PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: Szampon093 »

leeon pisze:To samo mi przyszło do głowy. Bednorz więcej wynosił.
Ciekawe jest to, że Szalpuk gra w reprezentacji zupelnie inaczej.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: jaet »

Szampon093 pisze:
leeon pisze:To samo mi przyszło do głowy. Bednorz więcej wynosił.
Ciekawe jest to, że Szalpuk gra w reprezentacji zupelnie inaczej.
Akurat ostatni sezon zupełnie tak samo. W kratkę i bardzo nierówno. Na ten moment Bednorza i Szalpuka dzieli przepaść.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: Aranger »

ciorny17 pisze:W tym sezonie zaczęli też źle, szczególnie Łomacz.
Tak słabo grał w tych pierwszych meczach ? Ja w miarę uważnie oglądałem Skrę tylko w dwóch ostatnich kolejkach i tu Łomacz był moim zdaniem postacią jak najbardziej wyróżniającą się in plus.

Co do Szalpuka, to fakt, musi się chyba obudzić, bo już abstrahując od znikomego znaczenia sezonu klubowego w kontekście formy na kadrze, dla niego może zabraknąć miejsca na IO, bo wiecznie na reputacji zbudowanej dźwignięciem MŚ jechać nie można. I to nawet jeśli Heynen i reszta kadry z Bednorzem się nie dogadają, bo Kwolek rozwija się świetnie.
Mar1977
Posty: 765
Rejestracja: 25 lis 2012, o 20:56
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: Mar1977 »

Panowie, musimy sobie uzmysłowić, że Szalpuk jest bardzo przeciętnym zawodnikiem. Nie jest to absolutnie poziom reprezentacyjny. BB bije go na głowę w każdym elemencie.
VolleyFan10
Posty: 418
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 10:37
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: VolleyFan10 »

Przed sezonem krążyły opinie, że Szalpuk w tym sezonie będzie liderem Skry. Na jakiej podstawie ? Bo dorósł do tej roli ? Bo jest Mistrzem Świata ? Ja cały czas uważam, że Szalpuk ma jakiś syndrom Skry. Sezon w Treflu kapitalny a po powrocie do Skry znów to samo.. Dobre mecze można policzyć na palcach jednej ręki, całkowicie rozregulowany. Przecież Szalpuk to ani nie ma przyjęcia ani zagrywki, noo w bloku coś tam potrafi i atak jest w miarę przyzwoity. I to by było na tyle.

Widać, że Gogol to inteligentny trener i posadził go od razu na ławie. Taki Katić obecnie pewnie 5 przyjmujący reprezentacji Serbii wchodzi i dostaje zasłużoną nagrodę MVP.

Szalpuk zawsze będzie porównywany do Bednorza i niestety dla niego jest tylko jeden plusik w tej rywalizacji.. to on jest Mistrzem Świata a nie Bednorz i to by było na tyle.

Jeśli Szalpuk się nie obudzi i nie weźmie w garść to ani na Igrzyska nie pojedzie a i Skra mu podziękuję po sezonie i weźmie Halabe.
knightrider
Posty: 925
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: knightrider »

Nie rozumiem dlaczego na tym forum są tak wielkie oczekiwanie wobec Szalpuka, pytanko na podstawie czego ? Szalpuk już niedługo będzie miał 25 lat multum mankamentów:zagrywka, przyjęcie i straszne wahania formy itd od 2 sezonów klubowych. Śliwka w tym okresie wyprzedził go strasznie na przyjęciu i wyrasta na lidera Zaksy kiedy ten drugi został wygryziony przez Katicia.
VolleyFan10
Posty: 418
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 10:37
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: VolleyFan10 »

knightrider pisze:Nie rozumiem dlaczego na tym forum są tak wielkie oczekiwanie wobec Szalpuka, pytanko na podstawie czego ? Szalpuk już niedługo będzie miał 25 lat multum mankamentów:zagrywka, przyjęcie i straszne wahania formy itd od 2 sezonów klubowych. Śliwka w tym okresie wyprzedził go strasznie na przyjęciu i wyrasta na lidera Zaksy kiedy ten drugi został wygryziony przez Katicia.
Osobiście zastanawiam się czy Szalpuk to gracz na miarę Skry i bliżej jestem zdania, że nie. Oczywiście Skra to nie Zenit czy Perugia a Artur też Lealem nie jest. Ale jeśli przegrywa rywalizację z Katiciem to znaczy, że coś jest nie halo. A swoje zarabia. Czy nie warto do pomyśleć o wzmocnieniu zespołu na tej pozycji ? Katić mnie zaskakuje, szczerze mówiąc nie wierzyłem, że może być tak przydanym zawodnikiem. Orczyk niech będzie tym czwartym ale Szalpuk mi do tej całej układanki nie pasuje. Zobaczmy jak gra Bednorz, Śliwka, Kwolek. Przepaść.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: jaet »

