Superliga brazylijska mężczyzn 2008/2009

Awatar użytkownika
gix88
Posty: 204
Rejestracja: 22 lut 2008, o 15:23
Płeć: M
Lokalizacja: Zabrze

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2008/2009

Post autor: gix88 »

Czytając na Strefie artykuły dotyczące spotkań Seperligi, zauważyłem, że siatkarzem Vivo/Minas jest Henrique Randow :o Czy to ten sam Henrique Randow, który przez tyle lat występował w reprezentacji, zdobywając z nią między innymi tytuł Mistrza Świata? Jeśli tak, to co się stało, że już w niej nie gra? Czyżby okazał się słabszy od trójki Gustavo/Heler/Rodrigao? Szczerze mówiąc ciężko byłoby mi w to uwierzyć. Zawsze myślałem, że zakończył już karierę (co mnie trochę dziwiło, zwłaszcza, że stary to on nie jest).
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2008/2009

Post autor: dreamer »

gix88 pisze:...Czy to ten sam Henrique Randow, który przez tyle lat występował w reprezentacji, zdobywając z nią między innymi tytuł Mistrza Świata? Jeśli tak, to co się stało, że już w niej nie gra?...
Tak, to ten sam Henrique Zech Coelho von Randow.
Stało się tyle, że miał bodaj największe problemy z dogadywaniem się z Bernardinho z wszystkich zawodników kadry. Był jeszcze na LŚ 2004, ale miejsca w kadrze na Ateny dla niego nie było. Potem trafił jeszcze do kadry na LŚ 2005 a potem sam zrezygnował z gry w kadrze.
Do ubiegłego sezonu Superligi klasyfikowany był na brazylijskiej liście rankingowej wśród 11 zawodników z najwyższym rankingiem "7". Teraz (ma w tym roku 32 lata) zajmuje w rankingu pozycję w pierwszej "15", ale nie ma już wskaźnika rankingowego "7" tylko "6".
Moim zdaniem jeden z najlepszych brazylijskich środkowych w ostatnim 10-leciu (chyba też w historii).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
kulus
Posty: 212
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 20:28
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2008/2009

Post autor: kulus »

dreamer napisz mi coś o Thiago Alvesie proszę.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2008/2009

Post autor: dreamer »

kulus pisze:dreamer napisz mi coś o Thiago Alvesie...
Przepraszam, ale w ciągu ostatnich dni byłem bardzo zajęty.

Thiago Soares Alves
data urodzenia: 26.07.1986
waga: 92 kg
wzrost: 196 cm
zasięg w bloku: 328 cm
zasięg w ataku: 353 cm
klub obecny: Cimed Florianopolis (mistrz Brazylii)


Zawodnik kompletny - mimo mlodego wieku. Znakomity w przyjęciu i ataku. Bardzo dobry w bloku. Poprawna gra w obronie. Bodaj nie było jeszcze w historii brazylijskiej siatkówki zawodnika, który w tak młodym wieku bylby do tego stopnia co on w pełni ukształtowanym przyjmującym. Gdyby określać go po podstawowych umiejętnościach i ich praktycznej realizacji, Thiago Alvesa należałoby nazwać wybitnie ofensywnym przyjmującym.

O jego wybitnie ofensywnych zdolnościach (mimo że jest przyjmujacym z prawdziwego zdarzenia) świadczy fakt, że został najlepszym atakującym w zakończonym sezonie Superligi.
Może to wystarczy...

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2008/2009

Post autor: Nagor »

To ciekawe informacje, ale mam jeszcze pytanie - jaki jest jego styl gry? Raczej techniczny a'la Antiga, Samica czy siłowy, typu Bartman? Serwis flot czy mocny? I czy nie zawiedzie tak jak Zanuto :D ? W przypadku przyjścia do nas oczywiście.
...
Awatar użytkownika
kulus
Posty: 212
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 20:28
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2008/2009

Post autor: kulus »

