Liga Narodów 2021 (M)

Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Aranger »

Nie zaczął się jeszcze nawet sezon klubowy, a mamy już terminarz przyszłorocznej Ligi Narodów: https://pbs.twimg.com/media/Egw4j40XgAE ... name=large

Serbia, Włochy, Słowenia, Rosja i USA przez przez dwa pierwsze turnieje, ale rzeź na dobry początek po kilkunastomiesięcznej przerwie.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: ciorny17 »

Liga Narodów prawdopodobnie rozegraną niczym NBA w bańce. Niebawem decyzja gdzie i kiedy. Pierwotnie zaklada się, że całość ma trwać około 40 dni.

Tutaj szczegóły
https://www.fivb.com/en/about/news/secu ... 1?id=92108
Kłamca.
Kilgor92
Posty: 265
Rejestracja: 30 gru 2020, o 23:27
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Kilgor92 »

Czyli to będzie tak naprawdę Puchar Świata, tylko w nieco dłuższym formacie. Zatem co? Znowu Japonia gospodarzem? :D
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: ciorny17 »

Niekoniecznie Japonia. Już prezes Kasprzyk zgłasza naszą kandydaturę.
Kłamca.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: ciorny17 »

Pod wpływem nacisków krajów uczestniczących w LN FIVB ma się wycofać z pomysłu z bańką. Podział ma być kontynentalny. Grupa amerykańska, 2x grupa europejska i azjatycka. Rywalizacja miałaby się odbywać tylko wewnątrz grup.

Więcej na konkurencyjnym portalu.
Kłamca.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: ciorny17 »

Jak siatkówka ma nie być traktowana prowincjonalnie, jak w jednej sprawie mamy zmianę formatu rozgrywania turnieju LN

https://www.pzps.pl/pl/aktualnosci/217- ... znej-bance

Każdy z każdym, czyli 15 meczów, półfinały dla 4 najlepszych i finały.
Panie 25. maja do 20. czerwca, panowie od 28. maja do 23. czerwca. Półfinały do 24. czerwca. Koniec 27. czerwca.
Całość w Rimini.
Kłamca.
Kilgor92
Posty: 265
Rejestracja: 30 gru 2020, o 23:27
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Kilgor92 »

Ciekawy będzie ten Puchar Świata. Nigdy go nie grano w Europie i szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się akurat Włochów jako organizatorów.

A tak na serio to pomysł ten, by Ligę Narodów robić na modłę Pucharu Świata w "bańce" średnio mi się uśmiecha. Już znacznie lepszą opcją był podział na grupy kontynentalne. I co ze składami? Będą możliwości rotacji w składach? Taka formuła raczej to uniemożliwia, a przecież w tym roku jest coś tak mało istotnego jak Igrzyska Olimpijskie. Ach Ci włodarze siatkówki...
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: adamow »

Co za beznadziejna decyzja :( Co całkowicie zabija idee fazy interkontynentalnej Ligi Światowej. Nocne transmisje z USA, Kanady, czy Argentyny to piękno tych rozgrywek. Powinno być tak, że jest podział na grupy po 4 drużyny i w każdy weekend gospodarzem jest jeden z krajów w danej grupie
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Mateja »

https://www.volleyball.world/en/volleyb ... p?id=92530

FIVB odwołała Challengera 2021 u mężczyzn (niedoszły gospodarz Portugalia) i kobiet (Chorwacja). Niby zrozumiała decyzja, bo po co kusić los, nawet jeśli zespoły z tych turniejów raczej nie wybierają się na Igrzyska. Tylko że Liga Narodów liczy się do rankingu FIVB a zespoły zostały wybrane "bo tak". No ale mniejsza.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Re_soviaczka »

Chiny wycofały się z Ligi Narodów "ze względu na wysokie koszty oraz ograniczenia w podróżowaniu w związku z pandemią COVID-19".
Ich miejsce zajmie Holandia.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Aranger »