Artur w formie z MŚ, to zawodnik którego z pocałowaniem ręki weźmie każdy trener reprezentacyjny na świecie. I trudno się Heynenowi dziwić, że odpuścił Bednorza, skoro liczył na powrót do formy bardziej wszechstronnego Szalpuka. Tyle, że nic takiego nie miało miejsca i nadal niespecjalnie widać postęp w tym względzie, a wiecznie Szalupy Vital holował nie będzie, szczególnie w kontekście IO. I nawet jeżeli za brak cierpliwości i sporo niepotrzebnie w kierunku trenera wypowiedzianych zdań dalszą nieobecnością w kadrze zapłaci Bednorz, to jak słusznie zauważył @Aranger, obu dżentelmenów pogodzi Bartek Kwolek, który gra kapitalnie.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
knightrider
Posty: 925
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: knightrider »

jaet pisze:Artur w formie z MŚ, to zawodnik którego z pocałowaniem ręki weźmie każdy trener reprezentacyjny na świecie. I trudno się Heynenowi dziwić, że odpuścił Bednorza, skoro liczył na powrót do formy bardziej wszechstronnego Szalpuka. Tyle, że nic takiego nie miało miejsca i nadal niespecjalnie widać postęp w tym względzie, a wiecznie Szalupy Vital holował nie będzie, szczególnie w kontekście IO. I nawet jeżeli za brak cierpliwości i sporo niepotrzebnie w kierunku trenera wypowiedzianych zdań dalszą nieobecnością w kadrze zapłaci Bednorz, to jak słusznie zauważył @Aranger, obu dżentelmenów pogodzi Bartek Kwolek, który gra kapitalnie.
Kolejny mit o wszechstronności Szalpuka poparty czym ?
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: jaet »

knightrider pisze:
jaet pisze:Artur w formie z MŚ, to zawodnik którego z pocałowaniem ręki weźmie każdy trener reprezentacyjny na świecie. I trudno się Heynenowi dziwić, że odpuścił Bednorza, skoro liczył na powrót do formy bardziej wszechstronnego Szalpuka. Tyle, że nic takiego nie miało miejsca i nadal niespecjalnie widać postęp w tym względzie, a wiecznie Szalupy Vital holował nie będzie, szczególnie w kontekście IO. I nawet jeżeli za brak cierpliwości i sporo niepotrzebnie w kierunku trenera wypowiedzianych zdań dalszą nieobecnością w kadrze zapłaci Bednorz, to jak słusznie zauważył @Aranger, obu dżentelmenów pogodzi Bartek Kwolek, który gra kapitalnie.
Kolejny mit o wszechstronności Szalpuka poparty czym ?
Żaden mit, tylko rzetelna ocena poparta statystykami. Tyle, że cały czas rozmawiamy o Arturze w kontekście klubowego sezonu 2017/2018 w Treflu i reprezentacyjnego 2018. Niespecjalnie cokolwiek z tego zostało...
http://www.plusliga.pl/statsPlayers/tou ... asonanchor
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: Murilo0 »

Zawodnik bez zagrywki i ze średnim przyjęciem nie jest wszechstronny. To już Bednorz jest bardziej wszechstronny, bo ma ostatnio ciekawą zagrywkę, a i w przyjęciu lepiej prezentuje się od Szalpuka...
All work and no play makes Jack a dull boy...
kanimo

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: kanimo »

Jak mowimy o wszechstronnosci to dodam atak z niedokladnych wystaw (Fabie), znacznie lepsza od Bednorza obrone, troche lepszy imho blok, gorsza ale relatywnie efektywna zagrywke flotem i prace nad atakujaca.
Artur jest OK ale rzeczywiscie od duzszego czasu bez formy.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: dyletant »

W kontekście rywalizacji o wyjazd do Tokio powinniśmy zestawiać Szalpuka z Kwolkiem a nie z Bednorzem.
Nie będzie zaskoczeniem, że Kwolek mu sporo odjechał.
Ale są też pewne cechy, dające przewagę Szalpukowi i uzasadniające jego obecność w kadrze. Np. bardzo ekspresywnie się cieszy.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: jaet »

