Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2009/10

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2009/10

Post autor: dreamer »

Mate pisze:Dziwię się, że jeszcze tego Bonatto nie ma w kadrze.
Sorry - nie napisałem tego rzeczywiście wyraźnie, pisząc, że to moim zdaniem przyszłość brazylijskiej kadry.
Oczywiście w reprezentacji jest cały czas i ma już za sobą nawet pierwsze duże turnieje - miedzy innymi Copa America 2008, gdzie obok niego grał też między innymi Chupita o którym tu ostatnio też troche pisaliśmy:

Bruno Mossa de Rezende
Daniel Costa
Éder Carbonera
Gustavo Bonatto
Leandro Vissotto
Thiago Alves
Murilo Endres
André Nascimento
Sérgio Dutra dos Santos (Escadinha)
Luiz Felipe Fonteneles (Chupita)
Rodrigo Santana
Dante Guimarães dos Santos Amaral


dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2009/10

Post autor: Kay »

Faktycznie, ilość dobrych zawodników i to ogromne zaplecze robi ogromne wrażenie. Dreamer, mam pytanie, kiedy miał miejsce ten "wielki boom na siatkówkę" w Brazylii ? Mam tu na myśli rozwój ligi, szkolenie znakomitej młodzieży ("młodzi na boisku"), duże nakłady finansowe. Musiało być to stosunkowo niedawno (początek XXI wieku ?), bo nawet wspominając słowa Giby, można stwierdzić, że za jego czasów nie było tak kolorowo.
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2009/10

Post autor: dreamer »

Kay pisze:...kiedy miał miejsce ten "wielki boom na siatkówkę" w Brazylii ? Mam tu na myśli rozwój ligi, szkolenie znakomitej młodzieży ("młodzi na boisku"), duże nakłady finansowe. Musiało być to stosunkowo niedawno (początek XXI wieku ?), bo nawet wspominając słowa Giby, można stwierdzić, że za jego czasów nie było tak kolorowo.
Wbrew pozorom, nie sa to działania ostatnich kilku lat, ale systematyczna polityka i rządu i władz Federacji brazylijskiej w ostatnich w przybliżeniu dwudziestu kilku latach.
Jako pierwsza ruszyła systematyczna praca z młodzieżą, ale już z tą bardziej zaawansowaną, czyli ocierającą sie o reprezentację. Dla mnie jest to fenomenem, jak w Brazylii prowadzi się szkolenie tej młodzieżowej siatkarskiej elity. Dość powiedzieć, że od grubo ponad 20 lat !!! !!! !!! jest ciągle jeden i ten sam główny trener odpowiedzialny za szkolenie i przygotowywanie do imprez światowych kadr młodzieżowych. To nazwisko legenda - człowiek, który w Brazylii i dla Brazylijczyków zwiazanych choćby luźno z siatkówką więcej znaczy niż Bernardo Rezende - to Antonio Marcos Lerbach.
Praca z młodzieżą prowadzona jest właściwie na tej samej bazie metodycznej, na której Rezende rozwija siłę reprezentacji seniorskiej.

Z czasem jednak zwrócono uwagę, że samą elitą reprezentacyjną nie można sie zajmować. Do utworzonej w sezonie 1994/95 Superligi, wprowadzono więc takie zxapisy, ktore miały przyciągać młodych do siatkówki. Między innymi początkowo zagwarantowano miejsce dla jednego młodzieżowca na boisku w każdej drużynie w każdej chwili, a bodaj w 2001 roku zmieniono to na dwóch młodzieżowców. Po drodze oczywiście pojawiły sie przepisy mówiące o tym, że kontrakty mlodzieżowców z klubami sa pod kontrolą Federacji i każdy młodzieżowiec ma taka samą wysokość kontraktu.