Wjechał terminarz gier w tej bańce, na pierwszy rzut oka zgodny z tym wrzuconym przeze mnie w 1 poście. https://www.volleyball.world/vnl/2021/schedule

Polska zaczyna 28 maja o 17:30 meczem z Włochami.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Szary Wilk »

Vital w maju będzie musiał wybrać 18 spośród 24 zawodników, którzy zagrają w LN. Pierwszy mecz mamy chyba 28 maja? Więc za niedługo poznamy nazwiska zawodników, którzy powalczą o wyjazd do Tokio

Spośród 4 atakujących, Heynen będzie już teraz musiał skreślić jednego. Skreśli też libero, rozgrywającego. I dalej albo 2 przyjmujących i 1 środkowgo, albo 3 przyjmujących.

Biorąc pod uwagę, że lista przyjmujących to: Kubiak,Leon,Śliwka,Bednorz,Kwolek,Fornal,Semeniuk i będzie już musiało teraz odpaść minimum 2, to może być bardzo ciekawie.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Lynn »

Na TVP Sport w "Sportowym Wieczorze" był reportaż ze zgrupowania kadry i wypowiedź Vitala "Mecze sparingowe z Belgią dadzą odpowiedź co do kilku graczy, ale nie na pozycji libero. Zatorski i Wojtaszek leca do Rimini".
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Szary Wilk »

Zaytsev na liście powołanych jako przyjmujący. Włosi będą grali Zaytsevem i Juantoreną na przyjęciu i Vettorim/Pinalim w ataku, bo w wyjazd Nelliego nie bardzo wierzę.

Włoską kadrę czeka niedługo kryzys, bo według mnie nie ma na horyzoncie tak mocnych zastępców dla Juantoreny i Zaytseva, jakich by oczekiwali. To są ostatnie Igrzyska Osmanego i kto wie czy Zaytseva też. Na pewno na następnych będą pokładać ogromne nadzieje w Lavii,Michieletto i Pinalim, ale według mnie to może być mało, chyba będzie brakować typowej armaty. Środek siatki po odejściu Birarelliego i Mastrangelo czy nawet Butiego, już teraz przeżywa mały kryzys, bo obecni reprezentanci to nie są zawodnicy tego kalibru.
Nuriel
Posty: 838
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Nuriel »

Lynn pisze:Na TVP Sport w "Sportowym Wieczorze" był reportaż ze zgrupowania kadry i wypowiedź Vitala "Mecze sparingowe z Belgią dadzą odpowiedź co do kilku graczy, ale nie na pozycji libero. Zatorski i Wojtaszek leca do Rimini".
Jeśli to prawda, to naprawdę się zaczynam bać, że na igrzyska pojadą Szalpuk i Konarski.
Nic nie mam do Wojtaszka, bo to świetny zawodnik, ale ten sezon przegrał z Popiwczakiem bardzo wyraźnie.
Zaraz ktoś powie, że jedzie dla atmosfery, ale bez żartów, to nie jest żaden argument w sporcie na takim poziomie.
Wszystkie argumenty sportowe przemawiają za świeżo upieczonym mistrzem kraju, do tego jest dużo młodszy i bardziej perspektywiczny.
Nawet jeśli Vital zdobędzie złoto na Igrzyskach, to będę się cieszył, że odejdzie, bo to betonowanie składu jest coraz bardziej niepokojące. Na wyniki w tym sezonie to może nie mieć wpływu, ale to się może odbić za kilka lat bardzo mocno.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Rzeczywiście, to skandal, że klasowy i dużo bardziej doświadczony libero jak Wojtaszek, który na kadrze był od dłuższego czasu nr 2, jest u Vitala w roku olimpijskim w hierarchii wyżej od Popiwczaka (jeżeli jest).
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Szary Wilk »

Dobrze to ująłeś "TEN SEZON". Popiwczak nie rozegrał żadnego dużego turnieju w reprezentacji poza Ligą Narodów w 2019 roku, więc czemu się dziwić ? Wojtaszek od lat prezentuje bardzo dobry poziom i jest już w kadrze długo.

