World Tour 2019

mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

World Tour 2019

Post autor: mily66 »

"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: World Tour 2019

Post autor: mily66 »

http://www.fivb.com/en/about/news/five- ... d?id=80470

Szkoda, że turniej tylko jednogwiazdkowy.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
2666
Posty: 80
Rejestracja: 1 cze 2017, o 09:41

Re: World Tour 2019

Post autor: 2666 »

Uaaa... Tyle co przeczytałem, że Kantor/Łosiak mają wystartować w turnieju brazylijskiego Circuito w Fortalezie (20-24 luty). Oprócz nich, w turnieju męskim z obcokrajowców zobaczymy jeszcze duet austriacki Seidl/Waller. W turnieju kobiet będzie zaś jedna para francuska.
Tutaj ta informacja, ze strony CBV:
http://voleidepraia.cbv.com.br/noticia/ ... trangeiras
To zaskoczenie:) Polacy dostali dzikie karty - co oznacza że do turnieju głównego, jak wszyscy obcokrajowcy, będą musieli przedzierać się przez eliminacje. Ale ciekawa sprawa. Tam ma być absolutnie cała brazylijska czołówka, m.in. z nową parą Evandro/Bruno.
Mecze mają być transmitowane na żywo na Facebooku federacji CBV, a finały i mecze o 3. miejsce obu płci - w telewizji SporTV. Później te telewizyjne transmisje najprawdopodobniej można będzie obejrzeć na YT.
:o
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: World Tour 2019

Post autor: Noworoczny »

2666 pisze: Polacy dostali dzikie karty - co oznacza że do turnieju głównego, jak wszyscy obcokrajowcy, będą musieli przedzierać się przez eliminacje.
To do czego te dzikie karty? Do pizzerii czy klubu gogo?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
2666
Posty: 80
Rejestracja: 1 cze 2017, o 09:41

Re: World Tour 2019

Post autor: 2666 »

Oj nie - to do klubów nocnych i salonów masażu. :D
Nie rozumiem - przecież te zaproszenia (dzikie karty) uprawniają ich w ogóle do startu w turnieju, począwszy od eliminacji... Dziwne pytanie, jak dla mnie. Spodziewałem się raczej entuzjastycznej reakcji.
Chyba jednak, polskim zwyczajem, lubi się robić z byle czego problem...:/
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: World Tour 2019

Post autor: Noworoczny »

Czyli bez dzikiej karty by nie dopuścili Kantora i Łosiaka do eliminacji?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
2666
Posty: 80
Rejestracja: 1 cze 2017, o 09:41

Re: World Tour 2019

Post autor: 2666 »

:o A na jakiej - sportowej - podstawie??
Np., oni nigdy wcześniej w nie grali na żadnym poziomie Circuito, nie są uwzględnieni w jakichś brazylijskich rankingach, itp...
Przecież dla nich, jedyna droga do udziału w takim turnieju to dzika karta.
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2019

Post autor: Ariosto »

Super ciekawa wiadomość. Circuito ich realnie 'spozycjonuje'.
2666
Posty: 80
Rejestracja: 1 cze 2017, o 09:41

Re: World Tour 2019

Post autor: 2666 »

Cóż, Polacy nie nagrali się zbytnio. Już odpadli, w rundzie eliminacyjnej, przegrywając z parą Márcio Gaudie/Felipe Cavazin. Wynik to 2:1 (21:16, 18:21, 15:9). Nie widziałem żadnego opisu tego meczu ani wypowiedzi Polaków po nim, itp.
Awansowali natomiast Austriacy. Tutaj tabela z wynikami i planem gier: http://www.aplicativoscbv.com.br/circui ... =40&sexo=m
Żeby zobaczyć wyniki kobiet, trzeba ostatnią literę w linku - 'm' - zmienić na 'f'.
Tutaj też ewentualnie można próbować złapać transmisje na żywo:
http://voleidepraiatv.cbv.com.br
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: World Tour 2019

Post autor: mily66 »

https://portalnaplus.pl/2019/03/01/malb ... podpisana/

Konferencja dot. organizacji turnieju.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
Mikasaa
Posty: 50
Rejestracja: 25 lip 2009, o 19:18
Płeć: M

Re: World Tour 2019

Post autor: Mikasaa »

Dobre wiadomości dochodzą do nas z World Tour w katarskim Doha, ****
Michał Bryl i Grzegorz Fijałek oraz Piotr Kantor i Bartosz Łosiak
po wygraniu trzech meczy meldują się w ćwierćfinale
gdzie zagrają z Katarczykami i zawodnikami z USA :D

Ciekaw sprawa w ubiegłym roku również w Doha ćwierćfinał był identyczny dla Polskich par ,
może wyniki nie były szczęśliwe .
Bryl/Fijałek -Cherif/Ahmed Tijan 1-2 ( 15, -16, -10 )
Dalhausser/Lucena -Łosiak/Kantor 2-1 ( -35, 13, -6 )