Dzięki Ci bardzo dreamer... sam w między czasie też trochę poszperałem...
Thiago łączy w sobie technikę i moc jeśli chodzi o atak, powiedziałbym, z tego co widziałem, że nawet podobny do Samici, lecz o połowę klasy przynajmniej lepszy oczywiście (może bardziej jak M. Winiarski?), w zagrywce zdecydowanie techniczy... serwis z mocną rotacją... hmmm coś jakby Piotrek Gruszka?...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2008/2009

Post autor: Nagor »

dreamer mam pytanie. Ile meczy w kolejce pokazuje brazylijska TV ?
...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2008/2009

Post autor: dreamer »

Nagor pisze:...Ile meczy w kolejce pokazuje brazylijska TV ?
W fazie zasadniczej pokazują po 2 mecze w kolejce i finałowy mecz każdego z 4 turniejów.
W play-off (począwszy od ćwierćfinałów, półfinały i finał) pokazują wszystkie mecze.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2008/2009

Post autor: Nagor »

Czyli polska liga jest w dupie... Play offów mniej niż sezonu ...
...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2008/2009

Post autor: dreamer »

Nagor pisze:Czyli polska liga jest w dupie... Play offów mniej niż sezonu ...
No widzisz...
Dałem w dziale PlusLigi temat "Jaka jest kondycja polskiej siatkówki ligowej", to już zaczęli podnosić na mnie łapy z zamiarem zlinczowania.
A ja chciałem pogadać o wszystkich aspektach - nawet tych pozornie "niesiatkarskich", które powodują, że moje odczucie o kondycji naszej ligi w stosunku do brazylijskiej (i nie tylko) jest takie, jak napisałeś w cytowanym poście.

Przypuszczam, że w kolejnym sezonie telewizja będzie w Brazylii pokazywała jeszcze więcej, bo przecież przynajmniej super ekipa Pinheiros/SKY (z Gibą i imigrantami włoskimi) to przecież "dziecko" gigantów medialnych.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2008/2009

Post autor: maksik »

dreamer pisze:Dałem w dziale PlusLigi temat "Jaka jest kondycja polskiej siatkówki ligowej", to już zaczęli podnosić na mnie łapy z zamiarem zlinczowania.
Andrzeju Dreamerze jeszcze się nie przyzwyczaiłeś ?? ;) Ja tam cały czas czekam aż ponowisz dyskusję w swoim dziale zresztą delikatnie spróbowałem Ci to zasugerować.

A żeby trochę uniknąć OT.
Podejrzewam że mając taki galaktyczny zespół nie omieszkają mieć swojej jakiejś telewizji internetowej lub cos w tym rodzaju. NO chyba że zaczną wszystkie spotkania tej drużyny transmitować ale podejrzewam że mimo potęgi tej ligi znajdować się teraz tam będą i tak jacyś chłopcy do bicia dla Pinheiros więc te mecze mogą być baardzo jednostronne.
Jak byłbyś w stanie podać jakieś linki do telewizji internetowych w których są transmisje live z Superligi to byłbym wdzięczny ( może być na PM ;) ) to sobie od razu odnośniki porobię ze skrótami.

pozdrawiam
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2008/2009

Post autor: Nagor »

Ja tak nie dowierzałem tej potędze ligi brazylijskiej, ale z dnia na dzień mnie zadziwiają. Brakuje tylko jednego - ściągania najlepszych Europejczyków - wtedy nie będzie wątpliwości.
...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2008/2009

Post autor: Arff »

myślę że Brazylijczycy mają na tyle oleju w głowie, żeby czerpać jednak ze swoich, jakże ogromnych, źródeł młodych zawodników... europejczyków im nie trzeba...

warto dodać że te ich ogromne źródła są podobne do naszych, tylko tak się składa że u nich rok w rok w każdym klubie ogrywa się 2 juniorów, podczas gdy u nas grzeją ławę, albo dostają baty w ośrodku szkolenia centralnego... u nas do seniora przechodzi 10% talentów, a tam zapewne z 70%
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2008/2009

Post autor: maksik »

