Liga Narodów 2019 (M)

Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Aershis »

Bartek O pisze: Najlepsza z możliwych, przynajmniej w mojej opinii. Czyli zignorowanie rosyjskiej supergwiazdy siatkówki.
Jakaż to z niego super gwiazda. :P Przecież to nawet nie jest 8 w kolejce przyjmujący na grę w rosyjskiej kadrze.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Son »

Trochę jestem skołowany.
- Napisał to pod adresem siatkarza naszej reprezentacji widocznego na zdjęciu powyżej.
- Pod adresem "skończonego narodu arabów...wróć, polskiego"
- Do mieszkańców mniejszości etnicznej Lodziostanu, do których strzelał podczas Mistrzostw Świata?
- Tylko i wyłącznie do siatkarzy kadry, z zaznaczeniem, że resztę narodu szanuje?
- Czy był to okrzyk bojowy, często słyszany podczas spotkań piłkarskich?
Oczywiście zachowanie bez komentarza, ale o nim już wiele napisano nie bez podstawy. Ciekawy jestem czy obrońcy Michała Kubiaka, również będą bronić Spirita, powołując się na: wolność słowa; na "dobrze im powiedział i też tak uważam", czy przejdą do ataku- tam byli Arabi niewolący kobiety, tu My. Polacy.
Jak to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... Tylko mi nie mówcie, że to dwie różne sytuacje.
Zaksa na maksa
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Marcy$ »

Te sytuacje się różnią, ale obie nie powinny mieć miejsca. I uważam, że obie powinny mieć podobne konsekwencje. Czyli jak Kubiak był zawieszony to niech Spiryk też będzie.
I tyle, niech idzie w zapomnienie.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Bartek O »

Aershis pisze:
Bartek O pisze: Najlepsza z możliwych, przynajmniej w mojej opinii. Czyli zignorowanie rosyjskiej supergwiazdy siatkówki.
Jakaż to z niego super gwiazda. :P Przecież to nawet nie jest 8 w kolejce przyjmujący na grę w rosyjskiej kadrze.
Dlatego posłużyłem się ironią.
Ale nie umniejszaj wartości sportowej Aleksieja ;). W składzie Sbornej na Uniwersjadę miałby realne szansę się znaleźć.
Camillo Marcotti

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Camillo Marcotti »

Bartek O pisze: Dlatego posłużyłem się ironią.
Ale nie umniejszaj wartości sportowej Aleksieja ;). W składzie Sbornej na Uniwersjadę miałby realne szansę się znaleźć.
Wątpię, żeby wziąć udział w Uniwersjadzie, trzeba przynajmniej w teorii być studentem, a wątpię żeby kogoś z takim ilorazem inteligencji przyjęli na jakąś uczelnie. No chyba że za dobre pieniądze, co w Rosji jest możliwe.

Co do porównywania wypowiedzi Michała i Aleksieja uważam, że jedne i drugie są czasem nie na miejscu, choć Michała bronią dwie rzeczy: nawet najdziwniejszą teorie, potrafi na swój sposób uzasadnić, więc nie można mieć pretensji o te wypowiedzi, można się z nimi nie zgadzać (zauważmy, że wypowiedź w stylu Kubiak brzmiałaby: uważam, że Polacy to kur*y, bo kiedyś Polak remontował mi kuchnie i się rozpadła, np.), no i przede wszystkim Michał coś w sporcie osiąga i znaczy w przeciwieństwie do swojego buraczanego kolegi.


Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Son »

To jak osiąga sukcesy, to może pozwolić sobie na więcej?? Nie bardzo rozumiem. Rosjanin trochę też osiągnął w sporcie, wbrew pozorom więcej niż się sądzi. Nazwałeś Spirita burakiem i masz rację, bo nie jest to jego pierwszy wybryk, a opinię mogliśmy wyrobić sobie na podstawie ostatnich lat. Dla mnie wypowiedź Kubiaka, choć próbował to wyprostować pozostaje gorsza, ponieważ skierował bardzo nieprzychylne słowa pod kątem całego narodu. Tu mamy dwa słowa rzucone w komentarzu i nie bardzo wiadomo o co chodzi, poza tym, że są obraźliwe. Nie chcę uchodzić, za jakiegoś obrońcę tego Pana Rosjanina, bo jest człowiekiem zdemoralizowanym. Ale nie usprawiedliwiajmy przy tej okazji Michała. Obie wypowiedzi nie powinny paść. Przy czym Michał raczej nie powtórzy swojego błędu, a ten Pan "leje" na nakładane kary.
Zaksa na maksa
Awatar użytkownika
dante_azs
Posty: 572
Rejestracja: 21 gru 2009, o 16:30
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: dante_azs »

"Problemem" jest to, że Heynena bronią wyniki. Ile w tym jego zasługi, a ile faktu, że trafił na złoty okres w polskiej siatkówce jest chyba równoważne. A to, że są wyniki, to znacznie łatwiej dużej grupie kibiców (mi nie) przychodzi racjonalizowanie jego poczynań.
Ile w tym jego zasługi? Jakieś 150%. Tak samo jak zdobycie brązowego medalu na MŚ w Polsce w 2014 z przeciętnymi Niemcami i awans do półfinału ME w Polsce w 2017 z jeszcze bardziej przeciętną, by nie powiedzieć słabą, Belgią.
raczej trudno sądzić, że i w Niemczech i w Belgii i teraz w Polsce cudownym zrządzeniem losu trafiały mu się złote pokolenia siatkarzy.
Na MŚ i ME z Niemców i Belgów wycisnął maksa, więcej się nie dało. Mało tego, gdyby nie Polska, zapewne Niemcy zagraliby w finale z Brazylią. Belgia była blisko brązowego medalu, przegrywając z Serbią zaledwie 2:3. Wcześniej rozbiła Włochów(!) w ćwierćfinale 3:0.
Za to w Polsce pokazał jak wykorzystuje swoją znajomość siatkówki, bo trafił na zdolniejszych wykonawców, dlatego kolekcjonuje medale. MŚ nie było przypadkiem, co pokazała tegoroczna LN. Przypadkiem nie będzie również mistrzostwo Europy jesienią. Co do igrzysk za rok, nie rozpędzałbym się że będzie złoto, bo sport uczy pokory, ale jest to wielce prawdopodobne.
I wcale nie uważam, że trafiło mu się genialne pokolenie. Były lepsze. Heynen potrafi jak mało który trener tak poukładać puzzle, że nawet te które wydają się niepotrzebne, o dziwo pasują idealnie.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2019, o 11:30 przez dante_azs, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Noworoczny »

A wg mnie powinniśmy inaczej traktować zachowanie naszych a inaczej obcych, zwłaszcza nacji, z której pochodzi ten pan ze spirytusem w nazwisku. Na zasadzie ChNiNKChP.

Polsat uraczył nas całą masą powtórek meczu o brąz, więc można było sobie w spokoju pooglądać. Naprawdę miło się na grę naszych patrzyło.

Kwolek zyskał potężną broń w postaci zagrywki. To znaczy zawsze ładnie serwował, ale teraz zyskał różnorodność. Podrzuca piłkę, jak do zagrywki atakującej, wyskakuje, jak do atakującej, a zagrywa taktyczną (podobną do szymurskiej). Załóżmy, że jest break. Do następnej Brazole ustawiają się blisko, a ten wszystko wykonuje tak samo, tyle że zagrywa mocno, i as.

To jest wynalazek Antigi, ale widać, jak wielu graczy przejęło tę hybrydową zagrywkę i jakie spustoszenie ona czyni. Wiśniewski, Bieniek, Kwolek, Szymura, Drzyzga, chyba nawet Kubiak. Jestem przekonany, że to jest przyszłość zagrywki i w najbliższych latach będzie się to powszechnie trenować.

Pięknie nasi grali. Np. Kwolek zagrywa floatem, przyjęcie na prawo, blisko antenki. Atakujący idzie na quicka i dostaje naprawdę szybką piłkę, ale na niego czeka już dwublok z Huberem. Atak po ostrym skosie, Kaczmarek broni w punkt, kontra i punkt.