Mają chłopaki szanse na wielki rewanż.
I oby spotkali się w finale tak ładnie jest drabinka turniejowa ułożona
powodzenia
2666
Posty: 80
Rejestracja: 1 cze 2017, o 09:41

Re: World Tour 2019

Post autor: 2666 »

Fijałek jakby przeszedł metamorfozę, grając z Brylem. Wydaje mi się graczem dużo dojrzalszym, pełniejszym i grającym o wiele ciekawszą siatkówkę niż z czasów wspólnych występów z Prudlem. Do tego kompetentnie kieruje grą młodszego kolegi - ośmiela mu się nawet sygnalizować palcami ustawienia podczas gry, co, jak wiemy, powinien wykonywać niewątpliwie zawsze i wszędzie najważniejszy na boisku - blokujący.
Razem z brodą pojawiła się u Fijałka osobowość herszta;)
2666
Posty: 80
Rejestracja: 1 cze 2017, o 09:41

Re: World Tour 2019

Post autor: 2666 »

Ugandyjska siatkówka plażowa snuje ponoć (takie doszły mnie słuchy) wielkie plany i marzy o poważnych trofeach.
Wiedzony tymi pogłoskami, postanowiłem je osobiście zweryfikować. Dlatego mam zamiar udać się latem do Ugandy; w planach - prócz bogatego programu krajoznawczo-turystycznego - m.in. także sprawdzenie wiarygodności tych informacji.
Tak, że zobaczymy - po powrocie (oby szczęśliwym - to jednak Afryka i jednak się boję, ale czego się nie robi dla dobra plażowej sprawy...) zdam z wyprawy relację.
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2019

Post autor: Ariosto »

Interesująco zapowiadają sie dalsze fazy Xiamen. Na razie wygrywają faworyci, oprócz USA i BRA. Zwłaszcza Brazylijczycy bardzo słabo po kolejnych przetasowaniach. Nie mam wątpliwości, że te wyniki się poprawią w trakcie sezonu, ale ciekawi mnie, ile z tych par dotrwa. Marzyłby mi się sukces pary Alison - Alvaro Filho na olimpiadzie...
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2019

Post autor: Ariosto »

Nasi nieźle w Itapemie, chociaż obie pary jedna po drugiej wpadli pod walec, ale patrząc po wyniku obie stworzyły Norwegom trochę problemów.

Chętnie obejrzałbym teraz Fijałek/Bryl, żeby zobaczyć, czy się rozwinęli, bo jeszcze pod koniec ubiegłego sezonu widać było spory potencjał.

Brazylijczycy nadal słabo. Nie pamiętam tak słabego wyniku tego kraju - nie mówię o jakimś turnieju na wyspie w Iraku, ale poważny turniej, u siebie, startuje 6 par w większości z utytułowanych zawodników - i żadna nie wychodzi poza drugą rundę. Ciekawe ile to może trwać, stawiałbym, że raczej krócej niż dłużej.
fixz_9
Posty: 83
Rejestracja: 4 cze 2018, o 11:47
Płeć: M

Re: World Tour 2019

Post autor: fixz_9 »

Na kanale YT - Beach Volleyball World masz mecze ;)
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2019

Post autor: Ariosto »

Dzięki za wskazówkę. Dopiero miałem chwilę, żeby obejrzeć kawałek (finał Itapemy). Bardzo ładna gra obu stron. Obejrzę więcej i coś więcej postaram się dopisać.
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2019

Post autor: Ariosto »

Fajnie, że cały turniej w Wawie jest w telewizji, chociaż tylko Polsat Sport News, ale zawsze. Widziałem Kantor/Prudel, fajny występ i z dużą łatwością pokonana bądź co bądź bardzo solidna para (Herrera/Gavira). Będę ciekaw ich dalszych występów. Może gdzieś później wpadną na Fijałka/Bryla :).
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: World Tour 2019

Post autor: mily66 »

Ale na trybunach pustki.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: World Tour 2019

Post autor: mewa »

mily66 pisze:Ale na trybunach pustki.
promocja tego turnieju była niemal zerowa...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: World Tour 2019

Post autor: niepoinformowany »

Świetnie wyglądają Fijałek/Bryl, właściwie już od końcówki poprzedniego sezonu a w tym kontynuują to. Równa forma, mała ilość błędów, pewnie kończone pierwsze akcje, świetne czucie w bloku Bryla. Jest dobrze, liczę na "4" w tym turnieju, byle tylko nie trafić za wcześnie na Mol/Sorum.

