Kuzbass mistrzem Rosji!!!!! :P :D :P :D
Tam nie było bloku przy ataku Spirika przy 23:23?
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: krzysiu »

Brawo Kuzbass , zaslużyliście całym finałem na to zwycięstwo :)
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Papito13 »

No to mamy największą siatkarską sensację 2019 roku. Ciężko będzie to pobić.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: drukjul »

krzysiu pisze:Brawo Kuzbass , zaslużyliście całym finałem na to zwycięstwo :)
Zenit od prowadzenia 22:21 nie zdobył sam żadnego punktu, bo punkt na 23 Kazania to zepsuta zagrywka Kuzbassu.

A Michajłow miał przecież chwilę wcześniej w górze kontrę na 23:21. To zadziwiające, co się działo z Kazaniem w tej serii finałowej w samych końcówkach partii. Kiedy gra szła punkt za punkt po 20 punkcie, przegrywali wszystkie, ale literalnie wszystkie takie końcówki. Drugie Onico.

Na kanale Матч ТВ powinno być studio pomeczowe i dekoracja https://sblive.online/rusmatchtv.html, lub https://7streams.pro/90f0f0757d9abcc823 ... -live.html

No i nic nie ma jest pingpong :< :<
Ostatnio zmieniony 8 maja 2019, o 15:19 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 858
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Jacek »

drukjul pisze:25:23 - Kuzbass mistrzem Rosji!!!!! :P :D :P :D
Ale meczycho było dobre, fajnie się oglądało.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: drukjul »

Jacek pisze:
drukjul pisze:25:23 - Kuzbass mistrzem Rosji!!!!! :P :D :P :D
Ale meczycho było dobre, fajnie się oglądało.
To prawda. Po wielu latach w finale superligi mieliśmy wreszcie w tym roku emocje. Każda dominacja na dłuższą metę jest nudna, a wieloletnia, wyraźna dominacja Kazania na rosyjskim, domowym podwórku szkodziła już wręcz zdaniem bardzo wielu (między innymi nawet Iwan Zajcew podczas gry w Rosji głosił publicznie takie opinie) rozwojowi męskiej rosyjskiej siatkówki.

Dekoracja leci na Laoli https://www.laola1.tv/en-int/livestream ... -kazan-len
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Aershis »

drukjul pisze:
To prawda. Po wielu latach w finale superligi mieliśmy wreszcie w tym roku emocje. Każda dominacja na dłuższą metę jest nudna, a wieloletnia, wyraźna dominacja Kazania na rosyjskim, domowym podwórku szkodziła już wręcz zdaniem bardzo wielu (między innymi nawet Iwan Zajcew podczas gry w Rosji głosił publicznie takie opinie) rozwojowi męskiej rosyjskiej siatkówki.
Ja się przyznam, że mi jakoś niespecjalnie przeszkadzała. ;)

A tak już bardziej poważnie - wkalkulowałem sobie, że to będzie słabszy sezon, ale przegranie mistrzostwa rosji było ostatnim, co brałem pod uwagę.
Została LM, a potem czekamy na Sokołowa, bo chyba innych, wielkich transferów nie będzie - chociaż po tej porażce - kto wie?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: drukjul »

Obrazek

Aershis pisze:
drukjul pisze: Została LM, a potem czekamy na Sokołowa, bo chyba innych, wielkich transferów nie będzie - chociaż po tej porażce - kto wie?
Zobaczymy co z Fakiełem, bo jeżeli o czym spekulowaliśmy wcześniej Camillo Placì wraz z Kljuką miałby przejść do Sankt- Petersburga, to oznaczałoby że Nowy Urengoj przestaje się liczyć w grze o czołowe lokaty (kto wie czy drużyna nie zostanie wycofana z udziału w Lidze Mistrzów) i także jeszcze Dmitrij Wołkow może zmienić klub.

Nowy Urnegoj i oba Zenity mają w sumie tego samego sponsora - Gazprom, więc przejście z jednego do drugiego klubu można potraktować jako oddelegowanie do innych oddziałów tej samej firmy. :]
Ostatnio zmieniony 8 maja 2019, o 16:08 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Aershis »

drukjul pisze: Nowy Urnegoj i oba Zenity mają w sumie tego samego sponsora - Gazprom, więc przejście z jednego do drugiego klubu można potraktować jako oddelegowanie do innych oddziału tej samej firmy. :]
Bez większego żalu puściłbym N'Gapetha i przygarnął Wołkowa.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: drukjul »

Są już statystyki z dzisiejszego spotkania. Poletajew 28 pkt i 47 ataków na 120 całej drużyny. Do tego 3 asy i 2 bloki punktowe http://www.volleyservice.ru/index.php?o ... &Itemid=77
skysplif
Posty: 160
Rejestracja: 29 mar 2016, o 22:07

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: skysplif »

Fajnie by było zobaczyć Poletaeva w jakiejś włoskiej drużynie. Chociaż siatkarze rosyjscy rzadko kiedy wybierają się poza swój kraj.
dyletant
Posty: 5002
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: dyletant »