Dziwna ta dyskusja. Jeżeli mówimy o wszechstronności, to znaczy że mówimy o różnych zaletach zawodnika na wszystkich siatkarskich polach. I tu w kontekście roku 2018 Szalpuk od Bednorza lepiej przyjmował, lepiej blokował, lepiej bronił i popełniał mniej błędów. Zadaniowo był też w stanie lepiej serwować flotem i był skuteczniejszy na wysokiej piłce. I zapewne tym się właśnie kierował wtedy Heynen. A że Szalpuk od tamtej pory nie zrobił nawet kroczku w przód, a wręcz przeciwnie, a Bartek Bednorz zrobił w przód nie 3 kroki, a 3 susy, to wygląda to teraz tak jak wygląda.
Co nie zmienia faktu, że nadal uważam iż pogodzi ich Kwolo :].
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
kanimo

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: kanimo »

Nie byloby zle i na pewno sprawiedliwie,ale...
Do Leona mamy wtedy 3 niskich skrzydlowych. Brak wejscia na podwyzszenie bloku na skrzydle, bo w bloku to Kwolo i Sliwka jeszcze sa w tyle za Kubiakiem. Oczywiscie jast wejscie zadaniowe na serwis. Pytanko tylko czy Heynen bedzie wpuszczal zadaniowo nierozgrzanego zawodnika z mocna zagrywka-wieksze ryzyko bledu.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: ciorny17 »

kanimo pisze: Do Leona mamy wtedy 3 niskich skrzydlowych. Brak wejscia na podwyzszenie bloku na skrzydle, bo w bloku to Kwolo i Sliwka jeszcze sa w tyle za Kubiakiem. Oczywiscie jast wejscie zadaniowe na serwis. Pytanko tylko czy Heynen bedzie wpuszczal zadaniowo nierozgrzanego zawodnika z mocna zagrywka-wieksze ryzyko bledu.
Wiem, że nie wątek kadry, ale trzeba dodać, że dla mnie najwięcej dalej zależy od tego, jak na IO zaprezentuje sie Kubiak. Pewność, że zagra jak MŚ a nie jakby choćby podczas ostatnich ME nie jest taka oczywista.

Co do Artura. Ja cały czas mam wrażenie, że on nie jest do końca wyleczony. Chodzi o dwie poprzednie kontuzje: przewlekłe problemy z brzuchem i bark. To, że Artur potrafi grać to wiemy. Ale też nie można w nieskończoność jechać na jakiejś odległej czasowo dyspozycji. Artur pewnie jeszcze Skrze nie jeden mecz w tym sezonie wygra, ale też nie jeden będzie kończył w kwadracie. Bednorza w kontekście IO nawet nie ma co wymieniać. Walka o 4. przyjmującego to rywalizacja między Arturem właśnie i jak wspomniane było wyżej Kwolkiem. A Bartek teraz prezentuje się wyśmienicie. Może w tym sezonie Heynen go nie wykastruje z ofensywnej odwagi :D

Ogólnie Skra to dla mnie jako jej kibica, taka wielka niewiadoma nawet nie przed meczem, a przed każdym setem. Mam nadzieję że MMG to poukłada, bo tak jak jeszcze 2 lata tamu widziałem w nim wielki talent trenerski, tak teraz już w tym bandwagonie nie siedzę.
Kłamca.
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: adamow »

VolleyFan10 pisze:Szalpuk zawsze będzie porównywany do Bednorza i niestety dla niego jest tylko jeden plusik w tej rywalizacji.. to on jest Mistrzem Świata a nie Bednorz i to by było na tyle.

Jeśli Szalpuk się nie obudzi i nie weźmie w garść to ani na Igrzyska nie pojedzie a i Skra mu podziękuję po sezonie i weźmie Halabe.
Problem w tym, że taki jeden wielki sukces potrafi naznaczyć zawodnika jako gwiazdę/lidera na wieki wieków. Najlepszy przykład Mateusza Miki, którego największym plusem od kilku sezonów też jest to, że został MŚ a do klubów jest kontraktowany jako gwiazda i pokładane są w nim olbrzymie nadzieje.

