ME 2019 siatkarzy

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Noworoczny »

Nie sposób się nie zgodzić. Zwłaszcza, że z Wilfredo "nie ma gardy na siekierę" Leonem nie wyobrażam sobie innego scenariusza.

Jest jeszcze jedna kwestia. Skoro w scudetto takie znaczenie dla wyniku drużyny Leona miał parkiet, że aż wszystkie mecze wyjazdowe przegrała, to na ME będzie ważne, czy nasza kadra będzie peregrynować, czy też na dłużej gdzieś miejsca zagrzeje. Czy ktoś może wgryzł się w regulamin aż tak głęboko?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Wilinho10
Posty: 132
Rejestracja: 25 maja 2010, o 12:23
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Wilinho10 »

Ja jestem ciekawy czy VH normalnie powołuje tą ekipe co wywalczyła awans do IO na zgrupowanie przed ME, czy dowoła jeszcze "kilka nazwisk" z np. Chicago i wtedy będzie selekcja(np. Bednorz, Komenda).

Chyba że pomysł jest taki ,że część z ekipy Chicago nie zostaje powołana na ME ale jedzie na Puchar Świata.

Tak poza tematem. Nie moge się doczekać (chociaż z jednego seta) współpracy Komenda-Leon 8-)
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: timshel »

Noworoczny pisze:Jest jeszcze jedna kwestia. Skoro w scudetto takie znaczenie dla wyniku drużyny Leona miał parkiet, że aż wszystkie mecze wyjazdowe przegrała, to na ME będzie ważne, czy nasza kadra będzie peregrynować, czy też na dłużej gdzieś miejsca zagrzeje. Czy ktoś może wgryzł się w regulamin aż tak głęboko?
Zakładając*, że w swoich grupach Biało-Czerwoni zajmą pierwsze miejsce, a Belgowie minimum trzecie, do ćwierćfinału Polacy będą liczyć wiatraki w Holandii. Następnie czeka ich przeprawa przez Wzgórze Zamkowe w Lublanie, by na końcu ich oczom ukazał się Łuk Triumfalny.

*Jeśli któraś repra zanadto pobłądzi, to powyższy plan wycieczki będzie można w Lublanicy czy innej Sekwanie utopić.
Learn to love the process.
Camillo Marcotti

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Camillo Marcotti »

Jest jakiś oficjalny 'deadline' na podanie składów?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: SerCos »

Do wczoraj trzeba było podać szeroką kadrę (24 siatkarzy).
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: ciorny17 »

Z pewnością na ME pojedzie toćka w toćke ta sama czternastka co była w Gdańsku. Nie widzę powodów do zmian.

Polska, Rosja, Włochy. Coś czuję że właśnie tak będzie wyglądało podium. W jakiej kolejności to nie wiem, ale życzyłbym sobie i nam, aby conajmniej właśnie w takiej. Fajnie byłoby klepnąć Rosjan w finale.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

ciorny17 pisze:Polska, Rosja, Włochy. Coś czuję że właśnie tak będzie wyglądało podium.
Maniac`18 pisze:Finał Polska - Włochy
Przecież nie wiadomo, czy zagra Juantorena. A nawet jak zagra, to 50/50 czy będzie w takiej formie jak w Bari.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: ciorny17 »

Prędzej Włochy bez Osmanego wejdą do czwórki jak Serbia w takiej formie.
Zakładając jednak obecność Juantoreny, to nie widzę przeszkód aby nie umieszczać Azzurrich na pudle. Może jak się zepną to Bułgarzy mogą również wejść do czwórki. No chyba, że już gdzieś wcześniej w fazie pucharowej, będą te zespoły na kursie kolizyjnym.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Jak Juantorena zagra, to owszem, Włosi mają szanse na finał, ale bez niego i np. z Kooyem, ciężko wyobrazić sobie Włochów z medalem, a dzisiaj Pasini nawet napisał opinię na blogu, że być może nie ma sensu ciągnięcie Osmanego po Mistrzostwach Europy gdy można dać szansę młodzieży. Więc jak wyżej - raz, nie wiadomo, czy w ogóle zagra (pierwotnie wrócić miał tylko na kwale), a dwa - Juantorena to dalej ~top3 siatkarzy na świecie, ale też ma 34 lata, więc nie wiem czy po pełnym sezonie ligowym będzie w stanie w wysokiej formie pograć i kwalifikacje do Igrzysk, i ME, po Igrzyskach w Rio wprost mówił, że jednak pełne dwa lata grania na kadrze dały mu mocno w kość. Juantorena pod względem fizjonomii to trochę podobny gracz do Michała Winiarskiego, to i tak imponujące, że w takim wieku gra na takim poziomie.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: ciorny17 »

