Tauron I liga mężczyzn - sezon 2020/2021

Kali BBTS
Posty: 460
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Tauron I liga mężczyzn - sezon 2020/2021

Post autor: Kali BBTS »

Camillo Marcotti pisze:O co chodzi z Siedlcami? Dlaczego nie rozegrali jeszcze żadnego meczu?
Mieli kadrowiczów na MEJ
Naprzód małymi łyżeczkami :)
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 862
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Tauron I liga mężczyzn - sezon 2020/2021

Post autor: Jacek »

W czwartek na Polsat Sport o 17:30 BAS Białystok - Gwardia Wrocław.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Tauron I liga mężczyzn - sezon 2020/2021

Post autor: TommyLeeJones »

Kto komentuje mecz Strzelce Opolskie vs Norwid Częstochowa?
Kali BBTS
Posty: 460
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Tauron I liga mężczyzn - sezon 2020/2021

Post autor: Kali BBTS »

TommyLeeJones pisze:Kto komentuje mecz Strzelce Opolskie vs Norwid Częstochowa?
Damian Dacewicz - Daniel Pliński
Naprzód małymi łyżeczkami :)
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Tauron I liga mężczyzn - sezon 2020/2021

Post autor: TommyLeeJones »

No własnie jakoś tak to za fachowo wszystko brzmi. Za dużo faktów, ciekawostek, trafnych spostrzeżeń. Za dużo wiedzy o zawodnikach, a za mało żenujących żarcików, "rozgrywaczy, wystawiaczy".

Byłem tym tak zaszokowany, że aż zapytałem. A że pamięć słuchową mam żałosną, to już w ogóle.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

TAURON 1. Liga Sezon 2020/2021

Post autor: dezerter »

Chyba nie ma jeszcze wątku dotyczącego tego sezonu.

Sezon jaki jest i będzie, to chyba każdy widzi. Takie moje pierwsze wrażenia z którymi chciałem się podzielić.

Do 3 zespołów, które przed sezonem były wymieniane w roli faworytów do wygrania rozgrywek tj.
BKS Visła Bydgoszcz, BBTS Bielsko-Biała i LUK Politechnika Lublin dołączyły dwa kolejne kluby, a jest to beniaminek rozgrywek Polski Cukier Avia Świdnik i eWinner Gwardia Wrocław.
Oba te kluby pozyskały sponsorów tytularnych i wydają się bardzo zmotywowane, by bardzo mocno pokrzyżować plany przedsezonowych faworytów. W ogóle to Lubelskie dało w tym sezonie aż dwa mocne ośrodki sportowe: Świdnik i Lublin. Widać, że w województwie jest boom na siatkówkę, to dobrze.

Wygląda na to, że ten sezon będzie naprawdę mocny pod kątem sportowym (wiele głośnych nazwisk zawitało do Ligi) jak i emocjonalnym.
Długo nie pamiętam takiej sytuacji, by aż pięć zespołów miało aspirację wygrać ligę i myśleć o PlusLidze. A to w wszystko w dość niepewnym sezonie, w którym nikt nie może obiecać, że spadki i awanse nie zostaną zamrożone w powodu wiadomego.

Edit:Jeżeli przeoczyłem wątek, to proszę moderację o przeniesienie mojego wpisu do istniejącego.
kibicsiatkowki
Posty: 58
Rejestracja: 27 maja 2015, o 10:19
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Tauron I liga mężczyzn - sezon 2020/2021

Post autor: kibicsiatkowki »

Co do Avii to się zgodzę. Bardzo pozytywnie zaskoczyli. Oglądałem dwa przegrane mecze i myślę, że gdyby trener odpowiednio szybko zareagował ze zmianami to Avia mogłaby zarówno z Bielska jak i Wrocławia wywieźć komplet punktów. Jestem bardzo ciekawy jak będą radzić sobie dalej. Mecz z Wrocławiem niestety nie wyglądał najlepiej.
Trzeba trzymać kciuki żeby wirus troszkę odpuścił i sezon został dograny do końca bez większych problemów.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Tauron I liga mężczyzn - sezon 2020/2021