Cudowna była też obrona-asekuracja-wystawa Popiwczaka. Bednorz dostaje piłkę na lewe, ściąga za mocno piłkę, więc dostaje czapę pod nogi, ale tam już na parkiecie leży dłoń Kuby. Piłka odbija się tak wysoko, że Bednorz atakuje z drugiej a przeciwnicy tylko stoją z rozdziawionymi gębami i nie wiedzą co się dzieje.

Była też zagrywka w sam narożnik boiska, którą pięknie przyjął Marek Kacz. Punktu akurat nie było.

Jedną czy dwie akcje później Bednaruk na czasie każe ustawiać się naszym do przyjęcia w czwórkę. To kolejny przymiot Łukasza. Nie każdy atakujący potrafi przyjmować (z zachowaniem wszelkich proporcji: Wlazły, Michajłow, Anderson). Przy bardzo mocno zagrywającym przeciwniku to naprawdę ważna sprawa.

No i atmosfera. Wiadomo, że jak się wygrywa, to atmosfera jest, ale tutaj na prawdę widać było, że chłopaki stanowią jedność.

Brawa dla Vitala i reszty sztabu, że potrafili coś takiego osiągnąć.

E: I pełna zgoda z postem Dante_azs!
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Papito13 »

Noworoczny pisze:To jest wynalazek Antigi, ale widać, jak wielu graczy przejęło tę hybrydową zagrywkę i jakie spustoszenie ona czyni. Wiśniewski, Bieniek, Kwolek, Szymura, Drzyzga, chyba nawet Kubiak. Jestem przekonany, że to jest przyszłość zagrywki i w najbliższych latach będzie się to powszechnie trenować.
Mam podobną opinię na ten temat. Plusliga jest ligą ze zdecydowanie największą ilością zawodników z zagrywką "hybrydową" i powoli inni zaczynają się tego uczyć. Również jestem przekonany, że ten rodzaj serwisu będzie tylko zyskiwać na popularności, bo znakomicie usuwa możliwość przyjęcia flota na palce i wymusza na siatkarzach umiejętności przyjęcia flota sposobem dolnym. Fajnie, że taki (na razie) trend wychodzi z Polski i Plusligi.

Organizacja gry blok-obrona, świetne czytanie gry i znakomita gra blokiem to potężne atuty naszej kadry pod okiem Vitala. Polecam zwrócić uwagę na olbrzymie postępy w bloku, jakie zrobili niektórzy zawodnicy na kadrze. Na pewno cały sztab pomaga rozpracować Heynenowi naszych przeciwników, ale on też potrafi przekazać odpowiednie wnioski siatkarzom i w rezultacie jesteśmy taktycznie rewelacyjnie przygotowani.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Noworoczny »

Aaa, jeszcze chciałem zwrócić uwagę, że przeciwko Polakom najlepsza para przyjmujących na świecie mecz kończyła na ławie. Nasz trzeci skład nie pozwolił im się rozwinąć na boisku.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Bardzo trafna uwaga co do zagrywki hybrydowej, ale warto zauważyć, że Kwolek robi to inaczej niz Wiśnia, Antiga i inni. Oni Symulują zagrywkę szybującą i wykonują mocną. Kwolek symuluje mocną i wykonuje szybującą.

Z tą najlepszą parą przyjmujących to jak na mój gust przesada.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Marcy$ »

Bo jest przesada - ani nie byli w formie ani im się nie chciało. Jednak swoje nasi zrobili :)
A co do reszty to zgoda :)
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Aranger »

Noworoczny pisze:Aaa, jeszcze chciałem zwrócić uwagę, że przeciwko Polakom najlepsza para przyjmujących na świecie mecz kończyła na ławie. Nasz trzeci skład nie pozwolił im się rozwinąć na boisku.
Swego czasu Słowenia pościągała nam z boiska dwóch głównych kandydatów do MVP ostatnich MŚ i jeszcze jednego z najlepszych rozgrywających tej imprezy, podobny przypadek z Brazylią teraz. U Brazylijczyków na tej imprezie nie kleiło się nic.