W 1999 roku (w tym roku jubileusz) powstało przedsięwzięcie nie mające odpowiednika w żadnym kraju. Powstał tzw Projekt Vivavilei. Jest to przedsięwzięcie Federacji brazylijskiej ale ze znacznym wsparciem rządowym, mającym na celu propagowanie siatkówki na terenie całej Brazylii. W jego ramach przez te 10 lat wybudowano około 100 tzw. Centrów Vivavolei. Są to nowoczesne obiekty, w ktorych główną część stanowia hale sportowe, ale dodatkowo jest tam też zaplecze socjalne, kulturalne. Niebywałe jest to, że takie Centra powstaja i w pobliżu Sao Paulo i w amazońskim Manaus i jeszcze głębiej na terenach Amazonii. szacuje się, że akcja Vivavolei objetych jest już (ściślej należy powiedzieć, że z dobrodziejstw powstałych w wyniku tej akcji obiektów może korzystać potencjalnie) około 50 tysięcy mlodzieży w wieku od 7 do 14 lat.

Te działania zawsze mogły liczyć na pieniądze z brazylijskiego przemysłu. Dość powiedzieć, że już z 20-30 lat temu siła siatkówki tamtejszej opierała się na zespołach Pirelli, Atlantica Boavista, Leite Moca i innych, sponsorowanych przez prywatny kapitał). Prawdziwy boom finansowy notowany jest gdzieś od około 1998 roku, gdy pieniądze stały sie na tyle duże, że korzystała z nich i plażówka i halowa siatkówka. Wtedy powstał między innymi cykl plażowy Ciscuito Banco do Brasil.

Ostatnie trzy lata to jednak geometryczny wzrost nakładów finansowych na siatkówkę - i to rządowych jak i prywatnych.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2009/10

Post autor: dreamer »

Już wspominałem, że działacze Fiesp SESI chcą upolować Murilo Endresa i Sidao - znowu Serie A byłaby zubożona o kolejne gwiazdy.
Bardzo ciekawa informacja wyszła natomiast z otoczenia Ulbry. Ten klub zarzucił sidła na ulubieńca brazylijskich kibiców, byłego reprezentanta Brazylii, przez wiele lat grającego w Europie, ostatnio zaś robiącego furrorę w serie A (dwa sezony temu) i we Francji - w minionym sezonie - Gilsona Alvesa Bernardo.
Myślę, że pamiętacie tego dziadka (ma już ponad 40 lat !!! ) jak przed dwoma sezonami rządził w Serie A :D.
Aż nie chce mi się wierzyć, że Europa jest w takim odwrocie...

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2009/10

Post autor: dreamer »

Kolejny dość spektakularny powrót do Brazylii. Tym razem na ławce trenerskiej. Jako pierwszy trener Fatimy/UCS przychodzi z Portugalii jeden z lepszych szkoleniowców brazylijskich - trener reprezentacji Portugalii - Jorge Schmidt. Po Marcelo Mendezie, Ceboli i Jose Roberto Guimaraesie to kolejne znane nazwisko z branży trenerskiej zasilające Superligę. Choć z tego co piszą Brazylijczycy wynika, że Ze Roberto robi sobie przerwę od pracy klubowej i przynajmniej przez następny sezon ma prowadzić tylko kadrę.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2009/10

Post autor: krzysiu »

Leonardo Cruz Miranda przeszedł do Iskry Odincowo ,natomiast Joao Paulo Tavares do japońskiego klubu , którego nazwa nie jest znana.
Core
Posty: 228
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:32
Płeć: M

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2009/10

Post autor: Core »

Dreamer, jak ma się sprawa z Murilo, bo volleyball.it podaje, że na pewno przechodzi do Sao Paulo?
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2009/10

Post autor: dreamer »

krzysiu pisze:Leonardo Cruz Miranda przeszedł do Iskry Odincowo ,natomiast Joao Paulo Tavares do japońskiego klubu , którego nazwa nie jest znana.
Skąd są te informacje (podaj linki)?
Żaden portal brazylijski nie pisze nic o przejściu Leo Mineiro do Iskry. Iskra też o tym ani słowa.