Post autor: Aquino »

Na razie mamy to co przewidywaliśmy przed sezonem. Lublin jak walec rozjeżdża kolejne drużyny nie dając sobie urwać nawet seta. Dla mnie to murowani faworyci do awansu, chociaż Bielsko może się postawić.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Tauron I liga mężczyzn - sezon 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Aquino pisze:Na razie mamy to co przewidywaliśmy przed sezonem. Lublin jak walec rozjeżdża kolejne drużyny nie dając sobie urwać nawet seta. Dla mnie to murowani faworyci do awansu, chociaż Bielsko może się postawić.
Nie widziałem Lublina, ale Bielsko w którymś meczu tak i chyba trochę przeceniasz ten zespół. Jak dla mnie grają siermiężną siatkówkę w rosyjskim stylu, w sumie nieprzypadkowo, bo mają skrzydłowych że wschodu. Według mnie to Bydgoszcz, którą też widziałem w jednym meczu, może z Lublinem walczyć o awans. Masny się nadal bawi grą, ną ataku Strzeżek i ten Rosjanin, nieźle grają przyjmujący i środkowi. Ale ną środku furorę robią ną razie byli plusligowcy - Boruch i Swodczyk. Jak oglądałem urywki spotkań Avii, to nieźle spawali blok.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Tauron I liga mężczyzn - sezon 2020/2021

Post autor: Aquino »

Tylko, że Bydgoszcz grała już z BBTS i przegrała. Mało brakowało aby skończyło się 3:0 dla Bielska bo mieli 4 punktową przewagę w 3 secie ale stracili koncentrację + dobra zmiana Karpinskiego za Strzeżka.
Masny grał w tym meczu akurat słabo i przyćmił go 40 letni Macionczyk.
Natomiast Lublin to dwie półki wyżej niż pozostałe ekipy 1 ligi. Wszystko chodzi jak w zegarku. Gdyby grali w takim składzie w Pluslidze to uważam, że wcale nie musieliby spaść. Myślę, że taką Nysę czy Będzin mogliby ograć.
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Tauron I liga mężczyzn - sezon 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

To był jeden słabszy mecz po którym nie należy skreślać Bydgoszczy. Również według mnie mają większy potencjał i to oni będą największym rywalem dla Lublina, który jest faworytem. Ale Bielsko, Wrocław czy Avię, oczywiście stać na niespodzianki.
Kali BBTS
Posty: 460
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Tauron I liga mężczyzn - sezon 2020/2021

Post autor: Kali BBTS »

Aquino pisze:Tylko, że Bydgoszcz grała już z BBTS i przegrała. Mało brakowało aby skończyło się 3:0 dla Bielska bo mieli 4 punktową przewagę w 3 secie ale stracili koncentrację + dobra zmiana Karpinskiego za Strzeżka.
Masny grał w tym meczu akurat słabo i przyćmił go 40 letni Macionczyk.
Natomiast Lublin to dwie półki wyżej niż pozostałe ekipy 1 ligi. Wszystko chodzi jak w zegarku. Gdyby grali w takim składzie w Pluslidze to uważam, że wcale nie musieliby spaść. Myślę, że taką Nysę czy Będzin mogliby ograć.
Macionczyk starszy od Masnego o kilka miesięcy :]

