Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Manager Strefy Siatkówki - http://www.volleyclub.pl

Moderatorzy: volleyclub pl, nig

Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: volleyclub pl »

djsiny pisze:jak powiązać konto z managera z kontem betsafe.com zeby moc otrzymywac Bonusy
Zarejestrować się przez link z naszej strony i pod tym samym emailem co u nas. Później wypełnić prawidłowo formularz zgłoszeniowy przy pozyskiwaniu sponsora i my już razem z betsafe.com to zweryfikujemy. Nic więcej robić nie trzeba. Pozdrawiam
janoslaw
Posty: 7
Rejestracja: 24 gru 2007, o 17:56
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: janoslaw »

Przeczytałem regulamin i zasady przyznawania punktów i mam jedno pytanie natury czysto technicznej, żeby nie było potem nieporozumień:
Jeśli np. atakujący skończy 12/20 ataków - skuteczność 60 %, to otrzyma 3 czy 6 punktów za skuteczność??
Podobnie sprawa tyczy się innych pozycji.
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: volleyclub pl »

janoslaw pisze:Przeczytałem regulamin i zasady przyznawania punktów i mam jedno pytanie natury czysto technicznej, żeby nie było potem nieporozumień:
Jeśli np. atakujący skończy 12/20 ataków - skuteczność 60 %, to otrzyma 3 czy 6 punktów za skuteczność??
Podobnie sprawa tyczy się innych pozycji.
Na podstawie regulaminu sytuacja w tym przypadku będzie wyglądała następująco:
# powyżej 40% do 60% - 3 punkty
# powyżej 60% do 80% - 6 punktów

za 60% skuteczności ataku mamy 3 punkty, za powyżej 60% czyli przynajmniej 60,1% będzie już 6 pkt. Podobnie sprawa ma się we wszystkich innych przypadkach. Pozdrawiam
Sojek
Posty: 224
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:47
Płeć: M
Lokalizacja: Międzyzrecz
Kontakt:

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: Sojek »

mam pytanie w jaki sposob odbywaja sie mecze?? i kiedy sa??bo nie mam pojecia
Timevaster
Posty: 10
Rejestracja: 31 sty 2009, o 17:32
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: Timevaster »

Niestety znalazłem jeden istotny mankament. Spróbuję przedstawić go na przykładzie. Każdy zawodnik dostaje punkty za punkty zdobyte w meczu. Skra gra z jakimś słabszym zespołem i wygrywa 3:0 - Kurek gra fantastycznie i w trzech setach nabija 18 pkt. W innym meczu Politechnika gra pieciosetowy mecz z jakimś zespołem i Buszek, mimo iż gra znacznie gorzej od Kurka, nabije w pięciu setach 22 pkt...Tym samym zdobędzie więcej punktów w managerze...Co Wy na to?
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: maksik »

Już ktoś to zauważył wcześniej ale chyba nie doczekaliśmy się odpowiedzi jeszcze. Była sugestia jakiejś proporcji zdobytych punktów w menadżerze a zdobywanych punktów w odpowiednio III , IV i V setach danego zawodnika. Może jakąś średnią wyliczać, ale znowu jak będzie schodził w połowie jakiegoś seta..no jest to maly problemik.
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: volleyclub pl »

Timevaster pisze:Niestety znalazłem jeden istotny mankament. Spróbuję przedstawić go na przykładzie. Każdy zawodnik dostaje punkty za punkty zdobyte w meczu. Skra gra z jakimś słabszym zespołem i wygrywa 3:0 - Kurek gra fantastycznie i w trzech setach nabija 18 pkt. W innym meczu Politechnika gra pieciosetowy mecz z jakimś zespołem i Buszek, mimo iż gra znacznie gorzej od Kurka, nabije w pięciu setach 22 pkt...Tym samym zdobędzie więcej punktów w managerze...Co Wy na to?
Na tym właśnie polega cała zabawa, żeby nie tylko wybrać najlepszych na najlepszych drużyn i patrzeć jak wygrywają :). Trzeba trochę pokombinować, poszukać talentów w "słabszych" drużynach... Taka jest ogólnie idea takich zabaw..
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: Nagor »

