ME 2019 siatkarzy

Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Verdungo »

Ciekawe czy w przypadku Serbii to tylko efekt nowej miotły ;) Zobaczymy już niedługo w turnieju kwalifikacyjnym do IO w Berlinie.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Aranger »

dyletant pisze:Mieliśmy tylko zrywy Bieńka i Leona, tam chyba jeden as Kubiaka się trafił, ale wszystko pozostałe, jesli przeszło przez siatkę to dogrywali to do siatki
Konkretnie 40% zagrywek przez te wspomniane 3 sety.

Uros MVP, skłaniałbym się raczej ku Atanasijeviciowi, ale ok.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Szkoda, że Słowenia nie ma dobrego atakującego, może jeszcze do ME 2021 utrzymają podobny skład, ale potem raczej kierunek hiszpański, chociaż ten ich zjazd aż tak drastyczny nie będzie. Z reguły w meczach z czołówką wygląda to jednak częściej jak dzisiaj niż w dwóch poprzednich meczach.

Chyba tylko Michajłowa brałbym ponad Atanasijevicia za ostatnie 6-7 lat w klubach, Uros to też top5 na świecie na przyjęciu i wielka gwiazda we Włoszech, długo im zajęło wygranie czegoś poważnego z reprezentacją w roli liderów.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Papito13 »

Nie no, my na pewno nie jesteśmy największymi przegranymi tych mistrzostw. Włosi i Rosjanie to chyba dwójka najbardziej rozczarowanych. Zawiodła też większość gospodarzy, bo to nie był udany turniej dla Holendrów, Belgów i Francuzów (bez medalu przy fazie finałowej u siebie). Dopiero za tą grupą można mówić o naszych, ale pierwszy medal od 8 lat po wywalczeniu biletów do Tokio moim zdaniem nie jest porażką. Najwięksi zwycięzcy to chyba jednak Słoweńcy, tuż za nimi Serbia (można się spierać czy nie powinni być odwrotnie), a trójkę by uzupełniła zapewne Ukraina.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Noworoczny »

Wydaje mi się, że najwięcej medalistów ME 2019 gra w Pluslidze.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Nagor »

Maximus2 pisze:Największym przegranym Polska? Odważna teza
Podwojny mistrz swiata z brazem ME? Dla mnie to porazka. A atakujacy 35% sa czescia tej porazki.
Papito13 pisze:Nie no, my na pewno nie jesteśmy największymi przegranymi tych mistrzostw. Włosi i Rosjanie to chyba dwójka najbardziej rozczarowanych. Zawiodła też większość gospodarzy, bo to nie był udany turniej dla Holendrów, Belgów i Francuzów (bez medalu przy fazie finałowej u siebie). Dopiero za tą grupą można mówić o naszych, ale pierwszy medal od 8 lat po wywalczeniu biletów do Tokio moim zdaniem nie jest porażką. Najwięksi zwycięzcy to chyba jednak Słoweńcy, tuż za nimi Serbia (można się spierać czy nie powinni być odwrotnie), a trójkę by uzupełniła zapewne Ukraina.
Wlochy? A co wskazywalo na ich jakikolwiek sukces? Doszli tam gdzie wiekszosc sie spodziewala, ze dojda.
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: dyletant »

Noworoczny pisze:Wydaje mi się, że najwięcej medalistów ME 2019 gra w Pluslidze.
Polska - Kochanowski, Komenda, Zator, Wojtaszek, Śliwka, Pit, Konar, Szalpuk
Słowenia - Stern i 3 z Radomia
Serbia ...nikt?
razem - 12

Serie A
Polska - Bieniek, Leon,
Serbia - Podrascanin, Srecko, Uros, Aleks, Jovovic i chyba wraca Petric(?)
Słowenia - Cebulj, Kozamernik, Urnaut i chyba Kovacic przechodzi jeśli dobrze pamiętam

Też mi wyszło 12, no i jeszcze Heynen.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: radek0389 »

