Ligi azjatyckie

Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: hunter »

Bram Van Der Dries został zwolniony z koreańskiego Rush&Cash, podobno już ma kilka opcji zastępczych (Polska, Grecja, Włochy).
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Gacekbwp
Posty: 25
Rejestracja: 18 sty 2016, o 22:11
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Gacekbwp »

Interesuje się ktoś innymi ligami ???
widziałem dwa mecze siatkówki kobiet na Filipinach. Czasem zdarzało mi się obstawiać.
Ogólnie wielkie rozczarowanie. Mimo długich tradycji , liga od 1938 roku. Liga jest nieprzewidywalna. Serie po 10 punktów w secie nie są niczym szczególnym. Każdy może wygrać z każdym bo nigdy nie wiadomo kiedy paniom odechce się grać i zaczną oddawać punkty rywalką za darmo.

Mężczyzn nie widziałem.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Bartek O »

Nikt jeszcze nie wspomniał o tym, że Muserskiy ma wyraźną ochotę na pobicie rekordu Leyvy Martineza w ilości punktów zdobytych w meczu siatkarskim ;-). Ostatnio zdobył ich 51. 4 mniej zaliczyła z kolei "australijska wersja Michała Filipa", czyli Thomas Edgar (albo odwrotnie?) ;-).

W obydwu jednak przypadkach te popisy niewiele dały ; -), po drugiej stronie siatki był bowiem Kapitan Mistrzów Świata. Nie zdobył co prawda aż tylu punktów, ale jego Pantery obydwa te mecze wygrały !

Myślicie, że ktoś dobije do "60" i przeskoczy wspomnianego wyżej Kubańczyka ? ;-).
Gdyby Leon grał w Azji, to zagrożony mógłby być nie tylko rekord Leyvy, ale może nawet Kobe Bryanta ;-). Nie jest chyba niemożliwe 76 punktów Leona w pieciosetowym meczu ligi np. koreańskiej ;-)? Powiedzmy 61 z 86 skończonych ataków, 14 asów i punktowy blok do tego ;-).
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Zainspirowany lekturą wywiadu z Teppanem, poszukiwałem więcej informacji na temat tegorocznego draftu do ligi koreańskiej. Z samego wywiadu wynika, że ma się on odbyć w Kanadzie. Ponadto, Teppan został zakwalifikowany, ale ze względu na problemy zdrowotne odmówił. Wie ktoś jacy zawodnicy biora udział w tegorocznym konkursie?
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Nagor »

JanuszzPodkarpacia pisze:Zainspirowany lekturą wywiadu z Teppanem, poszukiwałem więcej informacji na temat tegorocznego draftu do ligi koreańskiej. Z samego wywiadu wynika, że ma się on odbyć w Kanadzie. Ponadto, Teppan został zakwalifikowany, ale ze względu na problemy zdrowotne odmówił. Wie ktoś jacy zawodnicy biora udział w tegorocznym konkursie?
Zaraz zaraz, to żeby grać w lidze koreańskiej trzeba wygrywać jakieś konkursy? Na czym polega fenomen tej ligi, że zdolni zawodnicy biorą jeszcze udział w jakiś konkursach, żeby grać w lidze, gdzie jedyne co ich czeka to sportowy regres? Czy może zarobki są aż takie wysokie?
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Nagor pisze:
JanuszzPodkarpacia pisze:Zainspirowany lekturą wywiadu z Teppanem, poszukiwałem więcej informacji na temat tegorocznego draftu do ligi koreańskiej. Z samego wywiadu wynika, że ma się on odbyć w Kanadzie. Ponadto, Teppan został zakwalifikowany, ale ze względu na problemy zdrowotne odmówił. Wie ktoś jacy zawodnicy biora udział w tegorocznym konkursie?
Zaraz zaraz, to żeby grać w lidze koreańskiej trzeba wygrywać jakieś konkursy? Na czym polega fenomen tej ligi, że zdolni zawodnicy biorą jeszcze udział w jakiś konkursach, żeby grać w lidze, gdzie jedyne co ich czeka to sportowy regres? Czy może zarobki są aż takie wysokie?
Są wysokie, ale utrzymują się na jednym, narzuconym poziomie dla każdego zagranicznego zawodnika. Bartman kiedyś opowiadał o tym jak wygląda draft w Korei. Zawodnicy musieli wówczas praktyczne całymi dniami atakować. Nie stosowano zróznicowanai ze względu na pozycje.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Nagor »

Jaka liga taki draft...
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: SerCos »

Kto w przyszłym sezonie zagra w Korei?

