Trening skocznościowy: Jumpsoles ( skokbuty ) skuteczność...

Awatar użytkownika
Lenin212
Posty: 16
Rejestracja: 10 mar 2009, o 15:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Trening skocznościowy: Jumpsoles ( skokbuty ) skuteczność...

Post autor: Lenin212 »

Cześć !!!
Mam 13 lat i zamierzam w wakacje rozpocząć trening z Skokbutami ! Pytanie: Czy to jest bezpieczne dla moich ? W książce pt. "Piłka siatkowa" pisze że najlepiej trenować skoczność w wieku 13- 16 lat .
Co o tym sądzicie ?? Podzielcie się swoimi radami!! Zapraszam do dyskusji !
Jurij Bierieżko - mój ulubiony siatkarz !
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Trening skocznościowy: Jumpsoles ( skokbuty ) skuteczność...

Post autor: Arff »

13-16 lat to najlepszy okres na dbanie o wyskok, a nie trenowanie go czymś tak obciążającym... nie czytaj tych pseudo poradników tylko pogadaj ze swoim trenerem, jeśli takiego nie posiadasz, tzn. że nie trenujesz siatkówki, koszykówki czy innego sportu, a co za tym idzie ten trening nie jest Ci do niczego potrzebny...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Lenin212
Posty: 16
Rejestracja: 10 mar 2009, o 15:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Trening skocznościowy: Jumpsoles ( skokbuty ) skuteczność...

Post autor: Lenin212 »

DROGI ARFF ! !
Nie czytam pseudoporadników tylko książki dotyczące podstawy siatkarskiego treningu .

Zapraszam Cię do przeczytania lektury pt: " Piłka siatkowa " Grzegorza Grządziela i Władimira Ljacha.

Jest to profesjonalna książka stworzona przez ekspertów !

Grzegorz Grządziel - doktor nauk o kulturze fizycznej, pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Członek Europejskiej Federacji PHki Siatkowej, wiceprezes OZPS.
Od ponad 20 lat pracuje jako trener szkoląc zawodników na wszystkich poziomach. W swojej karierze zawodowej byt trenerem reprezentacji Polski juniorek, trenerem siatkówki w Kuwejcie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Autor wielu publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych, wykładowca na kursach w Polsce i za granicą.

Władimir Ljach - profesor AWF W Katowicach, wieloletni pracownik instytutu Fizjologii Rosyjskiej Akademii Nauk.
Pod jego kierownictwem stworzona została w Rosji koncepcja wychowania fizycznego dzieci i młodzieży, kompleksowe programy wychowania fizycznego i podręczniki dla nauczycieli tego przedmiotu.
W. Ljach jest autorem ponad 280 prac naukowych i naukowo-metodystycznych, z których 80 opublikowano m.in. w Polsce, Niemczech, Austrii, Izraelu, USA , w krajach byłego ZSRR. W 1993-1999 latach był wiceprezydentem Międzyn.Stowarzyszenia " Motoryka Sportowa ", jest miedzyn. ekspertem do spraw technologii sportowych.

PS: Nie nabijam komentarzów!
Jurij Bierieżko - mój ulubiony siatkarz !
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Trening skocznościowy: Jumpsoles ( skokbuty ) skuteczność...

Post autor: Arff »

ehhh... a później ludzie się dziwią że w Polsce fazy przejściowej junior-senior nie przechodzi 3/4 zawodników z czego połowa z powodu kontuzji, przeciążeń i zwyrodnień stawowych ... to smutne, ale niestety prawdziwe.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2009, o 19:09 przez Arff, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Trening skocznościowy: Jumpsoles ( skokbuty ) skuteczność...

