Reprezentacja mężczyzn 2019

Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: jaet »

Umówmy się co do jednego - jeżeli coś do piątku poprawimy, to tylko w sferze fizycznej. I na tym aspekcie musimy budować nadzieję na poprawę kilku szwankujących elementów gry. Czy to wystarczy, żeby całkowicie odwrócić wszystkie mało sympatyczne trendy z MHJW? Szczerze wątpię. Zbyt mało czasu i zbyt krótki turniej w Gdańsku. Jeżeli Heynen nie użył w Krakowie siatki maskującej, to będziemy mieli ciężko. Ale tak jak pisałem w innym miejscu, nawet jeżeli pomiędzy nami i Francuzami będzie jakaś różnica w przygotowaniu, to zapewne nie duża i taki Leon jest w stanie w każdym secie z 2-3 razy zrobić brejka z "niczego", musi tylko być do tego odpowiednio fizycznie przygotowany. A to, do piątku czy soboty może się zmienić i tego się trzymam.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: grzegorzg »

kanimo pisze:I nie wierze, by Heynen byl milosnikiem flota. Jest raczej milosnikiem dodatniego bilansu.
Nie tylko Heynen jest miłosnikiem dodatniego bilansu. Była dyskusja w temacie LM 07/08. Po prostu Belg nie jest najgorszy z matematyki, no i dzieki niemu zmieniaja się trochę nastawienia. ;)
Moim zdaniem, problemy z przyjmowaniem flota wynikają niestety ze specjalizacyjnej ułomnosci technicznej współczesnych graczy. Nawet daleko posunięta liberalizacja przepisów dotyczaca pierwszego odbicia, nie sprawiła wobec zaniku lub ograniczeniu umiejetności odbicia górą, ze takie zagrywki przyjmuje się łatwo. Chwała także Heynenowi, że tę nisze dostrzegł. Niemniej - i tu zgadzam się z Drukjulem - zespoły o potencjale technicznym podobnym do Brazyli czy Francji, znajduja na to antidotum.
Myslę, że Belg jest tez dobrym psychologiem, doskonale zdaje sobie sprawę, ze bardzo dobra grę buduje się na bazie gry prostej, aby na jej powtarzalności, wspinac się na wyższy poziom ryzyka. Nie mozna zacząc rzyzkowac i w razie niepowdzen powiedziec sobie "mam zły dzień". Poza tym, wszystko wynika po prostu z prawdopodobieństwa i z tego tez świetnie sobie trener zdaje sprawę, bo to jednak - choc i tak za nim nie przepadam pisząc delikatnie - inteligentny facet.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: ciorny17 »

Dlatego pewnie Francuzi wyjdą Kevinem i Ervinem na przyjęciu. Tillie to dla mnie obecnie chyba najlepiej przyjmujący dołem zawodnik z przyjęcia na świecie. Tillie Sr też potrafi w matematykę więc będzie ciekawie.

Kurde, najgorsze to, że idę w sobotę na wesele i tak średnio będzie z dostępnością i możliwością oglądania, a ładunek emocjonalny spotkania porównywalny jak w finale MŚ.
Kłamca.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Marcy$ »

grzegorzg pisze: Nie tylko Heynen jest miłosnikiem dodatniego bilansu. Była dyskusja w temacie LM 07/08. Po prostu Belg nie jest najgorszy z matematyki, no i dzieki niemu zmieniaja się trochę nastawienia. ;)
Moim zdaniem, problemy z przyjmowaniem flota wynikają niestety ze specjalizacyjnej ułomnosci technicznej współczesnych graczy. Nawet daleko posunięta liberalizacja przepisów dotyczaca pierwszego odbicia, nie sprawiła wobec zaniku lub ograniczeniu umiejetności odbicia górą, ze takie zagrywki przyjmuje się łatwo. Chwała także Heynenowi, że tę nisze dostrzegł. Niemniej - i tu zgadzam się z Drukjulem - zespoły o potencjale technicznym podobnym do Brazyli czy Francji, znajduja na to antidotum.
Myslę, że Belg jest tez dobrym psychologiem, doskonale zdaje sobie sprawę, ze bardzo dobra grę buduje się na bazie gry prostej, aby na jej powtarzalności, wspinac się na wyższy poziom ryzyka. Nie mozna zacząc rzyzkowac i w razie niepowdzen powiedziec sobie "mam zły dzień". Poza tym, wszystko wynika po prostu z prawdopodobieństwa i z tego tez świetnie sobie trener zdaje sprawę, bo to jednak - choc i tak za nim nie przepadam pisząc delikatnie - inteligentny facet.
Nawet idzie się z tym zgodzić :)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Noworoczny »

