PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

DuszanKubica
Posty: 115
Rejestracja: 16 paź 2019, o 19:54
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: DuszanKubica »

barti522 pisze:
DuszanKubica pisze:Kolejny dobry mecz Slepska. Prawie urwali punkt najlepszej drużynie w kraju.

Zaksa zrobiła swoje ale się w pierwszym i czwartym secie napocili. Szkoda chłopaków z Suwałk ale tak to już jest.
No mówiłem, że Andrzej zmobilizowany dzisiaj na 120% do roboty podejdzie, to mi nie dowierzałeś. :D
:] 121
uszat
Kauchuck
Posty: 429
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 20:03
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: Kauchuck »

Siatkówka w dobrym wykonaniu jeśli chodzi o drużynę Ślepska.

Na ich terenie, notabene nieco odległym dla innych drużyn, będzie ciężko ich pokonać. Jeżeli utrzymają ten dobry poziom, to zakładam, że u siebie sporo zapunktują.
barti522
Posty: 1805
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: barti522 »

121 byłoby gdyby przechylił tego 4 seta na swoją korzyść. :D
Suwałki w pierwszych 3 spotkaniach 1:3 Warszawa 1:3 Zaksa 3:1 Resovia, nieźle chłopaki walczą w każdym spotkaniu, a jeszcze limity ich trzymają do czasu aż Szerszeń liczony jest jako obcokrajowiec. Jak nie będzie już tego problemu i zaczną grać czwórką: Szerszeń, Tuaniga, Takvam, Klinkenberg, to może być jeszcze lepiej, chociaż myślę, że Andrzej dalej będzie cały czas rotował w swoim stylu. :D
panoptico
Posty: 144
Rejestracja: 14 paź 2019, o 12:03
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: panoptico »

Nie no, gratulacje należą się Zaksie za zwycięstwo, i Suwałkom za dobry mecz. Mimo posiadania na papierze dużo gorszego składu zagrali o klasę lepiej niż pseudo faworyt z Jastrzębia w swoim kompromitującym niedzielnym występie.
barti522
Posty: 1805
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: barti522 »

W sobotę spotkania:
Zaksa - Zawiercie
JW - Warszawa
Prawie jak półfinały Plusligi. :) Pierwsza czwórka z tabeli, w tym 3 niepokonane drużyny.
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: firefoxkk »

Takiego Kaczmarka w gazie to dawno nie widziałem, jechał nad blokiem i ogólnie był praktycznie nie do zablokowania + skończył kilka śmieci co nie udawało się dzisiaj Śliwce :|
Mnie razi trochę ta słaba zagrywka ZAKSY, ani mocy ani ryzyka a rywale nie mają z tym problemu.
Brawa dla Ślepska grali dwa dni temu, a dzisiaj przyjechali ewidetnie wyrwać chociaż 1pkt, walczyli do samego końca chwała im za to, myślę że kazdy musi ich szanować i grać na 100%, jeśli myśli o wygraniu za 3pkt 8-)
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: johnnyrotten »

panoptico pisze:Nie no, gratulacje należą się Zaksie za zwycięstwo, i Suwałkom za dobry mecz. Mimo posiadania na papierze dużo gorszego składu zagrali o klasę lepiej niż pseudo faworyt z Jastrzębia w swoim kompromitującym niedzielnym występie.
Pseudo jest pierwszym członem złożenia i piszemy go łącznie z rzeczownikiem: pseudofaworyt.

To kwestia poprawności językowej.

A w kwestii poprawności wywodu - akurat w meczu JW - Zaksa to goście byli faworytami, dlatego argument można spokojnie nazwać pseudoargumentem.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: Son »

Odniosę się najpierw do Kaczmarka. Będzin - 71% JW 59% Suwałki 64% Ciężko mi dalej wierzyć w argumenty, jakoby miał być słabym atakującym. Najlepszym przykładem jego wszechstronności była ta akcja, gdzie podbił kiwkę Tuanigi, po czym skończył na potrójnym po sytuacyjnej wystawie. Łukasz jest w świetnej formie.
Czy inni skrzydłowi byli słabsi? Byli. To nie był mecz Śliwki, ale Parodi był już bardzo dobry. Drugi najlepszy punktujący zespołu przy 54% w ataku.

W trzech pierwszych meczach Zaksy Kaczmarek trzymał atak na swoich barkach. Wbrew głosom, że nie jest to atakujący, że atakujący to z definicji zawodnik, który powinien kończyć ataki i być pierwszą opcją w ataku... Nie pisał nikt tak?
Już więcej nie będę bronił Kaczmarka, bo broni się na boisku, ale zawsze się znajdzie ktoś kto napisze - miał fart, przeciwnik sam przegrał mecz, z tamtymi to już na bank nie będzie fikał.