Myślę, że np. Zajcew zdoła przekonać Juantorenę na zagranie wspólnie na ME. Co prawda nie od dziś wiadomo, że Osmany jest raczej szklanym zawodnikiem pod tym względem, że zbytnia eksploatacja nie wychodzi mu nigdy na dobre. Blengini będzie miał problem jeśli stanie się jak piszesz i Osmany nie zagra na ME. Wybierać parę przyjmujących spośród Antonowa, Kooya, Lavi i Lanzy to nie jest najprzyjemniejsza rzecz.

Dziura pokoleniowa Włochów na przyjęciu jest niesamowita. Przecież jeszcze tak 4 lata temu mogłoby się wydawać, że para Lanza - Randazzo będzie na lata po tym, jak ich naturalizowany Kubańczyk podziękuje kadrze. O ile Luigiego trapią co jakiś czas mniejsze lub większe kontuzje, to o tyle Lanza chyba nie osiągnął stabilnego poziomu, na jakim zdarzało mu się zagrać pojedyncze mecze (np. z nami na PŚ).
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Lanza miał sporo problemów przeciążeniowych i chyba stąd ten regres, on chyba w sezonie 14/15 był jednym z najlepszych graczy Serie A, potem świetnie grał na kadrze - dopiero potem zanotował zjazd, ale np. na ostatnich MŚ grał z kontuzją. Randazzo nigdy nie był na tyle dobry technicznie żeby potwierdzić reputację jaką miał jako junior, ale owszem, tutaj mógłby się łapać do wyjściowego składu, więc na pewno go brakuje. Ogólnie Włosi mieli dużo pecha z kontuzjami - Parodi złapał kontuzję kolana w 2011 roku i od tego momentu zjazd, Kovar to był duży talent, ale chyba dwa razy zerwał ACL, Lanza - jak wyżej, Matteo Martino - wiadomo, parodia, najlepiej grał jako 20-latek, Randazzo - teraz też ciężka kontuzja. A to gracze w wieku gdzie mogliby swobodnie jeszcze pograć w pierwszej reprezentacji.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: TommyLeeJones »

Faktycznie bez Juantoreny Włosi znacząco słabną ale nie ma co krakać, bo na pewno zagrają swoje dzięki przygotowaniu taktycznemu.
ciorny17 pisze:Prędzej Włochy bez Osmanego wejdą do czwórki jak Serbia w takiej formie.
Nie umiem wytłumaczyć sobie skąd bierze się aż tak wielka słabość Serbów. Teoretycznie powinni niesamowicie kopać serwisem i dokładać atakiem. Do tej pory ich ostatnie niepowodzenia zwalałem na braki w defensywie pogłębione Jovoviciem (zwłaszcza odkąd zwinął się Milos Nikic ale tutaj już mi pamięć blaknie) lecz oglądając ich w tym sezonie zaczyna nasuwać mi się myśl, że to Grbić nie potrafi ich poprawnie ułożyć taktycznie, ew. zaprząc w ramy odpowiednich schematów, a nawet zwyczajnie zdyscyplinować, bo przecież większość z tych nazwisk potrafi odnaleźć się w wymagającej taktycznie Serie A. Za to w kadrze co rusz jakieś niechlujstwo, kiks, gwóźdź w 3 metr w aut, brak asekuracji. Nawet jeśli są to błędy indywidualne, to ich liczba dla mnie świadczy o głębszym problemie.