jaet pisze:Umówmy się co do jednego - jeżeli coś do piątku poprawimy, to tylko w sferze fizycznej. I na tym aspekcie musimy budować nadzieję na poprawę kilku szwankujących elementów gry. Czy to wystarczy, żeby całkowicie odwrócić wszystkie mało sympatyczne trendy z MHJW? Szczerze wątpię. Zbyt mało czasu i zbyt krótki turniej w Gdańsku. Jeżeli Heynen nie użył w Krakowie siatki maskującej, to będziemy mieli ciężko. Ale tak jak pisałem w innym miejscu, nawet jeżeli pomiędzy nami i Francuzami będzie jakaś różnica w przygotowaniu, to zapewne nie duża i taki Leon jest w stanie w każdym secie z 2-3 razy zrobić brejka z "niczego", musi tylko być do tego odpowiednio fizycznie przygotowany. A to, do piątku czy soboty może się zmienić i tego się trzymam.
Ja się tak nie umawiam. Przez tydzień można to i owo poprawić, zwłaszcza, jak się poprawia jeden element. Czyli normalną wystawę na lewe.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Marcy$ »

Noworoczny pisze: Ja się tak nie umawiam. Przez tydzień można to i owo poprawić, zwłaszcza, jak się poprawia jeden element. Czyli normalną wystawę na lewe.
W zasadzie normalną Fabian chyba zawsze da radę wystawić. A to, że próbowali różne to od tego są sparingi czy mecze towarzyskie. Jak trzeba to przejdzie na świeczki mam nadzieje.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: jaet »

Noworoczny pisze:
jaet pisze:Umówmy się co do jednego - jeżeli coś do piątku poprawimy, to tylko w sferze fizycznej. I na tym aspekcie musimy budować nadzieję na poprawę kilku szwankujących elementów gry. Czy to wystarczy, żeby całkowicie odwrócić wszystkie mało sympatyczne trendy z MHJW? Szczerze wątpię. Zbyt mało czasu i zbyt krótki turniej w Gdańsku. Jeżeli Heynen nie użył w Krakowie siatki maskującej, to będziemy mieli ciężko. Ale tak jak pisałem w innym miejscu, nawet jeżeli pomiędzy nami i Francuzami będzie jakaś różnica w przygotowaniu, to zapewne nie duża i taki Leon jest w stanie w każdym secie z 2-3 razy zrobić brejka z "niczego", musi tylko być do tego odpowiednio fizycznie przygotowany. A to, do piątku czy soboty może się zmienić i tego się trzymam.
Ja się tak nie umawiam. Przez tydzień można to i owo poprawić, zwłaszcza, jak się poprawia jeden element. Czyli normalną wystawę na lewe.
Z lewym skrzydłem Fabian ma problem od urodzenia, więc nadzieja że się to w 3 dni wyprostuje jest z Twojej strony wyrazem desperacji :].
A tak poważnie, to akurat z Leonem powinien to teoretycznie ogarnąć szybciej, niż z zawodnikami pokroju Kubiaka. Wystarczy, że w tym przypadku zaprogramuje sobie "Butko style". Niestety to tylko "teoretycznie".
A sam Leon też musi złapać fizykę, bo co by nie mówić o niedokładnościach Fabiana, to do serwu mu piłek nie podaje ;).
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Szary Wilk »

Za 2 godziny gramy, a tu taka cisza? :)
boftek
Posty: 194
Rejestracja: 16 lut 2019, o 08:16
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: boftek »

Z tego co widzę rozmowy toczą się w grupie IO :)
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Aranger »

Zresztą o czym tu dyskutować, dzisiaj jedyną informacją jaka może być istotna będzie to, czy Leon się wstrzelił na zagrywce na tej hali.
knightrider
Posty: 925
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: knightrider »

Były gadki w lipcu że Kurek ma wracać na Euro we Wrześniu, czy to możliwe czy nie ?
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Re_soviaczka »

Nie. Kasprzyk bredził coś o Pucharze Świata, ale nie traktowałabym tego poważnie.
Natomiast powiedział, że w kwalifikacjach do IO i ME nie zagra.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Noworoczny »

Co prawda w rozpisce, którą podrzucił mi uprzejmy forumkowicz nic o tym nie było, ale może jednak dopytam: czy są przewidziane jeszcze jakieś testmecze przed mistrzostwami?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Aranger »