Obrazek

Ansan OK Savings Bank Rush & Cash -> Leo Andrić (CRO)
Cheonan Hyundai Capital Skywalkers -> Yosvany Hernández (CUB)
Daejeon Samsung Fire Bluefangs -> Joseph Norman (USA)
Incheon Korean Air Jumbos -> Andrés Villena (ESP)
Seoul Woori Card Wibee -> Jake Langlois (USA)
Suwon KEPCO Vixtorm -> Gavin Schmitt (CAN)
Uijeongbu KB Insurance Stars -> Michael Sánchez Bozhulev (CUB)

Początkowo zespół z Seulu wybrał Libermana Agameza, ale ze względu na stwierdzona przepuklinę dysku rozwiązano z nim umowę i zakontraktowano znanego z Będzina Amerykanina.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Noworoczny »

Gavin zmienił płeć, jak widzę.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: timshel »

Noworoczny pisze:Gavin zmienił płeć, jak widzę.
I skurczył się nieco ;) To jego mama.
Learn to love the process.
Gandalf
Posty: 239
Rejestracja: 23 kwie 2018, o 11:34
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Gandalf »

Lista zawodników którzy dostali się do 2 części draftu do Korei
https://t.co/inUpjhT8Hi?amp=1
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: filippiotro »

Gandalf pisze:Lista zawodników którzy dostali się do 2 części draftu do Korei
https://t.co/inUpjhT8Hi?amp=1
Ehh Włodarczyk i Adamajtis odpadli. :D
Z naszych mamy w grze dalej Konarskiego, Filipa i Krzyśka.
Tak wgl nikt do tej pory nie wspominał chyba, że Hernandez też bierze udział w tym drafcie, to chyba tyle go widzieliśmy
w Zaksie. :)
Czy oni przypadkiem nie będą chcieli postawić na parę Kaczmarek - Grygiel? albo pójdą w ilość i nawet na trójkę:
Kaczmarek, Grygiel, Jungiewicz :D
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Lynn »

Bartosz Kurek w lidze japońskiej prawdopodobnie w zespole Nagoya Wolf Dogs. Info Marcin Lepa w "7 strefie".
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Matson »

Lynn pisze:Bartosz Kurek w lidze japońskiej prawdopodobnie w zespole Nagoya Wolf Dogs. Info Marcin Lepa w "7 strefie".
To już w Japonii zapomnieli jaki numer Bartek wywinął? :D
Awatar użytkownika
Gerrard
Posty: 417
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 20:09
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Gerrard »

Matson pisze:
Lynn pisze:Bartosz Kurek w lidze japońskiej prawdopodobnie w zespole Nagoya Wolf Dogs. Info Marcin Lepa w "7 strefie".
To już w Japonii zapomnieli jaki numer Bartek wywinął? :D
Nie mam nic przeciwko aby historia się powtórzyła :P
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Kiepski »

Muserski (w dobie pandemii koronawirusa już nawet z możliwością gry w Rzeszowie :D ) także pozostaje w Japonii. Tak więc nie tylko Kubiak i Kurek w tych czasach uznali rynek japoński za gwarancję stabilności
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Lynn »

https://siatka.org/pokaz/michal-kubiak- ... aponskiej/

Michał Kubiak 15 pkt (2 asy, 54% w ataku)
Bartek Kurek 29 pkt (6 asów, 3 bloki, 43% w ataku) - nie grał od początku meczu