Nagor pisze:
Maximus2 pisze:Największym przegranym Polska? Odważna teza
Podwojny mistrz swiata z brazem ME? Dla mnie to porazka. A atakujacy 35% sa czescia tej porazki.
Papito13 pisze:Nie no, my na pewno nie jesteśmy największymi przegranymi tych mistrzostw. Włosi i Rosjanie to chyba dwójka najbardziej rozczarowanych. Zawiodła też większość gospodarzy, bo to nie był udany turniej dla Holendrów, Belgów i Francuzów (bez medalu przy fazie finałowej u siebie). Dopiero za tą grupą można mówić o naszych, ale pierwszy medal od 8 lat po wywalczeniu biletów do Tokio moim zdaniem nie jest porażką. Najwięksi zwycięzcy to chyba jednak Słoweńcy, tuż za nimi Serbia (można się spierać czy nie powinni być odwrotnie), a trójkę by uzupełniła zapewne Ukraina.
Wlochy? A co wskazywalo na ich jakikolwiek sukces? Doszli tam gdzie wiekszosc sie spodziewala, ze dojda.
Podwójny mistrz świata z brązem i porażka? To vicemistrz IO bez fazy medalowej to jaki wynik?
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Verdungo »

dyletant pisze:
Noworoczny pisze:Wydaje mi się, że najwięcej medalistów ME 2019 gra w Pluslidze.
Polska - Kochanowski, Komenda, Zator, Wojtaszek, Śliwka, Pit, Konar, Szalpuk
Słowenia - Stern i 3 z Radomia
Serbia ...nikt?
razem - 12

Serie A
Polska - Bieniek, Leon,
Serbia - Podrascanin, Srecko, Uros, Aleks, Jovovic i chyba wraca Petric(?)
Słowenia - Cebulj, Kozamernik, Urnaut i chyba Kovacic przechodzi jeśli dobrze pamiętam

Też mi wyszło 12, no i jeszcze Heynen.
Jovovic nie gra we Włoszech a Urnaut poszedł do Chin.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Noworoczny »

A i jakby liczyć byłe kluby to też by chyba Polska wygrała.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

W Pluslidze - 13, we Włoszech - 10, jeżeli chodzi o podstawowych zawodników, to chyba 5 w Polsce (licząc obu naszych libero), i 9 we Włoszech.

Niezły rok dla Urosa: MVP Pucharu CEV, MVP rundy zasadniczej Serie A, MVP ME.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Son »

Klasyczna Serbia. Pisałem i drukjul tez o tym wspominał, ze to drużyna turniejowa i zajdzie daleko.
Jakaś dziwna ta dekoracja. Robiłem kolacje, nagle wyszedł Uros, coś odebrał... gdzie nagrody indywidualne?
Poza tym to słabe te mistrzostwa pod wieloma względami. Plus za frekwencję na finałach, reszta do zapomnienia.
Brawo Serbia!
Zaksa na maksa
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Lineczka »

Polska największym przegranym tych ME? To jakaś kpina. Brązowy medal po 8 latach przerwy, trzecia impreza w tym roku i drugi medal + kwalifikacja olimpijska. Ok, apetyty były na złoto, ale brąz nie jest żadną porażką.

Dla mnie największy przegrany to Rosja, która do półfinału nie weszła i Francja, która na turnieju inałowym u siebie zajęła 4 miejsce. Największy wygrany to Serbia i Słowenia.

Szkoda, że Atan nie dostał MVP. Co z pozostałymi nagrodami/wyróżnieniami?
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: radek0389 »

Son pisze:Klasyczna Serbia. Pisałem i drukjul tez o tym wspominał, ze to drużyna turniejowa i zajdzie daleko.
Jakaś dziwna ta dekoracja. Robiłem kolacje, nagle wyszedł Uros, coś odebrał... gdzie nagrody indywidualne?
Poza tym to słabe te mistrzostwa pod wieloma względami. Plus za frekwencję na finałach, reszta do zapomnienia.
Brawo Serbia!
Przez fivb i cev ME są turniejem drugiej kategorii. Przyjdą MŚ i IO i taka Serbia, Słowenia itp. wrócą do drugiego szeregu. Niestety tak to wygląda. Serbia w twojej opinii drużyna turniejowa a w docelowych imprezach zbiera baty, jednak czegoś im brakuje.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Noworoczny »

Lineczka pisze:Polska największym przegranym tych ME? To jakaś kpina. Brązowy medal po 8 latach przerwy, trzecia impreza w tym roku i drugi medal + kwalifikacja olimpijska. Ok, apetyty były na złoto, ale brąz nie jest żadną porażką.

Dla mnie największy przegrany to Rosja, która do półfinału nie weszła i Francja, która na turnieju inałowym u siebie zajęła 4 miejsce. Największy wygrany to Serbia i Słowenia.

