Cwiczenia ;)

Olech17
Posty: 6
Rejestracja: 27 lis 2009, o 09:49
Płeć: M

Cwiczenia ;)

Post autor: Olech17 »

Witam.
Mam 15 lat 180cm i około 60/65kg
Chciałbym zacząć ćwiczyć na siłowni (na początek bardziej warunki domowe) mięśnie i właśnie czy moglibyście mi doradzić jakie najlepiej mięśnie wpływają na grę w siatkówkę. Chciałbym jakieś ćwiczenia na wyskok sile w ataku. I jak by ktoś mógł to prosiłbym aby ułożył mi rozkład ćwiczeń na cały tydzień.. W tym jakieś przerwy ..
Chce aby to były takie ćwiczenia aby nie zatrzymały mojego wzrostu bo mam zamiar jeszcze coś urosnąć i żeby nie popsuły kolan..
Z góry bardzo dziękuje :P ..
mariuszowy
Posty: 23
Rejestracja: 26 wrz 2009, o 16:09
Płeć: M

Re: Cwiczenia ;)

Post autor: mariuszowy »

jak nie chcesz popsuc sobie kolan to nie graj w siatkowke
tak czy inaczej bylo wiele tematow na temat treningow, wystarczy poszukac
Olech17
Posty: 6
Rejestracja: 27 lis 2009, o 09:49
Płeć: M

Re: Cwiczenia ;)

Post autor: Olech17 »

Właśnie mam problem bo szukam i nie mogę znaleźć jakbyście mogli to podajcie mi jakieś ćwiczenia na polepszenie wyskoku i siłę ataku..
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Cwiczenia ;)

Post autor: Mate »

Olech17 pisze:Witam.
Mam 15 lat 180cm i około 60/65kg
Chciałbym zacząć ćwiczyć na siłowni (na początek bardziej warunki domowe) mięśnie i właśnie czy moglibyście mi doradzić jakie najlepiej mięśnie wpływają na grę w siatkówkę. Chciałbym jakieś ćwiczenia na wyskok sile w ataku. I jak by ktoś mógł to prosiłbym aby ułożył mi rozkład ćwiczeń na cały tydzień.. W tym jakieś przerwy ..
Chce aby to były takie ćwiczenia aby nie zatrzymały mojego wzrostu bo mam zamiar jeszcze coś urosnąć i żeby nie popsuły kolan..
Z góry bardzo dziękuje :P ..
Ok. 65 kg wagi :o ?? Bierz się za michę(jedzenie) i jakiś trening domatora, czyli pompki, przysiady itd. Ćwiczenia na wyskok - out, ćwiczenia na siłę - także out. A co do partii mięśni, które najlepiej wpływają na grę - praktycznie każda partia jest ważna. Nogi - odpowiedzialne za wyskok i bardzo ważne w przyjęciu etc., biceps - siła ataku, triceps - szybkość ataku, barki - chyba najważniejsza partia w ataku, brzuch i plecy - bardzo ważne części ciała w wybiciu się i ataku. Nie pamiętam od czego jest klatka, ale chyba też miała coś wspólnego z wyskokiem.

Możesz ćwiczyć na ciężarach, ale nie za dużych(szczególnie tyczy się to pleców i ud). Ale ja wolałbym wykonywać trening domatora, żeby trochę przytyć. Za 1,5-2 lata pomyśl o siłowni.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Olech17
Posty: 6
Rejestracja: 27 lis 2009, o 09:49
Płeć: M

Re: Cwiczenia ;)

Post autor: Olech17 »

A mógłbyś mi ułożyć jakiś trening domatora na cały tydzień z jakimiś przerwami ??
I mam pytanie czy mam szanse urosnąć jeszcze jakieś 10cm ??
słyszałem ze duza role graja tutaj geny noi mój tata ma około 182 bo jest troszkę wyższy ode mnie a mam jest niższa ma około 172.
I chciałbym skakać trochę wyżej teraz mam w ataku 300/310cm a chciałbym tak w przyszłości do 340/350 a w bloku mam jakies 280/290.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Cwiczenia ;)

