Liga Mistrzów 2020/2021

kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Por.Columbo pisze:
kamil1999 pisze:Gdybym nie kibicował JW to szkoda by mi było zespół z minska. Walczą, bronią, ogólnie wyglądają dobrze a przegrywają 2:0 z JW grającym na nie więcej niż 30%
Strasznie nie lubię takiego niedoceniania przeciwnika przez pisanie na ile to % gra dany zespól w konkretnym spotkaniu. Prawda jest taka, że przez te pierwsze dwa sety zawodnicy z Mińska grali naprawdę fajną siatkówkę, stawiając jastrzębskiemu wyżej poprzeczkę niż Resovia w ostatnim spotkaniu.
Ale ja doceniam zespół z Białorusi. Grali naprawdę fajna siatkówkę. Ale było ewidentnie widać, że Jastrzębski ich po prostu nie docenił. Z Resovią od początku meczu niesamowicie kopalni zagrywką no i ogólnie było widać ta agresję. Z Białoruskim zespołem tego nie było widać. Antanowicz czy Audochczanka to fajni siatkarze, ale nie oszukujmy się, że dla JW grającego na 100% to może być równorzędne przeciwnik.
Tak czy inaczej doceniam to co pokazał zespół z Białorusi. Tym bardziej, że lubię siatkówkę z walką w defensywie. Jednak tego samego co o Białoruskim zespole, nie można powiedzieć o Holendrach. Dzisiaj wyglądali bardzo mizernie(szczególnie na żywo z hali).
PioterZJastrzebia
Posty: 1185
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: PioterZJastrzebia »

https://www.cev.eu/Competition-Area/Com ... px?ID=1259

Na stronie CEV jest już rozpiska na drugą rundę eliminacji w grupie JW. Wygląda na to że będą dwa turnieje, 13-15 października w Jastrzębiu i 27-29 października w Rumuni.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: SerCos »

W dniu dzisiejszym rozpoczyna się ostatni turniej pierwszej rundy kwalifikacyjnej. Zwycięzca dołączy do Trentino i Dynama Moskwa w drugiej rundzie.

W szwajcarskim Amriswil oprócz gospodarzy (Lindaren Volley) wystąpi białoruski Szachcior Soligorsk oraz belgijski Greenyard Maaseik.

Według danych dostępnych na stronie CEV Białorusini przyjechali do Szwajcarii 10-osobowym składem w tym dwóch libero.
Dużo ciekawiej wygląda zespół ze Szwajcarii, gdzie występuje między innymi Grek Dmytro Fillipow (niegdyś Jastrzębski Węgiel), Austriak Thomas Zass, Serb Radiša Stefanović, Łotysz Edvarts Buivids czy Niemcy Björn Höhne i Georg Escher. Trenerem zespołu jest Holender srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie z roku 1992 Marko Klok, a jego asystentem były słoweński środkowy Matevz Kamnik.

Szwajcarzy mają za sobą już pierwszą ligową kolejkę, w której pokonali 3-0 zespół prowadzony przez Oskara Kaczmarczyka (jego asystentem od tego sezonu jest Błażej Kuśmierz) Biogas Volley Näfels, w którego składzie ponadto znajduje się Ernest Plizga, Damian Hudzik i Patryk Napiórkowski.

Faworytem oczywiście będzie zespół belgijski mający w składzie doświadczonych graczy takich jak Holender Jelte Maan i Pieter Verhees oraz kilku ciekawych zawodników jak choćby Argentyńczyk Jan Martínez Franchi czy Amerykanin Mitchell Stahl. Jednak największą uwagę zasługuje przyjmujący Irańczyk Amirhosejn Esfandijar, czyli MVP Mistrzostw Świata Kadetów 2017 i Juniorów 2019, który debiutował w seniorskiej reprezentacji Iranu w 2018 roku oraz jego rodak rozgrywający Javad Karimi Souchelmaei - najlepszy rozgrywający Mistrzostwa Azji U18 w 2014 roku oraz U20 w 2016 roku, a także seniorskim Pucharze Azji w 2018 roku.

Jak ciekawostkę można uznać fakt, że obaj Irańczycy, a także Argentyńczyk Martínez Franchi występowali razem na Mistrzostwach Świata U19 w 2015 roku, gdzie tytuł zdobyli Polacy, MVP został Bartosz Kwolek, do szóstki turnieju został wybrany Kamil Droszyński, a także wspomniany wcześniej Argentyńczyk, a jego reprezentacja zdobyła srebro, Irańczycy musieli zadowolić się brązem.

