Wyskok

reserved
Posty: 2
Rejestracja: 14 mar 2009, o 21:17
Płeć: K

Wyskok

Post autor: reserved »

Ile w ciągu roku da sie wyćwiczyc wyskoku,jakbym jakies ćwiczenia robiła?Polepszyć wyskok o 30 cm da się bez problemów czy to rezultat trudny do wyćwiczenia?
ludi14
Posty: 139
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 19:31
Płeć: M

Re: Wyskok

Post autor: ludi14 »

Zależy od talentu, wieku, wagi itp.
30 cm to nie dasz rady.Ile masz lat? Jeżeli masz do 18-19 lat dużo po prostu graj, ostrą siłownią nie ma wtedy co katować bo ci jeszcze gorzej na przyszłość będziesz miała.Zwróć uwagę na technikę wyskoku-odpowiednim wyjściem w góre można bardzo dużo zyskać.
Jeżeli masz więcej niż te 18-19 to najlepsze proste rzeczy - płoteczki, dużo biegać.Najlepiej zapytać się jakiegoś trenera.I nie licz na jakieś super wyniki od razu.Wyskok jest niezwykle trudno poprawić.
reserved
Posty: 2
Rejestracja: 14 mar 2009, o 21:17
Płeć: K

Re: Wyskok

Post autor: reserved »

Mam 15 lat.A 15 min dziennie na skakance dałoby coś?Takie ćwiczenie chyba mogłabym robić w tym wieku,co?
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Wyskok

Post autor: Kay »

reserved pisze:Mam 15 lat.A 15 min dziennie na skakance dałoby coś?Takie ćwiczenie chyba mogłabym robić w tym wieku,co?

Podobno skakanka daje niesamowite efekty. Kilkadziesiąt minut dziennie i fruwasz.
AZS Częstochowa
ludi14
Posty: 139
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 19:31
Płeć: M

Re: Wyskok

Post autor: ludi14 »

Skakanka raczej na wytrzymałość jest.Na przykład bokserzy dużo skaczą na skakance ,a im wyskok nie jest potrzebny :-)
Masz 15 lat więc dużo graj, najlepiej w klubie.Spytaj sie pana od w-f czy trenera czy wszystko dobrze robisz.Staraj sie nie mieć też nadwagi.Jako ćwiczenie mogę ci podać np cos takiego - bierzesz dwa hantle najlepiej do kilograma i markujesz atak. Polepszysz zasięg bo ciężej ci będzie sie skakać , ale też wzmocnisz siłe ataku.
wianek07
Posty: 81
Rejestracja: 7 gru 2009, o 00:10
Płeć: M

Re: Wyskok

Post autor: wianek07 »

Na wyskok składa się wiele czynników, choćby genetyka, budowa mięśni i wiele innych czynników. Możesz robić różne ćwiczenia i wylewać z siebie 7 poty i przybędzie Ci 5 cm, a koleś co tylko grał po tym samym czasie dostanie 10 cm. Teraz też zamierzam poćwiczyć wyskok (aż się boję o kolana;)), po pierwszą rzecz jaką pójdę to coś na stawy. Trening będzie urozmaicony, właśnie konsultuję się z graczami z lig (1-2 liga), pomagają mi ustalić pewne ćwiczenia. Chcę zrobić 1-2 trening siłowy na siłowni i 1-2 na sali czyli płotki, skoki,zeskoki itp itd.
bakus1221
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2010, o 15:07
Płeć: M

Wyskok za mały, co robić?

Post autor: bakus1221 »

Witam. Moje parametry:
rocznik: 1995
wzrost: 172cm
waga: 51kg (wiem, szczupły jestem)
atak: 297cm
blok: 275cm
z miejsca: 280cm
ręka z miejsca:235cm
Dlaczego wyskakuje tak nisko? Myślę, że dobry wyskok jest powyżej 3m, jak na mój rocznik. Jak poprawić wyskok?
Pozdro
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Wyskok za mały, co robić?

Post autor: Nagor »

Jak na taki wzrost to nie możesz narzekać. W tym wieku nic nie możesz robić.
...
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Wyskok za mały, co robić?

Post autor: Kay »

bakus1221 pisze:Witam. Moje parametry:
rocznik: 1995
wzrost: 172cm
waga: 51kg (wiem, szczupły jestem)
atak: 297cm
blok: 275cm
z miejsca: 280cm
ręka z miejsca:235cm
Dlaczego wyskakuje tak nisko? Myślę, że dobry wyskok jest powyżej 3m, jak na mój rocznik. Jak poprawić wyskok?
Pozdro

To nie problem wyskoku tylko wzrostu. Nie ma się czym martwić, pewnie jeszcze urośniesz.
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wyskok za mały, co robić?

Post autor: Guilder »

Dobry/zły wyskok oceniasz przez różnicę zasięgu w ataku i zasięgu stojąc. U Ciebie wynosi on 62cm, co jest wynikiem przeciętnym na Twój wiek, ale całkiem dobrym jak na Twój wzrost. Jak na razie jedyne co możesz z tym zrobić, to grać, i ewentualnie robić przysiady (bez sztangi!!).
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
basienkaxx96
Posty: 6
Rejestracja: 23 lut 2010, o 12:36
Płeć: K

Re: Wyskok za mały, co robić?

