Francuska ProA sezon 2020/2021

Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: hunter »

Nie wiem jak będzie to wyglądało z czasem u mnie i obserwacją ale coś postaram się skrobnać przed sezonem. Odpuszczam sobie typowanie, bo przed obecnym sezonem to wróżenie z fusów. Istna inwazja zawodników z Ameryki Południowej, o których niestety wiem bardzo mało, więc ciężko mi cokolwiek o nich powiedzieć. Brakuje perełek transferowych, którymi zawsze we Francji ktoś potrafił zaskoczyć.


Tours
Rozgrywający: Corić, Chauvin
Atakujący: Toledo
Przyjmujący: El Graui, Wounembaina, Ventura, Lomba
Środkowi: Aracaju, Bruckert, Montes
Libero: Rossrad

Przyszli: Corić, Chauvin, Renan, Toledo, El Graui, Ventura, Lomba, Aracaju, Bruckert, Montes
Odeszli: Trinidad, Demar, Egleskalns, Bartos, Cupković, Joao Rafael, Jerman, Tammemaa, Terjomenko

Ciężko mi jednoznacznie coś powiedzieć o nich. Dużo zależy od tego kogo ściągną na bombę. O Brazylijczykach wiem niestety niewiele, para Wounembaina-El Graui może być mocno elektryczna, do tego Corić/Chauvin, czyli rozgrywający, którzy jakoś nigdy mnie nie porywali.


Montpellier
Rozgrywający: J.Gonzalez, Gill
Atakujący: Sclater, Panou
Przyjmujący: Palacios, Mendez, Lecat, Vol
Środkowi: Kaba, Demyanenko, Le Goff
Libero: A.Gonzalez

Przyszli: Gill, Palacios, Vol, Demyanenko, Le Goff, A.Gonzalez
Odeszli: Diverchy, Conre, Stanković, Jouffroy, McCarthy, Diez

Tutaj aż tylu zmian nie ma co u poprzedników, trzon zachowany plus powrót Le Goffa, może być ciekawie. Fajny środek, solidny libero, ostatnia szansa Panou na udowodnienie, że nie przez przypadek kiedyś uznawany był za spory talent.

Chaumont
Rozgrywający: Corre, Repak
Atakujący: Herrera, Jeanlys
Przyjmujący: Melgarejo, Marshall, Petrov, Laumon
Środkowi: McDonell, Fernandez, Alonso
Libero: Massimino, Boleau

Przyszli: Alonso, Bouleau, Herrera, Jeanlys, Laumon, Marshall, McDonnell, Mergarejo, G.Petrov
Odeszli: Atanasov, Herrera, Kolev, Morillon, Patak, Pulk, Radtke, Stahl, Winkelmuller

Na papierze te zmiany w raczej na minus ale ten cały galimatias po raz kolejny w swoje ręce bierze Prandi, więc śmiało można oczekiwać ciekawych rezultatów.

Nantes
Rozgrywający: Groc, Meyer
Atakujący: Michalovic, Cardin
Przyjmujący: Bartos, Noda Blanco, Fedrizzi, Galtie
Środkowi: Henry, Ruiz, Amaury
Libero: Peironet

Przyszli: Fedrizzi, Amaury, Peironet, Bartos, Groc
Odeszli: Ropret, Deveze, Zonca, Josserand

Udało się zatrzymać Michalovicia, który powinien ich ciągnąć za uszy, obawy budzi trochę obsada rozegrania, na pozostałych pozycjach solidnie.


Cannes
Rozgrywający: Gelinski, Liot, Isackovics
Atakujący: Williams, Annicette
Przyjmujący: Klymar, Aciobanitei, Lacassie, Gruvaeus
Środkowi: Koncilja, Rodriguez, Averill
Libero: Mouiel

Przyszli: Gelinski, Lacassie, Averill, Gruvaeus, Williams
Odeszli: Rebeyrol, Paofai, Russell, West

Tu może być naprawdę ciekawie, Gelinski jakoś pozytywnie mi się kojarzy, Williams dał nam się już poznać z bardzo pozytywnej strony, Aciobanitei fajnie pokazywał się we Friedrichshafen, Klymar to solidny ligowiec, Mouiel to w tej chwili drugi libero we Francji i wisienka w postaci Averilla, którego powrót po kontuzji jest ocywiście wielką niewiadomą.

Poitiers
Rozgrywający: Maa, Helfer
Atakujący: Sotola, Neves
Przyjmujący: Raffaelli, Gutierrez, Gergye, Gladstone, S.N'Gapeth
Środkowi: Zopie, Pajenk, Petreas
Libero: Ramon, Cannessant

Przyszli: Sotola, Gutierrez, Helfe, Gergye, Pajenk , Petreas, Ngapeth
Odeszli: El Graoui, Parkinson, Lacassie, Peironet, Prigent

Straty El Graoui i Peironeta ciążko będzie zastąpić, plus za sprowadzenie Pajenka, interesuje mnie powrót do Francji Gergye, który z czasów gry w Paryżu zostawił po sobie bardzo pozytywne wrażenie.