Post autor: Mate »

Jak chcesz sobie pograć rok, dwa to proszę bardzo rób te programy. Ale potem nie płacz, że bolą cię kolana itd..... Przecież ty masz dopiero 13 lat. Jeszcze stawy itd nie ukształtowały ci się, a ty myślisz o programach skocznościowych.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
lovevolleyball2
Posty: 170
Rejestracja: 22 gru 2008, o 15:07
Płeć: K
Lokalizacja: Jastrzebie Zdrój
Kontakt:

Re: Trening skocznościowy: Jumpsoles ( skokbuty ) skuteczność...

Post autor: lovevolleyball2 »

Żadne tam buty.
Skakanka w dłoń i efekty murowane.
'ze wszystkich ruin świata, bez wątpienia najbardziej smutna jest ruina człowieka.'
theophile gautier
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Trening skocznościowy: Jumpsoles ( skokbuty ) skuteczność...

Post autor: Mate »

lovevolleyball2 pisze:Żadne tam buty.
Skakanka w dłoń i efekty murowane.

A potem wyjdzie Rocky Balboa :D
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Lenin212
Posty: 16
Rejestracja: 10 mar 2009, o 15:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Trening skocznościowy: Jumpsoles ( skokbuty ) skuteczność...

Post autor: Lenin212 »

Tydzień
1 2 3 4 5 6 7 8


Ćwiczenie
dozowanie Ilość powtórzeń (serii)
Przeskoki
10 razy - 1 1 2 2 2 2 2 2
Wieloskoki obunóż 25m - - 1 1 2 2 2 2 2
Skiping
25m - 1 1 2 2 3 3 3 1
Zeskoki
10 razy - - 1 1 2 2 2 2 4
Wyskoki do kosza 10 razy - 1 2 2 2 2 2 2 4
Wypady
10 razy 2 2 2 3 3 3 3 3 1
Wejście na skrzynię 10 razy 2 2 2 3 3 3 3 3 1


Skoczność jest wieloczynnikową funkcją dwóch podstawowych cech: szybkości i siły oraz budowy i proporcji ciała. Ćwiczenia skocznościowe są bardzo dynamicznymi środkami treningowymi, podczas których angażowane są wszystkie grupy mięśniowe, a także stanowią duże wymogi koordynacyjne. Mogą one być modelowane bądź to w kierunku składowej szybkościowej, bądź też siłowej. Udział lub stopień wykorzystania tych cech może być różny u poszczególnych osobników w różnych zadaniach ruchowych.
Metodyka treningu skoczności może być realizowana przez:
oddzielne doskonalenie siły i szybkości
specyficzne ćwiczenia skocznościowe:
a) ćwiczenia siły odbicia,
cool.gif właściwe ćwiczenia skocznościowe.
Najlepszym okresem do kształtowania skoczności u dziewcząt jest wiek 9-12 lat, u chłopców 13-15 lat. Najwyższy poziom w naturalnym rozwoju cech ta osiąga w wieku17-18 lat u dziewczyn i 19-20 lat u chłopców.
W okresie poczatkowego szkolenia ćwiczenia skocznościowe stosowane są w grach i zabawach oraz w zajęciach terenowych. Wymaga to wyboru odpowiedniego zasobu ćwiczeń, terenu czy warunków, w których są one realizowane. Na tym etapie ćwiczenia skoczności realizuje się przede wszystkim metodą powtórzeniową.
W rocznym cyklu szkoleniowym skoczność kształtujemy w drugiej części okresu przygotowawczego, a poziom jej utrzymujemy przez cały okres startowy.
Nowoczesną metodą kształtowania skoczności i szybkości są ćwiczenia plyometryczne, które polegają na tym, że w jednym ćwiczeniu kształtujemy siłę i szybkość.
Podczas skoku i biegu wystepują dwie fazy. Pierwsza, przez którą przechodzą mięśnie, to faza rozciągnięcia. Bezpośrednio po niej nastepuje faza skurczu. Ćwiczenia plyometryczne są opracowane w celu skrócenia czasu pomiedzy tymi dwoma fazami.
Uważa się, że systematyczne stosowanie ćwiczeń plyometrycznych osłabia mechanizmy ochronne organizmu, co ułatwia mu znoszenie większych obciążeń rozciągających mięśnie i w rezultacie rozwijanie większych wartości siły. Ćwiczenia plyometryczne stwarzają warunki do usprawniania mechanizmów wykorzystania energii sprężystej, akumulowanej w układzie ruchu. Jeżeli zawodnik, nawet o dużych możliwościach siłowych, nie wykonuje systematycznie takich ćwiczeń, aktywność jego mięśni jest ograniczona, głównie przez odruch ochronny pochodzacy z organów Golgiego, receptorów niezwykle czułych na zmianę siły rozwijanej przez mięsień. Z tego powodu ciężarowcy nie rozwijają podczas zeskoku w głąb tak wysokich wartości siły jak trójskoczkowie, dla których ćwiczenia plyometryczne odgrywają wiodącą rolę w przygotowaniu siłowym.
Ćwiczenia plyometryczne powinny być poprzedzone systematycznym treningiem siłowym.