Post autor: Mate »

Olech17 pisze:A mógłbyś mi ułożyć jakiś trening domatora na cały tydzień z jakimiś przerwami ??
I mam pytanie czy mam szanse urosnąć jeszcze jakieś 10cm ??
słyszałem ze duza role graja tutaj geny noi mój tata ma około 182 bo jest troszkę wyższy ode mnie a mam jest niższa ma około 172.
I chciałbym skakać trochę wyżej teraz mam w ataku 300/310cm a chciałbym tak w przyszłości do 340/350 a w bloku mam jakies 280/290.
1) 340-350 :D - cholernie ambitne plany :D . Nie wypada nic innego, jak życzyć takiego wyniku :) .
2) Wzrost - tutaj trudno określić czy urośniesz czy też nie. Jeżeli chcesz się "wydłużyć" to powinieneś się rozciągać rano(tuż po wstaniu, ponieważ ciało chyba jest o 2-3 cm dłuższe) i wieczorem. Odnośnie genów to ciężko określić od kogo jest wzrost. Niby 70% genów dziedziczymy po dziadkach, ale cholera wie, jak to jest ze wzrostem.
3) http://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_os% ... 59947.html - robimy, nie leniuchujemy ;) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Olech17
Posty: 6
Rejestracja: 27 lis 2009, o 09:49
Płeć: M

Re: Cwiczenia ;)

Post autor: Olech17 »

Noo to zabieram się za prace i czekam na efekty ;)
ian92
Posty: 31
Rejestracja: 25 lis 2008, o 16:27

Re: Cwiczenia ;)

Post autor: ian92 »

Ułóż sobie kolego dietę, nie możesz wyglądać jak wiór kokosowy, musisz mieć trochę mięsa - estetyka. Ja np. mam 191cm wzrostu i ważę 94kg :P
wianek07
Posty: 81
Rejestracja: 7 gru 2009, o 00:10
Płeć: M

Re: Cwiczenia ;)

Post autor: wianek07 »

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc napiszę tutaj. Ostatnio kupiłem na allegro gumę, cena była śmiesznie niska bo chyba 2,5 zł za metr. Zrobiłem sobie uchwyt i teraz moje pytanie polega na: Jakie ćwiczenia robić aby wzmocnić siłę ataku. Ćwiczę na siłowni, mam swój plan, dieta, suplementacja w odpowiednim okresie i określone typy supli... Ma ktoś może jakiś zestaw ćwiczeń siatkarskich jak robią siatkarze na treningach z tą gumą? Widziałem na jednym filmie chyba Igłą szyte jak Zibi rozciąga mięśnie piersiowy większy. Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Cwiczenia ;)

Post autor: Mate »

Chodzi Ci o co ćwiczenia z użyciem ekspandera?? Jeśli tak to łap link:

http://www.kulturystyka.pl/atlas/trenin ... ra.asp#1.2
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
wianek07
Posty: 81
Rejestracja: 7 gru 2009, o 00:10
Płeć: M

Re: Cwiczenia ;)

Post autor: wianek07 »

chodzi mi o ćwiczenia typowo siatkarskie, ale znalazłem jedno:)
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Cwiczenia ;)

Post autor: hubert »

Mając 15 lat rób ćwiczenia z własnym ciężarem ciała. Nie zarzynaj się ciężarami. Rób to co robią lekkoatleci: skipy, wieloskoki, płotki. Skoki przez płotki to jak najbardziej ćwiczenie siatkarskie. Na siłownie przyjdzie czas.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
wianek07
Posty: 81
Rejestracja: 7 gru 2009, o 00:10
Płeć: M

Re: Cwiczenia ;)

Post autor: wianek07 »

mam 20 lat a teraz to juz rocznikowo 21. Gram amatorsko, ale chce polepszac swoja gre, sile
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Cwiczenia ;)

Post autor: Mate »