Joao Paulo od dłuższego czasu "wisi" w portalach brazylijskich jako zawodnik o którym nie wiadomo gdzie zagra. Ale jakiś mało znany japoński klub w sytuacji gdy wreszcie ma szansę zagrzać miejsce w reprezentacji Bernardinho, wydaje mi się prawie abstrakcyjnym pomysłem.

jeszcze raz proszę podaj linki do tych informacji.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2009/10

Post autor: dreamer »

Core pisze:Dreamer, jak ma się sprawa z Murilo, bo volleyball.it podaje, że na pewno przechodzi do Sao Paulo?
Jaqueline - jak twierdzą działacze Osasco - ma już ustalone wszystkie zapisy kontraktu z tym klubem, ale jak powiedziała w wywiadzie, dopiero po zasłużonym urlopie (ma trwać jeszcze przez przyszły tydzień) podpisze kontrakt. Jeżeli jej wierzyć, i temu co zapowiedział Murilo, że jak ona będzie grała w Brazylii, to on też, to możemy się gdzieś za tydzień spodziewać informacji, że podpisał kontrakt z Fiesp SESI. Prasa brazylijska nadal na ten temat pisze ostrożnie.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2009/10

Post autor: Elgarten »

Pisałem już o tym w dziale, o lidze rosyjskiej, że Leo Mineiro faktycznie będzie grał w Odincowie. Transfer Joao Paulo do ligi japońskiej to też fakt: http://www.supervolley.pl/index.php?opt ... a&Itemid=8
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2009/10

Post autor: dreamer »

Elgarten pisze:...Leo Mineiro faktycznie będzie grał w Odincowie... Joao Paulo do ligi japońskiej to też fakt...
Co do Leo Mineiro, to można tylko przyklasnąć. Iskra z pewnością na tym zyska i on zarobi... W takiej sytuacji rysuje się też szansa dla naszego znajomego z Trefla - Bruno Zanuto, który powinien zająć miejsce Leo Mineiro w wyjściowej szóstce Sady Cruzeiro. Z drugiej strony szkoda mi trochę, że Sada nie zachowa całej siły jaką już zgromadziła na rywalizację w Superlidze, bo była naprawdę duża szansa aby w nadchodzącym sezonie zdetronizować Cimed a do tego też wygrać z Vivo/Minas. No ale trudno, będę oglądał to co zaserwują od grudnia.

W przypadku Joao Paulo Tavaresa napiszę jeszcze raz to co już wcześniej pisałem. Dziwię się, że marnuje swoją szansę na zadomowienie się w kadrze Bernardo Rezende. No ale pieniążki mają swój czar...

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2009/10

Post autor: dreamer »

Trzecia drużyna mistrzostw Argentyny z poprzedniego sezonu - UPCN Volley, podpisała kontrakt z atakującym młodzieżowej reprezentacji Argentyny - Ivanem Castellanim (18 lat, syn trenera naszej reprezentacji, Daniela Castellaniego).

Myślę, że przy okazji tego transferu, a także mając na uwadze rozwój kariery podstawowego już w tej chwili rozgrywającego reprezentacji Argentyny - Luciano De Cecco (21 lat, od przyszłego sezonu podstawowy rozgrywający ekipy z włoskiej Serie A) jak i depczącego mu po piętach w reprezentacyjnym składzie - jeszcze młodszego - Nicolasa Uriarte, można pokusić się o stwierdzenie, że wspaniale byłoby gdyby nasi związkowcy i trenerzy popatrzyli sobie na to jak Argentyńczycy wprowadzają młodzież do kadry. Choć ostatnio można mieć nadzieję, że Daniel Castellani u steru naszej kadry gwarantuje właściwe prowadzenie młodych zawodników. Pytanie tylko, czy właściwie będą ich prowadzili także trenerzy klubowi.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2009/10