III. Trening z użyciem platformy plyometrycznej „Jumpsoles” (polska nazwa-skokbuta)

1) Charakterystyka platformy plyometrycznej „Jumpsoles” (polska nazwa-skokbuta)

Ćwiczenia z użyciem skokbuta pozwalają osiagnąć maksimum energii podczas przejścia od fazy rozciągnięcia do fazy skurczu.
Normalne buty nie rozwijają mięśni łydki, natomiast ćwiczenia w skokbucie rozwijają te mięśnie, które przy dotychczasowych ćwiczeniach nie były wykorzystywane.W porównaniu do zwierząt, ludzie stojąc lub siedząc większość czasu pozostają w bezruchu. W pozycji stojącej wiekszość ciężaru spoczywa na piętach. W procesie ewolucji u ludzi zmniejszyła się długość stopy a mięśnie łydek nie są tak dobrze rozwinięte jak u zwierząt.
W skokbucie geometria pracy dolnej części nogi jest zmieniona co pozwala na zdecydowaną poprawę szybkości biegu i skoczności. Mięśnie łydki zostaną kompletnie przeprogramowane. W wyniku ćwiczeń w skokbucie powstanie w nich wiecej połączeń neuronowych pomiedzy włóknami oraz zostanie przyspieszony proces aktywizowania włókien szybkokurczliwych. Szybkie zwierzeta w biegu i skokach wykorzystuja wyłącznie śródstopie i palce. Ich piety nigdy nie dotykaja ziemi. Zawodnicy, którzy trenowali w skokbucie, podobnie jak gepard, fruwają na swych nogach osiagajac znakomite wyniki w próbach szybkości i skoczności.

2) Główne założenia dotyczące pracy z użyciem skokbuta.