Z tego co wiem to w każdej drużynie ligowej może grać tylko jeden obco. Ma ktoś spis jacy obco grają w tym sezonie w Japonii?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: drukjul »

Lynn pisze:https://siatka.org/pokaz/michal-kubiak- ... aponskiej/

Michał Kubiak 15 pkt (2 asy, 54% w ataku)
Bartek Kurek 29 pkt (6 asów, 3 bloki, 43% w ataku) - nie grał od początku meczu

Z tego co wiem to w każdej drużynie ligowej może grać tylko jeden obco. Ma ktoś spis jacy obco grają w tym sezonie w Japonii?
1) JTEKT Stings - Felipe Fonteles (+ MVP ubiegłorocznych rozgrywek V-League japoński reprezentacyjny atakujący Yuji Nishida

2) Panasonic Panthers - Michał Kubiak

3) Suntory Sunbirds - Dmitrij Museski

4) JT Thunders Hiroshima - Thomas Edgar

5) Sakai Blazers Jhon Wendt (francuski atakujący, występował w ubiegłym roku w superlidze rosyjskiej w zespole beniaminka ASK Niżny Nowogród)

6) Toray Arrows - Kristian Padar (węgierski atakujący, specjalista od gry w ligach azjatyckich bo grał już w Korei i Chinach, choć ostatni sezon spędził akurat w rosyjskim Fakiele Nowy Urengoj)

7) Wolfdogs Nagoya - Bartosz Kurek

8) FC Tokyo - raczej mało komu znany serbski atakujący Petar Premović, ale za to w tej drużynie zakotwiczył teraz znany z występów w Zawierciu japoński libero Taichiro Koga.

9) Oita Miyoshi Weisse Adler, australijski atakujący Curtis Stockton -> https://www.volleyball.world/en/volleyb ... n?id=76062)

10) VC Nagano Tridents. mierzący 194 cm 25 letni-indonezyjski atakujący Rivan Nurmulki, który wcześniej dwa razy został wybrany MVP ligi indonezyjskiej
Kolejność drużyn zgodnie z miejscem zajętym w zeszłorocznych rozgrywkach
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Lynn »

https://siatka.org/pokaz/japonia-drugie ... olu-kurka/

Bartek Kurek 16 pkt (1 as, 1 blok, 54% w ataku)
Michał Kubiak 18 pkt (2 asy, 4 bloki, 52% w ataku)
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: dyletant »

42 punkty Nishidy. Nie mogę się doczekać, kiedy ten turbokrasnal zawita do Europy.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: ciorny17 »

dyletant pisze:42 punkty Nishidy. Nie mogę się doczekać, kiedy ten turbokrasnal zawita do Europy.
Domniemam, że nigdy. Nie że wątpię w jego karierę w Europie, ale chyba zbyt cieplarniane warunki ma w Japonii aby ruszać się na podbój Włoch/Rosji/Polski.
Kłamca.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: kamil1999 »

ciorny17 pisze:
dyletant pisze:42 punkty Nishidy. Nie mogę się doczekać, kiedy ten turbokrasnal zawita do Europy.
Domniemam, że nigdy. Nie że wątpię w jego karierę w Europie, ale chyba zbyt cieplarniane warunki ma w Japonii aby ruszać się na podbój Włoch/Rosji/Polski.
A ja myślę, że kiedyś na pewno. Swoje zarobi u siebie, ale tylko w tych trzech najlepszych ligach świata może grać przeciwko najlepszym. Myślę, że spróbuję sprawdzić się we Włoszech/Polsce bądź Rosji.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Lynn »

Michał Kubiak w Prawdzie Siatki niedawno mówił, że już w przyszłym sezonie jest opcja na to, że Nishida zawita do Europy (i będą to Włochy).
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Nishida na pewno spróbuje kariery we Włoszech, to będzie ścisła światowa czołówka na swojej pozycji (jeśli już w niej nie jest) i tak jak Lagumdzija poszedł do Włoch mając w Turcji zapewne podobne, jak nie większe pieniądze, tak Nishida spróbuje czegoś więcej. Ciężko mi sobie wyobrazić, żeby Ishikawa w Padwie zarabiał więcej niż zarobiłby w Japonii będąc drugim najlepszym japońskim siatkarzem, który mógłby przesądzić o losach mistrzostwa Japonii, a w jego decyzji o grze we Włoszech jeszcze bardziej decydowały takie czynniki.
Camillo Marcotti

