ONICO Warszawa 2018/2019

Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Son »

Nowakowski też posiada niezła zagrywkę, zwłaszcza kiedy jest w formie. Tillie może nie ma killer floata, ale nie zapominajmy, że przy serwisie jak i kolejnych ustawieniach zostaje w obronie, a to na pewno wartość dodana, ponieważ jest kapitalnym broniącym i też takiego pamiętamy go z ZAKSy.
Zaksa na maksa
Oskar
Posty: 94
Rejestracja: 8 gru 2013, o 15:12
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Oskar »

W tym temacie przewinęło się 2 atakujących, którzy w przyszłym sezonie zagrają w klubie z Warszawy.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Szary Wilk »

kamil1999 pisze:
Szary Wilk pisze:Aershis - Udrys był pierwszym atakującym w Fakiele, jak nie? A kto, jak nie on?

Liczę na takich jak: Udrys,Finger,Torres,Luburić
Torres i Luburić mają już kontrakt. Patch zresztą też apropo twojego postu wyżej. Udrys mnie nie przekonuje nie z racji tego, że za słabe nazwisko czy coś, ale jego charakterystyka czyli zawodnik bazujący raczej na zasięgu(jak Vernon) i słaba zagrywka mnie nie przekonują. Tutaj zwłaszcza ważna będzie zagrywka bo jak na razie pod tym względem Onico prezentuje się nawet słabiej niż Zaksa, która stawia raczej na technike bo z tych mocnych zagrywek to ma tylko Kwolka no i ewentualnie Brizard, więc tu trzeba mieć armatę, która potrafi i na zagrywce uderzyć jak Wiliams, który jest takim złotym środkiem bo łączy zasięg z szybkością ataku jak na przykład Muzaj, którego Onico jednak oddało a szkoda.

Williams też ma już kontrakt. Szkoda, że we Włoszech zostaje Hernandez. Czyli tylko Udrys to realna opcja, ewentualnie ten Finger?
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Aranger »

Oskar pisze:W tym temacie przewinęło się 2 atakujących, którzy w przyszłym sezonie zagrają w klubie z Warszawy.
Jakieś dokładniejsze podpowiedzi ? :)
greatworldofvolley
Posty: 131
Rejestracja: 18 maja 2018, o 14:37
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: greatworldofvolley »

Czyli pewnie ten Udrys i Bołądź. Lepiej niż to chyba nie będzie.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Aershis »

kamil1999 pisze: Torres i Luburić mają już kontrakt. Patch zresztą też apropo twojego postu wyżej.
Patch to i tak na ten moment nie jest materiał na lidera ofensywy zespołu aspirującego do mistrzostwa plusligi, i powiedzmy 4 ligi mistrzów.

No i jak generalnie go bardzo lubię i mu kibicuję, tak nie bardzo wierzę, że to się kiedyś zmieni. Ciężko w zasadzie stwierdzić czemu.[ale uczciwe muszę oddać, że progresuje, bo już nie robi takich idiotycznych błędów przy prostych dograniach piłek, jak chociażby 2 lata temu].
Szary Wilk pisze:
Mając na skrzydłach Kliukę i Wołkowa, to nie dziwi. Zwłaszcza, że to mają być gracze w kadrze Rosji na lata.
Tylko, że on mimo tego wsparcia wcale nie kręcił jakichś super liczb. Zresztą nie o tym traktował post. Liderem ofensywy nigdy nie był, nawet w słabszym klubie, więc ciężko oczekiwać, że z pewnością będzie w stanie wziąć na siebie miano lidera takiego zespołu jak Onico.
Noworoczny pisze: Ja rozumiem, że wystawiający wystawia, ale jakoś Francuz do Muzaja potrafił szybko grać a z Evansem grali siatkówkę w stylu rosyjskim. Z dziewiętnastego wieku.
Mniej więcej tak samo to będzie wyglądało z Udrysem.
Oskar
Posty: 94
Rejestracja: 8 gru 2013, o 15:12
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Oskar »

Dwie zagraniczne wieże, czyli Bołądź i Kluth out z wykreślanki.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Son »

Udrys/Teppan?
Zaksa na maksa
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: drukjul »

Son pisze:Udrys/Teppan?
W 50% pudło. "Wieża" na skrzydle powinna być wyższa od obu szóstkowych środkowych. No nie? ;)

Kolega Oskar pisząc, że to "dwie zagraniczne wieże" zdradził więc już w zasadzie wszystko. :D