Program ćwiczeń z użyciem skokbuta:
szybkie przeskoki przez ławeczkę albo inny obiekt starając się jak najdłużej dotykać podłoża,
wieloskoki obunóż z szybkim unoszniem kolan
wieloskoki jenonóż z wysokim unoszeniem kolan (skiping)
zeskoki z platformy, z wysokosci 60cm
wyskok do kosza lub innego obiektu; po wyladowaniu natychmiast nastepny wyskok,
wypady – początkujacy i osoby poniżej 16 lat bez obciążenia; obciążeniem docelowym jest połowa masy ciała zawodnika, ale tak aby mógł powtórzyć ćwiczenie płynnie wiele razy.
wejście na skrzynię: poczatkujący i osoby poniżej 16 lat bez obciążenia starsi stopniowo zwiększają obciążenie.
Zaprezentowany program pracy nad skocznością i szybkością łączy trening siłowy i plyometryczny. Jest skuteczny, ponieważ kształtuje te mięśnie, które są ważne przy wyskoku oraz biegu. Ćwiczyć należy dwa lub trzy razy w tygodniu, np. we wtorek i piątek lub poniedziałek środę i piątek.
Przed użyciem skokbuta należy przeprowadzić rozgrzewkę w normalnych butach, zrealizować kilka ćwiczeń ze skakanką (okoł 2 min.) następnie ćwiczenia rozciągające. Nastepnie na normalne obuwie należy założyć skokbut (musi byc dobrze zapiety, pięty nie moga dotykać podłoża). Przez pierwszych pieć dni nogi muszą się przyzwyczaić do nowej pozycji. W zwiazku z tym należy zaczynać od półgodzinnego spaceru oraz dwóch ćwiczeń podanych w tab. 1. W nastepnym tygodniu rozpocząć należy cały podany tam program.
Po treningu należy wykonać przebieżkę (około 800m) w normalnych butach oraz ćwiczenia rozciągające. Bardzo ważne są przerwy w czasie treningu oraz między treningami. Te ostatnie powinny wynosić co najmniej 48 h dla właściwej odnowy włókien mięśniowych.
Po zakończeniu tego programu, czyli po 8 tygodniach, należy odpocząć 10 dni i kontynuować trening podany w tab. 1 od 4 tygodnia. Cykl ten należy powtarzać aż do sezonu startowego. Trzeba jednak uważać – przetrenowanie podczas sezonu startowego może doprowadzić do słabych rezultatów. Ciężki trening jest potrzebny do osiągnięcia szczytowej formy ale żeby to osiągnąć potrzebne są racjonalne przerwy. Zeskoki są wyjatkowo obciążające dla organizmu dlatego podczas sezonu startowego trzeba ograniczyć ich dawkowanie. Nie można ich stosowac na 3 dni przed zawodami, zmniejszać trzeba trening siły robiąc tylko jedno powtórzenie wypadów i wejść na skrzynię."


PS Czy trening ze skakanka moze byc z obciążnikami 2 X 750 Gram ??????????????
Jurij Bierieżko - mój ulubiony siatkarz !
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Trening skocznościowy: Jumpsoles ( skokbuty ) skuteczność...

Post autor: Nagor »

PS Czy trening ze skakanka moze byc z obciążnikami 2 X 750 Gram ??????????????
Jeśli chcesz raz na zawsze pozbawić się zdrowych kolan to proszę bardzo... Takie ćwiczenia to w wieku 18+, bo podczas dojrzewania w ten sposób można TYLKO zepsuć sobie nogi. Co za tym idzie jeszcze pogorszenie wyskoku. W Twoim wieku powinieneś grać dużo na piasku (plażówkę), ew. skakanka.
...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Trening skocznościowy: Jumpsoles ( skokbuty ) skuteczność...

Post autor: Arff »

Żadne tam ćwiczenia... w tym wieku powinieneś tylko i wyłącznie wspierać rozwój swoich mięśni, a nie wykonywać bardzo ciężkie ćwiczenia dla dorosłych(!!!) zawodowców... Skakanka, odpowiednie wchodzenie po schodach, skakanie na treningu, chodzenie na palcach itd. powinny dać Ci odpowiedni efekt... na pewno nie od razu, ale za 2-3 lata odpowiednio poprawisz swój wyskok...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Lenin212
Posty: 16
Rejestracja: 10 mar 2009, o 15:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Trening skocznościowy: Jumpsoles ( skokbuty ) skuteczność...

Post autor: Lenin212 »

Dlaczego uważacie, że Jumpsoles niszczy kolana?? Możecie to uzasadnić ??

PS. NIE nabijam komentarzy !
Jurij Bierieżko - mój ulubiony siatkarz !
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Trening skocznościowy: Jumpsoles ( skokbuty ) skuteczność...

Post autor: Kay »

Lenin212 pisze:Dlaczego uważacie, że Jumpsoles niszczy kolana?? Możecie to uzasadnić ??

PS. NIE nabijam komentarzy !