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Camillo Marcotti »

186 wzrostu podane na Wikipedii to realny wzrost Nishidy? Jeśli tak to jakoś nie widzę go przełamującego rosyjski blok 50 razy w meczu, kończąc większość piłek. W Japonii nad "karzełkami" może to wyglądać imponująco, ale nie zapominajmy, że w Europie siatkarze są jednak sporo wyżsi niż w Japonii.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Nishida na Pucharze Świata w wieku juniora był jednym z najlepszych zawodników całego turnieju, w lidze japońskiej gra lepiej od wszystkich obcokrajowców i rok temu w swoim zespole grał wyraźnie lepiej od Kazijskiego (który wciąż jest w czołówce na swojej pozycji) - w obecnej siatkówce, gdzie standardem jest szybkie tempo grania na pierwszej akcji, Nishida sobie spokojnie w takiej lidze włoskiej poradzi, nie sądzę żeby jego profil gracza (preferowane wystawy - tempo wystaw - potencjał na wysokiej piłce) różnił się zbytnio np. od Alana czy kiedyś Wlazłego (już starszego, ale nie starego), pomimo innych warunków. Tutaj raczej można mieć wątpliwości, na ile zdrowie mu pozwoli wymiatać na tym poziomie, bo w Japonii zdobywał średnio 24 punkty na mecz, a na kadrze atakuje z grubsza tyle samo - a, jak zawsze drukjul powtarza, 'żywotność' kariery tych 'skoczków' jest z reguły krótsza, a wahania formy, w zależności od formy fizycznej, dużo większe. Dlatego pójście do dobrego, włoskiego zespołu - też z tej perspektywy będzie dla niego dobre. Ishikawa we Włoszech wyrósł na wyróżniającego się przyjmującego i jest jednym z najlepszych graczy całej włoskiej ligi na początku sezonu, więc możliwe, że doczekamy momentu, gdzie dwóch Japończyków będzie stanowić o sile mocnych, europejskich zespołów, czego nigdy dotąd nie obserwowaliśmy.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: dyletant »

Nie sądzę, żeby wybrał Rosję, fizyka, styl grania, obciążenie atakujących nie predysponują go do tej ligi. Co innego jest dobrze zagrać przeciw kadrze Rosji, a co innego grać z 10 zespołami o podobnych warunkach, różniących się tylko umiejętnościami.

Myślę, że Ishikawa go ściągnie, nawet chciałbym zobaczyć jak grają razem z jakimś ogarniętym, nie grającym po japońsku sypaczem.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: ciorny17 »

Ciężko mi się połapać w tych japońskich statystykach, ale Kurek wygrywa 3:0 z Toray Arrows. Jedynie co potrafię rozszyfrować to fakt, że atakował 41 razy, skończył 20. Reszta to tabula raza dla mnie
Kubiak za to 6/14 ale Pantery pokonały ostatnie w tabeli Oita Miyoshi.
Kłamca.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: Aranger »

Dzisiaj dobry dzień Polaków w Japonii - Kubiak 12/18 w ataku (67%), 4 asy i blok, jego zespół wygrał 3:1. Kurek 33/61 (54%), 3 asy i blok, jego drużyna też 3:1 do przodu.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Ligi azjatyckie

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Noumory Keita zdobył 54 punkty w meczu ligi koreańskiej - nie mogę odżałować, że ten malijski Leon nie został w Europie i nie poszedł do Mediolanu, nie dość, że gra w samej Korei, to jeszcze na ataku, a nie na swojej nominalnej pozycji. Oby jak najszybciej się temu nastolatkowi w Korei znudziło.

https://www.youtube.com/watch?v=kLkbbAwBST4
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne państwa”