Ciekawym zawodnikiem może być także Norweg Oskar Espeland, który został wybrany największym talentem w lidze norweskiej w zeszłym roku. Zobaczymy jak kończący za kilka dni 19 lat Oskar odnajdzie się w nowych realiach. Nastolatek przed pandemią odbył już nawet wcześniej "staż" w belgijskim klubie. Został także wybrany do druzyny turnieju na Mistrzostwach NEVZA U19, gdzie jego reprezentacja zajęła trzecie miejsce.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: dyletant »

Tym większa kompromitacja Belgów, którzy przegrali 3:2 z Łukaszenkami i 3:1 ze Szwajcarami
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
PioterZJastrzebia
Posty: 1185
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: PioterZJastrzebia »

http://jastrzebskiwegiel.pl/turniej-lig ... bCShueQJvY

Turniej w Jastrzębiu odwołany, COVID także w ekipie z Węgier.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: Lynn »

Prawda Siatki donosi, że kluby polskie, które mają grać w LM zastanawiają się czy aby nie odpuścić sobie te rozgywki w tym sezonie. Jednak żadne decyzje w tym temacie narazie nie zapadły.
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: bono »

To chyba logiczne że przy pustych trybunach nie ma sensu rozgrywać meczy bez zysku z biletów, narażać się na zarażenie w innym kraju i dopłacać do interesu.
CEV to skostniała instytucja która nie jest w stanie żadnej alternatywy w obecnej sytuacji przedstawić.
nie ma już nic... :<
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: drukjul »

Gdybyście szukali streamu meczu Itas Trentino - Dynamo Moskwa, to rosyjski kanał Матч Игра ma w planach transmisję tego spotkania od 18:55 naszego czasu.

Nie wystarczy wejść na stronę, trzeba jeszcze wybrać Источник 5 http://www.sport-tv.pro/2020/62/blog-post_74.html

Ciekawe czy zagra Sokołow, bo Pasini wszczął alarm bombowy, że Bułgar, którego wczoraj opuścił spotkanie ze szwajcarskim Amersvil może ponoć i dziś nie zagrać. Moim zdaniem alarm fałszywy, ale zobaczymy. ;)
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: Aranger »

Jednak nie ma Sokołowa, ale jego zmiennik - Szkuljawiczus doskonale zaczął i zdobył chyba już z 5 punktów.

Atakujący 8/11, mimo to bolesna porażka Dynama, duży wyczyn Podleśnycha, -100% efektywności ataku. 6 ataków, 3 błędy, 3 zablokowane.

Mecz jest na youtube swoją drogą: https://www.youtube.com/watch?v=epnCA5bwZjY

Nimir 12/17, 3 bloki, 4 asy, 19 punktów w ciągu dwóch setów.
Awatar użytkownika
aston03
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2019, o 18:03
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: aston03 »

Aranger pisze:Jednak nie ma Sokołowa, ale jego zmiennik - Szkuljawiczus doskonale zaczął i zdobył chyba już z 5 punktów.

Atakujący 8/11, mimo to bolesna porażka Dynama, duży wyczyn Podleśnycha, -100% efektywności ataku. 6 ataków, 3 błędy, 3 zablokowane.

Mecz jest na youtube swoją drogą: https://www.youtube.com/watch?v=epnCA5bwZjY

Nimir 12/17, 3 bloki, 4 asy, 19 punktów w ciągu dwóch setów.
W sumie ten zamiennik to nie jest no name. Miał epizod w reprezentacji Rosji bo bardzo dobrym sezonie klubowym. Taki atakujący bez warunków, mniej techniczny Pawłow.
Jak w tym meczu wyglądał brazylijski przyjmujący? Widziałem tylko fragment..
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: jaet »