Arff pisze:myślę że Brazylijczycy mają na tyle oleju w głowie, żeby czerpać jednak ze swoich, jakże ogromnych, źródeł młodych zawodników... europejczyków im nie trzeba...
Chyba Nagorowi chodziło o aspekt bardziej marketingowy jak sportowy ale..nie wiem..
warto dodać że te ich ogromne źródła są podobne do naszych, tylko tak się składa że u nich rok w rok w każdym klubie ogrywa się 2 juniorów, podczas gdy u nas grzeją ławę, albo dostają baty w ośrodku szkolenia centralnego...
prawie robi różnicę... ;)
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2008/2009

Post autor: Nagor »

Arff pisze:myślę że Brazylijczycy mają na tyle oleju w głowie, żeby czerpać jednak ze swoich, jakże ogromnych, źródeł młodych zawodników... europejczyków im nie trzeba...

warto dodać że te ich ogromne źródła są podobne do naszych, tylko tak się składa że u nich rok w rok w każdym klubie ogrywa się 2 juniorów, podczas gdy u nas grzeją ławę, albo dostają baty w ośrodku szkolenia centralnego... u nas do seniora przechodzi 10% talentów, a tam zapewne z 70%
Nigdy nie uwierzę, nigdy, że każdy zespół brazylijski ma takiego Kazyiskiego czy Winiarskiego. Nie wierzę, że Europejczycy tam zupełnie na nic by się nie przydali.
...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2008/2009

Post autor: Arff »

No niby nie, ale w każdym z klubów które na nich byłoby stać, jest przynajmniej 3-4 reprezentantów Brazylii... skoro trzeba mieć jeszcze 2 juniorów, to gdzie tu miejsce dla Europejczyków ???
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2008/2009

Post autor: Elgarten »

Arff pisze:No niby nie, ale w każdym z klubów które na nich byłoby stać, jest przynajmniej 3-4 reprezentantów Brazylii... skoro trzeba mieć jeszcze 2 juniorów, to gdzie tu miejsce dla Europejczyków ???
Tym bardziej jak limit obcokrajowców jest równy 1.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2008/2009

Post autor: dreamer »

Elgarten pisze:...Tym bardziej jak limit obcokrajowców jest równy 1.
Dokładnie to dwóch w klubie, a jeden na boisku.

Myślę, że problemem nie są limity tylko specyfika siatkarskiego kalendarza w brazylii (pisałem już gdzieś o tym)
Prawie każdy zespół Superligi (zależy to trochę od tego z jakiego stanu pochodzi, bo np. nie wszystkie stany grają co roku duże rozgrywki o mistrzostwo stanu) gra w ciągu roku kalendarzowego 4-6 wielkich imprez (Superliga, mistrzostwa stanowe, puchar stanowy, puchar Brazylii).

8 drużyn które na przełomie kwietnia/maja zakończyły grę w Superlidze, już od prawie dwóch tygodni gra w mistrzostwach stanowych (głównie Rio i Sao Paulo).

Jak już też pisałem, zawodnik w Brazylii jest prowadzony tak, aby jego organizm osiągnął wydolność pozwalającą mu na rozegranie 70 do prawie 100 meczów w roku.
Tego Europejczycy nie zniosą.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2008/2009

Post autor: dreamer »

Nagor pisze:...Nigdy nie uwierzę, nigdy, że każdy zespół brazylijski ma takiego Kazyiskiego czy Winiarskiego. Nie wierzę, że Europejczycy tam zupełnie na nic by się nie przydali.
Gdyby Europejczycy zdołali przystosować się do specyfiki brazylijskiego sezonu, to nie twierdzę, że nie byliby przydatni w tamtych drużynach.
Jeżeli chodzi o to, czy każda drużyna ma takiego Kaziyskiego czy Winiara, to masz mały wykaz:

