PlusLiga 2019/2020 - 9.kolejka:6-8.12.2019

kanimo

Re: PlusLiga 2019/2020 - 9.kolejka:6-8.12.2019

Post autor: kanimo »

Nie ogladalam, a ze ze statystyk niewiela da sie wyciagnac, wiec przynajmniej zobaczylam 60% Kapicy.
Pewnie obejrze na ipli z odtworzenia, glownie dla Remka. Mika ciagle poza podstawowym skladem :( .
Co do Wujka, to byly mocne obawy przed sezonem. Oparte o poprzedni sezon i bardziej ulomnego zastepce. Jednak Kowalski kiedys zagral pare dobrych spotkan. Moze chocby na krotka zmiane?

Co do Bedzin : Resovia- kto by przypuszczal, ze w meczu Buczek:Komenda postawimy na tego pierwszego.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 9.kolejka:6-8.12.2019

Post autor: johnnyrotten »

kanimo pisze:Nie ogladalam, a ze ze statystyk niewiela da sie wyciagnac, wiec przynajmniej zobaczylam 60% Kapicy.
Pewnie obejrze na ipli z odtworzenia, glownie dla Remka. Mika ciagle poza podstawowym skladem :( .
Co do Wujka, to byly mocne obawy przed sezonem. Oparte o poprzedni sezon i bardziej ulomnego zastepce. Jednak Kowalski kiedys zagral pare dobrych spotkan. Moze chocby na krotka zmiane?

Co do Bedzin : Resovia- kto by przypuszczal, ze w meczu Buczek:Komenda postawimy na tego pierwszego.
Kapica co miał kończyć, to kończył, ale ani on, ani Hadrava nie są przyczynami kłopotów tej drużyny. Wystawy, jakie szły od Woickiego - czy to na środek, czy na lewe, czy do Hadravy - były naprawdę fatalne. Wujek stara się udowodnić, że umie grać szybko, ale jego potworna niedokładność sprawia, że wyjdzie jedna efektowna na pięć, a pozostałe 4 kończą się zazwyczaj jakąś ratunkową kiwką, bo piłka jest tak wgrana w siatkę po jego odbiciu, że to często jedyna opcja. Brak przyjęcia (również w tym meczu) sprawiał, że Woicki biegał na 7-8 metr, co jeszcze bardziej pogarszało sprawę.

Mika wchodził za Żalińskiego bodajże na dłuższą chwilę, pograł sobie Kapica i Kowalski. Ten drugi jest nieco drewniany, ale przynajmniej trzyma dokładność wystawy, więc jakoś się bilansuje, gdy trzeba uspokoić grę.

Olsztyn w takich meczach ze słabszymi na papierze ekipami już parę punktów zgubił i jeżeli to tak dalej pójdzie (a nie ma przesłanek, że będzie lepiej), to Lubin, Katowice, Radom czy Gdańsk mogą postarać się o wygryzienie AZS-u z ósemki. Kędzierzyn, Jastrzębie, Warszawa, Bełchatów i Zawiercie raczej się tam znajdą (może Gdańskowi będzie nawet łatwiej od Zawiercia przy tak dobrym bilansie pierwszej rundy), więc takim pewniakiem, na jakiego był Olsztyn typowany przed sezonem, teraz już być przestaje.
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: PlusLiga 2019/2020 - 9.kolejka:6-8.12.2019

Post autor: Adamde »

Wynik tego meczu to dla mnie nie zaskoczenie, ile można lecieć na farcie. Wybory Wujka przy trudnych piłkach absurdalne, mógłby zostawić Kowalskiego i sprawdzić go w dłuższym dystansie, choć mam wrażenie że ma problemy z grą środkiem. Chyba jedyny plus dzisiejszego meczu to Kapica, widać że ma papiery na granie i dobrze że mamy z nim kontrakt na 3 lata.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 9.kolejka:6-8.12.2019

Post autor: drukjul »

Zerkam jednym okiem na Radom - Ślepsk i jestem zaskoczony przewagą fizyczną gości w I secie, bo wydają się na tę chwilę dwa razy szybsi i dwa razy silniejsi niż siatkarze Czarnych.