Toulouse
Rozgrywający: Jovanović, Soldner
Atakujący: Faure
Przyjmujący: Madsen Jorna, Derouillon
Środkowi: Burel, Parkinson, Anegay
Libero: Closter

Przyszli: Parkinson, Anegay, Jovovic
Odeszli: Baxpöhler, Demyanenko, Mouezy, Pineau, Takaniko

Z oceną trzeba poczekać do zakontraktowania konkretnego młotka, bo na razie wygląda to ubogo.


Paris
Rozgrywający: Hernán, Neraudeau
Atakujący: Lawani, Overbeeke
Przyjmujący: Trutczew, Kujundzić, Fukuzawa, Huetz
Środkowi: Gotsew, Prevert, Luizinho
Libero: Diez

Przyszli: Diez, Hernan, Trutczew, Kujundžić, Luizinho, Gotsew, Prevert
Odeszli: Lavagne, Kreek, Weyl, Gjorgiev, Gatiboni, Barreto Silva , Poda

Widziałbym ich w czołówce ale jakoś Hernan, który super rozgrywającym nigdy nie był, nie do końca mnie przekonuje, teraz jest 38-letnim nie-super rozgrywającym, obsada pozostałych pozycji wygląda bardzo ok, koniec pewnej epoki i odejście Kreeka.


Ajaccio
Rozgrywający: Halilović, Morachini
Atakujący: Romero
Przyjmujący: Kolew, Quesque, Rebeyrol, Aria
Środkowi: Jouffroy, Graham, Roatta, Sauret
Libero: Ragondet

Przyszli: Ragondet, Halilovic, Josè Romero Gonzalez, Rebeyrol, Quesque, Jouffroy, Graham, Kolev, Sauret
Odeszli: Jaumel, Trutczew, Kroiss, Bruckert, Milivojević, Lomba

Ragondet na libero? Oryginalnie. Nie mam zdania, średniawka.


Sete
Rozgrywający: Jamuel, Garcia
Atakujący: Tupczij, Hanes
Przyjmujący: Geiler, Valdes, Baranek
Środkowi: Kreek, Gauna, Pascal, Socrier
Libero: Deveze

Przyszli: Jaumel, Kreek, Deveze, Gauna, Pascal, Romero, Baranek, Hanes
Odeszli: Coric, Bultor, Jeanlys, Sauss, Tarasov, Van de Velde, Enfoux, Courdavault, Weidner, Gouessant

Solidnie, Tupczij da radę, wyrównany skład, plus za Gaune.


Tourcoing
Rozgrywający: Sanchez, Coulet, Bray
Atakujący: Starović, Lilembo
Przyjmujący: Palonsky, Martins, Morales, Gempin
Środkowi: Loser, Bultor, Roehrig
Libero: Lemay

Przyszli: Bultor, Sanchez, Coulet, Martins, Gempin, Roehrig, Palonsky, Loser, Cardenas, Bray, Starovic
Odeszli: Jimenez, Rangel, Butler, Fornes, Fiel, Pascal, Chamberlain, Bonnefoy, Kujundžić, Koppers, McDonnell, Weber

Tu z tego co czytałem o tych Argentyńczykach może być ciekawie, zwłaszcza ten Sanchez ma ciekawą laurkę. Jedyne co mi tu od razu nie pasuje to Starović na bombie, ale to chyba jakiś awaryjny wybór z tego co mi się kojarzy.


Narbonne
Rozgrywający: Uriarte, Gabin
Atakujący: Hirsch, Bougerra
Przyjmujący: Verissimo, Zanotti, Bassereau
Środkowi: Ramos, Zerba, Gueye
Libero: Duee

Przyszli: Hirsch, Uriarte, Ramos, Verissimo, Zerba
Odeszli: Redwitz, Auffray, Vigil, Bisset Astengo, Sobala, Shaw, Klobučar

Nie wiem co tu robią Uriarte i Hirsch :D ale ten skład mi się podoba i oni mogą naprawdę namieszać.