Szalpuk według mnie ma małe szanse na wyjazd, bo grał piach cały sezon i wątpię, że nagle zacznie prezentować wysoką formę, zresztą notowania reszty poszybowały bardzo mocno w górę. Swoją pozycję umocnił Śliwka, doszedł rewelacyjny Semeniuk, jest Tomek Fornal i mimo wszystko Bednorz, który sezon 2019/2020 miał doskonały, a ten...No i tak lepszy od Szalpuka :) W dodatku zdrowie Arturowi nie bardzo dopisuje ostatnimi czasy. Szczerze mówiąc, to Szalpuk od 2 lat nic nie gra.

Konarski? Według mnie nigdy nie miał mocnej pozycji u Vitala. Na MŚ 2018 jechał jako trzeci atakujący, na ME 2019 był zmiennikiem Muzaja czyli znów trzecim w hierarchii, bo nie mógł grać Kurek. Teraz Kaczmarek miał bardzo dobry sezon, a on jest w kadrze ograny, jest jeszcze Muzaj, którego da się doprowadzić do dobrej formy, bo on w tym sezonie akurat miał pecha.

//:Edit

W przyszły czwartek gramy z Belgią. Dużo zależy od tych sparingów. Potem mamy już 18 siatkarzy do Rimini. Ja to bym typował tak:

Drzyzga,Łomacz,Komenda*
Nowakowski,Bieniek,Kochanowski,Kłos
Kubiak,Leon,Bednorz,Śliwka,Kwolek,Fornal
Kurek,Kaczmarek,Konarski*
Zatorski,Wojtaszek

Komenda grał w 2019 sporo, Janusz nie. W dodatku Semeniuk to debiutant, więc wąpię, że jest w grze o wyjazd na igrzyska. Muzaj może odpaść, bo miał słaby sezon, a Kaczmarek bardzo dobry. Konarski tradycyjnie jako strażak i w tej dyspozycji to Łukasz może być przymierzany do kadry.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: dyletant »

Formuła tego turnieju jest beznadziejna, ale nie można wymarzyć sobie lepszego przygotowania do IO, stąd nie dziwi mnie powoływanie najmocniejszych składów.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Tharaster »

Sammelvuo wykreślił ze swojej szerokiej listy do Rimmini między innymi Aleksandra Butke. A jednocześnie ma zrobić selekcję z tej grupy, która zagra w lidze narodów, na igrzyska olimpijskie. Kurczę, zaczynam się obawiać mocno tej kadry na sypie z Pankowem. Z jednej strony to pokazuje elastyczność Fina względem Heynena, że nie zamierza stawiać na sprawdzone warianty sprzed kilku lat i stawia na nowe twarze - bo niewykluczone, że taki Semyszew czy Bogdan nie znajdą się również w grupie na IO, a z drugiej Pankow czy obaj przyjmujący nie mają tego ogrania dużego na tak ważnej imprezie i ryzyko spalenia się może być bolesne dla Sbornej
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: drukjul »

Nishidzie przytrafiła się poważna kontuzja w meczu kontrolnym Japończyków, choć jak widać był to sparring z udziałem publiczności https://www.youtube.com/watch?v=hBvnUlB9CwQ

As atutowy Japończyków jak wykazały pierwsze badania co prawda nie odniósł raczej poważniejszej kontuzji, która mogłaby by go wyeliminować z samych Igrzysk, ale czy będzie mógł wystąpić podczas turnieju-bańki Ligi Narodów jest bardzo wątpliwe.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Szary Wilk »

Jeszcze przed tym sezonem byłem pewny, że Muserski będzie grać na środku, a po przekątnej będziemy mieć dwa duety: Kobzar-Poletaev i Butko-Michajłow, co wydawało się logiczne.