Można spróbować zrobić przelicznik punkty/set, ale od przyszłego sezonu. Wtedy Kurek np miałby 4,4542396 punktów na set, to zapisywaliby do drużyny 4,45 punktów. Mniej by się zdobywało, ale skoro każdy zdobywa mniej, to co za różnica. A punkty za % w danym elemencie pozostają bez zmian, bo % działa zawsze sprawiedliwie. I wtedy byłby większy nacisk na elementy typu przyjęcie itd. Za przyjęcie możnha tam bodajże 6 pkt zdobyć, a dodatkowo punkty na set czyli powiedzmy max 5 (i to też niezbyt często ktoś tyle stuka).
...
djsiny
Posty: 9
Rejestracja: 7 paź 2009, o 17:39
Płeć: M
Kontakt:

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: djsiny »

volleyclub pl pisze:
djsiny pisze:jak powiązać konto z managera z kontem betsafe.com zeby moc otrzymywac Bonusy
Zarejestrować się przez link z naszej strony i pod tym samym emailem co u nas. Później wypełnić prawidłowo formularz zgłoszeniowy przy pozyskiwaniu sponsora i my już razem z betsafe.com to zweryfikujemy. Nic więcej robić nie trzeba. Pozdrawiam
nie wiem gdzie nalezy wypelnić formularz na betsafe.com aby powiazac managera z ta strona
revis
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 16:24
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: revis »

volleyclub pl pisze:
Na tym właśnie polega cała zabawa, żeby nie tylko wybrać najlepszych na najlepszych drużyn i patrzeć jak wygrywają :). Trzeba trochę pokombinować, poszukać talentów w "słabszych" drużynach... Taka jest ogólnie idea takich zabaw..
Otóż to ! Przykład już dzisiejszy : Falasca nie zapunktował naprawdę wielu drużynom :))
AZS szkoli inni biorą...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: Nagor »

revis pisze:
volleyclub pl pisze:
Na tym właśnie polega cała zabawa, żeby nie tylko wybrać najlepszych na najlepszych drużyn i patrzeć jak wygrywają :). Trzeba trochę pokombinować, poszukać talentów w "słabszych" drużynach... Taka jest ogólnie idea takich zabaw..
Otóż to ! Przykład już dzisiejszy : Falasca nie zapunktował naprawdę wielu drużynom :))
Zapunktował, bo musiał grać co najmniej jedną akcję a grał z 10 :D
...
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: maksik »

yyyy...dopiero się zalogowałem do menadżera i mam pytanko...czy już jakieś tam punkty ktoś dostał? Czy to sami sobie na razie liczycie? Czy jest to od razu jakoś po meczu dodawane każdemu czy po całym weekendzie (kolejce) czy jakoś następnego dnia...?
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: Arff »

punkty są zliczane chyba po całej kolejce :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
piotasg
Posty: 29
Rejestracja: 26 wrz 2009, o 19:50

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: piotasg »

Falasca z czterech możliwych rzeczy za jakie mógł dostać punkty dostał tylko za dwie . Ale i tak 10 pkt za niego jest mogło być 15 do 20 . ZA Falasce punkty ściągnął Dobrowolski i za niego jest 15 pkt.
nulon
Posty: 182
Rejestracja: 20 mar 2009, o 19:58
Płeć: M
Lokalizacja: Wawa

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: nulon »

Pytanie: ile punktów będzie za Antigę za mecz z Siatkarzem ?
janoslaw
Posty: 7
Rejestracja: 24 gru 2007, o 17:56
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: janoslaw »

Czytałem, że statystyki będą uaktualniane na stronie Plusligi. Czy będzie to wyglądało również w ten sposób, że będą sklasyfikowani zawodnicy na poszczególnych pozycjach, w takiej kolejności, w jakiej dostali punkty w Menedżerze? Myślę, że wielu osobom by to wiele rozjaśniło. Na podstawie takich statystyk bez problemu można wyznaczyć szóstkę/siódemkę kolejki wg Menedżera.
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: volleyclub pl »

djsiny pisze:
volleyclub pl pisze:
djsiny pisze:jak powiązać konto z managera z kontem betsafe.com zeby moc otrzymywac Bonusy
Zarejestrować się przez link z naszej strony i pod tym samym emailem co u nas. Później wypełnić prawidłowo formularz zgłoszeniowy przy pozyskiwaniu sponsora i my już razem z betsafe.com to zweryfikujemy. Nic więcej robić nie trzeba. Pozdrawiam
nie wiem gdzie nalezy wypelnić formularz na betsafe.com aby powiazac managera z ta strona
Formularz dostępny jest po zalogowaniu pod tym linkiem na stronie volleyclub.pl, a nie betsafe.com http://www.volleyclub.pl/sponsor_pozyskaj.php
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: volleyclub pl »