Nice
Rozgrywający: Giraudo, Mouezy
Atakujący: Andrić
Przyjmujący: Salerno, Clere, Dukić
Środkowi: Sinoski, Cuk, Zanus-Fortes, Ah-Kong
Libero: Ribbens

Przyszli: Giraudo, Mouezy, Andrić, Salerno, Clere, Dukic, Sinoski, Zanus-Fortes
Odeszli: Serreau, Halilovic, Cox, Galabov, Bakiri, Krastins, Malejac, Chanel, Polomac

Wielki powrót do ProA Ah-Konga, poza tym skład mnie nie rusza, Andrić będzie dostawał po 40 piłek na mecz i jakoś to będzie. :)


Cambrai
Rozgrywający: Bazin, B.Takaniko
Atakujący: Dani
Przyjmujący: Quiroga, Villard, Pire, Yago Dutra
Środkowi: Osoria, Jecmenica, Marshman
Libero: Kroiss

Przyszli: Yago Dutra, Kroiss, Pire, Dani, Osoria, Quiroga
Odeszli: Romać, Wachnik, Fleury, Fomin, Teuira-Hioe, Siecker, Teavae

Ten leworęczny atakujący ciekawie się zapowiada, pooglądałem go sobie trochę niezły zasię, dobrze trzyma kierunki, przyzwoita zagrywka. Zobaczymy co tam beniaminek ugra.
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2020, o 19:21 przez hunter, łącznie zmieniany 1 raz.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: Bartek O »

Nie do końca się z Tobą zgadzam co do braku perełek transferowych. O kilku zresztą sam przecież wspomniałeś ;). Przede wszystkim cały argentyński zaciąg w Tourcoing. Tak samo "genialny jak maleńki" Sanchez, kapitalny Loser (podobno jedną nogą był w Bełchatowie ;) ), a przede wszystkim Palonsky, o którym Drukjul pisał, że to "nowy, niewyeksploatowany Facundo Conte". Starović rzeczywiście został tu awaryjnie ściągnięty. Miał być bodaj Brazylijczyk Weber, który ostatecznie trafił do Mediolanu.

Bardzo fajnie wygląda Cannes z Aciobaniteim, Williamsem i Averillem, Narbonne z Uriarte, Hirschem i Ramosem, bardzo ciekawe trio skrzydłowych w Nantes, gdzie obok wspomnianego przez Ciebie Michalovicia grać będą Noda i Fedrizzi. W Tours na atak chcą podobno ściągnąć naszego znajomego białoruskiego opozycjonistę, Artura Udrysa.

Czy rzeczywiście ta liga będzie słabsza niż w ubiegłym sezonie? Moim zdaniem niekoniecznie. W każdym razie będę ją (i Twoje podsumowania kolejki) śledził z nie mniejszym niż poprzednio zainteresowaniem.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: dyletant »

Czy w Cambral nie gra 2 rozgrywających, którzy awaryjnie pojechali na ME w Izmirze i przegrali dopiero z nami w finale? Bazin to jestem pewny, ale Takaniko chyba też był tam rezerwowym.

I jeszcze jedno - jest 2 Lemayów i obaj to libero? To jakieś pokrewieństwo i będzie bratobójcza walka czy zupełny przypadek?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: Bartek O »

dyletant pisze:Czy w Cambral nie gra 2 rozgrywających, którzy awaryjnie pojechali na ME w Izmirze i przegrali dopiero z nami w finale? Bazin to jestem pewny, ale Takaniko chyba też był tam rezerwowym.

I jeszcze jedno - jest 2 Lemayów i obaj to libero? To jakieś pokrewieństwo i będzie bratobójcza walka czy zupełny przypadek?
Nie ten Takaniko. W Cambrai gra Boris, a na ME 2009 był jego brat Toafa.
Jeśli chodzo o Lemayów to nie mam pojęcia. Juliena oczywiście "znam". A kim jest ten z Cambrai, nie wiem.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: hunter »

dyletant pisze: I jeszcze jedno - jest 2 Lemayów i obaj to libero? To jakieś pokrewieństwo i będzie bratobójcza walka czy zupełny przypadek?
Ewidentnie mój błąd, w Cambrai na libero będzie Kroiss.

Co do Takaników ten bardziej znany jak na razie bez klubu zostaje, ten mniej ma wg. mnie spore szanse na grę.
Bartek O pisze:Nie do końca się z Tobą zgadzam co do braku perełek transferowych. O kilku zresztą sam przecież wspomniałeś ;). Przede wszystkim cały argentyński zaciąg w Tourcoing. Tak samo "genialny jak maleńki" Sanchez, kapitalny Loser (podobno jedną nogą był w Bełchatowie ;) ), a przede wszystkim Palonsky, o którym Drukjul pisał, że to "nowy, niewyeksploatowany Facundo Conte".
Ja dlatego nie chcę się jakoś specjalnie wypowiadać o tych grajkach, bo dla mnie są to zawodnicy zupełnie obcy, pewnie gdzieś na młodzieżówkach ich widziałem ale jakoś albo tego nie zarejestrowałem albo nie zachwycili mnie.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: rafak »

Trochę nieopatrznie wrzuciłem moje składy i przewidywania w "transferach", więc kilka komentarzy tutaj.

Korekta: w Toulouse na sypie powinien być Jovovic.