Może ktoś mądrzejszy poprawi mnie w tej kwestii, bo zdaję sobie sprawę, że mogę ostro błądzić w swoim skrajnym subiektywizmie. Złota Ligi Śmietnikowej z 2016 r. nie traktuję jako wielkiego sukcesu, bo inne poważne ekipy miały IO na głowie.

Realnie oceniając naszym najpoważniejszym przeciwnikiem są Rosjanie, z Kurkiem nie miałbym co do nich większych obaw, pozostaje wiara w dalszy wzrost formy Muzaja.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Aershis »

TommyLeeJones pisze: Realnie oceniając naszym najpoważniejszym przeciwnikiem są Rosjanie, z Kurkiem nie miałbym co do nich większych obaw, pozostaje wiara w dalszy wzrost formy Muzaja.
Przyznam odważna teza, patrząc na to, że Rosjanie przejechali się po wszystkich w eliminacjach od IO, grając praktycznie co rusz w rożnym składzie personalnym. Tam jest nie mniejszy wybór niż w Polsce, a jakościowo raczej nie odstają, może poza libero.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Noworoczny »

ciorny17 pisze:Z pewnością na ME pojedzie toćka w toćke ta sama czternastka co była w Gdańsku. Nie widzę powodów do zmian.

Polska, Rosja, Włochy. Coś czuję że właśnie tak będzie wyglądało podium. W jakiej kolejności to nie wiem, ale życzyłbym sobie i nam, aby conajmniej właśnie w takiej. Fajnie byłoby klepnąć Rosjan w finale.
Podobno Polska z Rosją w 1/2 (oczywiście teoretycznie, bo może być, jak w 2k7.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Noworoczny »

Aershis pisze:
TommyLeeJones pisze: Realnie oceniając naszym najpoważniejszym przeciwnikiem są Rosjanie, z Kurkiem nie miałbym co do nich większych obaw, pozostaje wiara w dalszy wzrost formy Muzaja.
Przyznam odważna teza, patrząc na to, że Rosjanie przejechali się po wszystkich w eliminacjach od IO, grając praktycznie co rusz w rożnym składzie personalnym. Tam jest nie mniejszy wybór niż w Polsce, a jakościowo raczej nie odstają, może poza libero.
Ale nie mają Leona.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
knightrider
Posty: 925
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: knightrider »

Aershis pisze:
TommyLeeJones pisze: Realnie oceniając naszym najpoważniejszym przeciwnikiem są Rosjanie, z Kurkiem nie miałbym co do nich większych obaw, pozostaje wiara w dalszy wzrost formy Muzaja.
Przyznam odważna teza, patrząc na to, że Rosjanie przejechali się po wszystkich w eliminacjach od IO, grając praktycznie co rusz w rożnym składzie personalnym. Tam jest nie mniejszy wybór niż w Polsce, a jakościowo raczej nie odstają, może poza libero.
Rosjanie mają lepszych atakujących, ale gorszych przyjmujących. Kubiak z Leonem są lepsi od pary Kliuka/Vołkow. W Chicago parze Bednorz/Kwolek zabrakło niewiele do ogrania Rosjan grający 1-wszym składem. Zatorski jest obecnie najlepszym libero świata i każdy od niego jest gorszy.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

knightrider pisze:W Chicago parze Bednorz/Kwolek zabrakło niewiele do ogrania Rosjan grający 1-wszym składem.
Nie byliśmy blisko wygranej, Rosja nie grała pierwszym składem - a takie porównania nie mają sensu, bo dzień później Rosja dosyć łatwo ograła Amerykanów grających pierwszym składem. My jesteśmy na papierze trochę lepsi od Rosji: tzn. lepsze przyjęcie, argumenty techniczne i podobna (dzięki Leonowi) ofensywa, ale potężny skład mają Rosjanie, to jedyna reprezentacja, która ma atuty (Muserski, być może Michajłow na lewym skrzydle) na które konkretnego dnia możemy nie mieć odpowiedzi. I jedyna drużyna, wobec której nie stawiałbym nas jednoznacznie wyżej, tu kolega Aershis ma raczej rację.
knightrider
Posty: 925
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: knightrider »