Małe pytanko do tych, którzy robili suche przysiady, czyli bez sztangi - ile robiliście na początku przysiadów oraz czy robiliście to seriami lub po prostu 1 seria x 50(??)?? Poza tym jakie jeszcze ćwiczenia polecacie na uda(domowe warunki)?? Zamknęli siłownię i nie mam za bardzo gdzie ćwiczyć, a że mam sporawe uda to muszę je trochię zmniejszyć ;) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Cwiczenia ;)

Post autor: przeemekk90 »

Mate pisze:Małe pytanko do tych, którzy robili suche przysiady, czyli bez sztangi - ile robiliście na początku przysiadów oraz czy robiliście to seriami lub po prostu 1 seria x 50(??)?? Poza tym jakie jeszcze ćwiczenia polecacie na uda(domowe warunki)?? Zamknęli siłownię i nie mam za bardzo gdzie ćwiczyć, a że mam sporawe uda to muszę je trochię zmniejszyć ;) .

Co do pierwszej części pytania to ja kiedyś robiłem przysiady 3 serie. A ilość to indywidualna sprawa, czułem ile mogę zrobić i robiłem tyle aby nie przedobrzyć.
Ogólnie to były szczeniackie ćwiczenia i zaprzestałem tych praktyk bo przysiadami zniszczyłem sobie kolana.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cwiczenia ;)

Post autor: Guilder »

Jakkolwiek, bylebyś nogi zmęczył. Ja robiłem jedną porządną serię, że ledwo chodziłem, potem po jakimś czasie ewentualnie krótszą drugą.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
andzej
Posty: 1
Rejestracja: 3 gru 2011, o 12:50

Re: Cwiczenia ;)

Post autor: andzej »

Mam 15 lat w kwietniu, 176 cm i 74 kg... Mojim marzeniem jest gra w śatkówkę widziałem wcześniej poruszone już tematy ale nie widziałem żadnych ćwiczeń na wybicie, wyskok, siłe ataku mam dobrą tylko nie potrafię wysoko skakać, nie jestem też zwinny, ale mam bardzo dobry refleks. Proszę pomuszcie mi znaleść ćwiczenia doskonalące wyskok i zwinność. ;)
awesome
Posty: 150
Rejestracja: 9 cze 2010, o 21:15
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Cwiczenia ;)

Post autor: awesome »

Czytać dokładnie też nie potrafisz. Kilka razy już odpisywałem na takie tematy.
https://blogujmy24.pl/ - trening, dieta, suplementacja, zdrowie i sport. Ponadto baza klubów sportów walki.
natalia14
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2012, o 10:17
Płeć: K

ćwiczenia

Post autor: natalia14 »

cześć, mam na 14 lat i jakies nie cale 160 wzrostu. trenuje siatkówkę, wiem że wzrost na to nie mówi,ale chciałam się zapytać co mogłąbymzrobić, jakie ćwiczenia, żebym była wyższa i sprawniejsza ? proszę o pomoc. kocham ten sport , ale wiem że nic nie osiągnę z taki wzrostem..
Awatar użytkownika
jast
Posty: 127
Rejestracja: 6 cze 2011, o 22:43
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Cwiczenia ;)

Post autor: jast »

Nie ma czegoś takiego jak "ćwiczenia na wzrost"... Masz 14 lat, jeszcze urośniesz. Jeśli nie ćwicz przyjęcie, być może pozycja libero na Ciebie czeka. Nie każdy kto jest niski NIC nie osiągnie w siatkówce, patrz np. Steuerwald, Sergio, Ruciak itp.
weronika85
Posty: 15
Rejestracja: 19 sty 2012, o 11:34

Re: Cwiczenia ;)

Post autor: weronika85 »

tak jak poprzednik, ćwicz przyjęcie i pozycja libero jest twoja :)
PROrOk1732
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2013, o 00:06
Płeć: M

Re: Cwiczenia ;)

Post autor: PROrOk1732 »

Powiem ci tak ja mam 182 zasięg jak stoję to mam prawie 250 jak skacze to łapię prawie 330/340 i ważę 90 kg gram w siatkę 6lat :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”