Cimed Florianopolis - Thiago Alves i Renato Santos
Vivo/Minas - Roberto Minuzzi i Mauricio Silva
Sada Cruzeiro - Samuel Fuchs i Leonardo Miranda
Santander/Banespa - Dante Amaral i Thiago Sens
Fiesp SESI - Felipe "Chupita" Fonteles i Filipe Ferraz
Ulbra Sao Caetano - Luciano Paczko Bozsko
Volei Futuro - Rafael Baroni
Fatima Medquimica/UCS - Anselmo Sigoli
Lupo Nautico - Kale
Pinheiros/SKY - Giba i Alain "Roca" Borrero
Funadem/Montes Claros - Wesley "Ezinho" da Silva Ribeiro

istotnie, dla trzech z drużyn jakie potencjalnie zagrają w przyszłym sezonie Superligi nie udało mi się znaleźć zawodnika zbliżonego pokrojem do Mateja i Michała, ale w innych znalazłem po dwóch. W wymienionej grupie są zawodnicy lepsi i od Mateja i od Michała, zawodnicy na ich poziomie i też zawodnicy nieco słabsi. Wszystko to byli lub obecni reprezentanci Brazylii i Kuby (Alain "Roca" Borrero)

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2008/2009

Post autor: niepoinformowany »

dreamer pisze:
Nagor pisze:...Nigdy nie uwierzę, nigdy, że każdy zespół brazylijski ma takiego Kazyiskiego czy Winiarskiego. Nie wierzę, że Europejczycy tam zupełnie na nic by się nie przydali.
Gdyby Europejczycy zdołali przystosować się do specyfiki brazylijskiego sezonu, to nie twierdzę, że nie byliby przydatni w tamtych drużynach.
Jeżeli chodzi o to, czy każda drużyna ma takiego Kaziyskiego czy Winiara, to masz mały wykaz:

Cimed Florianopolis - Thiago Alves i Renato Santos
Vivo/Minas - Roberto Minuzzi i Mauricio Silva
Sada Cruzeiro - Samuel Fuchs i Leonardo Miranda
Santander/Banespa - Dante Amaral i Thiago Sens
Fiesp SESI - Felipe "Chupita" Fonteles i Filipe Ferraz
Ulbra Sao Caetano - Luciano Paczko Bozsko
Volei Futuro - Rafael Baroni
Fatima Medquimica/UCS - Anselmo Sigoli
Lupo Nautico - Kale
Pinheiros/SKY - Giba i Alain "Roca" Borrero
Funadem/Montes Claros - Wesley "Ezinho" da Silva Ribeiro

istotnie, dla trzech z drużyn jakie potencjalnie zagrają w przyszłym sezonie Superligi nie udało mi się znaleźć zawodnika zbliżonego pokrojem do Mateja i Michała, ale w innych znalazłem po dwóch. W wymienionej grupie są zawodnicy lepsi i od Mateja i od Michała, zawodnicy na ich poziomie i też zawodnicy nieco słabsi. Wszystko to byli lub obecni reprezentanci Brazylii i Kuby (Alain "Roca" Borrero)

dreamer
Którzy lepsi oprócz Dante? Chyba nie Samuel którego pogonili z Biełgorodu? Minuzzi gdyby nie ta choroba to kto wie. Thiago Alves pokazał się z dobrej strony ale dla mnie to trochę niżej od Winiarskiego i Kaz.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2008/2009

Post autor: dreamer »

niepoinformowany pisze:...Którzy lepsi oprócz Dante? Chyba nie Samuel którego pogonili z Biełgorodu? Minuzzi gdyby nie ta choroba to kto wie. Thiago Alves pokazał się z dobrej strony ale dla mnie to trochę niżej od Winiarskiego i Kaz.
1. Samuela Fuchsa nie pogonili z Biełgorodu, tylko rozwiązał na własną prośbę kontrakt z drużyną. Rosjanie zachowali się w jego sprawie jak "jaskiniowcy". Facet doznał kontuzji, a oni zmuszali go do gry, bo skoro ma kontrakt, to musi grać. W końcu odszedł na własną prośbę, ale gra z kontuzją kosztowała go tyle, że jak po powrocie do Brazylii zbadali go lekarze w klinice w Sao Paulo, to okazało się, że był o krok od przymusowego zakończenia kariery - tak Ruskie dały mu do wiwatu.
Zresztą ta przygoda w Rosji kosztowała go wyjęty cały rok z kariery, bo rekonwalescencja po tamtej kontuzji zakończyła się naprawdę dopiero w marcu tego roku.