Można byłoby jeszcze ewentualnie podpowiedzieć, że te obie zagraniczne wieże już w przeszłości były widziane i oglądane w Pluslidze, oraz że z jedną wieżą Antoine Brizard grał już kiedyś w jednej drużynie klubowej, a AA też ją już zna ze współpracy w reprezentacji.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: krzysiu »

Edgar i ten Belg :p?
alcio333
Posty: 112
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:47
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: alcio333 »

Czyli wychodzi na to, że Artur Udrys i Bram van den Dries w ONICO ;)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: drukjul »

alcio333 pisze:Czyli wychodzi na to, że Artur Udrys i Bram van den Dries w ONICO ;)
Ostatnia podpowiedź, że obie wieże widziane były też w przeszłości w Korei, jak widać nie okazała się już potrzebna. :D
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: ciorny17 »

Czyli trochę po rzeszowsku, zamiast jednego konkretnego, dwóch średnich. Ale tutaj chyba Gacek ma usprawiedliwienie, bo drama Kurka i pewnie nadzieja w sercu, że ten pozostanie w Warszawie, sprawiły, że Piotr nie sondował rynku wcześniej i mamy co mamy.
Kłamca.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: drukjul »

ciorny17 pisze:Czyli trochę po rzeszowsku, zamiast jednego konkretnego, dwóch średnich. .
"Średnich" najwyżej w przenośnym sensie, bo jeżeli chodzi o gabaryty obu nowych atakujących to jak najlepiej to widać na załączonym obrazku :]

Obrazek
ciorny17 pisze: Ale tutaj chyba Gacek ma usprawiedliwienie, bo drama Kurka i pewnie nadzieja w sercu, że ten pozostanie w Warszawie, sprawiły, że Piotr nie sondował rynku wcześniej i mamy co mamy.
Mam wrażenie, że był to jednak głównie wybór AA nie prezesa Gacka. Wybór na rynku nie był rzeczywiście może duży, ale tak jak rozmawialiśmy w tym wątku już wcześniej jedną z cech AA jako trenera jest właśnie to, że on wyjątkowo lubi mieć te "centymetry", czy jak to nazwał Oskar "wieże" na skrzydle.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Nagor »

drukjul pisze:"Średnich" najwyżej w przenośnym sensie, bo jeżeli chodzi o gabaryty obu nowych atakujących to jak najlepiej to widać na załączonym obrazku
U chińczyków czy w podobnych pół-poważnych ligach większość zawodników tak wygląda...
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Szampon093 »

Z tego co wiem, Udrys w Fakiele mial bardzo dobry sezon. W Rosji tez nie jest latwo sobie poradzic.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: ciorny17 »

No to będzie miał Łukasika, być może te 2 wieże plus mógł ze sobą Jakubiszaka zabrać, wówczas średnia na skrzydłach ponad 208 cm więc byłoby wysoko.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Noworoczny »

drukjul pisze:
ciorny17 pisze:Czyli trochę po rzeszowsku, zamiast jednego konkretnego, dwóch średnich. .
"Średnich" najwyżej w przenośnym sensie, bo jeżeli chodzi o gabaryty obu nowych atakujących to jak najlepiej to widać na załączonym obrazku :]

Obrazek
ciorny17 pisze: Ale tutaj chyba Gacek ma usprawiedliwienie, bo drama Kurka i pewnie nadzieja w sercu, że ten pozostanie w Warszawie, sprawiły, że Piotr nie sondował rynku wcześniej i mamy co mamy.
Mam wrażenie, że był to jednak głównie wybór AA nie prezesa Gacka. Wybór na rynku nie był rzeczywiście może duży, ale tak jak rozmawialiśmy w tym wątku już wcześniej jedną z cech AA jako trenera jest właśnie to, że on wyjątkowo lubi mieć te "centymetry", czy jak to nazwał Oskar "wieże" na skrzydle.
No, ale tak to wygląda tylko przeciw Koreankom.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: drukjul »

Noworoczny pisze: No, ale tak to wygląda tylko przeciw Koreankom.
Generalnie przeciw wszystkim. W Korei siatka też jest przecież tak samo zawieszona na wysokości 2.43 m, więc to zdjęcie nam ładnie demonstruje na jakim pułapie Białorusin jest w stanie zaatakować piłkę i jakie ma przewyższenie nad siatką.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Nagor »

drukjul pisze:
Noworoczny pisze: No, ale tak to wygląda tylko przeciw Koreankom.
Generalnie przeciw wszystkim. W Korei siatka też jest przecież tak samo zawieszona na wysokości 2.43 m, więc to zdjęcie nam ładnie demonstruje na jakim pułapie Białorusin jest w stanie zaatakować piłkę i jakie ma przewyższenie nad siatką.
Takie zdjęcie ma pewnie każdy siatkarz, nawet jakiś Japończyk 160cm. Ba, jeśli aparat byłby jeszcze wyżej to wyglądałoby jakby był kolanami nad siatką. Z drugiej strony nie twierdzę, że gościu nie ma zasięgu (chociaż z trzeciej strony Muzaj też ma zasięg i to koniec jego zalet)