Da się na warunki rosyjskie wzmocnić jeszcze świeżo upieczonych mistrzów? Naprawdę oglądając Kemerovo na żywo poza fantastycznym Poletajewem żaden siatkarz nie zrobił na mnie specjalnego wrażenia. Oczywiście na słaby Olsztyn wystarczyło (swoją drogą jak to śmiesznie wygląda, gdy 9 Gdańsk i 10ty Olsztyn nawiązywali wyrównane rywalizacje z pierwszą i drugą drużyną w Rosji :]
Trzon wydaje się Pelatajew, Kobzar, Paszycki, Karpuchow, ewentualnie Kerminen. Wydaje mi się, że z 2 wzmocnienia przydałyby się tej drużynie, bo jej weryfikacja nastąpi dopiero w Lidze Mistrzów (nie zazdroszczę ekipom, które na nich trafią i ze względów sportowych i jeszcze bardziej logistycznych).

Myślicie, że Kobzar i Karpuchow będą liczyli się teraz w kadrze? Bo może paradoksalnie dojść do takiej sytuacji, gdzie większość z ekipy mistrzowskiej nie będzie odgrywała żadnej roli reprezentacyjnej, bo albo są to za słabe kadry (Paszycki, Kerminen), albo konkurencja jest za silna (Grankin, Butko dla Kobzara czy Wołkow, Kliuka dla Karpuchowa)
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: drukjul »

Jeżeli ktoś nie mógł śledzić dzisiejszego, decydującego spotkania na żywo, to tutaj można znaleźć zapis meczu http://tvstart.ru/ru/streams/kuzbass-ze ... zhchiny-2/
dyletant pisze: Myślicie, że Kobzar i Karpuchow będą liczyli się teraz w kadrze? Bo może paradoksalnie dojść do takiej sytuacji, gdzie większość z ekipy mistrzowskiej nie będzie odgrywała żadnej roli reprezentacyjnej, bo albo są to za słabe kadry (Paszycki, Kerminen), albo konkurencja jest za silna (Grankin, Butko dla Kobzara czy Wołkow, Kliuka dla Karpuchowa)
Paszycki to jest akurat Ukraińcem, ale Ukraińcem grającym na estońskiej licencji, więc ewentualnie w reprezentacji Estonii można by było go zobaczyć. Kiedy grał w Resovii mówiło się zresztą głośno o tym, że rzeszowski klub spróbuje mu wyrobić polski certyfikat.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Bartek O »

dyletant pisze:Da się na warunki rosyjskie wzmocnić jeszcze świeżo upieczonych mistrzów? Naprawdę oglądając Kemerovo na żywo poza fantastycznym Poletajewem żaden siatkarz nie zrobił na mnie specjalnego wrażenia.
Mam bardzo podobne odczucia. Wyłączając Poletajewa, który moim zdaniem jest już jednym z najlepszych atakujących na świecie, świeżo upieczony Mistrz Rosji to zespół złożony z siatkarzy bardzo dobrych (Paszycki, Kerminen, Kobzar) i dobrych (Karpuchow, Podlesnych, Tavasiev). Jeszcze przed rozpoczęciem serii finałowej, inne rozstrzygnięcie niż zwycięstwo Kazania wydawało mi się wręcz nierealne. Może właśnie "zespół" jest to słowo - klucz dla próby wyjaśnienia tego, co wydarzyło się w tegorocznym finale rosyjskiej Superligi?

Skład teamu z Kamerowa z tego co piszecie zostanie najprawdopodobniej utrzymany.
Ciekawe natomiast, czy w związku z finałowa porażką w Kazaniu dojdzie do innych, niż już te przesądzone transferów?
Najlepszego atakującego świata (Michajłow) zastępuje Sokołow, czyli bez wątpienia inny zawodnik ze ścisłego topu na tej pozycji. Ale według mnie od Rosjanina jednak nieco słabszy. Michajłow przechodzi na przyjęcie, gdzie poradzi sobie na pewno. Ale czy będzie w stanie "odrobić tę stratę", którą Zenit poniósł w związku z przejściem Maksima na inną pozycję?
Rewolucji w Kazaniu na pewno nie ma się co spodziewać, ale może porażka z Kuzbassem spowoduje, że w Kazaniu wymyślą jeszcze jakiś ciekawy transfer?
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Aershis »