2. Lepszymi od Winiara i Kaziyskiego są: Giba, Dante Amaral, Alain "Roca" Borrero i Roberto Minuzzi

Taką samą klasę prezentują: Leonardo Miranda, Samuel Fuchs, Thiago Alves, Felipe "Chupita" Fonteles i Filipe Ferraz

Reszta to zawodnicy słabsi (choć moim zdaniem niewiele) od tej dwójki.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2008/2009

Post autor: KadrO »

dreamer pisze:
niepoinformowany pisze:...Którzy lepsi oprócz Dante? Chyba nie Samuel którego pogonili z Biełgorodu? Minuzzi gdyby nie ta choroba to kto wie. Thiago Alves pokazał się z dobrej strony ale dla mnie to trochę niżej od Winiarskiego i Kaz.
1. Samuela Fuchsa nie pogonili z Biełgorodu, tylko rozwiązał na własną prośbę kontrakt z drużyną. Rosjanie zachowali się w jego sprawie jak "jaskiniowcy". Facet doznał kontuzji, a oni zmuszali go do gry, bo skoro ma kontrakt, to musi grać. W końcu odszedł na własną prośbę, ale gra z kontuzją kosztowała go tyle, że jak po powrocie do Brazylii zbadali go lekarze w klinice w Sao Paulo, to okazało się, że był o krok od przymusowego zakończenia kariery - tak Ruskie dały mu do wiwatu.
Zresztą ta przygoda w Rosji kosztowała go wyjęty cały rok z kariery, bo rekonwalescencja po tamtej kontuzji zakończyła się naprawdę dopiero w marcu tego roku.

2. Lepszymi od Winiara i Kaziyskiego są: Giba, Dante Amaral, Alain "Roca" Borrero i Roberto Minuzzi

Taką samą klasę prezentują: Leonardo Miranda, Samuel Fuchs, Thiago Alves, Felipe "Chupita" Fonteles i Filipe Ferraz

Reszta to zawodnicy słabsi (choć moim zdaniem niewiele) od tej dwójki.

dreamer
Rozumiem, że brazylijscy gracze są bardzo dobrzy, a ich rodzima liga znakomita, ale ludzie ile można ! :| Winiarski i Kaziyski, moim zdaniem w 5 najlepszych przyjmujących świata, a tu nagle 4 lepszych od nich, a 5 prezentuje ich poziom? ! :| Nie no wybacz, zawsze podchodziłem do tych postów o Brazylii stonowany. Ale nie mogę już tego słuchać jak umniejsza się naszych Europejczyków.
Dee-Jay
Posty: 487
Rejestracja: 21 lut 2009, o 13:14
Lokalizacja: Żory

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2008/2009

Post autor: Dee-Jay »

Lepszymi od Winiara i Kaziyskiego są: Giba, Dante Amaral, Alain "Roca" Borrero i Roberto Minuzzi
Co do Minuzziego się nie zgodze a Borrero nie widziałem nigdy:)
Taką samą klasę prezentują: Leonardo Miranda, Samuel Fuchs, Thiago Alves, Felipe "Chupita" Fonteles i Filipe Ferraz
Samuel jest trochę słabszy:)
Rozumiem, że brazylijscy gracze są bardzo dobrzy, a ich rodzima liga znakomita, ale ludzie ile można ! :| Winiarski i Kaziyski, moim zdaniem w 5 najlepszych przyjmujących świata, a tu nagle 4 lepszych od nich, a 5 prezentuje ich poziom? ! :| Nie no wybacz, zawsze podchodziłem do tych postów o Brazylii stonowany. Ale nie mogę już tego słuchać jak umniejsza się naszych Europejczyków.
Giba,Dante i Alves na pewno prezentują się na równi z nimi.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2008/2009

Post autor: dreamer »