Stary, jak widzę tematy, które zakładasz to się czytać odechciewa. Po pierwsze przejrzyj łaskawie forum, bo jest kupę podobnych tematów, wystarczy trochę chęci. Po drugie zadajesz strasznie tendencyjne pytania i zalatuje mi tu trochę neo.

Pozdrawiam
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Trening skocznościowy: Jumpsoles ( skokbuty ) skuteczność...

Post autor: Mate »

Człowieku stwórz jeden temat, a nie tworzysz 10 tematów o dupie Maryny. To nie lata twojego idola(takie jest moje odczucie), gdzie panował chaos itd.... Przepraszam, ale musiał się wypowiedzieć, bo nurtują mnie jego posty.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
AsRocketman3
Posty: 70
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:35
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik / Lublin
Kontakt:

Re: Trening skocznościowy: Jumpsoles ( skokbuty ) skuteczność...

Post autor: AsRocketman3 »

A ja mam pytanko, moze nie na temat, ale dotyczy skocznosci. Otoz jak cwicze sobie lydki czy to na silowni czy na schodach, to strasznie mnie boli staw skokowy, w ogole nie czuje bolu w lydkach z wysilku tylko w stawie. Mam ponad 18 lat czyli wzrost juz mam raczej skończony, wczesniej raczej nie cwiczylem wyskoku, bo tak samo mnie bolal staw skokowy i kolana.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Trening skocznościowy: Jumpsoles ( skokbuty ) skuteczność...

Post autor: Nagor »

Co do stawu skokowego, może nadwyrężasz za dużo, pamiętaj, że nigdy nie dźwiga się najwięcej ile umiesz, tylko jakieś 60-70% maksymalnie. Co do kolana - idź do jakiegoś ortopedy, kiedyś miałem jakieś zderzenie czy upadek, sam nie wiem dokładnie, i od tego czasu po wysiłku bolało mnie kolano. Okazało się, że to pęknięta rzepka, przy której już nie można ćwiczyć kolan na siłowni, a grać możesz tylko w stabilizatorze. Można zrobić operację ale podobno nie opłaca się. Dlatego przepadaj się zanim będzie za późno, bo jeśli (tfu tfu) masz to co ja lub podobnego, to od 60 życie bez kul/wózka nie będzie możliwe.
...
AsRocketman3
Posty: 70
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:35
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik / Lublin
Kontakt:

Re: Trening skocznościowy: Jumpsoles ( skokbuty ) skuteczność...

Post autor: AsRocketman3 »

no wlasnie nie dzwigam najwiecej ile umiem, tylko np. na silowni na takim urzadzanku co sie siada ze zgietymi nogami w kolanach i sie prostuje, biore sobie koniec stopy na krawedz chyba z 70kg na odwaznikach i 20 powtorzen i juz nie moge, a w lydce w ogole bolu/wysilku nie czuje. Z kolanami/stawami nigdy nie mialem problemow, a bole byly moze wynikiem ich nie wystarczajacego rozgrzania przed graniem, bo jak porzadnie rozgrzalem to bylo raczej ok.
srietal
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2009, o 08:36

Re: Trening skocznościowy: Jumpsoles ( skokbuty ) skuteczność...

Post autor: srietal »

Lenin212 pisze:DROGI ARFF ! !
Nie czytam pseudoporadników tylko książki dotyczące podstawy siatkarskiego treningu .

Zapraszam Cię do przeczytania lektury pt: " Piłka siatkowa " Grzegorza Grządziela i Władimira Ljacha.

Jest to profesjonalna książka stworzona przez ekspertów !

Grzegorz Grządziel - doktor nauk o kulturze fizycznej, pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Członek Europejskiej Federacji PHki Siatkowej, wiceprezes OZPS.
Od ponad 20 lat pracuje jako trener szkoląc zawodników na wszystkich poziomach. W swojej karierze zawodowej byt trenerem reprezentacji Polski juniorek, trenerem siatkówki w Kuwejcie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Autor wielu publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych, wykładowca na kursach w Polsce i za granicą.