Post autor: basienkaxx96 »

Moim zdanie jesteś za mały,a cóż, z tym za wiele nie można zrobić.ale masz dopiero 15lat więc powinieneś jeszcze urosnąć pare cm.
A jak na twój dotychczasowy wzrost, masz całkiem dobry wyskok. jeśli chcesz poprawić skoczność, to polecam skakanke.
dalenka
Posty: 19
Rejestracja: 19 paź 2009, o 12:26
Płeć: K

Re: Wyskok za mały, co robić?

Post autor: dalenka »

Zacznij kurs tańców irlandzkich, tam sie cały czas podskakuje - mi sie wyskok tak z 15 cm poprawił :) Tylko łydki krówcze sie robią ;)
dalenka
Posty: 19
Rejestracja: 19 paź 2009, o 12:26
Płeć: K

Re: Wyskok

Post autor: dalenka »

Jak już wczesniej pisałam - ja polecam tańce irlandzkie :) działa :)
Guma
Posty: 36
Rejestracja: 22 lut 2010, o 21:52
Płeć: M
Lokalizacja: TM

Re: Wyskok za mały, co robić?

Post autor: Guma »

ja mam 185 wzrostu do ataku mam 325, zasięg z miejsca stojąc mam 240. I za bardzo tez nic nie robiłem na wyskok tylko w wolnej chwili robiłem wspięcia na palce. Najlepiej robić to na czym żeby można było piety opuszczać niżej :D
bakus1221
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2010, o 15:07
Płeć: M

Re: Wyskok za mały, co robić?

Post autor: bakus1221 »

Dziękuję wszystkim za pomoc. Wezmę sobie Wasze rady do serca i rzetelnie będę je wykonywał.
Pozdro
Kotul
Posty: 11
Rejestracja: 31 gru 2009, o 14:06
Płeć: M

Wyskok

Post autor: Kotul »

Siema :) Czy jest możliwość łapania 330 cm przy 181 cm wzrostu ? Z moich obliczeń wynika że było by to 98 cm, rzekomo łapię już około 315 cm ale chciałbym dobić do 330 cm i nie wiem czy się podjąć wyzwaniu, co o tym sądzicie ??

Pozdro.
Realred
Posty: 11
Rejestracja: 7 mar 2010, o 19:36
Płeć: M

Re: Wyskok

Post autor: Realred »

siema mi się wydaje ze to mozliwe ale trzeba duzo pracy i cierpliwosci :D
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wyskok

Post autor: Guilder »

Rekordzista skakał 130cm od ziemi, a możliwe, że są i tacy, którzy mieli więcej (ale mniejszy zasięg, bo byli niżsi). Kwestia mięśni i wagi zawodnika. No i dynamiki, ale jak przy 181 cm łapiesz 315 to wnioskuję, że z tym raczej kłopotów nie masz.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
L3LO
Posty: 62
Rejestracja: 14 wrz 2007, o 16:14
Płeć: M
Kontakt:

Re: Wyskok

Post autor: L3LO »

trening SUPER DUNKS 3 ..niestety wiąże się z dość dużym obciążeniem, mało kto daje rade skończyć cały program. Ale z tego co czytałem,to jest skuteczny.
NEKO Energia Sp. z.o.o

NASZE POMYSŁY - TWOJE OSZCZĘDNOŚCI
http://www.nekoenergia.pl
Przemo
Posty: 63
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 19:32
Płeć: M

Re: Wyskok

Post autor: Przemo »

Twoje obliczenia nie są do końca dobre chyba. Zakładając, że masz 181 cm to skacząc jak piszesz 98 cm musiałbyś mieć zasięgu stojąc TYLKO 232cm. Ja mam tyle samo wzrostu co Ty i "w łapie" 239 cm. A skakać tyle można (330), ale moim zdaniem zasięg nie jest najważniejszy. Ja przed kontuzją (zerwanie ACL) łapałem ok 320, wiec nic tylko praca.

Pozdrawiam
... tam Ci naleją - Sękata.
koleszko
Posty: 1
Rejestracja: 4 maja 2010, o 23:43
Płeć: M

Amator - zwiększenie wyskoku

Post autor: koleszko »

