Kanada - Uniwersytecka Liga Regionalna OUA 2007/08

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Kanada - Uniwersytecka Liga Regionalna OUA 2007/08

Post autor: dreamer »

Wszyscy mamy bardzo powierzchowne wiadomości o tym, jak wygląda system rozgrywek klubowych w USA, lub w Kanadzie. niektórym wręcz wydaje się,że tam nie ma siatkówki "ligowej". Coś prawdy w tym jest, bo w żadnym z tych państw nie sa porowadzone rozgrywki ligowe na poziomie "zawodowym". Warto jednak pamiętać, że tam, gdzie "zawodowcy" jeszcze nie dotarli, ich rolę - i to z bardzo dobrym skutkiem - przejmują "amatorzy", najczęściej o akademickich korzeniach.

Tak jest między innymi właśnie w Kanadzie. Na potężnym pbszarze działa Konfederacja kanadyjska siatkówki akademickiej, prowadząca krajowe rozgrywki w Lidze CIS (Canadian Interuniversity Sports). Jedną z lig regionalnych, wchodzących do tej Konfederacji, jest Liga OUA (Ontario University Atletics) w której gra prowadzona przez polskiego byłego zawodnika reprezentacji młodzieżowych, a obecnie czołowego trenera w Kanadzie - Mirka Porosę - drużyna Ryerson Rams, z Ryerson University.

Wydaje mi się, że wielu czytelników Strefy Siatkówki z zainteresowaniem czyta teksty poświęcone Rams i Mirkowi Porosie (wnoiskuję po liczbie osób otwierających na Strefie linki z tymi tekstami). Dlatego chciałbym zachęcić do dyskusji o Rams, ale i o specyfice siatkówki w Ameryce Północnej ogólnie.

Aby pokazać, że kanadyjska liga OUA, to nie "podwórkowy" poziom, wspomnę tylko, że w zespołach ligi OUA występowały takie gwiazdy kanadyjskiej i chyba śmiało można powiedzieć - światowej siatkówki, jak Dan Lewis (PGE Skra Bełchatów), Fred Winters, Terrence Martin, Sebastian Ruette, Dallas Soonias (były gracz Jadaru Radom) czy Ben Koskie.

Zamieszczam link do tekstu w Strefie Siatkówki, o przygotowaniach Rams do sezonu 2007/08. Wydaje się, że drużynę czeka trudne zadanie, bo została na ten sezon znacznie przebudowana. Ale na pewno siatkarze Rams podejmą wyzwanie do walki o prymat w lidze.
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... 20772//url

Jako ciekawostkę podam jeszcze, że w składzie Ryerson Rams na sezon 2007/08, jest Igor Marszałek - syn Dariusza Marszałka, ongiś świetnego zawodnika, teraz na stałe mieszkającego w Norwegii i pracujacego na etacie szkoleniowca reprezentacji tego kraju.


dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kanada - Uniwersytecka Liga Regionalna OUA 2007/08

Post autor: dreamer »

Rams mają już za sobą dwa pierwsze mecze w nowym sezonie - obydwa wyjazdowe, przegrane. Nieco wiadomości na ich temat znajdziecie w tekście na stronie Strefy Siatkówki pod tym linkiem:
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.20962

Osobiście jestem trochę zaskoczony ostatnimi porażkami drużyny Mirka Porosy, bo wydawało się, że tryby zespołu zaczęły się zazębiać. Dowodem na to była niezła postawa w rozgrywanym na własnym terenie turnieju otwarcia sezonu.

Potem było jednak słabiej, a do inauguracji ligi kryzys nie minął. Wydaje mi się, że niestabilna forma wynika z dużego obciążenia zawodników w okresie przygotowawczym. Receptą na kłopoty może okazać się przerwa, jaką do końca przyszłego tygodnia ma zespół w lidze. Mam nadzieję, że wystarczy im na zregenerowanie sił.


dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kanada - Uniwersytecka Liga Regionalna OUA 2007/08

Post autor: dreamer »

W miniony weekend Rams zagrali dwa mecze u siebie, w Kerr Hall, i wreszcie, w niedzielę, wygrali pierwszy mecz w sezonie 2007/08, pokonując Wilfrid Laurier Golden Hawks, i to bardzo pewnie 3:0.

Mirek Porosa podkreśla, że to powinno być dla zespołu bardzo ważne zwyciestwo, zrzucające z młodych zawodników ciężar ciągłego myślenia o odniesieniu pierwszego sukcesu.

Ja też uważam, że ten zespół stać na walkę w play-off ligi OUA i to o niezłe miejsce. Teraz jednak trzeba zagrać pomyślnie następne mecze, które już w ten weekend.