Jeśli chodzi o IO to Szalpuk jedyne o co musi się martwić to aby być zdrowym. Jeśli będzie w pełni sił to wyjazd do Tokio ma raczej pewny niezależnie od tego w jakiej formie będzie On a w jakiej Bednorz czy Kwolek.
solanum
Posty: 324
Rejestracja: 4 maja 2012, o 21:51

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: solanum »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 25 lis 2019, o 10:37 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Polecam zapoznać się z punktem regulaminu dotyczącym cytowania.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: leeon »

Z obowiązku napiszę - ale nędza. Więcej mi się nie chce xD
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: TommyLeeJones »

Jedynym plusem jest wielokrotnie skreślany, odsyłany na emeryturę i pomstowany (często słusznie) Wlazły, który w tym sezonie (nie licząc meczów, w których na boisku był najwyżej na moment) wykręca 62% w ataku, a biorąc pod uwagę mecze, w których wykonał chociaż 10 prób ten procent jest jeszcze wyższy. Z defensywy Kędzierzynian też wiele sobie nie robił. Myślę, że Mariusz chce odejść z klasą, wygryźć Petkovicia (na razie jest na bardzo dobrej drodze ku temu), kadry nie było, pucharów nie ma... Jeszcze tylko jego zimowe przeziębienie i z górki :D .

O reszcie szkoda gadać. Latami broniłem Łomacza ale Grzesiek odbiera mi kolejne argumenty na swoją obronę. Za to Szalpukowi dałbym czas na powrót do formy, "ogarnięcie się". Osoba trenera też nie powala ale kto by się kłopotał zatrudnieniem szkoleniowca z czołówki, jeszcze by chciał zmienić obsadę libero, toż to byłby skandal.
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Pisałem to przed sezonem i wielu mnie za to skrytykowało, ale Wlazły jest w stanie grać na wyższym poziomie niż Petković. Tylko potrzebuje by odpocząć. To już nie ten zawodnik, który może co 3 dni grać od pierwszej do ostatniej minuty. Jego dobra forma to raczej nie jakieś chęci, że chce dobrze zakończyć karierę a po prostu to, że w końcu może odpocząć. Tego brakowało przy Teppanie, który pierwsza połowę miał słabą a może też zabrakło zaufania do estończyka.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: leeon »

Wy tak poważnie? Przecież zaraz zacznie się pikowanie z formą... Przerabiamy to od lat. Jakież to było przyjęcie w niedzielę? Przyznam że nie oglądałem.
VolleyFan10
Posty: 418
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 10:37
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: VolleyFan10 »

Ewidentnie w Skrze kładzie grę Łomacz i Piechocki. Z kolei Petkovic dostaje takie śmieci, że głowa mała. To jest typowy młot. Wyższa piłka, lub nawet sytuacyjna i leci bomba. Z piłek szybszych a zarazem niedokładnych Serba nie ma. Z kolei Piechocki o ile w obronie jeszcze sobie radzi tak w przyjęciu jest masakra. Jeśli trafi ktoś w niego zagrywką lecącą 110-115 km/h to jest pewny punkt dla przeciwnika. On nawet nie jest w stanie utrzymać tego w grze. Od razu w trybuny.

Skra ma naprawdę super środek. Jak nie jestem zwolennikiem Szalpuka ani w Skrze ani w reprezentacji tak dałbym mu czas na odbudowę jakiejkolwiek formy. Niestety Łomacz ma kontrakt jeszcze na przyszły sezon. Ale po tym czasie chyba czas na zmianę rozgrywającego. Szkoda, że w Bełchatowie nie zaufano Januszowi. To byłby rozgrywający na lata. W Treflu gra naprawdę fajnie.

Wczoraj oglądając mecz byłem pod wielkim wrażeniem Toniuttiego. Co ten gość wyprawia to szacun. Kaczmarek czy Parodi, gdzie ani jeden ani drugi nie są jakoś typowymi młotami grają w ataku naprawdę super. Włoch wczoraj bodajże 89 % w ataku :o
Gdzie Łomaczowi do Francuza..
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: TommyLeeJones »

leeon pisze:Wy tak poważnie? Przecież zaraz zacznie się pikowanie z formą... Przerabiamy to od lat. Jakież to było przyjęcie w niedzielę? Przyznam że nie oglądałem.
Zacznie albo i nie, zarówno w statystykach jak i wizualnie Wlazły gra bardzo dobrze. Sam byłem bardzo sceptyczny względem niego i nadal nieco jestem ale skoro dobrze gra, warto to odnotować. Jego wina, że reszta tak cieniuje ;) ?
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: Bartek O »

leeon pisze:Wy tak poważnie? Przecież zaraz zacznie się pikowanie z formą... Przerabiamy to od lat.
Zaraz bardzo poważnie zacznie się dyskusja nad przyznaniem Mariuszowi MVP za sezon 2019-20 ;) .
Przecież gra na niespotykanej, bodaj ponad 60 % skuteczności ;). Zagrał kapitalne mecze z Katowicami, Visłą, a przede wszystkim Resovią. I był obok Kuby Kochanowskiego jedynym jasnym punktem Skry w meczu z ZAKSĄ.