Dla mnie czarny koń to Montpellier. Już ubiegły sezon mieli świetny, a skład lekko mocniejszy w tym roku.
Poitiers - stawiałem, że będą walczyli o utrzymanie, przyjście Pajenka trochę winduje moje prognozy.
Paris - powinni być mocniejsi niż rok temu, szczególnie wzmocieni młodym Serbem. Rzeczywiście koniec epoki - po ośmiu latach odchodzi Kreek.
Ajaccio to w ostaniej chwili coś kleiło skłąd, więc jest to co jest.
Sete powinno być wyżej nż rok temu - dobra para trenerska Duflos-Wasilkowski.
Tourcoign - miał być Weber, jest Starovic. Po ubiegłym nieudanym sezonie, rewolucja w składzie. Nalot z Argentyny plus kadrowicz Bultor.
Dwóch niesamowicie zdolnych graczy młodego pokolenia: Palonsky i Loser. Na papierze wygląda to dobrze.
Narbonne ma naprawdę fajny skład i moga zamieszać.

Zgadzam się z Bartkiem, że nie zgadza się do końca z hunterem :). Uważam, że transfery są bardzo fajne i liga będzie ciekawsza i silniejsza niż roku temu (na pewno jest czwartą siłą w Europie).
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: dyletant »

A w zasadzie to co się stało z karierą Bazina, że nie rozwinął się po 2009 roku, gdzie świetnie prowadził Trójkolorowych? Oczywiście Antiga i Henno gwarantowali mu dokładne przyjęcie, ale grał naprawdę dobrze, do tego jeszcze świetna zagrywka.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Camillo Marcotti

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: Camillo Marcotti »

dyletant pisze:A w zasadzie to co się stało z karierą Bazina, że nie rozwinął się po 2009 roku, gdzie świetnie prowadził Trójkolorowych? Oczywiście Antiga i Henno gwarantowali mu dokładne przyjęcie, ale grał naprawdę dobrze, do tego jeszcze świetna zagrywka.
Podobnie było z Pujolem, świetnie się pokazał, a potem przepadł. Często taki szybki sukces powoduje równie szybki spadek, głowa nie wytrzymuje. Choć czy tak było w przypadku Bazina ciężko mi powiedzieć, bo dawno już o nim nie słyszałem.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: Bartek O »

Camillo Marcotti pisze:
dyletant pisze:A w zasadzie to co się stało z karierą Bazina, że nie rozwinął się po 2009 roku, gdzie świetnie prowadził Trójkolorowych? Oczywiście Antiga i Henno gwarantowali mu dokładne przyjęcie, ale grał naprawdę dobrze, do tego jeszcze świetna zagrywka.
Podobnie było z Pujolem, świetnie się pokazał, a potem przepadł. Często taki szybki sukces powoduje równie szybki spadek, głowa nie wytrzymuje. Choć czy tak było w przypadku Bazina ciężko mi powiedzieć, bo dawno już o nim nie słyszałem.
Jeśli dobrze pamiętam, to Bazin na ME w 2009 pojechał tylko dlatego, że problemy ze zdrowiem miał właśnie Pujol. Yannick chyba nigdy nie uchodził za jakiś nadzwyczajny talent. Gdzieś tu na Forum był nawet taki fajny temat o gwiazdach jednego sezonu.
O Pujolu natomiast rzeczywiście mówiło się, że to "przyszły najlepszy" rozgrywający na świecie. I chociaż w żadnym momencie swojej kariery najlepszym na świecie nie był, ale "pierwiastek geniuszu" w odróżnieniu od Yannicka w mojej opinii jednak posiadał ;) .
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Bartek O pisze:...

Bardzo fajnie wygląda Cannes z Aciobaniteim, Williamsem i Averillem, Narbonne z Uriarte, Hirschem i Ramosem, bardzo ciekawe trio skrzydłowych w Nantes, gdzie obok wspomnianego przez Ciebie Michalovicia grać będą Noda i Fedrizzi. W Tours na atak chcą podobno ściągnąć naszego znajomego białoruskiego opozycjonistę, Artura Udrysa.

Czy rzeczywiście ta liga będzie słabsza niż w ubiegłym sezonie? Moim zdaniem niekoniecznie. W każdym razie będę ją (i Twoje podsumowania kolejki) śledził z nie mniejszym niż poprzednio zainteresowaniem.