Kantor i Prudel też całkiem nieźle z Chilijczykami i również wygrali grupę. Brawo
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
2666
Posty: 80
Rejestracja: 1 cze 2017, o 09:41

Re: World Tour 2019

Post autor: 2666 »

Za pasem mundial. Ciekawe, bo tak się składa, że statystycznie zwycięzca ostatniego ważnego turnieju World Touru przed mundialem, bardzo rzadko wygrywał potem mundial. Przynajmniej w ostatnich edycjach - od 2011 roku, tylko dwukrotnie (biorąc pod uwagę obie płcie) taki przypadek się zdarzył. Na osiem w sumie rozegranych mundialowych finałów. Tak że spokój wodza:)

Bryl i Fijałek wyznali że Łotysze zaskoczyli ich taktycznie:
https://siatka.org/pokaz/wt-warszawa-gr ... 18-finalu/
Oczywiście, na mundialu nie można sobie na coś takiego pozwolić. Tu trzeba jeszcze samemu taktycznie zaskoczyć rywali.

Kantor z kolei z Prudlem mogliby być wspaniałą i niedoścignioną parą. Pod wszakże warunkiem - że, z uwagi na totalną rolę bloku w plażówce - graliby na dwóch blokujących przy siatce, trzniając resztę. Łoiliby wszystkich tak że ino drzazgi i kurz. ;)
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: World Tour 2019

Post autor: Elgarten »

niepoinformowany pisze:Świetnie wyglądają Fijałek/Bryl, właściwie już od końcówki poprzedniego sezonu a w tym kontynuują to. Równa forma, mała ilość błędów, pewnie kończone pierwsze akcje, świetne czucie w bloku Bryla. Jest dobrze, liczę na "4" w tym turnieju, byle tylko nie trafić za wcześnie na Mol/Sorum.

Kantor i Prudel też całkiem nieźle z Chilijczykami i również wygrali grupę. Brawo
Skończyło się bardzo słabo, bo żadna polska para nie potrafiła wygrać pojedynku w fazie pucharowej. Porażki z solidnymi, ale średnimi przeciwnikami z Łotwy i Włoch to według mnie duże rozczarowanie. Za to w półfinałach są dwie pary rosyjskie.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: World Tour 2019

Post autor: mewa »

Elgarten pisze: Skończyło się bardzo słabo, bo żadna polska para nie potrafiła wygrać pojedynku w fazie pucharowej. Porażki z solidnymi, ale średnimi przeciwnikami z Łotwy i Włoch to według mnie duże rozczarowanie. Za to w półfinałach są dwie pary rosyjskie.
W złym kierunku idzie polska siatkówka plażowa. Mam wrażenie sporego zaniedbania jeśli chodzi o sprawy szkoleniowe, sportowe, marketingowe i komunikacyjne. Jedno, co cały czas umiemy, to zorganizowac turniej. Ale już go sprzedać i zainteresowac nim kibiców to albo nie umiemy, albo zapomnieliśmy, jak się to robi.
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2019

Post autor: Ariosto »

Też mi się wydaje, że jest niewykorzystany potencjał.
Dziwne, bo na halową jest u nas szał, a plażowa to sport niszowy. Wydaje mi się, że na samym potencjale halówki można byłoby coś więcej ugrać dla plażowej.

Natomiast sporotowo nie jest najgorzej - pamiętam czasy, kiedy sukcesem godnym wzmianki w prasie było, kiedy polska para "postraszyła Brazylijczyków", czyli urwali im seta... Potem był czas Fijałka/Prudla odnoszących drobne sukcesy (pierwsze medale WT) + Kądzioła/Szałankiewicz grający bez sukcesów, ale jednak stabilnie w WT. Teraz jest dalej progres, pojawiły się zwycięstwa w WT, Kantor/Łosiak zagościli w czołówkach rankingów; trafiona była decyzja o rozłączeniu Fijałka z Prudlem, których potencjał się wyczerpał. Dzięki temu mamy drugą parę w czołówce, czego wczesniej nie było. Chociaż jasna sprawa, że chciałoby się więcej.
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2019

Post autor: Ariosto »

PS: z Rosjanami ciekawa sprawa, bo oni zawsze grali słabo (oprócz pamiętnej pary Kolodinski-Barsuk, powiedzmy stabilna czołówka ale wyraźnie za plecami dominatorów typu Emanuel-Ricardo). Potem pojawił się Stojanowski, któremu od pierwszych sukcesów młodzieżowych wróżyłem sporą karierę. I potem jakieś 2 lata temu nagle zaczęli wysoko zachodzić goście, którzy wcześniej długo kończyli turnieje przed strefą medalową (typu Semionow) albo w ogóle na fazie grupowej (Liamin). Ciekawe, z czego to wyniknęło.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2019, o 12:14 przez Ariosto, łącznie zmieniany 1 raz.
2666
Posty: 80
Rejestracja: 1 cze 2017, o 09:41