Niesamowite, że mamy kolejny znakomity przykład jak zawodnik odżywa po wyjściu z rzeszowskiego otoczenia. Szerszeń gra znakomity sezon, podobnie Dryja! A i Andrzej jakiś bardziej zadowolony. Dobra ekipa się tam zebrała!
Zaksa na maksa
barti522
Posty: 1805
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: barti522 »

Ktoś już tutaj pisał, że gdyby Toniutti był w naszej kadrze mielibyśmy mocnego atakującego. Trochę taka prawda.
Kaczmarek przy Toniuttim jest bardzo dobry, przy Drzyzdze mocno przeciętny i nie tylko on.
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: firefoxkk »

Son pisze:Odniosę się najpierw do Kaczmarka. Będzin - 71% JW 59% Suwałki 64% Ciężko mi dalej wierzyć w argumenty, jakoby miał być słabym atakującym. Najlepszym przykładem jego wszechstronności była ta akcja, gdzie podbił kiwkę Tuanigi, po czym skończył na potrójnym po sytuacyjnej wystawie. Łukasz jest w świetnej formie.
Czy inni skrzydłowi byli słabsi? Byli. To nie był mecz Śliwki, ale Parodi był już bardzo dobry. Drugi najlepszy punktujący zespołu przy 54% w ataku.

W trzech pierwszych meczach Zaksy Kaczmarek trzymał atak na swoich barkach. Wbrew głosom, że nie jest to atakujący, że atakujący to z definicji zawodnik, który powinien kończyć ataki i być pierwszą opcją w ataku... Nie pisał nikt tak?
Już więcej nie będę bronił Kaczmarka, bo broni się na boisku, ale zawsze się znajdzie ktoś kto napisze - miał fart, przeciwnik sam przegrał mecz, z tamtymi to już na bank nie będzie fikał.

Niesamowite, że mamy kolejny znakomity przykład jak zawodnik odżywa po wyjściu z rzeszowskiego otoczenia. Szerszeń gra znakomity sezon, podobnie Dryja! A i Andrzej jakiś bardziej zadowolony. Dobra ekipa się tam zebrała!
Dla mnie w reprezentacji Zwierzu dostaje piłki za wysokie od fabiana nie ma parametrów jak Muzaj i Kurek w zasięgu, w klubie widać już procentuje dla niego granie z Toniuttim, dostaje szybkie,płaskie piłki i jest niesamowicie skuteczny.. Cieżko powiedzieć czy dostanie jeszcze szansę w kadrze, ale jak będzie tak grał to chyba Heynen będzie musiał go znowu sprawdzić juz 3 raz :o
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: Aranger »

barti522 pisze:Ktoś już tutaj pisał, że gdyby Toniutti był w naszej kadrze mielibyśmy mocnego atakującego.
Takiego jak Boyer ? ;)
DuszanKubica
Posty: 115
Rejestracja: 16 paź 2019, o 19:54
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: DuszanKubica »

barti522 pisze:Ktoś już tutaj pisał, że gdyby Toniutti był w naszej kadrze mielibyśmy mocnego atakującego. Trochę taka prawda.
Kaczmarek przy Toniuttim jest bardzo dobry, przy Drzyzdze mocno przeciętny i nie tylko on.
Podpisuje się obiema rękami i nogami i wszystkim innym.

Z korzyścią dla kadry było by gdyby ten Łukasz zaczął w końcu robić jakieś postępy. Atak jest nasza pięrą achillesową podobnie jak rozegranie.
Ostatnio zmieniony 6 lis 2019, o 20:20 przez DuszanKubica, łącznie zmieniany 1 raz.
uszat
Awatar użytkownika
laanca
Posty: 318
Rejestracja: 17 lut 2017, o 14:02
Płeć: M
Lokalizacja: Kłodzko

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: laanca »

Ale to przecież wiadomo od dawna, że każdy atakujący gra dużo lepiej przy Toniuttim niż przy innych rozgrywających. Nie odkrywajcie Ameryki od nowa bo już została dawno odkryta ;)
Masz lat blisko 40, wyglądasz na blisko 30, wyobrażasz sobie, że masz nieco ponad 20, a postępujesz, jakbyś miał niecałe 10
barti522
Posty: 1805
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: barti522 »

Aranger pisze:
barti522 pisze:Ktoś już tutaj pisał, że gdyby Toniutti był w naszej kadrze mielibyśmy mocnego atakującego.
Takiego jak Boyer ? ;)
Boyer aktualnie w pojedynkę ciągnie gre Verony na skrzydłach, chociaż czy takiego to nie wiem, bo po tym jak pobił się z Ngapethem nie wiadomo, czy dalej w tej kadrze będzie. :D
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: Aranger »

barti522 pisze:Boyer aktualnie w pojedynkę ciągnie gre Verony na skrzydłach
No, a na kadrze położył Francuzom wszystkie kluczowe mecze w tym sezonie, więc tak średnio z tym zyskiwaniem pod Toniuttim.
barti522
Posty: 1805
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: barti522 »