Witam, mam 19 lat, gram amatorsko w siatkówkę od dawna, bodajże jakieś 7 lat może więcej. Mam tylko 178 wzrostu i baaardzo słaby wyskok, a od kilku tygodni zaczałem jezdzic regularnie na treningi 2 razy w tyg. ktore prowadzi profesjonalista. Czytalem o programach na wyskok bardzo bardzo duzo, jest sporo podzielonych zdan, ale zdecydowalem ze cchialbym rozpoczac jakiś. Nie piszcie mi ze trzeba grac jeszcze wiecej to wyskok sam sie poprawi, do tego juz doszedlem, a teraz potrzebuje czegos wiecej .... Jedni mowia ze skonczyli i skacza duza wyzej, drudzy narzekaja na bole kolan, ale stwierdzilem ze jesli podczas pogramu bede czul jakies bole kolan, stawow (oprocz oczywiscie zakwasow) to zrezygnuje.
Moje pytanie jest takie, jaki program w dzisiejszych czasach jest najlepszy i najskuteczniejszy, a moze sa bezpieczne a zarazem bardzo skuteczne, wiadomo kazdy cm mi sie przyda, odrazu mowie ze nie mam dostepu do silowni wiec chcialbym zaczac jakies program domowy, ale jaki ? Air alert, super dunk ? A moze cos innego ? Wydaje mi sie, ze nogi mam dosc mocne, bo duzo gram w siate, poprzednio gralem baaardzo duzo w tenisa stolowego a nigdy nawet nie mialem skreconej kostki, zadnych bolow kolan, stawow, jedynie zakwasy, to tak przy okazji. A wiec co poradzicie na zwiekszenie wyskoku i ogolna dynamike ataku ??
Awatar użytkownika
gadugadu
Posty: 253
Rejestracja: 22 lis 2009, o 12:10
Płeć: M

Re: Wyskok

Post autor: gadugadu »

Możesz pograc na plaży. Wyskok się poprawi
damianho
Posty: 746
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Wyskok

Post autor: damianho »

ja skakałem przez płotki a teraz w tym tyg. zacząłem Super Dunksa III http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=pl
wyczytałem że zasięg poprawia się o ok 25-35 cm ale mało kto go kączy ale ja mam silną wolę i go skączę ;p a co do moich parametrów do 190 i 325 w ataku
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wyskok

Post autor: Guilder »

damianho pisze:ja skakałem przez płotki a teraz w tym tyg. zacząłem Super Dunksa III http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=pl
wyczytałem że zasięg poprawia się o ok 25-35 cm ale mało kto go kączy ale ja mam silną wolę i go skączę ;p a co do moich parametrów do 190 i 325 w ataku
Kończy, skończę.

Uważaj na kolana, niepochlebne opinie o SD słyszałem właśnie przez problemy zdrowotne, jakie się pojawiają.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
damianho
Posty: 746
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Wyskok

Post autor: damianho »

ależ błędy... :o a mam jeszcze pytanie związane z SD III ponieważ po krzesełku robie sobie jeszcze przysiady które były dla chętnych ale nie są rozpisane w ilości i w 1 tyg robiłem tyle ile ćwierśckoków czyli 50 a dzis zrobiłem sobie już jeden cykl z 2 tyg i robiłem 100 przysiadów i nie było kolorowo... i ile najlepiej powinienem robić tych przysiadów ?? 1/2 ćwierćskoków czy inaczej ?
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wyskok

Post autor: Guilder »

Przede wszystkim rób półprzysiady, zamiast pełnych. Nie obciążysz tak kolan, a efekt praktycznie ten sam. Ja przysiadów generalnie robiłem nieco mniej. Wydaje mi się, że 1/2 powinno być w sam raz, ale pewności nie mam, bo minęło już trochę czasu odkąd ostatnio ćwiczyłem.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
L3LO
Posty: 62
Rejestracja: 14 wrz 2007, o 16:14
Płeć: M
Kontakt:

Re: Wyskok

Post autor: L3LO »

Na własnym przykładzie mogę stwierdzic ze super dunks jest bardzo skuteczny ale udało mi dojść do 7 tygodnia bo przy kolejnych juz wymiękłem przez bardzo duże obciążenia stawów. Ale nawet po 7 tygodniach były efekty i to znaczne :) przed treningiem miałem zasięg 310cm (skacząc z miejsca) po tygodniu przerwy (po moich 7 tyg.) spokojnie łapałem 318cm. do dziś trenuje siatke i łapie około 325-330 (w ataku) w zależności od zmęczenia po poprzednim dniu %%% ;p
NEKO Energia Sp. z.o.o

NASZE POMYSŁY - TWOJE OSZCZĘDNOŚCI
http://www.nekoenergia.pl
damianho
Posty: 746
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Wyskok

Post autor: damianho »

ja jestem na 4 tyg dopiero i jest lajt nie mam żadnych wyraźnych bólów tylko lekkie bóle kolan podczas ostatnich przysiadów :) jeszcze przede mną długa droga :D
masleko
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2010, o 13:27
Płeć: M

Re: Wyskok

Post autor: masleko »

jak mogę wtrącic jeżeli się uwielbia siatkówkę a nie ma się gdzie cwiczyc to jest jakis sposób by to poprawic oczywiscie już w szkole pytałem w-fistów czy będą sks-y z siatkówki ale odpowiadali ciągle tak samo... NIE.. więc jeżeli znacie jakiś sposób na treningi solo które są skuteczne i w ogóle żeby dawaly coś to bardzo bym prosił o poinformowanie i jakieś dobre rady >.. z góry sorry.
damianho
Posty: 746
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Wyskok

Post autor: damianho »

plasuj piłką o ścianę, atakuj przez siatkę z własnego wyskoku, odbijaj o ścianę.
Ja jestem już na 8 tyg dziś i jest całkiem nieźle :D tylko boli mnie śródstopie ale to po plażowej chyba bo grałem 6 h i później SD...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening”