Liga Mistrzyń 2009/2010

Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: KChudz »

Szanse naszych zespołów na awans do PO12 są duże, bo awansują drużyny z 3 pierwszych miejsc w grupie oraz najepsza z 4-ch.
AluProf BKS musi wygrać z Prostejowem u siebie i wskakuje na 3 miejsce. Do awansu z 4-go potrzeba będzie 2-ch zwycięstw i to raczej będzie zespół z grupy D.
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: xyz91 »

Słyszał ktoś o tym, że z Metalu Gałacz ma odejść trener Zoran Terzic?
xyz91
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: evija »

Nie słyszałam, choć przesłanki są, bo z ponad miesiąc Terzić opuścił drużynę na jakieś 2 tyg z powodu zaległości $$$, za to Milena Sadurek ma podobno ofertę z Bergamo, bo LoBianco ma poważne problemy z kręgosłupem, a ... Kasia Gujska się nie sprawdza ;)
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: picaporte »

Na ostatnim meczu Ligi Mistrzyń trener Zoran Terzic nie był obecny oficjalnie z racji choroby. Natomiast chodzą pogłoski, że jest już ugadany z Perugią i teraz pozostaje tylko kwestia rozwiązania kontraktu z Galati, co, jeśli pogłoski się potwierdzą, wydaje się formalnością. Aczkolwiek klub utrzymuje, że bedzie starał się zatrzymać u siebie Terzica.
riki tiki tak!
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: Elgarten »

Dzisiaj mecz ostatniej szansy dla Bielska. Porażka oznaczałaby koniec pucharowych emocji w tym roku. W pierwszym meczu pomiędzy Aluprofem i Prostejovem, Polki były bardzo blisko zwycięstwa(m.in. meczbol w górze). Miejmy nadzieję, że dzisiaj Bielszczanki wygrają z czeskim zespołem i przedłużą swoje szanse na wyjście z grupy. Bardzo ważny będzie każdy set.
Transmisja: 18.00 - Polsat Sport
Pozostałe transmisje:
Środa:
15.55 Zariecze - Muszyna - PS
15.55 Metal - Asystel - PSE
20.30 Miluza -Dąbrowa - PSE
Czwartek:
Fenerbahce - Dinamo 18.25 - PSE
Scavolini - VakifGunes 20.25 - PS
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: figol »

Jeżeli dzisiaj BKS wygra to chyba raczej zapewni sobie wyjście z grupy, bo jakoś nie chce mi się wierzyć żeby w ostatnim meczu czeski zespół wygra z Fener ;)
poznasz głupiego po czynach jego
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: KChudz »

BKS odstawia jakąś manianę. Prowadzić 2:0 i przerżnąć w tiebreaku ??? Bye,bye LM :(
Eltek
Posty: 137
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:04
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: Eltek »

Szkoda było patrzec na 3,4 i 5 set. Skorupa to powinna zejsc tyle niedociagnietych piłek a mogłaby wejsc Kaczmar nie dosc ze ciekawiej rozgrywa to jeszcze jest sporo ladniejsza :D ja nie wiem co tam Wiktorowicz robił ;/ tylko je uspokajal nic wiecej i kazal grac przez rozgrywajaca w ataku zero taktyki i pomyslu na gre.
Nie zapomnij gdzie sie urodziles, bo w pamieci jest siła zaklęta
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: tomasol »

Zespół Bielska właśnie pożegnał się z LM i to w sposób mało chwalebny bo od prowadzenia 2:0 do porażki 2:3, zostając na dokładkę zbitym w dwóch ostatnich setach do 15 i 7. Przegrana z Prostejovem oznacza, ni mniej ni więcej, że Aluprof zajmie w swojej grupie miejsce ostatnie. Biorąc pod uwagę fakt, iż Bielszczanki czeka jeszcze wyprawa do Moskwy, to wielce prawdopodobny jest komplet porażek w rozgrywkach grupowych, co uczyni występ Aluprofu, powiedzmy szczerze żenującym. I nie zmienia tego fakt iż trzy z porażek były po tie-breakach. Naprawdę można było spodziewać się po Bielsku znacznie więcej, przede wszystkim wyjścia z grupy.
Ciekawe co teraz zrobią wielce mądrzy włodarze bielskiego klubu z trenerem Wiktorowiczem, zwolnią :] ??? Inna sprawa, że w ostatnich latach występy Bielszczanek w pucharach najczęściej kończyły się na pierwszym silniejszym przeciwniku.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: Elgarten »

Szkoda tego Bielska. Nie rozumiem co się stało z dziewczynami w 4 i 5 secie...Można było wygrać 3:0, a tak marzenia o prawdziwym zaistnieniu w Europie trzeba odłożyć przynajmniej na przyszły sezon. Tak, na marginesie, w ogóle nie przekonuje mnie praca trenera Wiktorowicza. Nie chcę już zbytnio wracać do przeszłości, ale może władze Aluprofu zastanowią się nad swoimi działaniami. Zwolnienie Prielożnego było dla mnie niezrozumiałe. Bielsko prowadziło w lidze, w LM miało realną szansę na awans. A władze klubu, ot tak, trzy dni przed świętami bez podania przyczyny zwalniają szkoleniowca. Cóż za profesjonalizm...
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Tybor
Posty: 14
Rejestracja: 10 gru 2009, o 19:31
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: Tybor »

Akurat tego meczu nie ogladałem, ale jak Ciaszkiewicz zdobywa dwa punkty a kapitan i największa gwiazda drużyny tylko 7, to z czym do tej fazy pucharowej LM wchodzić. Barańska w LM to największy zawód bo jest wręcz bezradna, widac jaki skok jakościowy między PLK, a LM jakby się patrzyło na dwie różne zawodniczki. Inna sprawa to zwolnienie trenera, bo o awansie decydował mecz z Czeszkami i ten mecz powinien decydowac o zwolnieniu Prielożnego.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: tomasol »

Muszyna niestety przegrała w Odincowie dość gładko 3:0 i tym samym Rosjanki wzięły rewanż za porażkę w Muszynie. Wprawdzie oglądałem tylko ostatniego seta ale sądząc po wynikach poprzednich (25:19 i 25:21), Mineralne za dużego oporu pewnie nie postawiły. Po statystykach widać, że wyraźnie zawiódł atak (47-33 dla Odincowa) bo w pozostałych elementach było blisko (blok 10-8 dla Odincowa, zagrywka 6-5) http://www.cev.lu/mmp-cgi/show.pl?cmd=t ... stat&key=0.
Wiadomo już, że z tej grupy jako liderki do dalszej fazy wejdą siatkarki Asystelu, które wygrały z Galati 3:0. Los bywa przewrotny bo to ten sam Asystel który został tak zlany przez Muszynę u siebie a teraz Muszyna przy niesprzyjających okolicznościach może być nawet ostatnia w grupie.
quentin7
Posty: 130
Rejestracja: 28 lis 2007, o 01:39
Płeć: M
Lokalizacja: a różnie...
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: quentin7 »

I kolejna porażka gwiazdeczek z Muszyny. Ciekawe ile razy będziemy jeszcze oglądać takie obrazki jak dzisiaj, gdzie dziewczynki są kompletnie bezradne. Trzy mecze wyjazdowe i trzy wyraźne porażki. Nawet te wygrane z Odincovem i Novarą u siebie nie jest w stanie mi osłodzić tych przykrych i bolesnych porażek. Przykro sie na to patrzy, ale tak niestety jest.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: tomasol »