Myślę, że nie ma co porównywać potencjałów i gry wszystkich zespołów dopóki nie rozegrają meczów między sobą. Lublin grał z Sulęcinem (po Covidzie), z BASem, Jaworznem, Kluczborkiem i ZAKSĄ (bez 2 podstawowych graczy, w tym najlepiej punktującego ligi) - na tej podstawie oceniasz ich szanse na utrzymanie w Pluslidze i pokonanie zespołów z dołu tamtejszej tabeli?
We wtorek BBTS zagra z Lublinem i wtedy zobaczymy jak te zespoły prezentują się w bezpośrednim starciu.
johnnyrotten pisze: Masny się nadal bawi grą, ną ataku Strzeżek i ten Rosjanin, nieźle grają przyjmujący i środkowi. Ale ną środku furorę robią ną razie byli plusligowcy - Boruch i Swodczyk. Jak oglądałem urywki spotkań Avii, to nieźle spawali blok.
Masny tak się bawił grą, że Bielsko w blokach 15-6 i dodatkowo 11 wybloków. Boruch i Swodczyk rzeczywiście świetny początek ligi, ale już w kolejnych meczach słabiej (Wrocław, ZAKSA)
Naprzód małymi łyżeczkami :)
pwpl97
Posty: 352
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: Tauron I liga mężczyzn - sezon 2020/2021

Post autor: pwpl97 »

Trzeba podkreślić świetna gre Argentyńczyka, świetny transfer.
Awatar użytkownika
fibus
Posty: 125
Rejestracja: 2 lut 2008, o 23:32
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tauron I liga mężczyzn - sezon 2020/2021

Post autor: fibus »

Aquino pisze:Na razie mamy to co przewidywaliśmy przed sezonem. Lublin jak walec rozjeżdża kolejne drużyny nie dając sobie urwać nawet seta. Dla mnie to murowani faworyci do awansu, chociaż Bielsko może się postawić.
To się Bielsko „postawiło” :)
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Tauron I liga mężczyzn - sezon 2020/2021

Post autor: Aquino »

Spodziewałem się, że Bielsko się postawi ale, że spierze faworyta 3 do jaja to już nie. Mecz w wykonaniu BBTS można powiedzieć idealny, wszystko wychodziło. Pomimo bardzo wysokich procentów w ataku skrzydłowych to MVP wędruje po raz kolejny do Macionczyka i jest to wyróżnienie w pełni zasłużone. Przyćmił Masnego i teraz Pająka czyli uznanych plusligowych sypaczy, którzy z łatwością znaleźliby klub w +Lidze.
Lublin zajechany zagrywką , przez co Pająk miał ograniczone pole swobodnej wystawy, ale mimo tego Romać, Wachnik czy Mehić nie powinni notować tak słabych statystyk. Zabrakło lidera, kogoś kto poderwałby ich i wniósł trochę ożywienia.Ciekawy jestem jutrzejszego meczu i uważam, że Lublin się odkuje i przejdzie do kolejnej rundy PP.

Edit: Bielsko jest chyba ewenementem na skalę światową w zgraniu ze sobą. Oni czwarty sezon grają w jednym i tym samym składzie. Jedyną zmianą jest Makowski za Łukasika. To w końcu musiało zaprocentować. Ciekawe jak prezesowi Kryście udało się zatrzymać prawie cały skład po spadku do niższej ligi. Zazwyczaj 3/4 drużyny się rozpada jak w przypadku Kielc czy Bydgoszczy.
Awatar użytkownika
x-man
Posty: 59
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:50
Płeć: M
Lokalizacja: Nysa/Cieszyn

Re: Tauron I liga mężczyzn - sezon 2020/2021

Post autor: x-man »

Kali BBTS pisze: Myślę, że nie ma co porównywać potencjałów i gry wszystkich zespołów dopóki nie rozegrają meczów między sobą. Lublin grał z Sulęcinem (po Covidzie), z BASem, Jaworznem, Kluczborkiem i ZAKSĄ (bez 2 podstawowych graczy, w tym najlepiej punktującego ligi) - na tej podstawie oceniasz ich szanse na utrzymanie w Pluslidze i pokonanie zespołów z dołu tamtejszej tabeli?
We wtorek BBTS zagra z Lublinem i wtedy zobaczymy jak te zespoły prezentują się w bezpośrednim starciu.
Mądrego zawsze warto poczytać :-)
Poczekajmy, aż czołówka rozegra mecze między sobą.
Pzdr - Gratki BBTS !!! :)
Na zawsze wierni, na zawsze STAL!!
J-F CHAMPOLLION
Posty: 58
Rejestracja: 21 sty 2019, o 16:00
Płeć: M