Re: World Tour 2019

Post autor: 2666 »

Nie przestaje mnie to zadziwiać.
Jeden udany/zanoszący się na udany występ Polaków = 'Kantor/Łosiak opanują siatkówkę na długie lata', 'oby były dwie pary w finale', 'będzie półfinał tylko nie wpaść na Mol/Sorum' - a przegrać z Plavins/Tocs (trzymając się tej nieszczęsnej gramatyki).
Jeden nieudany/mniej udany = 'polska plażówka idzie w złym kierunku' - itp.
Polskiego kibica - chociaż nie tylko polskiego, fakt - łatwo zwodzą incydentalne wyniki.
Sugeruję więcej dystansu - i szerszego spojrzenia na rzeczywistość. :)
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: World Tour 2019

Post autor: mewa »

2666 pisze: Jeden nieudany/mniej udany = 'polska plażówka idzie w złym kierunku' - itp.
Polskiego kibica - chociaż nie tylko polskiego, fakt - łatwo zwodzą incydentalne wyniki.
Sugeruję więcej dystansu - i szerszego spojrzenia na rzeczywistość. :)
Ciężko mnie nazwać kibicem i patrzę bardzo szeroko - na szkolenie, na promocję turniejów w Polsce i ich poziom, na problemy zawodników nie objętych szkoleniem centralnym, na to, w jaki sposób odbywa się nabór do Spały. I twierdzę, że idzie to w złym kierunku, a plażówka w Polsce jest zaniedbana, niedoinwestowana i wiele osób zadowolonych z sukcesów jednej pary myśli, że ich wygrane świadczą o dobrej kondycji dyscypliny w Polsce. Niestety, moim zdaniem jest inaczej.
2666
Posty: 80
Rejestracja: 1 cze 2017, o 09:41

Re: World Tour 2019

Post autor: 2666 »

To faktycznie, masz dogłębną wiedzę w temacie - podczas gdy np. ja jestem kibicem (i to nie takim wielkim) - outsiderem.

Interesują mnie dwie kwestie. Może potrafiłbyś je wyjaśnić:

a) Co leży u podstaw sukcesów Kantora/Łosiaka i fenomenu młodego Michał Bryla, który niemal z dnia na dzień stworzył z Fijałkiem - już uznanym obrońcą - świetny duet? Tzn. czy były one wsparte zaplanowanymi i konsekwentnymi działaniami np. jakiegoś szerszego zaplecza szkoleniowego i zewnętrznego wsparcia finansowego, czy bardziej wywodzą się z samodzielnej 'partyzanckiej' pracy siatkarzy, ich samozaparcia i talentu? A może jeszcze z czegoś innego?

b) Skąd olbrzymi rozrzut między klasą najlepszych naszych par męskich i najlepszych kobiecych?
To nie tylko polski fenomen - bo z nim boryka się dość spora część krajów, które w worldtourowej czołówce - męskiej lub kobiecej, ale nie męskiej i kobiecej - mają swoich reprezentantów; z tym że czasami dużo lepsze w nich są kobiety, czasami mężczyźni. Dlaczego?
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2019

Post autor: Ariosto »

Samo w sobie ciekawe jest pytanie, co świadczy o kondycji dyscypliny. Jeśli myślimy o samym poziomie sportowym, to to można w miarę obiektywnie mierzyć i tu progres na pewno jest. Przy czym plażówka jest sportem niszowym, w którym szkolenie centralne może zrobić wyniki (nie do osiągnięcia w sporcie masowym typu nożna czy koszykówka) i u nas te wyniki robi w miarę dobrze. Udało się też przejście od juniorów do seniorów, bo kiedyś masowo mieliśmy różnego rodzaju mistrzów U-cośtam i zero medali seniorskich.
Co do promocji turniejów to jest słaba, fakt, ale nie wiem, jak to wygląda na świecie (poza Polską widziałem raptem jeden WT). Może takie są możliwości dyscypliny. Co do pozostałych rzeczy - szkolenia, itd. - to w ogóle nie mam danych i muszę zaufać Mewie.
Na pewno jednak pewne rzeczy widać gołym okiem, w szczególności dysproporcję popularności plażówki i halówki. Którą chyba dobrze oddają liczby wpisów na odpowiednich forach na tym portalu :). IMO tu jest bardzo duże pole do popisu, np. do zagospodarowania gwiazd z halowej.
I związana z tym masowość sportu - tu faktycznie są olbrzymie zaniedbania. Każdy kto był np. w Niemczech i tam grał na piasku, wie o czym mówię.
Który z tych czynników ww. daje lepszy obraz dyscypliny? Dla mnie trudne pytanie :).
ODPOWIEDZ

Wróć do „SWATCH-FIVB World Tour”