Tours akurat nie ma kasy na kogos lepszego. Z kilkoma negocjowali, lecz ceny byly dla nich zaporowe.
Przypadkiem kilka dni temu plotkowalam z gosciem, ktory okazal sie byc z Tours i wlasnie o Udrysie wspominal.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2020, o 04:10 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: Lynn »

I chociaż w żadnym momencie swojej kariery najlepszym na świecie nie był, ale "pierwiastek geniuszu" w odróżnieniu od Yannicka w mojej opinii jednak posiadał ;) .
Na przykład tu:

https://www.youtube.com/watch?v=xacVHcyJmO0
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: hunter »

dyletant pisze:A w zasadzie to co się stało z karierą Bazina, że nie rozwinął się po 2009 roku, gdzie świetnie prowadził Trójkolorowych? Oczywiście Antiga i Henno gwarantowali mu dokładne przyjęcie, ale grał naprawdę dobrze, do tego jeszcze świetna zagrywka.
Jakoś nie przypominam sobie, żeby miał poważną kontuzję w tamtym okresie, ale coś mi świta (choć mogę z kimś mylić), że tam nie zawsze siatkówka była na pierwszym miejscu.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: hunter »

Miał być Superpuchar na wzór włoskiego ale koronawirus odwołał.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: hunter »

Turniej finałowy odwołany ale zwycięzca jest.
Tytuł otrzymało Poitiers, Tours też otrzymało, karę 7500 euro kary za odmowę gry.
Kuriozum.
https://www.francebleu.fr/amp/sports/ba ... 1601397066

Dzisiaj miała być inauguracja ale oczywiście przełożono.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: Bartek O »

hunter pisze:Turniej finałowy odwołany ale zwycięzca jest.
Tytuł otrzymało Poitiers, Tours też otrzymało, karę 7500 euro kary za odmowę gry.
Kuriozum.
https://www.francebleu.fr/amp/sports/ba ... 1601397066

Dzisiaj miała być inauguracja ale oczywiście przełożono.
Hunter, o co chodzi z tym Superpucharem Francji? Skoro na wzór włoskiego, to kto oprócz Tours i Stade Poitevin miał wziąć udział w turnieju?
Przyznanie Poitiers pucharu nastapilo na podstawie jakichś "kryteriów"? Dobrze wyglądali w trakcie rozgrzewki przedmeczowej np. ? ;) Co to za absurd?
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: hunter »

Mój błąd, nie superpuchar lecz dokończenie Pucharu Francji.
Turniej miał odbyć się w Tuluzie, w której wysypało się 6 zawodników, w Paris też były jakieś przypadki zakażenia.
Prezes Tours żądał gwarancji bezpieczeństwa dla swoich zawodników bla, bla, bla. Takich nie otrzymał. Wycofał drużynę. Puchar przyznano Poitiers, które jako jedyne było gotowe do gry.
Tu jest to fajnie opisane
https://www.francebleu.fr/infos/societe ... 1601119611
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Camillo Marcotti

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: Camillo Marcotti »

hunter pisze:Puchar przyznano Poitiers, które jako jedyne było gotowe do gry.
To brzmi tak abstrakcyjnie jak fakt że w Stanach gość pozwał Boga do sądu za to, że nie wysłuchał jego modlitw i wygrał sprawę, bo Bóg się nie stawił :D

Swoją drogą ciekawe jak będą wspominać "zdobycie Pucharu" w Poitiers po latach:
- Wygraliśmy Puchar Francji w 2020!
- Wow, pewnie zagraliście świetne zawody! Kto został MVP?
- Co? A nie nie, po prostu my jako jedyni przyjechaliśmy, to nam dali
Miki09
Posty: 1
Rejestracja: 6 paź 2020, o 00:31
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: Miki09 »

Jakieś typy na dzisiejsza kolejkę?
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: hunter »

Inauguracja za nami, dzisiaj druga kolejka, więc na szybko.

Sete-Chaumont 0-3
Mecz bez atakujących, w obu drużynach ci teoretycznie podstawowi nie zagrali, z tym, że rezerwowy Chaumont Jeanlys wypadł o niebo lepiej. Bardzo dobry mecz na środku Alonso.

Tourcoing-Cambrai 3-0
Beniaminek tylko w pierwszym secie nawiązał rywalizację, później było tylko gorzej. Być może inaczej byłoby gdyby był Yago Dutra, bardzo dobry mecz Cardenasa.

Cannes-Tours 3-2
Tours jeszcze bez Udrysa, tylko pojedyncze zmiany dawał. Cannes jako tako bez słabych punktów i to wystarczyło. Sporo zastrzeżeń kibice mieli do gry Coricia.

Sete-Poitiers 2-3
Biedne może być w tym sezonie Sete skoro przegrywają u siebie z Poitiers grającego bez (teoretycznie) podstawowego atakującego, z N'Gapeth w 6 i zaliczając po drodze 20 bloków. Coś nie pykło.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: Bartek O »

Przegapiłem start ligi francuskiej. Dobrze, że jak zwykle można liczyć na Huntera.

Fajnie (przynajmniej na podstawie statystyk) wygląda ten młody atakujący Chaumont Samuel Jeanlys. Kubańczyk Roamy Alonso zapowiada się z kolei na ”King of the block” francuskiej Pro A ;) .

Debiut Udrysa w Tours. Białorusin wszedł w II secie, ale skończył tylko jeden z sześciu ataków i szybko wrócił do kwadratu. Tours przegrało na inaugurację z ”moim” Cannes, w drugiej wymęczyli zwycięstwo z Nantes i zamęczonym przez Leo Meyera (blisko 60 ataków) Michalovicem.