Szkoda, że Atan nie dostał MVP. Co z pozostałymi nagrodami/wyróżnieniami?
Zgadzam się z każdym słowem. Medal to medal. W dodatku w turniejach, gdzie gra się i mecz o 3. miejsce i finał, zazwyczaj, i tu nie było wyjątku, brązowy medalista jest bardzie zadowolony od srebrnego.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Lineczka pisze:Szkoda, że Atan nie dostał MVP. Co z pozostałymi nagrodami/wyróżnieniami?
Na ME kobiet chyba zostały ogłoszone po imprezie i dekoracji.
radek0389 pisze:Przyjdą MŚ i IO i taka Serbia, Słowenia itp. wrócą do drugiego szeregu. Niestety tak to wygląda. Serbia w twojej opinii drużyna turniejowa a w docelowych imprezach zbiera baty, jednak czegoś im brakuje.
Serbia na ostatnich MŚ zajęła czwarte miejsce, więc coś tam jednak chłopcy grają od czasu do czasu.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Noworoczny »

radek0389 pisze:
Son pisze:Klasyczna Serbia. Pisałem i drukjul tez o tym wspominał, ze to drużyna turniejowa i zajdzie daleko.
Jakaś dziwna ta dekoracja. Robiłem kolacje, nagle wyszedł Uros, coś odebrał... gdzie nagrody indywidualne?
Poza tym to słabe te mistrzostwa pod wieloma względami. Plus za frekwencję na finałach, reszta do zapomnienia.
Brawo Serbia!
Przez fivb i cev ME są turniejem drugiej kategorii. Przyjdą MŚ i IO i taka Serbia, Słowenia itp. wrócą do drugiego szeregu. Niestety tak to wygląda. Serbia w twojej opinii drużyna turniejowa a w docelowych imprezach zbiera baty, jednak czegoś im brakuje.
WUT?
Ostatnie 4 mundiale: 3. miejsce i 2* 4. miejsce.
3 razy półfinał to jest drugi szereg?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: kibic_siatki »

Zasłużenie finał wygrała Serbia. Nie błyszczeli we wcześniejszych etapach jak np. my, ale 2 ostatnie mecze zagrali rewelacyjnie. Dali się wyszaleć Słoweńcom w 1 secie i potem korzystali ze słabości przeciwnika i deklasowali ich w następnych setach. Słoweńcy zaszli bardzo wysoko, ale ich gra jest bardzo drewniana, podobne umiejętności do Niemców czy Belgów, którzy zaszli wysoko na poprzednich ME. Najlepszym meczem turnieju był półfinał: Francja Serbia. Dobrych meczów było niewiele, co potwierdza opinię, że rozszerzenie ME do 24 drużyn było błędem.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Son »

radek0389 pisze:
Son pisze:Klasyczna Serbia. Pisałem i drukjul tez o tym wspominał, ze to drużyna turniejowa i zajdzie daleko.
Jakaś dziwna ta dekoracja. Robiłem kolacje, nagle wyszedł Uros, coś odebrał... gdzie nagrody indywidualne?
Poza tym to słabe te mistrzostwa pod wieloma względami. Plus za frekwencję na finałach, reszta do zapomnienia.
Brawo Serbia!
Przez fivb i cev ME są turniejem drugiej kategorii. Przyjdą MŚ i IO i taka Serbia, Słowenia itp. wrócą do drugiego szeregu. Niestety tak to wygląda. Serbia w twojej opinii drużyna turniejowa a w docelowych imprezach zbiera baty, jednak czegoś im brakuje.
A Francja to który szereg według ciebie?
Bo jednak na przestrzeni ostatnich lat Serbia zdobyła znacznie więcej.
Zaksa na maksa
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Nagor »

No niezle, Polska, dla ktorej od poczatku liczylo sie tylko zloto zdobywa braz i jeszcze ludzie pisza, ze to lepsze niz srebro. Wysokie ambicje, nie powiem...
knightrider
Posty: 925
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: knightrider »

Nagor pisze:No niezle, Polska, dla ktorej od poczatku liczylo sie tylko zloto zdobywa braz i jeszcze ludzie pisza, ze to lepsze niz srebro. Wysokie ambicje, nie powiem...