Post autor: dreamer »

Jeden z brazylijskich idoli - 41-letni Gilson Bernardo, po wielu latach gry w Grecji, Włoszech, Francji (i nie tylko) wraca do Brazylii.
Dzisiaj podano oficjalnie, że Gilson podpisał kontrakt z Ulbrą. Gilson nie jest jedynym weteranem wracajacym do Ulbry. Po latach gry w Europie wraca tam w tym roku także znany zawodnik polskiego pochodzenia - Luciano Paczko Bozko - ten kontrakt też już jest potwierdzony.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
gix88
Posty: 204
Rejestracja: 22 lut 2008, o 15:23
Płeć: M
Lokalizacja: Zabrze

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2009/10

Post autor: gix88 »

W 1999 roku (w tym roku jubileusz) powstało przedsięwzięcie nie mające odpowiednika w żadnym kraju. Powstał tzw Projekt Vivavilei.
Taki projekt to faktycznie fantastyczna sprawa. Szkoda, że u nas czegoś takiego nie ma.

Dreamer, mam pytanie. Jakiś czas temu, w jednym z tematów o Superlidze napisałeś, że w jednym zespole może grać jakaś określona liczba zawodników z rankingiem 7. Wydaje mi się, że pisałeś, że dwóch (jeśli ich liczba jest inna to proszę o skorygowanie mojej wypowiedzi). Z tego co mi wiadomo, reprezentanci Brazylii (a przynajmniej ci najsłynniejsi) mają właśnie notę 7. Jak więc ten przepis się ma do zespołu Phineiros, gdzie przecież zagra czterech tuzów brazylijskiej (i światowej) siatkówki? Oczywiście nie chcę umniejszać innym zawodnikom, ale chyba wiadomo których graczy mam na myśli.

dreamer pisze:Myślę, że przy okazji tego transferu, a także mając na uwadze rozwój kariery podstawowego już w tej chwili rozgrywającego reprezentacji Argentyny - Luciano De Cecco (21 lat, od przyszłego sezonu podstawowy rozgrywający ekipy z włoskiej Serie A) jak i depczącego mu po piętach w reprezentacyjnym składzie - jeszcze młodszego - Nicolasa Uriarte, można pokusić się o stwierdzenie, że wspaniale byłoby gdyby nasi związkowcy i trenerzy popatrzyli sobie na to jak Argentyńczycy wprowadzają młodzież do kadry.
Nie zgadzam się. Moim zdaniem w Argentynie wprowadzanie młodych zawodników do reprezentacji jest nieudolne. Wystarczy popatrzeć na Mistrzostwa Świata z 2006 roku. Luciano de Cecco był podstawowym rozgrywającym i to w dużej mierze zaważyło na klęsce Argentyńczyków. Ktoś może powiedzieć- dzięki temu jest on teraz bardzo dobrym zawodnikiem. Zgadzam się, ale rozpoczynanie ogrywania zawodnika od pierwszej szóstki na wielkiej imprezie uważam za głupotę. Idąc dalej: co ostatnimi czasy Argentyńczycy osiągnęli na arenie międzynarodowej? Nie potrafili awansować na Igrzyska Olimpijskie ustępując Wenezueli, którą my, Polacy, ogrywamy "drugim" składem. Przegrali z nami co najmniej pięć ostatnich spotkań. Pomiędzy "drużyną Milinkovicia" a dzisiejszą nie było płynnego przejścia. Nie sztuką jest rzucić młodziaków na głęboką wodę, poczekać, kto wypłynie i pogratulować mu tego, że się nauczył pływać. Warto ich do tej wody wpuścić razem z tymi, którzy ich nauczą pływać. Jeżeli Polacy mają brać z kogoś przykład to na pewno nie z Argentyńczyków. Moim zdaniem najlepiej by było, gdyby Przedpełski i spółka popatrzyli na wschód. Skład z IO? Tietiuchin, Kosariev, Abramov, Khamuckikh, ale też Biereżko, Grankin, Wołkow, Ostapienko. Co i rusz pojawiają się nowe twarze, które stają się wielki gwiazdami, a Sborna nie traci na tym medali (wyjątkiem są oczywiście wspomniane już wcześniej mistrzostwa, ale porażka Rosjan była efektem zachowania Zorana Gajicia w stylu iście Argentyńskim). Warto również brać przykład z Serbów, Brazylijczyków, Kubańczyków. Ale nie z Argentyny.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2009/10