Pozycja najlepszego ”ofensywnego” środkowego ligi, którą zajmuje Brazylijczyk Leandro bardzo mocno zagrożona. Kapitalny debiut Agustina Losera w Tourcoing. Wiem, że przeciwnik to ”tylko” Cambrai, ale 13 / 16 w ataku, bez błędu i ani jednego ”nadziania” się na blok przeciwników to bardzo obiecujące cyferki. W Paryżu jego zespół zwyciężył już po ciężkim, pięciosetowym boju, ale tu z kolei statystyki są ”zaszyfrowane” i nie wiem ile Argentyńczyk tym razem ”nastukał”. Czekam więc na wspomnianego już Huntera :)
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: hunter »

Chaumont-Ajaccio 3-1
Kolejny dobry mecz Alonso (5 bloków) jak i Jeanlysa, więc nawet jak Herrera będzie gotów do gry niekoniecznie miejsce w 6 będzie miał pewne. Coś chyba nie tak jest ze środkiem Ajaccio. Powinno być 3-0, pierwszy set gospodarze frajersko wypuścili z 24-21.

Narbonne-Cannes 1-3
To musiał być jakiś dziwny mecz, bo poza przyjęciem Narbonne w statach wygląda lepiej, fajne cyferki Hirscha, Gueye czy Ramosa, ogólnie sporo bloków, więc nie wiem co tam nie pykło. Jak będę miał kiedyś więcej czasu to postaram się obejrzeć. Wygląda na to, że Averill wraca do gry,

Paris-Tourcoing 2-3
Ciężki początek sezonu ma Paris, bez Overbeeke, Kujundzicia i Gotsewa, wydawało się, że również bez Luizinho ale grał i zagrał dobrze, również drugi atakujący Lawani dopiero co wrócił z kadry do lat 20 i ma prawo być zmęczony, ale i w jego przypadku można postawić plus przy tym meczu. 16 bloków gości, w tym 6 Losera, Sanchez dał pobawić się środkowym, Starović jako trzecia opcja poradził sobie. ;)

Poitiers-Sete 3-2
Sete ciągle bez Tupczija, z nim w składzie obstawiam, że ogarnęliby ten mecz. Swoją drogą co to za ananas ten Hanes, że Duflos na prawym stawia na przyjmującego Romero..? Bardzo dobrze wypadł atakujący Poitiers Neves.

Tours-Nantes 3-2
Cały mecz przesłoniła sytuacja z piłką meczową i spora kontrowersja sędziowska czy piłka dotknęła boiska czy nie.
Udrys niegotowy, Toledo to nie ta półka, podobnie jak Corić, jakieś problemy miał Wounembaina i wyszedł maraton.
Gdyby Nantes miało ciut lepszą parę przyjmujących to pewnie wygraliby ten mecz, ale niestety Peironet całego boiska nie pokryje, a Noda z Bartosem są mocno elektryczni. Michalović zaorany ale obronił się, fajnie wygląda 6 bloków Mayera.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: hunter »

Cannes-Montpellier 3-0
Równie dobrze mogło być 0-3, wszystkie sety na przewagi, w pierwszym secie goście mieli już 22-18, w 3 23-20.
Trochę zaskoczył Lecat z ustawieniem, nie wiem jakie były powody braku w 6 Mendeza, zamiast niego zagrał Panou (atakujący) i trochę krwawił, choć bronił się atakiem.
W Cannes błyszczał Williams, zwłaszcza na zagrywce, Averill bardzo poprawnie, Mouiel klasa.

Toulouse-Tours 0-3
Tak sobie myślę, że Tuluza w tym sezonie z tak młodymi skrzydłami będzie się mocno męczyć, chyba że kogoś dokooptują na prawe do Faure (21 lat). Na lewym w parze z Jorną zaczął Madsen (20 lat), ale nie szło w żadnym elemencie, zmienił go Derouillon (21 lat) ale również bez zachwytów.
Debiut Udrysa od początku, jak na razie bez szaleństw.
Bardzo pozytywne wyniki wykręcili Brazylijczycy na środku Aracaju (8 bloków, 8 ataków) i Petrus (5 bloków, 6 ataków).

Sete-Paris 3-2
Drużyny z problemami.
Sete ciągle z Vadesem na bombie, ciągle przeciętnie, Hanes wszedł tylko dwa razy na zagrywkę.
Rzuca się w oczy 9 asów Baranka, czyżby druga młodość Czecha...
Paris ciągle bez Overbeeke, Lawani tak sobie.
Nie ma jeszcze Gotsewa, ale Kujundzić już zaliczył dwa wejście na przyjęcie.

Nantes-Tourcoing 1-3
Jednym Michaloviciem niestety nie da się grać.
Zastanawia mnie dlaczego Fedrizzi nie dostaje więcej okazji do gry wobec słabego występu Bartosa.
Bawi się Sanchez całkiem dobrze we Francji, 21 piłek zagranych do Losera (15 skończonych) i najlepiej punktujący zawodnik meczu.
Słabiej Cardenas, zastępujący go Martins również bez szału, pozytywnie za to Palonsky.

Ajaccio-Cambrai 0-3
Mimo wszystko niespodzianka.
Ciężko jakieś pozytywy wypatrzyć po takim meczu u gospodarzy, widać, że nie szło lewe, przyjęcie słabo, środkowi jakoś się bronili.
U gości również trudno kogoś wyróżnić, Bazin równomiernie rozprowadzał atak, wszyscy sobie popunktowali.
Mecz bez historii.

Chaumont-Narbonne 2-3
Hit na koniec i chyba mała niespodzianka.
Pierwszy set to indywidualny pojedynek atakujących Jeanlys (6/7), Hirsch (5/8). Coś kiepsko w mecz wszedł Mergarejo, dość szybko dostał zmianę w pierwszym secie od Petrova, wrócił na stałe dopiero w trzecim.
Drugi set to już bardzo słaba gra Jeanlysa (1/7), Hirsch ciągle na poziomie (7/10). Na parkiecie również pojawił się w drugim McDonnell i był to bardzo pozytywny występ.
Trzeci set słaby w wykonaniu obu atakujących Jeanlys (1/6), Hirsch (3/11).
4 set bez historii, ogromne dysproporcje w każdym z elementów.
W TB Jeanlys dalej pod kreską (2/4-dwie czapy), Hirsch wrócił do gry (4/5).
Podsumowując u gospodarzy na plus na pewno McDonnell i Marshall, Mergarejo falował, Jeanlys potrzebuje kogoś do wsparcia, na minus tym razem Alonso i Corre, do którego było zdecydowanie najwięcej pretensji. Po drugiej stronie na duży plus Hirsch, podobnie Ramos, Zanotti, Gueye czy Uriarte. Bassereau z Duee zabezpieczali solidnie tyły.


E: Loser zajmuje 4 miejsce wśród punktujących, przypominają mi się czasy Pashytskyy'ego.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Camillo Marcotti

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: Camillo Marcotti »

hunter pisze: E: Loser zajmuje 4 miejsce wśród punktujących, przypominają mi się czasy Pashytskyy'ego.
W przyszłym sezonie może być ciekawym kąskiem podczas okienka transferowego.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: dyletant »

Dobrze radzi sobie beniaminek z Cambral, po ostatniej wygranej 0:3 na Korsyce dziś po tie breaku ograli mocny Cannes.

Generalnie pytanie Jak wygląda Aciobanitei we Francji? Mam wrażenie, że trochę źle wybrał i jego kariera wyhamowała. Z drugiej strony w VfB przez część sezonu był wpisany jako libero, czyli musiały decydować kwestie zdrowotne.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: hunter »

Pierwsza pełna kolejka rozegrana, więc jednak da się.

Poitiers-Chaumont 3-1
Chyba mała niespodzianka. Kolejny słaby mecz Jeanlysa (10/33), doszło do tego, że w trzecim secie na prawym grał Mergarejo, ale również z przeciętnym skutkiem, więc niecierpliwie czekamy na Herrere, podobno na dniach.
Fajne cyferki środkowych po obu stronach, Pajenk 6 bloków (9/16), Petreas 3 bloki, w Chaumont Fernandez 5 bloków, Alonso 6 przy czym obaj w ataku przeciętnie wypadli.
Chyba nie do końca sprawny jest libero Massimino, może mieć to pewne przełożenie na jego grę.

Tours-Nice 3-1
Nie wiem na ile wiarygodne statystyki są z tego meczu ale warto zwrócić uwagę na przyjęcie Rossarda. http://datavolley.lnv.fr/2020/DataVolle ... 3-2021.pdf
Znowu fajne cyferki Petrusa.

Tourcoing-Ajaccio 3-1
Kolejny popis Losera 12/15 plus 22 wykonane zagrywki, trzeba brać gościa póki Włosi się nim nie zainteresują, najlepiej w parze z Sanchezem. Fajnie wypadł też Cardenas.
Ajaccio bez Quesque, nie wiem dlaczego

Toulouse-Nantes 3-1
Bardzo dobrze gospodarze wypadli statystycznie w bloku 14 przy tylko 5 blokach gości.
Brakowało u gości Michalovicia.

Narbonne-Sete 3-0
Poza drugim setem mecz bez historii. Sete bez Tupczija męczy się i będą się męczyć, bo nie ma ognia na prawym.