A u Szerszenia i Bołądzia w dwóch ostatnich spotkaniach zarówno z fizyką, jak i formą było właśnie bardzo słabo. Nie mam pojęcia co trener Kowal zrobił przez tych kilka dni, ale dzisiaj wyglądają tak, jakby rozpierała ich energia.

Nie wiadomo czy podbite oko Jakuba Rhonki można złożyć na karb tej rozpierającej gości energii, czy też w drodze do Radomia stołowali się w jakiejś mordowni, ale na razie są jak napój gazowany, a radomianom brakuje wyraźnie bąbelków.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 9.kolejka:6-8.12.2019

Post autor: Aranger »

8/11 zrobił Butryn w tym secie, tak mi świtało że on chyba bardzo dobry i równy sezon gra, zajrzałem w zbiorcze statystyki i owszem - 54% skuteczności, 38% efektywności i 0,44 asa na set - chyba żaden atakujący w naszej lidze nie może się legitymować podobnymi wartościami na tę chwilę.

W sumie to najbliżej, a nawet praktycznie na tym samym poziomie, jest... ten niesamowity Kuba Jarosz. :D
Ostatnio zmieniony 7 gru 2019, o 21:18 przez Aranger, łącznie zmieniany 2 razy.
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 9.kolejka:6-8.12.2019

Post autor: mmb »

drukjul pisze:Nie mam pojęcia co trener Kowal zrobił przez tych kilka dni
"Panowie, w końcu trzeba przeskoczyć Resovię w tabeli, bo wstyd" 8-)
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: PlusLiga 2019/2020 - 9.kolejka:6-8.12.2019

Post autor: Lynn »

od stanu 12:15 Suwałki przegrywają seta do 20. Udane zmiany Prygla. Kędzierski i Sander wnieśli powiew świeżości do Radomian. Protopsaltis i Butryn dają rade na zagrywce.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 9.kolejka:6-8.12.2019

Post autor: Murilo0 »

Grek to bardzo wartościowy zawodnik, pozytywne zaskoczenie. Imponuje jego zagrywka przy tym wzroście.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Kauchuck
Posty: 429
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 20:03
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: PlusLiga 2019/2020 - 9.kolejka:6-8.12.2019

Post autor: Kauchuck »

Siatkarsko dobry mecz w Radomiu. Dobrze się to ogląda.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: PlusLiga 2019/2020 - 9.kolejka:6-8.12.2019

Post autor: Lynn »

Kadziu w III secie powiedział co innego ;)

Suwałkom brakuje wartościowych zmienników moim zdaniem.
skysplif
Posty: 160
Rejestracja: 29 mar 2016, o 22:07

Re: PlusLiga 2019/2020 - 9.kolejka:6-8.12.2019

Post autor: skysplif »

Jeśli chodzi o Protopsaltisa mieliśmy przyjemność razem występować w drużynie szkolnej. Facet zostający po każdym treningu trenując zagrywkę , lub trenujący atak z rozgrywającym. Zreszta cała jego rodzina zajarana siatkówka ;)
titerlitury
Posty: 336
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 9.kolejka:6-8.12.2019

Post autor: titerlitury »

Murilo0 pisze:Grek to bardzo wartościowy zawodnik, pozytywne zaskoczenie. Imponuje jego zagrywka przy tym wzroście.
Większym zaskoczeniem może być jego gra na siatce, bo tu centymetry są zasadnicze. W polu zagrywki "niewysokość" już takim problemem nie jest.
A Protopsaltis przywraca wiarę w siatkówkę normatywną ;)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 9.kolejka:6-8.12.2019

Post autor: drukjul »

Lynn pisze:Kadziu w III secie powiedział co innego ;)

Suwałkom brakuje wartościowych zmienników moim zdaniem.
Masz trochę racji. Widać, że transfer Klinkenberga nie był udany i Suwałkom przydałaby się wymiana na pozycji przyjmującego. Przy dość ożywionych kontraktach z białoruską siatkówką, w okresie przygotowawczym Ślepsk co skądinąd naturalne, często grał sparringi z czołowymi drużynami zza wschodniej granicy mogliby się pokusić o wyciągnięcie stamtąd jakiegoś wartościowego zawodnika na tę pozycję. Taki Dawyskiba - chyba najbardziej obiecujący młody białoruski siatkarz, jest pewnie na razie ciągle trochę za młody, bo to rocznik 2001, ale gdyby się rozejrzeć można pewnie znaleźć kogoś za całkiem rozsądne pieniądze.