Dąbrowa wygrała w Miluzie 3:1 i mamy niezły paradoks, bo z trójki naszych zespołów to ten najsłabszy ma już awans do kolejnej rundy a z dwóch naszych eksportowych drużyn jedna już jest na oucie a druga też jeszcze nie awansowała. W przypadku Muszyny jednak stawiam na 75%, że z Galati wygrają i przejdą dalej. Pogratulować działaczom Dąbrowy wywalczenia dzikiej karty (o ile tylko im bo może też i komuś z PZPS) bo ich zespól już osiągnął fajny wynik a i zespół zbierze cenne doświadczenia które mogą przydać się w lidze.
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: KChudz »

Muszynianka ma pewny awans bo awansują 3 pierwsze w grupie i najlepsza z 4 w miejsce gospodarza FF, a tu Muszynianki są najlepsze i nie ma szans być inaczej.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: tomasol »

KChudz pisze:Muszynianka ma pewny awans bo awansują 3 pierwsze w grupie i najlepsza z 4 w miejsce gospodarza FF, a tu Muszynianki są najlepsze i nie ma szans być inaczej.
No tak, zgodnie z regulaminem tak powinno się stać, tak więc odpadło tylko Bielsko, które zresztą mocno zawiodło, choć przeciwników łatwych nie miało, to też trzeba oddać.
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: KChudz »

Bielsko powinno awansować, a ich odpadnięcie jest dla mnie rozczarowaniem. Przeciwniczki były w ich zasięgu. Mecz z Prostejowem był przecież wygrany, zresztą nie tylko ten.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: tomasol »

Bielszczanki zakończyły właśnie swój udział w LM porażką z Dynamem 1:3 (17:25, 18:25, 25:22, 19:25), tak jak zresztą się spodziewałem. Mecz był z gatunku tych bez historii. Rosjanki zagrały na luzie bez żadnej presji, z dużą nawet ochotą do gry. Seta przegrały bo zbyt mocno się rozluźniły i straciły 7 punktów w serii (z 12:14 do 19:14 dla Bielska). Bielszczanki zagrały co najwyżej poprawnie, nie było widać (przynajmniej ja nie widziałem) w ich grze jakiejś determinacji czy większej werwy. Jedynie zagrywką sprawiały trochę kłopotów ale raczej dlatego, że Rosjanki słabo przyjmują i to niekoniecznie trudne zagrywki. Ogólnie bilans jest fatalny, komplet 6 porażek i 7 wygranych setów, nie tego można było się spodziewać po Aluprofie. Przeciwniczki nie były słabe ale można było wygrać te 2-3 mecze i spokojnie przejść do następnej fazy.
Gdybym miał wystawiać jakieś oceny zawodniczkom Bielska to wyglądały by one mniej więcej tak: Świeniewicz to niestety żadne wzmocnienie; Bamber po kontuzji nie ma formy; Horka zupełnie przygasła ostatnimi czasy; Barańska stara się jak może ale im dalej w las tym gorzej; Skorupa daleka od normalnej dyspozycji; Środkowe nawet bardzo solidne ale sprawiają wrażenie jakby były niezdolne do przekroczenia swojej normy nawet o 1%; ławka rezerwowych jak na poziom LM po prostu słaba; libero brakuje stabilizacji bo raz gra Sawicka a raz Wojtowicz. Zamieszanie na ławce trenerskiej też raczej nie pomaga. Ogólnie z taką dyspozycją Bielszczanki nawet w Lidze zwojują co najwyżej medal i to niekoniecznie nawet srebrny.
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: przemek16 »

Muszynianka dziś wygrywa pewnie w trzech setach z Metalem Galati i ma pewny awans w kieszeni, chociaż przed meczem i tak mialy już awans.
Jeśli Asystel pokona Zarieche to "Mineralne" awansują do fazy play-off z drugiego miejsca (co jest ważne przed losowaniem, które odbędzie się 21.01 w Luxemburgu...
Szkoda, że dziś B-B przegrało swój ostatni mecz w tym sezonie w EP. Znowu Dinamo nie było takie mocne. Kapitalny mecz Gioli :)
Dziś jeszcze ostatni mecz w LM zagra Enion Dąbrowa, która zagra na własnym bosiku z Pasero. Mecz o nic, ponieważ tak czy siak Enion zajmie 3 msc w grupie.
PS Zarieche prowadzi już 2:1 w Novarze, będzie ciężko zająć drugie miejsce w grupie Muszynie :<
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: KChudz »