Bartek O pisze: Ciekawe natomiast, czy w związku z finałowa porażką w Kazaniu dojdzie do innych, niż już te przesądzone transferów?
Najlepszego atakującego świata (Michajłow) zastępuje Sokołow, czyli bez wątpienia inny zawodnik ze ścisłego topu na tej pozycji. Ale według mnie od Rosjanina jednak nieco słabszy. Michajłow przechodzi na przyjęcie, gdzie poradzi sobie na pewno. Ale czy będzie w stanie "odrobić tę stratę", którą Zenit poniósł w związku z przejściem Maksima na inną pozycję?
Rewolucji w Kazaniu na pewno nie ma się co spodziewać, ale może porażka z Kuzbassem spowoduje, że w Kazaniu wymyślą jeszcze jakiś ciekawy transfer?
Jak zgodnie z tym co pisał Drukjul okaże się, że z Fakieła odejdzie i Kliuka, i Placi, to Wołkow także może zmienić swoje zdanie co do odejścia - bo z moich informacji wynika, że to nie Kazań zrezygnował, tylko młody Rosjanin chciał jeszcze poczekać z odejściem. Linia przyjęcia Michajłow - Wołkow miałaby całkiem niemało sensu. N'Gapeth w formie i jak mu się chce to super grajek, problemem jest jego regularność i kto wie czy w Kazaniu nie wyślą go na powrót do Włoch.

Sporo osób oczekiwało, że jeżeli z dwójki młodych Rosjan, któryś wyląduje w Kazaniu, to będzie to Kliuka, jednak Zenit skłania się bardziej ku Wołkowowi, prawdopodobnie z tych samych względów, z których wybrano Sokołowa zamiast powrotu Poletajewa już teraz - zdrowie Egora w ostatnich latach było, co by nie mówić, takie sobie.

Więc imo jak się okaże, że Wołkow jednak będzie chciał odejść z Fakieła, to Zenit nie będzie czekał.
dyletant
Posty: 5002
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: dyletant »

Myślę, że przyszłość Ngapetha rozstrzygnie finał LM, bo może nie błysnął w finale ligi, ale w meczach z Perugią był najlepszym zawodnikiem Kazania.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Aershis »

dyletant pisze:Myślę, że przyszłość Ngapetha rozstrzygnie finał LM, bo może nie błysnął w finale ligi, ale w meczach z Perugią był najlepszym zawodnikiem Kazania.
To może nie być takie proste. W Kazaniu chyba niespecjalnie, mimo sporej ilości gotówki, ktoś ma ochotę trzymać na kontrakcie zawodnika, która zagra 3 super mecze w sezonie.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4597
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: niepoinformowany »

Czyli Kazań mimo ważnego kontraktu wywali jednego z najlepszych przyjmujących na świecie? Brzmi ciekawie, zobaczymy jak to się rozwinie i kto będzie ewentualnym zastępstwem.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Bartek O »

dyletant pisze:Myślę, że przyszłość Ngapetha rozstrzygnie finał LM, bo może nie błysnął w finale ligi, ale w meczach z Perugią był najlepszym zawodnikiem Kazania.
Z Perugią Francuz wyglądał tak, jakby chciał udowodnić całemu światu, że nie jest graczem gorszym od Wilfredo. Szkoda tylko, że tak rzadko chce mu się tego dowodzić.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Aershis »

niepoinformowany pisze:Czyli Kazań mimo ważnego kontraktu wywali jednego z najlepszych przyjmujących na świecie? Brzmi ciekawie, zobaczymy jak to się rozwinie i kto będzie ewentualnym zastępstwem.
Klub jest zarządzany na chłodno i bardzo dobrze. Na sentymenty czasem nie ma miejsca - o ile o takich można mówić w przypadku jednego sezonu. N'Gapeth w formie to na pewno jeden z trzech najlepszych graczy świata, problem w tym, że ta forma jest jednak mocno zachwiana.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Bartek O »

Jegor Kljuka jednak nie trafi do Petersburga. Wbrew wcześniejszym spekulacjom pozostaje on w drużynie Fakieła. Potwierdził to dyrektor tego klubu Nikolai Kapranov. Ciekawe czy decydujące znaczenie miał tu fakt wywalczenia przez zespół z Nowego Urengoju prawa do gry w kolejnej edycji Ligi Mistrzów?

Znany jest już w zasadzie cały skład trzeciej drużyny rosyjskiej Superligi sezonu 2018-19.
Z uwagą będę śledził poczynania węgierskiego atakującego Padara, który zastąpił Białorusina Udrysa. Zastanawia mnie bowiem, czy Fakieł nie mógł ściągnąć na atak kogoś bardziej wartościowego? Z parą Kljuka - Wołkow i wysokiej klasy atakującym wyglądaliby naprawdę potężnie. A może po prostu nie doceniam Węgra? Wiem, że jakiś czas temu uważany był za bardzo duży talent, ale dawno o nim nie słyszałem i nie śledziłem jego dokonań na koreańskich, następnie chińskich i ponownie koreańskich (jeśli niczego nie pomyliłem) parkietach.
Wydaje się, że jedyna roszada w wyjściowym składzie teamu to właśnie ta na pozycji atakującego.

Pozostaje jeszcze pytanie kto ten zespół poprowadzi? Może również trenera Placiego perspektywa pokazania się w Lidze Mistrzów, a przede wszystkich możliwość kontynuowania współpracy z duetem najlepszych rosyjskich przyjmujących skłoni do pozostania w Nowym Urengoju?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”