Pytanie też co dalej z polskim certyfikatem Szerszenia, bo właśnie teraz w grudniu jego sprawa ponownie miała być rozpatrzona przez FIVB.

No i Ślepsk wywozi z Radomia zwycięstwo i dwa punkty, co zespołowi Kowala pozwoliło przeskoczyć w tabeli Resovię. I to przy dwóch meczach rozegranych mniej na ten moment.

Bołądź 33 pkt przy 50% skuteczności (25/50), Szerszeń 25 pkt przy 55% skuteczności ataku (20/36) http://www.plusliga.pl/games/id/1100559.html#stats
Kauchuck
Posty: 429
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 20:03
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: PlusLiga 2019/2020 - 9.kolejka:6-8.12.2019

Post autor: Kauchuck »

Ale ta liga jest wyrównana w tym roku. Chociaż taka ósemka do play offów powoli się klaruje, to coś czuję, że i tak wszystko będzie na styku. Walka o utrzymanie też będzie ciekawa.
Mam nieodparte wrażenie, że zespoły (najlepsze przykłady Zawiercie, Radom, Olsztyn) ciągle falują z formą, mimo, że to już 9 kolejka...
Równą i dobrą jak na swój potencjał formę trzyma chyba tylko Trefl. Jestem miło zaskoczony. Jeżeli chodzi o tabelę, to chyba większość (w tym ja :D) przed sezonem zamieniłaby miejscami Gdańsk i Resovię.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 9.kolejka:6-8.12.2019

Post autor: hubert »

Kauchuck pisze: Mam nieodparte wrażenie, że zespoły (najlepsze przykłady Zawiercie, Radom, Olsztyn) ciągle falują z formą, mimo, że to już 9 kolejka...
Olsztyn to nie faluje tylko non stop gra padakę. Obraz trochę zaciemniło zwycięstwo z kiepskim wtedy Jastrzębiem oraz wygrana, nie wiem jakim cudem, z Treflem. Teraz 3 mecze z czubem i zjazd w tabeli.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Oskar
Posty: 94
Rejestracja: 8 gru 2013, o 15:12
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 9.kolejka:6-8.12.2019

Post autor: Oskar »

Nobody:

Absolutely no one:

Not a single soul:

hubert:
hubert pisze:Olsztyn to nie faluje tylko non stop gra padakę.
hubert pisze:Olsztyn na chwilę obecną to najgorsza drużyna w lidze.
hubert pisze:Olsztyn wygląda jakby wczoraj się spotkali i zaczęli razem grać.
hubert pisze:Olsztyn jedzie na formie z Suwałk. Pierwszy set w dupala 29:31. [po 1 secie z Cuprum, po zwycięstwie za 3 punkty obecności nie odnotowano - przypis autora]
hubert pisze:Moim zdaniem to jeden z najlepszych ale tylko wg komentatorów Polsatu. Naprawdę zestawiamy Seyeda z Holtem czy Simonem ?
Jest dobry, ale nie róbmy z niego światowego topu.
hubert pisze:Asseco Resovia Rzeszów 3 - 1 Indykpol AZS Olsztyn
NIe przekonuje mnie gra Olsztyna. Tiebreak ze słabym Cerradem oraz porażka z Zawerciem robiąc 30(!) błędów własnych.
Oglądałem kilka sparingów przed sezonem i było podobnie więc ciężko mówić o przypadku. [przedmeczowe przewidywanie - przypis autora]
#mnieśmieszy #60groszyzawpisszkalujacyOlsztyn
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 9.kolejka:6-8.12.2019

Post autor: ciorny17 »

Ale Hubert ma rację. Tam wszystko się facto zaczyna się i kończy na Woickim. Trochę słabo że Paweł nie wiedział kiedy ze sceny zejść. Z takimi skrzydłami a tym bardziej przy zdrowym Mice taka gra jest niedopuszczalna.
Kłamca.
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 526
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 9.kolejka:6-8.12.2019

Post autor: pietrus72 »