Odważny ruch Sammelvuo i muszę powiedzieć, że bardzo dobry, bo Pankow grał kawał siatkówki w tym sezonie, a Butko mocno poniżej oczekiwań, które i tak nie były tak wysokie jak w stosunku do topowych sypaczy.


Z tej listy powołanych będzie już ciężko odpalić kolejnych czterech. Wydaje mi się, że Poletaev po takim sezonie może mieć problem z dojściem do formy, z drugiej strony Muserski jako atakujący nie grał REGULARNIE przeciw mocnym drużynom, tylko Japończykom. Finalnie nie zdziwiłbym się, gdyby w trakcie Ligi Narodów przestawiono go na środek, ale mogę się mylić.


Obstawiam, że z tej listy odpadnie Bogdan,Poletaev, Baranow, no i któryś ze środkowych, tutaj akurat nie mam typu. Golubiew jednak cieszy się jakimś zaufaniem, ale dla mnie to będzie pięta achillesowa Rosjan na igrzyskach.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: drukjul »

Szary Wilk pisze:Jeszcze przed tym sezonem byłem pewny, że Muserski będzie grać na środku, a po przekątnej będziemy mieć dwa duety: Kobzar-Poletaev i Butko-Michajłow, co wydawało się logiczne.

Odważny ruch Sammelvuo i muszę powiedzieć, że bardzo dobry, bo Pankow grał kawał siatkówki w tym sezonie, a Butko mocno poniżej oczekiwań, które i tak nie były tak wysokie jak w stosunku do topowych sypaczy.


Z tej listy powołanych będzie już ciężko odpalić kolejnych czterech. Wydaje mi się, że Poletaev po takim sezonie może mieć problem z dojściem do formy, z drugiej strony Muserski jako atakujący nie grał REGULARNIE przeciw mocnym drużynom, tylko Japończykom. Finalnie nie zdziwiłbym się, gdyby w trakcie Ligi Narodów przestawiono go na środek, ale mogę się mylić.

Obstawiam, że z tej listy odpadnie Bogdan,Poletaev, Baranow, no i któryś ze środkowych, tutaj akurat nie mam typu. Golubiew jednak cieszy się jakimś zaufaniem, ale dla mnie to będzie pięta achillesowa Rosjan na igrzyskach.
O jakich Ty Rosjanach właściwie mówisz? ;)

Sammelvuo właśnie wczoraj powiedział w wywiadzie dla odpowiednika PAP-u, rządowej agencji prasowej TASS, że zabierze do Tokio Muserskiego jako atakującego i że już omówił to z władzami federacji siatkówki, choć dodał też że atutem Małysza jest to że w razie czego może pomóc drużynie jako blokujący. Więc generalnie jest już jasne, że jako młot i sierp sbornej internacjonalistów występujących tym razem pod flagą olimpijską polecą do Tokio Michajłow wraz z Muserskim, a Poletajew - przy jego problemach zdrowotnych - zostanie jednak w domu https://www.volley.ru/news/23854/
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Szary Wilk »

drukjul pisze:
Szary Wilk pisze:Jeszcze przed tym sezonem byłem pewny, że Muserski będzie grać na środku, a po przekątnej będziemy mieć dwa duety: Kobzar-Poletaev i Butko-Michajłow, co wydawało się logiczne.

Odważny ruch Sammelvuo i muszę powiedzieć, że bardzo dobry, bo Pankow grał kawał siatkówki w tym sezonie, a Butko mocno poniżej oczekiwań, które i tak nie były tak wysokie jak w stosunku do topowych sypaczy.