KadrO pisze:...Rozumiem, że brazylijscy gracze są bardzo dobrzy, a ich rodzima liga znakomita, ale ludzie ile można ! :| Winiarski i Kaziyski, moim zdaniem w 5 najlepszych przyjmujących świata, a tu nagle 4 lepszych od nich, a 5 prezentuje ich poziom? ! :| Nie no wybacz, zawsze podchodziłem do tych postów o Brazylii stonowany. Ale nie mogę już tego słuchać jak umniejsza się naszych Europejczyków.
Zamiast obruszać się, że ktoś śmie burzyć Twoją misternie ułożoną piramidkę na "typowy Polski wzór" i zrzucać z jej szczytu Twoich krajowych ulubieńców (i ewentualnie tych zawodników, którzy z jakiś względów przypadaja polskim kibicom do gustu - choćby jak Kaziyski który z Winiarem gra w jednym klubie), to lepiej pofatygował byś się, żeby pooglądać coraz więcej (choćby we fragmentach) filmów z meczami ligi brazylijskiej.

Ani Kaziyski ani Winiarski nie należą do panteonu największych gwiazd światowej siatkówki - są jeszcze na dorobku. Nawet Dante Amaral do niego nie należy. W gronie siatkarzy brazylijskich których wymieniłem, do panteonu należy tylko Giba i tylko on z tego podanego grona ma swoje miejsce w piątce najlepszych siatkarzy w historii - i to nie tylko na przyjęciu ale bez podziału na pozycje na boisku.

Dla mnie śmieszne natomiast jest to, jak osoby oglądające przeważnie mecze reprezentacyjne a z lig w przeważającej części polską ligę, chcą wywiązać się z zadania wskazania pięciu najlepszych przyjmujących na świecie aktualnie grających. Zgaduję w ciemno, że na Twojej liście jest 5 Europejczyków (a bardzo możliwe, że wśród nich jeden Polak i dodatkowo dwóch obcokrajowców którzy grali/grają w polskiej lidze). A za to, że w ciemno piszę, że mam do czynienia z kimś kto nie ogląda innych lig (nawet we fragmentach) proszę się nie obrażaj. Kto ogląda (a raczej to, że ogląda niewielu) widać jak na dłoni po aktywności forumowiczów w dziale w którym właśnie jesteśmy - ligi zagraniczne.

Gdy śledzi się światową siatkówkę (pod każdym względem) od czterdziestu lat, to wtedy przynajmniej rozumie się co to znaczy "lata pracy siatkarza na swoja pozycję", co to znaczy "siatkarz na dorobku", a zwłaszcza co to znaczy "charyzmatyczna gwiazda" (taką jest Giba w odróżnieniu od "świetnego zawodnika" - jakimi są Kaziyski i Winiarski.

Nie mam oczywiście pretensji do młodszych fanów siatkówki, a już na pewno nie o to, że urodzili się zbyt późno, żeby mieć za sobą choćby 20-letnie doświadczenia z tą dyscypliną :D. Nie można jednak zachowywać się tak, jakby siatkówka zamknięta była tylko do własnego kraju, a w optymistycznioejszym wariancie - do Europy.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2008/2009

Post autor: KadrO »

dreamer pisze: Dla mnie śmieszne natomiast jest to, jak osoby oglądające przeważnie mecze reprezentacyjne a z lig w przeważającej części polską ligę, chcą wywiązać się z zadania wskazania pięciu najlepszych przyjmujących na świecie aktualnie grających. Zgaduję w ciemno, że na Twojej liście jest 5 Europejczyków (a bardzo możliwe, że wśród nich jeden Polak i dodatkowo dwóch obcokrajowców którzy grali/grają w polskiej lidze). A za to, że w ciemno piszę, że mam do czynienia z kimś kto nie ogląda innych lig (nawet we fragmentach) proszę się nie obrażaj. Kto ogląda (a raczej to, że ogląda niewielu) widać jak na dłoni po aktywności forumowiczów w dziale w którym właśnie jesteśmy - ligi zagraniczne.
dreamer
Co do tego fragmentu, zdziwisz się, bo i parę kawałków z ligi brazylijskiej widziałem, a i z Włoskiej. Parę meczu zdarzyło mi się przypadkiem oglądnąć z Superligi Rosyjskiej :| 2 sprawa to taka że w naszej lidze w tym momencie nie widzę przyjmujących, którzy w ogóle należą do 8, czy 10 najlepszych przyjmujących świata ;) Skończmy już tą dyskusję, wyraziłem tylko swoją opinię. ;)
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2008/2009