Wczoraj nic nie oglądałem był wyjazd na Targi ,to wieczorem na spokojnie obejrzę Radom-Suwałki ,ale jednym okiem na Lazio -Juve...potem przełączam na siatkę w 4 secie i zasnąłem :] nawet nie wiem jak się skończyło bo juz reklamy były w TV :] typowy kibic siatkówki :D
Za godzinę najciekawszy mecz kolejki Trefl -Zaksa :)
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PlusLiga 2019/2020 - 9.kolejka:6-8.12.2019

Post autor: Marcy$ »

pietrus72 pisze:Wczoraj nic nie oglądałem był wyjazd na Targi ,to wieczorem na spokojnie obejrzę Radom-Suwałki ,ale jednym okiem na Lazio -Juve...potem przełączam na siatkę w 4 secie i zasnąłem :] nawet nie wiem jak się skończyło bo juz reklamy były w TV :] typowy kibic siatkówki :D
Za godzinę najciekawszy mecz kolejki Trefl -Zaksa :)
Rybomania?;)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PlusLiga 2019/2020 - 9.kolejka:6-8.12.2019

Post autor: TommyLeeJones »

Oskar pisze:Nobody:

Absolutely no one:

Not a single soul:

hubert:
Czekałem aż wreszcie ktoś zrobi kompilację wypowiedzi huberta, bo to czarnowidztwo stało się już groteskowe. Brawo Ty!
ciorny17 pisze:Ale Hubert ma rację. Tam wszystko się facto zaczyna się i kończy na Woickim. Trochę słabo że Paweł nie wiedział kiedy ze sceny zejść. Z takimi skrzydłami a tym bardziej przy zdrowym Mice taka gra jest niedopuszczalna.
Oczywiście, że Woicki jest punktem zapalnym Olsztyna i jego forma najbardziej rzutuje na grę zespołu. Ale co innego konstruktywnie krytykować, a co innego jechać po AZS-ie jakby mieli bilans Będzina albo Bydgoszczy, kiedy już teraz mają 7 zwycięstw, czyli tyle ile pewnie żadna z tych ekip nie wywalczy przez cały sezon. Jakby "na chwilę obecną byli najgorszą drużyną w lidze" albo "wyglądali jakby wczoraj się spotkali i zaczęli razem grać", to raczej nie zrobiliby bilansu 7-3. Kwestia umiaru i tonowania wypowiedzi.
kanimo

Re: PlusLiga 2019/2020 - 9.kolejka:6-8.12.2019

Post autor: kanimo »

Wyzsza pozycja, wieksze tradycje, wiekszy budzet=wieksze wymagania kibicow.
Ich gra mocno faluje.
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 526
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 9.kolejka:6-8.12.2019

Post autor: pietrus72 »

Marcy$ jeżdżę od 4 lat na Międzynarodowe Targi Książki ,wczoraj były Śląskie w Katowicach.Taki oddech świeżości od siatkówki i wyników :]
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: PlusLiga 2019/2020 - 9.kolejka:6-8.12.2019

Post autor: Lynn »

Ten Hubert to jest ciekawy gość. Wiecznie źle, wszystko jest na nie, wygrywają źle, przegrywają źle, przyszedł Seyed źle, bo to nie ta półka co Holt, Olsztyn gra padake, a zwycięstwa z Jastrzębiem i Resovią to był tylko przypadek, teraz ZAKSA, VERVA i SKRA więc trzy mecze w palnik itd. Czytać się tego nie da. Nie wiesz jakim cudem wygrali w Gdańsku? Bo zagrali dobry mecz nieprawdaż?

Ludzie wokoło Ciebie to muszą mieć ciężki żywot, bo wiecznie co by się nie działo nawet jakby zawodnicy Olsztyna stanęli na głowie i klaskali uszami to i tak byłbyś niezadowolony.
Wyzsza pozycja, wieksze tradycje, wiekszy budzet=wieksze wymagania kibicow.
Ich gra mocno faluje.
No i są lepsze wyniki. Bilans po 10 meczach 7:3 pkt i 19 do tabeli. Miejsca 4-6 pod rundzie zasadniczej jak najbardziej realne.
Co ma tradycja klubu do osiąganych obecnie wyników? Ochłoń kobieto/
Ostatnio zmieniony 8 gru 2019, o 12:01 przez Lynn, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PlusLiga 2019/2020 - 9.kolejka:6-8.12.2019

Post autor: Marcy$ »