Lubię siłową, ciężką siatkówkę, dlatego jeśli spełnią się tutaj słowa o średniej wzrostu w Warszawie 208cm to z przyjemnością będę śledził ten zespół. Jeszcze jak te wieżowce będą ciskali zagrywką jak na takiego chłopa przystało (pozdro Łukasik :] ) to cud miód malina.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: barti522 »

alcio333 pisze:Czyli wychodzi na to, że Artur Udrys i Bram van den Dries w ONICO ;)
To jestem pozytywnie zaskoczony. Z tego co zostało na rynku bardzo dobre wybory.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: drukjul »

Nagor pisze: Z drugiej strony nie twierdzę, że gościu nie ma zasięgu
Ja myślę. :) Nawet jeżeli nie zerkałeś w ubiegłym roku na rozgrywki superligi rosyjskiej, to pewnie kojarzysz go z ubiegłorocznych KMŚ w Polsce https://www.youtube.com/watch?v=KlP5FTO ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Nagor »

drukjul pisze:
Nagor pisze: Z drugiej strony nie twierdzę, że gościu nie ma zasięgu
Ja myślę. :) Nawet jeżeli nie zerkałeś w ubiegłym roku na rozgrywki superligi rosyjskiej, to pewnie kojarzysz go z ubiegłorocznych KMŚ w Polsce https://www.youtube.com/watch?v=KlP5FTO ... e=youtu.be
Niestety nie śledziłem, miałem spory rozbrat z siatkówką i na parkiecie i w TV i jak przystało na typowego janusza sezonowca wróciłem po sukcesie na MŚ :] Z filmiku wynika, że mimo potęgi zasięgu nie ściąga na siłę piłki, więc tu drugi plus. Jeśli rzeczywiście zagra w Warszawie to zacieram już rączki na mecze Stołecznych :D
knightrider
Posty: 925
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: knightrider »

Bdb okienko Oniko Nowakowski, Anastasi, Udrys, Tillie + wzmocnienie ławki jak na +ligę skrzydła kompletne. Przy Anastasim są na papierze głównym faworytem do Majstra i do namieszania w LM.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Szary Wilk »

Wszystko fajnie, ale ten Udrys jest bardzo mało dynamiczny. Kurek jak się zbiera do ataku, to strzela jak z procy, a Udrys to jeszcze gorzej jak Vernon. Dosłownie wysoka piła, zbiera się i celuje daleko.

Mam pewne obawy.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: barti522 »

Udrys karierę zaczynał jako środkowy, ale z czasem przekwalifikował się na atakującego. Jest też reprezentantem Białorusi. Mierzy 212 cm i waży 99 kg. Jego zasięg w ataku to 382 cm, a w bloku 366 cm. Z ONICO podpisał roczny kontrakt.

Zasięg to ma kosmiczny :)
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: qtp »

barti522 pisze: Mierzy 212 cm
Tak się zastanawiam czy faktycznie taki wysoki, pamiętam go z AZSu i tam aż tak strasznie nie wystawał.

Ciekawi mnie jak Ansatasi będzie funkcjonował w tak komfortowych warunkach? Jak poskłada to jak reprezentacje czy Gdańsk z najlepszych czasów to może pozamiatać lige.
RobertBaklarzan
Posty: 145
Rejestracja: 7 lut 2018, o 14:38
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: RobertBaklarzan »

https://youtu.be/KlP5FTOV
0 dynamiki, fatalny nabieg uderzenie bez mocy, dla mnie transfer na duży minus
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: barti522 »

Ciężko żeby przy swoich 212cm poruszał się jak Wlazły. Taki nie wiem Gavin Schmitt w swojej najwyższej formie też nie był mistrzem szybkości, a jak grał wszyscy wiemy. O tym, iż jest to gracz bez mocy, to raczysz żartować, kto ma większą u nas w lidze Kaczmarek, czy Konarski? Przypominam, iż Udrys to brązowy medalista ligi rosyjskiej oraz KMŚ z tego sezonu i jeśli nie porównujemy go do Kurka, tylko do reszty atakujących w lidze, to transfer na duży plus.
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: uszat »

Torres bis, tylko mniej dynamiczny.
Mostostal BB´97´02´08
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”