Podaję link do tekstu na Strefie Siatkówki, podsumowującego 4 i 5 mecz tego sezonu zespołu Ryerson Rams:
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.21498

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
osnazfsb

Re: Kanada - Uniwersytecka Liga Regionalna OUA 2007/08

Post autor: osnazfsb »

Tak sie sklada ze myslimy nad doaniem rozgrywek uniwersyteckich w USA i Kanadzie do bazy danych VM wiec gdybys posiadal jakies linki ze skladami to bylbym zobowiazany...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kanada - Uniwersytecka Liga Regionalna OUA 2007/08

Post autor: dreamer »

Muszę powiedzieć, że to przedsięwzięcie godne szacunku. Osobiście sądzę, że łatwiej rozeznać się w całym systemie ligowym w Europie, niż w Stanach Zjednoczonych. Na szczęście Kanada jest pod tym względem nieco prostsza, więc moge obiecać, że już zaczynam wyszukiwać moje notatki na ten temat.
Skontaktuję się z Tobą osnazfsb na prywatnego maila, jak trochę ogarnę te informacje, którymi dysponuję.
Myślę, że znajdzie się trochę ciekawych rzeczy, które przydadzą się twórcom VM.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kanada - Uniwersytecka Liga Regionalna OUA 2007/08

Post autor: dreamer »

Miniony weekend Rams mieli bardzo pracowity. Tym razem grali aż trzy mecze - wszystkie wyjazdowe. Ale mają się z czego cieszyć - dwa z nich wygrali, z Toronto Varsity Blues i RMC Paladins. Musieli jedynie uznać wyższość czołowego zespołu ligi OUA, dwukrotnego triumfatora rozgrywek - Queen's Golden Gaels.

Mirek Porosa jest bardzo zadowolony ze swojego zespołu. Mi też wydaje się, że widać, jak ten budowany od początku tego sezonu zespół nabiera rutyny. Sukcesy większe chyba przyjdą dopiero za rok lub dwa, ale teraz są zdolni powalczyć z wiekszością drużyn o play-off.

Podsyłam link do tekstu w Strefie, o meczach wyjazdowych zagranych przez Rams w minionym tygodniu:
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.21706

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kanada - Uniwersytecka Liga Regionalna OUA 2007/08

Post autor: dreamer »

Zakończyła się pierwsza runda fazy zasadniczej w lidze OUA. Ryerson Rams, Mirka Porosy, zakończyli ją bardzo optymistycznie - dwoma zwycięstwami, z Western Mustangs i Windsor Lancers.
Muszę przyznać, że po czterech porażkach na starcie sezonu, trochę niepewnie patrzyłem na możliwości Rams w tym sezonie, bo zespół w dużej części jest "nowy" - ma sporo mlodych "pierwszoroczniaków".
Ale gdy z Mirkiem rozmawiałem w czasie wakacji (jak byl w Polsce, w Poznaniu0 i jak śledziłem etap po etapie ich przygotowania do sezonu, to nie chcialo mi się uwierzyć, że ich praca może nie dać pozytywnych efektów.

Cieszę się, że jednak wszystko wskazuje, że chłopaki załapią się do play-off.

Podsyłam link do tekstu w Strefie, podsumowujacego dwa ostatnie mecze pierwszej rundy:
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.22034

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
poli94
Posty: 50
Rejestracja: 5 cze 2010, o 17:10
Płeć: M

Re: Kanada - Uniwersytecka Liga Regionalna OUA 2007/08

Post autor: poli94 »

post usunięty
Ostatnio zmieniony 22 sie 2010, o 21:38 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 23. Regulaminu Forum
Trenuj do końca do upadłego bo życie to walka by dążyć do czegoś
kellyj994
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2010, o 03:34
Płeć: M

Re: Kanada - Uniwersytecka Liga Regionalna OUA 2007/08

Post autor: kellyj994 »

dreamer pisze:Rams mają już za sobą dwa pierwsze mecze w nowym sezonie - obydwa wyjazdowe, przegrane. Nieco wiadomości na ich temat znajdziecie w tekście na stronie Strefy Siatkówki pod tym linkiem:
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.20962

Osobiście jestem trochę zaskoczony ostatnimi porażkami drużyny Mirka Porosy, bo wydawało się, że tryby zespołu zaczęły się zazębiać. Dowodem na to była niezła postawa w rozgrywanym na własnym terenie turnieju otwarcia sezonu.

Potem było jednak słabiej, a do inauguracji ligi kryzys nie minął. Wydaje mi się, że niestabilna forma wynika z dużego obciążenia zawodników w okresie przygotowawczym. Receptą na kłopoty może okazać się przerwa, jaką do końca przyszłego tygodnia ma zespół w lidze. Mam nadzieję, że wystarczy im na zregenerowanie sił.


dreamer
Such a very amazing link!
Thanks you for the post.



__________________
Watch Skyline Online free
ODPOWIEDZ

Wróć do „USA i Kanada”