Z tej listy powołanych będzie już ciężko odpalić kolejnych czterech. Wydaje mi się, że Poletaev po takim sezonie może mieć problem z dojściem do formy, z drugiej strony Muserski jako atakujący nie grał REGULARNIE przeciw mocnym drużynom, tylko Japończykom. Finalnie nie zdziwiłbym się, gdyby w trakcie Ligi Narodów przestawiono go na środek, ale mogę się mylić.

Obstawiam, że z tej listy odpadnie Bogdan,Poletaev, Baranow, no i któryś ze środkowych, tutaj akurat nie mam typu. Golubiew jednak cieszy się jakimś zaufaniem, ale dla mnie to będzie pięta achillesowa Rosjan na igrzyskach.
O jakich Ty Rosjanach właściwie mówisz? ;)

Sammelvuo właśnie wczoraj powiedział w wywiadzie dla odpowiednika PAP-u, rządowej agencji prasowej TASS, że zabierze do Tokio Muserskiego jako atakującego i że już omówił to z władzami federacji siatkówki, choć dodał też że atutem Małysza jest to że w razie czego może pomóc drużynie jako blokujący. Więc generalnie jest już jasne, że jako młot i sierp sbornej internacjonalistów występujących tym razem pod flagą olimpijską polecą do Tokio Michajłow wraz z Muserskim, a Poletajew - przy jego problemach zdrowotnych - zostanie jednak w domu https://www.volley.ru/news/23854/

1. Nie bardzo rozumiem twoje pytanie. To znaczy może rozumiem, że Federacja rosyjska zrzesza wiele narodów,ale nie czepiaj się tak ;)

2. No to zostało już mało niewiadomych. Zakładając, że jedzie Golubiew, to do odstrzału jeszcze środkowy i przyjmujący. Ja myślę, że mimo wszystko odpadnie Bogdan, bo Podlesnych z Semyszewem mają za sobą świetny sezon, natomiast ze środkowych teoretycznie Własow był tym najmniej pewnym do tej pory, ale skoro jedzie Pankow, to już ciężko powiedzieć.

Czyli rozumiem ,że Muserski może być szykowany jako pierwszy atakujący, a Michajłow jako zmiennik, to znaczy może taka koncepcja, bo Liga Narodów i tak wiele wyjaśni.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: drukjul »

Szary Wilk pisze:
1. Nie bardzo rozumiem twoje pytanie. To znaczy może rozumiem, że Federacja rosyjska zrzesza wiele narodów,ale nie czepiaj się tak ;)
Raczej chodziło mi, że drużyna rosyjska oficjalnie wystąpi w tym roku jeżeli chodzi o rozgrywki FIVB jedynie w rozgrywkach Ligi Narodów, ale potem z powodu tego, że jak wiemy MKOl wykluczył Rosję jak państwo z tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio z powodu szerokiego i systemowego stosowania w tym kraju przez wiele lat dopingu, na Igrzyskach ta sama drużyna Sammelvuo formalnie będzie występować w Tokio jako drużyna bezpaństwowców pod flagą olimpijską. Czyli teraz to nie oficjalnie Rosja i rosyjska sborna może zagrozić naszym marzeniom o złocie Igrzysk Olimpijskich, a jedynie w zasadzie jacyś lipni, szemrani bezpaństwowi kosmopolici - polujący na złoto piraci Pacyfiku. Tym bardziej podejrzani i niebezpieczni, że akurat z Michajłowem, czy Muserskim w składzie. :]


Wiem, że to dość groteskowa sytuacja, bo sam mam problem aby się do tego przyzwyczaić. :D
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: dyletant »

To może być komiczne, nie tylko względem siatkówki, pamiętajmy, że co turniej Rosjanie okupowali czołową trójkę klastfikacji medalowej

Ale wydaje mi się ,że na rozegraniu mają podobną dziurę jak i na libero. Pankov wyróżnia się zagrywką, ale na rozegraniu to poziom Komendy, czyli solidnie, ale bez rewelacji.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: drukjul »

17 siatkarzy wybranych przez Władimira Alkene, którzy polecą do Włoch i zagrają w "bańce" VNL w Rimini. Przynależność klubowa oczywiście jeszcze zgodna ze stanem z poprzedniego sezonu:

Rozgrywający:

Saied Marouf (Beijing Volleyball - Chiny)
Mohammad Taher Wadi (Urmia)

Atakujący:

Amir Ghafour (Bursa Buyuksehir -Turcja)
Saber Kazemi (Foolad Sirjan)
Bardia Saadat (OK Niš -Serbia).