Post autor: dreamer »

gix88 pisze:...Dreamer, mam pytanie. Jakiś czas temu, w jednym z tematów o Superlidze napisałeś, że w jednym zespole może grać jakaś określona liczba zawodników z rankingiem 7. Wydaje mi się, że pisałeś, że dwóch (jeśli ich liczba jest inna to proszę o skorygowanie mojej wypowiedzi). Z tego co mi wiadomo, reprezentanci Brazylii (a przynajmniej ci najsłynniejsi) mają właśnie notę 7. Jak więc ten przepis się ma do zespołu Phineiros, gdzie przecież zagra czterech tuzów brazylijskiej (i światowej) siatkówki? Oczywiście nie chcę umniejszać innym zawodnikom, ale chyba wiadomo których graczy mam na myśli.
W rankingu na sezon 2009/10 jest tylko 9 zawodników z notą 7. Do grupy z notą 6 przesunięto w porównaniu do poprzedniego sezonu Marcelo Elgartena (on też jest w Pinheiros) i Nalberta.

Tak więc teraz w Pinheiros jest 3 zawodników z notą 7. Są to: Giba, Gustavo Endres i Rodrigao.

Regulamin Superligi mówi zaś:

4.1. – DE 07 (SETE) PONTOS
Cada equipe poderá inscrever, no máximo, 02 (dois) atletas pontuados no ranking – cada um – com 07 (sete) pontos.

4.1.1. – Cada equipe poderá inscrever um terceiro com 07 (sete) pontos, desde que seja repatriado do exterior.


Oznacza to mniej więcej tyle, że każda drużyna może mieć 2 zawodników z rankingiem 7, ale jeżeli do drużyny wraca w danym sezonie z zagranicy Brazylijczyk z rankingiem 7, to wtedy może być on jako trzeci w drużynie. Pinheiros ma dokładnie trzech powracajacych z zagranicy zawodników z maksymalnym rankingiem.

Odnośnie Twojej interpretacji podejścia do wprowadzania młodzieży do kadry przez Argentyńczyków, mam odmienne zdanie. Luciano De Cecco w 2006 roku już od dwóch lat grał w kadrze i to nie był jego debiutancki rok. Wbrew pozorom on był jednym z jaśniejszych punktów kadry.
Akurat właśnie w pracy z młodzieżą i w sposobie prowadzenia młodzieży Argentyna ma wybitniejsze osiągnięcia niż w pracy z seniorami i od wielu lat należy do ścisłej czołówki klasyfikacji medalowych i punktowych w kategoriach młodzieżowych. Ostatnio przecież znakomicie wypadli na MŚ.
Ale może zostawmy te spory. Każdy może mieć swój punkt widzenia na sprawę. Może tylko podam jednak ten argument, że żadna reprezentacja na świecie nie ma obecnie takiego rozpoznania co do swojego stanu posiadania jak właśnie Argentyna. To Jon Uriarte sprawił, że w ciągu około 2 lat przez kadrę (i to nie epizodycznie, ale z możliwością pokazania pełni potencjału) przewinęło się około 90 zawodników w wieku 17-24 lata.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
gix88
Posty: 204
Rejestracja: 22 lut 2008, o 15:23
Płeć: M
Lokalizacja: Zabrze

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2009/10

Post autor: gix88 »

Dziękuję za odpowiedź na moje pytanie.