Post autor: przeemekk90 »

NIe wiem czy piszę w odpowiednim miejscu ale mam pewne pytanie. Mianowicie chodzi mi o to czy w Ameryce Południowej mają miejsce rozgrywki na wzór europejskiej Ligi Mistrzów. Chodzi mi o takie klubowe mistrzostwa kontynentu. Może zjednoczone siły Ameryki Południowej i Północnej walczą w jakiś pucharach- nie wiem. Po dość powierzchownych poszukiwaniach nie znalazłem odpowiedzi dlatego znalazłem się tutaj.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2008/2009

Post autor: dreamer »

przeemekk90 pisze:...czy w Ameryce Południowej mają miejsce rozgrywki na wzór europejskiej Ligi Mistrzów. Chodzi mi o takie klubowe mistrzostwa kontynentu...
Takie mistrzostwa odbywają się od kilkudziesięciu lat. Niestety od jakiegoś czasu zainteresowanie nimi nie jest tak duże jak kiedyś a i prestiż chyba trochę spadł. Przyczyna tego jest nioebywała dominacja Brazylii i klubów brazylijskich.

Tegoroczne mistrzostwa odbędą się w Peru:
mężczyzn - w drugiej dekadzie października
kobiet - w pierwszej dekadzie grudnia.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2008/2009

Post autor: przeemekk90 »

No właśnie. PRzy takim wysypie młodych talentów, dużych nakładach finansowych oraz powrocie do Brazylii gwiazd poziom Superligi wzrósł niebywale. Dlatego szkoda, że poziom ogólny siatkówki na kontynencie nie jest tak wysoki aby Brazylia miała szansę rywalizacji. A zdobycie i walka o mistrzostwo kraju nie jest tak satysfakcjonujące jak sukces na arenie międzynarodowej. Fajnie byłoby stworzyć jakiś swiatowy puchar, taką kooperację aby kluby Brazylijskie ( przynajmniej jeden) mogły uczestniczyć w europejskiej Lidze Mistrzów. Zamiast meczu wyjazdowego do Brazyli oba mecze rozegrane byłyby w Europie ( ze względu na odległość). Poziom rozgrywek napewno by wzrósł, no i Brazylijczycy mieliby szansę sie wykazać. Rosyjscy giganci budują potęgi mierząc w złoto, ostatnio Grecy, Włosi również, a tu taki Brazylijski klub do tego, byłoby ciekawie. Wiem, że pomysł całkowicie nierealny i pewnie zostanie ostro skrytykowany ale osobiście chciałbym zobaczyć brazylijczyków w akcji i jestem ciekawy jakby wypadli na tle Europy.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2008/2009

Post autor: Mateusz1993 »

'dreamer'=]Zamiast obruszać się, że ktoś śmie burzyć Twoją misternie ułożoną piramidkę na "typowy Polski wzór" i zrzucać z jej szczytu Twoich krajowych ulubieńców (i ewentualnie tych zawodników, którzy z jakiś względów przypadaja polskim kibicom do gustu - choćby jak Kaziyski który z Winiarem gra w jednym klubie), to lepiej pofatygował byś się, żeby pooglądać coraz więcej (choćby we fragmentach) filmów z meczami ligi brazylijskiej.
Mógłbyś mi podać strony gdzie mogę oglądać ligę brazylijską, francuską i włoską. Ta ostatnia była 2 lata temu na sportklub to oglądałem, francuskiej widziałem na przestrzeni lat jakieś pojedyncze mecze, a z chęcią pooglądałbym więcej, a przede wszystkim zależy mi na brazylijskiej i włoskiej. Sądzę że TY DREAMERZE takie strony znasz, więc czy mógłbyś podać?
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Superliga brazylijska mężczyzn 2008/2009

Post autor: Mateusz1993 »

Dreamerze mógłbyś mi przybliżyć sylwetkę Maurício?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Państwa Ameryki Południowej”