Przede wszystkim Dynamo wyglądało na niespecjalnie zainteresowane Ligą Mistrzów i trudno się chyba dziwić.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Awatar użytkownika
aston03
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2019, o 18:03
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: aston03 »

jaet pisze:Przede wszystkim Dynamo wyglądało na niespecjalnie zainteresowane Ligą Mistrzów i trudno się chyba dziwić.
Najbardziej prestiżowe rozgrywki klubowe w Europie są pomijane przez kluby. Dziwi mnie to i nie dziwi. Chyba jestem za tym żeby formuła tych rozgrywek się zmieniła. Niech to będzie nawet formuła turniejowa, kilku dniowa, ale z realnie ciekawym widowiskiem. Nie chciałbym żeby kluby ponosiły duże koszty i podchodziły na pół gwizdka...
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Chyba pierwszy mecz Trentino, gdzie wyglądali tak jak przed sezonem myśleliśmy, że będą wyglądać - Dynamo, Dynamem, to co z Deroo i Kerminenem zrobili na zagrywce, zwłaszcza w drugim secie, było bardzo imponujące.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: Aranger »

Przeorganizowano sposób rozgrywania meczów grupowych, odbędą się one w ramach dwóch turniejów dla każdej grupy: https://www.cev.eu/News.aspx?NewsID=31226
luisoo
Posty: 31
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:35
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: luisoo »

Gdzie będzie mozna zobaczyć mecz Jastrzębskiego Węgla o awans do fazy grupowej LM?
Chcesz dorobić bez większego wysiłku 50 -100 zł miesięczni do pensji? Sprawdź sprawdzony i wypłacalny portal, gdzie zarabiasz na wypełnianiu ankiet, klikaniu w reklamy a nawet poprzez granie w gry. Gorąco polecam. https://www.neobux.com/?r=luisoo
PioterZJastrzebia
Posty: 1185
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: PioterZJastrzebia »

luisoo pisze:Gdzie będzie mozna zobaczyć mecz Jastrzębskiego Węgla o awans do fazy grupowej LM?
Polsat Sport, Ipla. Z tego co widziałem będzie też transmisja na YT na kanale CEVu.
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: GolMar »

Prześledziłam właśnie nadchodzące turnieje męskiej LM. Dziś zaczyna grupa E z Trento, Nowosybirskiem, Friedrichshafen i Karlovarsko, a za tydzień reszta. Niesamowicie zapowiada się dzień 8.12, kiedy zagrają ze sobą: Jastrzębski Węgiel - Zenit Kazań (19:30), Skra - ZAKSA (20:30) i Lube - Perugia (20:30). Trzeba będzie się wykazać podzielną uwagą ;)
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

GolMar pisze:Prześledziłam właśnie nadchodzące turnieje męskiej LM. Dziś zaczyna grupa E z Trento, Nowosybirskiem, Friedrichshafen i Karlovarsko, a za tydzień reszta. Niesamowicie zapowiada się dzień 8.12, kiedy zagrają ze sobą: Jastrzębski Węgiel - Zenit Kazań (19:30), Skra - ZAKSA (20:30) i Lube - Perugia (20:30). Trzeba będzie się wykazać podzielną uwagą ;)
Szkoda, że nie rozbiją tych turniejów, każdy na inny termin, albo 2 turnieje w jednym tygodniu a dwa w następnym. Ale i tak dobrze, że zobaczymy LM w tym sezonie. Będzie co oglądać. Ja najbardziej napalam się na rewanżowy mecz a raczej dwumecz Zenita z JW, choć z tak słabym 2 przyjmującym w ataku do pary z Fornalem to obawiam się o wynik tego meczu. Nie wiem też jak Al Hachdadi zniesie presję. Jest lepszy od Konarskiego, ale chyba łatwiej ulega presji.
Swoją drogą jeśli Trentino dalej bez Gianelliego co jest właściwie równoznaczne z brakiem Nimira to może dojść dzisiaj do sporej niespodzianki.
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: GolMar »

Wydawało mi się, że widziałam ostatnio trenującego Gianelliego na jakimś filmiku Trentino, ale nie wiem, czy było to aktualne nagranie. Może zagra...
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: Lynn »

Niedzielny mecz Trento w Serie A został przełożony

więc mam nadzieje, że będą dziś zdolni do gry ;)
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

GolMar pisze:Wydawało mi się, że widziałam ostatnio trenującego Gianelliego na jakimś filmiku Trentino, ale nie wiem, czy było to aktualne nagranie. Może zagra...
Na razie niestety nie.
Tytaj jest link do meczu jsakby ktoś potrzebował
https://www.youtube.com/watch?v=3GdewecmS14
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: Lucarelli »