Re: Tauron I liga mężczyzn - sezon 2020/2021

Post autor: J-F CHAMPOLLION »

Niestety szeregi BBTSu opuszcza przyjmujący Wiaczeslaw Tarasov. Przeniósł się do katarskiego Ar-Rajjan. Szkoda, bo niewątpliwie należał do ścisłego topu Tauron 1 ligi
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Tauron I liga mężczyzn - sezon 2020/2021

Post autor: Lynn »

Skoro przyszedł tylko na zastępstwo to nie dziwne, że odszedł

Może teraz Vincentin więcej pogra.
J-F CHAMPOLLION
Posty: 58
Rejestracja: 21 sty 2019, o 16:00
Płeć: M

Re: Tauron I liga mężczyzn - sezon 2020/2021

Post autor: J-F CHAMPOLLION »

Lynn pisze:Skoro przyszedł tylko na zastępstwo to nie dziwne, że odszedł

Może teraz Vincentin więcej pogra.
O jakim zastępstwie mowa?
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Tauron I liga mężczyzn - sezon 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

J-F CHAMPOLLION pisze:
Lynn pisze:Skoro przyszedł tylko na zastępstwo to nie dziwne, że odszedł

Może teraz Vincentin więcej pogra.
O jakim zastępstwie mowa?
Tu wszystko jest wyjaśnione:

https://siatka.org/pokaz/wiaczeslaw-tar ... y-katarze/
raff1322
Posty: 27
Rejestracja: 4 wrz 2018, o 10:00
Płeć: M

Re: Tauron I liga mężczyzn - sezon 2020/2021

Post autor: raff1322 »

Visła Bydgoszcz - Gwardia Wrocław 3:2 w meczu na szczycie.

Bydgoszcz miała szansę na pełną pulę gdyby nie przestój w końcówce 3 seta.
Kolejny mecz gdy zmiana Strzeżek-Karpiński daje impuls dla tego zespołu.

W Gwardii wg mnie widoczny brak lidera/kilera który pociągnąłby cały zespół.
pwpl97
Posty: 352
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: Tauron I liga mężczyzn - sezon 2020/2021

Post autor: pwpl97 »

raff1322 pisze:Visła Bydgoszcz - Gwardia Wrocław 3:2 w meczu na szczycie.

Bydgoszcz miała szansę na pełną pulę gdyby nie przestój w końcówce 3 seta.
Kolejny mecz gdy zmiana Strzeżek-Karpiński daje impuls dla tego zespołu.
Nie wiem dlaczego nie chce trener dac szansy Karpinskiemu od początku.. lepszy jest od Strzeżka.

W Gwardii wg mnie widoczny brak lidera/kilera który pociągnąłby cały zespół.
TypowyJanusz
Posty: 8
Rejestracja: 29 cze 2017, o 10:38
Płeć: M

Re: Tauron I liga mężczyzn - sezon 2020/2021

Post autor: TypowyJanusz »

Marek Antoniuk już nie jest trenerem BASU. Ponownie wrócił Iwaniuk( legendy mówią, że podobno 34 raz). Z tym Panem nigdy w tym mieście nie będzie na dłużej poważnej siatkówki. II trener, I trener, II trener, I trener, prezes, przy okazji II trener i znowu I trener. Facet, który nie ma pojęcia na temat seniorskiej siatkówki chce mieć wszystko pod kontrolą i podbijać i tak wybujane ego. Niestety, ale chore zapędy w stylu małego Jarka K. znanego z polityki nic dobrego nie wróży temu klubowi. Osobiście jako mieszkaniec tego miasta nie kibicuję temu projektowi z tym sternikiem. Szkoda mi po ludzku niektórych chłopaków, ale w tym przypadku efekt miotły raczej nie zadziała ;) Bas popełnił taki sam błąd jak Głogów i wszystko idzie w tym samym kierunku.
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Tauron I liga mężczyzn - sezon 2020/2021