Co do pracy szkoleniowej w Argentynie. Zgadzam się, że nie ma co się sprzeczać, bo każdy ma swoje zdanie. Chciałbym tylko napisać, że dla mnie poziom pracy z młodzieżą jest tym wyższy, im większe sukcesy ci młodzi ludzie odnoszą w karierze seniorów.
A czy organizacja pracy z kadetami i juniorami jest w Argentynie na wyższym poziomie niż w Polsce, tego nie wiem, bo nie interesuję się tym na co dzień. Uwierzę więc na słowo.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2009/10

Post autor: dreamer »

Brazylijski periodyk Lance podał informację, że do Brazylii, do klubu Fiesp SESI, wracają Murilo Endres i Sidao:
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/200 ... fiesp-sesi

Warto podkreślić, że po powrocie do Brazylii Murilo Endresa, w Superlidze brazylijskiej grać będą w przyszłym sezonie wszyscy reprezentanci Brazylii z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2009/10

Post autor: Nagor »

Jak została rozwiązana sprawa z Maceratą?
...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2009/10

Post autor: dreamer »

Nagor pisze:Jak została rozwiązana sprawa z Maceratą?
Brak na razie jakichkolwiek oficjalnych informacji na ten temat (chyba że Macerata w ostatnich kilku godzinach cos podała, bo nie sprawdzałem).
Moim zdaniem wszystko wskazuje na taki rozwój wypadkow jaki zapowiadano kilka tygodni temu, tzn. sadzę, że w imieniu zawodnika wystepowali prawnicy klubowi Fiesp SESI i to oznaczaloby, że klub przejmuje na siebie zobowiazania zawodnika. Bo to, że jakaś kwota zadośćuczynienia będzie ustalona, to raczej nie ma wątpliwości. O tym, że klub działa w imieniu Murilo świadczy też fakt, że od pewnego czasu z jego strony obserwuję grobowe milczenie, a wszelkie informacje - łącznie z dzisiejszą - wychodzą ze strony klubu.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2009/10

Post autor: niepoinformowany »

dreamer pisze:
Nagor pisze:Jak została rozwiązana sprawa z Maceratą?
Brak na razie jakichkolwiek oficjalnych informacji na ten temat (chyba że Macerata w ostatnich kilku godzinach cos podała, bo nie sprawdzałem).
Moim zdaniem wszystko wskazuje na taki rozwój wypadkow jaki zapowiadano kilka tygodni temu, tzn. sadzę, że w imieniu zawodnika wystepowali prawnicy klubowi Fiesp SESI i to oznaczaloby, że klub przejmuje na siebie zobowiazania zawodnika. Bo to, że jakaś kwota zadośćuczynienia będzie ustalona, to raczej nie ma wątpliwości. O tym, że klub działa w imieniu Murilo świadczy też fakt, że od pewnego czasu z jego strony obserwuję grobowe milczenie, a wszelkie informacje - łącznie z dzisiejszą - wychodzą ze strony klubu.

dreamer
Ja bym nałożył na Murilo dyskwalifikację, jak to robi FIFA w kopanej w przypadku podpisania dwóch kontraktów (tutaj podpisania dwóch nie było ale w końcu jak się coś podpisuje to potem trzeba to respektować).
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2009/10

Post autor: Nagor »

niepoinformowany pisze:
dreamer pisze:
Nagor pisze:Jak została rozwiązana sprawa z Maceratą?
Brak na razie jakichkolwiek oficjalnych informacji na ten temat (chyba że Macerata w ostatnich kilku godzinach cos podała, bo nie sprawdzałem).
Moim zdaniem wszystko wskazuje na taki rozwój wypadkow jaki zapowiadano kilka tygodni temu, tzn. sadzę, że w imieniu zawodnika wystepowali prawnicy klubowi Fiesp SESI i to oznaczaloby, że klub przejmuje na siebie zobowiazania zawodnika. Bo to, że jakaś kwota zadośćuczynienia będzie ustalona, to raczej nie ma wątpliwości. O tym, że klub działa w imieniu Murilo świadczy też fakt, że od pewnego czasu z jego strony obserwuję grobowe milczenie, a wszelkie informacje - łącznie z dzisiejszą - wychodzą ze strony klubu.