Montpellier-Paris 3-2
http://datavolley.lnv.fr/2020/DataVolle ... 2-2021.pdf

Cambrai-Cannes 3-2
http://datavolley.lnv.fr/2020/DataVolle ... 7-2021.pdf



Czy Aciobanitei poszedł do słabszego klubu? Patrząc na skład Vfb raczej nie.
Czy poszedł do słabszej ligi? Zdecydowanie nie.
Czy wyhamował? Zdecydowanie tak. W parze z Klymarem dużo pewniej w przyjęciu prezentuje się ten drugi, co gorsza dla Rumuna równie przeciętnie wygląda w ataku, jeszcze ani razu nie przekroczył 50% skuteczności. Próżno go również szukać we wszelakich rankingach prowadzonych na oficjalnej stronie LNV.
Wobec tego mając w pamięci jego dość ciekawą grę w sezonie 18/19 uważam, że od tego czasu zwyczajnie nie rozwinął się.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: Blanco »

hunter pisze:Fajnie wypadł też Cardenas.
To zestawienie przyjęcia Tourcoing jest cholernie ciekawe, bo przecież Cardenas jest o rok młodszy od Palonskiego.

Pierwsze wejście Yago Dutry w tym sezonie - i od razu 20 punktów, 3 bloki, 2 asy, najwięcej przyjęć i +14, i to w 3 sety tylko.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: dyletant »

Czy Aciobanitei poszedł do słabszego klubu? Patrząc na skład Vfb raczej nie.
Od VfB nie, ale nawet jakby poszedł do 8-12 serie A czy może nawet do Plusligi do średniego zespołu to myślę, że jego kariera lepiej by się potoczyła. Poza tym w VfB miał też możliwość grania w LM, więc ten Cannes od początku mi się wydawał dziwnym pomysłem.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: hunter »

Blanco pisze: Pierwsze wejście Yago Dutry w tym sezonie - i od razu 20 punktów, 3 bloki, 2 asy, najwięcej przyjęć i +14, i to w 3 sety tylko.
Dość duża podjarka jest po tym jego debiucie, ale poczekajmy, już Jealynsem była mocna podnieta po pierwszych dwóch meczach, a w kolejnych został już mocno zweryfikowany.
dyletant pisze: Od VfB nie, ale nawet jakby poszedł do 8-12 serie A czy może nawet do Plusligi do średniego zespołu to myślę, że jego kariera lepiej by się potoczyła. Poza tym w VfB miał też możliwość grania w LM, więc ten Cannes od początku mi się wydawał dziwnym pomysłem.
We Włoszech to chyba jedynie w Padwie miałby szanse na grę. U nas pewnie prędzej znalazłby miejsce ale z drugiej strony jeden sezon treningu przyjęcia na Moltenach na pewno mu nie zaszkodzi.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: Blanco »

hunter pisze:
Blanco pisze: Pierwsze wejście Yago Dutry w tym sezonie - i od razu 20 punktów, 3 bloki, 2 asy, najwięcej przyjęć i +14, i to w 3 sety tylko.
Dość duża podjarka jest po tym jego debiucie, ale poczekajmy, już Jealynsem była mocna podnieta po pierwszych dwóch meczach, a w kolejnych został już mocno zweryfikowany.
Dopiero ten ostatni mecz miał wyraźnie słabszy. Zupełnie tak samo, jak inny z tych młodych francuskich atakujących, czyli Lawani. I Lawani choć robi jeszcze mnóstwo błędów, to przecież w każdym meczu dostaje po 40 piłek, a to jest dla niego de facto pierwszy sezon w Paryżu i w ogóle w Ligue A. To też pewnie pokłosie nieobecności Overbeeke, no ale to jest przecież chłopak z rocznika naszego Kupki, czy Gierżota.

Zerknąłem sobie na Ligue B, i tam trudne wejście w sezon ma 3 z tych trójkolorowych młodzików, którego Lawani był zmiennikiem na ostatnich ME u-20, czyli Lavigne. Choć France Avenir to odpowiednik naszej Spały, więc cały zespół będzie falował.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Francuska ProA sezon 2020/2021

Post autor: hunter »

Blanco pisze: Zupełnie tak samo, jak inny z tych młodych francuskich atakujących, czyli Lawani. I Lawani choć robi jeszcze mnóstwo błędów, to przecież w każdym meczu dostaje po 40 piłek, a to jest dla niego de facto pierwszy sezon w Paryżu i w ogóle w Ligue A. To też pewnie pokłosie nieobecności Overbeeke
Jego gra jest wyłącznie efektem nieobecności Overbeeke, co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości, nawet sam zawodnik.
Co do jego dyspozycji...ogrom pracy przed nim, radzi sobie przyzwoicie, broni się, ale bez patrzenia w statystyki strzelam, że jest najczęściej blokowanym zawodnikiem w całej lidze, bo te cyferki rzucają się mocno w oczy przy przeglądaniu statystyk, przy czym jest to na pewno materiał na ciekawego zawodnika.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Francja”