Post autor: Pawel9221 »

Gdy nie pozwalaja kibcom wchodzic na trybuny, to polsat moglby sie postarac o zwiekszenie puszczania meczow, chocby poprzez Iple, lub nawet umozliwic za ich zgoda mozliwosci puszczenia streamow dla klubu.
Kali BBTS
Posty: 460
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Tauron I liga mężczyzn - sezon 2020/2021

Post autor: Kali BBTS »

Pawel9221 pisze:Gdy nie pozwalaja kibcom wchodzic na trybuny, to polsat moglby sie postarac o zwiekszenie puszczania meczow, chocby poprzez Iple, lub nawet umozliwic za ich zgoda mozliwosci puszczenia streamow dla klubu.
Kluby mogą robić transmisje internetowe poprzez Iplę.
Naprzód małymi łyżeczkami :)
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Tauron I liga mężczyzn - sezon 2020/2021

Post autor: dezerter »

TypowyJanusz pisze:Marek Antoniuk już nie jest trenerem BASU. Ponownie wrócił Iwaniuk( legendy mówią, że podobno 34 raz). Z tym Panem nigdy w tym mieście nie będzie na dłużej poważnej siatkówki. II trener, I trener, II trener, I trener, prezes, przy okazji II trener i znowu I trener. Facet, który nie ma pojęcia na temat seniorskiej siatkówki chce mieć wszystko pod kontrolą i podbijać i tak wybujane ego. Niestety, ale chore zapędy w stylu małego Jarka K. znanego z polityki nic dobrego nie wróży temu klubowi. Osobiście jako mieszkaniec tego miasta nie kibicuję temu projektowi z tym sternikiem. Szkoda mi po ludzku niektórych chłopaków, ale w tym przypadku efekt miotły raczej nie zadziała ;) Bas popełnił taki sam błąd jak Głogów i wszystko idzie w tym samym kierunku.
Trenerem BAS Białystok został wczoraj Piotrek Łuka. Bardzo dobra decyzja zarządu. Myślę, że w Białymstoku przyjdą teraz lepsze dni.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Tauron I liga mężczyzn - sezon 2020/2021

Post autor: dezerter »

Chciałem tylko napisać, że Trenerio Piotrek Łuka "wlazł" do BASu i efekt już widać. A będzie tylko lepiej
3:1i jedziemy...
Awatar użytkownika
fibus
Posty: 125
Rejestracja: 2 lut 2008, o 23:32
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tauron I liga mężczyzn - sezon 2020/2021

Post autor: fibus »

dezerter pisze:Chciałem tylko napisać, że Trenerio Piotrek Łuka "wlazł" do BASu i efekt już widać. A będzie tylko lepiej
3:1i jedziemy...
Zwycięstwo oczywiście cieszy ale BAS grał z wyjątkowo bezjajecznym Jaworznem w każdym secie na przewagi praktycznie :-)
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Tauron I liga mężczyzn - sezon 2020/2021

Post autor: dezerter »

fibus pisze:
dezerter pisze:Chciałem tylko napisać, że Trenerio Piotrek Łuka "wlazł" do BASu i efekt już widać. A będzie tylko lepiej
3:1i jedziemy...
Zwycięstwo oczywiście cieszy ale BAS grał z wyjątkowo bezjajecznym Jaworznem w każdym secie na przewagi praktycznie :-)
No to teraz drugie zwycięstwo z rywalem, jednak mocnym, jakim jest Września.
,
Awatar użytkownika
fibus
Posty: 125
Rejestracja: 2 lut 2008, o 23:32
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tauron I liga mężczyzn - sezon 2020/2021

Post autor: fibus »

Zatem efekt nowej miotły działa, Krispol trochę taki robin hood bogatym zabiera punkty a biednym rozdaje. Ale żeby była jasność, oprócz pierwszego seta BAS zagrał bardzo mądrze i zasłużenie zgarneli 2 punkty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga mężczyzn”