WysokiPortorykanczyk pisze:
knightrider pisze:W Chicago parze Bednorz/Kwolek zabrakło niewiele do ogrania Rosjan grający 1-wszym składem.
Nie byliśmy blisko wygranej, Rosja nie grała pierwszym składem - a takie porównania nie mają sensu, bo dzień później Rosja dosyć łatwo ograła Amerykanów grających pierwszym składem. My jesteśmy na papierze trochę lepsi od Rosji: tzn. lepsze przyjęcie, argumenty techniczne i podobna (dzięki Leonowi) ofensywa, ale potężny skład mają Rosjanie, to jedyna reprezentacja, która ma atuty (Muserski, być może Michajłow na lewym skrzydle) na które konkretnego dnia możemy nie mieć odpowiedzi. I jedyna drużyna, wobec której nie stawiałbym nas jednoznacznie wyżej, tu kolega Aershis ma raczej rację.
Poza Butką i Musarskim grała podstawowa 6-tka. Sety na 2/3 pkty to nie na styk ? Michajłow przez całe życie atakujący i nagle po 30 roku życia/zmianie pozycji nie będzie grał na nie wiadomo jak wybitnym poziomie jak tu wróżą z fusów na forum. Poza gdybaniem Rosjanie mają jeszcze niedoświadczone obecnie skrzydła, które zostały zweryfikowane na mundialu.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Noworoczny »

Rosjanie to mają jeszcze szanse pęknąć psychicznie w 1/4. Na kogo oni tam trafiają?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: timshel »

Noworoczny pisze:Na kogo oni tam trafiają?
Prawdopodobnie reprezentację kraju, którego flaga jest trójkolorowa. W jakich barwach i o jakiej konfiguracji pasów, to już sam sobie wybierz (zwycięzca pary C2/A3).
Learn to love the process.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: TommyLeeJones »

Aershis pisze:Przyznam odważna teza, patrząc na to, że Rosjanie przejechali się po wszystkich w eliminacjach od IO, grając praktycznie co rusz w rożnym składzie personalnym. Tam jest nie mniejszy wybór niż w Polsce, a jakościowo raczej nie odstają, może poza libero.
Przyznaję, że moja teza jest dość odważna ale zaznaczyłem, że chodzi mi o hipotetyczną sytuację z Kurkiem w formie ;) . Nie zgrywajmy skromnisiów, to przecież ekipa Mistrzów Świata wzmocniona Leonem, co dla mnie brzmi już nieco kosmicznie. Abstrahując od personaliów, warto spojrzeć na naszą wartość jako zespół i tutaj naprawdę jest się czym chwalić, chociaż kto wie co wykombinuje Sammelvuo...

Schodząc jednak na ziemię - Kurka nie ma, faworytami nie jesteśmy, bo Muzaj to nie ta półka. Trzeba liczyć na łut szczęścia.
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: repres1 »

W eliminacjach IO największą niespodzianką była dla mnie gra (właśnie) Muzaja. O ile w LN Maciek grał bojaźliwie, o tyle w eliminacjach nareszcie atakował mocno, na swoim maksymalnym zasięgu.
Owszem, Muzaj do niedawna to "nie była ta półka", ale życie nie stoi w miejscu.
--------------------------------------------------------
Plotki głoszą, że na ME nie pojedzie Fabian (który z Marcinem Januszem ma grać w PŚ). Pojadą natomiast Komenda i Łomacz. Raczej nie pojedzie Kubiak (też szykuje się na PŚ). Będzie Leon. Oby był też Bednorz. Bardzo cieszyłbym się z takiego składu.
Wilinho10
Posty: 132
Rejestracja: 25 maja 2010, o 12:23
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Wilinho10 »

Szczerze to wolałbym żeby na ME pojechał Fabian z Marcinem Komendą, a na Puchar Świata Grzesiek + i tu ?.