Przyjmujący:

Milad Ebadipour (Skra Bełchatów)
Pourya Fayazi (Urmia)
Meysam Salehi (Urmia)
Amir Hossein Esfandiar (Greenyard Maaseik -Belgia)
Mohammad Javad Manavinejad (Saipa)

Środkowi:

Seyed Mohammad Mousavi (Piacenza)
Masoud Gholami (Urmia)
Ali Shafiei (Saipa)
Ali Asghar Mojarad (Sepahan)
Reza Abedini (Shahdab Yazd)


Libero:

Mohammad Reza Hazratpour (Urmia)
Arman Salehi (Gonbad)
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: PvK »

Czy ktoras kadra poza wloska tez postanowila wyslac rezerwy?
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Lynn »

Na razie na stronie FIVB nie ma składów mężczyzn na VLN. Są za to składy kobiet i wygląda na to, że nie wszystkie zespoły grające na IO wyślą do Włoch swoje najlepsze składy. Rezerwami będą grały m.in Wloszki, Serbki i Chinki, które do Włoch wyślą tylko 13 zawodniczek jeśli wierzyć składom na stronie FIVB.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: drukjul »

15 Rosjan wybranych przez Tuomasa Sammelvuo, którzy zagrają w VNL w tym roku:
Rozgrywający

Igor Kobzar (Kuzbass Kemerowo)

Paweł Pankow (Dynamo Moskwa)

Atakujący:

Maksym Michajłow (Zenit Kazań)

Dmitrij Muserski (Suntory Sunbirds)

Wiktor Poletajew (Zenit Sankt Petersburg)

Środkowi:

Ilja Własow (Dynamo Moskwa)

Artiom Wolwicz (Zenit Kazań)

Iljas Kurkajew (Lokomotiw Nowosybrisk)

Przyjmujący:

Denis Bogdan (Fakieł Nowy Urengoj)

Dmitrij Wołkow (Fakieł Nowy Urengoj)

Jegor Kljuka (Zenit Sankt Petersburg)

Jarosław Podliesnych. (Dynamo Moskwa)

Anton Semyszew (Dynamo Moskwa)

Libero:

Jewgienij Baranow (Dynamo Moskwa)

Walentin Gołubiew (Zenit Kazań)
Najlepszy rosyjski środkowy Iwan Jakowlew nie poleci do Rimini z całą grupą, bo na tyle poważnie podkręcił staw skokowy, że będzie musiał pauzować 2-3 tygodnie. Stąd tylko trzech środkowych w 15-tce Sammelvuo. Z tego też powodu niektóre rosyjskie media spekulują już awansem, że jest bardzo prawdopodobne że w swojej starej roli - blokującego będzie podczas VNL wykorzystywany z konieczności przez Sammelvuo przynajmniej od czasu do czasu również Muserski, choć oficjalna strona rosyjskiej federacji w składzie sbornej wymienia i widzi najwyższego rosyjskiego siatkarza dalej jako atakującego. https://www.volley.ru/news/23876/
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Szary Wilk »

Mnie najbardziej ciekawi, kto jest szykowany na pierwszego rozgrywającego. Niby Kobzar dobrze zna się z grupą i jest w kadrze ograny, ale indywidualnie to Pankov jest lepszym rozgrywającym. Bardzo mi się jego gra podobała, kiedy podglądałem czasem Dinamo.
Zablokowany

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”