kamil1999 pisze:Pisałem to przed sezonem i wielu mnie za to skrytykowało, ale Wlazły jest w stanie grać na wyższym poziomie niż Petković. Tylko potrzebuje by odpocząć. To już nie ten zawodnik, który może co 3 dni grać od pierwszej do ostatniej minuty. Jego dobra forma to raczej nie jakieś chęci, że chce dobrze zakończyć karierę a po prostu to, że w końcu może odpocząć. Tego brakowało przy Teppanie, który pierwsza połowę miał słabą a może też zabrakło zaufania do estończyka.
Właśnie dlatego Mariusz Wlazły jest w stanie co najwyżej raz na jakiś czas zagrać na poziomie dla Petkovicia raczej nieosiągalnym. Póki co grają z Serbem "na zmianę". Jeśli w kluczowych dla Skry meczach sezonu 2019-20 to Mariusz będzie pierwszym atakujacym i nie będzie zmieniany po tym, jak dostanie cztery kolejne "czapy pod nogi", chętnie przyznam Ci rację. Tj. że Wlazły wygrał rywalizacje z Serbem o miano pierwszego atakujacego Bełchatowa. I nie mam nic przeciwko temu, bo wielbiam tego gościa.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: Son »

Visla, Katowice, a przede wszystkim Resovia... serio? Na podstawie „takich” rywali chcesz oceniać formę Wlazlego?
Im dłuższy będzie sezon, tym zjazd będzie większy. Jak rok temu. A kulminacja była w meczach z Radomiem. Kurczę ten facet to ikona ligi, ale czasu się nie oszuka.
Zaksa na maksa
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: Bartek O »

Son pisze:Visla, Katowice, a przede wszystkim Resovia... serio? Na podstawie „takich” rywali chcesz oceniać formę Wlazlego?
Im dłuższy będzie sezon, tym zjazd będzie większy. Jak rok temu. A kulminacja była w meczach z Radomiem. Kurczę ten facet to ikona ligi, ale czasu się nie oszuka.
Następnym razem zacznę post słowami "UWAGA !! IRONIA"
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: Skrzypek »

Co z tego, że Wlałzy notuje wysokie procenty, skoro buduje je głównie na szybkiej piłce? System rozegrania 'krótka i szybka piłka do Wlazłego' nie zafunkcjonuje. To już zostało sprawdzone w zeszłym roku.
Im dłużej Gogol będzie plątał się w systemach rotacji zawodnikami wziętych od Heynena, tym większe prawdopodobieństwo, że drużyna 'nie zatrybi'. Trener powinien teraz postawić na potencjalnie najsilniejszy skład i konsekwentnie go ogrywać, nawet kosztem punktów, gdyż za chwile okaże się, że ani 'teoretycznie' najlepsi nie grają dobrze, a ci 'teoretycznie' gorsi rezerwowi są zbyt słabi, by rywalizować z czołówką ligi. I wyjdzie z tego Resovia "Dwie równe szóstki" Rzeszów, czyli co za dużo to niezdrowo.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: TommyLeeJones »

Nie spodziewałem się tak ostrej krytyki :D . Faktycznie przeciwnicy nie byli poważni (prócz K-K). Cóż, pożyjemy, zobaczymy, równie dobrze Wlazły może spuścić z tonu, mimo tych optymistycznych dla Skry symptomów.

Gra Bełchatowa może mimo wszystko wyglądać momentami bardzo źle, bo mogą w spokoju harować przed play-offami. Mogą więc różnie wyglądać i mieć parę wtop, chociaż Gogol mnie totalnie nie przekonuje.
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Skrzypek pisze:Co z tego, że Wlałzy notuje wysokie procenty, skoro buduje je głównie na szybkiej piłce? System rozegrania 'krótka i szybka piłka do Wlazłego' nie zafunkcjonuje. To już zostało sprawdzone w zeszłym roku.
Ma dostawać specjalnie wysokie i wolne, żebyś uznał te procenty z miarodaje? Przecież to jakaś parodia, szczególnie że dwa lata temu taki system jak najbardziej zafunkcjonował.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”