nulon pisze:Pytanie: ile punktów będzie za Antigę za mecz z Siatkarzem ?
Podchwytliwe pytanie :). Obecnie jest oczywisty błąd na stronie Plusligi. Spróbujemy to wyjaśnić, jeżeli nie zostanie to poprawione (niestety nie mamy na to wpływu :( ) to zgodnie z regulaminem będziemy musieli oprzeć się na tych właśnie statystykach, które Antigi nie wiadomo czemu nie uwzględniają.
Timevaster
Posty: 10
Rejestracja: 31 sty 2009, o 17:32
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: Timevaster »

revis pisze:
volleyclub pl pisze:
Na tym właśnie polega cała zabawa, żeby nie tylko wybrać najlepszych na najlepszych drużyn i patrzeć jak wygrywają :). Trzeba trochę pokombinować, poszukać talentów w "słabszych" drużynach... Taka jest ogólnie idea takich zabaw..
Otóż to ! Przykład już dzisiejszy : Falasca nie zapunktował naprawdę wielu drużynom :))
Nie zgodzę się. To nie jest szukanie talentów. W pieciosetowym meczu nabije dużą ilość punktów (nawet przy beznadziejnej skuteczności) nawet słaby zawodnik...Nie trzeba być talentem:)
Co do Falaski do jest to inny temat:) To po prostu kwestia przewidzenia czy ktoś będzie grał:)
alexkiller
Posty: 53
Rejestracja: 10 paź 2009, o 11:22
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: alexkiller »

volleyclub pl pisze:
Timevaster pisze:Niestety znalazłem jeden istotny mankament. Spróbuję przedstawić go na przykładzie. Każdy zawodnik dostaje punkty za punkty zdobyte w meczu. Skra gra z jakimś słabszym zespołem i wygrywa 3:0 - Kurek gra fantastycznie i w trzech setach nabija 18 pkt. W innym meczu Politechnika gra pieciosetowy mecz z jakimś zespołem i Buszek, mimo iż gra znacznie gorzej od Kurka, nabije w pięciu setach 22 pkt...Tym samym zdobędzie więcej punktów w managerze...Co Wy na to?
Na tym właśnie polega cała zabawa, żeby nie tylko wybrać najlepszych na najlepszych drużyn i patrzeć jak wygrywają :). Trzeba trochę pokombinować, poszukać talentów w "słabszych" drużynach... Taka jest ogólnie idea takich zabaw..
Uważam, że na tym właśnie polegają dodatkowe atrakcje tego managera - nie ma prostej recepty na sukces i trzeba się naprawdę zagłębić we wszystkie aspekty, żeby wypracować jakąś optymalną strategię. Myślę, że zasady są jasne dla wszystkich i nie ma co kombinować nad wprowadzeniem przeliczników pkt/set itp., ażeby sprowadzić wszystko do wspólnego mianownika...Dzięki temu przyjmujący czy atakujący, którzy dostają dużo piłek a ich kluby będą regularnie grały 4 czy 5 setów mają dużą szansę narobić sporo punktów w grze...Oczywiście liczy się również skuteczność ataku np. u atakujących, ale moim zdaniem nie ma ona większego znaczenia, bo patrząc na dokładne statystyki z zeszłego sezonu (i wszelkie inne siatkarskie) skuteczność ataku dla atakujących w 95% przypadków mieści się w przedziale 40-60%, bardzo rzadko jest inaczej...

więc patrząc z perspektywy atakujących, przyjmujących czy środkowych, dla których w "grze" nie ma znaczenia wynik meczu, najlepiej grać zawsze 5 setów, czyli wybierać ludzi z drużyn, które pograją w każdej kolejce więcej niż 3 sety. Bardzo dużo jest takich spostrzeżeń, które mogą mieć istotny wpływ na tworzone składy i późniejsze ich dobre wyniki !!! Myślę jednak, że liga w tym sezonie będzie wyjątkowo wyrównana (w przekroju wszystkich 10 drużyn) i bardzo rzadko będą się pojawiać wyniki 3-0.

Co do samej gry, gratuluję twórcom pomysłu i wypracowania jakiejś koncepcji :D od dawna było sporo menagerów piłkarskich, w których mogli się realizować zainteresowani, natomiast dla fanatyków siatkówki nie było "narzędzi", poza zwykłym typowaniem wyników. Mnie osobiście gra przypadła do gustu, wymaga zdecydowanie więcej zaangażowania i rozważań niż tylko wybranie 7-8 gwiazd z ligi, którzy wcale moim zdaniem nie zapewnią wyników na wygrane..
Życzę organizatorom jak najwięcej zapału i wytrwałości, bo gra dla fanatyków siatkówki takich jak ja, to od dawna wyczekiwane narzędzie zabawy/wysiłku intelektualnego :D
Chodząc po ziemi trzymaj głowę w chmurach...
piotasg
Posty: 29
Rejestracja: 26 wrz 2009, o 19:50

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: piotasg »

alexkiller pisze:
volleyclub pl pisze:
Timevaster pisze:Niestety znalazłem jeden istotny mankament. Spróbuję przedstawić go na przykładzie. Każdy zawodnik dostaje punkty za punkty zdobyte w meczu. Skra gra z jakimś słabszym zespołem i wygrywa 3:0 - Kurek gra fantastycznie i w trzech setach nabija 18 pkt. W innym meczu Politechnika gra pieciosetowy mecz z jakimś zespołem i Buszek, mimo iż gra znacznie gorzej od Kurka, nabije w pięciu setach 22 pkt...Tym samym zdobędzie więcej punktów w managerze...Co Wy na to?
Na tym właśnie polega cała zabawa, żeby nie tylko wybrać najlepszych na najlepszych drużyn i patrzeć jak wygrywają :). Trzeba trochę pokombinować, poszukać talentów w "słabszych" drużynach... Taka jest ogólnie idea takich zabaw..
Uważam, że na tym właśnie polegają dodatkowe atrakcje tego managera - nie ma prostej recepty na sukces i trzeba się naprawdę zagłębić we wszystkie aspekty, żeby wypracować jakąś optymalną strategię. Myślę, że zasady są jasne dla wszystkich i nie ma co kombinować nad wprowadzeniem przeliczników pkt/set itp., ażeby sprowadzić wszystko do wspólnego mianownika...Dzięki temu przyjmujący czy atakujący, którzy dostają dużo piłek a ich kluby będą regularnie grały 4 czy 5 setów mają dużą szansę narobić sporo punktów w grze...Oczywiście liczy się również skuteczność ataku np. u atakujących, ale moim zdaniem nie ma ona większego znaczenia, bo patrząc na dokładne statystyki z zeszłego sezonu (i wszelkie inne siatkarskie) skuteczność ataku dla atakujących w 95% przypadków mieści się w przedziale 40-60%, bardzo rzadko jest inaczej...

więc patrząc z perspektywy atakujących, przyjmujących czy środkowych, dla których w "grze" nie ma znaczenia wynik meczu, najlepiej grać zawsze 5 setów, czyli wybierać ludzi z drużyn, które pograją w każdej kolejce więcej niż 3 sety. Bardzo dużo jest takich spostrzeżeń, które mogą mieć istotny wpływ na tworzone składy i późniejsze ich dobre wyniki !!! Myślę jednak, że liga w tym sezonie będzie wyjątkowo wyrównana (w przekroju wszystkich 10 drużyn) i bardzo rzadko będą się pojawiać wyniki 3-0.

Co do samej gry, gratuluję twórcom pomysłu i wypracowania jakiejś koncepcji :D od dawna było sporo menagerów piłkarskich, w których mogli się realizować zainteresowani, natomiast dla fanatyków siatkówki nie było "narzędzi", poza zwykłym typowaniem wyników. Mnie osobiście gra przypadła do gustu, wymaga zdecydowanie więcej zaangażowania i rozważań niż tylko wybranie 7-8 gwiazd z ligi, którzy wcale moim zdaniem nie zapewnią wyników na wygrane..
Życzę organizatorom jak najwięcej zapału i wytrwałości, bo gra dla fanatyków siatkówki takich jak ja, to od dawna wyczekiwane narzędzie zabawy/wysiłku intelektualnego :D

Nie zgodzę się z twierdzeniem że najlepiej wybierać zawodników którzy będą mieli przed sobą 5 setów a to dlatego że wraz z dłuższą grą rośnie zmęczenie zawodników przez co statystyki spadają bo mnożą się błędy. Tak wiec bardziej liczy się jednak nos do perełek danego meczu .
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: volleyclub pl »

alexkiller - dzięki za miłe słowa. Postaramy się nie zawieść oczekiwań Twoich i pozostałych graczy. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: Nagor »

Mam pytanie, dlaczego ludzie mają ponad 1mln wzł, i wystawiony skład? Czy to dzięki rejestracji na betsafe.com, czy jakiś błąd? Czy może przyoszczędzili tyle :D ?
...
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: volleyclub pl »

Nagor pisze:Mam pytanie, dlaczego ludzie mają ponad 1mln wzł, i wystawiony skład? Czy to dzięki rejestracji na betsafe.com, czy jakiś błąd? Czy może przyoszczędzili tyle :D ?
Po prostu tylko 9 mln wydali na zakup zawodników :). Są tacy co wydali jeszcze mniej ...
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: maksik »

A ja mam pytanko dotyczące limitu obcokrajowców w naszych składach.. Jest to jakoś przestrzegane? Zrobiłem 4-ech i jest 4-ech - będą jakieś kary za to? ;)
...i jak to wygląda teraz...wczoraj był mecz i np Ruciak grał nieźle a ja go mialem w rezerwie a dzisiaj sobie spróbowałem zrobić do pierwszego składu i na kapitana i udało się..Zostało zapisane. Czy nie powinna się blokować jakoś możliwość zmiany w składzie w trakcie trwania kolejki? Czy po prostu to już zostało jakoś tam wcześniej zapisane i wszelkie inne zmiany w trakcie nie maja wpływu dalej...
i drugie pytanko.. rozumiem że wszystkie punkty są naliczane wg danych i statystyk ze strony +L tak? Trochę szkoda. że nie można włączyć dodatkowo jakiejś punktacji dla libero za obrony..

pozdrawiam
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
volleyclub pl
volleyclub
volleyclub
Posty: 170
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 08:02
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: volleyclub pl »

maksik pisze:A ja mam pytanko dotyczące limitu obcokrajowców w naszych składach.. Jest to jakoś przestrzegane? Zrobiłem 4-ech i jest 4-ech - będą jakieś kary za to? ;)
...i jak to wygląda teraz...wczoraj był mecz i np Ruciak grał nieźle a ja go mialem w rezerwie a dzisiaj sobie spróbowałem zrobić do pierwszego składu i na kapitana i udało się..Zostało zapisane. Czy nie powinna się blokować jakoś możliwość zmiany w składzie w trakcie trwania kolejki? Czy po prostu to już zostało jakoś tam wcześniej zapisane i wszelkie inne zmiany w trakcie nie maja wpływu dalej...
i drugie pytanko.. rozumiem że wszystkie punkty są naliczane wg danych i statystyk ze strony +L tak? Trochę szkoda. że nie można włączyć dodatkowo jakiejś punktacji dla libero za obrony..

pozdrawiam
Co do limitu obcokrajowców, to w managerze on nie obowiązuje.

Zgodnie z komunikatem, który zamieściliśmy na stronie (bardzo prosimy czytajcie je, nie piszemy ich dla siebie ;) !!), wszelkie zmiany dokonane po piątku godzinie 17.00 obowiązują już na II kolejkę. Nie ma możliwości robienia zmian już po rozpoczęciu danej kolejki.

Co do punktacji libero. Faktycznie opieramy się na statystykach plusligi wliczając w to wszystkie jej niedoskonałości. Niestety nie ma tam statystyk obron w wykonaniu libero stąd nie możemy uwzględnić tego przy liczeniu punktów.
revis
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 16:24
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: revis »

Wczoraj w statystykach na PlusLidze Sammelvuo miał 76% dziś ma 82 % ... Co jest grane ? i co będzie liczone...
AZS szkoli inni biorą...
kubaw1980
Posty: 31
Rejestracja: 7 paź 2009, o 01:40
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: kubaw1980 »

Timevaster pisze:
revis pisze:
volleyclub pl pisze:
Na tym właśnie polega cała zabawa, żeby nie tylko wybrać najlepszych na najlepszych drużyn i patrzeć jak wygrywają :). Trzeba trochę pokombinować, poszukać talentów w "słabszych" drużynach... Taka jest ogólnie idea takich zabaw..
Otóż to ! Przykład już dzisiejszy : Falasca nie zapunktował naprawdę wielu drużynom :))
Nie zgodzę się. To nie jest szukanie talentów. W pieciosetowym meczu nabije dużą ilość punktów (nawet przy beznadziejnej skuteczności) nawet słaby zawodnik...Nie trzeba być talentem:)
Co do Falaski do jest to inny temat:) To po prostu kwestia przewidzenia czy ktoś będzie grał:)
Zgadza się całkowicie z Timevaster. Wychodzi na to, że to konkurs dla matematyków, a nie koneserów siatkówki. Moge się za bardzo nie znać na siatkówce, bo wystarczy dobrze przejrzeć statystyki z poprzednich sezonów, ewentualnie sprawdzić statystyki w sparingach przed rozgrywkami, wnikliwie i analitycznie przestudiować regulamin. A koneser siatkówki, nawet jeśli trafnie wyłowi nowe talenty i trafi z zawodnikami, po których mniej sie spodziewano, a zaprezentują się o wiele lepiej, to może na niewiele się zdać w aspekcie zasad gry. Bo najpierw organizatorzy konkursu powinni dobierać punktację oddającą rzeczywiste umiejętności zawodników, a tak w dużym stopniu decyduje zespół w jakim gra zawodnik.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: niepoinformowany »

Trzeba stawiać na zawodników, którzy regularnie grają i mocno punktują. Chociaż wiadomo, że jak ktoś ma Wlazłego czy Winiarskiego, to na razie gra bez nich, ale potem będzie mógł nadrabiać.

Ja zapsułem sprawę totalnie kapitanem, jakbym ustawił na któregokolwiek skrzydłowego/środkowego byłbym 15 pkt do przodu (170.5).

Generalnie nie ma podsumowywać po I kolejce. Widać, że w czołówce są zespoły, które miały Łomacza, Hardego/Abramova/Kurka/Akrhema/Wikę, Gladyra/Nowakowskiego/Plińskiego/Możdżonka, Jarosza/Oivanena/Janeczka oraz na trenerze Wagnera/Santillego/Travicę.

Zobaczymy jak to będzie wyglądać na dłużej przestrzeni. Póki co ścisk niesamowity, bodaj 300 miejsc w przedziale 140-150.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
kubaw1980
Posty: 31
Rejestracja: 7 paź 2009, o 01:40
Płeć: M

Re: Pytania dotyczące zasad, punktacji itp.

Post autor: kubaw1980 »

niepoinformowany pisze:Trzeba stawiać na zawodników, którzy regularnie grają i mocno punktują. Chociaż wiadomo, że jak ktoś ma Wlazłego czy Winiarskiego, to na razie gra bez nich, ale potem będzie mógł nadrabiać.
Więcej straci niż zyska, jest ku temu kilka powodów:
1) SKRA w składzie z nimi będzie najczęsciej wygrywała 3:0, więc sporo nie zapunktują.
2) Na każdej pozycji SKRA ma liderów, więc punkty będą rozkładały się bardziej rónomiernie na wszytkich zawodników niż w innych zespołach.
3) Z uwagi na "klasową" ławkę rezerwowych mogą być rotacje w składzie zwłaszcza, gdy przeciwnik będzie z dolnych rejonów tabeli (przykład Falaski i Antigi w pierwszej kolejce).
4) Są najdrożsi w lidze, a ich cena będzie wyższa gdy wrócą do gry (taką odpowiedź kiedyś dostałem od moderatora strony, nawet w tym dziale "Pytania dotyczące zasad, punktacji itp."). Jeśli ktoś ma ich teraz w składzie, to na pozostałych zawodników dysponuje niewielkim budżetem, więc dobrze nie punktuje. A jeśli ktoś zakupi ich, gdy wrócą do gry, to będzie musiał się pozbyć co najmniej 3 innych (bo jak wspomniałem panowie W. są najdrożsi) lub więcej (w zależności od budżetu i "wartości w zł" zawodników), więć dodatkowo łapie sie minusowe punkty za transfery.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Manager Strefy Siatkówki”