Dla kogo tylko złoto ? PL sport obecnie jest na takim nie innym poziomie, że każdy medal indywidualny/drużynowy to spory sukces. To nie potęgi typu Ruscy/USA/Niemcy/Francja gdzie strzelają co dyscyplinę na IO 50/60 medalami. Złoto może by było gdyby Kurek był zdrowy, a materiału z atakującymi 35 % starczyło na brąz kolejny po brązie w tym roku. W kadrze facetów taką serie jak ma Heynen z medalami w XXi v. miał tylko Anastasi, a tak były lata posuchy po jakimkolwiek medalu.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: drukjul »

Nagor pisze:No niezle, Polska, dla ktorej od poczatku liczylo sie tylko zloto zdobywa braz i jeszcze ludzie pisza, ze to lepsze niz srebro. Wysokie ambicje, nie powiem...
Kończyć turniej zwycięstwem w sumie jednak nie jest źle. ;)

Na pewno nie starajmy się wmawiać w siebie, że gdyby nie przegrana ze Słowenią w Ljublanie, to sięgnęlibyśmy potem na pewno po złoto. Siatkówka którą dziś i przedwczoraj w półfinale z Francją zaprezentowali Serbowie wymaga przewartościowania wyobrażeń, że byliśmy najlepszą drużyną na turnieju i zdarzył nam się tylko jeden słabszy dzień. To zbyt proste i jak mi się wydaje zupełnie nieprawdziwe. Na tak zagrywającą serbską drużynę prawdopodobnie również nie znaleźlibyśmy żadnego antidotum, identycznie jak Francuzi, czy Słoweńcy nie mając klasowego i pewnego młota na prawym ataku. Nasza zagrywka na tym turnieju w porównaniu z tym co pokazali Serbowie w decydującej fazie ME, czy Francuzi w półfinale z Serbią też niestety zostawiała bardzo dużo do życzenia i pierwszy wniosek jaki Heynen moim zdaniem powinien wyciągnąć z naszej porażki ze Słowenią jest taki, że skoro nie udało się nam odrzucić od siatki Słoweńców zagrywką, to na IO za rok w meczach decydujących o medalach tym bardziej możemy mieć ten sam problem z Brazylijczykami, Amerykanami, czy Rosjanami. Ostrożna taktyka i umiarkowane ryzyko, nacisk na wystrzeganie się błędów w tym elemencie na pewno opłaca się z drużynami słabymi i przeciętnymi, natomiast gdy przychodzi grać już o medale z drużynami z ścisłej światowej czołówki (czy nawet jak się okazało z taką Słowenią), bardzo często ten kto nie ryzykuje, lub też ryzykować nie potrafi, nie pije potem szampana.

Zresztą podejrzewam, że wchodząc teraz w nowe buty trenera Perugii Vital sam to szybko zrozumie, bo Serie A1 i Liga Mistrzów to zupełnie inne siatkarskie uwarunkowania niż VfB Friedrichshafen. Coś mi się zdaje, że wielka epoka balonowa w życiu Heynena właśnie powoli i nieodwołalnie się kończy.
kanimo

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: kanimo »

Tym lepiej dla nas, jednak zmiennosc zagrywki jest czyms fajnym. Bieniu lub Kubi, kiedys Fabie, oby w przyszlosci Muzaj sa przykladami.
Z atakujaca tez bywaja problemy. Trudno ja utrzymac na dystansie np 5 setow z jednakowa intensywnoscia.
Nie grajac nie wiem czy jest bardziej zalezna od znajomosci sali niz flot, czy nie.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Papito13 »

Mi się wydaje, że Vital bardzo ceni zmienność zagrywki. Skoro Muzaj i Śliwka (możliwe, że ta grupa jest większa) przynajmniej na treningach próbują ze swojego podrzutu mocniej uderzać, a Kwolek i Bieniek już mają świetną, zmienną zagrywkę to wcale się nie zdziwię jeśli będzie szedł w tym kierunku. Trzeba też przyznać, że Heynen potrafi z czasem pozwalać zawodnikom na więcej ryzyka (Kwolek jest dobrym przykładem) i nieco luzuje im te ograniczenia. Nasza zagrywka wciąż może stać się lepsza, a sezon we Włoszech i to w zespole z trzema najlepszymi zagrywającymi sezonu Serie A może pomóc w zmianie filozofii Belga.