Mnie zastanawia czy na te turnieje będą inne reprezentacje Polski, czy jednak kilku chłopaków będzie i tu i tu. Bo jeżeli dojdziemy do fazy medalowej na ME to pierwszy mecz zagramy już we wtorek o 7 naszego czasu. A jak zagramy w finale, który pewnie będzie kolo 20, to mecz z Tunezją odbędzie się za...plus minus 32 godziny.

Poprawcie mnie jeżeli się mylę.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

OK, Juantorena powiedział dzisiaj w wywiadzie, że jest do dyspozycji Blenginiego na ME, więc jak Blengini go będzie chciał (tzn. jak Włosi potraktują poważnie ME), to w nich zagra, ale jeszcze musi z nim o tym porozmawiać.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Noworoczny »

Na stronie PS mamy tytuł:
Podpowiadamy Heynenowi kogo zabrać na Mistrzostwa Europy.

Drąg i jego koledzy mają zamiar podpowiadać Heynenowi, kogo ten ma zabrać na ME. Wśród tych podpowiadających są Maciej Jarosz, Waldemar Wspaniały, Ryszard Bosek. Zresztą, przeczytajcie sami.
https://www.przegladsportowy.pl/siatkow ... cy/0egsv3e

Wszyscy oni podpowiadają, że na ME powinien jechać Bednorz.

Dwóch ostatnich prowadziło kadrę Polski. Mogło wykazać się właściwą selekcją. Wszyscy pamiętamy ich sukcesy reprezentacyjne. Ja jestem w stanie je wymienić obudzony o trzeciej w nocy.

O trenerze Macieju Jaroszu też możemy przeczytać w Wiki:
W 2007 roku objął akademicki zespół AZS UM Wrocław i prowadził go aż do 2016 roku, kiedy to na skutek kilkuletniej passy niezadowalających wyników został zwolniony ze swojej funkcji i zakończył trenerską karierę
Nie wiem, o to tam biegało z tym Bednorzem, nie jestem insajderem, wiem tyle, ile dociera z prasy i jest wklejane na forum. Ale jakbym był Heynenem i czytał, że trzech gości mi podpowiada jakąś selekcję, to najpierw popatrzyłbym na ich osiągnięcia a potem postąpił adekwatnie.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Aranger »

Taka konwencja artykułu, zapytali ludzi uchodzących mniej lub bardziej słusznie za ekspertów o zdanie, nikt tam raczej nie sądzi że Heynen weźmie je pod uwagę. Tak to się odbywa w różnych dyscyplinach pewnie na całym świecie, że ludzie związani z daną dziedziną są pytani przez media o opinię. A że nierzadko są to ludzie mający mający duże osiągnięcia z czasów kariery sportowej i to im daje mandat na wypowiadanie się w tego typu publikacjach przez kilkanaście albo kilkadziesiąt lat, to inna sprawa.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Noworoczny »

A swoją drogą, to ten Bednorz ma niezłe plecy.

A może nie ma, tylko tak wszyscy w Polsacie za nim lobbują, bo Heynena nie lubią?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Camillo Marcotti

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Camillo Marcotti »

Noworoczny pisze: Dwóch ostatnich prowadziło kadrę Polski. Mogło wykazać się właściwą selekcją. Wszyscy pamiętamy ich sukcesy reprezentacyjne. Ja jestem w stanie je wymienić obudzony o trzeciej w nocy.
Ich sukcesy to jest w stanie wymówić nawet niemowa :D

Niektóre ekipy już ogłaszają składy na ME, tymczasem my ogłosiliśmy na Puchar Świata, a o ME cisza. Jednak myślę, że można śmiało założyć, że na ME pojadą zawodnicy ze składu na PŚ.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Xenio »

ME obskoczy ekipa z Gdańska plus wykurowany Kochanowski z drobną korektą wśród rozgrywaczy.
Znając trenera PŚ zaliczy cała 25, co wkurzy PZPS bo to koszty.
Kortaxfrog
Posty: 35
Rejestracja: 5 kwie 2017, o 21:30
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Kortaxfrog »

Chyba za wcześnie jeszcze zakładać temat, to tutaj napiszę, że prawdopodobnie ME 2021 zorganizują Estonia, Finlandia, Czechy i Niemcy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”