Wrona opowiadał, że odprawa przedmeczowa u Heynena to 5 głównych założeń taktycznych, których siatkarze mają za wszelką cenę przestrzegać. Biorąc pod uwagę, jak świetnie za jego kadencji funkcjonuje u nas relacja blok-obrona i jak mądrze często zagrywamy, to obstawiam, że umiejętność analizy rywala i znalezienia jego słabych punktów jest prawdopodobnie gigantycznym atutem Belga, dzięki któremu w dużej mierze nasze wyniki są takie jakie są.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Marcy$ »

Aranger pisze: umiejętność analizy rywala i znalezienia jego słabych punktów jest prawdopodobnie gigantycznym atutem Belga, dzięki któremu w dużej mierze nasze wyniki są takie jakie są.
To plus mental. Bo umiejętności mieliśmy.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Papito13 »

JanuszzPodkarpacia pisze:Bardzo trafna uwaga co do zagrywki hybrydowej, ale warto zauważyć, że Kwolek robi to inaczej niz Wiśnia, Antiga i inni. Oni Symulują zagrywkę szybującą i wykonują mocną. Kwolek symuluje mocną i wykonuje szybującą.
Fakt, jest różnica, potrzebne są nieco inne umiejętności, ale efekt jest bardzo zbliżony. Zazwyczaj podrzut i rozbieg jest zależny od tego, która zagrywka jest lepsza lub była/jest podstawową zagrywką siatkarza. Stąd Kwolek albo Christenson symulują mocną zagrywkę, a leci szybująca, a np. Wiśniewski odwrotnie. Obie wersje są bardzo dużym atutem dla siatkarza i dużym kłopotem dla przyjmujących.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Noworoczny »

JanuszzPodkarpacia pisze: Z tą najlepszą parą przyjmujących to jak na mój gust przesada.
Posłużyłem się tylko forumową opinią. Już nie pamiętam, kto tak napisał.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Marcy$ »

Tu nie chodzi o to czy jest zla czy dobra czy najlepsza bo w formie to faktycznie czolowka....tylko o fakt ze byla ona totalnie bez formy ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Marcy$ pisze:Tu nie chodzi o to czy jest zla czy dobra czy najlepsza bo w formie to faktycznie czolowka....tylko o fakt ze byla ona totalnie bez formy ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Tam mogą dochodzić jeszcze inne względy. Słyszałem wiele głosów (choćby Swędrowski czy Wrona), że Leal nie za dobrze wpasował się do drużyny. Myślę, że w tym momencie mają tam ciężki orzech do zgryzienia, ale ponad rok to sporo czasu na przygotowanie ich do wspólnej gry, Przydałby się jednak lepszy libero, żeby to zbalansować i tutaj np. tkwi nasza przewaga.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: krzysiu »

Ma być zmieniony gospodarz turnieju finałowego LŚ w 2020 r. ;)
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Aershis »

Z powodu?
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: timshel »

Aershis pisze:Z powodu?
Oficjalnie dlatego, że finały zbiegają się z obchodami Dnia Niepodległości w Stanach. Wychodząc zatem naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu dyscypliną, federacja światowa w porozumieniu z amerykańską, postanowiły dać szansę organizacji turnieju miastom innych krajów. Kibic ma w tym czasie siedzieć na trybunach. A nie odpalać fajerwerki i machać gwiezdno-pasiastą flagą. Pragnienie stanięcia w szranki o obsadzenie widowni należy wyrazić najpóźniej w dniu Narodowego Święta Niepodległości.
Learn to love the process.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: dyletant »

Iran albo Słowenia, błagam.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: drukjul »

Finały Ligi Narodów mężczyzn 2020 odbędą się najprawdopodobniej w Turynie. Włoska federacja siatkówki wydała dziś już nawet oficjalny komunikat prasowy w tej sprawie, jednak po kilkudziesięciu minutach go odwołali.
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: kuki91 »

Turyn oficjalnie potwierdzony ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”