dreamer
Ja bym nałożył na Murilo dyskwalifikację, jak to robi FIFA w kopanej w przypadku podpisania dwóch kontraktów (tutaj podpisania dwóch nie było ale w końcu jak się coś podpisuje to potem trzeba to respektować).
Jestem podobnego zdania, trzeba myśleć zanim się podpisze kontrakt...
...
Dee-Jay
Posty: 487
Rejestracja: 21 lut 2009, o 13:14
Lokalizacja: Żory

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2009/10

Post autor: Dee-Jay »

Ja bym nałożył na Murilo dyskwalifikację, jak to robi FIFA w kopanej w przypadku podpisania dwóch kontraktów (tutaj podpisania dwóch nie było ale w końcu jak się coś podpisuje to potem trzeba to respektować
Jestem podobnego zdania, trzeba myśleć zanim się podpisze kontrakt...[/quote]Albo dyskwalifikacja albo zerwanie umowy i wypłacenie duuuużego odszkodowania klubowi.
Awatar użytkownika
gix88
Posty: 204
Rejestracja: 22 lut 2008, o 15:23
Płeć: M
Lokalizacja: Zabrze

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2009/10

Post autor: gix88 »

Ja bym nałożył na Murilo dyskwalifikację, jak to robi FIFA w kopanej w przypadku podpisania dwóch kontraktów (tutaj podpisania dwóch nie było ale w końcu jak się coś podpisuje to potem trzeba to respektować).
Fifa tak robi, ale właśnie w przypadku podpisania dwóch kontraktów, do czego tutaj nie doszło (co z resztą zauważyłeś). Większość zawodników ma w kontraktach wpisaną tak zwaną kwotę odstępnego. Po jej wpłaceniu zobowiązania takiego gracza wobec klubu ustają. Są to niebotyczne kwoty i jeszcze się nie zdarzyło (przynajmniej na najwyższym poziomie) by ktoś z tego skorzystał, ale fakt faktem, że niewolnictwa nie ma, nawet w piłce kopanej.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2009/10

Post autor: Mate »

Panowie chcecie zrobić z Murilo i Jaqueline nieszczęśliwą parę :D ?? Chcecie być sadystami :P ??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2009/10

Post autor: Nagor »

Mate pisze:Panowie chcecie zrobić z Murilo i Jaqueline nieszczęśliwą parę :D ?? Chcecie być sadystami :P ??
Chce(my) zmusić Murilo do ruszenia głową oprócz ruszania ręką i nogami. Takie nieprzemyślane podpisywanie kontraktu to wg mnie kretynizm, jak nie gorzej.
...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2009/10

Post autor: dreamer »

gix88 pisze:...Fifa tak robi, ale właśnie w przypadku podpisania dwóch kontraktów, do czego tutaj nie doszło (co z resztą zauważyłeś). Większość zawodników ma w kontraktach wpisaną tak zwaną kwotę odstępnego. Po jej wpłaceniu zobowiązania takiego gracza wobec klubu ustają. Są to niebotyczne kwoty i jeszcze się nie zdarzyło (przynajmniej na najwyższym poziomie) by ktoś z tego skorzystał, ale fakt faktem, że niewolnictwa nie ma, nawet w piłce kopanej.
Ot i rozsądny głos. Powiedziane w tym krótkim fragmencie wszystko co trzeba.