Trentino ma bardzo słabe przyjęcie, tak jak się obawiałem przed sezonem, para Lucarelli - Koy nie jest w stanie utrzymać przyjęcia na dobrym poziomie, zwłaszcza gdy Ricardo jest bez formy. Rossini również wygląda słabo, Koy bez zaskoczeń.
Świetna sprawa, że CEV udostępnia w tym sezonie wysztkie mecze za darmo na YouTubie. Nie jesteśmy na łasce Polsatu.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

Lucarelli pisze: Świetna sprawa, że CEV udostępnia w tym sezonie wysztkie mecze za darmo na YouTubie. Nie jesteśmy na łasce Polsatu.
Nie chwaliłbym dnia przed zachodem słońca, bo coś czuję że Polsat, mający dobre lobby może yt zablokować
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Kooy jest drugim najlepszym zawodnikiem Trentino w tym sezonie. Całe Trento wygląda słabo poza kosmitą z Holandii, akurat jak łapali formę to przyszły problemy z COVIDem. Na ten moment zapowiada się na grubszy niewypał, ostatni raz coś takiego widziałem chyba jak Macerata z Miljkoviciem nie robiła playoffów. Jak dzisiaj przegrają to od razu szanse na wyjście z grupy robią się niewielkie.
ciorny17 pisze:Nie chwaliłbym dnia przed zachodem słońca, bo coś czuję że Polsat, mający dobre lobby może yt zablokować
Nie sądzę.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: Lucarelli »

ciorny17 pisze:
Lucarelli pisze: Świetna sprawa, że CEV udostępnia w tym sezonie wysztkie mecze za darmo na YouTubie. Nie jesteśmy na łasce Polsatu.
Nie chwaliłbym dnia przed zachodem słońca, bo coś czuję że Polsat, mający dobre lobby może yt zablokować
Oby nie.
Przypominają się świetne czasy Laoli kiedy dostęp do każdego spotkania był na wyciągnięcie ręki.

No proszę, mała niespodzianka, mecz który wyglądał na 3:0 dla Rosjan zakończy się zwycięstwem Trento 3:2.
Pół żartem pół serio, wieści o klęsce Trydentu przedwczesne.

15:2 :o :o :o
Nie przypominam sobie takiego wyniku w zawodach na najwyszym poziomie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Nimir w tiebreaku:

as (5-2)
as (6-2)
as (7-2)
przyjęcie pod antenkę, blok (8-2)
przyjęcie na drugą stronę, atak Michieletto z kontry (9-2)
dobre przyjęcie, atak w aut (10-2)
przyjęcie na trzeci metr, blok (11-2)
przyjęcie na czwarty metr, kontra Lucarelliego (12-2)
przyjęcie na drugą stronę, kontra Kooya (13-2)
przyjęcie pod bandy, blok (14-2)
przyjęcie na drugą stronę, błąd rozgrywającego (15-2)

Najlepszy siatkarz świata.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

WysokiPortorykanczyk pisze:
ciorny17 pisze:Nie chwaliłbym dnia przed zachodem słońca, bo coś czuję że Polsat, mający dobre lobby może yt zablokować
Nie sądzę.
Jesteś pewien?

Mecz Karlovarsko - Friedrichschafen, który teraz trwa, nie wyświetla mi się w transmisjach live na kanale CEV. Podobnie jak mający się rozpocząć mecz kobiet. Może są jednak jakieś geoblokady albo coś w tym rodzaju?

Patrzę, że jeden mecz leci w PSN, a drugi ma być w PS. Może mecze telewizyjne są zablokowane i można oglądać tylko pozostałe, jak np. dziś Trentino z Nowosybirskiem?

Niby JW z Rumunami było i na YT, i w telewizji, ale to jednak kwalifikacje.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Hm, możesz mieć rację! Aczkolwiek jeśli na YT będą dostępne mecze, których nie ma live w TV, to i tak fajna sprawa.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: Jiroux »

Raczej ma rację, bo Trento nie szło na żywo w Polsacie tylko potem w retransmisji i dlatego było można oglądać na YT CEVu
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Mistrzów 2020/2021

Post autor: dyletant »

A tak w ogóle to co się stało z Laolą? Można tam było oglądać mecze nie tylko na żywo, ale i z poprzednich sezonów.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzów”