Napoje energetyczne

AsRocketman3
Posty: 70
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:35
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik / Lublin
Kontakt:

Napoje energetyczne

Post autor: AsRocketman3 »

Czesto w piatki jestem kompletnie spiacy, zmeczony, nie wyspany itd. itd. a tu trzeba isc na trening i co wtedy najlepiej mozna wypic na rozbudzenie i naplyw energii ;) , tylko prosze o rade kogos kto sie zna na tym i wie co nie co na ten temat
KS_Poznan
Posty: 84
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 17:18
Płeć: M

Re: Napoje Energetyczne

Post autor: KS_Poznan »

Z tego co czytałem to red bull jest najdroższy a "najgorszy" a "najlepszym" ( nie pod względem smaku tylko jak pomaga ) jest Taiger ;) Więc polecem Taigera...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Napoje Energetyczne

Post autor: Arff »

najlepsza jest Guarana w każdej postaci... najwygodniej chyba kupić w aptece w tabletkach... bardzo dobrze pobudza... aha i dodam że guarana ma 2-3 razy więcej kofeiny od kawy... czyli po godzinie 17 nie radze brać :D
Ostatnio zmieniony 9 paź 2007, o 16:25 przez Arff, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Napoje Energetyczne

Post autor: Kay »

Rzeczywiście, guaranę też polecam. Jednak kiedy nie mam pod ręką sklepu, to robię sobie mocną kawę (2/3 łyżeczki) z ok 3 łyżeczkami cukru. Daje takiego kopa, że się nie da w miejscu ustać, co na meczu jest wskazane ! :D Z napojów piję różne, ale nie te najdroższe :p Przeważnie Tigera :p
AZS Częstochowa
AsRocketman3
Posty: 70
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:35
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik / Lublin
Kontakt:

Re: Napoje Energetyczne

Post autor: AsRocketman3 »

ja slyszalem ze dobra przed treningiem moga byc jakies izotoniki ale nie znam sie na tym
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Napoje Energetyczne

Post autor: Kay »

Napoje izotoniczne uzupełniają wodę, elektrolit i witaminy. Najlepiej pić je W TRAKCIE wysiłku, ale "po" też na pewno regenerują organizm. Izotoniki to np. Powerade, Izostar
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Napoje Energetyczne

Post autor: hubert »

Jak się przedłuża zmęczenie zrób podstawowe badanie krwi w laboratorium, ew. poradź się lekarza pierwszego kontaktu co dalej.
Jeśli jesteś młody to odradzam wszelkie wspomagacze itp. bo ładują tam pełno szajsu. Co do izotoników to policz sobie ile
masz miligramow substancji mineralnych na lit w izostarze (5zł za 250ml) oraz w wodzie mineralnej (2 zl za 1.5 litra) Zdziwisz się mocno. Ale marketing robi swoje.
Zacznij także dobrze się odżywiać:
- dużo warzyw, owoców, węglowodanów (makaron, ryż)
- mięso też się przydaje ale nie w postaci gumowego hamburgera
Poszukaj w necie dużo tego jest.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 207
Rejestracja: 22 sie 2007, o 13:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica/Korzeńsko
Kontakt:

Re: Napoje Energetyczne

Post autor: Karolina »

Cóż, z doświadczenia wiem, że ważnym elementem jest zdrowa żywność, ale przede wszystkim nawadnianie organizmu. Od 1,5 do 2 litrów wody dziennie.
Jeśli chodzi o wysiłek fizyczny a co za tym idzie fizyczne zmęczenie, najlepsza jest jak już wyżej wspomniano guarana, która jest naturalnym energetykiem. Dlatego polecam "Energy Live Drink" - zawiera guarane.
Warto nie zapominać o owocach, szczególnie pomarańczach, grejpfrutach, cytrynach i granatach. Witamin nigdy za wiele.
<a href=' http://inwestowanie_na_gieldzie.interkursy.pl/p/14379/'>W drodze do niezależności finansowej</a>
Diego

Re: Napoje energetyczne

Post autor: Diego »

Napoje energetyczne- przecież nawet dziecko o tym wie, że TATRA, ŻUBEREK czy LEŻAJSK daje masę siły. :D
jarek8dywan
Posty: 591
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Napoje energetyczne

Post autor: jarek8dywan »

tez mam ostatnio taki problem, ze przed treningiem jestem skatany i nie mam sily. :S co do napojow to najlepszy bez dwoch zdanie jest Taiger! co do kawy to wyplukuje ona magnez. przed treningiem biore tez tabletki z magnezem(+potas)... w czasie treningow pilem powerade, ale doszedlem do wniosku ze to g***o daje. jesli chodzi o Taigera to jest super. tylko ze te napoje robia tez troszke zlego. dlatego czesto tez do energerytka kupuje sobie snickersa i jem w drodze, dobre tez sa ciasteczka wielozbozowe LU GO! one wydzielaja stopniowo weglowodany przez 3 godziny. jednak raz na jakis czas (np dzis) jestem tak zmeczony ze obawiam sie ze Taiger mnie nie postawi, a czy mozna wypic dwa naraz to nie polecam, bo to nie jest zdrowe. wiec sam nie wiem co mam w takich dniach pic/jesc. no bylbym zapomnial, posilek tez jest wazny. ja dziennie jem 2 torebki ryzu.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Napoje energetyczne

Post autor: Arff »

Może to nie napój ale jak ktoś chce spróbować to bardzo dużo energii dają spalacze tłuszczu, które wspomagają zamianę tłuszczu w energię... najmocniejszym jest Alri Venom Hyperdrive 3.0, można go kupić raczej w każdym sklepie z suplami na siłownie, którego osobiście testowałem i miałem tyle energii że trener od ręcznej jakoś tak dziwnie na mnie patrzył po czym zapytał co brałem :D Nie polecam zażywania po godzinie 14 nawet jeśli trening jest o 20, bo o spaniu w nocy można raczej zapomnieć... akurat ten jest dla bardziej doświadczonych sportowców którzy już z tego typu specyfikami mieli do czynienia i nie polecam brać tego bez owego doświadczenia, bo to już nie są żarty :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
jarek8dywan
Posty: 591
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Napoje energetyczne

Post autor: jarek8dywan »

ja zbytnio nie mam co spalac :) no dzis to mi taiger nie pomogl. padlem
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Napoje energetyczne

Post autor: Arff »

Jeżeli będziesz się odpowiednio odżywiać, czyli zaspokoisz odpowiednią dla ciebie dawkę energetyczną to nic nie spalisz, tzn. spalisz ale od razu nadrobisz... :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
jarek8dywan
Posty: 591
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Napoje energetyczne

Post autor: jarek8dywan »

ja mam bardzo szybka przemiane materii. postura A'la Wlazly...

qrcze, kilka atakow z Paipa, i wysiadlem ;) wszystko przez to ze sie nie wyspalem...
sulajmin
Posty: 92
Rejestracja: 7 lut 2009, o 14:04

Re: Napoje energetyczne

Post autor: sulajmin »

Tigery itp odradzam.Wypłukują magnez i potas przez co później mogą występować skurcze,oraz posiadają substancje rakotwórcze.Zgadzam się z arffem na temat guarany,że bardzo dobrze działa.Sam kiedyś brałem Energon X1000 z wyciągiem z żeń-szenia i guarany i jakiś tam rzeczy innych i pomagało.Ale jak było zalecane 1-2,a ja wziąłem 3,to były problemy z zaśnięciem
timothee
Posty: 21
Rejestracja: 8 sie 2012, o 11:43
Płeć: M

Re: Napoje energetyczne

Post autor: timothee »

siemka, pomyślałem sobie, że fanie by było odświeżyć temat, bo ostatnio też miałem spora rozkmine jeśli chodzi o energetyki. Jakoś nigdy specjalnie za nimi nie przepadałem, ale kawoszem też zdecydowanie nie jestem - a od jakiegoś czasu po prostu UMIERAM rano! Jestem ledwo przytomny i zajmuje mi strasznie dużo czasu zanim się rozbudzę ;/ Ostatnio kumpel z Gdańska dał mi ENERGY CHARGE DRINK firmy Multipower i pomogło :) Podobno super jest też N-Gine, ale nie próbowałem. Problem jest taki, że nigdzie ich nie mogę znaleźć w sklepie tylko przez neta. Znalazłem dwa sklepy co je mają z niezłymi ocenami itd. Zresztą zobaczcie sami:

Bodypak: http://www.okazje.info.pl/sklep-internetowy/bodypak-pl/
Kulturystyka: http://www.okazje.info.pl/sklep-interne ... ka-sklep1/

Ale jakoś średnio przekonują mnie zakupy w necie. Może macie coś sprawdzonego co łatwiej dostać? Mówię, że Tiger i Powerade próbowałem i niezbyt mi pasują.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Napoje energetyczne

Post autor: Guilder »

Na mnie energetyki nigdy nie działały, niezależnie od marki. To samo z kawą. Jak trzeba było zarwać nockę na projekt, to różnica między nocką z i bez energetyka była taka, że w przypadku jego braku nie bolał mnie brzuch rano.
Jeśli się nie wysypiasz/ nie możesz wstać rano, spróbuj poczytać sobie o cyklach snu. Nie wiem, czy to efekt placebo czy nie, ale odkąd zacząłem nastawiać sobie budzik dokładnie tak, żeby spać wielokrotność 1,5 godziny (oczywiście z zostawieniem sobie czasu na zaśnięcie), mam dużo mniejsze problemy z obudzeniem się.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
timothee
Posty: 21
Rejestracja: 8 sie 2012, o 11:43
Płeć: M

Re: Napoje energetyczne

Post autor: timothee »

Hmmm a tym cyklem snu mnie zaintrygowałeś. Dzięki za radę, wypróbuję i mam nadzieję, że będzie lepiej :)
kardyniii
Posty: 2
Rejestracja: 7 lis 2017, o 02:12
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Napoje energetyczne

Post autor: kardyniii »

No te całe cykle snu są ciekawe, tylko trzeba się pilnować. Ja niestety niezbtyt mogę sobie na to pozwolic
machalina
Posty: 7
Rejestracja: 5 gru 2019, o 20:02
Płeć: K
Kontakt:

Re: Napoje Energetyczne

Post autor: machalina »

Arff pisze:najlepsza jest Guarana w każdej postaci... najwygodniej chyba kupić w aptece w tabletkach... bardzo dobrze pobudza... aha i dodam że guarana ma 2-3 razy więcej kofeiny od kawy... czyli po godzinie 17 nie radze brać :D
Zgadza się. Guarana jest dobra, bo nie uderza tak szybko jak kawa, ale działa znacznie dłużej. Wielu sportowców ją stosuje. Sprawdza się też do codziennej pracy umysłowej.
marika444
Posty: 1
Rejestracja: 5 maja 2023, o 16:46
Płeć: K

Re: Napoje energetyczne

Post autor: marika444 »

Szczerze mówiąc to ja zostaje przy kawie, energetyki jednak mocno szkodzą
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”