Pewnie są, bo nie wierzę, żeby nie było żadnych sparingów przed ME (chyba że te mecze grupowe uznamy za sparingi :P ), ale jeszcze nieogłoszone.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: ciorny17 »

Na stronie Przeglądu, wywiad z Bednorzem i otwarcie przyznaje, że konfliktu z Heynenem nie ma i dalej otwarty jest na grę w kadrze.
Kłamca.
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: fwasilcz »

ciorny17 pisze:Na stronie Przeglądu, wywiad z Bednorzem i otwarcie przyznaje, że konfliktu z Heynenem nie ma i dalej otwarty jest na grę w kadrze.
Niby tak, ale jak nie zostanie powołany na ME, to w PŚ nie chce grać. I w ogóle nie z wywiadu można odczuć, że czuje się skrzywdzony brakiem powołania na eliminacje i go nie rozumie.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Marcy$ »

ciorny17 pisze:Na stronie Przeglądu, wywiad z Bednorzem i otwarcie przyznaje, że konfliktu z Heynenem nie ma i dalej otwarty jest na grę w kadrze.
Teraz to sobie może tak mówić. Nauczył się formułki i klepie a jak się zachował wcześniej to już wszyscy widzieli.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Nagor »

ciorny17 pisze:Na stronie Przeglądu, wywiad z Bednorzem i otwarcie przyznaje, że konfliktu z Heynenem nie ma i dalej otwarty jest na grę w kadrze.
A co miał powiedzieć? Raczej nie jest takim głupkiem, żeby publicznie mówić, że nie lubi się z trenerem i w sumie nie chce grać w kadrze.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Noworoczny »

Z drugiej strony, dobre i to. Któż z nas kiedyś nie pobłądził. Lepiej, że zrozumiał zasady, niż gdyby miał brnąć i czekać do 2021.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
knightrider
Posty: 925
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: knightrider »

Nagor pisze:
ciorny17 pisze:Na stronie Przeglądu, wywiad z Bednorzem i otwarcie przyznaje, że konfliktu z Heynenem nie ma i dalej otwarty jest na grę w kadrze.
A co miał powiedzieć? Raczej nie jest takim głupkiem, żeby publicznie mówić, że nie lubi się z trenerem i w sumie nie chce grać w kadrze.
Granie w PŚ kiedy ma się klub pokroju Modeny z Zayjcevem i topowymi Amerykanami pewnie każdy by wybrał Puchar ogórków :] Już wystarczy że Mika na tych ogórkowych rozgrywkach stracił zdrowie. Bednorz ma za słabe przyjęcie na tle Kwolka/Śliwki i ma rok do Igrzysk by poprawić.
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: reeman »

dedede
Posty: 504
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: dedede »

knightrider pisze:
Nagor pisze:
ciorny17 pisze:Na stronie Przeglądu, wywiad z Bednorzem i otwarcie przyznaje, że konfliktu z Heynenem nie ma i dalej otwarty jest na grę w kadrze.
A co miał powiedzieć? Raczej nie jest takim głupkiem, żeby publicznie mówić, że nie lubi się z trenerem i w sumie nie chce grać w kadrze.
Granie w PŚ kiedy ma się klub pokroju Modeny z Zayjcevem i topowymi Amerykanami pewnie każdy by wybrał Puchar ogórków :] Już wystarczy że Mika na tych ogórkowych rozgrywkach stracił zdrowie. Bednorz ma za słabe przyjęcie na tle Kwolka/Śliwki i ma rok do Igrzysk by poprawić.
no akurat 4 lata temu to nie były ogórkowe zawody.. Wtedy większym błędem Antigi było granie tym samym składem ME gdzie w perspektywie był jeszcze Berlin i tym ich zajechał.
dedede
Posty: 504
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: dedede »

Ale akurat tutaj zupełnie rozumiem Bednorza, bo już nawet abstrahując od tego czy jest jakiś konflikt czy nie, to i tak lecieć w październiku do Japonii na nic nieznaczący, komercyjny turniej jest bez sensu dla gracza, który ma w perspektywie walkę o scudetto.. Spokojnie jest wielu chłopaków z naszej ligi, zwłaszcza z tych słabszych drużyn, którzy mogą wziąć udział. Może poziom gry będzie trochę gorszy, ale to nie ma większego znaczenia
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: qtp »