Zariecze wygrało, ale na drugim miejscu są mineralne lepszym bilansem setó :o 1.222 ; 1.182 No to mają dziewczyna farta :D
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: przemek16 »

to mają zapewnione rozstawienie, o ile znowu nie będzie cyrków podczas losowania :D
PS Enion Dąbrowa przegrywa w meczu z klubem Kasi Skowrońskiej 0:2, ale cieszy walka naszych dziewczyn. Mam nadzieję, że ugrają chociażby seta :)
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: KChudz »

Doatały 0:3 (do 23,21,19) Pesaro musiało wygrać do zera aby być pierwsze.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: Nagor »

W trzecim secie konkretna miazga. Szkoda, że Skowrońska wiecznie kontuzjowana na kadrę.
...
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: KChudz »

Podobno Muszynianka stara się o organizację FF LM kobiet. :o
http://www.lsk.net.pl/news/id/1252/Awan ... _na_calego
Mistrz Polski ubiega się o organizację Final Four.
Awatar użytkownika
Riddiczek
Posty: 52
Rejestracja: 6 sty 2010, o 11:45
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: Riddiczek »

Tak troche odchodząc od tematu polskich drużyn, dla mnie wogole jakąś pomyłką jest awans z grupy czterozespołowej wszystkich drużyn (grupa D). Jak to się ma do rywalizacji sportowej.

moim zdaniem w przyszlym sezonie powinni nie dopuścić do czegoś takiego np przez:
- zwiększenie liczby grup (mało realne, bo jednak cięzko byłoby chyba znaleść wystarczająco dużo drużych które byłoby stać na gre w LM)
- wybranie miejsca na FinalFour niezwiązanego z żadną drużyną (jak w ubiegłym roku w męskiej LM), lub wybranie gospodarza dopiero wśród 4 finalistów LM, a z grup wychodzi po tylko 2 druzyny
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: KChudz »

Riddiczek pisze:Tak troche odchodząc od tematu polskich drużyn, dla mnie wogole jakąś pomyłką jest awans z grupy czterozespołowej wszystkich drużyn (grupa D). Jak to się ma do rywalizacji sportowej.

moim zdaniem w przyszlym sezonie powinni nie dopuścić do czegoś takiego np przez:
- zwiększenie liczby grup (mało realne, bo jednak cięzko byłoby chyba znaleść wystarczająco dużo drużych które byłoby stać na gre w LM)
- wybranie miejsca na FinalFour niezwiązanego z żadną drużyną (jak w ubiegłym roku w męskiej LM), lub wybranie gospodarza dopiero wśród 4 finalistów LM, a z grup wychodzi po tylko 2 druzyny
Masz rację, system rozgrywek grupowych jest bardzo mało selektywny. W dodatku wśród 16 zespołów grających w LM było:
po 3 z Włoch, Rosji, Polski
po 2 z Turcji, Francji
po 1 z Chorwacji, Czech, Rumunii
czyli z 8 krajów. :o Dla porównania w LM panów reprezentowanych jest 15 państw.
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: xyz91 »

Jak Metal może grać w dalej w Lidze Mistrzów?
xyz91
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: mewa »

xyz91 pisze:Jak Metal może grać w dalej w Lidze Mistrzów?
Ja myślę, że może grac słabo, nawet słabiej niż dotychczas :)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: madlark »

BKS jest największym polskim rozczarowaniem europejskich pucharów, niestety :<
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
damian940915
Posty: 77
Rejestracja: 3 lut 2009, o 20:37
Płeć: M
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Liga Mistrzyń 2009/2010

Post autor: damian940915 »

Zobaczymy co z zapowiedzi że Muszyniankę stać na awans do final four
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa - Liga Mistrzyń”