Tyle lat czytam Huberta i mam inne zdanie niz Wy. A to ze teraz jest pesymista? Bo ma powody co widac po grze. Gdy gra wygladala lepiej to inaczej pisal. A argumenty w dyskusji trafne i konkretne.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: PlusLiga 2019/2020 - 9.kolejka:6-8.12.2019

Post autor: Lynn »

Będzin 1:8 i 2 pkt w tabeli ---> ich gra wygląda dobrze, ale zwycięstw nie było
Olsztyn 7:3 i 19 pkt w tabeli ---> ich gra mimo dobrych wyników jest do bani

Zdecydowanie wybieram drugą opcje.
kanimo

Re: PlusLiga 2019/2020 - 9.kolejka:6-8.12.2019

Post autor: kanimo »

Lynn pisze:Ten Hubert to jest ciekawy gość. Wiecznie źle, wszystko jest na nie, wygrywają źle, przegrywają źle, przyszedł Seyed źle, bo to nie ta półka co Holt, Olsztyn gra padake, a zwycięstwa z Jastrzębiem i Resovią to był tylko przypadek, teraz ZAKSA, VERVA i SKRA więc trzy mecze w palnik itd. Czytać się tego nie da. Nie wiesz jakim cudem wygrali w Gdańsku? Bo zagrali dobry mecz nieprawdaż?

Ludzie wokoło Ciebie to muszą mieć ciężki żywot, bo wiecznie co by się nie działo nawet jakby zawodnicy Olsztyna stanęli na głowie i klaskali uszami to i tak byłbyś niezadowolony.
Wyzsza pozycja, wieksze tradycje, wiekszy budzet=wieksze wymagania kibicow.
Ich gra mocno faluje.
No i są lepsze wyniki. Bilans po 10 meczach 7:3 pkt i 19 do tabeli. Miejsca 4-6 pod rundzie zasadniczej jak najbardziej realne.
Co ma tradycja klubu do osiąganych obecnie wyników? Ochłoń kobieto

Do wynikow moze i niewiele. Ale juz do nastawienia i wymagan publicznosci troche ma. A piszesz nie o tylko o wynikach Olsztyna, ale i o oczekiwaniach Huberta. Olsztyn przed sezonem, moze i niesmialo, oczekiwal na powrot do wyniku spzed 2 sezonow tzn walki o medale. Transfery poza sypa, zrobili niezle. Najwiekszymi niewiadomymi byli Wujek i nowy trener. I dalej nimi pozostaja.
Wiec owszem ochlon :D :D :D
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 9.kolejka:6-8.12.2019

Post autor: johnnyrotten »

Oho, tego jeszcze nie było, żeby kobiety sobie na forum oczy wydrapywały :] No i kanimo chyba pierwsze ostrzeżenie na milion postów, to się ceni ;)

A co do postów @huberta, to ja akurat się zgadzam, a już całkowicie w kwestii Woickiego. Drużyna w takim składzie personalnym - z Miką, Żalińskim, Andringą, Seyedem, Hadravą i Żurkiem - może nie będzie wygrywać z każdym, ale pięciosetówki z Bydgoszczą i Będzinem trochę nie licują z potencjałem tej ekipy. Zobaczcie, jak Lubin, który ma super sypacza i libero, a resztę graczy aspirujących do bycia lepszymi lub po prostu przeciętnych, potrafi grać szybko, a jednocześnie dokładnie. Tavares lub Firlej do Olsztyna w przyszłym roku, bo Woicki i tak jest tu przynajmniej o sezon za długo. Głowa i pomysły może fajne, ale ciało już nie nadąża, żeby wprowadzać w życie boiskowe szaleństwa.
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: PlusLiga 2019/2020 - 9.kolejka:6-8.12.2019

Post autor: bono »

Nie zdziwie sie jak Zaksa dzisiaj pogubi punkty i to nawet wszystkie.Dużo będzie zależeć od Węgra
nie ma już nic... :<
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: PlusLiga 2019/2020 - 9.kolejka:6-8.12.2019

Post autor: Lynn »

Kędzierzyn wygrał pierwszą partie zagrywką mocno utrudniając życie w przyjęciu Gdańszczanom.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 9.kolejka:6-8.12.2019

Post autor: Aranger »

Fajne widowisko póki co, Trefl znowu gra dobrze, ale te 4 asy Zaksy zaważyły.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”