Szczerze to wolałbym Toniuttiego i Boyera w naszej kadrze zamiast Konarskiego, Muzaja, Drzyzgi i Łomacza razem wziętych. ;)
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: Aranger »

To już według własnego uznania, natomiast według mnie specyficznym jest stwierdzenie, że z Toniuttim nie mielibyśmy problemu z atakującym, podczas gdy sami Francuzi go posiadają.
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: dodonek »

Aranger pisze:To już według własnego uznania, natomiast według mnie specyficznym jest stwierdzenie, że z Toniuttim nie mielibyśmy problemu z atakującym, podczas gdy sami Francuzi go posiadają.
Ot to... lubię to.
[URL=https://matchnow.life]Conscious meetups: Dating without limitations[/URL]
barti522
Posty: 1805
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: barti522 »

Francuzi mają jednego, który akurat może się spalać w ważnych spotkaniach, my mamy z dziesięciu, myślę, że któremuś by jednak Toniutti przypasował.
Wracając do ligi Resovia dziś o życie, jak przegrają z Bydgoszczą u siebie, to byłaby jakaś tragedia, jeśli wygrają za 3pkt wyjdą na 9msc w tabeli i jakoś to pomału może ruszy.
Pawel9221
Posty: 1163
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: Pawel9221 »

Jak by Rzeszów dzisiaj przegral u siebie z Bydgoszczą , to komisarze Ligi powinni mieć możliwość wykluczenia klubu z rozgrywek :D
barti522
Posty: 1805
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: barti522 »

Pawel9221 pisze:Jak by Rzeszów dzisiaj przegral u siebie z Bydgoszczą , to komisarze Ligi powinni mieć możliwość wykluczenia klubu z rozgrywek :D
Zgoda. :D
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 943
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: Indyk AZS Ol »

Zacięty mecz :)
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
dyletant
Posty: 5002
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: dyletant »

Podsumowanie gry Resovii w jednej akcji- 5 piłek do Hoaga, 5 nie kończy, piąta wpada po bloku i tracą punkt :D
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: TommyLeeJones »

Resovia ma kosmicznego farta, że Bydgoszcz jest po poniedziałkowej pięciosetówce z Radomiem, naprawdę.
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 943
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: Indyk AZS Ol »

pierwszy set fartowy dla Resovii ale przeczuwam że będzie to mecz ciężki dla nich zresztą jak poprzednie. Rzeszów kompletnie nic nie gra nie mają mocy w ataku wyglądają jakby przerzucili ze 100 ton węgla
Ostatnio zmieniony 6 lis 2019, o 21:05 przez Indyk AZS Ol, łącznie zmieniany 2 razy.
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: weary_skier »

Aranger pisze:
Co się rzuca w oczy u Szerszenia do tej pory, to kapitalna minimalizacja błędów w ataku - 41% efektywności po 3 meczach.
Szkoda, że bardzo słabo przyjmuje.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
panoptico
Posty: 144
Rejestracja: 14 paź 2019, o 12:03
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: panoptico »

Szczerze powiedziawszy, to na razie najgorzej gra rozgrywający Bydgoszczy. Bardzo niedokładny, zwłaszcza do Sterna posyła kiepskie piłki.

Resovia 25% w ataku :o
Ostatnio zmieniony 6 lis 2019, o 21:09 przez panoptico, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 943
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: Indyk AZS Ol »

panoptico pisze:Szczerze powiedziawszy, to na razie najgorzej gra rozgrywający Bydgoszczy. Bardzo niedokładny, zwłaszcza do Sterna posyła kiepskie piłki.
To prawda Gil trochę położył set dla Bydgoszczy trochę dokładniejsze rozegranie i Visła by go wygrała.
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: Aranger »

weary_skier pisze:Szkoda, że bardzo słabo przyjmuje.
Mówisz ? W tych meczach co go widziałem jakoś mocno skupiony na jego przyjęciu nie byłem, ale wydaje mi się, że przyjmuje nierówno/przeciętnie, za łatwo go trafić floatem, ale to do skorygowania u tak nieogranego siatkarza.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 1 kolejka

Post autor: johnnyrotten »

Aranger pisze:
weary_skier pisze:Szkoda, że bardzo słabo przyjmuje.
Mówisz ? W tych meczach co go widziałem jakoś mocno skupiony na jego przyjęciu nie byłem, ale wydaje mi się, że przyjmuje nierówno/przeciętnie, za łatwo go trafić floatem, ale to do skorygowania u tak nieogranego siatkarza.
Raczej wzrost, dynamika i koordynacja działają na jego korzyść, a wiek - tak jak piszesz - również.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”