Władimir Ljach - profesor AWF W Katowicach, wieloletni pracownik instytutu Fizjologii Rosyjskiej Akademii Nauk.
Pod jego kierownictwem stworzona została w Rosji koncepcja wychowania fizycznego dzieci i młodzieży, kompleksowe programy wychowania fizycznego i podręczniki dla nauczycieli tego przedmiotu.
W. Ljach jest autorem ponad 280 prac naukowych i naukowo-metodystycznych, z których 80 opublikowano m.in. w Polsce, Niemczech, Austrii, Izraelu, USA , w krajach byłego ZSRR. W 1993-1999 latach był wiceprezydentem Międzyn.Stowarzyszenia " Motoryka Sportowa ", jest miedzyn. ekspertem do spraw technologii sportowych.

PS: Nie nabijam komentarzów!

Dla mnie szkoda gadać - chyba że to z S-F
marcin_r

Re: Trening skocznościowy: Jumpsoles ( skokbuty ) skuteczność...

Post autor: marcin_r »

Wedlug mnie trening skocznosciowy ma sens gdy mamy jakies +190cm, zakonczony wzrost i umiejetnosci ktore pozwalaja myslec o wyczynowym uprawianiu siatkowki. Bo inczej to robimy sobie tylko krzywde, tym wieksza im wczensiej zaczynamy
j22j
Posty: 20
Rejestracja: 20 maja 2009, o 20:23
Płeć: M

Re: Trening skocznościowy: Jumpsoles ( skokbuty ) skuteczność...

Post autor: j22j »

Witam mam 15 lat 192 cm wzrostu zacząlem trening skocznosciowy jumpsoles jakis miesiąc temu gdy rozpoczeły sie wakacje przed treningiem lapałem pilke na zasiegu 315 cm teraz smiało moge powiedziec ze trening jest warty swojej ceny lape pilke na zasiegu 335 cm wiec poprawa jest o 20 cm .Na początku bolaly mnie troche lydki i kolana ale to tylko po pierwwzych 3 treningach.Pozniej czulem ze mięsnie nog sie wzmocniają ale nie patrzylem jak moj zasieg sie poprawia tylko czekalem trenowalem i tak po miesiacu zmiezylem swoj zasieg 335. Mialem nadzieje ze bede lapal 325 ale 10 cm wiecej bylem zaskoczony bardzo polecam ten program w krotkim okresie mozna zyskac naprawde bardzo dobre rezultaty.Ja osobiście kupiłem na allegro za 210 zł wiec opłacalo mi się nie załuje zadnej wydanej złotowki.
tomeklovevolleyball
Posty: 1
Rejestracja: 24 lip 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Trening skocznościowy: Jumpsoles ( skokbuty ) skuteczność...

Post autor: tomeklovevolleyball »

Witam mam 16 lat i 192cm wzrostu, waze 73kg.Mój zasieg stojąc to 252cm. lecz mój wyskok jest słaby okolo 50cm z miejsca i57cm z rozbiegu.Jakie sa najleosze cwiczenia dla mnie które nie hanuja wzrostu???Prosze o porade :D
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Trening skocznościowy: Jumpsoles ( skokbuty ) skuteczność...

Post autor: KadrO »

tomeklovevolleyball pisze:Witam mam 16 lat i 192cm wzrostu, waze 73kg.Mój zasieg stojąc to 252cm. lecz mój wyskok jest słaby okolo 50cm z miejsca i57cm z rozbiegu.Jakie sa najleosze cwiczenia dla mnie które nie hanuja wzrostu???Prosze o porade :D
Tak trudno poszukać w dziale w którym właśnie napisałeś? Dużo skacz, "wytrenuj łytki" biegając :D Skakanka i wio, są wakacje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”