A do tych forumowiczów, co odmawiają Murilo prawa decydowania o sobie powiem, że Fiesp SESI w kuluarach podaje gotowość wypłacenia nawet milionowego odstępnego.

dreamer
A przy okazji Panowie (pomijam autora tego tekstu), co was tak rozjątrzyło? Czyżby fakt, że Superliga - i tak do tego roku już wystarczająco silna - w tym roku transferami zmiażdżyła wszystkie ligi razem wzięte?
Mają pieniądze, to biorą najlepszych zawodników i tyle...
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2009/10

Post autor: Nagor »

Nie no bardziej mnie denerwuje fakt, że Macerata starała się o tego zawodnika, podpisał kontrakt stosunkowo wcześnie, więc Lube miała ciekawy skład i nie szukała nikogo innego na jego miejsce. Teraz nagle Murilo się wypina i kogo mają znaleźć o tej porze?
...
Awatar użytkownika
gix88
Posty: 204
Rejestracja: 22 lut 2008, o 15:23
Płeć: M
Lokalizacja: Zabrze

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2009/10

Post autor: gix88 »

Nagor pisze:Nie no bardziej mnie denerwuje fakt, że Macerata starała się o tego zawodnika, podpisał kontrakt stosunkowo wcześnie, więc Lube miała ciekawy skład i nie szukała nikogo innego na jego miejsce. Teraz nagle Murilo się wypina i kogo mają znaleźć o tej porze?
Za kwotę odstępnego, o której pisał dreamer? Spośród "wolnych" zawodników mogą sobie wybrać nawet kilku graczy. Choćby Michała Winiarskiego.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2009/10

Post autor: KadrO »

gix88 pisze:
Nagor pisze:Nie no bardziej mnie denerwuje fakt, że Macerata starała się o tego zawodnika, podpisał kontrakt stosunkowo wcześnie, więc Lube miała ciekawy skład i nie szukała nikogo innego na jego miejsce. Teraz nagle Murilo się wypina i kogo mają znaleźć o tej porze?
Za kwotę odstępnego, o której pisał dreamer? Spośród "wolnych" zawodników mogą sobie wybrać nawet kilku graczy. Choćby Michała Winiarskiego.
Hm... :| Jeśli Michał przyszedłby do Lube, to było by to trochę bezsensowne. Rywalizacja była by między nim a Sebastianem Świderskim, o miejsce w pierwszej 6. Mi np. takie coś by nie odpowiadało. Choć może i dobrze jakby Seba posiedział sezon na ławce do w reprezentacji śmigał by jak w klubie, a i Michał miałby wartościowego zmiennika w klubie :D
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery w ligach południowoamerykańskich na sezon 2009/10

Post autor: Mate »

KadrO pisze:
gix88 pisze:
Nagor pisze:Nie no bardziej mnie denerwuje fakt, że Macerata starała się o tego zawodnika, podpisał kontrakt stosunkowo wcześnie, więc Lube miała ciekawy skład i nie szukała nikogo innego na jego miejsce. Teraz nagle Murilo się wypina i kogo mają znaleźć o tej porze?
Za kwotę odstępnego, o której pisał dreamer? Spośród "wolnych" zawodników mogą sobie wybrać nawet kilku graczy. Choćby Michała Winiarskiego.
Hm... :| Jeśli Michał przyszedłby do Lube, to było by to trochę bezsensowne. Rywalizacja była by między nim a Sebastianem Świderskim, o miejsce w pierwszej 6. Mi np. takie coś by nie odpowiadało. Choć może i dobrze jakby Seba posiedział sezon na ławce do w reprezentacji śmigał by jak w klubie, a i Michał miałby wartościowego zmiennika w klubie :D
A jakie korzyści miałaby Lube :D . Wystarczy spojrzeć na przyjęcie: Cisolla, Świderski, Paparoni, Winiarski, Martino i Saraceni :) . Jeszcze do tego Corsano. Przyjęcie palce lizać ;) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Państwa Ameryki Południowej”