Marcy$ pisze:Teraz to sobie może tak mówić. Nauczył się formułki i klepie a jak się zachował wcześniej to już wszyscy widzieli.
Jak się zachował? Ja nie widziałem.
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 420
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Artem »

dedede pisze:Ale akurat tutaj zupełnie rozumiem Bednorza, bo już nawet abstrahując od tego czy jest jakiś konflikt czy nie, to i tak lecieć w październiku do Japonii na nic nieznaczący, komercyjny turniej jest bez sensu dla gracza, który ma w perspektywie walkę o scudetto.. Spokojnie jest wielu chłopaków z naszej ligi, zwłaszcza z tych słabszych drużyn, którzy mogą wziąć udział. Może poziom gry będzie trochę gorszy, ale to nie ma większego znaczenia
Ja natomiast nie rozumiem wcale, taki Szalpuk, Śliwka, Kwolek i nawet Leon, który oficjalnie wyraził gotowość na pewno chętnie na taki PŚ polecą. Później przy powołaniach na Igrzyska znów będzie Kubiak, Leon, Śliwka, Szalpuk/Kwolek i płacz Bednorza, że zrobił wszystko a trener go nie bierze pod uwagę. To właśnie idealna okazja, żeby pokazać na takim turnieju swoją wartość i nabrać dodatkowego doświadczenia o którym wspominał Heynen. Bartek natomiast jak zwykle nie pozostał dłużny i odpowiedział, że nie wydaje mu się, żeby owego doświadczenia mu brakowało. Chłopak ma wysokie mniemanie o sobie, chce grać tam gdzie wywęszy większy sukces. Tylko zapomniał, że w LN tej podstawowej drużyny również nie było a brązowym medalem może się teraz śmiało pochwalić.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Marcy$ »

qtp pisze: Jak się zachował? Ja nie widziałem.
Płacz po braku powołania na Gdańsk z pisaniem o rzucaniu kłód pod nogi włącznie.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Papito13 »

dedede pisze:Ale akurat tutaj zupełnie rozumiem Bednorza, bo już nawet abstrahując od tego czy jest jakiś konflikt czy nie, to i tak lecieć w październiku do Japonii na nic nieznaczący, komercyjny turniej jest bez sensu dla gracza, który ma w perspektywie walkę o scudetto.. Spokojnie jest wielu chłopaków z naszej ligi, zwłaszcza z tych słabszych drużyn, którzy mogą wziąć udział. Może poziom gry będzie trochę gorszy, ale to nie ma większego znaczenia
Skoro nawet Kubiak zadeklarował, że na PŚ zagra jeśli taką decyzję podejmie trener, to chyba zawodnikowi, który dopiero do reprezentacji (a przynajmniej do tej wąskiej grupy zawodników podstawowych) wchodzi nie przystoi odmawiać gry na tym turnieju. Nie jest kluczowym zawodnikiem albo gwiazdą. Mało tego, nie jest nawet w tej najważniejszej grupie kadrowiczów. Nie jest w pozycji do decydowania kiedy w kadrze zagra, a kiedy nie. W szczególności, że nawet zawodnicy z tej centralnej grupy nie pozwalają sobie na takie zachowania, a chłopaki będący bezpośrednią konkurencją Bednorza są chętni do gry kiedy tylko dostaną szansę.

Poza tym, jestem pewien, że wielu zawodników walczących o scudetto w sezonie 2019/2020 zagra na PŚ, a Bartek ma spore szanse, aby przekonać Vitala i załatwić sobie wolne podczas PŚ, ale musi się liczyć z tym, że to może negatywnie wpłynąć na jego pozycje w kadrze i szanse na wyjazd do Tokio.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Noworoczny »

dedede pisze:Ale akurat tutaj zupełnie rozumiem Bednorza, bo już nawet abstrahując od tego czy jest jakiś konflikt czy nie, to i tak lecieć w październiku do Japonii na nic nieznaczący, komercyjny turniej jest bez sensu dla gracza, który ma w perspektywie walkę o scudetto.. Spokojnie jest wielu chłopaków z naszej ligi, zwłaszcza z tych słabszych drużyn, którzy mogą wziąć udział. Może poziom gry będzie trochę gorszy, ale to nie ma większego znaczenia
Tu chciałem coś napisać, ale doczytałem, że Artem i Papito już wyczerpali temat.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: krzysiu »

Bednorz mimo swojej pewnosci siebie, może czasem buty nie jest głupi i wie,że jeżeli dał z siebie wszystko grał często dobrze a to nie pomogło to nie ma szans u Heynena i tyle - musi czekać na kolejny okres olimpijski
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: aezakmi »

Między Bednorzem i Szalpukiem jest niepisana umowa: ja grałem w Rio, ty zagrasz w Tokio. A reszta, to zwykła gra aktorska. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”