Przed turniejem, a nawet po zakończeniu fazy grupowej, trzecie miejsce byłoby uznane za poprawny wynik. Teraz się mówi o rozczarowaniu, bo to nie Rosja nas w tym półfinale ograła, a Słowenia. Na pewno boli, że to był wyjątkowo słaby mecz w wykonaniu naszej drużyny i można w nim było zwyciężyć, ale tak długo jak zawodnicy i trener wyciągną z tego wnioski to nie ma sensu aż tak narzekać. Poza tym wszystkiego wygrać się nie da, a jesteśmy chyba jedynym zespołem, który obskoczył już 3 turnieje, na każdym spisał się co najmniej dobrze (1, ten najważniejszy, wygrany i 2 trzecie miejsca) i mamy spore szanse na wywalczenie kwalifikacji Olimpijskiej i trzech medali w tym roku. Przecież przed sezonem każdy by wziął taki wynik w ciemno i nie ma mowy o porażce.
Awatar użytkownika
dante_azs
Posty: 572
Rejestracja: 21 gru 2009, o 16:30
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: dante_azs »

Poza tym wszystkiego wygrać się nie da, a jesteśmy chyba jedynym zespołem, który obskoczył już 3 turnieje, na każdym spisał się co najmniej dobrze (1, ten najważniejszy, wygrany i 2 trzecie miejsca) i mamy spore szanse na wywalczenie kwalifikacji Olimpijskiej i trzech medali w tym roku.
To ile razy mamy wywalczyć tą kwalifikację olimpijską żeby zagrać na igrzyskach?
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: SevenUP »

Ciekawe tylko, czy Serbowie nie woleliby zamienić złota ME i braku IO na kwalifikację i brąz :] Myślę, że jak w styczniu noga im się powinie, to na 100%.
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: reeman »

Turniej pokazał,że bez atakującego nie da się wygrać dużej imprezy, bo Polska . Słowenia i Francja takowego nie posiadają
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Bartek O »

reeman pisze:Turniej pokazał,że bez atakującego nie da się wygrać dużej imprezy, bo Polska . Słowenia i Francja takowego nie posiadają
Pełna zgoda co do Słowenii i Francji. Chociaż w przypadku "Trójkolorowych" mówimy o 23 - letnim zawodniku o naprawdę dużym potencjale.
Polska natomiast atakującego posiada. Jest on w gronie pięciu (a może i jeszcze "ciaśniej") najlepszych na świecie na tej pozycji ;).
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: jaet »

Wróciłem na spokojnie do tego nieszczęsnego półfinału i nadal nie mogę pojąć jak to przegraliśmy. W I secie końcówka dramatyczna. Pal licho te cztery odbicia Słoweńców (Vincic był od początku do końca świadomy błędu), ale to jak Konarski tej przechodzącej nie skończył, to kryminał. Potem żadna z piłek granych do Leona nie była dokładna, ale i on sam mógł się przynajmniej w dwóch przypadkach zachować lepiej, a tak co dostawał, to pogłębiał błąd dogrywającego. Nasza ostatnia zagrywka, zaraz piła przechodząca i Pit na siatce śpi, a jesteśmy bez rozgrywającego, więc wystawia Kubi i zamiast dograć Leonowi do siatki, to odrzuca go na trzeci metr. Blok i po zabawie.
I kamyczek do ogródka obu atakujących. Słoweńcy zostawiali im metr wolnej prostej na bloku, a i tak żaden nie potrafił się wybrać. Tzn Muzaj raz na początku spróbował, po czym wylądował na ławce, bo strzelił jak junior. Później Konar też bodajże raz skutecznie tak poszedł, ale w 99% uderzał po przekątnej i często bronili, albo wbijał się nawet w pojedynczy blok. Dla porównania - Stern, który przecież wybitnym atakującym nie jest, 70% swoich ataków kończył po prostej. Oczywiście atak po prostej z prawego jest trudniejszy dla Muzaja, ale Konar z ułożoną dobrze ręką? Serwis w IV secie kpina, widzimy co się dzieje, jak ewentualnie można łamać Słoweńców, to dostarczamy im piłkę do zabawy. Vital budzi się przy meczowej i błogosławi podejście Kubiaka do mocnej atakującej, tyle że jest już po zabawie.
Dramatycznie dużo błędów, złych wyborów, nietrafionych rozwiązań taktycznych, a i tak byliśmy do końca w grze i przegrywaliśmy sety na styku. Tak naprawdę wystarczyłoby, żeby choć jeden z tych szwankujących elementów zafunkcjonował lepiej i bylibyśmy w finale.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: kamil1999 »

Wie ktoś co z tymi nagrodami indywidualnymi bo tylko Uros odebrał. Ja bym przyznał tak:
Najlepsi przyjmujący to poza Kovaceviciem: Cebulj oraz Leon
Najlepszy rozgrywający to Vincić
Najlepszy atakujący to Atanasijević
Najlepsi środkowi to Lisinać oraz Pajenk/Kozamernik
Najlepszy libero to ktoś z trójki: Grebennikov, Zatorski i może Majstorović za finał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”